Xfce Apps - en to hr translation catalogue (310 entries)

en: %s cannot be added to the composition, because it exceeds the maximum allowed file size for iso9660.
hr: %s ne može biti dodana kompilacije zbog toga što premašuje maksimalnu dopuštenu veličinu datoteke po iso9660 standardu.

en: %s is larger than what iso9660 level 2 allows. This can be a problem for old systems or software.
hr: %s je veći nego što iso9660 level 2 dopušta. Ovo može biti problem za starije sustave ili aplikacije.

en: %s is missing.
    
    You do not have a decoder installed to handle this file.
    Probably you need to look at the gst-plugins-* packages
    for the necessary plugins.
hr: %s nedostaje.
    
    Nije instaliran dekoder za rukovanje ovom datotekom.
    Vjerojatno morate potražiti pod gst-plugins-* paketima
    za potrebne dodatke.

en: %s's home
hr: %sov osobni direktorij

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
hr: %s: %s
    Pokušaj %s --help da biste vidjeli cijelu listu dostupnih opcija naredbenog retka.

en: %s: node name not unique
hr: %s: ime čvora nije jedinstveno

en: %s: null pointer
hr: %s: null pokazivač

en: %s: out of memory
hr: %s: nedostaje memorije

en: <b>Unable to retrieve the speed list for the drive.</b>
    
    This is a known bug for drives. If you're interested in fixing it, please have a look at the libburn library.
    
    Burning should still work, but if there are problems anyways, please let us know.
    
    <i>Thank you!</i>
hr: <b>Neuspjelo dobavljanje liste brzina pogona.</b>
    
    Ovo je poznata greška pogona. Ako ste zainteresirani za popravljanje pogledajte libburn knižnicu funkcija.
    
    Pisanje bi trebalo raditi, ali ako bude problema molimo da nas obavijestite.
    
    <i>Hvala!</i>

en: <big>Burn _Image</big>
hr: <big>Snimi _sliku</big>

en: <big>New _Data Composition</big>
hr: <big>Nova kompilacija po_dataka</big>

en: <big>_Blank Disc</big>
hr: <big>_Prazni disk</big>

en: <small>Would you like to change the default composition name?</small>
hr: <small>Želite li promijeniti zadano ime kompilacije?</small>

en: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Please select an image to burn</span>
hr: <span weight="bold" foreground="darkred" stretch="semiexpanded">Molim odaberite sliku za snimanje</span>

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
hr: Datoteka imena %s već postoji u ovom direktoriju stoga nije dodana.

en: A file with the same name is already present in the composition.
hr: U kompilaciji je već prisutna datoteka s istim imenom.

en: A full, but erasable disc is in the drive
hr: Ispunjen, ali obrisiv disk nalazi se u pogonu

en: A plugin
hr: Priključak

en: A problem with the burn backend occurred.
hr: Problem u pozadinskom programu snimanja.

en: Aborted
hr: Prekinut

en: Aborting...
hr: Prekidam ...

en: About
hr: O programu

en: Add
hr: Dodaj

en: Add a new directory to the composition
hr: Dodaj novi direktorij kompilaciji

en: Add the selected file(s) to the composition
hr: Dodaj izabrane datoteke(u) kompilaciji

en: Adding files to the composition
hr: Dodavanje datoteka u kompilaciju

en: Adding home directory
hr: Dodajem osobni direktorij

en: All files
hr: Sve datoteke

en: An error occurred in the burn backend
hr: Došlo je do greške u pozadinskom programu snimanja

en: An error occurred in the burn backend.
hr: Došlo je do greške u pozadinskom programu snimanja.

en: An error occurred setting gstreamer up for transcoding
hr: Došlo je do greške pri postavljanju gstreamera za transkodiranje

en: An error occurred while identifying '%s' with gstreamer
hr: Došlo je do greške prilikom identifikacije '%s' s gstreamerom

en: An error occurred while setting the burning backend up
hr: Došlo je do greške u postavljanju pozadinskog programa snimača

en: Another cd burning GUI
hr: Još jedno grafičko sučelje za snimanje cd-a

en: Are you sure you want to abort?
hr: Jeste li sigurni da želite prekinuti?

