clutter-1.0 - en to hr translation catalogue (669 entries)

en: %s compilation failed: %s
hr: Kompilacija %s nije uspjela: %s

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
hr: Popis svojstva izgleda za primjenjivanje na sadržaj činitelja

en: Accept Focus
hr: Prihvat fokusa

en: Actions
hr: Radnje

en: Activatable
hr: Aktivirajući

en: Actor
hr: Činitelj

en: Add an effect to be applied on the actor
hr: Dodaje efekte koji se primijenjuju na činitelja

en: Adds a constraint to the actor
hr: Dodaje ograničenja činitelju

en: Adds an action to the actor
hr: Dodaje radnje činitelju

en: Align Axis
hr: Osi poravnanja

en: Alignment of the actor’s content
hr: Poravnanje sadržaja činitelja

en: Allocate extra space for the child
hr: Dodjeljuje dodatni prostor za podsadržaj

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
hr: Dodjeljuje dodatni prostor za podsadržaj u vodoravnoj osi

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
hr: Dodjeljuje dodatni prostor za podsadržaj u okomitoj osi

en: Allocation
hr: Raspodjela

en: Alpha
hr: Alfa

en: Alpha Object to drive the behaviour
hr: Alfa objekt koji upravlja ponašanjem

en: Alpha value
hr: Alfa vrijednost

en: Alpha value as computed by the alpha
hr: Alfa vrijednost koju izračunava alfa

en: Anchor Gravity
hr: Težište sidrišta

en: Anchor X
hr: X sidrište

en: Anchor Y
hr: Y sidrište

en: Angle Begin
hr: Početak kuta

en: Angle End
hr: Završetak kuta

en: Angle x tilt
hr: Kut x nagiba

en: Angle y tilt
hr: Kut y nagiba

en: Angle z tilt
hr: Kut z nagiba

en: Animatable
hr: Može se animirati

en: Attributes
hr: Svojstva

en: Audio Volume
hr: Glasnoća zvuka

en: Auto Resize
hr: Automatska promjena veličine

en: Auto Reverse
hr: Automatsko obrtanje

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
hr: Automatsko usklađivanja činitelja s osnovnim pixbuf dimenzijama

en: Automatic Updates
hr: Automatsko nadopunjivanje

en: Axis
hr: Os

en: Axis of rotation
hr: Os zakretanja

en: Back Material
hr: Materijal pozadine

en: Backend
hr: Pozadina

en: Background Color Set
hr: Podešavanje boje pozadine

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Border Color
hr: Boja ruba

en: Border Width
hr: Širina ruba

en: Brightness
hr: Svjetlina

en: Buffer
hr: Međuspremnik

en: Buffer Fill
hr: Popuna međuspreminka

en: Can Seek
hr: Može premotavati

en: Center
hr: Središte

en: Center X
hr: X središte

en: Center Y
hr: Y središte

en: Center Z
hr: Z središte

en: Center of ellipse
hr: Središte elipse

en: Center point for rotation around the Z axis
hr: Točka središta za zakretanje oko Z osi

en: Child Transform
hr: Podređena pretvorba

en: Child Transform Set
hr: Podešavanje podređene pretvorbe

en: Children transformation matrix
hr: Matrica podređene pretvorbe

en: Clip
hr: Isječak

en: Clip Rectangle
hr: Pravokutni isječak

en: Clip to Allocation
hr: Isjecanje u raspodjelu

en: Clutter Options
hr: Mogućnosti Cluttera

en: Clutter debugging flags to set
hr: Postavljanje Clutter oznaka otklanjanja grešaka

en: Clutter debugging flags to unset
hr: Uklanjanje Clutter oznaka otklanjanja grešaka

en: Cogl Material
hr: Cogl materijal

en: Cogl Texture
hr: Cogl tekstura

en: Color
hr: Boja

en: Color Set
hr: Podešavanje boje

en: Color of the font used by the text
hr: Boja slova korištena za tekst

en: Column Homogeneous
hr: Istovrsni stupac

en: Column Number
hr: Broj stupca

en: Column Spacing
hr: Razmak stupaca

en: Column Span
hr: Raspon stupca

en: Column spacing
hr: Razmak stupaca

en: Compiled
hr: Kompilirano

en: Constrains the dragging to a rectangle
hr: Ograničava povlačnje na pravokutnik

en: Constraints
hr: Ograničenja

en: Constraints the dragging to an axis
hr: Ograničava povlačenje na os

en: Constraints the panning to an axis
hr: Ograničava pomicanje na os

en: Constraints the zoom to an axis
hr: Ograničava uvećanje na os

en: Container
hr: Spremink

en: Content
hr: Sadržaj

en: Content Box
hr: Okvir sadržaja

en: Content Gravity
hr: Sadržaj težišta

en: Content Repeat
hr: Ponavljanje sadržaja

en: Contrast
hr: Kontrast

en: Control how line-wrapping is done
hr: Upravlja načinom prijeloma redka

en: Coordinate
hr: Koordinate

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
hr: Nemoguće pronalazak CoglWinsysa za GdkDisplay vrste %s

