Xfce Panel Plugins - en to nb translation catalogue (293 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
nb: 	Astronomiske data:
    	Siste:	%s
    	Neste:	%s
    	Feilede forsøk: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
nb: 	Data ikke tilgjengelig, standardverdier vil bli brukt for natt og dag.

en: 	Direction: %s (%s%s)
nb: 	Retning: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
nb: 	Encyklopedisk informasjon delvis hentet fra

en: 	Met.no Locationforecast API states that this version
    	of the webservice is deprecated, and the plugin needs to be
    	adapted to use a newer version, or it will stop working within
    	a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
nb: 	Met.no LocationforecastLTS API sier at denne 
    	versjonen av nettjenesten er foreldet, og at 
    	programtillegget må tilpasses til å bruke en nyere 
    	versjon, hvis ikke vil det slutte å virke i løpet av få 
    	måneder. Vennligst send inn en feil på 
    	https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
     	hvis ingen andre har gjort det ennå.

en: 	Moon phase:	%s
nb: 	Månefase:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
nb: 	Månefase:	Ukjent

en: 	Moonrise:	%s
nb: 	Måneoppgang:	%s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
nb: 	Måneopgang:	Månen står aldri opp denne dagen.

en: 	Moonset:	%s
nb: 	Månenedgang:	%s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
nb: 	Månenedgang:	Månen går aldri ned denne dagen.

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
nb: 	Hastighet: %s %s (%s på Beauforts skala)

en: 	Sunrise:		%s
nb: 	Soloppgang:		%s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
nb: 	Soloppgang:		Sola står aldri opp idag.

en: 	Sunset:		%s
nb: 	Solnedgang:		%s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
nb: 	Solnedgang:		Sola går aldri ned idag.

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
nb: 	Temperaturer, vind, atmosfære og skydata beregnet
    	for:		%s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
nb: 	Værdata:
    	Siste:	%s
    	Neste:	%s
    	Feilede forsøk: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
nb: 
    	Helning og tidssonedata tilbydt av

en: 
    	Met.no sunrise API states that this version of the webservice
    	is deprecated, and the plugin needs to be adapted to use
    	a newer version, or it will stop working within a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
nb: 
    	Met.no sunrise-API sier at denne 
    	versjonen av nettjenesten er foreldet, og at 
    	programtillegget må tilpasses til å bruke en nyere 
    	versjon, hvis ikke vil det slutte å virke i løpet av få 
    	måneder. Vennligst send inn en feil på 
    	https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
     	hvis ingen andre har gjort det ennå.

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
nb: 
    	Nedbør og værsymbolet har blit utregnet
    	ved bruk av følgende tidsintervall:
    	Start:	%s
    	Slutt:	%s

en: 
    	Weather and astronomical data from
nb: 
    	Vær og astronomiske data fra

en: 
    Astronomical Data
nb: 
    Astronomiske data

en: 
    Atmosphere
nb: 
    Atmosfære

en: 
    Clouds
nb: 
    Skyer

en: 
    Credits
nb: 
    Takk til

en: 
    Downloads
nb: 
    Nedlastinger

en: 
    Precipitation
nb: 
    Nedbør

en: 
    Temperatures
nb: 
    Temperaturer

en: 
    Times Used for Calculations
nb: 
    Tidspunkt anvendt for beregninger

en: 
    Wind
nb: 
    Vind

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
nb: 1 millimeter er en tusendel av en meter - den grunnleggende lengdeenheten i de internasjonale enhetssystemer -, eller omtrent 0,04 tommer.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
nb: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperatur:</b> %s
    <b>Vind:</b> %s from %s
    <b>Trykk:</b> %s
    <b>Fuktighet:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
nb: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">fra %s til %s, med %s med nedbør</span>
    
    <b>Temperatur:</b> %s		<span size="smaller">(verdier på %s)</span>
    <b>Vind:</b> %s (%spå Beaufort skalaen) fra %s(%s)
    <b>Atmosfærisk trykk:</b> %s    <b>Luftfuktighet:</b> %s
    <b>Skodde:</b> %s    <b>Overskyethet:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
nb: <b>Atmosfære</b>

en: <b>Clouds</b>
nb: <b>Skyer</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
nb: <b>Mappe:</b> %s
    
    <b>Utvikler:</b> %s
    
    <b>Beskrivelse:</b> %s
    
    <b>Licens:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
nb: <b>Nedbør</b>