en: Artist
hr: Umjetnik

en: Audio CD playable in regular stereos
hr: Audio CD koji može svirati u uobičajenim stereo uređajima

en: Audio composition
hr: Audio kompilacija

en: Automatic
hr: Automatski

en: Blank CD-RW
hr: Prazan CD-RW

en: Blank Disc
hr: Prazni disk

en: Blank mode
hr: Način brisanja

en: Blanking disc...
hr: Brišem disk...

en: Burn Composition
hr: Snimi kompilaciju

en: Burn Image
hr: Snimi sliku

en: Burn Image (xfburn)
hr: Snimi sliku (xfburn)

en: Burn image
hr: Snimi sliku

en: Burn mode is not currently implemented.
hr: Način snimanja nije ispravno primjenjen

en: Burn speeds supported by the device
hr: Brzine snimanja koje uređaj podržava

en: Burning composition...
hr: Snimam kompilaciju...

en: Burning device
hr: Uređaj za snimanje

en: Burning image...
hr: Snimam sliku...

en: Burning track %2d/%d...
hr: Snimam zapis %2d/%d...

en: CD Reader device
hr: Uređaj za čitanje CD-a

en: CD and DVD burning application
hr: Program za snimanje CD-a i DVD-a

en: CD copying finished successfully.
hr: Kopiranje CD-a uspješno završeno.

en: Can burn Blu-ray
hr: Može snimati Blu-ray

en: Can burn CDR
hr: Može snimati CDR

en: Can burn CDRW
hr: Može snimati CDRW

en: Can burn DVDPLUSR
hr: Može snimati DVDPLUSR

en: Can burn DVDR
hr: Može snimati DVDR

en: Can burn DVDRAM
hr: Može snimati DVDRAM

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancelled
hr: Odgođeno

en: Cannot access drive (it might be in use)
hr: Nije moguće pristupiti disku (možda je u uporabi)

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead)
hr: Ne mogu nadodati podatke višesesijskom disku u ovom načinu pisanja (umjesto toga koristite TAO)

en: Cannot append data to multisession disc in this write mode (use TAO instead).
hr: Ne mogu nadodati podatke višesesijskom disku u ovom načinu pisanja (umjesto toga koristite TAO).

en: Cannot burn audio onto a DVD.
hr: Ne mogu snimiti audio na DVD

en: Cannot determine disc status - hit enter to try again.
hr: Ne mogu odrediti status diska - pritisnite enter da biste ponovno pokušali.

en: Cannot open image.
hr: Ne mogu otvoriti sliku.

en: Cannot recognize state of drive and disc
hr: Ne mogu prepoznati stanje pogona i diska

en: Cannot recognize the state of the drive and disc.
hr: Ne mogu prepoznati stanje pogona i diska.

en: Capacity:
hr: Kapacitet:

en: Changing this setting only takes full effect after a program restart.
hr: Efekt promijene ove opcije bit će vidljiv nakon ponovnog pokretanja programa.

en: Clear
hr: Očisti

en: Clear the content of the composition
hr: Očisti sadržaj kompilacije

en: Close
hr: Zatvori

en: Closed disc with data detected, a blank or appendable disc is needed.
hr: Otkriven je zatvoreni disk sa podatcima, potreban je prazan disk ili disk s mogućnošću dodavanja.

en: Closed disc with data detected. Need blank or appendable disc
hr: Otkriven je zatvoreni disk sa podatcima. Potreban je prazan disk ili disk s mogućnošću dodavanja

en: Closing session...
hr: Zatvaranje sesije ...

en: Closing track...
hr: Zatvaranje zapisa ...

en: Completed
hr: Dovršeno

en: Composition name
hr: Ime kompilacije

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Continue to _show this notice
hr: Nastavi _pokazivati ovu obavijest

en: Copy data CD
hr: Kopiraj podatkovni CD

en: Copy data DVD
hr: Kopiraj podatkovni DVD

en: Could not create ISO source structure.
hr: Ne mogu napraviti strukturu ISO izvora.

en: Could not create destination ISO file: %s
hr: Ne mogu napraviti odredišnu ISO datoteku: %s

en: Could not open %s.
hr: Ne mogu otvoriti %s.

