xfdesktop - en to az translation catalogue (247 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
az:     İş qoyağı Düzüm İmgələri:  %s

en:     Desktop Icons:       %s
az:     İş qoyağı İmgələri:       %s

en:     Desktop Menu:        %s
az:     İş qoyağı Seçməsi:        %s

en: %A at %X
az: %A%X'da-ə

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
az: %s
    Ölçü: %s
    Son dəyişiklik: %s

en: %x at %X
az: %x%X'da-ə

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
az: <b>%s</b>
    Biçimi: %s
    Ölçüsü: %s

en: <b>Appearance</b>
az: <b>Görünüş</b>

en: <b>Default Icons</b>
az: <b>Varsayılan İmgələr</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
az: <b>İş qoyağı Seçməsi</b>

en: <b>Window List Menu</b>
az: <b>Pəncərə Sıralanışı Seçməsi</b>

en: <b>Workspace %d</b>
az: <b>%d İş alanı</b>

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
az: Eyni adlı düzüm artıq var. Ya onu silin, ya da adını dəyişin.

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
az: İndiki iş alanında sıradakı divar kağızına keç

en: Amount of time before a different background is selected.
az: Başqa arxalığın seçiminə qədərki sürə.

en: Apply
az: Uyğula

en: Apply to all _workspaces
az: Bütün _iş alanlarına uyğula

en: Arrange Desktop _Icons
az: İş qoyağı _İmgələrini Düz

en: Arrange icons
az: İmgələri düz

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
az: İş qoyağındakı imgələri özünə düzdür

en: Automatically select a different background from the current directory.
az: İndiki dizindən başqa arxalığı özünə seçdirin.

en: B_utton:
az: _Düymə:

en: Bottom Left Horizontal
az: Alt Sol Yatay

en: Bottom Left Vertical
az: Alt Sol Dikək

en: Bottom Right Horizontal
az: Alt Sağ Yatay

en: Bottom Right Vertical
az: Alt Sağ Dikək

en: Build options:
az: Yığılım seçimləri:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
az: GTK+ %d.%d.%d ilə yığılıb, GTK+ %d.%d.%d ilə bağladılıb.

en: C_olor:
az: _Tüs:

en: Cause xfdesktop to quit
az: Xfdesktop'un çıxışına gətirir

en: Centered
az: Ortalanmış

en: Change the _background
az: Ar_xağılı dəyiş

en: Choose the folder to select wallpapers from.
az: Divar kağızlarını seçmək üçün qovluğu seçin.

en: Control
az: Kontrol

en: Copy _Here
az: _Bura Köçürt

en: Could not create a new document from the template
az: Qalıbdan yeni bəlgə yaratmaq olmadı

en: Could not create a new file
az: Yeni düzüm yaratmaq olmadı

en: Could not create the desktop folder "%s"
az: "%s" iş qoyağı qovluğu yaradıla bilmədi

en: Could not empty the trash
az: Çöpü boşaltmaq alınmadı

en: Create Document Error
az: Bəlgə Yaratma Yanlışı

en: Create File Error
az: Düzüm Yaratma Yanlışı

en: Create _Document
az: Bə_lgə Yarat

en: Create _Folder...
az: _Qovluq Yarat...

en: Create _Launcher...
az: _Başladıcı Yarat...

en: Create _URL Link...
az: _UQG Keçidi Yarat...

en: Cu_t
az: K_əs

en: Delete Error
az: Silmə Yanlışı

en: Desktop
az: İş qoyağı

en: Desktop Folder Error
az: İş qoyağı Qovluğu Yanlışı

en: Desktop Settings
az: İş qoyağı Ayarları

en: Desktop _Settings...
az: İş qoyağı _Ayarları...

en: Disable debug messages
az: Düzəliş göndərişlərini bağla

en: Disks and Drives
az: Disklər ilə Sürgülər

en: Display version information
az: Sürüm bilgisini göstər

en: Do not wait for a window manager on startup
az: Açılışda pəncərə yönətmənini gözləmə

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
az: %dİş alanını doğrudan silmək istəyirsiniz?
    Bildirmə: Siz indi %d iş alanındasınız.