en: <b>Show scrollbox</b>
nb: <b>Vis rulleboks</b>

en: <b>Temperatures</b>
nb: <b>Temperaturer</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
nb: <b>Tidspunkt anvendt for beregninger</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
nb: <tt><small>Mengde:        %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
nb: <tt><small>Opplevd temperatur: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
nb: <tt><small>Lufttrykk:  %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
nb: <tt><small>Skymengde:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
nb: <tt><small>Data beregnet for:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
nb: <tt><small>Duggpunkt:            %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
nb: <tt><small>Tåke:           %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
nb: <tt><small>Høye skyer:   %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
nb: <tt><small>Intervallslutt:         %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
nb: <tt><small>Intervallstart:       %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
nb: <tt><small>Lave skyer:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
nb: <tt><small>Mellomhøye skyer: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
nb: <tt><small>Månefase: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
nb: <tt><small>Månefase: Ukjent </small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
nb: <tt><small>Måneoppgang: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
nb: <tt><small>Måneoppgang: Månen står aldri opp denne dagen.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
nb: <tt><small>Månenedgang:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
nb: <tt><small>Månenedgang: Månen går aldri ned denne dagen.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
nb: <tt><small>Relativ luftfuktighet:    %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
nb: <tt><small>Soloppgang: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
nb: <tt><small>Soloppgang: Sola står aldri opp denne dagen.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
nb: <tt><small>Solnedgang:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
nb: <tt><small>Solnedgang: Sola går aldri ned denne dagen.</small></tt>

en: A
nb: OT

en: A foot (plural feet) is a unit of length defined as being 0.3048 m exactly and used in the imperial system of units and United States customary units. It is subdivided into 12 inches. The measurement of altitude in the aviation industry is one of the few areas where the foot is widely used outside the English-speaking world.
nb: En fot (også i flertall) er en lengdeenhet definert som akkurat 0,3048 m og blir brukt i det imperiale enhetssystemet og er i vanlig bruk i USA. Den er oppdelt i 12 tommer. Målet på høyde i fly-industrien er en av de få plassene der fot fremdeles er i bruk, annet enn i den engelsktalende verden.

en: A more calendar-like view, with the days in columns and the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in rows.
nb: En mer kalender-lignende visning, med dagene som kolonner og døgnrytmene (morgen, ettermiddag, kveld, natt) som rader.

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
nb: Legg til valgte verdi til etiketter som skal vises i rulleboksen.

en: Afternoon
nb: Ettermiddag

en: Air temperature, sometimes referred to as dry-bulb temperature. Measured by a thermometer that is freely exposed to the air, yet shielded from radiation and moisture.
nb: Lufttemperatur, noen ganger omtalt som "tørrkolbe-temperatur". Målt av et termometer som er eksponert for luften, men avskjermet fra stråling og fuktighet.

en: Also known as <i>felt temperature</i>, <i>effective temperature</i>, or what some weather providers declare as <i>feels like</i>. Human temperature sensation is not only based on air temperature, but also on heat flow, physical activity and individual condition. While being a highly subjective value, apparent temperature can actually be useful for warning about extreme conditions (cold, heat).
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no. You should use a calculation model appropriate for your local climate and personal preferences on the units page.
nb: Også kjent som <i>følt temperatur</i>, <i>effektiv temperatur</i>, eller det noen værmeldingstilbydere oppgir som <i>føles som</i>. Menneskelig opplevd temperatur er ikke bare basert på lufttemperatur, men også på varmeflyt, fysisk aktivitet og individuelle forhold. Selv om det er en høyst subjektiv verdi, er opplevd temperatur nyttig for å advare om ekstreme forhold (varme, kulde.)
    
    <b>Merk:</b> Dette er en kalkulert verdi som ikke er tilbudt av met.no. Du burde bruke en kalkulasjonsmodell som gir mening for ditt lokale klima og personlige forhold på enhetssiden.

en: Altitu_de:
nb: Høyde:

en: Altitude
nb: Høyde

en: Animate transitions between labels
nb: Animer overganger mellom etikettene

en: Apparent te_mperature:
nb: Opplevd te_mperatur:

en: Apparent temperature
nb: Opplevd temperatur

en: Apparent temperature (A)
nb: Opplevd temperatur (OT)

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected every time you open this config dialog.
nb: Tilgjengelige ikontemaer er listet opp her. Du kan legge til ikontemaer til $HOME/.config/xfce4/weather/icons (eller tilsvarende katalog på systemet). Informasjon om hvordan du oppretter eller bruker ikontemaer kan bli funnet i README-filen. Nye ikontemaer vil bli oppdaget hver gang du åpner dette konfigurasjonsvinduet.

en: Barometric _pressure:
nb: Atmosfærisk _trykk:

en: Barometric pressure
nb: Lufttrykk

en: Barometric pressure (P)
nb: Lufttrykk (L)

en: C
nb: O

en: CH
nb: HS

en: CL
nb: LS

en: CM
nb: MS

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot update weather data
nb: Kan ikke oppdatere værdata

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
nb: Endre navnet for stedet slik du ønsker. Det anvendes for visning og påvirker ikke stedsparameterne på noe vis.

en: Change...
nb: Endre …

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
nb: Velg for å alltid bruke en enkelt rad på et multiradspanel og et lite ikon i skrivebordsfelt-modus.

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
nb: Velg en skrifttype du liker og sett den til en mindre eller større størrelse. Midtklikk på knappen for å oppheve skriften og bruke temaets standard.

en: Choose an icon theme.
nb: Velg et ikontema:

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
nb: Velg vilken verdi å legge til i listen nedenfor. Verdier kan legges til mer enn en gang.