en: Could not open %s: %s
hr: Ne mogu otvoriti %s: %s

en: Could not stat %s: %s
hr: Ne mogu navesti %s: %s

en: Create ISO from CD
hr: NApravi ISO sa CD-a

en: Create a new data disc with the files of your choosing
hr: Napravite novi podatkovni disk sa datotekama po vašem izboru

en: Create directory
hr: Napravi direktorij

en: Currently selected device
hr: Trenutno odabrani uređaj

en: DVD Reader device
hr: Uređaj za čitanje DVD-a

en: DVD+RW does not need blanking
hr: DVD+RW ne treba brisanje

en: Data %s~%d
hr: Podatak %s~%d

en: Data Composition
hr: Kompilacija podataka

en: Data composition
hr: Kompilacija podataka

en: Default value for eject checkbox
hr: Zadana vrijednost za izbacivanje

en: Detected devices
hr: Otkriveni uređaji

en: Determine whether the close button is visible
hr: Odredi je li gumb za zatvaranje vidljiv

en: Device Revision
hr: Revizija Uređaja

en: Device address
hr: Adresa uređaja

en: Device buffer:
hr: Međuspremnik uređaja:

en: Device revision
hr: Revizija uređaja

en: Devices
hr: Uređaji

en: Disc is not erasable.
hr: Disk nije izbrisiv.

en: Disc status
hr: Status diska

en: Disk Burning
hr: Snimanje na disk

en: Display name
hr: Prikaži ime

en: Display program version and exit
hr: Pokaži verziju programa i izađi

en: Do you want to blank the disc, so that it can be used for the upcoming burn process?
hr: Želite li isprazniti disk kako bi se mogao koristiti za predstojeći proces snimanja?

en: Done
hr: Gotovo

en: Drive can't burn on the inserted disc
hr: Pogon se ne može snimiti na umetnutom disku

en: Drive is empty
hr: Pogon je prazan

en: Duplicate filename '%s' for '%s'
hr: Udvostruči ime datoteke '%s' za '%s'

en: E_ject disk
hr: I_zbaci disk

en: Eject the disc
hr: Izbaci disk

en: Empty speed list
hr: Prazna lista brzina

en: Error determining disc
hr: Greška u određivanju diska

en: Estimated writing speed:
hr: Očekivana brzina pisanja:

en: FIFO buffer size (in kb)
hr: Veličina FIFO međuspremnika (u kb)

en: FIFO buffer:
hr: FIFO međuspremnik:

en: Failed
hr: Nije uspjelo

en: Failed to change songs while transcoding
hr: Neuspjela promijena pjesama prilikom transkodiranja

en: Failed to get image size
hr: Neuspjelo određivanje veličine slike

en: Failed to initialize %s transcoder: %s
    	(falling back to basic implementation)
hr: Neuspjela inicijalizacija %s transkodera: %s
    	(povratak na osnovnu implementaciju)

en: Failed to unmount '%s'. Drive cannot be used for burning.
hr: Neuspjelo odmontiranje '%s'. Pogon ne može biti korišten za snimanje.

en: Failure
hr: Neuspjeh

en: File
hr: Datoteka

en: File %s does not contain uncompressed PCM wave audio
hr: Datoteka %s ne sadrži nekompresirani PCM wave audio

en: File %s does not have a .wav extension
hr: Datoteka %s nema .wav proširenje

en: File browser
hr: Preglednik datoteka

en: File content has a decoder but is not audio.
hr: Sadržaj datoteke sadrži dekoder, ali nije audio.

en: File(s) to add to composition
hr: Datoteka(e) za dodati u kompilaciju

en: Filename
hr: Ime datoteke

en: Filesystem
hr: Datotečni sustav

en: Flushing cache...
hr: Čišćenje predmemorije...

en: Folder
hr: Mapa

en: Formatted.
hr: Formatirano.

en: Formatting failed.
hr: Neuspjelo formatiranje.

en: Formatting...
hr: Formatiram...