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
az: '%s' iş alanını doğrudan silmək istəyirsiniz?
    Bildirmə: Siz indi '%s' iş alanındasınız.

en: E_ject Volume
az: Tutarı _Çıxart

en: Eject Failed
az: Çıxarış Alınmadı

en: Eject Finished
az: Çıxarış Sonlandı

en: Ejecting device
az: Qurğu çıxardılır

en: Enable "Delete" option in file context menu
az: Bağlam seçməsində "Sil" seçimini etkinləşdir

en: Enable debug messages
az: Düzəliş göndərişlərini etkinləşdir

en: Error
az: Yanlış

en: Failed to eject "%s"
az: "%s" çıxarışı alınmadı

en: Failed to load the desktop folder
az: İş qoyağı qovluğunu yükləmək alınmadı

en: Failed to mount "%s"
az: "%s" bərkitməsi alınmadı

en: Failed to parse arguments: %s
az: Argümanları ayrışdırmaq alınmadı: %s

en: Failed to run "%s"
az: "%s" başlatmaq alınmadı

en: File Properties Error
az: Düzüm Seçənəkləri Yanlışı

en: File System
az: Düzüm Sistemi

en: File/launcher icons
az: Düzüm/başladıcı imgələri

en: Home
az: Ev

en: Horizontal gradient
az: Yatay əyim

en: Icon _size:
az: İmgə _ölçüsü:

en: Icon _type:
az: İmgə _biçimi:

en: Icons _orientation:
az: İmgə _yönəlimi

en: Image files
az: Görsəl düzümü

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
az: Görsəl biçimi Heç Nə olduğu üçün görsəl seçimi əlçatan deyil.

en: Include applications menu on _desktop right click
az: _İş qoyağı sağ tıkında uyğulamalar seçməsini içərir

en: Launch Error
az: Başlatma Yanlışı

en: Left
az: Sol

en: Load Error
az: Yükləniş Yanlışı

en: Middle
az: Orta

en: Minimized application icons
az: Kiçildilmiş uyğulama imgələri

en: Mo_difier:
az: D_əyişdirici:

en: Mo_ve to Trash
az: Çöpə Da_şı

en: Modi_fier:
az: D_əyişdirici:

en: Mount Failed
az: Bərkitmə Alınmadı

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
az: Bu danışıq quruluşunu, düzəltmək istədiyiniz göstəriciyiə, iş alanına yerləşdirin.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
az: Bu danışığı, quruluşlarını düzəltmək istədiyiniz göstəriciyə yerləşdirin.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
az: Bu danışığı, quruluşlarını düzəltmək istədiyiniz iş alanına yerləşdirin.

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
az: Ad: %s
    Biçim: %s
    Ölçü: %s
    Son dəyişiklik: %s

en: Network Shares
az: Tor işi Paylaşımları

en: No templates installed
az: Qurulu qalıb yoxdur

en: None
az: Heç Nə

en: None of the icons selected support being renamed.
az: Seçilmiş imgələr ad dəyişimini dəstəkləmir

en: Open With
az: Bununla Aç

en: Open With "%s"
az: Bununla _Aç: "%s"

en: Open With Other _Application...
az: Başqa _Uyğulamayla Aç

en: Other Devices
az: Başqa Qurğular

en: P_roperties...
az: S_eçənəklər

en: Paste Into Folder
az: Qovluğun İçinə Yapışdır

en: Please report bugs to <%s>.
az: Böcəkləri <%s> yerinə bildirmənizi istərdik.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
az: (İndiki siçan qonumunda) Seçməni göstər

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
az: (İndiki siçan qonumunda) Pəncərə sıralanışını göstər

en: Quit
az: Çıx

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
az: Divar kağızı döngüdəyken eyni dizindəki başqa görsəli üzləşik seçir.

en: Reload all settings
az: Bütün ayarları yenidən yüklə

en: Removable Devices
az: Ayırılabilən Qurğular

en: Remove
az: Sil

en: Remove Workspace %d
az: %d İş alanını sil

en: Remove Workspace '%s'
az: '%s' İş alanını sil

en: Rename Error
az: Adlandırma Yanlışı

en: Right
az: Sağ

en: SOCKET ID
az: YUVA KİMLİYİ

en: Scaled
az: Ölçəklənmiş

en: Select First Color
az: İlk Tüsü Seç

en: Select Second Color
az: İkinci Tüsü Seç

en: Select a Directory
az: Dizin seç

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
az: İş qoyağında özü oluşabilən kiçik görsəl imgələri kimi öngörünəbilən düzümləri göstərmək üçün bu seçimi seç.