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
nb: Velg ønsket verktøytips-stil. Noen stiler gir mye brukbar data, noen er klarere, men tilbyr mindre data i overblikket.

en: Clear
nb: Klarvær

en: Cloudiness
nb: Skymengde

en: Cloudiness (C)
nb: Overskyethet (O)

en: Cloudiness, or cloud cover, defines the fraction of the sky obscured by clouds when observed from a given location. Clouds are both carriers of precipitation and regulator to the amount of solar radiation that reaches the surface. While during daytime they reduce the temperature, at night they have the opposite effect, as water vapor prevents long-wave radiation from escaping into space. Apart from that, clouds reflect light to space and in that way contribute to the cooling of the planet.
nb: Skymengde, eller skydekke, definerer andelen av himmelen som er skjult av skyer når observert fra et gitt sted. Skyer er både bærere av nedbør og regulerer mengden solstråling som treffer jordens overflate. På dagtid reduserer de temperaturen, om natten har de motsatt effekt ettersom vanndamp forhindrer langbølget stråling fra å slippe ut i verdensrommet. Bortsett fra det, skyer reflekterer lys til verdensrommet og bidrar på den måten til nedkjøling av planeten.

en: Cloudy
nb: Skyet

en: Coordinates
nb: Koordinater

en: Currently no data available.
nb: Ingen data tilgjengelig for øyeblikket.

en: Days in columns
nb: Dage i kolonner

en: Days in rows
nb: Dager i rader

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
nb: Avgjør hvor mange verdier som skal vises samtidig i rulleboksen. Du kan velge en mindre skriftstørrelse eller forstørre panelet for å få plass til flere linjer.

en: Detecting...
nb: Detekterer...

en: Dew point
nb: Duggpunkt

en: Dew point (D)
nb: Duggpunkt (D)

en: E
nb: Ø

en: East
nb: Øst

en: Enter a city name or address
nb: Skriv inn et bynavn eller adresse

en: Evening
nb: Kveld

en: F
nb: OT

en: Feet (ft)
nb: Fot (fot)

en: Feet per second (ft/s)
nb: Fot per sekund (ft/s)

en: First quarter
nb: Første kvartal

en: Fog
nb: Tåke

en: Fog (F)
nb: Skodde (S)

en: Fog is a type of low-lying stratus cloud, with the moisture in it often generated locally such as from a nearby lake, river, ocean, or simply moist ground, that forms when the difference between temperature and dew point is below 2.5 °C (4 °F), usually at a relative humidity of 100%. Fog commonly produces precipitation in the form of drizzle or very light snow and reduces visibility to less than 1 km (5/8 statute mile).
nb: Tåke er en type lavthengende stratussky, der fuktigheten ofte har sitt opphav lokalt, som eksempelvis en innsjø, fuktig jord, eller hav i nærheten. Den oppstår når forskjellen mellom temperaturen og duggpunktet er rundt 2.5 °C (4 °F), vanligvis med en relativ luftfuktighet på 100%. Tåke gir vanligvis nedbør i form av duskregn eller lett snø, og reduserer synligheten til mindre enn 1 km (5/8 landmil).
    Over hav heter tåke <i>skodde</i>.

en: Font and color:
nb: Skrifttype og farge:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
nb: For plasseringer utenfor Norge er høydemodellen som met.no bruker ikke spesielt bra, det er derfor vanligvis nødvendig å spesifisere høyde over havet som en tilleggsparameter, ellers kommer de rapporterte verdiene ikke til å være riktige.
    
    Programtillegget forsøker automatisk å angi høyden over havet ved å anvende nettjenesten GeoNames, men det kan være at heller ikke dette alltid er rett, så du kan endre dette her.
    
    Høyden over havet er angitt i meter over havflaten, eller alternativt som fot ved å endre enheten på enhetssiden. Den bør omtrent samsvare med den virkelige verdien, men små variasjoner har ingen innvirkning på værdata. Innenfor Norge har denne innstillingen overhode ingen effekt.

en: Full moon
nb: Fullmåne

en: H
nb: F

en: Hectopascals (hPa)
nb: Hektopascal (hPa)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
nb: Skjul rulleboksen for å spare verdifull plass på panelet. Mest interessant informasjon vises også i verktøytipset - forutsatt at du velger en passende verktøytipsstil - som vises når du holder over ikonet.

en: High clouds
nb: Høye skyer

en: High clouds (CH)
nb: Høyt skylag (HS)

en: Humidity (H)
nb: Fuktighet (F)

en: Humidity is defined as the amount of water vapor in the air and increases the possibility of precipitation, fog and dew. While absolute humidity is the water content of air, relative humidity gives (in %) the current absolute humidity relative to the maximum for that air temperature and pressure.
nb: Luftfuktighet er definert som mengden vanndamp i lufeten, og øker muligheten for nedbør, skodde og dugg. Mens absolutt luftfuktighet er mengeden vann i lufta, er relativ luftfuktighet (i %) den korrekte absolutte luftfuktigheten relativ til det maksimale for gitt lufttemperatur og trykk.