en: Full Blank (slow)
hr: Potpuno brisanje (sporo)

en: Full Deformat (slow)
hr: Potpuno deformatiranje (sporo)

en: Full Format
hr: Puno formatiranje

en: General
hr: Općenito

en: Gstreamer did not want to start transcoding (timed out)
hr: Gstreamer nije pokrenuo transkodiranje (vrijeme je isteklo)

en: ISO images
hr: ISO slike

en: Image
hr: Slika

en: Image file '%s' does not exist.
hr: Slikovna datoteka '%s' ne postoji

en: Image to burn
hr: Slika za snimanje

en: Initializing...
hr: Inicijalizacija...

en: Inserted disc is already blank
hr: Ubačeni disk je prazan

en: Inserted disc is full
hr: Ubačeni disk je pun

en: Inserted disc is unsuitable
hr: Umetnuti disk je neprikladan

en: Is it a valid combination
hr: To je valjana kombinacija

en: Is the combination of hardware and disc valid to burn the composition?
hr: Je li kombinacija hardvera i diska valjana za snimanje kompilacije?

en: Is the disc erasable
hr: Je li disk izbrisiv

en: Label
hr: Naljepnica

en: Length
hr: Dužina

en: List of devices
hr: Lista uređaja

en: Local Path
hr: Lokalna putanja

en: Make sure you selected a valid file and you have the proper permissions to access it.
hr: Provjerite jeste li odabrali valjanu datoteku i imate odgovarajuće dozvole za pristup.

en: Max
hr: Maksimalno

en: Min. fill was %2d%%
hr: Min. popuna je bila %2d%%

en: Name
hr: Ime

en: New _audio composition
hr: Nova _audio kompozicija

en: New _data composition
hr: Nova _podatkovna kompozicija

en: New audio composition
hr: Nova audio kompilacija

en: New data composition
hr: Nova kompilacija podataka

en: New directory
hr: Novi direktorij

en: No burners are currently available
hr: Nijedan snimač nije trenutno dostupan

en: No disc detected in drive
hr: Nijedan disk nije otkriven u pogonu

en: No disc detected in drive.
hr: Nijedan disk nije otkriven u pogonu.

en: No disc detected in the drive.
hr: Nijedan disk nije otkriven u pogonu.

en: No information available on which plugin is required.
hr: Nema informacija o potrebnom priključku.

en: Node
hr: Čvor

en: Number of burners in the system
hr: Broj snimača u sustavu

en: Number of drives in the system
hr: Broj pogona u sustavu

en: Number of drives in the system (readers and writers)
hr: Broj pogona u sustavu (čitača i pisača)

en: OK
hr: U redu

en: On the _fly
hr: U _letu

en: Only create _ISO
hr: Samo napravi _ISO

en: Open the blank disc dialog
hr: Otvori dijalog praznog diska

en: Open the burn image dialog, optionally followed by the image filename
hr: Otvori dijalog za snimanje slike, izborno popraćen imenom slike.

en: Options
hr: Opcije

en: Please insert a recordable disc and hit enter
hr: Molimo ubacite disk na koji se može snimati i stisnite enter

en: Please insert a recordable disc.
hr: Molimo, ubacite disk na koji se može snimati.

en: Pos
hr: Poz

en: Prefere_nce
hr: Osobi_tost

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Prepare the rewriteable disc for a new burn
hr: Pripremi izbrisiv disk za novo snimanje

en: Proceed to Burn
hr: Nastavi sa snimanjem

en: Profile name as reported by libburn
hr: Ime profila kako ga je prijavio libburn

en: Profile no. as reported by libburn
hr: Broj profila kako ga je prijavio libburn

en: Quick Blank
hr: Brzo brisanje

en: Quick Deformat
hr: Brzo deformatiranje

en: Quick Format
hr: Brzo formatiranje

en: Reading CD...
hr: Čitam CD...

en: Ready
hr: Spreman

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Refresh file list
hr: Osvježi listu datoteka

en: Remove
hr: Ukloni

en: Remove the selected file(s) from the composition
hr: Ukloni odabrane datoteke(u) s kompilacije

