geonames - en to he translation catalogue (3181 entries)

en: 100077
he: אבו גרייב

en: 1006984
he: איסט לונדון

en: 1007311
he: דרבן

en: 101628
he: תבוכ

en: 1018725
he: בלומפונטיין

en: 1040652
he: מפוטו

en: 104515
he: מכה

en: 105072
he: חמיס מושייט

en: 1053384
he: טומאסינה

en: 105343
he: גדה

en: 1055429
he: טוליארה

en: 1062663
he: מאהאזאנגה

en: 1064890
he: פיאנארנצוה

en: 1069166
he: אנטסיראבה

en: 1070940
he: אנטננריבו

en: 107797
he: דהראן

en: 108410
he: ריאד

en: 109223
he: אל-מדינה

en: 110336
he: דמאם

en: 111822
he: יזד

en: 112931
he: טהרן

en: 113646
he: תבריז

en: 1138336
he: קנדהאר

en: 1138958
he: קאבול

en: 1147290
he: בלך

en: 115019
he: שיראז

en: 1150515
he: סוראט טהאני

en: 1151254
he: פוקט

en: 1151933
he: נאקון סי טמרט

en: 11524864
he: קדימה צורן

en: 1153081
he: קנצנבורי

en: 1153669
he: ציאנג ראי

en: 1153671
he: צ'אנג מאי

en: 1163582
he: טהאטה

en: 1166993
he: רוואלפינדי

en: 1168197
he: פשאוור

en: 1172451
he: לאהור

en: 1174872
he: קראצי

en: 1176615
he: איסלמבאד

en: 1176734
he: היידראבאד

en: 1185241
he: דאקה

en: 118743
he: ראשת

en: 119208
he: קום

en: 12031840
he: קרית אונו

en: 1205733
he: ציטגונג

en: 12129128
he: רני

en: 12156557
he: בנימינה-גבעת עדה

en: 1215957
he: טרמז

en: 1216187
he: שאחריסאבז

en: 1216265
he: סמרקנד

en: 1216311
he: קרשי

en: 1217662
he: בוכרה

en: 121801
he: אורמיה

en: 1221874
he: דושנבה

en: 1241622
he: קאנדי

en: 1246294
he: גאלה

en: 124665
he: משהד

en: 1248991
he: קולומבו

en: 1251081
he: אנוראדאפורה

en: 1252416
he: טהימפהו

en: 1253184
he: ויגיאוואדה

en: 1254163
he: טריוונדרום

en: 1255634
he: סרינגאר

en: 1256237
he: שימלה

en: 1258526
he: ראנצי

en: 1259148
he: פושקר

en: 1259184
he: פורי

en: 1259229
he: פונה

en: 1259385
he: פורט בלייר

en: 1260086
he: פטנה

en: 1261481
he: ניו דלהי

en: 1262180
he: נאגפור

en: 1263214
he: מיראט

en: 1264527
he: צנאי

en: 1264733
he: לאקנאו

en: 1264976
he: לה

en: 1265873
he: קוזיקוד

en: 1267995
he: קאנפור

en: 1268865
he: גודפור

en: 1269515
he: גאיפור

en: 1273294
he: דלהי

en: 1273467
he: דרגילינג

en: 1273874
he: קוצי

en: 1274746
he: צ'אנדיגאר

en: 1275004
he: כלכותה

en: 1275339
he: מומבאי

en: 1275817
he: בובנשוואר

en: 1275841
he: בופאל

en: 1277333
he: בנגלור

en: 1278710
he: אמריטסר

en: 1279233
he: אחמדאבאד

en: 1279259
he: אגרה

en: 1280737
he: להסה

en: 1280849
he: קאשגאר

en: 1282027
he: מאלה

en: 128234
he: כרמאן

en: 1282898
he: פוקארה

en: 1283240
he: קטמנדו

en: 128747
he: כאראג

en: 1298824
he: יאנגון

en: 141681
he: בנדר עבאס

en: 144448
he: אהוואז

en: 145459
he: אבאדאן

en: 146268
he: ניקוסיה

en: 146384
he: לימסול

en: 146400
he: לרנקה

en: 146412
he: קירניה

en: 146617
he: פמגוסטה

en: 146970
he: אזרית

en: 147105
he: שושה

en: 1486209
he: יקטרינבורג

en: 1486910
he: וורקוטה

en: 148730
he: זנזיבר סיטי

en: 1488754
he: טיומן

en: 1489425
he: טומסק

en: 1490624
he: סורגוט

en: 1493197
he: סלחרד

en: 149606
he: טאנגה

en: 1496153
he: אומסק

en: 1496747
he: נובוסיבירסק

en: 1496990
he: נובוקוזנצק

en: 1497337
he: נורילסק

en: 1500973
he: קיזיל

en: 1503772
he: חנטי-מנסיסק

en: 1503901
he: קמרובו

en: 1507116
he: דודינקה

en: 1508291
he: צליאבינסק

en: 1510853
he: ברנאול

en: 1511330
he: אסבסט

en: 1512569
he: טשקנט

en: 1513886
he: דזיזק

en: 1514019
he: פרגנה

en: 1516905
he: טאראז

en: 1518980
he: שימקנט

en: 1519422
he: סמיי

en: 1520240
he: פבלודר

en: 1521368
he: בייקונור

en: 1526384
he: אלמטי

en: 1527534
he: אוש

en: 1528121
he: קארקול

en: 1528675
he: בישקק

en: 1529102
he: אורומצי

en: 153209
he: מושי

en: 1540711
he: מוראבלנקו

en: 1562798
he: וין

en: 1566083
he: הו צ'י מין סיטי

en: 157738
he: קיגומה

en: 1580240
he: הואה

en: 1580541
he: הוי אן

en: 1581130
he: האנוי

en: 160196
he: דודומה

en: 160263
he: דאר א-סלאם

en: 1605239
he: אודון תאני

en: 1609350
he: בנגקוק

en: 1609776
he: קון קאן

en: 1610780
he: האד-יאי

en: 1611453
he: בורי ראם

en: 161312
he: בבטי

en: 162183
he: אשגבאט

en: 1625822
he: סורביה

en: 1630789
he: פונטיאנק

en: 163345
he: טרטוס

en: 163808
he: תדמור

en: 1642911
he: ג'קרטה

en: 1645457
he: דילי

en: 1645528
he: דנפסאר

en: 1649378
he: בקאסי

en: 1649539
he: באוקאו

en: 1650357
he: באנדונג

en: 1651816
he: אילאו

en: 1651944
he: ויינטיאן

en: 1655559
he: לואנג פרבאנג

en: 1668341
he: טאיפי

en: 1668355
he: טאינאן

en: 1679980
he: ויגאן

en: 1684712
he: טקלובן

en: 169389
he: אדלב

en: 169577
he: חומס

en: 170063
he: חאלב

en: 1701668
he: מנילה

en: 170654
he: דמשק

en: 170794
he: דיר א-זור

en: 1709003
he: קוויט

en: 172408
he: א-סווידא

en: 1732752
he: גוהור באהרו

en: 1734634
he: איפוה

en: 1735106
he: גורג טאון

en: 1735161
he: קואלה לומפור

en: 1735634
he: קוצינג

en: 173576
he: לטקיה

en: 1784853
he: גאוצינג

en: 1787227
he: יאנגצו

en: 1788852
he: שינינג

en: 1790645
he: שיאמן

en: 1790923
he: וושי

en: 1791247
he: ווהאן

en: 1792947
he: טיינג'ין

en: 1793511
he: טאי-יואן

en: 1793700
he: טאישאן

en: 1795270
he: שה-גיאגוואנג

en: 1795565
he: שנג'ן

en: 1795874
he: שאוגואן

en: 1795940
he: שנטאו

en: 1796236
he: שאנגחאי

en: 1797333
he: צופו

en: 1797929
he: צינגדאו

en: 1799962
he: נאנגינג

en: 1800163
he: נאנצאנג

en: 1801722
he: פורט ארתור

en: 1801792
he: לוו-יאנג

en: 1804651
he: קונמינג

en: 1804879
he: קאיפנג

en: 1805518
he: גינינג

en: 1805753
he: גינאן

en: 1808926
he: האנגגואו

en: 1808963
he: האנדאן

en: 1809858
he: גואנגגואו

en: 1810638
he: גאנגואו

en: 1812545
he: דונגגוואן

en: 1813171
he: זאנגגיאגיה

en: 1813253
he: ליגיאנג

en: 1814087
he: דאליין

en: 1814906
he: צ'ונגצ'ינג

en: 1815286
he: צנגדו

en: 1816670
he: בייג'ינג

en: 1816971
he: באודינג

en: 1819729
he: הונג קונג

en: 1820491
he: קואלה בלייט

en: 1820906
he: בנדר סרי בגוואן

en: 1821306
he: פנום פן

en: 1835329
he: טגו

en: 1835848
he: סאול

en: 1841811
he: קוואנגגו

en: 1843564
he: אינצ'ון

en: 1846326
he: צנגוון

en: 184745
he: ניירובי

en: 1848313
he: יוקוסוקה

en: 1848354
he: יוקוהמה

en: 1849831
he: טויואוקה

en: 1850147
he: טוקיו

en: 1851717
he: שיזואוקה

en: 1852899
he: ססבו

en: 1853909
he: אוסקה

en: 1854849
he: אובמה

en: 1855395
he: ניקו

en: 1856035
he: נהה

en: 1856068
he: נאגו

en: 1856177
he: נגסאקי

en: 1856367
he: מוסאשינו

en: 1857910
he: קיוטו

en: 1858296
he: קורה

en: 1859100
he: קופו

en: 1859171
he: קובה

en: 1859642
he: קווסאקי

en: 1861212
he: איוואקוני

en: 1862415
he: הירושימה

en: 1862555
he: היראדו

en: 1862627
he: הימגי

en: 186301
he: מומבסה

en: 1864009
he: פוקושיאמה

en: 1864873
he: איאבה

en: 1871859
he: פיונגיאנג

en: 1886760
he: סוגואו

en: 189741
he: לאמו

en: 1926099
he: מצויאמה

en: 197745
he: גאריסה

en: 2013348
he: ולדיווסטוק

en: 2014407
he: אולן-אודה

en: 2019326
he: נרצינסק

en: 202061
he: קיגאלי

en: 2020838
he: לנסק

en: 2022890
he: חברובסק

en: 2023469
he: אירקוצק

en: 2026609
he: בלאגובשצנסק

en: 2026643
he: בירוביגן

en: 2028462
he: אולן בטור

en: 2031405
he: ארדנט

en: 2031964
he: דרחאן

en: 2034937
he: שן-יאנג

en: 2036502
he: גילין

en: 2036892
he: חוחחוט

en: 2037013
he: חרבין

en: 2037355
he: פושון

en: 2038180
he: צאנגצון

en: 2038300
he: בנשי

en: 2038632
he: אנשאן

en: 2063523
he: פרת'