en: Set desktop background and menu and icon behavior
az: İş qoyağı arxalığını, seçməni, imgə davranışını ayarlayın

en: Settings manager socket
az: Ayarlar yönətməni yuvası

en: Sh_ow application icons in menu
az: Uyğulama imgələrini seçmədə g_östər

en: Shift
az: Şift

en: Show _application icons in menu
az: _Uyğulama imgələrini seçmədə göstər

en: Show _window list menu on desktop middle click
az: _Pəncərə sıralanış seçməsini, iş qoyağı orta düymə tıkında göstər

en: Show a_dd and remove workspace options in list
az: Sıralanışda iş alanı a_rtır, sil'i göstər

en: Show hidden files on the desktop
az: Gizli düzümləri iş qoyağında göstər

en: Show icon tooltips. Size:
az: İmgə ipucularını göstər. Ölçüsü:

en: Show icons on primary display
az: İmgələri ilkin göstəricidə göstər

en: Show s_ticky windows only in active workspace
az: Yap_ışıq pəncərələri ancaq işlək iş alanında  göstər

en: Show t_humbnails
az: Kiçik g_örsəlləri göstər

en: Show workspace _names in list
az: İş alanı _adlarını sıralanışda göstər

en: Single _click to activate items
az: Ögələri işə salmaq üçün tək _tık

en: Size of the tooltip preview image.
az: İpucunun önizləniş görsəli ölçüsü.

en: Solid color
az: Bir tüs

en: Spanning Screens
az: Qaplanış Göstərənləri

en: Spanning screens
az: Qaplanış göstərənləri

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
az: Əyimin "sağ" ya da "alt" tüsünü bəlirləyir.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
az: Tək tüsü ya da əyimin "sol", "üst" tüsünü bəlirləyir.

en: Specify how often the background will change.
az: Arxalığın dəyişmə tezliyini bildirin.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
az: Görsəlin ölçülənib göstərənə oturacağı yöntəmi bildirin.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
az: Tüsün biçimini arxaya atılmış görsəlin süzülüşünə görə bəlirləyin.

en: St_yle:
az: D_üzən

en: Stretched
az: Dartılmış

en: The Xfce development team. All rights reserved.
az: Xfce gəliştirici birliyi. Bütün özgülər qorunur.

en: The application chooser could not be opened
az: Uyğulama seçicisi açıla bilmədi

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
az: "%s" qurğusu uğurla sistemdən çıxarıldı.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
az: "%s" qurğusu çıxardılır. Bu biraz uzana bilər

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
az: Sistem, "%s" qurğusunu ayırmaq üzrədir. İstərdik, ortamı çıxartmayasınız ya da sürgü bağlantısını kəsməyəsiniz

en: The file could not be opened
az: Düzüm açıla bilmədi

en: The file could not be renamed
az: Düzümü adlandırmaq olmadı

en: The file properties dialog could not be opened
az: Düzüm seçənəkləri danışığı açıla bilmədi

en: The file transfer could not be performed
az: Düzüm daşınışı gerçəkləşdirilə bilmədi

en: The files could not be renamed
az: Düzüm adının dəyişimi alınmadı

en: The folder could not be opened
az: Bu qovluğu açmaq olmadı

en: The requested operation could not be completed
az: İstənilən işləm bitirilə bilmədi

en: The selected files could not be deleted
az: Seçilmiş düzümlər silinə bilmədi

en: The selected files could not be moved to the trash
az: Seçilmiş düzümlər çöpə göndərilə bilmədi

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
az: "%s" qurğusu çıxarılmadan ona yazılması gərəkli olan verilən var. İstərdik, ortamı çıxartmayasınız ya da sürgü bağlantısını kəsməyəsiniz

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
az: Bu özəllik, (Thunar'ın sağladığına bənzər) bir düzüm yönətməni qulluğunun olmasını istəyir.

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
az: Bu özəllik, (Thunar'ın sağladığına bənzər) çöp qulluğununun olmasını istəyir.

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
az: Bu %s, %s sürümü ilə Xfce %s üstündə çalışır.

en: This will reorder all desktop items and place them on different screen positions.
    Are you sure?
az: Bu, bütün iş qoyağı ögələrini yenidən sıralayacaq, seçkin göstərici qonumlarında yerləşdirəcək.
    Buna güvənirsən?