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
nb: Dersom den valgte plasseringen ikke er i din nåværende tidssone, vil det være nødvendig å <i>stille</i> programtillegget til en annen tidssone for at tid skal bli vist riktig. Den korrekte tidssonen vil automatisk bli satt av nettjenesten GeoNames, men du vil kanskje korrigere den om nødvendig.
    La dette feltet stå tomt for benytte tidssonen satt av systemet ditt. Ugyldige oppføringer vil medføre bruk av UTC-tid, men også dette kan avhenge av systemet ditt.

en: Improvements by Robert G. Quayle and Robert G. Steadman applied in 1998 to earlier experiments/developments by Steadman. This model only depends on wind speed and temperature, not on relative humidity and can be used for both heat and cold stress.
nb: Forbedringer av Roberr G. Quayle og Robert G. Steadman lagt til i 1998 som forbedring av tidligere eksprimenter/utvikling av Steadman. Denne modellen avhenger bare på vindhastigheter og temperatur, ikke relativ luftfuktighet, og kan brukes for både varm og kaldgang.

en: Inches (in)
nb: Tommer (")

en: Inches of mercury (inHg)
nb: Tommer kvikksølv (inHg)

en: Inches of mercury is still widely used for barometric pressure in weather reports, refrigeration and aviation in the United States, but seldom used elsewhere. It is defined as the pressure exerted by a 1 inch circular column of mercury of 1 inch in height at 32 °F (0 °C) at the standard acceleration of gravity.
nb: Tommer kvikksølv brukes fremdeles på bred front som enhet for barometrisk trykk i værmeldinger, kjøling og flyteknikk i USA, men sjeldent å se andre steder. Den er definert som presset utøvd av 1 tommes sirkulær søyle av kvikksølv, en tomme høy, ved 32 °F (0 °C) forutsatt standardaksellerasjon av tyngdekraften.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
nb: Oppfunnet av Sir Francis Beaufort i 1805, denne empiriske skalaen på vindhastighet er basert på folks observasjoner av spesifikke land eller sjøforhold, disse forholdene betegnes med tall fra 0 (rolig) til 12 (orkan).

en: Kilometers per hour (km/h)
nb: Kilometer per time (km/t)

en: Knots (kt)
nb: Knop (kn)

en: L_ongitude:
nb: Lendegrad:

en: Labels to d_isplay
nb: Etiketter som skal vises

en: Latitud_e:
nb: Breddegrad:

en: Latitude
nb: Breddegrad

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
nb: Breddegrad angir nord-sør posisjonen til et punkt på jordens overflate. Hvis du endrer denne verdien manuelt, må du oppgi høyde og tidssone manuelt også.

en: Li_nes:
nb: Li_njer:

en: Light rain
nb: Lette regnbyger

en: Light rain with thunder
nb: Lette regnbyger med torden

en: Lightly cloudy
nb: Lett skyet

en: Location _name:
nb: Steds_navn:

en: Longitude
nb: Lengdegrad

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
nb: Lengdegrad angir øst-vest posisjonen til et punkt på jordens overflate. Hvis du endrer denne verdien manuelt, må du oppgi høyde og tidssone manuelt også.

en: Low clouds
nb: Lave skyer

en: Low clouds (CL)
nb: Lavt skylag (LS)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
nb: Met.no leverer værdata for opp til %d dager fremover. Velg hvor mange dager som skal vises i fane for værvarsel i sammendragsvinduet. På tregere datamaskiner kan et lavere antall hjelpe mot etterslep når du åpner vinduet. Merk imidlertid at værvarsel for mer enn tre dager fremover i beste fall er upålitelig ;-)

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
nb: Meter per sekund er <i>den</i> enheten som typisk er brukt av meteorologer for å angi vindhastigheter.

en: Meters (m)
nb: Meter (m)

en: Meters per second (m/s)
nb: Meter per sekund (m/s)

en: Middle clouds
nb: Mellomhøye skyer

en: Middle clouds (CM)
nb: Mellomhøyt skylag (MS)

en: Miles per hour (mph)
nb: Miles per time (mi/h)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
nb: Miles per time er en imperial enhet for fart, tilkjennegis som antallet landmil tilbakelagt i løpet av en time.

en: Millimeters (mm)
nb: Millimeter (mm)

en: Morning
nb: Morgen

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
nb: Flytt valgte verdi nedover i listen over etiketter som skal vises.

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
nb: Flytt valgte verdi oppover i listen over etiketter som skal vises.

en: NE
nb: NØ

en: NW
nb: NV

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
nb: Oppkalt etter astronomen Anders Celcius som er opphav til den orginale skalaen fra 1742. Celsius er en internasjonal standardenhet og blir i dag definert ved bruk av Kelvin-skalaen. 0 °C svarer til 273,15 K og 1 °C forskjell i temperatur er akkurat det samme som 1 K. Det er definert som smeltepunktet for vann som er omtrent 0 °C og dets kokepunkt på 100 °C ved en standardatmosfæres trykk (1 atm = 1013,5 hPa). Fram til 1948 gikk enheten under navnet <i>centigrad</i> - fra Latin <i>centrum</i> (100) og <i>gradus</i> (steg).
    I meteorologi og i hverdagen er Celsius-skalaen et nyttig verktøy for å gi uttrykk for temperaturer siden det er enkelt å vite når is og snø dannes.

en: New moon
nb: Nymåne

en: Night
nb: Natt

en: No Data
nb: Ingen data

en: No location selected.
nb: Ingen plassering valgt.

en: North
nb: Nord

en: North-East
nb: Nordøst

en: North-West
nb: Nordvest

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
nb: Nåtildags måles vindstyrke/hatighet ved å bruke et anemometer (fra gresk <i>anemos</i> som betyr <i>vind</i>) fra 10 m (33 fots) høyde. Anemometere måler vanligvis enten vindhastighet eller trykk, men vil gi begge verdier ettersom de er nært beslektet med og kan utledes fra hverandre.