en: 2065594
he: מאונט איסה

en: 2070998
he: גרלדטון

en: 2073124
he: דרווין

en: 2075265
he: בסלטון

en: 2075432
he: בנברי

en: 2077895
he: אליס ספרינגס

en: 2077963
he: אולבני

en: 2078025
he: אדלייד

en: 2081986
he: פליקיר

en: 2088122
he: פורט מורסבי

en: 2092740
he: לאה

en: 2108502
he: הוניארה

en: 2110257
he: דרום טאראווה

en: 2111834
he: מוריאוקה

en: 2119441
he: יוזנו-סחלינסק

en: 2122104
he: פטרופבלובסק-קמצטסקי

en: 2123628
he: מגדן

en: 2128295
he: סאפורו

en: 2129376
he: קושירו

en: 2130188
he: הקודאטה

en: 2130629
he: אסהיקאווה

en: 2135171
he: פורט וילה

en: 2139521
he: נומאה

en: 2144528
he: ווארנאמבול

en: 2146108
he: טרארלגון

en: 2146142
he: טאונסוויל

en: 2147497
he: טאמוורת

en: 2147714
he: סידני

en: 2149645
he: שפרטון

en: 2151437
he: רוקהאמפטון

en: 2155472
he: ניוקאסל

en: 2156643
he: מאונט גמבייר

en: 2157698
he: מילדורה

en: 2158177
he: מלבורן

en: 2159220
he: מאקאי

en: 2160517
he: לונסטון

en: 2163355
he: הובארט

en: 2165798
he: גילונג

en: 2168305
he: דובו

en: 2171085
he: קופס הארבור

en: 2171507
he: וולונגונג

en: 2172517
he: קנברה

en: 2172797
he: קיירנס

en: 2173125
he: בורני

en: 2174003
he: בריזביין

en: 2176187
he: בנדיגו

en: 2177091
he: בלאראט

en: 2179537
he: ולינגטון

en: 2186280
he: נלסון

en: 2189529
he: אינברקרגיל

en: 2192362
he: קרייסטצרץ

en: 2193733
he: אוקלנד

en: 2198148
he: סובה

en: 2204506
he: לוטוקה

en: 2206854
he: גיזברן

en: 2208032
he: טאורנגה

en: 2210247
he: טריפולי

en: 2210554
he: סירת

en: 2214846
he: מיסורטה

en: 2219905
he: אל-חומס

en: 2220957
he: יאונדה

en: 2232593
he: דואלה

en: 223817
he: גיבוטי

en: 2240449
he: לואנדה

en: 2246452
he: סן-לואי

en: 2253354
he: דקר

en: 2260535
he: ברזוויל

en: 226234
he: סורוטי

en: 2262644
he: טומאר

en: 2262912
he: סינטרה

en: 2262963
he: סטובל

en: 2267057
he: ליסבון

en: 2267095
he: לייריה

en: 2267827
he: פונשל

en: 2274895
he: מונרוביה

en: 2278158
he: ביוקנן

en: 2279755
he: יאמוסוקרו

en: 2288115
he: גראן-בסאם

en: 2290486
he: דאלואה

en: 2291136
he: בונדוקו

en: 229278
he: מבאלה

en: 2293538
he: אבידגאן

en: 2295458
he: סקונדי-טקורדי

en: 2301190
he: אלמינה

en: 230166
he: לירה

en: 2306104
he: אקרה

en: 2309527
he: מלאבו

en: 2310046
he: באטה

en: 2313002
he: מאטדי

en: 2314302
he: קינשאסה

en: 2317397
he: באנדונדו

en: 232066
he: קססה

en: 232422
he: קמפלה

en: 2324774
he: פורט הרקורט

en: 233070
he: קבאלה

en: 233114
he: גינגה

en: 2331447
he: מידוגורי

en: 2332459
he: לאגוס

en: 233346
he: גולו

en: 233508
he: אנטבה

en: 2335204
he: קנו

en: 2335727
he: קדונה

en: 2337639
he: אילורין

en: 2339354
he: איבדאן

en: 2352778
he: אבוגה

en: 2352947
he: אבאוקוטה

en: 2353151
he: אבה

en: 2357043
he: ואיגויה

en: 2357048
he: ואגאדוגו

en: 2362909
he: באנפורה

en: 2365267
he: לומה

en: 2374775
he: ביסאו

en: 2377457
he: נואדיבו

en: 2378736
he: קאדי

en: 2389853
he: בנגואי

en: 2392087
he: פורטו נובו

en: 2392204
he: פאראקו

en: 2394819
he: קוטונו

en: 2396518
he: פורט-גנטיל

en: 2399697
he: ליברוויל

en: 2409306
he: פריטאון

en: 2410048
he: בו

en: 2410763
he: סאו טומה

en: 241131
he: ויקטוריה

en: 2413515
he: פאראפני

en: 2413876
he: בנגול

en: 2422465
he: קונאקרי

en: 2427123
he: נג'מנה

en: 2440485
he: ניאמיי

en: 2448085
he: אגדז

en: 2449067
he: טימבוקטו

en: 2457163
he: גאו

en: 2460596
he: במקו

en: 2461874
he: סמארה

en: 2463679
he: קורפו

en: 2464470
he: תוניס

en: 2464915
he: סוסה

en: 2467454
he: ספקס

en: 2468353
he: גאפסה

en: 2470656
he: לה גולט

en: 2472706
he: ביזרטה

en: 2473449
he: קירואן

en: 2475687
he: תלמסאן

en: 2476028
he: תיפאזה

en: 2478216
he: תאמאנראסט

en: 2481007
he: סידי בל-עבאס

en: 2481700
he: סטיף

en: 248370
he: מידבא

en: 2485926
he: אוראן

en: 248875
he: גרש

en: 248946
he: אירביד

en: 2491191
he: לאגוואט

en: 2497411
he: אל-ואד

en: 2501152
he: קונסטנטין

en: 250441
he: עמאן

en: 250582
he: מפרק

en: 2507480
he: אלגיר

en: 250774
he: עקבה

en: 2509954
he: ולנסיה

en: 2510253
he: טורבייחה

en: 2510409
he: טולדו

en: 2510911
he: סביליה

en: 2511174
he: סנטה קרוס דה טנריפה

en: 2511619
he: סגונטום

en: 2512989
he: פלמה דה מיורקה

en: 2513416
he: מורסיה

en: 2513917
he: מרידה

en: 2513947
he: מלייה

en: 2514256
he: מלאגה

en: 2514824
he: לוס בריוס

en: 2514891
he: לורקה

en: 2516326
he: חרס דה לה פרונטרה

en: 2517117
he: גרנדה

en: 251833
he: וולוס

en: 2518559
he: אלש

en: 2519240
he: קורדובה

en: 2519402
he: סיודאד ריאל

en: 2519752
he: קאסטיון דה לה פלאנה

en: 2520058
he: קרטחנה

en: 2520283
he: קאנדלאריה

en: 2520600
he: קדיס

en: 2520611
he: קסרס

en: 2521886
he: אלמריה

en: 2521978
he: אליקנטה

en: 2522258
he: אלבסטה

en: 2522876
he: טרפאני

en: 2523083
he: סירקוזה

en: 2523630
he: רג'ו די קלבריה

en: 2523650
he: רגוזה

en: 2523920
he: פלרמו

en: 2524155
he: מילאי

en: 2524170
he: מסינה

en: 2524410
he: לנטיני

en: 2524819
he: אנה

en: 2524881
he: קרוטונה

en: 2525068
he: קטניה

en: 2525448
he: קלטניסטה

en: 2525473
he: קליארי

en: 2525764
he: אגריג'נטו

en: 2528910
he: תטואן

en: 2529317
he: תאזה

en: 2537881
he: סאפי

en: 2538475
he: רבאט

en: 2540483
he: וגדה

en: 2542715
he: מקנס

en: 254352
he: רת'ימנו

en: 2543549
he: לראצה

en: 2544571
he: אל-קניטרה

en: 2546917
he: איפראן

en: 2549263
he: אסואירה

en: 2550078
he: אל-גדידה

en: 255274
he: פיראוס

en: 2553604
he: קזבלנקה

en: 2555745
he: בני מלל

en: 255683
he: פטרס

en: 2561668
he: אגאדיר

en: 2562305
he: ולטה

en: 2563191
he: בירקירקרה

en: 256866
he: מיטילנה

en: 259289
he: קורינתוס

en: 260133
he: כלקיס

en: 2611396
he: טורסהאבן

en: 2615876
he: אודנזה

en: 261745
he: הרקליון

en: 2618425
he: קופנהאגן

en: 2620320
he: הילרוד

en: 2622447
he: אסביירג

en: 2624652
he: אורהוס

en: 2624886
he: אולבורג

en: 2633274
he: אקוריירי

en: 2633352
he: יורק

en: 2633485
he: רקסהאם

en: 2633691
he: וולברהמפטון

en: 2633858
he: וינצסטר

en: 2634677
he: וטפורד

en: 2635608
he: טוטנהאם

en: 2635650
he: טורקי

en: 2636432
he: סוונסי

en: 2636531
he: סנדרלנד

en: 2636663
he: סטרטפורד

en: 2636714
he: סטרטפורד

en: 2636948
he: סטפני

en: 2637487
he: סאות'המפטון

en: 2638077
he: שפילד

en: 2638419
he: סקרבורו

en: 2638664
he: סולסברי

en: 2639912
he: פרסטון

en: 2639996
he: פורטסמות'

en: 2640194
he: פלימות'

en: 2640358
he: פרת

en: 2640677
he: פייזלי

en: 2640729
he: אוקספורד

en: 2641022
he: אולדהאם

en: 2641170
he: נוטינגהאם

en: 2641581
he: ניורי

en: 2641598
he: ניופורט

en: 2641673
he: ניוקאסל

en: 2642607
he: מידלסברו

en: 2643097
he: מנספילד

en: 2643123
he: מנצ'סטר

en: 264371
he: אתונה

en: 2643736
he: דרי

en: 2643743
he: לונדון

en: 2644210
he: ליברפול

en: 2644487
he: לינקולן

en: 2644668
he: לסטר

en: 2644688
he: לידס

en: 2644849
he: לרן

en: 2644972
he: לנקסטר

en: 2645425
he: האל

en: 2646003
he: איזלינגטון

en: 2646057
he: איפסוויץ

en: 2646088
he: אינוורנס

en: 264670
he: ארגוס

en: 2647074
he: הרפורד

en: 2648404
he: גלוסטר

en: 2648579
he: גלאזגו

en: 2648657
he: גילינגהאם

en: 2648773
he: גייטסהד

en: 2648997
he: פולהאם

en: 2649312
he: פליטווד

en: 2649441
he: פינצלי

en: 2649672
he: פארנבורו

en: 2649808
he: אקסטר

en: 2650225
he: אדינבורו

en: 2650628
he: דרהאם

en: 2650752
he: דנדי

en: 2651048
he: דובר

en: 2651347
he: דרבי

en: 2652221
he: קובנטרי

en: 2652618
he: קולצסטר

en: 2653123
he: ציזלהרסט

en: 2653228
he: צסטר

en: 2653261
he: צ'לטנהאם

en: 2653266
he: צלמספורד

en: 2653822
he: קארדיף

en: 2653877
he: קנטרברי

en: 2653941
he: קיימברידג'

en: 2654264
he: ברנלי

en: 2654675
he: בריסטול

en: 2654710
he: ברייטון

en: 2654993
he: ברדפורד

en: 2655524
he: בלקברן

en: 2655603
he: ברמינגהאם

en: 2655942
he: בלפר

en: 2655984
he: בלפאסט

en: 2656173
he: באת

en: 2656192
he: בייסינגסטוק

en: 2656235
he: בארי

en: 2656295
he: בארנט

en: 2656397
he: בנגור

en: 2656490
he: באלמינה

en: 2656708
he: אייר

en: 2657540
he: אלדרשוט

en: 2657832
he: אברדין

en: 2657896
he: ציריך

en: 2657941
he: איוורדון-לה-בן

en: 2658145
he: ווה

en: 2658377
he: תון

en: 2658576
he: סיון

en: 2658761
he: שפהאוזן

en: 2659070
he: רנאן

en: 2659496
he: נשאטל

en: 2659601
he: מונטרה

en: 2659613
he: מונטה

en: 2659811
he: לוצרן

en: 2659836
he: לוגאנו

en: 2659994
he: לוזאן

en: 2660108
he: קרויצלינגן

en: 2660305
he: הורגן

en: 266045
he: זחלה

en: 2660646
he: זנבה

en: 2661169
he: כור

en: 2661265
he: קרוז

en: 2661552
he: ברן

en: 2661604
he: בזל

en: 2662689
he: ויסבי

en: 2663536
he: וקשה

en: 2664454
he: וסטרוס

en: 2664996
he: ורברג

en: 2666199
he: אופסלה

en: 2667303
he: טרולהטן

en: 266826
he: טריפולי

en: 267008
he: צר

en: 2670781
he: סונדסוואל

en: 2673730
he: סטוקהולם

en: 268064
he: צידון

en: 2686657
he: ארברו

en: 2688368
he: נורשפינג

en: 2690960
he: מוטלה

en: 2692969
he: מאלמה

en: 2701680
he: קרלסטד

en: 2701713
he: קרלסקרונה

en: 2706767
he: הלסינגבורג

en: 2708365
he: האלמסטד

en: 2711537
he: גטבורג

en: 2712414
he: יבלה

en: 2720501
he: בורוס

en: 2729907
he: לונגיירבין

en: 273203
he: גבל  (gbl)