en: Could not initialize Gdk
hr: Nemoguće Gdk pokretanje

en: Current progress of the playback
hr: Trenutni napredak reprodukcije

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
hr: Trenutno postavljeno stanje, (prijelaz u ovo stanje može biti nepotpuno)

en: Cursor Color
hr: Boja pokazivača

en: Cursor Color Set
hr: Podešavanje boje pokazivača

en: Cursor Position
hr: Položaj pokazivača

en: Cursor Size
hr: Veličina pokazivača

en: Cursor Visible
hr: Pokazivač je vidljiv

en: Deceleration
hr: Usporavanje

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
hr: Dekôdiraj datoteke podatka slike unutar niti za smanjenje blokiranja pri učitavanju slika s diska

en: Default frame rate
hr: Zadani broj sličica u sekundi

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
hr: Zadano vodoravno poravnanje za činitelje unutar upravitelja rasporeda

en: Default transition duration
hr: Zadano trajanje prijelaza

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
hr: Zadano okomito poravnanje za činitelje unutar upravitelja rasporeda

en: Delay
hr: Odgoda

en: Delay before start
hr: Odgoda prije pokretanja

en: Delegate object for painting the actor’s content
hr: Određuje objekt za bojanje sadržaja činitelja

en: Depth
hr: Dubina

en: Destroyed
hr: Uništen

en: Detach the transition when completed
hr: Odvoji prijelaz kada je završen

en: Device Manager
hr: Upravitelj uređaja

en: Device Mode
hr: Način rada uređaja

en: Device Type
hr: Vrsta uređaja

en: Direction
hr: Smjer

en: Direction for the text
hr: Smjer teksta

en: Direction of rotation
hr: Smjer zakretanja

en: Direction of the text
hr: Usmjerenje teksta

en: Direction of the timeline
hr: Smjer vremenske linije

en: Disable Slicing
hr: Onemogući odsjecanje

en: Disable XInput support
hr: Onemogući XInput podršku

en: Disable mipmapping on text
hr: Onemogući mipmapping na tekstu

en: Double Click Distance
hr: Razmak dvostrukog klika

en: Double Click Time
hr: Vrijeme dvostrukog klika

en: Drag Area
hr: Područje povlačenja

en: Drag Area Set
hr: Podešavanje područja povlačenja

en: Drag Axis
hr: Os povlačenja

en: Drag Handle
hr: Rukovanje povlačenjem

en: Drag Threshold
hr: Prag povlačenja

en: Duration
hr: Trajanje

en: Duration of the animation, in milliseconds
hr: Trajanje animacije, u milisekundama

en: Duration of the timeline in milliseconds
hr: Trajanje vremenske linije u milisekundama

en: Easing Duration
hr: Trajanje ublažavanja

en: Easing Mode
hr: Način ublažavanja

en: Editable
hr: Može se uređivati

en: Effect
hr: Efekti

en: Ellipsize
hr: Skraćivanje

en: Enable accessibility
hr: Omogući pristupačnost

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: End Angle
hr: Završetak kuta

en: End Depth
hr: Završna dubina

en: Expand
hr: Proširenje

en: Extra space at the bottom
hr: Dodatni prostor na dnu

en: Extra space at the left
hr: Dodatni prostor na lijevoj strani

en: Extra space at the right
hr: Dodatni prostor na desnoj strani

en: Extra space at the top
hr: Dodatni prostor na vrhu

en: Factor
hr: Faktor

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
hr: Faktor koji će se primijeniti na zamah kada započinje faza usporavanja

en: Failed to load the image data
hr: Neuspjelo učitavanje podataka slike

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Filename Set
hr: Podešavanje naziva datoteke

en: Filter Quality
hr: Kvaliteta filtra

en: Final Value
hr: Konačna vrijednost

en: Final angle
hr: Završni kut

en: Final depth to apply
hr: Završna dubina koja će se primijeniti

en: Final opacity level
hr: Razina krajnje neprozirnosti

en: Final scale on the X axis
hr: Završni razmjer na X osi

en: Final scale on the Y axis
hr: Završni razmjer na Y osi

en: Final value of the interval
hr: Konačna vrijednost razdoblja

en: First Child
hr: Prvi podsadržaj

en: Fixed X
hr: Nepromjenjivo X

en: Fixed Y
hr: Nepromjenjivo Y

en: Fixed position set
hr: Postavljanje nepromjenjivog položaja

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
hr: Oznake koje upravljaju kada treba izravnati činitelja u jednu sliku

en: Fog
hr: Magla

en: Font Antialias
hr: Zaglađivanje slova

en: Font Color
hr: Boja slova

en: Font DPI
hr: DPI slova

en: Font Description
hr: Slova opisa

en: Font Hint Style
hr: Izgled naglašavanja slova

en: Font Hinting
hr: Naglašavanje slova

en: Font Name
hr: Naziv slova

en: Font Subpixel Order
hr: Poredak podpiksela slova

en: Fontconfig configuration timestamp
hr: Vrijeme podešavanja slova

en: Forced X position of the actor
hr: Prisili X položaj činitelja

en: Forced Y position of the actor
hr: Prisili Y položaj činitelja

en: Forced minimum height request for the actor
hr: Prisili najmanju visinu zahtijevanu za činitelja

en: Forced minimum width request for the actor
hr: Prisili najmanju širinu zahtijevanu za činitelja

en: Forced natural height request for the actor
hr: Prisili zadanu visinu zahtijevanu za činitelja

en: Forced natural width request for the actor
hr: Prisili zadanu širinu zahtijevanu za činitelja