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
nb: Åpner brukerns ikondraktmappe i din filbehandler, eller oppretter den hvis nødvendig.

en: P
nb: L

en: Partly cloudy
nb: Delvis skyet

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
nb: Du kan endre stedsnavnet som du vil, og korrigere høyde og tidsssone hvis de ikke gjenkjennes automatisk.

en: Please set a location in the plugin settings.
nb: Velg en plassering i programtilleggs-innstillingene.

en: Plugin settings...
nb: Innstilling av programtillegg …

en: Prec_ipitations:
nb: Nedbør:

en: Precipitation (R)
nb: Nedbør (N)

en: Precipitation amount
nb: Nedbørsmengde

en: R
nb: N

en: Rain
nb: Regn

en: Rain showers
nb: Regnbyger

en: Rain with thunder
nb: Regn og torden

en: Re_fresh
nb: Oppfrisk

en: Relative humidity
nb: Relativ luftfuktighet

en: Results
nb: Resultater

en: SE
nb: SØ

en: SW
nb: SV

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
nb: Rull nåværende viste verdi(er) ut og ny(e) verdi(er) inn i stedet for å bare endre dem. Fjern merkingen for dette alternativet hvis du finner animasjonen for distraherende.

en: Search
nb: Søk

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
nb: Søk etter et nytt sted og automatisk oppdage dets parametere.

en: Search location
nb: Søk etter beliggenhet

en: Searching...
nb: Søker...

en: Select _font
nb: Velg _skrifttype

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
nb: Velg en verdi i listen over viste etiketter og klikk på denne knappen for å fjerne den.

en: Select font
nb: Velg skrifttype

en: Short-term forecast data unavailable.
nb: Korttidsvarseldata utilgjengelig.

en: Show current weather conditions
nb: Vis gjeldende værforhold

en: Show weather conditions and forecasts
nb: Vis værforhold og prognoser

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
nb: Viser værvarslene i en tabell med døgnrytmene (morgen, ettermiddag, kveld, natt) som kolonner og dagene som rader.

en: Simple
nb: Enkelt

en: Sleet
nb: Sludd

en: Sleet showers
nb: Sluddbyger

en: Sleet showers with thunder
nb: Sluddbyger med torden

en: Sleet with thunder
nb: Sludd og torden

en: Snow
nb: Snø

en: Snow showers
nb: Snøbyger

en: Snow showers with thunder
nb: Snøbyger med torden

en: South
nb: Sør

en: South-East
nb: Sørøst

en: South-West
nb: Sørvest

en: Sunny
nb: Sol

en: Temperature
nb: Temperatur

en: Temperature (T)
nb: Temperatur (T)

en: The Canadian counterpart to the US windchill/heat index, with the wind chill being similar to the previous model but with slightly different constraints. Instead of the heat index <i>humidex</i> will be used. For wind chill to become effective, wind speeds need to be above 2.0 km/h (1.24 mph) and air temperature below or equal to 0 °C (32 °F). For humidex, air temperature needs to be at least 20.0 °C (68 °F), with a dewpoint greater than 0 °C (32 °F). If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
nb: Den kanadiske motsatsen til den Amerikanske vindkjølings/varme -indeksen, med vindavkjøling lignende den i den forrige modellen, bare med litt økte krav. Istedenfor varmeindeksen vil <i>humidex</i> bli brukt. For at vindavkjølingen skal være effektiv, må vindhastighetene overstige 2.0 km/h (1.24 mph) og lufttemperaturen være lik eller under 0 °C (32 °F). For humidex, må lufttemperaturen være minst 20.0 °C (68 °F). med et duggpunkt høyere enn 0 °C (32 °F). Hvis disse forholdene ikke er oppfylt, vil ikke lufttemperaturen bli vist.

en: The English word <i>inch</i> comes from Latin <i>uncia</i> meaning <i>one-twelfth part</i> (in this case, one twelfth of a foot). In the past, there have been many different standards of the inch with varying sizes of measure, but the current internationally accepted value is exactly 25.4 millimeters.
nb: Det engelske ordet <i>inch</i> kommer av latinsk <i>uncia</i> som betyr <i>en tolvtedel</i> (i dette tilfellet, en tolvtedel av en fot). Historisk har størrelsesstandarden for inch variert, men gjeldende internasjonalt aksepterte standard er nøyaktig 25,4 millimeter.

en: The Norwegian Meteorological Institute
nb: Meteorologisk institutt

en: The amount of rain, drizzle, sleet, hail, snow, graupel and other forms of water falling from the sky over a specific period.
    