en: 2735943
he: פורטו

en: 2743856
he: זוטרמייר

en: 2745340
he: וולנדם

en: 2745912
he: אוטרכט

en: 2747373
he: האג

en: 2747599
he: סכוונינגן

en: 2747891
he: רוטרדם

en: 2750053
he: ניימכן

en: 2751283
he: מאסטריכט

en: 2751773
he: ליידן

en: 2753106
he: קמפן

en: 2755003
he: הארלם

en: 2755251
he: חרונינגן

en: 2756071
he: אנסחדה

en: 2756136
he: אמן

en: 2756253
he: איינדהובן

en: 2757345
he: דלפט

en: 2758401
he: ברדה

en: 2759661
he: ארנהם

en: 2759794
he: אמסטרדם

en: 2759798
he: אמסטלפיין

en: 2759899
he: אלקמאר

en: 2761353
he: וינר נוישטט

en: 2761524
he: ולס

en: 2762372
he: פילאך

en: 2763810
he: טלפס

en: 2764279
he: שטוקראו

en: 2764359
he: שטייר

en: 2766429
he: סנקט פלטן

en: 2766824
he: זלצבורג

en: 276781
he: ביירות

en: 277130
he: בעלבכ

en: 2771335
he: מדלינג

en: 2772173
he: לוסטנאו

en: 2772400
he: לינץ

en: 2774326
he: קלגנפורט

en: 2775220
he: אינסברוק

en: 2778067
he: גראץ

en: 2779674
he: פלדקירך

en: 2780741
he: דורנבירן

en: 2781503
he: ברגנץ

en: 2782067
he: באדן

en: 2783985
he: ווטרלו

en: 2785341
he: טורנה

en: 2789786
he: אוסטנדה

en: 2790471
he: נאמור

en: 2790869
he: מונס

en: 2791537
he: מכלן

en: 2792413
he: לייז

en: 2794055
he: קורטרייק

en: 2795100
he: איפר

en: 2795113
he: אואי

en: 2797656
he: גנט

en: 2799645
he: דנדרמונדה

en: 2800481
he: שרלרואה

en: 2800866
he: בריסל

en: 2800931
he: ברוז

en: 2803073
he: ארלון

en: 2803138
he: אנטוורפן

en: 2803560
he: צוויקאו

en: 2804922
he: צייץ

en: 2805615
he: וירצבורג

en: 2805753
he: וופרטל

en: 2806142
he: וורמס

en: 2806654
he: וולפסבורג

en: 2807465
he: ויסמר

en: 2808720
he: וילהלמסהאפן

en: 2809346
he: ויסבאדן

en: 2809889
he: וצלר

en: 2810808
he: ורניגרודה

en: 281102
he: רפיח

en: 281133
he: עזה

en: 281184
he: ירושלים

en: 2811899
he: וייסנפלס

en: 2812174
he: ויינהיים

en: 2812482
he: ויימאר

en: 2812636
he: וייל אם ריין

en: 2814131
he: וארן

en: 281577
he: טול כרם

en: 2816630
he: פלקלינגן

en: 2818067
he: איטרזן

en: 2820256
he: אולם

en: 2820860
he: טובינגן

en: 2821164
he: טריר

en: 2821515
he: טראונשטיין

en: 2821807
he: טורגאו

en: 282239
he: רמאללה

en: 282457
he: קלקיליה

en: 2825297
he: שטוטגרט

en: 282615
he: שכם

en: 2826287
he: שטרלזונד

en: 2827479
he: שטנדאל

en: 282926
he: מודיעין

en: 282993
he: מעלה אדומים

en: 2830582
he: שפייר

en: 2831276
he: זונדרסהאוזן

en: 2831580
he: זולינגן

en: 2832232
he: זיגמרינגן

en: 2832521
he: זיגבורג

en: 2833296
he: זלב

en: 2833564
he: סיווטאל

en: 2834282
he: שוורין

en: 283506
he: גנין

en: 2838059
he: שמלקלדן

en: 2842632
he: סארלואי

en: 2842647
he: זארבריקן

en: 2842884
he: רוסלסהיים

en: 284315
he: בית לחם

en: 2843636
he: רוטווייל

en: 284375
he: ביתר עילית

en: 2844265
he: רות

en: 2844588
he: רוסטוק

en: 2847736
he: רויטלינגן

en: 2848273
he: רמשייד

en: 284899
he: יריחו

en: 2849483
he: רגנסבורג

en: 285066
he: חברון

en: 2851465
he: קוודלינבורג

en: 2852218
he: פרנצלאו

en: 2852458
he: פוטסדם

en: 2853292
he: פלאואן

en: 2853658
he: פינברג

en: 2855441
he: פרכים

en: 2856883
he: אוסנבריק

en: 2857129
he: אורניינבורג

en: 2857458
he: אולדנבורג

en: 2857798
he: אופנבורג

en: 285787
he: כווית סיטי

en: 2860410
he: אוברהאוזן

en: 2861650
he: נירנברג

en: 2861982
he: נורדהאוזן

en: 2862026
he: נורדרשטט

en: 2863840
he: נויוויד

en: 2863941
he: נוי-אולם

en: 2864005
he: נוישטרליץ

en: 2864435
he: נוינקירכן

en: 2867543
he: מינסטר

en: 2867714
he: מינכן

en: 2867838
he: מילהיים על הרוהר

en: 2867996
he: מילהאוזן

en: 2869894
he: מנשנגלדבך

en: 2871284
he: מיכלשטאט

en: 2871675
he: מרציג

en: 2871736
he: מרזבורג

en: 2872155
he: מייסן

en: 2872225
he: מיינינגן

en: 287286
he: מסקט

en: 2873891
he: מנהיים

en: 2874225
he: מיינץ

en: 2874545
he: מגדבורג

en: 2875115
he: לינבורג

en: 2875376
he: לודוויגסהאפן

en: 2875601
he: ליבק

en: 2878234
he: לברקוזן

en: 2879139
he: לייפציג

en: 2879697
he: לר

en: 2880077
he: לאופהיים

en: 2881646
he: לנדאו

en: 2884509
he: קרפלד

en: 2885237
he: קטן

en: 2885679
he: קונסטנץ

en: 2885732
he: קניגס ווסטרהאוזן

en: 2886242
he: קלן

en: 2886946
he: קובלנץ

en: 2891122
he: קיל

en: 2892518
he: קאסל

en: 2892794
he: קרלסרוהה

en: 2894003
he: קייזרסלאוטרן

en: 2895044
he: יינה

en: 2895569
he: יצהו

en: 2896020
he: אינגלהיים אם ריין

en: 290030
he: דוחא

en: 290104
he: סיטרה

en: 290340
he: מנאמה

en: 2904789
he: הילדסהיים

en: 2906676
he: הלמשטדט

en: 2907669
he: היילברון

en: 2907911
he: היידלברג

en: 2908495
he: הכינגן

en: 2910831
he: הנובר

en: 2911271
he: המלין

en: 2911298
he: המבורג

en: 2911665
he: הלברשטאט

en: 2913433
he: גיסטרו

en: 2917788
he: גרייפסוואלד

en: 2918632
he: גטינגן

en: 2918752
he: גותה

en: 2918840
he: גוסלאר

en: 2918987
he: גרליץ

en: 2920512
he: גיסן

en: 2921242
he: גיאורגסמריינהוטה

en: 2921466
he: גלזנקירכן

en: 292223
he: דובאי

en: 2922530
he: גרמיש-פרטנקירכן

en: 2923822
he: פולדה

en: 2924585
he: פרידריכסהאפן

en: 2925017
he: פרייטאל

en: 2925192
he: פרייברג

en: 2925533
he: פרנקפורט

en: 2925535
he: פרנקפורט על האודר

en: 2925832
he: פורסט

en: 2925910
he: פורשהיים

en: 2926271
he: פלנסבורג

en: 292672
he: שארגה

en: 2927930
he: פאלקנזה

en: 2928810
he: אסן

en: 2928963
he: אשוויילר

en: 292913
he: אל-עין

en: 2929567
he: ארלנגן

en: 2929670
he: ארפורט

en: 292968
he: אבו דאבי

en: 2930596
he: אמדן

en: 293067
he: זכרון יעקב

en: 2930821
he: אלמסהורן

en: 293100
he: צפת

en: 293153
he: יָקְנְעָם עילית

en: 293181
he: Yirkā

en: 293207
he: יהוד

en: 293222
he: יבנה

en: 293254
he: יפא

en: 293286
he: Umm el Faḥm

en: 293308
he: טירת כרמל

en: 293322
he: טבריה

en: 2933882
he: אברסוולדה

en: 293397
he: תל אביב

en: 293420
he: מעלות תרשיחא

en: 2934246
he: דיסלדורף

en: 293426
he: תמרה

en: 2934691
he: דיסבורג

en: 2935022
he: דרזדן

en: 293539
he: שפרעם

en: 2935517
he: דורטמונד

en: 293619
he: שדרות

en: 293655
he: סח’נין

en: 293690
he: ראש העין

en: 293703
he: ראשון לציון

en: 293725
he: רחובות

en: 293768
he: רמלה

en: 293783
he: רמת השרון

en: 293788
he: רמת גן

en: 2937959
he: דסאו

en: 293807
he: רעננה

en: 293822
he: קריית ים

en: 293823
he: קרית טבעון

en: 293825
he: קריית שמונה

en: 293831
he: קריית מוצקין

en: 293835
he: קריית מלאכי

en: 293842
he: קריית גת

en: 293844
he: קריית ביאליק

en: 293845
he: קריית אתא

en: 2938913
he: דרמשטדט

en: 293896
he: קלנסוה

en: 293918
he: פתח תקווה

en: 293962
he: אור יהודה

en: 2939623
he: דכאו

en: 293969
he: Or ‘Aqiva

en: 2939811
he: קוטבוס

en: 293992
he: אופקים

en: 2940132
he: קמניץ

en: 294068
he: נתיבות

en: 294071
he: נתניה

en: 294074
he: נס ציונה

en: 294078
he: נשר

en: 294097
he: נוף הגליל

en: 294098
he: נצרת

en: 294117
he: ‏נהריה

en: 294210
he: מגדל העמק

en: 294245
he: מבשרת ציון

en: 294373
he: מג’ד אל כרום

en: 294387
he: Maghār

en: 294421
he: לוד

en: 2944388
he: ברמן

en: 294492
he: כפר יונה

en: 2945024
he: בראונשווייג

en: 294514
he: כפר סבא

en: 2945358
he: ברנדנבורג

en: 294577
he: כרמיאל

en: 294604
he: כפר קסם

en: 294605
he: Kafr Qari‘

en: 294608
he: כפר מנדא

en: 294610
he: Kafr Kannā

en: 294622
he: ג’דידה מכר

en: 2946447
he: בון

en: 2947416
he: בוכום

en: 294751
he: חולון

en: 294760
he: הוד השרון

en: 294778
he: הרצליה

en: 294801
he: חיפה

en: 294946
he: חדרה

en: 294981
he: גבעת שמואל

en: 294999
he: גבעתיים

en: 2950073
he: ברנבורג

en: 2950096
he: ברנאו שליד ברלין

en: 2950159
he: ברלין

en: 295064
he: גדרה

en: 295080
he: גן יבנה

en: 295089
he: גני תקווה

en: 295127
he: א טירה

en: 295130
he: Eṭ Ṭaiyiba

en: 295174
he: א רינה

en: 2951825
he: ביירוית

en: 2951881
he: באוצן

en: 295277
he: אילת

en: 2952984
he: במברג

en: 295328
he: דימונה

en: 2953324
he: באד טלץ

en: 2953385
he: באד אולדסלו

en: 2953436
he: באד הומבורג

en: 2953504
he: באדן-באדן

en: 295365
he: דלית אל כרמל

en: 295410
he: בנימינה

en: 2954172
he: אאוגסבורג

en: 295432
he: בית שמש

en: 295435
he: בית שאן

en: 295514
he: בני ברק

en: 295525
he: באר יעקב

en: 295530
he: באר שבע

en: 2955439
he: ארנשטאט

en: 295548
he: בת ים

en: 295571
he: Bāqa el Gharbiyya

en: 295620
he: אשקלון

en: 295629
he: אשדוד

en: 295655
he: ‘Ar‘ara

en: 295657
he: ערד

en: 295721
he: עכו

en: 295740
he: עפולה

en: 2957773
he: אלטנבורג

en: 2960316
he: לוקסמבורג

en: 2961297
he: סוורדס

en: 2962308
he: נאבאן

en: 2962334
he: נאס

en: 2962943
he: לימריק

en: 2964405
he: אניס

en: 2964506
he: דן לירי

en: 2964574
he: דבלין

en: 2965140
he: קורק

en: 2968254
he: וילרבאן

en: 2968653
he: וילמומבל

en: 2969392
he: וישי

en: 2969679
he: ורסאי

en: 2969958
he: ורדן

en: 2970777
he: ואן

en: 2971041
he: ואלנסיין

en: 2971549
he: טרואה

en: 2972191
he: טור

en: 2972315
he: טולוז

en: 2972328
he: טולון

en: 2973675
he: סירן

en: 2973783
he: שטרסבורג

en: 2974389
he: סואסון

en: 2974733
he: סט

en: 2975233
he: סלסטה

en: 2975758
he: סומיר

en: 2976043
he: סרסל

en: 2978640
he: סן-מלו

en: 2978758
he: סן לו

en: 2980291
he: סנט אטיין

en: 2980827
he: דייה-דה-ווז

en: 298117
he: ואן

en: 2981280
he: סן-בריו

en: 2982652
he: רואן

en: 2982681
he: רובה

en: 2983990
he: רן

en: 2984114
he: ריימס

en: 2986495
he: פואטייה

en: 2987914
he: פרפיניאן

en: 2987967
he: פריגו

en: 2988507
he: פריז

en: 2989297
he: אורלי

en: 2989317
he: אורליאן

en: 2989460
he: אורנז

en: 2990265
he: נוזאן-סור-מארן

en: 2990355
he: ניור

en: 2990363
he: נים

en: 2990440
he: ניס

en: 2990611
he: ניי-סיר-סן

en: 2990919
he: נרבון

en: 2990969
he: נאנט

en: 2990999
he: נאנסי

en: 2992166
he: מונפלייה

en: 2994160
he: מץ

en: 2994651
he: מלאן

en: 2995469
he: מרסיי

en: 2996944
he: ליון

en: 2997116
he: לוניל

en: 299817
he: טרסוס

en: 2998286
he: לימוז

en: 2998324
he: ליל

en: 2998517
he: ליבורן

en: 3002465
he: לה פוי-אן-ולה

en: 3002965
he: לה-פרו-סור-מארן

en: 3003603
he: לה מאן

en: 300371
he: סומה

en: 3003796
he: לה הבר

en: 300619
he: סיווס

en: 3006767
he: לה רוש-סור-יון

en: 3006787
he: לה רושל

en: 3007477
he: לאן

en: 3012621
he: איברי-סיר-סן

en: 3014078
he: אגנו

en: 3014383
he: גרה

en: 3014728
he: גרנובל

en: 3014856
he: גראס

en: 3015689
he: גאנס

en: 3016830
he: גני

en: 3019265
he: אוורה

en: 3020020
he: אפינה-סור-סן

en: 3020686
he: דנקרק

en: 3020839
he: דראנסי

en: 3021372
he: דיזון

en: 3021411
he: דייפ

en: 3022530
he: קרטיי

en: 3022569
he: קרפי-אן-ולואה

en: 3024266
he: קולומב

en: 3024297
he: קולמר

en: 3024635
he: קלרמון-פראן

en: 3025466
he: שרבור

en: 3026204
he: שאטורו

en: 3026467
he: שארטר

en: 3026613
he: שרלוויל-מזייר

en: 3027422
he: שאמברי

en: 3027484
he: שאלון-סור-סון

en: 3027487
he: שאלון-אן-שמפאן

en: 3028641
he: קרקסון

en: 3028808
he: קאן

en: 3029030
he: קמברה

en: 3029162
he: קאלה

en: 3029213
he: קאור

en: 3029241
he: קן

en: 3030990
he: בור-לה-רן

en: 3031005
he: בורז

en: 3031133
he: בולון-סור-מר

en: 3031582
he: בורדו

en: 303195
he: אוסמניה

en: 3032797
he: ביאריץ

en: 3032833
he: בזייה

en: 3033123
he: בזאנסון

en: 3034006
he: בווה

en: 3034475
he: באיון

en: 3034483
he: באייה

en: 3034911
he: בר-לה-דוק

en: 3035681
he: אביניון

en: 3035843
he: אוסר

en: 3035883
he: אוטן

en: 3036016
he: אוריאק

en: 3036281
he: אוש

en: 3036784
he: אראס

en: 3036938
he: ארל

en: 3037456
he: אנטיב

en: 3037598
he: אנגולם

en: 3037656
he: אנזה

en: 3037854
he: אמיין

en: 3038230
he: אלנסון

en: 3038261
he: אלבי

en: 3038334
he: אזאקסיו

en: 3038350
he: אקס-לה-בן

en: 3038354
he: אקס-אן-פרובאנס

en: 3038634
he: אזן

en: 3041563
he: אנדורה לה וולה

en: 3042030
he: פאדוץ

en: 3042237
he: דאגלס

en: 3042287
he: סנט פיטר פורט

en: 3042638
he: זאלאגרסג

en: 3042929
he: וספרם

en: 3044082
he: טאטאבניה

en: 3044083
he: טטה

en: 3044310
he: סומבטהי

en: 3044681
he: סנטאנדרה

en: 3044760
he: סקסארד

en: 3044774
he: סקשפהרוואר

en: 3045190
he: שופרון

en: 3045332
he: שיופוק

en: 3045643
he: שאלגוטאריאן

en: 3046526
he: פץ

en: 3046686
he: פאפא

en: 304782
he: מרמריס

en: 3047967
he: מוהאץ

en: 304922
he: מלטיה

en: 3050434
he: קצ'קמט

en: 3050616
he: קאפושוואר

en: 3052009
he: גיור

en: 3053163
he: אסטרגום

en: 3053281
he: ארד

en: 3054643
he: בודפשט

en: 3055685
he: באיה

en: 3056508
he: זילינה

en: 3057124
he: טרנבה

en: 3058531
he: ניטרה

en: 3060308
he: דונאיסקה סטרדה

en: 3060405
he: דולני קובין

en: 3060972
he: ברטיסלאבה

en: 3061186
he: באנסקה ביסטריצה

en: 3064288
he: טפליצה

en: 306571
he: קוניה

en: 3067421
he: פרוסטיוב

en: 3067696
he: פראג

en: 3068160
he: פילזן

en: 3068582
he: פרדוביצה

en: 3068799
he: אוסטרבה

en: 3069011
he: אולומואוץ

en: 3071961
he: ליברץ

en: 3072463
he: קוטנה הורה

en: 3073803
he: קרלובי וארי

en: 3074967
he: הראדץ קראלובה

en: 3078610
he: ברנו

en: 3080231
he: זגוזלץ

en: 3080251
he: זגייז

en: 3080414
he: זדונסקה וולה

en: 3080526
he: זוויירצה

en: 3080866
he: זאקופנה

en: 3080985
he: זאבזה

en: 3081368
he: ורוצלב

en: 3081677
he: וודזיסלאב שלזיה

en: 3081741
he: ולוצלאווק

en: 3082197
he: ויילון

en: 3082707
he: ולבזיך

en: 3082722
he: ודוביצה

en: 3083111
he: טשביניה

en: 3083271
he: טורון

en: 3083829
he: שצ'צ'ין

en: 3083955
he: סווינוצ'י

en: 3083988
he: שוויינטוחלוביצה

en: 3084084
he: שווייבודזיצה

en: 3084093
he: שווידניצה

en: 308464
he: קייסרי

en: 3085495
he: סלוביצה

en: 3085941
he: שרפץ

en: 3085978
he: שייראדז

en: 3086511
he: ריפין

en: 3087307
he: ראביץ

en: 3087497
he: ראדומסק

en: 3087584
he: רטיבור

en: 3088171
he: פוזנן

en: 3088435
he: פולקוביצה

en: 3088825
he: פלוצק

en: 3088972
he: פיוטרקוב טריבונלסקי

en: 3089578
he: פביאניצה

en: 3089582
he: אוזורקוב

en: 3089658
he: אושוויינצ'ים

en: 3089779
he: אוסטרודה

en: 3090048
he: אופולה

en: 3090146
he: אולקוש

en: 3090170
he: אולשניצה

en: 3090205
he: אולאווה

en: 3090768
he: נובה רודה

en: 3092931
he: לובין

en: 3093040
he: לובן

en: 3093066
he: לוביץ

en: 3093133
he: לודז

en: 3093524
he: לשנו

en: 3093692
he: לגניצה

en: 3093726
he: לנציצה

en: 3093902
he: לאסק

en: 3094170
he: קוטנו

en: 3094802
he: קרקוב

en: 309527
he: קאראמאן

en: 3095277
he: קונסטנטינוב לודזקי

en: 3095321
he: קונין

en: 3096053
he: קלודצקו

en: 3096472
he: קטוביץ

en: 3096779
he: קאמיינה גורה

en: 3096880
he: קאליש

en: 3097367
he: יאבור

en: 3098619
he: גוסטינין

en: 3098722
he: גוזוב ויילקופולסקי

en: 3099112
he: גנייזנו

en: 3099180
he: גלובנו

en: 3099213
he: גלוגוב

en: 3099230
he: גליביצה

en: 3099424
he: גדיניה

en: 3099434
he: גדנסק

en: 3099759
he: אלבלונג

en: 3099828
he: דזרזוניוב

en: 3100796
he: דומברובה

en: 3100946
he: צנסטוחובה

en: 3101321
he: צ'שין

en: 3101547
he: כשאנוב

en: 3101795
he: חלמנו

en: 3101950
he: ביטום

en: 3102014
he: בידגושץ

en: 3103402
he: ביילסקו-ביאלה

en: 3103476
he: ביילבה

en: 3103709
he: בלחטוב

en: 3103719
he: בנדין

en: 3104115
he: אנדריכוב

en: 3104132
he: אלכסנדר לודז

en: 3104324
he: סרגוסה

en: 3104499
he: ויטוריה

en: 3105976
he: ויגו

en: 3106672
he: ואיאדוליד

en: 3107677
he: טורטוסה

en: 3108288
he: טרגונה

en: 310859
he: קהרמאנמרש

en: 3108681
he: סוריה

en: 3109256
he: סגוביה

en: 3109642
he: סנטיאגו דה קומפוסטלה

en: 3109718
he: סנטנדר

en: 3110044
he: סן סבסטיאן

en: 311046
he: איזמיר

en: 311073
he: אספרטה

en: 3114472
he: פמפלונה

en: 3114711
he: אוביידו

en: 3116025
he: מוסטולס

en: 3117735
he: מדריד

en: 3118150
he: לוגרוניו

en: 3118514
he: ליידה

en: 3119841
he: א קורוניה

en: 3120514
he: אואסקה

en: 3121424
he: חיחון

en: 3121960
he: פואנלברדה

en: 3124132
he: קואנקה

en: 3124765
he: קולמנאר וייחו

en: 3127461
he: בורגוס

en: 3127958
he: בואדייה דל מונטה

en: 3128026
he: בילבאו

en: 3128760
he: ברצלונה

en: 3129857
he: ארנחואס

en: 3130616
he: אלקלה דה אנארס

en: 3133880
he: טרונדהיים

en: 3133895
he: טרומסה

en: 3143244
he: אוסלו

en: 3145375
he: מוס

en: 3147474
he: לילהאמר

en: 314830
he: גזיאנטפ

en: 3149318
he: כריסטיאנסנד

en: 314967
he: פטהייה

en: 315202
he: אסקישהיר

en: 315368
he: ארזורום

en: 3159016
he: דראמן

en: 3161732
he: ברגן

en: 3164527
he: ורונה

en: 3164603
he: ונציה

en: 3165185
he: טריאסטה

en: 3165201
he: טרוויזו

en: 3165243
he: טרנטו

en: 316541
he: דיארבקיר

en: 3165524
he: טורינו

en: 3165624
he: טיבולי

en: 3166236
he: ספולטו

en: 3166548
he: סיינה

en: 3167777
he: סן רמו

en: 3168070
he: סן מרינו

en: 3169070
he: רומא

en: 3169561
he: רוונה

en: 3170647
he: פיזה

en: 3171180
he: פרוג'ה

en: 3171457
he: פארמה

en: 3171728
he: פאדובה

en: 3172394
he: נאפולי

en: 3172629
he: מונצה

en: 3173435
he: מילאנו

en: 3173529
he: מסטרה

en: 3174051
he: מנטובה

en: 3174380
he: מצ'רטה

en: 3174659
he: ליבורנו

en: 3174953
he: לצה

en: 3175628
he: יזי

en: 3176219
he: גנואה

en: 3176843
he: פונדי

en: 3176959
he: פירנצה

en: 3179162
he: צנטו

en: 3180601
he: קפואה

en: 3181913
he: בולצנו

en: 3181928
he: בולוניה

en: 3182351
he: בארי

en: 3182957
he: אפריליה

en: 3182997
he: אאוסטה

en: 3183719
he: ולורה

en: 3183875
he: טירנה

en: 3184081
he: שקודר

en: 3185728
he: דורס

en: 3186084
he: בראט

en: 3186573
he: זניצה

en: 318675
he: גייהאן

en: 3186886
he: זאגרב

en: 3186952
he: זאדאר

en: 3187047
he: ווקובר

en: 3188225
he: וליקה קלדושה

en: 3188383
he: ואראז'דין

en: 3188402
he: ולייבו

en: 3188924
he: טראווניק

en: 3190261
he: ספליט

en: 3190342
he: סומבור

en: 3190586
he: סלבונסקי ברוד

en: 3190941
he: שיבניק

en: 3191281
he: סרייבו

en: 3191376
he: שאבאץ

en: 3191429
he: רומה

en: 3192224
he: פולה

en: 3193044
he: פודגוריצה

en: 3194351
he: נובו מסטו

en: 3194360
he: נובי סאד

en: 3194828
he: מוסטר

en: 3196359
he: ליובליאנה

en: 3201047
he: דוברובניק

en: 3202220
he: גקובו

en: 3202641
he: צטיניה

en: 3202781
he: צליה

en: 3203521
he: ברצקו

en: 3203982
he: ביילובאר

en: 3204186
he: ביילינה

en: 3204222
he: ביחאץ

en: 3204509
he: בר

en: 3204541
he: באניה לוקה

en: 3204674
he: באצקה פאלאנקה

en: 3204793
he: אפאטין

en: 320995
he: בודרום

en: 321426
he: פרגמון

en: 321836
he: בטמן

en: 323777
he: אנטליה

en: 323779
he: אנטיוכיה

en: 323786
he: אנקרה

en: 324190
he: אלניה

en: 3247449
he: אאכן

en: 325330
he: אדיאמן

en: 325363
he: אדנה

en: 330546
he: מאסאווה

en: 331180
he: מקלה

en: 333287
he: קרן

en: 333795
he: גיגיגה

en: 3345437
he: קמדן טאון

en: 3345440
he: קרייגבון

en: 3347353
he: מנונגה

en: 3347719
he: לואנה

en: 3348313
he: הואמבו

en: 335035
he: הרר

en: 3352136
he: וינדהוק

en: 3352844
he: סווקופמונד

en: 3355672
he: לידריץ

en: 3356264
he: קיטמנסהופ

en: 3359638
he: ואלוויס ביי

en: 336014
he: גונדר

en: 3369157
he: קייפטאון

en: 3370903
he: גיימסטאון

en: 3374036
he: ברידג'טאון

en: 3374333
he: פראיה

en: 3376762
he: ניו אמסטרדם

en: 3378644
he: גורגטאון

en: 3382160
he: קאיין

en: 3383330
he: פרמריבו

en: 3386496
he: תרזינה

en: 338832
he: דירה דאווה

en: 3388368
he: סאו לואיס

en: 3389353
he: סנטרם

en: 3390760
he: רסיפה

en: 3393536
he: אולינדה

en: 3394023
he: נאטאל

en: 3395981
he: מסייאו

en: 3396016
he: מקאפה

en: 3397277
he: ז'ואאו פזואה

en: 3399415
he: פורטלזה

en: 3405870
he: בלם

en: 3407669
he: אננינדאואה

en: 3413829
he: רייקיאוויק

en: 3415212
he: קואופווגיר

en: 3416706
he: הפנרפיירדיר

en: 3421319
he: נואוק

en: 3427833
he: טנדיל

en: 342884
he: בהר דר

en: 3429577
he: רסיסטנסיה

en: 3429652
he: קילמס

en: 3429777
he: פוארטו איגואסו

en: 3429886
he: פוסאדאס

en: 3430340
he: אוברה

en: 3430863
he: מאר דל פלאטה

en: 343137
he: אווסה

en: 3432043
he: לה פלאטה

en: 343300
he: אסמרה

en: 3433658
he: גואלגואיצו

en: 3433663
he: גואלגואי

en: 3433899
he: פורמוסה

en: 3435217
he: קוריינטס

en: 3435261
he: קונקורדיה

en: 3435264
he: קונספסיון דל אורוגוואי

en: 3435910
he: בואנוס איירס

en: 3437547
he: פדרו חואן קבאיירו

en: 3438735
he: אנקרנסיון

en: 3439101
he: סיודד דל אסטה

en: 3439389
he: אסונסיון

en: 3440714
he: סלטו

en: 3440781
he: ריברה

en: 3441575
he: מונטווידאו

en: 3443013
he: קולוניה דל סקרמנטו

en: 3444924
he: ויטוריה

en: 3445026
he: וילה וליה

en: 3446138
he: טרס קוראסואס

en: 3448136
he: סאו ויסנטה

en: 3448439
he: סאו פאולו

en: 3448632
he: סאו זוזה דוס פיניאיס

en: 3449112
he: סאו פרנסיסקו דו סול

en: 3449433
he: סנטוס

en: 344979
he: אדיס אבבה

en: 3449936
he: סנטנה דו ליברמנטו

en: 3450083
he: סנטה מריה

en: 3450554
he: סלבדור

en: 3451190
he: ריו דה זניירו

en: 3452925
he: פורטו אלגרה

en: 3454031
he: פטרופוליס

en: 3454690
he: פאוליניה

en: 3455671
he: אורו פרטו

en: 3459712
he: זוינווילי

en: 3461465
he: איגואפה

en: 3461888
he: גוארפארי

en: 3462377
he: גואיאניה

en: 3463030
he: פוז דו איגואסו

en: 3463237
he: פלוריאנופוליס

en: 3464975
he: קוריטיבה

en: 3465038
he: קויאבה

en: 3465944
he: קולטינה

en: 3466779
he: עכסנים

en: 3467747
he: קמפו גראנדה

en: 3467865
he: קמפינאס

en: 3468376
he: קשואיירו דה איטפמירין

en: 3469058
he: ברזיליה

en: 3470127
he: בלו הוריזונטה

en: 3470279
he: באורו

en: 3471039
he: בלנאריו קמבוריו

en: 3471872
he: אראקזו

en: 3471949
he: אפארסידה

en: 3474574
he: פלמס

en: 347497
he: טנטה

en: 3489460
he: מונטיגו ביי

en: 3492914
he: סנטיאגו דה לוס קביירוס

en: 3493175
he: פוארטו פלטה

en: 3500957
he: לה רומנה

en: 350203
he: רשיד

en: 3509382
he: קונספסיון דה לה וגה

en: 3514670
he: וייארמוסה

en: 3515001
he: טוסטלה גוטיירס

en: 3520339
he: ריינוסה

en: 3521081
he: פואבלה

en: 3521342
he: פלאיה דל כרמן

en: 3522507
he: אואחאקה

en: 3522551
he: נואבו לארדו

en: 3530580
he: סיודד ויקטוריה

en: 3530597
he: מקסיקו סיטי

en: 3531023
he: צטומל

en: 3531673
he: קנקון

en: 3533462
he: אקפולקו

en: 3534915
he: טרינידד

en: 3536729
he: סנטיאגו דה קובה

en: 3537906
he: סנטה קלרה

en: 3547867
he: מנסניו

en: 3550598
he: ויקטוריה דה לאס טונאס

en: 3553478
he: הוואנה

en: 355449
he: אסנא

en: 3556969
he: אולגין

en: 3557689
he: גואנטנמו

en: 3564124
he: סיינפואגוס

en: 3566067
he: קמאגואיי

en: 3570412
he: לה רובר

en: 3570428
he: לה לאמנטין

en: 3570675
he: פור-דה-פראנס

en: 3571824
he: נסאו

en: 3573197
he: המילטון

en: 3573374
he: הוואלי

en: 3573890
he: פורט אוף ספיין

en: 3575551
he: באסטר

en: 3575635
he: רוזו

en: 3576022
he: סנט ג'ונס

en: 3576812
he: קסטריז

en: 3577887
he: קינגסטאון

en: 3578069
he: פלימות

en: 3578599
he: פואנט-א-פיטר

en: 3578959
he: לז אבים

en: 3579732
he: באס טר

en: 3579925
he: סנט ג'ורג'

en: 358048
he: דמיאט

en: 3580661
he: גורג טאון

en: 3581164
he: סן פדרו

en: 3581194
he: סן איגנסיו

en: 3582672
he: בלמופן

en: 3582677
he: בליז סיטי

en: 3582883
he: אוסולוטאן

en: 3583102
he: סונסונטה

en: 3583334
he: סנטה אנה

en: 3583361
he: סן סלוודור

en: 358619
he: פורט סעיד

en: 3591062
he: פוארטו באריוס

en: 3595725
he: פלורס

en: 359792
he: אסואן

en: 359796
he: סואץ

en: 3598119
he: קובאן

en: 3598132
he: גואטמלה סיטי

en: 3599699
he: אנטיגואה גואטמלה

en: 3600949
he: טגוסיגלפה

en: 360502
he: לוקסור

en: 360630
he: קהיר

en: 361055
he: איסמעיליה

en: 361058
he: אלכסנדריה

en: 361291
he: ערדקה

en: 361546
he: אל עריש

en: 3617763
he: מנגואה

en: 3618030
he: לאון

en: 3620680
he: בלופילדס

en: 3621849
he: סאן חוסה

en: 3622228
he: פונטרנס

en: 3622247
he: לימון

en: 3623076
he: ליבריה

en: 3623486
he: ארדיה

en: 3624370
he: קרטגו

en: 3624955
he: אלחואלה

en: 3625549
he: ולנסיה

en: 3632308
he: מרידה

en: 363243
he: סרנדה

en: 3633009
he: מרקאיבו

en: 363885
he: ואו

en: 3645213
he: קורו

en: 3645528
he: סיודד גואיאנה

en: 3646738
he: קראקס

en: 3648522
he: ברקיסימטו

en: 365137
he: אומדורמאן

en: 3652350
he: ריובמבה

en: 3652462
he: קיטו

en: 3654533
he: מצאלה

en: 365742
he: טוריט

en: 3657509
he: גואיאקיל

en: 3658666
he: קואנקה

en: 3662574
he: ריו ברנקו

en: 3662762
he: פורטו ולאהו

en: 3663517
he: מנאוס

en: 3664078
he: אומאיטה

en: 3664464
he: קרוזיירו דו סול

en: 3664980
he: בואה ויסטה

en: 3668605
he: סנטה מרתה

en: 3671116
he: קיבדו

en: 3674962
he: מדיין

en: 3676623
he: לטיסיה

en: 367927
he: רומבק

en: 3687238
he: קרטחנה

en: 3687925
he: סנטיאגו דה קאלי

en: 3688689
he: בוגוטה

en: 3689147
he: ברנקייה

en: 3691175
he: טרוחיו

en: 3693528
he: פיורה

en: 3696183
he: איקיטוס

en: 3696378
he: ואראס

en: 3698350
he: ציקלאיו

en: 3703443
he: פנמה סיטי

en: 370737
he: מלקאל

en: 3711668
he: דויד

en: 3712076
he: קולון

en: 3718426
he: פורט או פרינס

en: 3723593
he: זרמי

en: 3723779
he: זאקמל

en: 373303
he: ג'ובה

en: 377039
he: פורט סודאן

en: 377241
he: בור

en: 379062
he: אל-קדריף

en: 379252
he: חרטום

en: 3832694
he: ויזה מריה

en: 3832791
he: ויזה קרלוס פאס

en: 3832811
he: ויזה אנחלה

en: 3832899
he: ויידמה

en: 3833062
he: ונדו טוארטו

en: 3833367
he: אושואיה

en: 3833883
he: טרלאו

en: 3834601
he: טרטגל

en: 3835869
he: סנטיאגו דל אסטרו

en: 3835994
he: סנטה רוסה

en: 3836564
he: סן סלבדור דה חוחוי

en: 3836620
he: סן רמון דה לה נואבה אוראן

en: 3836669
he: סן רפאל

en: 3836846
he: סן ניקולאס דה לוס ארוזוס

en: 3836873
he: טוקומאן

en: 3836951
he: סן מרטין דה לוס אנדס

en: 3836992
he: סן מרטין

en: 3837056
he: סן לואיס

en: 3837213
he: סן חואן

en: 3837675
he: סן פרנסיסקו

en: 3837702
he: קטמרקה

en: 3838233
he: סלטה

en: 3838583
he: רוסאריו

en: 3838854
he: ריו גראנדה

en: 3838859
he: ריו גזגוס

en: 3838874
he: ריו קוארטו

en: 3839307
he: ראוסון

en: 3839479
he: רפאלה

en: 3840092
he: פוארטו מדרין

en: 3840300
he: פרסידנסיה רוקה סאנס פניה

en: 3841956
he: פרנה

en: 3843123
he: נאוקן

en: 3844421
he: מנדוסה

en: 3848950
he: לה ריוחה

en: 3855065
he: חנרל רוקה

en: 3855075
he: חנרל פיקו

en: 3855974
he: אסקל

en: 3858765
he: אל בולסון

en: 3860259
he: קורדובה

en: 3860443
he: קומודורו ריבדביה

en: 3861056
he: ציפולטי

en: 3861445
he: צילסיטו

en: 3863379
he: קלטה אוליביה

en: 3865086
he: באיה בלנקה

en: 3868121
he: ויניה דל מאר

en: 3868626
he: ולפראיסו

en: 3868707
he: ואלדיביה

en: 3871336
he: סנטיאגו דה צ'ילה

en: 3874787
he: פונטה ארנס

en: 3874960
he: פוארטו מונט

en: 3876664
he: פנקו

en: 3881276
he: לוטה

en: 3882428
he: לוס אנחלס

en: 3884373
he: לה סרנה

en: 3887127
he: איקיקה

en: 3893894
he: קונספסיון

en: 3896218
he: קסטרו

en: 3899361
he: אריקה

en: 3899539
he: אנטופגסטה

en: 3902377
he: טרינידד

en: 3903987
he: סוקרה

en: 3907584
he: פוטוסי

en: 3911925
he: לה פאס

en: 3919968
he: קוצבמבה

en: 3928128
he: טאקנה

en: 3931470
he: פוארטו מלדונדו

en: 3936456
he: לימה

en: 3941584
he: קוסקו

en: 3947322
he: ארקיפה

en: 3979844
he: סקטקס

en: 3981609
he: טיחואנה

en: 3981941
he: טפיק

en: 3985344
he: סן מיגל דה איינדה

en: 3985606
he: סן לואיס פוטוסי

en: 3988086
he: סלטיו

en: 3991164
he: קרטרו

en: 3995402
he: מורליה

en: 3995465
he: מונטריי

en: 3996069
he: מקסיקלי

en: 3996322
he: מסטלאן

en: 3996663
he: מנסניו

en: 3997479
he: לוס מוציס

en: 4004898
he: ארמוסיו

en: 4005270
he: גואנחואטו

en: 4005539
he: גוודלחרה

en: 4006702
he: אנסנדה

en: 4011743
he: דורנגו

en: 4013704
he: סיודד אוברגון

en: 4013708
he: סיודאד חוארס

en: 4013728
he: אקוניה

en: 4014338
he: ציוואווה

en: 4019233
he: אגואסקליינטס

en: 4032402
he: נוקואלופה

en: 4035413
he: אפיה

en: 4035715
he: אוורואה

en: 4049979
he: ברמינגהאם

en: 4068590
he: האנטסוויל

en: 4076598
he: מוביל

en: 4076784
he: מונטגומרי

en: 4094455
he: טסקלוסה

en: 4110486
he: פאייטוויל

en: 4111410
he: פורט סמית

en: 4119403
he: ליטל רוק

en: 4142290
he: דובר

en: 4145381
he: וילמינגטון

en: 4149962
he: קייפ קורל

en: 415189
he: עדן

en: 4153132
he: דלריי ביץ

en: 4155966
he: פורט לודרדייל

en: 4156404
he: גיינסוויל

en: 4158928
he: הוליווד

en: 4160021
he: גקסונוויל

en: 4160812
he: קי וסט

en: 4160983
he: קיסימי

en: 4163971
he: מלבורן

en: 4164138
he: מיאמי

en: 4167147
he: אורלנדו

en: 4174715
he: טאלאהאסי

en: 4174757
he: טמפה

en: 4177887
he: וסט פאלם ביץ

en: 4180386
he: אתנס

en: 4180439
he: אטלנטה

en: 4180531
he: אוגוסטה

en: 418863
he: אספהאן

en: 4188985
he: קולומבוס

en: 4207400
he: מייקון

en: 4221552
he: סוואנה

en: 423328
he: בורורי

en: 4250542
he: ספרינגפילד

en: 425378
he: בוגומבורה

en: 4254679
he: בלומינגטון

en: 4257227
he: אוונסוויל

en: 4259418
he: אינדיאנפוליס

en: 426700
he: רוייגי

en: 4280539
he: טופיקה

en: 4281730
he: ויציטה

en: 4292188
he: פרנקפורט

en: 4297983
he: לקסינגטון

en: 4299276
he: לואיוויל

en: 430569
he: נגוזי

en: 4305974
he: ריצמונד

en: 4315588
he: באטון רוז

en: 4330145
he: לפאייט

en: 4333669
he: מונרו

en: 4334971
he: ניו איבריה

en: 4335045
he: ניו אורלינס

en: 4341513
he: שריבפורט

en: 4347242
he: אנאפוליס

en: 4347778
he: בולטימור

en: 4348353
he: בלטסוויל

en: 4365387
he: פייקסוויל

en: 4367175
he: רוקוויל

en: 4391812
he: אינדפנדנס

en: 4392388
he: גפרסון סיטי

en: 4392768
he: גופלין

en: 4393217
he: קנזס סיטי

en: 4407066
he: סנט לואיס

en: 4409896
he: ספרינגפילד

en: 4431410
he: גקסון

en: 4453066
he: אשוויל

en: 4460243
he: שארלוט

en: 4464368
he: דרהאם

en: 4466033
he: פאייטוויל

en: 4469146
he: גרינסבורו

en: 4469160
he: גרינוויל

en: 4479946
he: מונרו

en: 4487042
he: ראלי

en: 4499379
he: וילמינגטון

en: 4500546
he: אטלנטיק סיטי

en: 4501018
he: קמדן

en: 4508722
he: סינסינטי

en: 4509177
he: קולומבוס

en: 4509884
he: דייטון

en: 4525353
he: ספרינגפילד

en: 4531405
he: ברוקן ארו

en: 4535740
he: אדמונד

en: 453754
he: ולמירה

en: 4540737
he: לוטון

en: 4544349
he: אוקלהומה סיטי

en: 4560349
he: פילדלפיה

en: 456172
he: ריגה

en: 456202
he: רזקנה

en: 4563008
he: קגואס

en: 4566385
he: מאיאגואס

en: 4568127
he: סן חואן

en: 4574324
he: צארלסטון

en: 4575352
he: קולומביה

en: 457954
he: לייפאיה

en: 4580543
he: גרינוויל

en: 459283
he: יקבפילס

en: 460413
he: דאוגבפילס

en: 460570
he: צסיס

en: 4612862
he: צטנוגה

en: 4613868
he: קלארקסוויל

en: 4633419
he: גונסון סיטי

en: 4634946
he: נוקסוויל

en: 463828
he: זלנוגרדסק

en: 4641239
he: ממפיס

en: 4644312
he: מרפריסבורו

en: 4644585
he: נאשוויל

en: 4646571
he: אוק רידג

en: 466806
he: יושקר-אולה

en: 4669635
he: אבילין

en: 4671240
he: ארלינגטון

en: 4671654
he: אוסטין

en: 4676740
he: בראונסוויל

en: 467978
he: יילץ

en: 4683416
he: קורפוס כריסטי

en: 4684888
he: דאלאס

en: 4685892
he: דניסון

en: 468902
he: ירוסלבל

en: 4691930
he: פורט וורת

en: 4696233
he: הרלינגן

en: 469844
he: יבלונובסקי

en: 4699066
he: יוסטון

en: 4705349
he: לארדו

en: 470546
he: ויבורג

en: 4709796
he: מקאלן

en: 4719457
he: פלאנו

en: 472459
he: וולוגדה

en: 4726206
he: סן אנטוניו

en: 472757
he: וולגוגרד

en: 472761
he: וולגודונסק

en: 473247
he: ולדימיר

en: 473249
he: ולדיקווקז

en: 4739526
he: וייקו

en: 4744091
he: אלכסנדריה

en: 4752031
he: שארלוטסוויל

en: 4752186
he: צ'ספיק

en: 4776222
he: נורפוק

en: 4779999
he: פורטסמות

en: 4781708
he: ריצמונד

en: 4782167
he: רואנוק

en: 479123
he: אוליאנובסק

en: 4791259
he: וירגיניה ביץ

en: 4795467
he: שרלוט אמאלי

en: 479561
he: אופה

en: 480060
he: טבר

en: 4801859
he: צארלסטון

en: 480562
he: טולה

en: 4809537
he: האנטינגטון

en: 4835797
he: הרטפורד

en: 4839366
he: ניו הייבן

en: 4843564
he: סטמפורד

en: 4845193
he: ווטרברי

en: 484646
he: טמבוב

en: 4850751
he: סידר רפידס

en: 485239
he: סיקטיבקר

en: 4853423
he: דבנפורט

en: 4853828
he: דה מוין

en: 4862034
he: איווה סיטי

en: 4876523
he: סו סיטי

en: 4880889
he: ווטרלו

en: 4887158
he: שמפיין

en: 4887398
he: שיקגו

en: 488852
he: סטארודוב

en: 4891382
he: אוונסטון

en: 490067
he: סובטסק

en: 490068
he: סובטסק

en: 4901514
he: מייווד

en: 4905687
he: פאוריה

en: 4907959
he: רוקפורד

en: 4911600
he: סקוקי

en: 4914570
he: אורבנה

en: 4915734
he: ווקיגן

en: 4916732
he: וילמט

en: 491687
he: סמולנסק

en: 4920423
he: פורט ויין

en: 4926563
he: סאות בנד

en: 4930956
he: בוסטון

en: 4931482
he: ברוקליין

en: 4931972
he: קיימברידג

en: 4941720
he: לורנס

en: 4942618
he: לוול

en: 4951788
he: ספרינגפילד

en: 4952762
he: טוקסברי

en: 4954380
he: וולתם

en: 4956184
he: ווסטר

en: 4957003
he: אוגוסטה

en: 4975802
he: פורטלנד

en: 4984247
he: אן ארבור

en: 498677
he: סראטוב

en: 498698
he: סרנסק

en: 498817
he: סנקט פטרבורג

en: 4990510
he: דירבורן

en: 4990729
he: דטרויט

en: 499099
he: סמרה

en: 4992982
he: פלינט

en: 4994358
he: גרנד ראפידס

en: 499717
he: רזב

en: 4998830
he: לאנסינג

en: 501175
he: רוסטוב על הדון

en: 501183
he: רוסטוב

en: 5014051
he: וורן

en: 5024719
he: דולות

en: 503550
he: פיאטיגורסק

en: 5037649
he: מיניאפוליס

en: 504341
he: פסקוב

en: 5043473
he: רוצסטר

en: 5045360
he: סיינט פול

en: 5059163
he: פארגו

en: 5059429
he: גרנד פורקס

en: 5072006
he: לינקולן

en: 5074472
he: אומהה

en: 5084868
he: קונקורד

en: 5089178
he: מנצסטר

en: 5090046
he: נשואה

en: 5097598
he: אליזבת

en: 509820
he: פטרוזבודסק

en: 5099133
he: הובוקן

en: 5099836
he: גרזי סיטי

en: 5100280
he: לייקווד

en: 5101427
he: מוריסטאון

en: 5101798
he: ניוארק

en: 5102387
he: פרמוס

en: 5102466
he: פטרסון

en: 5102922
he: פרינסטון

en: 5105496
he: טרנטון

en: 5105634
he: יוניון סיטי

en: 5106834
he: אולבני

en: 5109177
he: בינגהמטון

en: 5109790
he: בורו פארק

en: 5110302
he: ברוקלין

en: 5110629
he: באפלו

en: 511196
he: פרם

en: 5113481
he: קוני איילנד

en: 511565
he: פנזה

en: 5119019
he: גרנד איילנד

en: 5122432
he: איתקה

en: 5122520
he: גמייקה

en: 5123533
he: קריית יואל

en: 5125771
he: מנהטן

en: 5127315
he: מונסי

en: 5127835
he: מאונט ורנון

en: 5128549
he: ניו רושל

en: 5128581
he: ניו יורק

en: 5134086
he: רוצסטר

en: 5136454
he: סקנקטדי

en: 5140405
he: סירקיוז

en: 5142056
he: יוטיקה

en: 5144336
he: וייט פליינס

en: 5145215
he: יונקרס

en: 5145476
he: אקרון

en: 515003
he: אורנבורג

en: 5150529
he: קליבלנד

en: 5160315
he: לייקווד

en: 5161262
he: לוריין

en: 5161723
he: מנספילד

en: 5166177
he: פארמה

en: 5174035
he: טולדו

en: 5177568
he: ינגסטאון

en: 5178127
he: אלנטאון

en: 5188843
he: אירי

en: 518970
he: נובוצרקסק

en: 5192726
he: האריסברג

en: 519336
he: נובגורוד

en: 5206379
he: פיטסבורג

en: 5211303
he: סקרנטון

en: 5221659
he: קרנסטון

en: 5223593
he: ניופורט

en: 5224151
he: פרובידנס

en: 5225507
he: ווריק

en: 5231851
he: סו פולס

en: 523392
he: נריין-מאר

en: 5234372
he: ברלינגטון

en: 524305
he: מורמנסק

en: 524901
he: מוסקבה

en: 5254962
he: גרין ביי

en: 5258393
he: קנושה

en: 5261457
he: מדיסון

en: 5263045
he: מילווקי

en: 526480
he: מינרלנייה וודי

en: 5265838
he: אושקוש

en: 5268249
he: ראסין

en: 5282804
he: ברידגפורט

en: 528293
he: מייקופ

en: 5294810
he: פלגסטף

en: 5295903
he: גילברט

en: 5295985
he: גלנדייל

en: 5301067
he: קינגמן

en: 5301388
he: לייק האווסו סיטי

en: 5304391
he: מסה

en: 5308655
he: פניקס

en: 5313457
he: סקוטסדייל

en: 5316428
he: סופרייז

en: 5318313
he: טוסון

en: 532096
he: מחצקלה

en: 5322053
he: יומה

en: 532288
he: מגניטוגורסק

en: 5323810
he: אנהיים

en: 5325738
he: בייקרספילד

en: 5326297
he: ברסטו

en: 5327684
he: ברקלי

en: 5328041
he: בוורלי הילס

en: 5331835
he: ברבנק

en: 5332698
he: קלקסיקו

en: 5336899
he: צולה ויסטה

en: 5339066
he: קומפטון

en: 5339111
he: קונקורד

en: 5340175
he: קובינה

en: 5341145
he: קופרטינו

en: 5345609
he: אל סנטרו

en: 5350734
he: פרימונט

en: 5350937
he: פרזנו

en: 5352423
he: גלנדייל

en: 5359054
he: אימפריאל ביץ

en: 5359488
he: אינגלווד

en: 5359777
he: אירוויין

en: 5364940
he: לנקסטר

en: 53654
he: מוגדישו

en: 5367440
he: ליברמור

en: 5367929
he: לונג ביץ

en: 5368335
he: לוס אלטוס

en: 5368361
he: לוס אנגלס

en: 5373900
he: מודסטו

en: 5374361
he: מונטריי

en: 5375480
he: מאונטיין ויו

en: 5377995
he: נורווק

en: 5378538
he: אוקלנד

en: 5378771
he: אושנסייד

en: 5380184
he: אוקסנארד

en: 5380668
he: פאלם ספרינגס

en: 5380698
he: פאלמדייל

en: 5380748
he: פאלו אלטו

en: 5381396
he: פסדינה

en: 5384170
he: פומונה

en: 5387877
he: ריברסייד

en: 5389489
he: סקרמנטו

en: 5391710
he: סן ברנרדינו

en: 5391760
he: סן קרלוס

en: 5391811
he: סן דייגו

en: 5391959
he: סן פרנסיסקו

en: 5392171
he: סן חוזה

en: 5392323
he: סן לואיס אוביספו

en: 5392900
he: סנטה אנה

en: 5392952
he: סנטה ברברה

en: 5393015
he: סנטה קלרה

en: 5393049
he: סנטה קלריטה

en: 5393212
he: סנטה מוניקה

en: 5393287
he: סנטה רוזה

en: 5394086
he: סיל ביץ

en: 5396003
he: סימי ואלי

en: 5397603
he: סאות גייט

en: 5399020
he: סטוקטון

en: 5400075
he: סאניווייל

en: 5407933
he: וסט קובינה

en: 5412199
he: ארבאדה

en: 5412347
he: אורורה

en: 5416541
he: סנטניאל

en: 5417598
he: קולורדו ספרינגס

en: 5419384
he: דנוור

en: 5423573
he: גראנד גנקשן

en: 542420
he: קרסנודר

en: 5427946
he: לייקווד

en: 5435464
he: פואבלו

en: 543878
he: קוסטרומה

en: 5441492
he: תורנטון

en: 5443910
he: וסטמינסטר

en: 5454711
he: אלבקרקי

en: 546230
he: קולומנה

en: 5467328
he: פרמינגטון

en: 547475
he: קלינצי

en: 5475352
he: לאס קרוסס

en: 548114
he: קיסלובודסק

en: 548408
he: קירוב

en: 548602
he: קינגיספ

en: 5488441
he: רוזוול

en: 5490263
he: סנטה פה

en: 5501344
he: קרסון סיטי

en: 550280
he: חימקי

en: 5505411
he: הנדרסון

en: 5506956
he: לאס וגאס

en: 5511077
he: רינו

en: 551487
he: קאזאן

en: 5516233
he: אמרילו

en: 5520993
he: אל פאסו

en: 5525577
he: לאבק

en: 5526337
he: מידלנד

en: 553915
he: קלוגה

en: 554233
he: קורוליוב

en: 554234
he: קלינינגרד

en: 554840
he: איזבסק

en: 555312
he: איוואנובו

en: 5554072
he: גונו

en: 5574991
he: בולדר

en: 5577147
he: פורט קולינס

en: 5577592
he: גרילי

en: 557882
he: גוסב

en: 558118
he: גודרמס

en: 558418
he: גרוזני

en: 5586437
he: בויסי

en: 5587698
he: קולדוול

en: 563514
he: אליסטה

en: 564719
he: דובנה

en: 5656882
he: הלנה

en: 566532
he: דרבנט

en: 5666639
he: מיזולה

en: 5688025
he: ביסמרק

en: 569154
he: צרקסק

en: 569696
he: צבוקסרי

en: 5713587
he: בנד

en: 5725846
he: יוגין

en: 5729485
he: גרשם

en: 5740099
he: מדפורד

en: 5746545
he: פורטלנד

en: 5750162
he: סיילם

en: 576697
he: בסלאן

en: 5779548
he: פייסון

en: 5780026
he: פרובו

en: 578072
he: בלגורוד

en: 5780993
he: סולט לייק סיטי

en: 5784549
he: וסט גורדן

en: 5785243
he: אברדין

en: 5786899
he: בלינגהאם

en: 5788054
he: ברמרטון

en: 5793933
he: אוורט

en: 580054
he: אזוב

en: 580497
he: אסטרחן

en: 5805687
he: אולימפיה

en: 5808276
he: ריצלנד

en: 5809844
he: סיאטל

en: 5811696
he: ספוקיין

en: 5812944
he: טקומה

en: 5814616
he: ונקובר

en: 5816605
he: יאקימה

en: 5820705
he: קספר

en: 5821086
he: שאיין

en: 5826027
he: גילט

en: 5830062
he: לאראמי

en: 5847411
he: קאהולואי

en: 584923
he: סומגאיט

en: 585221
he: קובה

en: 5854686
he: ואיפאהו

en: 5855927
he: הילו

en: 5856195
he: הונולולו

en: 5861897
he: פיירבנקס

en: 586523
he: גנגה

en: 587084
he: באקו

en: 587577
he: ויליאנדי

en: 5879400
he: אנקורג

en: 5881576
he: פאגו פאגו

en: 588335
he: טרטו

en: 588409
he: טאלין

en: 590031
he: נרבה

en: 5913490
he: קלגרי

en: 5920288
he: שרלוטטאון

en: 5927969
he: קורנר ברוק

en: 593116
he: וילנה

en: 593672
he: אוטנה

en: 593733
he: אוקמרגה

en: 5937615
he: דלתה

en: 593926
he: טלז

en: 593959
he: טאורגה

en: 5946768
he: אדמונטון

en: 594739
he: שאולאי

en: 5957776
he: פרדריקטון

en: 596128
he: פוניבז

en: 596238
he: פלאנגה

en: 5964700
he: גרייטר סדברי

en: 5969782
he: המילטון

en: 597231
he: מריאמפול

en: 598098
he: קליפדה

en: 598272
he: קדאייני

en: 598316
he: קובנה

en: 5989045
he: קאמלופס

en: 5990579
he: קלונה

en: 5992996
he: קיצנר

en: 599757
he: דרוסקינינקאי

en: 601084
he: אליטא

en: 601294
he: נוקוס

en: 601594
he: טורקמנבאשי

en: 602150
he: אומאו

en: 604490
he: לולאו

en: 6050610
he: לאוואל

en: 605155
he: קירונה

en: 6053154
he: לתברידג

en: 6058560
he: לונדון

en: 6075357
he: מיסיסוגה

en: 6076211
he: מונקטון

en: 6077243
he: מונטריאול

en: 608668
he: אוראל

en: 6087844
he: ניו וסטמינסטר

en: 6087905
he: ניאגרה און דה לייק

en: 6094817
he: אוטווה

en: 610529
he: אטיראו

en: 610611
he: אקטובה

en: 610824
he: זוגדידי

en: 6113365
he: פרינס גורג

en: 611717
he: טביליסי

en: 6118158
he: רד דיר

en: 611847
he: סוחומי

en: 6119109
he: רגיינה

en: 612287
he: רוסתווי

en: 612536
he: אוזורגתי

en: 613607
he: קוטאיסי

en: 6137270
he: סאגנה

en: 613762
he: כובולתי

en: 6138517
he: סנט גון

en: 613988
he: חאשורי

en: 6141256
he: ססקטון

en: 614455
he: גורי

en: 615532
he: בטומי

en: 615860
he: אחלציחה

en: 6159905
he: סארי

en: 616052
he: ירוואן

en: 6166142
he: תאנדר ביי

en: 616629
he: הרזדאן

en: 6166739
he: טימינס

en: 6167865
he: טורונטו

en: 617180
he: אונגני

en: 617239
he: טירספול

en: 6173331
he: ונקובר

en: 6174041
he: ויקטוריה

en: 617486
he: ריבניצה

en: 617638
he: אורחיי

en: 6180550
he: וייטהורס

en: 6182962
he: וינדזור

en: 6183235
he: ויניפג

en: 618426
he: קישינאו

en: 618456
he: קאחול

en: 6185377
he: ילונייף

en: 618577
he: טיגינה

en: 618605
he: בלצי

en: 620127
he: ויטבסק

en: 620391
he: וולקוביסק

en: 621266
he: סטוובצי

en: 621741
he: סלוצק

en: 621754
he: סלונים

en: 622739
he: רהצוב

en: 623317
he: פולאצק

en: 623549
he: פינסק

en: 623760
he: פסטאווי

en: 6241325
he: רוטורואה

en: 624785
he: נבהרדק

en: 625144
he: מינסק

en: 625665
he: מוהילב

en: 626081
he: לידא

en: 627145
he: קוברין

en: 627904
he: הורדנה

en: 627905
he: הורקי

en: 627907
he: הומל

en: 629447
he: ביחוב

en: 629634
he: ברסט

en: 630468
he: בוברויסק

en: 632453
he: ונטה

en: 6324733
he: סנט ג'ונס

en: 6325494
he: קוויבק סיטי

en: 632978
he: ואסה

en: 6332428
he: מזרח הארלם

en: 633679
he: טורקו

en: 634963
he: טמפרה

en: 637219
he: סייניוקי

en: 638936
he: רובניימי

en: 640999
he: פורי

en: 6417459
he: קרסנוזנאמנסק

en: 643492
he: אואולו

en: 64435
he: ברברה

en: 644450
he: נוקיה

en: 648900
he: לאפנראנטה

en: 649360
he: לאהטי

en: 649924
he: קוסאמו

en: 650224
he: קופיו

en: 650946
he: קוטקה

en: 651943
he: קוקולה

en: 6543862
he: וילנב-ד'אסק

en: 654899
he: קאיאני

en: 655194
he: ייבסקילה

en: 655808
he: יואנסואו

en: 6559559
he: קומסומולסק

en: 658225
he: הלסינקי

en: 659180
he: המנלינה

en: 6615536
he: לז אוליס

en: 662187
he: זימניצה

en: 663100
he: ואטרה דורניי

en: 663118
he: וסלוי

en: 664074
he: אורזיצן

en: 664518
he: טולצאה

en: 665004
he: טרגו מורש

en: 665010
he: טרגו זיו

en: 665087
he: טימישוארה

en: 665850
he: סוצאבה

en: 667227
he: סיגט

en: 667268
he: סיביו

en: 667873
he: סטו מארה

en: 668732
he: רומאן

en: 668872
he: רמניקו ולצה

en: 668873
he: רמניקו סראט

en: 669289
he: רדאוץ

en: 670474
he: פלוישטי

en: 670609
he: פיטשט

en: 671768
he: אוראדיה

en: 675810
he: יאשי

en: 675918
he: חונדוארה

en: 676527
he: גורה הומורולוי

en: 677429
he: גרלה

en: 677697
he: גאלץ

en: 678015
he: פוקשאן

en: 678459
he: פלטיצן

en: 678817
he: דרובטה-טורנו סברין

en: 679065
he: דורוחוי

en: 679550
he: דז

en: 680332
he: קראיובה

en: 680963
he: קונסטנצה

en: 681290
he: קלוז-נאפוקה

en: 681845
he: קמפולונג מולדובנסק

en: 683123
he: בוזאו

en: 683506
he: בוקרשט

en: 683844
he: ברשוב

en: 683902
he: בראילה

en: 684039
he: בוטושאן

en: 684802
he: ברלאד

en: 685948
he: בקאו

en: 686254
he: ערד

en: 686578
he: אלבה יוליה

en: 686803
he: זבניגורודקה

en: 686896
he: זלוטשוב

en: 686967
he: ז'יטומיר

en: 688105
he: יבפטוריה

en: 688746
he: וינוהרדיב

en: 688860
he: ווזנסנסק

en: 689378
he: לודמיר

en: 689558
he: ויניצה

en: 690548
he: אוז'הורוד

en: 690688
he: אומן

en: 691016
he: טולצ'ין

en: 691469
he: טוקמק

en: 691650
he: טרנופול

en: 692118
he: סבטובה

en: 692194
he: סומי

en: 692818
he: סטרוקונסטנטינוב

en: 693457
he: סמילה

en: 693581
he: סלאוויטא

en: 693615
he: סקווירה

en: 693805
he: סימפרופול

en: 6941014
he: פונטה דלגדה

en: 6941080
he: פורט בראג

en: 694423
he: סבסטופול

en: 694792
he: סארני

en: 694864
he: סמביר

en: 695464
he: רומני

en: 695594
he: רובנו

en: 696643
he: פולטבה

en: 696677
he: פולוהי

en: 697889
he: פאבלוהראד

en: 698740
he: אודסה

en: 699553
he: נובוהרד-וולינסקי

en: 699839
he: נובה קחובקה

en: 700507
he: נדבורנה

en: 700569
he: מיקולאייב

en: 700646
he: מונקאץ'