en: Tiled
az: Plitələnmiş

en: Today at %X
az: Bu gün bu vaxt: %X

en: Top Left Horizontal
az: Üst Sol Yatay

en: Top Left Vertical
az: Üst Sol Dikək

en: Top Right Horizontal
az: Üst Sağ Yatay

en: Top Right Vertical
az: Üst Sağ Dikək

en: Transfer Error
az: Daşıma Yanlışı

en: Transparent
az: Saydam

en: Trash
az: Çöp

en: Trash Error
az: Çöp Yanlışı

en: Trash contains %d items
az: Çöpdə %d ögə var

en: Trash contains one item
az: Çöpdə bir ögə var

en: Trash is empty
az: Çöp boşdur

en: Type '%s --help' for usage.
az: İşlətmək üçün '%s --help' yazın.

en: Unable to contact settings server
az: Ayarlar qulluqçusuna bağlanmaq olmur

en: Unable to launch "%s":
az: "%s" - başlatmaq alınmır:

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
az: İş qoyağında başladanları, keçiləri yaratmaq, düzəltmək üçün gərəkli olan "exo-desktop-item-edit"i başlatmaq olmur.

en: Unknown
az: Bilinməyən

en: Unmount Finished
az: Ayırma Sonlandı

en: Unmounting device
az: Qurğu ayrılır

en: Untitled document
az: Başlıqsız bəlgə

en: Use _submenus for the windows in each workspace
az: İş alanlarında pəncərələr üçün a_lt seçmələri işlət

en: Use custom _font size:
az: Özəl _damğac ölçüsü işlət:

en: Version information
az: Sürüm bilgisi

en: Vertical gradient
az: Dikək eyim

en: Wallpaper for %s
az: %s üçün divar kağızı

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
az: %s üçün Monitor %d'da-ə divar kağızı

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
az: %s üçün %d (%s) Monitorunda divar kağızı

en: Wallpaper for Monitor %d
az: Göstərən %d üçün Divar kağızı

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
az: Göstərən %d (%s) üçün divar kağızı

en: Wallpaper for my desktop
az: İş qoyağı üçün divar kağızı

en: Window List
az: Pəncərə Sıralanışı

en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
az: Var olan bütün imgələri seçilmiş yönəlimə
    görə düzmək istərdiniz mi?

en: Writing data to device
az: Qurğuya verilən yazılır

en: Yesterday at %X
az: Dünən bu vaxt: %X

en: Zoomed
az: Yaxınlaşmış

en: _Add Workspace
az: İş alanı _artır

en: _Applications
az: _Uyğulamalar

en: _Background
az: Ar_xalıq

en: _Button:
az: _Düymə:

en: _Cancel
az: _Dayandır

en: _Close
az: _Bağla

en: _Copy
az: _Köçürt

en: _Delete
az: _Sil

en: _Disconnect Volume
az: Tutar Bağlantısını _Kəs

en: _Edit Launcher
az: Başladıcını D_üzəlt

en: _Edit desktop menu
az: İş qoyağı seçməsini _düzəlt

en: _Empty File
az: B_oş Düzüm

en: _Empty Trash
az: Çöpü _Boşalt

en: _Execute
az: _Çalışdır

en: _Folder:
az: _Qovluq:

en: _Help
az: _Yardım

en: _Icons
az: _İmgələr

en: _Link Here
az: Bura B_ağla

en: _Lock Volume
az: Tutarı _Açarla

en: _Menus
az: _Seçmələr

en: _Mount Volume
az: Tutarı _Bərkit

en: _Move Here
az: B_ura Daşı

en: _Next Background
az: Sı_radakı Arxalıq

en: _OK
az: _Oldu

en: _Open
az: _Aç

en: _Open With "%s"
az: Bununla _Aç: "%s"

en: _Open all
az: _Hamısını Aç

en: _Open in New Window
az: Yeni Pəncərədə _Aç

en: _Paste
az: Ya_pışdır

en: _Random Order
az: _Üzləşik Sıra

en: _Remove Workspace %d
az: %d İş alanı _sil

en: _Remove Workspace '%s'
az: '%s' Iş alanını _sil

en: _Rename...
az: _Adlandır...

en: _Safely Remove Volume
az: Tutarı _Güvənli Çıxart

en: _Stop the Multi-Disk Drive
az: Çoxlu-Disk Sürgüsünü _Dayandır

en: _Unmount Volume
az: Tutarı A_yır

en: _Window Actions
az: _Pəncərə Eyləmləri

en: at start up
az: açılışda

en: chronologically
az: ardıcıl

en: disabled
az: bağlıdır

en: enabled
az: etkindir

en: every day
az: gündəlik

en: every hour
az: saatlıq

en: in hours:
az: saatda:

en: in minutes:
az: dəqiqədə:

en: in seconds:
az: saniyədə:
