Xfce Panel Plugins - en to sl translation catalogue (290 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
sl: 	Astronomski podatki:
    	Zadnji:	%s
    	Naslednji:	%s
    	Trenutno neuspelih poskusov: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
sl: 	Podatki niso na voljo; uporabljeni bodo razumne privzete vrednosti za noč in dan.

en: 	Direction: %s (%s%s)
sl: 	Smer: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
sl: 	Enciklopedijsko znanje delno povzeto iz

en: 	Met.no Locationforecast API states that this version
    	of the webservice is deprecated, and the plugin needs to be
    	adapted to use a newer version, or it will stop working within
    	a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
sl: 	Met.no Locationforecast API javlja, da je ta različica
    	spletne storitve (webservice) opuščena in da mora biti vmesnik
    	prilagojen novi različici ali pa bo nehal delovati
    	ve nekaj mesecih.
    	Prijavite hrošč na https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/,
    	če tega še nihče ni storil.

en: 	Moon phase:	%s
sl: 	Lunina faza:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
sl: 	Lunina faza:	Ni znano

en: 	Moonrise:	%s
sl: 	Lunin vzhod:	%s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
sl: 	Lunin vzhod:		Danes luna ne vzide.

en: 	Moonset:	%s
sl: 	Lunin zahod:	%s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
sl: 	Lunin zahod:		Danes luna ne zaide.

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
sl: 	Hitrost: %s %s (%s na Beaufortovi lestvici)

en: 	Sunrise:		%s
sl: 	Sončni vzhod:		%s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
sl: 	Sončni vzhod:		Danes sonce ne vzide.

en: 	Sunset:		%s
sl: 	Sončni zahod:		%s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
sl: 	Sončni zahod:		Danes sonce ne zaide.

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
sl: 	Podatki o temperaturi, vetru, atmosferi in oblačnosti so izračunani
    	za:		%s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
sl: 	Vremenski podatki:
    	Zadnji:	%s
    	Naslednji:	%s
    	Trenutno neuspelih poskusov: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
sl: 
    	Podatki o nadmorski višini in časovnem pasu pridobljeni od

en: 
    	Met.no sunrise API states that this version of the webservice
    	is deprecated, and the plugin needs to be adapted to use
    	a newer version, or it will stop working within a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
sl: 
    Met.no sunrise API javlja, da je ta različica
    	spletne storitve opuščena in da mora biti vmesnik
    	prilagojen novi različici ali pa bo nehal delovati
    	ve nekaj mesecih.
    	Prijavite hrošč na https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/,
    	če tega še nihče ni storil.

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
sl: 
    	Padavine in sličica vremena so bili izračunani za
    	časovni interval:
    	Začetek:	%s
    	Konec:	%s

en: 
    	Weather and astronomical data from
sl: 
    	Vremenski in astronomski podatki iz

en: 
    Astronomical Data
sl: 
    Astronomski podatki

en: 
    Atmosphere
sl: 
    Ozračje

en: 
    Clouds
sl: 
    Oblačnost

en: 
    Credits
sl: 
    Avtorji

en: 
    Downloads
sl: 
    Prejemi

en: 
    Precipitation
sl: 
    Padavine

en: 
    Temperatures
sl: 
    Temperature

en: 
    Times Used for Calculations
sl: 
    Časi uporabljeni za preračunavanje

en: 
    Wind
sl: 
    Veter

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
sl: 1 milimeter je tisočinka metra - osnovna enota dolžine po mednarodnem sistemu enot - ali 0,04 palca.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
sl: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperatura:</b> %s
    <b>Veter:</b> %s from %s
    <b>Pritisk:</b> %s
    <b>Vlažnost:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
sl: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">od %s do %s, z %s padavin</span>
    
    <b>Temperatura:</b> %s		<span size="smaller">(vrednosti ob %s)</span>
    <b>Veter:</b> %s (%sna Beaufortovi lestvici) s smeri %s(%s)
    <b>Pritisk:</b> %s    <b>Vlažnost:</b> %s
    <b>Megla:</b> %s    <b>Oblačnost:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
sl: <b>Atmosfera</b>

en: <b>Clouds</b>
sl: <b>Oblačnost</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
sl: <b>Mapa:</b> %s
    