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Rename Artist
hr: Preimenuj umjetnika

en: Rename Title
hr: Preimenuj naslov

en: Required plugins:
hr: Potrebni priključci:

en: Revision
hr: Revizija

en: Sc_an for devices
hr: Ske_niraj uređaje

en: Select command
hr: Odaberi naredbu

en: Select the transcoder, run with --transcoder=list to see the available ones
hr: Odaberite transkoder, pokrenite s --transcoder=list da bi vidjeli dostupne

en: Show Filebrowser
hr: Pokaži preglednik datoteka

en: Show Toolbars
hr: Pokaži alatne trake

en: Show _hidden files
hr: Pokaži _skrivene datoteke

en: Show a text entry for the name of the volume
hr: Pokazuj tekstualni unos za ime volumena

en: Show close button
hr: Pokaži gumb za zatvaranje

en: Show human_readable filesizes
hr: Pokaži či_tljivu veličinu datoteke

en: Show main program even when other action is specified on the command line.
hr: Pokaži glavni program iako je druga akcija određena u naredbenom retku.

en: Show mode selection
hr: Pokaži odabir načina

en: Show mode selection combo
hr: Pokaži kombinaciju odabira načina

en: Show speed selection
hr: Pokaži odabir brzine

en: Show speed selection combo
hr: Pokaži kombinaciju odabira brzine

en: Show volume name
hr: Pokazuj ime volumena

en: Show warning on _empty speed list
hr: Pokaži upozor_enje kada je lista brzina prazna

en: Show writers only
hr: Pokaži samo pisače

en: Size
hr: Veličina

en: Sorry, multisession is not yet supported
hr: Ispričavamo se, višesesijsko snimanje još nije podržano.

en: Start a data composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
hr: Pokreni podatkovnu kompoziciju, izborno praćenu datotekama/direktorijima koji će biti dodani u kompoziciju.

en: Start an audio composition, optionally followed by files/directories to be added to the composition
hr: Pokreni audio kompoziciju, izborno praćenu datotekama/direktorijima koji će biti dodani u kompoziciju.

en: Start the file browser in the specified directory, or the current directory if none is specified (the default is to start in your home directory)
hr: Pokrenite preglednik datoteka u određenom direktoriju ili trenutnom ako nijedan nije određen (zadan je vaš kućni direktorij)

en: Stream _Recording
hr: Snimanje _strujanja

en: Temporary directory
hr: Privremeni direktorij

en: The basic transcoder is built in,
    and does not require any library.
    But it can only handle uncompressed
    .wav files.
    If you would like to create audio
    compositions from different types of
    audio files, please compile with
    gstreamer support.
hr: Osnovni transkoder je ugrađen i
    ne treba nikakve dodatne knjižnice,
    ali može rukovati samo nekompresiranim
    .wav datotekama.
    Ako želite kreirati glazbenu kompilaciju
    sastavljenu od drugih audio datoteka
    molimo da kompajlirate s gstreamer
    podrškom.

en: The blank mode shows different disc status messages than regular mode
hr: Način brisanja pokazuje drugačiji status diska od regularnog načina

en: The gstreamer transcoder uses the gstreamer
    library for creating audio compositions.
    
    Essentially all audio files should be supported
    given that the correct plugins are installed.
    If an audio file is not recognized, make sure
    that you have the 'good','bad', and 'ugly'
    gstreamer plugin packages installed.
hr: Gstreamer traskoder koristi gstreamer knjižnicu
    za kreiranje audio kompilacija.
    
    U osnovi bi sve audio datoteke trebale biti
    podržane ako je instaliran potreban dodatak.
    U slučaju da audio datoteka nije prepoznata
    budite sigurni da su instalirani 'good', 'bad' i
    'ugly' gstreamer dodatci.

en: The inserted disc is already blank.
hr: Ubačeni disk je već prazan

en: The selected image does not fit on the inserted disc
hr: Odabrana slika ne stane na umetnuti disk

en: The text of the label
hr: Tekst naljepnice

en: The write mode is not supported currently.
hr: Pisanje trenutno nije podržano.

en: There is not enough space available on the inserted disc.
hr: Nema dovoljno mjesta na ubačenom disku

en: Time total:
hr: Ukupno vrijeme:

en: Title
hr: Naslov

en: Tune how Xfburn behaves
hr: Prilagodi kako se Xfburn ponaša

en: Type
hr: Tip

en: Unable to determine image size.
hr: Ne mogu odrediti veličinu slike

en: Unable to grab the drive.
hr: Ne mogu dohvatiti pogon.

