xarchiver - en to hu translation catalogue (221 entries)

en: 
    <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
hu: 
    <span color='red' style='italic'>Telepítse az xdg-utils csomagot, hogy az Xarchiver
    további fájltípusokat is felismerhessen.</span>

en: 
    Name:
hu: 
    Név:

en: "%s" is already open!
hu: „%s” már meg van nyitva

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
hu[0]: %d könyvtár %s (%s)
hu[1]: %d könyvtár %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
hu[0]: %d fájl %s (%s)
hu[1]: %d fájl %s (%s)

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
hu: <span weight='bold' size='larger'>Adja meg a jelszót:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
hu: <span weight='bold' size='larger'>Jelszó szükséges ehhez:</span>

en: <th>Files:</th>
hu: <th>Fájlok:</th>

en: <th>Size:</th>
hu: <th>Méret:</th>

en: A GTK+ only lightweight archive manager
hu: Könnyűsúlyú GTK+ archívumkezelő

en: A_ction
hu: _Művelet

en: A_dd
hu: Hozzá_adás

en: Actions
hu: Műveletek

en: Add
hu: Hozzá_adás

en: Add files
hu: Fájlok hozzáadása

en: Adding files to archive, please wait...
hu: Fájlok archívumhoz adása, kis türelmet…

en: Adding to archive:
hu: Hozzáadás archívumhoz:

en: Advanced
hu: Speciális

en: All files
hu: Minden fájl

en: An error occurred while accessing the archive:
hu: Hiba történt az archívum elérésekor:

en: An error occurred!
hu: Hiba történt!

en: Archive
hu: Archiválás

en: Archive Properties
hu: Archívum tulajdonságai

en: Archive _comment
hu: Archívum _megjegyzése

en: Archive format is not recognized!
hu: Az archívumformátum nem ismerhető fel!

en: Archive manager
hu: Archívumkezelő

en: Archive tree
hu: Archívumfa

en: Archive type:
hu: Archívumtípus:

en: Archiver output
hu: Archiváló kimenete

en: Are you sure you want to do this?
hu: Biztos, hogy ezt akarja tenni?

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Back
hu: Vissza

en: Browse
hu: Tallózás

en: Can't add files to the archive:
hu: A fájlok nem adhatók az archívumhoz:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
hu: Nem foglalható memória az archívumstruktúra számára

en: Can't allocate memory for the archive structure:
hu: Nem foglalható memória az archívumstruktúra számára:

en: Can't convert the archive to self-extracting:
hu: Az archívum nem alakítható önkibontóvá:

en: Can't create a new archive:
hu: Nem hozható létre új archívum:

en: Can't create temporary directory:
hu: Nem hozható létre átmeneti könyvtár:

en: Can't extract files from the archive:
hu: Nem bonthatók ki fájlok az archívumból:

en: Can't fseek in file:
hu: Nem lehet pozicionálni a fájlban:

en: Can't fseek to position 104:
hu: Nem lehet a 104-es pozícióra állni:

en: Can't multi-extract archives:
hu: A több archívumos kibontás meghiúsult:

en: Can't open RPM file %s:
hu: Az RPM fájl (%s) nem nyitható meg:

en: Can't open file "%s":
hu: Nem nyitható meg a fájl („%s”):

en: Can't perform extraction!
hu: A kibontás nem hajtható végre

en: Can't perform this action:
hu: A művelet nem hajtható végre:

en: Can't read data from file:
hu: Nem lehet adatokat olvasni a fájlból:

en: Can't run the archiver executable:
hu: Az archiváló végrehajtható fájlja nem futtatható:

en: Can't write the sfx module to the archive:
hu: Az sfx modul nem írható az archívumba:

en: Cancel current operation
hu: Aktuális művelet megszakítása

en: Choose the application to use
hu: Válassza ki a használandó alkalmazást

en: Choose the archive type to create
hu: Válassza ki a létrehozandó archívumtípust

en: Choose the directory to use
hu: Válassza ki a használandó könyvtárat

en: Close archive
hu: Archívum bezárása

en: Cmd-line outp_ut
hu: _Parancssori kimenet

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Compressed
hu: Tömörített

en: Compressed   size:
hu: Tömörített méret:

en: Compressed size:
hu: Tömörített méret:

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Compression ratio
hu: Tömörítés szintje

en: Compression ratio:
hu: Tömörítés szintje:

en: Confirm deletion of files
hu: Fájlok törlésének megerősítése

en: Copy
hu: Másolás

en: Cr_eate
hu: _Létrehozás

en: Create a new archive
hu: Új archívum létrehozása

en: Create a solid archive
hu: Tömör archívum létrehozása

en: Cut
hu: Kivágás

en: Date
hu: Dátum

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete files after adding
hu: Fájlok törlése hozzáadás után

en: Dese_lect all
hu: Kijelölés tö_rlése

en: Do you really want to cancel?
hu: Valóban meg akarja szakítani?

en: Do you want to overwrite it?
hu: Felülírja?

en: Doing so will probably corrupt your archive!
hu: Emiatt valószínűleg meg fog sérülni az archívum

en: Encrypted:
hu: Titkosítva:

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: Enter passwo_rd
hu: _Jelszó megadása

en: Extract
hu: Kibontás

en: Extract files
hu: Fájlok kibontása

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
hu: Csak azon fájlok kibontása, amelyek már léteznek a lemezen és frissebbek a lemezen lévő másolatoktól

en: Extract to:
hu: Kibontás ide:

en: Extracting files from archive, please wait...
hu: Fájlok kibontása az archívumból, kis türelmet…

en: Extracting from archive:
hu: Kibontás archívumból:

en: Failed to launch the application!
hu: Az alkalmazás indítása meghiúsult

en: File Paths
hu: Fájlútvonalak

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Files
hu: Fájlok

en: Files:
hu: Fájlok:

en: Files:%*s%s
hu: Fájlok: %*s%s

en: Forward
hu: Előre

en: From File
hu: Fájlból

en: Group
hu: Csoport

en: Icons size (requires restart)
hu: Ikonok mérete (újraindítást igényel)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
hu: Az archívum megjegyzésének betöltése az archívum betöltése után

en: Include subdirectories
hu: Alkönyvtárak felvétele

en: Location:
hu: Hely:

en: Maintained by
hu: Jelenleg karbantartja

en: Make SF_X
hu: SF_X készítése

en: Method
hu: Metódus

en: Modified on:
hu: Módosítva:

en: Multi-Extract
hu: Több kibontása

en: Name:
hu: Név:

en: New
hu: Új

en: No
hu: Nem

en: Number of files:
hu: Fájlok száma:

en: Number of files:
hu: Fájlok száma:

en: Only archives
hu: Csak archívumok

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open <i>%s</i> with:
hu: <i>%s</i> megnyitása ezzel:

en: Open With
hu: Megnyitás ezzel:

en: Open a text file
hu: Szövegfájl megnyitása

en: Open an archive
hu: Archívum megnyitása

en: Open image files with:
hu: Képfájlok megnyitása ezzel:

en: Open text files with:
hu: Szövegfájlok megnyitása ezzel:

en: Open the selected files with
hu: A kijelölt fájlok megnyitása ezzel

en: Opening archive, please wait...
hu: Archívum megnyitása, kis türelmet…

en: Operation aborted!
hu: Művelet megszakítva!

en: Options
hu: Beállítások

en: Overwrite existing files
hu: Meglévő fájlok felülírása

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Owner/Group
hu: Tulajdonos/csoport

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Path
hu: Útvonal

en: Path:
hu: Útvonal:

en: Pattern:
hu: Minta:

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
hu: Ellenőrizze az „Archiváló kimenetének tárolása” beállítást a megjelenítéséhez.

en: Please enter it!
hu: Adja meg újra!

en: Please enter the extraction path.
hu: Adja meg a kibontási helyet

en: Please enter the password.
hu: Adja meg a jelszót

en: Please fill the "Extract to" field!
hu: Töltse ki a „Kibontás ide” mezőt

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
hu: A Beállítások → Speciális alatt állítsa be.

en: Please report bugs to <%s>.
hu: A hibákat ide jelentse: <%s>.

en: Please select the 7zCon.sfx module
hu: Válassza ki a 7zCon.sfx modult

en: Please select the archives you want to extract
hu: Válassza ki a kibontani kívánt archívumokat

en: Please select the destination directory
hu: Válassza ki a célkönyvtárat

en: Points to
hu: Erre mutat:

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preferred archive format
hu: Előnyben részesített archívumformátum

en: Preferred temp directory:
hu: Előnyben részesített átmeneti könyvtár:

en: Print the archive content as HTML
hu: Az archívum tartalmának kiírása HTML-ként

en: Print the archive content as text
hu: Az archívum tartalmának kiírása szövegként

en: Ratio
hu: Arány

en: Re_name
hu: Át_nevezés

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Root
hu: Saját mappa

en: Save the archive as
hu: Az archívum mentése másként

en: Save the self-extracting archive as
hu: Az önkibontó archívum mentése másként

en: Save window geometry
hu: Ablakgeometria mentése

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
hu: Válassza az „Új” vagy a „Megnyitás” menüpontot archívum megnyitásához

en: Select _all
hu: Összes ki_jelölése

en: Select _by pattern
hu: Kijelölés mi_nta alapján

en: Select an application
hu: Válasszon alkalmazást

en: Select by Pattern
hu: Kijelölés minta alapján

en: Selected files
hu: Kijelölt fájlok

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Show archive comment
hu: Archívum megjegyzésének megjelenítése

en: Show archive location bar
hu: Archívum hely sávjának megjelenítése

en: Show archive tree sidebar
hu: Archívum fa oldalsávjának megjelenítése

en: Show toolbar
hu: Eszköztár megjelenítése

en: Size
hu: Méret

en: Some errors occurred:
hu: Hibák történtek:

en: Sorry, I could not perform the operation!
hu: A művelet végrehajtása meghiúsult

en: Sorry, this archive format is not supported:
hu: Ez az archívumformátum nem támogatott:

en: Sort archive by filename
hu: Archívum rendezése fájlnév szerint

en: Store archiver output
hu: Archiváló kimenetének tárolása

en: Testing archive, please wait...
hu: Archívum tesztelése, kis türelmet…

en: The archive "%s" already exists!
hu: Az archívum („%s”) már létezik

en: The archiver doesn't support this feature!
hu: Az archiváló nem támogatja ezt a szolgáltatást

en: The filename column is sorted after loading the archive
hu: A fájlnév oszlop rendezése az archívum betöltése után

en: This archive is encrypted!
hu: Ez az archívum titkosított

en: This option performs the same function as the freshen one, extracting files that are newer than those with the same name on disk, and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
hu: Ez a felfrissítéshez hasonlóan felülírja a meglévő fájlokat azok újabb változatával, ezen kívül a lemezen még nem létező fájlokat is kibontja

en: Time
hu: Idő

en: Total Progress:
hu: Teljes folyamat:

en: Touch files
hu: Fájlok időbélyegének frissítése

en: Type:
hu: Típus:

en: Uncompressed size:
hu: Tömörítetlen méret:

en: Uncompressed size:
hu: Tömörítetlen méret:

en: Up
hu: Fel

en: Update existing files
hu: Meglévő fájlok frissítése

en: Use a custom command:
hu: Egyéni parancs használata:

en: Version
hu: Verzió

en: View
hu: Nézet

en: Web browser to use:
hu: Használandó webböngésző:

en: Window
hu: Ablak

en: Yes
hu: Igen

en: You are about to delete entries from the archive.
hu: Bejegyzések törlésére készül az archívumból.

en: You didn't set which browser to use!
hu: Nem adta meg a használandó böngészőt

en: You didn't set which program to use for opening this file!
hu: Nem adta meg a fájl megnyitására használandó programot

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
hu: Nincsenek megfelelő jogosultságai a fájlok kibontására a könyvtárba („%s”).

en: You haven't added any of them!
hu: Nem vett fel egyet sem

en: You haven't selected any files to add!
hu: Nem választott ki hozzáadandó fájlokat!

en: You missed the archive name!
hu: Elrontotta az archívumnevet

en: You missed the password!
hu: Elrontotta a jelszót!

en: You missed where to extract the files!
hu: Nem adta meg a fájlok kibontásának helyét

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: _Archive
hu: _Archívum

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Extract
hu: _Kibontás

en: _HTML file
hu: _HTML fájl

en: _Help
hu: _Súgó

en: _List as
hu: _Listázás, mint

en: _Multi-Extract
hu: _Több kibontása

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Properties
hu: T_ulajdonságok

en: _Select
hu: _Kijelölés

en: _Test
hu: _Teszt

en: _Text file
hu: S_zövegfájl

en: choose...
hu: Válasszon…

en: example: *.txt; ac*
hu: például: *.txt; ac*

en: large
hu: Nagy

en: selected
hu: kijelölve

en: small
hu: Kicsi

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command-line options.
hu: xarchiver: %s
    Adja ki az xarchiver --help parancsot az elérhető parancssori kapcsolók listájáért.

en: |Size
hu: |Méret