en: 700918
he: מוהיליב-פודילסקי

en: 701075
he: מירהורוד

en: 701822
he: מריאופול

en: 702116
he: מאלין

en: 702550
he: לבוב

en: 702569
he: לוצק

en: 702658
he: לוהנסק

en: 702723
he: לובני

en: 702760
he: לוזובה

en: 703448
he: קייב

en: 703656
he: קופיאנסק

en: 703845
he: קריבי ריה

en: 704143
he: קרמניץ

en: 704147
he: קרמנצוג

en: 704403
he: קרסנודון

en: 705135
he: קונוטופ

en: 705392
he: קולומיאה

en: 705812
he: קרופיבניצקי

en: 705883
he: קיליה

en: 706448
he: חרסון

en: 706483
he: חרקוב

en: 706524
he: קרץ

en: 706571
he: קוזיאטין

en: 706900
he: קניב

en: 706950
he: קמניץ-פודולסקי

en: 707155
he: קאליניבקה

en: 707308
he: איזמאיל

en: 707471
he: איוונו-פרנקיבסק

en: 707753
he: הורליבקה

en: 707758
he: הלוחיב

en: 708901
he: האיסין

en: 709248
he: פסטוב

en: 709429
he: דונייבצי

en: 709540
he: דובנו

en: 709611
he: דרוהוביץ

en: 709717
he: דונצק

en: 709755
he: דולינה

en: 709930
he: דניפרופטרובסק

en: 710400
he: צורטקוב

en: 710719
he: צרנוביץ

en: 710735
he: צ'רניהיב

en: 710791
he: צרקאסי

en: 71137
he: צנעא

en: 711390
he: ברובארי

en: 711416
he: ברודי

en: 711669
he: בוריסלב

en: 7116866
he: ויזה מרסדס

en: 712160
he: אקרמן

en: 712165
he: בילה צרקווה

en: 712423
he: ברהובה

en: 712441
he: ברדיצב

en: 712861
he: באר

en: 712886
he: באלטה

en: 713122
he: אבדייבקה

en: 715126
he: סולנוק

en: 715839
he: שאטוראליאויהיי

en: 716671
he: אוזד

en: 716935
he: נירגהאזה

en: 717582
he: מישקולץ

en: 717902
he: מאקו

en: 721239
he: אגר

en: 721472
he: דברצן

en: 722437
he: בקשצאבה

en: 723819
he: פרשוב

en: 724443
he: קושיצה

en: 725168
he: ברדיוב

en: 725712
he: וראצה

en: 725905
he: וידין

en: 725988
he: ולינגראד

en: 726050
he: וארנה

en: 726174
he: טרגובישטה

en: 726418
he: דובריץ

en: 726546
he: סבילנגראד

en: 7266440
he: בראדס

en: 726848
he: סטארה זאגורה

en: 726872
he: דופניצה

en: 727011
he: סופיה

en: 727079
he: סליבן

en: 727221
he: סיליסטרה

en: 727523
he: רוסה

en: 727696
he: ראזגרד

en: 7280528
he: א-רשידיה

en: 728075
he: פופובו

en: 728193
he: פלובדיב

en: 728203
he: פלבן

en: 728288
he: פטריץ

en: 728330
he: פרניק

en: 728378
he: פאזארדזיק

en: 728742
he: נובה זאגורה

en: 729114
he: מונטנה

en: 729559
he: לובץ

en: 729794
he: קרדזאלי

en: 730435
he: חאסקובו

en: 730496
he: קאזאנלק

en: 730565
he: קרלובו

en: 731108
he: גוצה דלצ'ב

en: 731549
he: גברובו

en: 732263
he: דימיטרובגראד

en: 732770
he: בורגס

en: 733191
he: בלגואבגרד

en: 734077
he: סלוניקה

en: 734330
he: סֶרֶס

en: 735640
he: קוֹמוֹטִינִי

en: 736364
he: דרמה

en: 738648
he: טרבזון

en: 738743
he: טוקט

en: 738927
he: טקירדא

en: 739600
he: סינופ

en: 740264
he: סמסון

en: 740430
he: ספרנבולו

en: 743952
he: קארס

en: 74477
he: איב

en: 745044
he: ביזנטיון

en: 747712
he: אדירנה

en: 749780
he: צנקלה

en: 750269
he: בורסה

en: 751952
he: ארדהאן

en: 752015
he: אמסיה

en: 752967
he: זירארדוב

en: 7535506
he: גולדרס גרין

en: 753866
he: זמושץ

en: 753895
he: זמברוב

en: 754454
he: וישקוב

en: 754800
he: וולומין

en: 755889
he: וייליצקה

en: 756135
he: ורשה

en: 756867
he: טומשוב מזובייצקי

en: 756868
he: טומשוב לובלסקי

en: 757026
he: טרנוב

en: 757033
he: טרנובזג

en: 757718
he: סובאלק

en: 758252
he: סטשוב

en: 758390
he: סטרחוביצה

en: 758626
he: סוקולוב פודלסקי

en: 758651
he: סוקולקה

en: 758682
he: סוכצב

en: 759123
he: סקרנביץ

en: 759141
he: סקרזיסקו-קמיינה

en: 759320
he: סמיאטיץ

en: 759412
he: שדליץ

en: 759591
he: סאנוק

en: 759603
he: סנדומייז

en: 759734
he: זשוב

en: 760343
he: רופשיץ

en: 760503
he: רמברטוב

en: 760584
he: רווה מזובייצקה

en: 760680
he: רדזין פודלסקי

en: 760778
he: ראדום

en: 760917
he: פולטוסק

en: 760924
he: פולאווי

en: 761168
he: פשמישל

en: 762021
he: פלונסק

en: 762423
he: פיאסצנו

en: 7626461
he: יארן

en: 762788
he: אוטבוצק

en: 762850
he: אוסטרוב מזובייצקה

en: 762863
he: אוסטרובייץ שוויינטוקזיסקי

en: 762909
he: אוסטרולנקה

en: 763111
he: אופוצנו

en: 763523
he: נובי טארג

en: 763534
he: נובי סונץ

en: 763556
he: נובידבור מזובייצקי

en: 764634
he: מלאווה

en: 764679
he: מינסק מזובייצקי

en: 7647007
he: בארילוצה

en: 764849
he: מיילץ

en: 764862
he: מיינדזיזץ פודלסקי

en: 765749
he: לוקוב

en: 765876
he: לובלין

en: 765927
he: לוברטוב

en: 766027
he: לומזה

en: 766583
he: לנצנה

en: 766810
he: לנצוט

en: 767470
he: קרוסנו

en: 767605
he: קרסניסטב

en: 767623
he: קרשניק

en: 767814
he: קוזיניצה

en: 769250
he: קיילצה

en: 769981
he: יוזפוב

en: 770293
he: יאסלו

en: 770380
he: ירוסלב

en: 770966
he: הרוביישוב

en: 771401
he: גרודזיסק מזובייצקי

en: 771506
he: גרייבו

en: 771804
he: גורליצה

en: 772621
he: אלק

en: 773357
he: דמבלין

en: 773380
he: דמביצה

en: 774208
he: צחאנוב

en: 774558
he: חלם

en: 774747
he: בוסקו-זדרוי

en: 775758
he: בוכניה

en: 775922
he: בילגוריי

en: 776069
he: ביאליסטוק

en: 776175
he: ביאלא פודולסק

en: 781988
he: פוגרדץ

en: 782756
he: קורצה

en: 783148
he: גירוקסטרה

en: 783814
he: זרניאנין

en: 783920
he: זמון

en: 784136
he: ורשאץ

en: 784227
he: וראניה

en: 785058
he: ולס

en: 785082
he: טטובו

en: 785387
he: סטרוגה

en: 785756
he: סמדרבו

en: 785842
he: סקופיה

en: 785965
he: סנטה

en: 786714
he: פרישטינה

en: 786827
he: פוזארוואץ

en: 787050
he: פירוט

en: 787237
he: פנצבו

en: 787487
he: אוחריד

en: 787595
he: נובי פאזאר

en: 788709
he: לסקובץ

en: 788886
he: קומאנובו

en: 788975
he: קרושבץ

en: 789107
he: קרליובו

en: 789128
he: קרגוייבץ

en: 789518
he: קיקינדה

en: 789541
he: קבדרצי

en: 790295
he: גוסטיבר

en: 790744
he: גבגליה

en: 792078
he: צאצאק

en: 792456
he: בור

en: 792578
he: ביטולה

en: 792680
he: בלגרד

en: 792814
he: בציי

en: 81302
he: טוברוק

en: 8184212
he: רהת

en: 8199378
he: מודיעין עילית

en: 8199394
he: אריאל

en: 8310136
he: Tel Sheva‘

en: 8374203
he: ערערה בנגב

en: 8374209
he: H̱ura

en: 8374220
he: כסיפה

en: 8428283
he: שהם

en: 8428480
he: El‘ad

en: 8436351
he: סיגישוארה

en: 87205
he: דרנה

en: 877178
he: קאטימה מולילו

en: 88319
he: בנגאזי

en: 890299
he: הארארה

en: 89113
he: אגדאביא

en: 90150
he: תיכרית

en: 909137
he: לוסקה

en: 910111
he: ליווינגסטון

en: 921772
he: מורוני

en: 922704
he: לובומבאשי

en: 927967
he: לילונגווה

en: 931755
he: בלנטייר

en: 932505
he: מסרו

en: 933088
he: סרובה

en: 933305
he: מולפולולה

en: 933366
he: מאון

en: 933685
he: קניה

en: 933773
he: גאבורון

en: 933778
he: פרנסיסטאון

en: 934154
he: פור לואי

en: 934985
he: מבבנה

en: 934995
he: מנזיני

en: 935048
he: לובמבה

en: 935264
he: סנט דניס

en: 94787
he: כירכוכ

en: 94824
he: כרבלא

en: 953781
he: סווטו

en: 95446
he: מחוז ארביל

en: 958724
he: רסטנבורג

en: 964137
he: פרטוריה

en: 964420
he: פורט אליזבת

en: 965289
he: פולוקוואנה

en: 971534
he: נלספרייט

en: 98182
he: בגדאד

en: 98717
he: רמאדי

en: 98860
he: נגף

en: 99072
he: מוסול

en: 990930
he: קימברלי

en: 99135
he: כופה

en: 993800
he: יוהנסבורג

en: 99532
he: בצרה

en: AD
he: אנדורה

en: AD.02
he: קאנילו

en: AD.06
he: סן גוליה דה לוריה

en: AE
he: איחוד נסיכויות ערב

en: AF
he: אפגניסטן

en: AG
he: אנטיגווה וברבודה

en: AG.01
he: ברבודה

en: AG.09
he: רדונדה

en: AI
he: אנגווילה

en: AL
he: אלבניה

en: AM
he: ארמניה

en: AO
he: אנגולה

en: AO.03
he: קבינדה

en: AQ
he: אנטארקטיקה

en: AR
he: ארגנטינה

en: AS
he: סמואה האמריקנית

en: AT
he: אוסטריה

en: AT.01
he: בורגנלנד

en: AT.02
he: קרינתיה

en: AT.03
he: אוסטריה תחתית

en: AT.06
he: שטיריה

en: AT.08
he: פורארלברג

en: AU
he: אוסטרליה

en: AU.01
he: טריטוריית הבירה האוסטרלית

en: AU.03
he: הטריטוריה הצפונית

en: AW
he: ארובה

en: AX
he: איי אולנד

en: AZ
he: אזרבייג׳ן

en: BA
he: בוסניה והרצגובינה

en: BA.BRC
he: מחוז ברצקו

en: BB
he: ברבדוס

en: BD
he: בנגלדש

en: BE
he: בלגיה

en: BF
he: בורקינה פאסו

en: BG
he: בולגריה

en: BG.41
he: גברובו

en: BG.58
he: סופיה

en: BH
he: בחריין

en: BI
he: בורונדי

en: BJ
he: בנין

en: BL
he: סנט ברתולומיאו

en: BM
he: ברמודה

en: BN
he: ברוניי

en: BO
he: בוליביה

en: BQ
he: האיים הקריביים ההולנדיים

en: BQ.SE
he: סנט אוסטתיוס

en: BR
he: ברזיל

en: BR.04
he: אמזונאס

en: BR.07
he: המחוז הפדרלי

en: BR.08
he: אספיריטו סאנטו

en: BR.11
he: מאטו גרוסו דו סול

en: BR.13
he: מרניאו

en: BR.14
he: מאטו גרוסו

en: BR.15
he: מינאס זראיס

en: BR.16
he: פארה

en: BR.20
he: פיאאוי

en: BR.29
he: גויאס

en: BR.30
he: פרנמבוקו

en: BR.31
he: טוקנטינס

en: BS
he: איי הבהמה

en: BT
he: בהוטן

en: BV
he: האי בובה

en: BW
he: בוצוואנה

en: BY
he: בלרוס

en: BZ
he: בליז

en: CA
he: קנדה

en: CA.01
he: אלברטה

en: CA.02
he: קולומביה הבריטית

en: CA.03
he: מניטובה

en: CA.04
he: ניו ברנזוויק

en: CA.07
he: נובה סקוטיה

en: CA.08
he: אונטריו

en: CA.09
he: אי הנסיך אדוארד

en: CA.11
he: ססקצואן

en: CA.12
he: יוקון

en: CA.14
he: נונאווט

en: CC
he: איי קוקוס (קילינג)