    <b>Avtor:</b> %s
    
    <b>Opis:</b> %s
    
    <b>Licenca:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
sl: <b>Padavine</b>

en: <b>Show scrollbox</b>
sl: <b>Prikaži drsni prikazovalnik</b>

en: <b>Temperatures</b>
sl: <b>Temperature</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
sl: <b>Časi uporabljeni za preračunavanje</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
sl: <tt><small>Količina:        %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
sl: <tt><small>Temperatura (zdi se): %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
sl: <tt><small>Zračni tlak:  %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
sl: <tt><small>Oblačnost:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
sl: <tt><small>Podatki izračunani za:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
sl: <tt><small>Rosišče:            %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
sl: <tt><small>Megla:         %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
sl: <tt><small>Visoki oblaki:   %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
sl: <tt><small>Konec intervala:         %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
sl: <tt><small>Začetek intervala:       %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
sl: <tt><small>Nizki oblaki:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
sl: <tt><small>Srednji oblaki: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
sl: <tt><small>Lunina faza: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
sl: <tt><small>Lunina faza: neznano</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
sl: <tt><small>Lunin vzhod: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
sl: <tt><small>Lunin vzhod: Danes luna ne vzide.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
sl: <tt><small>Lunin zahod:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
sl: <tt><small>Lunin zahod: Danes luna ne zaide.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
sl: <tt><small>Relativna vlažnost:    %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
sl: <tt><small>Sončni vzhod: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
sl: <tt><small>Sončni vzhod: Sonce danes ne vzide.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
sl: <tt><small>Sončni zahod:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
sl: <tt><small>Sončni zahod: Danes sonce ne zaide.</small></tt>

en: A
sl: NT

en: A foot (plural feet) is a unit of length defined as being 0.3048 m exactly and used in the imperial system of units and United States customary units. It is subdivided into 12 inches. The measurement of altitude in the aviation industry is one of the few areas where the foot is widely used outside the English-speaking world.
sl: Čevelj enak 0,3048 m in spada v imperialni sistem in ameriški sistem enot. Razdeljen je v 12 palcev. Izven anglosaksonskega sveta se uporablja v letalstvu.

en: A more calendar-like view, with the days in columns and the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in rows.
sl: Bolj koledarski izgled z dnevi v stolpcih in deli dneva (jutro, popoldne, večer, noč) v vrsticah.

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
sl: Dodaj izbrane vrednosti med oznake, ki naj bodo prikazane v drsnem prikazovalniku

en: Afternoon
sl: Popoldne

en: Air temperature, sometimes referred to as dry-bulb temperature. Measured by a thermometer that is freely exposed to the air, yet shielded from radiation and moisture.
sl: Temperatura zraka se meri s termometrom, ki je prosto izpostavljen zraku, vendar je zaščiten pred sevanjem in vlago.

en: Also known as <i>felt temperature</i>, <i>effective temperature</i>, or what some weather providers declare as <i>feels like</i>. Human temperature sensation is not only based on air temperature, but also on heat flow, physical activity and individual condition. While being a highly subjective value, apparent temperature can actually be useful for warning about extreme conditions (cold, heat).
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no. You should use a calculation model appropriate for your local climate and personal preferences on the units page.
sl: Znano tudi kot <i>občutena temperatura</i>, <i>efektivna temperatura</i> ali kot rečejo nekateri <i>se občuti kot</i>. Človekovo dojemanje temperature ni zgolj posledica temperature zraka, temveč tudi pretoka toplote, fizične dejavnosti in subjektivnih faktorjev. Čeprav gre za zelo subjektivno vrednost, je lahko uporabna za opozorila o ekstremnih pogojih (mraz, vročina).
    
    <b>Opomba:</b> Gre za izračunano vrednost, ki je met.no ne podaja. Uporabite vaši klimi prilagojen model, ki ga najdete na strani z enotami.

en: Altitu_de:
sl: Na_dmorska višina:

en: Altitude
sl: Nadmorska višina

en: Animate transitions between labels
sl: Animiraj prehode med oznakami

en: Apparent te_mperature:
sl: Navidezna te_mperatura:

en: Apparent temperature
sl: Navidezna temperatura

en: Apparent temperature (A)
sl: Navidezna temperatura (NT)

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected every time you open this config dialog.
sl: Tu so prikazane teme ikon, ki so na voljo. Teme ikon lahko dodate v $HOME/.config/xfce4/weather/icons (ali ustrezno mapo na vašem sistemu). Informacije o načinu ustvarjanja in rabe ikon je mogoče najti v README datoteki. Nove ikone bodo zaznane vsakič, ko odprete ta nastavitveni dialog.

en: Barometric _pressure:
sl: Zračni _tlak:

en: Barometric pressure
sl: Zračni tlak

en: Barometric pressure (P)
sl: Barometrični pritisk (P)

en: C
sl: O

en: CH
sl: VO

en: CL
sl: NO

en: CM
sl: SO

en: Cancel
sl: Prekini

en: Cannot update weather data
sl: Vremenskih podatkov ni mogoče posodobiti

en: Celsius (°C)
sl: Celzij (°C)

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
sl: Spremenite ime lokacije po želji. Ime je uporabljeno samo za predstavitev in nikakor ne vpliva na lokacijske parametre.

en: Change...
sl: Spremeni...

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
sl: Ko je označen, zasede le eno vrstico na več-vrstičnem pultu ali ima le majhno ikono v namizni vrstici.

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
sl: Izberite pisavo, ki vam je všeč in ji določite velikost. Kliknite na srednjo tipko miške, da prekličete pisavo in uporabite privzeto za vašo temo.

en: Choose an icon theme.
sl: Izberite temo ikon.

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
sl: Izberite vrednosti za spodnji seznam.

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
sl: Izberite prednosten izgled namigov. Nekateri stili lahko prikažejo veliko uporabnih informacij, nekateri pa so bolj pregledni, a z manj podatki.

en: Clear
sl: Jasno

en: Cloudiness
sl: Oblačnost

en: Cloudiness (C)
sl: Oblačnost (O)

en: Cloudiness, or cloud cover, defines the fraction of the sky obscured by clouds when observed from a given location. Clouds are both carriers of precipitation and regulator to the amount of solar radiation that reaches the surface. While during daytime they reduce the temperature, at night they have the opposite effect, as water vapor prevents long-wave radiation from escaping into space. Apart from that, clouds reflect light to space and in that way contribute to the cooling of the planet.
sl: Oblačnost ali pokritost z oblaki določa delež pokritosti neba z oblaki na določeni lokaciji. Oblaki so nosilci vlage in regulator sevanja sončnih žarkov, ki dosežejo površino Zemlje. Med dnevom hladijo površino, ponoči pa imajo obratni učinek, ker vlaga preprečuje dolgovalovnemu sevanju uhajanje v vesolje. Z odbijanjem svetlobe v vesolje pa tudi prispevajo k ohlajanju planeta.

en: Cloudy
sl: Oblačno

en: Coordinates
sl: Koordinate

en: Currently no data available.
sl: Trenutno podatki niso na voljo.

en: D
sl: R

en: Days in columns
sl: Dnevi v stolpcih

en: Days in rows
sl: Dnevi v vrsticah

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
sl: Določite število vrednosti, ki bodo naenkrat prikazane na drsnem prikazovalniku. Lahko iberete manjšo pisavo ali povečate pano, da gre vanj več vrstic.

en: Detecting...
sl: Zaznavam...

en: Dew point
sl: Rosišče

en: Dew point (D)
sl: Rosišče (R)

en: E
sl: V

en: East
sl: Vzhod

en: Enter a city name or address
sl: Vnesite mesto ali naslov

en: Evening
sl: Večer

en: F
sl: M

en: Feet (ft)
sl: Čevlji (ft)

en: Feet per second (ft/s)
sl: Čevljev na sekundo  (ft/s)

en: First quarter
sl: Prvi krajec

en: Fog
sl: Megla

en: Fog (F)
sl: Megla (F)

en: Fog is a type of low-lying stratus cloud, with the moisture in it often generated locally such as from a nearby lake, river, ocean, or simply moist ground, that forms when the difference between temperature and dew point is below 2.5 °C (4 °F), usually at a relative humidity of 100%. Fog commonly produces precipitation in the form of drizzle or very light snow and reduces visibility to less than 1 km (5/8 statute mile).
sl: Megla je nizko ležeč stratusni oblak, katerega vlaga se pogosto ustvarja lokalno (jezero, reka, ocean ali tla). Ustvari se, ko je razlika med temperaturo in rosiščem manjša od 2,5 stopinj, ponavadi pri relativni vlažnosti 100%. Pogosto ustvarja vlago v obliki pršenja ali blagega sneženja ter zmanjšano vidljivost pod 1 km.

en: Font and color:
sl: Pisava in barva:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
sl: Za lokacije izven Norveške višinski model met.no spletne storitve ni preveč dober, zato je običajno višino potrebno prilagoditi ročno, sicer bo vrednost lahko napačna.
    
    Vstavek poskuša zaznati primerno višino z uporabo GeoNames spletne storitve, ampak tudi lahko ni vedno prava, zato jo lahko tu spemenite.
    