en: Unable to initialize the burning backend.
hr: Neuspjela inicijalizacija pozadinskog programa snimanja.

en: User Aborted
hr:  Prekinuo korisnik

en: Volume name :
hr: Ime volumena:

en: Welcome
hr: Dobrodošli

en: Welcome to Xfburn!
hr: Dobrodošli u Xfburn!

en: What files can get burned to an audio CD?
hr: Koje datoteke mogu biti snimljene na audio CD?

en: Write Blu-ray
hr: Snimi Blu-ray

en: Write CD-R
hr: Piši CD-R

en: Write CD-RW
hr: Piši CD-RW

en: Write DVD-R
hr: Piši DVD-R

en: Write DVD-RAM
hr: Piši DVD-RAM

en: Write _mode:
hr: Način _pisanja

en: Write-once disc, no blanking possible
hr: Piši jednom disk, brisanje nije moguće

en: Writing CD...
hr: Pišem CD...

en: Writing ISO...
hr: Zapisujem ISO ...

en: Writing Lead-In...
hr: Zapisujem uvod...

en: Writing Lead-Out...
hr: Zapisujem zaključak...

en: Writing pregap...
hr: Zapisujem predrazmak...

en: Xfburn is a simple CD/DVD burning tool based on libburnia libraries. It can blank CD/DVD(-RW)s, burn and create iso images, audio CDs, as well as burn personal compositions of data to either CD or DVD. It is stable and under ongoing development.
hr: Xfburn je jednostavan alat za zapisivanje podataka na CD/DVD(-RW) diskove zasnovan na libburnia programskim knjižnicama. Može isprazniti te zapisati ISO slike ili Audio CD-ove kao i osobne kompozicije podataka po diskovima. Xfburn je stabilan i u aktivnom razvoju.

en: You are about to add your home directory to the composition. This is likely to take a very long time, and also to be too big to fit on one disc.
    
    Are you sure you want to proceed?
hr: Odabrali ste svoj osobni direktorij za dodavanje u kompoziciju. To će vjerojatno potrajati jako dugo i biti preveliko za snimanje na jedan disk.
    
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: You are trying to burn more onto the disc than it can hold.
hr: Pokušavate na disk snimiti više nego što može držati.

en: You can only have a maximum of 99 tracks.
hr: MOžete imati maksimalno 99 zapisa.

en: You must give a name to the file.
hr: Morate dati ime datoteci

en: _Action
hr: _Radnja

en: _Blank
hr: _Prazan

en: _Burn Composition
hr: _Snimi kompilaciju

en: _Burn image
hr: _Snimi sliku

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Clean temporary directory on exit
hr: _Očisti privremeni direktorij i izađi

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Close composition
hr: _Zatvori kompoziciju

en: _Copy CD
hr: _Kopiraj CD

en: _Copy DVD
hr: _Kopiraj DVD

en: _Dummy write
hr: _Lažno pisanje

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Files
hr: _Datoteke

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Quit
hr: _Odustani

en: _Quit after success
hr: _Ugasi nakon uspješnosti

en: _Speed:
hr: _Brzina:

en: _View
hr: _Pogled

en: abandoned
hr: napušteno

en: aborted
hr: prekinut

en: basic
hr: osnovni

en: default
hr: zadano

en: ended
hr: završeno

en: ending
hr: završavanje

en: failing
hr: ne uspijevam

en: length
hr: dužina

en: libburn PACKET block types
hr: libburn PACKET tip blokova

en: libburn RAW block types
hr: libburn RAW tip blokova

en: libburn SAO block types
hr: libburn SAO tip blokova

en: libburn TAO block types
hr: libburn TAO tip blokova

en: no info
hr: nema informacija

en: none
hr: nijedan

en: not implemented
hr: ne primjenjeno

en: see console
hr: vidi konzolu

en: standby
hr: priprava

en: unknown
hr: nepoznato

en: unused
hr: nekorišteno
