Libxfce4ui - en to bg translation catalogue (206 entries)

en: %s already triggers this action.
bg: %s вече се използва за това действие.

en: %s; Build ID: %s
bg: %s; Изграждане на ID : %s

en: 64-bit (32-bit userspace)
bg: 64-bit (32-битово потребителско пространство)

en: A Menu Library
bg: Библиотека на меню

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
bg: Файл с име "%s" вече съществува в тази директория, файлът не беше добавен.

en: About
bg: Относно

en: About Xfce
bg: Относно Xfce

en: About the Xfce Desktop Environment
bg: Относно работната среда Xfce

en: Active contributors
bg: Дейни участници

en: Add adjacent workspace
bg: Добавяне на съседно работно място

en: Add workspace
bg: Добавяне на работно място

en: Application Finder
bg: Търсене на програми

en: Bottom workspace
bg: Долно работно място

en: CPU
bg: Процесор

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear the shortcut
bg: Изчистване на клавишната комбинация

en: Close
bg: Затваряне

en: Close T_ab
bg: Затваряне на _раздела

en: Close _Window
bg: Затваряне на _прозореца

en: Close window
bg: Затваряне на прозорец

en: Close window with multiple tabs?
bg: Затваряне на прозореца с множество раздели?

en: Command Shortcut
bg: Клавишна комбинация за команда

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
bg: Конфигурира настройките на външният вид, дисплей, клавиатура и мишка.

en: Conflicting actions for %s
bg: Конфликт с действие за %s

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Core developers
bg: Основни разработчици

en: Could not grab the keyboard.
bg: Не може да бъде прихваната клавиатурата.

en: Credits
bg: Принос

en: Customize settings stored by Xfconf
bg: Приспособяване на настройките, съхранени от Xfconf

en: Cycle windows
bg: Превключване на прозорците

en: Cycle windows (Reverse)
bg: Превключване на прозорците (в обратна посока)

en: Delete active workspace
bg: Премахване на текущото работно място

en: Delete last workspace
bg: Премахване на предишното работно място

en: Desktop Manager
bg: Управител на работния плот

en: Device
bg: Устройство

en: Directory separator illegal in file name
bg: Разделителят на директория е недопустим в името на файла

en: Disable session management
bg: Изключване на управлението на сесиите

en: Distributor
bg: Дистрибутор

en: Do _not ask me again
bg: Повече не ме питай

en: Do you want to read the %s manual online?
bg: Искате ли да прочетете ръководството за %s в Интернет?

en: Do you want to read the manual online?
bg: Искате ли да прочетете ръководството в Интернет?

en: Documentation supervision
bg: Надзор на документацията

en: Down
bg: Надолу

en: Failed to connect to the session manager: %s
bg: Не може да се осъществи връзка с управителя на сесиите: %s

en: Failed to load interface
bg: Не може да бъде зареден интерфейса

en: Failed to migrate the old panel configuration
bg: Неуспешно прехвърляне на старите настройки на панела.

en: Failed to open web browser for online documentation
bg: Не може да бъде отворен уеб четец, с който да бъде прегледана документацията в Интернет

en: File Manager
bg: Файлов мениджър

en: Filename is too long
bg: Името на файла е прекалено дълго

en: Filenames should not start or end with a space
bg: Имената на файловете на трябва да започват и да завършват с интервал

en: Fill window
bg: Разтягане на прозореца

en: Fill window horizontally
bg: Разтягане на прозореца по хоризонтала

en: Fill window vertically
bg: Разтягане на прозореца по вертикала

en: GPU
bg: Графичен процесор

en: GPUs
bg: Графични процесори

en: GTK Version
bg: Версия на GTK

en: Handles the placement of windows on the screen.
bg: Управлява разположението на прозорците на екрана.

en: Hide window
bg: Скриване на прозореца

en: ID
bg: Идентификатор

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
bg: Ако установите нещо, което липсва от този списък, не се колебайте и докладвайте грешка на <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
bg: Съвместимо с freedesktop.org меню на базата на GLib и GIO.

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
bg: Реализира D-Bus спецификациите в управлението на миниатюрите.

en: Information about the Xfce Desktop Environment
bg: Сведения за работната среда Xfce

en: Keep '%s'
bg: Запазване на „%s“

en: Kernel Version
bg: Версия на ядрото

en: Keyboard shortcut already in use
bg: Клавишната комбинация, вече се използва

en: Left
bg: Наляво

en: Left workspace
bg: Ляво работно място

en: License
bg: Лиценз

en: Lower window
bg: Сваляне на прозореца на заден план

en: Manages removable drives and media for Thunar.
bg: Управлява вашите сменяеми носители и медии в Thunar.

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
bg: Управлява вашите файлове по модерен, бърз и лесен за ползване начин.

en: Maximize window
bg: Увеличаване на прозореца

en: Maximize window horizontally
bg: Увеличаване на прозореца по хоризонтала

en: Maximize window vertically
bg: Увеличаване на прозореца по вертикала

en: Memory
bg: Памет

en: Move window
bg: Преместване на прозореца

en: Move window to bottom workspace
bg: Преместване на прозореца на долното работно място

en: Move window to left monitor
bg: Преместване на прозореца към левият монитор

en: Move window to left workspace
bg: Преместване на прозореца на лявото работно място

en: Move window to lower monitor
bg: Преместване на прозореца към долният монитор

en: Move window to next workspace
bg: Преместване на прозореца на следващото работно място

en: Move window to previous workspace
bg: Преместване на прозореца на предишното работно място

en: Move window to right monitor
bg: Преместване на прозореца към десният монитор

en: Move window to right workspace
bg: Преместване на прозореца на дясното работно място

en: Move window to upper monitor
bg: Преместване на прозореца към горният монитор

en: Move window to upper workspace
bg: Преместване на прозореца на горното работно място

en: Move window to workspace 1
bg: Преместване на прозореца на работно място 1

en: Move window to workspace 10
bg: Преместване на прозореца на работно място 10

en: Move window to workspace 11
bg: Преместване на прозореца на работно място 11

en: Move window to workspace 12
bg: Преместване на прозореца на работно място 12

en: Move window to workspace 2
bg: Преместване на прозореца на работно място 2

en: Move window to workspace 3
bg: Преместване на прозореца на работно място 3

en: Move window to workspace 4
bg: Преместване на прозореца на работно място 4

en: Move window to workspace 5
bg: Преместване на прозореца на работно място 5

en: Move window to workspace 6
bg: Преместване на прозореца на работно място 6

en: Move window to workspace 7
bg: Преместване на прозореца на работно място 7

en: Move window to workspace 8
bg: Преместване на прозореца на работно място 8

en: Move window to workspace 9
bg: Преместване на прозореца на работно място 9

en: Next workspace
bg: Следващо работно място

en: No
bg: Не

en: OS Name
bg: Име на ОС

en: OS Type
bg: Тип на ОС

en: Panel
bg: Панел

en: Please press a key
bg: Моля, натиснете клавиша

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Моля, докладвайте грешките на <%s>.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
bg: Моля, вижте <https://www.xfce.org/about/credits>

en: Please use another key combination.
bg: Моля, използвайте друга клавишна комбинация.

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
bg: Натиснете клавишите на клавиатурата за да задействате %s "%s".

en: Previous contributors
bg: Предишни участници

en: Previous workspace
bg: Предишно работно място

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
bg: Включва  бутоните за прозорци, стартери, меню за програмите и други.

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
bg: Бързо търсене и стартиране на приложенията, инсталирани на вашата система.

en: Raise or lower window
bg: Издигане и сваляне на прозорец

en: Raise window
bg: Издигане на прозореца на преден план

en: Resize window
bg: Преоразмеряване на прозореца

en: Restore the default shortcut
bg: Възстановяване на стандартната клавишна комбинация

en: Right
bg: Надясно

en: Right workspace
bg: Дясно работно място

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
bg: Запазва и възстановява вашата сесия, работа със стартиращите програми, автоматичното стартиране и изключване.

en: Servers maintained by
bg: Сървърите се поддържат от:

en: Session Manager
bg: Управление на сесиите

en: Session management client ID
bg: Клиентски идентификатор на управителя на сесиите

en: Session management options
bg: Настройки на управлението на сесиите

en: Session manager did not return a valid client id
bg: Управителят на сесиите не е върнал правилен идентификатор на клиента

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
bg: Задава фонове за работен плот, работа с икони и други.

en: Settings Daemon
bg: Диспечер на настройките

en: Settings Manager
bg: Уравление на настройките

en: Shade window
bg: Сянка на прозореца

en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

en: Shortcuts Editor
bg: Редактор на клавишните комбинации

en: Show desktop
bg: Показване на работния плот

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управление на сесиите

en: Stick window
bg: Прилепване на прозореца

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
bg: Съхранява вашите настройки в D-Bus базираните системни конфигурации.

en: Subtitle
bg: Подзаглавие

en: Switch application
bg: Превключване на програма

en: Switch window for same application
bg: Превключване на прозорец за една и съща програма

en: System
bg: Система

en: Thanks to all who helped making this software available!
bg: Благодарим на всички, които помогнаха за съществуването на този софтуер!

en: The Xfce development team. All rights reserved.
bg: Екипът по разработката на Xfce. Всички права запазени.

en: The current shortcut. Click to edit...
bg: Текущата клавишна комбинация. Кликнете за да редактирате...