    Višina je podana v metrih nad morsko gladino (oz. alternativno v čevljih, če spremenite enoto v zavihku z enotami). Podana višina naj bi se približno ujemala s pravo vrednostjo, majhne razlike pa ne bodo imele nobenega vpliva na vremenski prikaz. Znotraj Norveške ta nastavitev nima nobenega vpliva.

en: Full moon
sl: Polna luna

en: H
sl: V

en: Hectopascals (hPa)
sl: Hektopaskali (hPa)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
sl: Skrijte drsni prikazovalnik, da prihranite prostor na panoju. Večina zanimivih podatkov se prikaže tudi v namigih, če izberete ustrezen stil za namige. Ti se prikažejo, ko gre kurzor preko ikone.

en: High clouds
sl: Visoka oblačnost

en: High clouds (CH)
sl: Visoka oblačnost (VO)

en: Humidity (H)
sl: Vlažnost (V)

en: Humidity is defined as the amount of water vapor in the air and increases the possibility of precipitation, fog and dew. While absolute humidity is the water content of air, relative humidity gives (in %) the current absolute humidity relative to the maximum for that air temperature and pressure.
sl: Vlaga je definirana kot količina vodne pare v zraku in povečuje možnost rosenja, megle in potenja. Absolutna vlažnost je količina vode v zraku, relativna vlažnost pa je odstotek (%) absolutne vlažnosti glede na to koliko vlage lahko vsebuje zrak ob določeni temperaturi in pritisku.

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
sl: Če izbrana lokacija ni v trenutnem časovnem pasu, potem je potrebno vstavek <i>postaviti</i> v tisti drugi časovni pas, če želite da so časi prikazani pravilno. Ustrezen časovni pas bo samodejno zaznan s pomočjo GeoNames storitve, ampak morda ga želite prilagoditi.
    Pustite polje prazno, če želite uporabiti sistemski časovni pas. Neveljavni vnosi bodo nastavili UTC čas, ampak tudi to je odvisno od vašega sistema.

en: Inches (in)
sl: Palci (in)

en: Inches of mercury (inHg)
sl: Inči živega srebra (inHg)

en: Inches of mercury is still widely used for barometric pressure in weather reports, refrigeration and aviation in the United States, but seldom used elsewhere. It is defined as the pressure exerted by a 1 inch circular column of mercury of 1 inch in height at 32 °F (0 °C) at the standard acceleration of gravity.
sl: Palci živega srebra se še vedno uporablja v ZDA za merjenje pritiska. Definiran je ko 1 palec valja živega srebra na  1 palec višine pri 32 °F (0 °C) ob standardnem gravitalnem pospešku.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
sl: Po Sir Francis Beaufortu, ki jo je izmuil 1805. Gre za empirično skalo, ki temelji na človeških opazovanjih na kopnem in morju in ki ima vrednosti od 0 (mirno) do 12 (hurikan)

en: Kilometers per hour (km/h)
sl: Kilometri na uro (km/h)

en: Knots (kt)
sl: Vozlov (kt)

en: L_ongitude:
sl: Zemljepisna d_olžina:

en: Labels to d_isplay
sl: Oznake za pr_ikaz

en: Latitud_e:
sl: Z_emljepisna širina:

en: Latitude
sl: Zemljepisna širina

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
sl: Zemljepisna širina definira kako severno/južno od Ekvatorja leži neka točka na zemlji. Če spremenite to vrednost, morate ročno nastaviti tudi višino in časovni pas.

en: Li_nes:
sl: Št. vrstic:

en: Light rain
sl: Rahel dež

en: Light rain with thunder
sl: Rahel dež z bliskanjem

en: Lightly cloudy
sl: Rahlo oblačno

en: Location _name:
sl: _Naziv lokacije:

en: Longitude
sl: Zemljepisna dolžina

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
sl: Zemljepisna dolžina definira kako vzhodno/zahodno od greenwiškega poldnevnika leži neka točka na zemlji. Če spremenite to vrednost, morate ročno nastaviti tudi višino in časovni pas.

en: Low clouds
sl: Nizka oblačnost

en: Low clouds (CL)
sl: Nizka oblačnost (NO)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
sl: Met.no ponuja napovedi za %d dni vnaprej. Izberite, koliko dni naj bo prikazanih v zavihku z napovedjo. Na počasnejših računalnikih lahko nižja vrednost pomaga pri zakasnitvi pri odpiranju okna. Načeloma velja, da so napovedi za več kot tri dni vnaprej v najboljšem primeru nezanesljive. ;-)