    The values reported by met.no are those of precipitation in the liquid state - or in other words: of rain -, so if snow is expected (but not sleet), then the amount of snow will be <i>guessed</i> by multiplying the original value by a ratio dependent on the air temperature:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Example: If temperature is -5 °C (12 °F), then snow density will be low and a rain to snow ratio of 1:10 will be used for calculation. Assuming the reported value is 5 mm, then the calculated amount of snow precipitation is 50 mm.
    
    <b>Note</b>: While air temperature is an important factor in this calculation, there are other influencing factors that the plugin doesn't know about like the type of snow and ground temperature. Because of that, these rules will only lead to rough estimates and may not represent the real amount of snow.
nb: Mengden regn, duskregn, sludd, haggel, snø, kornsnø og andre former av vann som faller fra himmelen over en gitt periode.
    
    Verdiene som rapportert av met.no er nedbør i flytende form - eller med andre ord: regn -, så hvis snø er forventet (men ikke sludd), vil mengden snø angis som et <i>estimat</i> basert på multiplikasjon av orginalverdien med en forholdsverdi som er avhengig av lufttemperaturen:
    
    <tt><small> T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt; -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
    -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt; -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
    -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt; -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
    -0.6 °C (31 °F) &lt; T =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Eksempel: Hvis temperaturen er -5 °C (12 °F), og snøtettheten er lav, vil et regn til snø-forholdet på 1:10 bli brukt for utregningen. Hvis man tar utgangspunkt i at rapportert verdi er 5 mm, er forventet nedbør i form av snø 50 mm.
    
    <b>Merk</b>:Mens lufttemperaturen er en viktig faktor i denne utregningen, er det andre påvirkningsfaktorer som programtillegget ikke vet om, som typen snø og jordtemperaturen. På grunn av dette er disse verdiene å anse som grove overslag, og ikke et mål på nøyaktig forventning av snømengder.

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
nb: Den nåværende Fahrenheit-skalaen er basert på den som i 1724 ble foreslått av fysikeren Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F var frysepunktet til saltlake på den orginale skalaen ved standard atmosfærisk trykk, som er det lavest mulige med denne blandingen av is, salt og salmiakk. Smeltepunktet til vann er 32 0 °F og kokepunktet er på 212 °F. Fahrenheit og Celsius -skalaene overlapper ved -40 grader. Selv med kalde vintre faller temperaturen sjeldent til negative verdier på Fahrenheit-skalaen.
    Siden opphavsmannen var medlem av Royal Society i London og ellers var høyt ansett, nøt Fahrenheit-skalaen stor popularitet i engelsktalende land, men ble erstattet av Celsius-skalaen i de fleste av disse landene under overgangen til metriske verdier på midt og sent i det 20. århundre.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
nb: Fot per sekund (en. foot per second, en. fl. feet per second) i det imperiale målesystemet er motstykket til meter per sekund i det internasjonale enhetssytem.

en: The knot is a unit of speed equal to one international nautical mile (1.852 km) per hour, or approximately 1.151 mph, and sees worldwide use in meteorology and in maritime and air navigation. A vessel travelling at 1 knot along a meridian travels one minute of geographic latitude in one hour.
nb: Knop er et mål på fart tilsvarende en nautisk mil (1,852 km) i timen, eller omtrent 1,151 landmil i timen. Måleenheten brukes verden over i meteorologi, og i fly- og skipsnavigasjon. En farkost som gjør 1 knop langs en lengdegrad går ett minutt av geografisk breddegrad på en time.

en: The meter is the fundamental unit of length in the International System of Units. Originally intended to be one ten-millionth of the distance from the Earth's equator to the North Pole at sea level, its definition has been periodically refined to reflect growing knowledge of metrology (the science of measurement).
nb: Meteren er en grunnleggende lengdeenhet i det internasjonale enhetssystemet. Originalt definert som en 10-milliontedel av avstanden fra jordas ekvator til Nordpolen ved havnivå, men senere endret i takt med økende kunnskap om meteorologi (måleteknisk vitenskap).

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
nb: Pascal, oppkalt etter matematikeren, fysikeren og filosofen Blaise Pascal, er en avledet SI-enhet, og et mål på trykk fordelt på areal, definert som en newton per kvadratmeter. En standard atmosfære (atm) er 1013,25 hPa.

en: The pound per square inch is a unit of pressure based on avoirdupois units (a system of weights based on a pound of 16 ounces) and defined as the pressure resulting from a force of one pound-force applied to an area of one square inch. It is used in the United States and to varying degrees in everyday life in Canada, the United Kingdom and maybe some former British Colonies.
nb: Pund per kvadrattomme er en trykkenhet basert på avoirdupois-enheter (et system som baserer seg på et pund fordelt på 16 unser) og defineres ut ifra det resulterende presset fra et punds trykk på et en kvadrattomme areal. Den er brukt i varierende grad i De forente Amerikanske stater, og vekslende i dagliglivet i Kanada, Storbritannia og kanskje i noen tidligere Britiske kolonier.