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Пакетите libxfce4ui, libxfce4util и exo се разпространяват съгласно условията на Общия публичен лиценз на библиотеката GNU, публикуван от Фондацията за свободен софтуер; или версия 2 на лиценза, или (по ваш избор) по-късна версия.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Пакетите thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop и xfwm4 се разпространяват съгласно условията на GNU General Public License, публикуван от Фондацията за свободен софтуер; или версия 2 на лиценза, или (по ваш избор) по-късна версия.

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
bg: Клавишната комбинация, вече е използвана от: "%s"

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
bg: Тази клавишна комбинация вече е използвана за действието „%s“. Кое действие желаете да използвате?

en: This shortcut is already being used for something else.
bg: Тази клавишна комбинация вече е зададена за друго действие.

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
bg: Тази клавишна комбинация вече е използвана за действието „%s“. Кое действие желаете да използвате?

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
bg: Тази клавишна комбинация вече е използвана за командата „%s“. Кое действие желаете да използвате?

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
bg: Този прозорец има %d отворени раздели. Затваряйки този прозорец, вие ще затворите и всичките му раздели.

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
bg: Този прозорец има много отворени раздели. Затваряйки прозореца, вие ще затворите и всичките му раздели.

en: Thumbnails Service
bg: Услуга за миниатюри

en: Tile window to the bottom
bg: Разполагане на прозореца отдолу

en: Tile window to the bottom-left
bg: Подреждане на прозорците в долния ляв ъгъл

en: Tile window to the bottom-right
bg: Подреждане на прозорците в долния десен ъгъл

en: Tile window to the left
bg: Разполагане на прозореца отляво

en: Tile window to the right
bg: Разполагане на прозореца отдясно

en: Tile window to the top
bg: Разполагане на прозореца отгоре

en: Tile window to the top-left
bg: Подреждане на прозорците в горния ляв ъгъл

en: Tile window to the top-right
bg: Подреждане на прозорците в горния десен ъгъл

en: Titled Dialog
bg: Прозорец със заглавие

en: Toggle above
bg: Превключвател отгоре

en: Toggle fullscreen
bg: Режим на цял екран

en: Translations supervision
bg: Отговорници за превода

en: Translators
bg: Преводачи

en: Type '%s --help' for usage information.
bg: Напишете „%s --help“, за да получите информация за употребата.

en: Unable to initialize GTK+.
bg: Не може да бъде инициализирана GTK+.

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Up
bg: Нагоре

en: Upper workspace
bg: Горно работно място

en: Use '%s'
bg: Използване на „%s“

en: Version information
bg: Информация за версията

en: Volume Manager
bg: Управление на устройствата

en: Warning
bg: Внимание

en: Window Manager
bg: Управител на прозорците

en: Window Manager Action Shortcut
bg: Клавишни комбинации за действия с управителя на прозорците

en: Window operations menu
bg: Меню за действията с прозорци

en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
bg: Работната директория „%s“ не съществува. Тя няма да бъде използвана когато размножавате „%s“.

en: Workspace 1
bg: Работно място 1

en: Workspace 10
bg: Работно място 10

en: Workspace 11
bg: Работно място 11

en: Workspace 12
bg: Работно място 12

en: Workspace 2
bg: Работно място 2

en: Workspace 3
bg: Работно място 3

en: Workspace 4
bg: Работно място 4

en: Workspace 5
bg: Работно място 5

en: Workspace 6
bg: Работно място 6

en: Workspace 7
bg: Работно място 7

en: Workspace 8
bg: Работно място 8

en: Workspace 9
bg: Работно място 9

en: Xfce 4 Widgets
bg: Джаджи за Xfce 4

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
bg: Авторските права на Xfce 4 принадлежат на Оливие Фордан (fourdan@xfce.org). Авторските права на другите компоненти принадлежат на съответните им автори.

en: Xfce Version
bg: Версия на Xfce

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
bg: Xfce е съвкупност от програми, които заедно предоставят пълнофункционална работна среда.
    Следните приложения са част от Xfce core:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
bg: Xfce е също и платформа за разработка, предоставяща няколко библиотеки, които помагат на програмистите да създават приложения, които добре се вписват в тази работна среда.
    
    Xfce компонентите се лицензират под свободен или отворен код; GPL или BSDL за приложенияте и LGPL или BSDL за библиотеките. Вижте документацията, изходния код или уебсайта на Xfce. (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) за повече информация.
    
    Благодари ви за интереса към Xfce.
    
    	- Екипът по разработка на Xfce

en: Yes
bg: Да

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
bg: Вие ще бъдете препратен(а) към уеб сайта с документацията, където се превеждат и поддържат помощните страници.

en: _Always go directly to the online documentation
bg: _Винаги отиване направо в документацията в Интернет

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: Затваряне

en: _Help
bg: Помощ

en: _Read Online
bg: _Прочитане в Интернет

en: action
bg: действие

en: command
bg: команда

en: label
bg: етикет