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
sl: Metrov na sekundo je <i>tipična</i> enota, ki jo uporabljajo meteorologi za določanje hitrosti vetra.

en: Meters (m)
sl: Metri (m)

en: Meters per second (m/s)
sl: Metri na uro (m/s)

en: Middle clouds
sl: Srednja oblačnost

en: Middle clouds (CM)
sl: Srednja oblačnost (SO)

en: Miles per hour (mph)
sl: Milje na uro (mph)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
sl: Milje na uro so imperialna enota hitrosti.

en: Millimeters (mm)
sl: Milimetri (mm)

en: Morning
sl: Jutro

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
sl: Premakni izbrano vrednost dol v seznamu vrednosti za prikaz.

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
sl: Premakni izbrano vrednost gor v seznamu vrednosti za prikaz.

en: N
sl: S

en: NE
sl: SV

en: NW
sl: SZ

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
sl: Célzijeva temperatúrna léstvica je lestvica za merjenje temperatur, ki jo je leta 1742 predlagal švedski astronom Anders Celsius. Stopinjo v tej lestvici navadno označujemo z oznako °C.
    
    V Celzijevi lestvici ustreza 0 °C tališču ledu, 100 °C pa vrelišču vode, oboje pri standardnem atmosferskem tlaku (1 atm = 1013.5 hPa). Sodobna definicija Celzijeve temperaturne lestvice, ki velja od leta 1954, je, da je temperatura trojne točke vode enaka 0,01 °C, velikost stopinje pa definira tako, da je 1 °C enaka 1/273,16 razlike med trojno točko vode in absolutno temperaturno ničlo.

en: New moon
sl: Nova luna

en: Night
sl: Noč

en: No Data
sl: Ni podatkov

en: No location selected.
sl: Ni izbrane lokacije

en: North
sl: Sever

en: North-East
sl: Severovzhod

en: North-West
sl: Severozahod

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
sl: Danes se hitrost vetra meri z anemometrom (<i>anemos</i> je grško za <i>veter</i>) na višini 10 m (33 čevljev). Ponavadi merijo ali hitrost ali pritisk vetra, a sta si obe vrednosti blizu in se jih da določiti eno iz druge.

en: OK
sl: V redu

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
sl: Odpri mapo z uporabniškimi temami ikon z brskalnikom datotek.

en: Partly cloudy
sl: Delno oblačno

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
sl: Po želji spremenite ime lokacije in popravite višino in časovni pas, če niso samodejno prepoznani.

en: Please set a location in the plugin settings.
sl: Prosimo nastavite lokacijo v nastavitvah vtičnika

en: Plugin settings...
sl: Nastavitve vtičnika...

en: Pound-force per square inch (psi)
sl: Funt-sila na kvadratni palec (psi)

en: Prec_ipitations:
sl: Padav_ine:

en: Precipitation (R)
sl: Padavine (P)

en: Precipitation amount
sl: Količina padavin

en: R
sl: P

en: Rain
sl: Dež

en: Rain showers
sl: Dež

en: Rain with thunder
sl: Dež z grmenjem

en: Re_fresh
sl: _Osveži

en: Relative humidity
sl: Relativna vlažnost

en: Results
sl: Rezultati

en: S
sl: J

en: SE
sl: JV

en: SW
sl: JZ

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
sl: Zavrti prikaz nove vrednosti. Izključite to možnost, če se vam zdi animacija moteča.

en: Search
sl: Iskanje

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
sl: Najdi novo lokacijo in zaznaj njene parametre.

en: Search location
sl: Poišči lokacijo

en: Searching...
sl: Iščem ...

en: Select _font
sl: Izberi _pisavo

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
sl: Izberite vrednost iz seznama oznak za prikaz in kliknite ta gumb za odstranitev

en: Select font
sl: Izberi pisavo

en: Short-term forecast data unavailable.
sl: Kratkoročna napoved ni na voljo.

en: Show current weather conditions
sl: Prikaži trenutne vremenske razmere

en: Show weather conditions and forecasts
sl: Prikaži vremenske razmere in napoved

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
sl: Prikaže napovedi v tabeli z deli dneva (jutro, popoldne, večer, noč) v stolpcih in dnevi v vrsticah.