en: CD
he: קונגו - קינשאסה

en: CF
he: הרפובליקה המרכז־אפריקאית

en: CG
he: קונגו - ברזאויל

en: CH
he: שוויץ

en: CH.GE
he: זנבה

en: CH.JU
he: זורה

en: CH.NE
he: נשאטל

en: CH.TI
he: טיצינו

en: CI
he: חוף השנהב

en: CK
he: איי קוק

en: CL
he: צ׳ילה

en: CM
he: קמרון

en: CN
he: סין

en: CN.07
he: פוגיין

en: CN.12
he: הוביי

en: CN.26
he: שאאנשי

en: CO
he: קולומביה

en: CR
he: קוסטה ריקה

en: CU
he: קובה

en: CV
he: כף ורדה

en: CW
he: קוראסאו

en: CX
he: אי חג המולד

en: CY
he: קפריסין

en: CZ
he: צ׳כיה

en: DE
he: גרמניה

en: DE.01
he: באדן-וירטמברג

en: DE.02
he: בוואריה

en: DE.03
he: ברמן

en: DE.06
he: סקסוניה התחתונה

en: DE.08
he: ריינלנד-פאלץ

en: DE.09
he: חבל הסאר

en: DE.10
he: שלזוויג-הולשטיין

en: DE.11
he: ברנדנבורג

en: DE.14
he: סקסוניה-אנהלט

en: DE.16
he: ברלין

en: DJ
he: ג׳יבוטי

en: DK
he: דנמרק

en: DM
he: דומיניקה

en: DO
he: הרפובליקה הדומיניקנית

en: DZ
he: אלגריה

en: EC
he: אקוודור

en: EE
he: אסטוניה

en: EE.01
he: האריו

en: EE.02
he: היו

en: EE.03
he: אידה-וירו

en: EE.04
he: יארבה

en: EE.05
he: ייגבה

en: EE.07
he: לאנה

en: EE.08
he: לאנה-וירו

en: EE.11
he: פרנו

en: EE.12
he: פילבה

en: EE.13
he: ראפלה

en: EE.14
he: סארה

en: EE.18
he: טרטו

en: EE.19
he: ולגה

en: EE.20
he: ויליאנדי

en: EE.21
he: וורו

en: EG
he: מצרים

en: EH
he: סהרה המערבית

en: ER
he: אריתרה

en: ES
he: ספרד

en: ES.27
he: לה ריוחה

en: ES.39
he: קנטבריה

en: ES.51
he: אנדלוסיה

en: ES.53
he: האיים הקנריים

en: ES.54
he: קסטיליה-לה מנצה

en: ES.55
he: קסטיליה ולאון

en: ES.57
he: אקסטרמדורה

en: ES.58
he: גליסיה

en: ES.CE
he: סאוטה

en: ET
he: אתיופיה

en: FI
he: פינלנד

en: FI.15
he: אוסטרובוטניה

en: FI.17
he: אוסטרובוטניה הצפונית

en: FI.18
he: קאניו

en: FJ
he: פיג׳י

en: FK
he: איי פוקלנד

en: FM
he: מיקרונזיה

en: FO
he: פרואר, איי

en: FR
he: צרפת

en: FR.52
he: פיי דה לה לואר

en: FR.53
he: ברטאן

en: FR.93
he: פרובאנס-אלפ-קוט ד'אזור

en: GA
he: גבון

en: GB
he: בריטניה

en: GB.ENG
he: אנגליה

en: GD
he: גרנדה

en: GE
he: ג'ורג'יה

en: GE.02
he: אבחזיה

en: GE.65
he: גוריה

en: GE.66
he: אימרתי

en: GE.67
he: קאחתי

en: GE.68
he: כארתלי תחתית

en: GE.69
he: מצחתה מתיאנתי

en: GE.72
he: סאמצחה-גאוואחתי

en: GE.73
he: כארתלי הפנימית

en: GF
he: גיאנה הצרפתית

en: GG
he: גרנזי

en: GH
he: גאנה

en: GI
he: גיברלטר

en: GL
he: גרינלנד

en: GM
he: גאמביה

en: GN
he: גינאה

en: GP
he: גוואדלופ

en: GQ
he: גינאה המשוונית

en: GR
he: יוון

en: GS
he: ג׳ורג׳יה הדרומית ואיי סנדוויץ׳ הדרומיים

en: GT
he: גווטמלה

en: GU
he: גואם

en: GW
he: גינאה־ביסאו

en: GY
he: גיאנה

en: HK
he: הונג קונג

en: HK.KKC
he: קאולון סיטי

en: HK.NST
he: שא טין

en: HK.NTM
he: טואן מאן

en: HM
he: איי הרד ומקדונלד

en: HN
he: הונדורס

en: HR
he: קרואטיה

en: HT
he: האיטי

en: HU
he: הונגריה

en: HU.10
he: היידו-ביהר

en: HU.12
he: קומארום-אסטרגום

en: HU.18
he: סאבולץ-סאטמר-ברג

en: HU.20
he: יאס-נאגקון-סולנוק

en: ID
he: אינדונזיה

en: ID.26
he: צפון סומטרה

en: IE
he: אירלנד

en: IE.L
he: לנסטר

en: IE.M
he: מנסטר

en: IE.U
he: אלסטר

en: IL
he: ישראל

en: IL.01
he: מחוז הדרום

en: IL.02
he: מחוז המרכז

en: IL.03
he: מחוז הצפון

en: IL.04
he: מחוז חיפה

en: IL.05
he: תל אביב

en: IL.06
he: מחוז ירושלים

en: IM
he: האי מן

en: IN
he: הודו

en: IN.01
he: איי אנדמן וניקובר

en: IN.02
he: אנדרה פראדש

en: IN.03
he: אסאם

en: IN.05
he: צאנדיגאר

en: IN.09
he: גוגראט

en: IN.10
he: הריאנה

en: IN.11
he: הימאצל פרדש

en: IN.13
he: קרלה

en: IN.16
he: מהאראשטרה

en: IN.17
he: מניפור

en: IN.18
he: מגהלאיה

en: IN.19
he: קרנאטקה

en: IN.20
he: נאגאלנד

en: IN.22
he: פודוצרי

en: IN.23
he: פנגאב

en: IN.24
he: ראגסטאן

en: IN.25
he: טאמיל נאדו

en: IN.26
he: טריפורה

en: IN.28
he: מערב בנגל

en: IN.29
he: סיקים

en: IN.30
he: ארונאצל פרדש

en: IN.31
he: מיזוראם

en: IN.33
he: גואה

en: IN.34
he: ביהר

en: IN.35
he: מאדהיה פראדש

en: IN.36
he: אוטר פראדש

en: IN.37
he: צהאטיסגאר

en: IN.38
he: גהרקאנד

en: IN.40
he: טלנגאנה

en: IO
he: הטריטוריה הבריטית באוקיינוס ההודי

en: IQ
he: עיראק

en: IR
he: איראן

en: IR.22
he: בושהר

en: IS
he: איסלנד

en: IT
he: איטליה

en: IT.01
he: אברוצו

en: IT.02
he: בזיליקטה

en: IT.03
he: קלבריה

en: IT.04
he: קמפניה

en: IT.07
he: לאציו

en: IT.08
he: ליגוריה

en: IT.10
he: מארקה

en: IT.11
he: מוליזה

en: IT.12
he: פיימונטה

en: IT.13
he: פוליה

en: IT.15
he: סיציליה

en: IT.16
he: טוסקנה

en: IT.18
he: אומבריה

en: IT.20
he: ונטו

en: JE
he: ג׳רזי

en: JM
he: ג׳מייקה

en: JM.17
he: קינגסטון

en: JO
he: ירדן

en: JO.18
he: אירביד

en: JP
he: יפן

en: JP.02
he: אקיטה

en: JP.03
he: אאומורי

en: JP.06
he: פוקואי

en: JP.08
he: פוקושימה

en: JP.09
he: גיפו

en: JP.13
he: היוגו

en: JP.14
he: איבראקי

en: JP.16
he: איווטה

en: JP.19
he: קנאגווה

en: JP.21
he: קוממוטו

en: JP.24
he: מיאגי

en: JP.25
he: מיאזקי

en: JP.35
he: שיגה

en: JP.37
he: שיזואוקה

en: JP.38
he: טוציגי

en: JP.41
he: טוטורי

en: JP.43
he: וקאיאמה

en: JP.44
he: יאמאגטה

en: JP.45
he: ימאגוצי

en: JP.46
he: יאמאנאשי

en: JP.47
he: אוקינאווה

en: KE
he: קניה

en: KG
he: קירגיזסטן

en: KH
he: קמבודיה

en: KH.26
he: קפ

en: KI
he: קיריבאטי

en: KM
he: קומורו

en: KN
he: סיינט קיטס ונביס

en: KP
he: קוריאה, צפון

en: KR
he: קוריאה, דרום

en: KW
he: כווית

en: KY
he: איי קיימן

en: KZ
he: קזחסטאן

en: LA
he: לאוס

en: LB
he: לבנון

en: LB.06
he: דרום לבנון

en: LC
he: סיינט לוצ'יה

en: LI
he: ליכטנשטיין

en: LI.02
he: אשן

en: LI.04
he: מאורן

en: LK
he: סרי לנקה

en: LR
he: ליבריה

en: LS
he: לסוטו

en: LT
he: ליטא

en: LU
he: לוקסמבורג

en: LV
he: לאטביה

en: LV.06
he: דאוגבפילס

en: LV.11
he: ילגבה

en: LV.16
he: לייפאיה

en: LY
he: לוב

en: MA
he: מרוקו

en: MC
he: מונקו

en: MD
he: מולדובה

en: ME
he: מונטנגרו

en: ME.04
he: ביילו פולה

en: MF
he: סן מרטן

en: MG
he: מדגסקר

en: MH
he: איי מרשל

en: MK
he: מקדוניה הצפונית

en: ML
he: מאלי

en: MM
he: מיינמר

en: MN
he: מונגוליה

en: MO
he: מקאו

en: MP
he: איי מריאנה הצפוניים

en: MQ
he: מרטיניק

en: MR
he: מאוריטניה

en: MS
he: מונסראט

en: MT
he: מלטה

en: MU
he: מאוריציוס

en: MV
he: האיים המלדיביים

en: MW
he: מלאווי

en: MX
he: מקסיקו

en: MX.22
he: קרטרו

en: MY
he: מלזיה

en: MY.01
he: גוהור

en: MY.02
he: קדה

en: MY.11
he: סראוואק

en: MY.12
he: סלנגור

en: MZ
he: מוזמביק

en: NA
he: נמיביה

en: NC
he: קלדוניה החדשה

en: NE
he: ניגריה

en: NF
he: האי נורפוק

en: NG
he: ניגריה

en: NI
he: ניקרגואה

en: NL
he: הולנד

en: NO
he: נורווגיה

en: NP
he: נפאל

en: NR
he: נאורו

en: NR.14
he: יארן

en: NU
he: ניאו

en: NZ
he: ניו זילנד

en: NZ.E7
he: אוקלנד

en: NZ.E8
he: ביי אוף פלנטי

en: NZ.E9
he: קנטרברי

en: NZ.F6
he: נורתלנד

en: NZ.F7
he: אוטגו

en: NZ.F8
he: סאותלנד

en: NZ.G2
he: ולינגטון

en: NZ.G3
he: החוף המערבי

en: OM
he: אומן

en: PA
he: פנמה

en: PE
he: פרו

en: PE.05
he: מחוז אייקוצו

en: PF
he: פולינזיה הצרפתית

en: PG
he: גינאה החדשה פפואה

en: PH
he: הפיליפינים

en: PK
he: פקיסטן

en: PK.06
he: אזאד קשמיר

en: PL
he: פולין

en: PM
he: סנט פייר ומיקלון

en: PN
he: איי פיטקרן

en: PR
he: פוארטו ריקו

en: PR.013
he: ארסיבו

en: PS
he: פלסטין

en: PS.GZ
he: רצועת עזה

en: PT
he: פורטוגל

en: PW
he: פאלאו

en: PY
he: פרגואי

en: QA
he: קטר

en: RE
he: ראוניון

en: RO
he: רומניה

en: RS
he: סרביה

en: RU
he: חבר המדינות הרוסיות

en: RU.17
he: דאגסטן

en: RU.28
he: רפובליקת קרליה

en: RU.34
he: רפובליקת קומי

en: RU.47
he: מוסקבה

en: RU.81
he: מחוז אולייאנובסק

en: RU.89
he: המחוז היהודי האוטונומי

en: RU.90
he: מחוז פרם

en: RW
he: רואנדה

en: SA
he: ערב הסעודית

en: SB
he: איי שלמה

en: SC
he: איי סיישל

en: SD
he: סודן

en: SE
he: שוודיה

en: SE.02
he: מחוז בלקיניה

en: SE.03
he: יבלבורג

en: SE.10
he: דלרנה

en: SE.15
he: ארברו

en: SE.28
he: וסטרה ייטלנד

en: SG
he: סינגפור

en: SH
he: סנט הלנה

en: SI
he: סלובניה

en: SI.36
he: אידריה

en: SI.40
he: איזולה

en: SI.50
he: קופר

en: SI.94
he: פוסטוינה

en: SI.I4
he: לנדאווה

en: SI.J2
he: מריבור

en: SJ
he: סבאלברד ויאן מאיין

en: SJ.21
he: סבאלברד

en: SK
he: סלובקיה

en: SL
he: סיארה לאונה

en: SM
he: סן מרינו

en: SM.02
he: קייזאנואובה

en: SN
he: סנגל

en: SO
he: סומליה

en: SR
he: סורינם

en: SS
he: דרום סודן

en: ST
he: סאו טומה ופרינסיפה

en: SV
he: אל סלבדור

en: SX
he: סנט מארטן

en: SY
he: סוריה

en: SZ
he: סווזילנד

en: TC
he: איי טרקס וקייקוס

en: TD
he: צ׳אד

en: TF
he: הטריטוריות הדרומיות של צרפת

en: TG
he: טוגו

en: TH
he: תאילנד

en: TJ
he: טאג'יקיסטן

en: TK
he: טוקלאו

en: TL
he: מזרח טימור

en: TL.AL
he: אילאו

en: TL.AN
he: איינרו

en: TL.BA
he: באוקאו

en: TL.BO
he: בובונרו

en: TL.CO
he: קובה-לימה

en: TL.ER
he: ארמרה

en: TL.LA
he: לאוטם

en: TL.LI
he: מחוז ליקיסה

en: TL.MF
he: מחוז מנופני

en: TL.MT
he: מנטוטו

en: TL.VI
he: ויקקה

en: TM
he: טורקמניסטן

en: TN
he: תוניסיה

en: TO
he: טונגה

en: TR
he: טורקיה

en: TR.08
he: ארטווין

en: TR.13
he: ביטליס

en: TR.25
he: ארזורום

en: TR.65
he: ואן

en: TR.70
he: האקארי

en: TR.78
he: קאראמאן

en: TR.81
he: אדנה

en: TR.86
he: ארדהאן

en: TT
he: טרינידד וטובגו

en: TV
he: טובלו

en: TW
he: טייוואן

en: TW.03
he: טאיפיי

en: TZ
he: טאנזניה

en: UA
he: אוקראינה

en: UA.03
he: מחוז צ'רנוביץ

en: UG
he: אוגנדה

en: UM
he: האיים המרוחקים הקטנים של ארה״ב

en: UM.050
he: בייקר

en: UM.350
he: נבאסה

en: UM.450
he: וייק

en: US
he: ארה״ב

en: US.AK
he: אלסקה

en: US.AL
he: אלבמה

en: US.AR
he: ארקנסו

en: US.AZ
he: אריזונה

en: US.CA
he: קליפורניה

en: US.CO
he: קולורדו

en: US.CT
he: קונטיקט

en: US.DE
he: דלאוור

en: US.FL
he: פלורידה

en: US.HI
he: הוואי

en: US.IA
he: איווה

en: US.ID
he: איידהו

en: US.IL
he: אילינוי

en: US.IN
he: אינדיאנה

en: US.KS
he: קנזס

en: US.KY
he: קנטקי

en: US.LA
he: לואיזיאנה

en: US.MA
he: מסצוסטס

en: US.MD
he: מרילנד

en: US.ME
he: מיין

en: US.MI
he: מישיגן

en: US.MN
he: מינסוטה

en: US.MO
he: מיזורי

en: US.MS
he: מיסיסיפי

en: US.MT
he: מונטנה

en: US.NC
he: קרוליינה הצפונית

en: US.ND
he: דקוטה הצפונית

en: US.NE
he: נברסקה

en: US.NH
he: ניו המפשייר

en: US.NJ
he: ניו גרזי

en: US.NM
he: ניו מקסיקו

en: US.NV
he: נבדה

en: US.NY
he: ניו יורק

en: US.OH
he: אוהיו

en: US.OK
he: אוקלהומה

en: US.OR
he: אורגון

en: US.PA
he: פנסילבניה

en: US.RI
he: רוד איילנד

en: US.SC
he: קרוליינה הדרומית

en: US.SD
he: דקוטה הדרומית

en: US.TN
he: טנסי

en: US.TX
he: טקסס

en: US.UT
he: יוטה

en: US.VA
he: וירגיניה

en: US.VT
he: ורמונט

en: US.WA
he: וושינגטון

en: US.WI
he: ויסקונסין

en: US.WV
he: וירגיניה המערבית

en: US.WY
he: ויומינג

en: UY
he: אורגוואי

en: UZ
he: אוזבקיסטן

en: VA
he: עיר הותיקן

en: VC
he: סיינט וינסנט והגרנדינס

en: VE
he: ונצואלה

en: VE.25
he: מחוז הבירה של ונצואלה

en: VG
he: איי הבתולה הבריטיים

en: VI
he: איי הבתולה של ארצות הברית

en: VN
he: וייטנאם

en: VN.20
he: הו צי מין סיטי

en: VU
he: ואמוטו

en: WF
he: איי ווליס ופוטונה

en: WS
he: סמואה

en: XK
he: קוסובו

en: YE
he: תימן

en: YE.05
he: שבוה

en: YT
he: מאיוט

en: ZA
he: דרום אפריקה

en: ZA.05
he: הכף המזרחי

en: ZA.06
he: חאוטנג

en: ZA.07
he: מפומלנגה

en: ZA.09
he: לימפופו

en: ZM
he: זמביה

en: ZW
he: זימבבואה