en: The sun never rises and sets at %s.
nb: Solen står ikke opp eller går ned %s.

en: The sun never rises today.
nb: Solen står aldri opp idag.

en: The sun never sets today.
nb: Solen går aldri ned idag.

en: The sun rises at %s and never sets.
nb: Solen står opp %s og går ikke ned.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
nb: Solen står opp klokken %s og går ned %s.

en: The torr unit was named after the physicist and mathematician Evangelista Torricelli who discovered the principle of the barometer in 1644 and demonstrated the first mercury barometer to the general public. A pressure of 1 torr is approximately equal to one millimeter of mercury, and one standard atmosphere (atm) equals 760 Torr.
nb: Torr er en enhet navngitt etter fysikeren og matematikeren Evangelista Torricelli, som oppdaget barometerprinsippet i 1644 og demonstrerte det første kvikksølvbarometeret til allmenheten.  Et trykk på 1 torr er omtrent likt en millimeter kvikksølv, og en standardatmosfære (atm) tilsvarer 760 torr.

en: The weight of the air that makes up the atmosphere exerts a pressure on the surface of the Earth, which is known as atmospheric pressure. To make it easier to compare the value to other values for locations with different altitudes, atmospheric pressure is adjusted to the equivalent sea-level pressure and called barometric pressure. Rising barometric pressures generally indicate an improvement in weather conditions, while falling pressures mean deterioration.
nb: Vekten på luften som utgjør atmosfæren utdøver et trykk på jordoverflaten, kjent som atmosfærisk trykk. For å gjøre det enklere å sammenligne vverdien med verdien for andre steder med forskellige høyder, er atmosfærisk trykk justert til tilsvarende trykk ved havoverflaten, kalt barometrisk trykk. Økende barometrisk trykk indikerer vanligvis kommende godvær, mens fallende trykk gir bud om styggevær.

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
nb: Det kan være problemer med enkelte temaer som forårsaker at teksten i rulleboksen blir knapt lesbar. Hvis dette er tilfelle, eller du bare ønsker at den skal vises i en annen farge, så kan du endre det ved hjelp av denne knappen. Midtklikk på knappen for å tilbakestille rulleboksens tekstfarge.

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
nb: Dette er verdiene som vil bli vist i rulleboksen. Velg en enkelt verdi her og klikk på den aktuelle knappen for å fjerne den eller flytte den opp og ned i listen.

en: Third quarter
nb: Tredje kvartal

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
nb: Dette angir himmelretningen (Nord, Øst, Sør, Vest) som vinden kommer fra.

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
nb: Dette angir retningen vinden kommer fra i asimut-grader (Nord = 0°, Øst = 90°, Sør = 180° and Vest = 270°).

en: This gives the low-level cloud cover in percent. According to WMO definition, low-level clouds can be found at altitudes below 4,000 m (13,000 ft), or 5,000 m (16,000 ft) at the equator, though their basis often lie below 2,000 m (6,500 ft). They are mainly composed of water droplets or ice particles and snow, when temperatures are cold enough.
nb: Dette angir lavnivåskydekket i prosent. Ifølge WMO-definisjonen, er lavnivåskyer å finne på høyder under 4000 m (13000 ft), eller 5000 m (16000 ft) omkring ekvator, selv om basisen ofte ligger under 2000 m (6500 ft). De inneholder i hovedsak vanndråper eller ispartikler og snø, når temperaturen tilsier det.

en: This is the model used by the Australian Bureau of Meteorology, especially adapted for the climate of this continent. Possibly used in Central Europe and parts of other continents too, but then windchill and similar values had never gained that much popularity there as in the US or Canada, so information about its usage is scarce or uncertain. It depends on air temperature, wind speed and humidity and can be used for lower and higher temperatures alike.
nb: Dette er modellen brukt av det Australske meteorologibyrået, spesiellt tilpasset bruken for klimatet på dette kontinentet. Muliggens brukt i sentraleuropa og deler av andre kontinenter også. Mye fordi vindkjølingsenheter og lignende aldri har nytt samme popularitet her som i De forente Amerikanske stater, eller kanada, så informasjon om bruk er uvanlig og usikker. Den avhenger av lufttemperatur, vindhastighet og luftfuktighet, og kan brukes for både lavere og høyere temperaturer.

en: This is the temperature to which air must be cooled to reach 100% relative humidity, given no change in water content. Reaching the dew point halts the cooling process, as condensation occurs which releases heat into the air. A high dew point increases the possibility of rain and severe thunderstorms. The dew point allows the prediction of dew, frost, fog and minimum overnight temperature, and has influence on the comfort level one experiences.
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no.
nb: Dette er temperaturen luften må avkjøles for å nå 100% relativ luftfuktighet, gitt ingen endring i vanninnholdet. Å nå duggpunktet sakker ned kjølingsprosessen, siden kondens oppstår, noe som slipper varme ut i luften. Et høyr duggpunkt øker muligheten for regn og alvorlige tordenstormer. Duggpunktet muliggjør det å spå dugg, frost, skodde og minstetemperatur over natten, og har ingen innvirkning på komfortnivået man opplever.
    