en: Simple
sl: Preprost

en: Sleet
sl: Žled

en: Sleet showers
sl: Dež

en: Sleet showers with thunder
sl: Nevihte z žledom

en: Sleet with thunder
sl: Žled z bliskanjem

en: Snow
sl: Sneg

en: Snow showers
sl: Sneg

en: Snow showers with thunder
sl: Snežne nevihte

en: South
sl: Jug

en: South-East
sl: Jugovzhod

en: South-West
sl: Jugozahod

en: Sunny
sl: Sončno

en: Temperature
sl: Temperatura

en: Temperature (T)
sl: Temperatura (T)

en: The English word <i>inch</i> comes from Latin <i>uncia</i> meaning <i>one-twelfth part</i> (in this case, one twelfth of a foot). In the past, there have been many different standards of the inch with varying sizes of measure, but the current internationally accepted value is exactly 25.4 millimeters.
sl: Angleška beseda <i>inch</i> izvira iz latinske <i>uncia</i> in pomeni <i>dvanajstino</i> (v tem primeru čevlja. V preteklosti je bilo mnogo različnih standardov te mere, mednarodno sprejeta pa je danes 25,4.

en: The Norwegian Meteorological Institute
sl: Norveški meterološki inštitut

en: The amount of rain, drizzle, sleet, hail, snow, graupel and other forms of water falling from the sky over a specific period.
    
    The values reported by met.no are those of precipitation in the liquid state - or in other words: of rain -, so if snow is expected (but not sleet), then the amount of snow will be <i>guessed</i> by multiplying the original value by a ratio dependent on the air temperature:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Example: If temperature is -5 °C (12 °F), then snow density will be low and a rain to snow ratio of 1:10 will be used for calculation. Assuming the reported value is 5 mm, then the calculated amount of snow precipitation is 50 mm.
    
    <b>Note</b>: While air temperature is an important factor in this calculation, there are other influencing factors that the plugin doesn't know about like the type of snow and ground temperature. Because of that, these rules will only lead to rough estimates and may not represent the real amount of snow.
sl: Količina dežja, pršenja, sreža, toče, snega, ... v določenem času.

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
sl: Fahrenheitova temperatúrna léstvica [fárenhajtova ~ ~] je lestvica za merjenje temperatur, ki jo je leta 1724 predlagal nemški fizik Daniel Gabriel Fahrenheit. Stopinjo Fahrenheita se označuje z oznako °F.
    
    Za ničlo svoje lestvice je Fahrenheit vzel najnižjo temperaturo, ki jo je lahko ponovljivo dosegel z mešanico ledu in soli, kot drugo umeritveno točko pa je vzel temperaturo človeškega telesa. Interval med njima je sprva razdelil na 12 enot, pozneje pa vsako od njih na dodatnih 8 enot, torej skupno 96 stopinj. V tej temperaturni lestvici voda zmrzuje pri normalnem zračnem tlaku pri 32 °F in vre pri 212 °F.
    
    Po Fahrenheitovi smrti so odkrili v njegovih meritvah napako, kar bi pomenilo, da bi bili temperaturi tališča in vreliščavode v Fahrenheitovi lestvici pri nekaj drugačnih številkah od omenjenih. Namesto tega so raje preštevilčili lestvico tako, da sta tališče in vrelišče vode pri standardnih pogojih ostali pri 32 °F in 212 °F, pač pa je v tej revidirani lestvici temperatura človeškega telesa nekaj drugačna: 98,6 °F namesto prvotnih 96 °F.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
sl: Čevelj na sekundo (čevljev na sekundo) v imperialnem sistemu enot predstavlja protiutež metrom na sekundo mednarodnega merskega sistema enot.

en: The knot is a unit of speed equal to one international nautical mile (1.852 km) per hour, or approximately 1.151 mph, and sees worldwide use in meteorology and in maritime and air navigation. A vessel travelling at 1 knot along a meridian travels one minute of geographic latitude in one hour.
sl: Vozelj je enota hitrosti, ki ustreza navtični milji (1,852 km) na uro ali približno 1,151 miljam na uro in se ga po svetu uporablja v meteorologiji, pomorstvu in letalstvu. Ladja, ki pluje s hitrostjo 1 vozelj med poldnevniki, naredi eno geografično širino v eni uri.

en: The meter is the fundamental unit of length in the International System of Units. Originally intended to be one ten-millionth of the distance from the Earth's equator to the North Pole at sea level, its definition has been periodically refined to reflect growing knowledge of metrology (the science of measurement).
sl: Méter (simbol m[1]) je osnovna enota SI za merjenje dolžine, enaka razdalji, ki jo svetloba prepotuje v vakuumu v 1⁄299.792.458 sekunde.[2] Kot pri ostalih enotah SI skrbi za mednarodno skladnost določanja magnitude metra Mednarodni urad za uteži in mere (BIPM), ki podaja priporočila za praktično realizacijo definicije metra za potrebe kalibracije drugih merilnih priprav.

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
sl: Paskal (angleško pascal) je v fiziki enota za merjenje tlaka. Je sestavljena enota mednarodnega sistema enot, ki zanjo predpisuje oznako Pa. Tlak 1 Pa ustreza ploskovno porazdeljeni sili 1 N, ki prijemlje na površini 1 m². Standardna atmosfera (atm) je 1013.25 hPa.

en: The pound per square inch is a unit of pressure based on avoirdupois units (a system of weights based on a pound of 16 ounces) and defined as the pressure resulting from a force of one pound-force applied to an area of one square inch. It is used in the United States and to varying degrees in everyday life in Canada, the United Kingdom and maybe some former British Colonies.
sl: Funt na kvadratni palec je enota za pritisk, ki se uporablja v ZDA in deloma v drugih anglosaksonskih deželah.

en: The sun never rises and sets at %s.
sl: Sonce nikoli ne vzide ali zaide ob %s

en: The sun never rises today.
sl: Danes sonce ne vzide.

en: The sun never sets today.
sl: Danes sonce ne zaide.

en: The sun rises at %s and never sets.
sl: Sonce vzide ob %s in nikoli ne zaide.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
sl: Sonce vzide ob %s in zaide ob %s.

en: The torr unit was named after the physicist and mathematician Evangelista Torricelli who discovered the principle of the barometer in 1644 and demonstrated the first mercury barometer to the general public. A pressure of 1 torr is approximately equal to one millimeter of mercury, and one standard atmosphere (atm) equals 760 Torr.
sl: Enota torr je bila poimenovana po fiziku in matematiku Evangelisti Torriceliju, ki je odkril osnovo za delovanje barometra in podal prvo moderno razlago za zračni pritisk. Leta 1644 je javnosti predstavil prvi barometer, ki je uporabljal živo srebro. 1 torr je enak 133,32 paskalom. 1 torr pritiska ustreza približno 1mm živega srebra, ena standardna atomsfera (atm) pa ustreza 760 torrom. Torr ni sestavni del mednarodnega sistema enot (SI). Kot enota se torr zapisuje z majhno, kot simbol pa z veliko začetnico (npr. mTorr).

en: The weight of the air that makes up the atmosphere exerts a pressure on the surface of the Earth, which is known as atmospheric pressure. To make it easier to compare the value to other values for locations with different altitudes, atmospheric pressure is adjusted to the equivalent sea-level pressure and called barometric pressure. Rising barometric pressures generally indicate an improvement in weather conditions, while falling pressures mean deterioration.
sl: Teža zraka, ki sestavlja atmosfero, izvaja pritisk na površino Zemlje, kar poznamo kot atmosferski pritisk. Za lažjo primerjavo med različnimi lokacijami, se jo prilagaja na višino morja, kar imenujemo barometrični pritisk. Večanje pritiska ponavadi izraža izboljšanje vremena, padanje pritiska pa poslabšanje.

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
sl: Nekatere teme imajo težave z drsnim prikazovalnikom, ki postane težko berljiv. V tem primeru spremenite njegovo barvo s to tipko. Za odstranitev barve kliknite s srednjo tipko miške.

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
sl: Te vrednosti bodo prikazane v drsnem prikazovalniku. Izberite posamezno vrednost in pritisnite ustrezno tipko, da jo odstranite ali pomaknete gor ali dol.

en: Third quarter
sl: Tretji krajec

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
sl: To poda smer neba (Sever, jug, Vzhod, Zahod), od koder piha veter.

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
sl: To je smer, od koder piha veter, podana v stopinjah odklona od severa (Sever = 0°, Vzhod = 90°, Jug = 180°, Zahod = 270°)..

en: This gives the low-level cloud cover in percent. According to WMO definition, low-level clouds can be found at altitudes below 4,000 m (13,000 ft), or 5,000 m (16,000 ft) at the equator, though their basis often lie below 2,000 m (6,500 ft). They are mainly composed of water droplets or ice particles and snow, when temperatures are cold enough.
sl: Poda nizko oblačnost v odstotkih. Po definiciji WMO so to oblaki pod 4.000 m (13.000 čevljev) na ekvatorju, čeprav pogosto ležijo pod 2.000 m (6.500 čevljev). Večinoma jih sestavljajo kaplje, pa tudi ledeni delci ali sneg, kadar je dovolj hladno.