    <b>Merk:</b> Dette er en kalkulert verdi som ikke er tilbudt av met.no

en: This reports the high-level cloud cover in percent. According to WMO definition, high-level clouds can be found in altitudes of 8,000 to 15,000 m (26,000 to 49,000 ft), or 10,000 m-18,000 m (33,000-59,000 ft) at the equator, where temperatures are so low that they are mainly composed of ice crystals. While typically thin and white in appearance, they can be seen in a magnificent array of colors when the sun is low on the horizon.
nb: Dette angir høynivåskydekke i prosent. Ifølge WMO-definisjonen, er høynivåskyer å finne i høyder på 8000-15000 m (26000 - 49000 ft), eller 10000-18000 , (33000-59000 ft) omkring ekvator der temperaturene er lave nok til at de i hovedsak består av iskrystaller. Selv om de oftest er tynne og hvite av utseende, kan de sees i storslåtte fargesjatteringer når sola er lavt på horisonten.

en: This specifies the mid-level cloud cover in percent. According to WMO definition, mid-level clouds form in heights of 4,000-8,000 m (13,000-26,000 ft), or 5,000-10,000 m (16,000-33,000 ft) at the equator. Like their low-level cousins, they are principally composed of water droplets. When temperatures get low enough, ice particles can replace the droplets.
nb: Dette angir midnivåskydekket i prosent. Ifølge WMO-definisjonen er midnivåskyer å finne på høyder på 4000-8000 m (13000-26000 ft), eller 5000-10000 m (16000-33000 ft) omkring ekvator. Som sine lavnivåsøsken, er de i all hovedsak bestående av vanndråper. Og, hvis temperaturen tilsier det, is.

en: Thunder showers
nb: Tordenbyger

en: Thundersnow
nb: Vintertordenstorm

en: Today
nb: I dag

en: Tomorrow
nb: I morgen

en: Torr (mmHg)
nb: Millimeter kvikksølv (mmHg)

en: Unnamed place
nb: Ikke navngitt sted

en: Unset
nb: Ikke satt

en: Use only a single _panel row
nb: Bruk kun en enkelt _panelrad

en: Used in North America, wind chill will be reported for low temperatures and heat index for higher ones. At night, heat index will be replaced by the Summer Simmer Index. For wind chill, wind speeds need to be above 3.0 mph (4.828 km/h) and air temperature below 50.0 °F (10.0 °C). For heat index, air temperature needs to be above 80 °F (26.7 °C) - or above 71.6 °F (22 °C) at night - and relative humidity at least 40%. If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
nb: Brukt i Nord-Amerika, vindkjøling vil rapporteres for lave temperaturer og varmeindeks for høyere verdier. Om natten, vil varmeindeksen erstattes av Simmerindeks for sommer. For vindavkjøling, må vindhastighetene overstige 3.0 landmil i timen (4.828 km/h) og lufttemperatur under 50.0 °F (10.0 °C). For varmeindeks, må lufttemperaturen overstige 80 °F (26.7 °C) - eller over 71.6 °F (22 °C) om natten - og relativ luftfuktighet må være minst 40%. Hvis disse forholdene ikke oppfylles, vil ikke lufttemperaturen bli vist.

en: Verbose
nb: Pratsomt

en: W
nb: V

en: WB
nb: VB

en: WD
nb: VR

en: WS
nb: VH

en: Waning crescent
nb: Avtagende nemåne

en: Waning gibbous
nb: Avtagende halvmåne

en: Waxing crescent
nb: Påtagende nymåne

en: Waxing gibbous
nb: Påtagende halvmåne

en: Weather Report
nb: Værrapport

en: Weather Update
nb: Væroppdatering

en: West
nb: Vest

en: Wind direction (WD)
nb: Vindretning (VR)

en: Wind direction in degrees (WD)
nb: Vindretning i grader (VR)

en: Wind speed (WS)
nb: Vindhastighet (VH)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
nb: Vindhastighet – Beaufortskala (VB)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
nb: Vindhastigheter på TV eller nyheter blir ofte oppgitt i km/t.

en: Windchill/Heat index
nb: Opplevd temperatur/Varmeindeks

en: Windchill/Humidex
nb: Opplevd temperatur/Humidex

en: _Appearance
nb: Utseende

en: _Close
nb: Lukk

en: _Details
nb: _Detaljer

en: _Forecast
nb: _Værvarsel

en: _Forecast layout:
nb: _Værmeldings-oppsett:

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Icon theme:
nb: _Ikontema:

en: _Location
nb: _Plassering

en: _Number of forecast days:
nb: _Antall dager i værmelding:

en: _Round values
nb: _Avrund verdier

en: _Scrollbox
nb: Rulleboks

en: _Temperature:
nb: _Temperatur

en: _Timezone:
nb: _Tidssone:

en: _Tooltip style:
nb: _Verktøystips-stil:

en: _Units
nb: _Måleenhet

en: _Wind speed:
nb: _Vindhastighet:

en: feet
nb: fot

en: ft
nb: fot

en: km/h
nb: km/t

en: kt
nb: kn

en: meters
nb: meter