en: This is the temperature to which air must be cooled to reach 100% relative humidity, given no change in water content. Reaching the dew point halts the cooling process, as condensation occurs which releases heat into the air. A high dew point increases the possibility of rain and severe thunderstorms. The dew point allows the prediction of dew, frost, fog and minimum overnight temperature, and has influence on the comfort level one experiences.
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no.
sl: To je temperatura, do katere mora biti zrak ohlajen, da doseže 100% relativno vlažnost. Če se doseže rosišče, se ohlajanje zaustavi, ker se zgodi kondenzacija, ki sprošča toploto v zrak. Visoka vrednost rosišča povečuje možnost padavin in nalivov. Rosišče omogoča napovedovanje megle, rose, skalne in minimalne nočne temperature in ima vpliv na udobje. <b>Opomba: </b> Ta vrednost je izračunana in je ne posreduje met.no.

en: This reports the high-level cloud cover in percent. According to WMO definition, high-level clouds can be found in altitudes of 8,000 to 15,000 m (26,000 to 49,000 ft), or 10,000 m-18,000 m (33,000-59,000 ft) at the equator, where temperatures are so low that they are mainly composed of ice crystals. While typically thin and white in appearance, they can be seen in a magnificent array of colors when the sun is low on the horizon.
sl: Poda nizko oblačnost v odstotkih. Po definiciji WMO so to oblaki med 8.000m in 15.000m (26.000-49.000 čevljev) ali 10.000-18.000 m (33.000-59.000) na ekvatorju. Zaradi nizkih temperatur s v glavnem iz ledenih kristalov. Večinoma so videti belkasti in tanki, ko pa je sonce nizko lahko zasvetijo v različnih barvah.

en: This specifies the mid-level cloud cover in percent. According to WMO definition, mid-level clouds form in heights of 4,000-8,000 m (13,000-26,000 ft), or 5,000-10,000 m (16,000-33,000 ft) at the equator. Like their low-level cousins, they are principally composed of water droplets. When temperatures get low enough, ice particles can replace the droplets.
sl: Poda nizko oblačnost v odstotkih. Po definiciji WMO so to oblaki med 4.000m in 8.000m (13.000-26.000 čevljev)  ali 5.000-10.000 m (16.000-33.000) na ekvatorju. Tako kot nizko oblačnost jih večinoma sestavljajo kaplje, pa tudi ledeni delci, kadar je dovolj hladno.

en: Thunder showers
sl: Nevihta

en: Thundersnow
sl: Zimska nevihta

en: Today
sl: Danes

en: Tomorrow
sl: Jutri

en: Unnamed place
sl: Neimanovana lokacija

en: Unset
sl: Ni nastavljeno

en: Use only a single _panel row
sl: Zasedi eno samo vrstico _panoja

en: Verbose
sl: Podroben

en: W
sl: Z

en: WB
sl: HVB

en: WD
sl: SV

en: WS
sl: HV

en: Waning crescent
sl: Upadajoči srp

en: Waning gibbous
sl: Upadajoča luna

en: Waxing crescent
sl: Rastoči srp

en: Waxing gibbous
sl: Naraščajoča luna

en: Weather Report
sl: Vremensko poročilo

en: Weather Update
sl: Posodobitev vremena

en: West
sl: Zahod

en: Wind direction (WD)
sl: Smer vetra (SV)

en: Wind direction in degrees (WD)
sl: Smer vetra v stopinjah (SV)

en: Wind speed (WS)
sl: Hitrost vetra (HV)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
sl: Hitrost vetra - Beaufortova lestvica (HV)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
sl: Hitrost vetra je a TVju in v novicah pogosto podan v km/h.

en: Windchill/Heat index
sl: Toplotni indeks

en: Windchill/Humidex
sl: Indeks vlage

en: _Appearance
sl: _Videz

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Details
sl: Po_drobnosti

en: _Forecast
sl: _Napoved

en: _Forecast layout:
sl: Postavitev napo_vedi:

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Icon theme:
sl: Tema _ikon:

en: _Location
sl: _Lokacija

en: _Number of forecast days:
sl: Število dni _napovedi

en: _Round values
sl: Zaok_roži vrednosti

en: _Scrollbox
sl: Dr_sni prikazovalnik

en: _Temperature:
sl: _Temperatura:

en: _Timezone:
sl: Časovni _pas:

en: _Tooltip style:
sl: S_til namigov:

en: _Units
sl: _Enote

en: _Wind speed:
sl: Hitrost _vetra:

en: feet
sl: čevlji

en: meters
sl: metri