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
hr: Prisili osnovnu teksturu da bude jedna a ne da ju čine manji dijelovi pojedinih tekstura

en: Fragment Source
hr: Izvor odlomka

en: From Edge
hr: Od ruba

en: Fullscreen Set
hr: Podešavanje cijelog zaslona

en: Has Border
hr: Sadrži rub

en: Has Clip
hr: Ima isječak

en: Has Cursor
hr: Sadrži pokazivač

en: Has Pointer
hr: Sadrži pokazivač

en: Height
hr: Visina

en: Height of ellipse
hr: Visina elipse

en: Height of the actor
hr: Visina činitelja

en: Held
hr: Zadržan

en: Homogeneous
hr: Istovrstno

en: Horizontal Alignment
hr: Vodoravno poravnanje

en: Horizontal Drag Threshold
hr: Vodoravni prag povlačenja

en: Horizontal Expand
hr: Vodoravno raširivanje

en: Horizontal Fill
hr: Vodoravno popunjavanje

en: Horizontal Tiles
hr: Vodoravne pločice

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
hr: Vodoravno poravnanje za činitelja unutar upravitelja rasporeda

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
hr: Vodoravno poravnanje za činitelja unutar ćelije

en: Horizontal repeat
hr: Vodoravno ponavljanje

en: Horizontal scale center
hr: Središte vodoravnog razmjera

en: How long to show the last input character in hidden entries
hr: Koliko dugo treba prikazati posljednji znak upisa u sakrivenim upisima

en: How many times the timeline should repeat
hr: Koliko puta se vremenska linija treba ponoviti

en: How the timeline should compute the progress
hr: Kako vremenska linija treba izračunati napredak

en: If TRUE, the columns are all the same width
hr: Ako je odabrano, stupci su iste širine

en: If TRUE, the rows are all the same height
hr: Ako je odabrano, redci su iste visine

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
hr: Ako je preusmjeravanje kompozitnog prozora postavljeno na Automatski (ili Ručno ako je laž)

en: If non-zero, use this character to display the actor’s contents
hr: Ako nije nula, koristi ovaj znak za prikaz sadržaja činitelja

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
hr: Ako je postavljeno, prelomi redke ako tekst postane preširok

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
hr: Treba li tekstura biti usklađena s bilo kakvim pixmap promjenama.

en: If this is an override-redirect window
hr: Ako je ovo prozor zaobilaženja preusmjeravanja

en: If window has been destroyed
hr: Ako je prozor uništen

en: If window is mapped
hr: Ako je prozor mapiran

en: Initial Value
hr: Početna vrijednost

en: Initial acceleration factor
hr: Početni faktor ubrzanja

en: Initial angle
hr: Početni kut

en: Initial depth to apply
hr: Početna dubina koja će se primijeniti

en: Initial opacity level
hr: Razina početne neprozirnosti

en: Initial scale on the X axis
hr: Početni razmjer na X osi

en: Initial scale on the Y axis
hr: Početni razmjer na Y osi

en: Initial value of the interval
hr: Početna vrijednost razdoblja

en: Interpolate
hr: Umetanje

en: Interval
hr: Razdoblje

en: Justify
hr: Slaganje

en: Keep Aspect Ratio
hr: Zadrži omjer

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
hr: Zadrži omjer teksture kada se zahtijeva željena širina ili visina

en: Key Focus
hr: Tipka fokusa

en: Last Child
hr: Posljednji podsadržaj

en: Layout Manager
hr: Upravitelj rasporeda

en: Left attachment
hr: Lijevo pripajanje

en: Length of the text currently in the buffer
hr: Duljina teksta sadržanog u međuspremniku

en: Line Alignment
hr: Poravnanje redka

en: Line wrap
hr: Prijelom redka

en: Line wrap mode
hr: Način prijeloma redka

en: Load asynchronously
hr: Učitaj neuskalđeno

en: Load data asynchronously
hr: Učitaj podatke neuskalđeno

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
hr: Učitaj datoteke unutar niti u svrhu izbjegavanja blokiranja kada se učitavaju slike s diska

en: Long Press Duration
hr: Trajanje dugog pritiska

en: Long Press Threshold
hr: Prag dugog pritiska

en: Loop
hr: Ponavljanje

en: Magnification Filter
hr: Filtar uvećanja

en: Make X calls synchronous
hr: Učini X pozive usklađenima

en: Make all warnings fatal
hr: Učini sva upozorenja kobnim

en: Manager
hr: Upravitelj

en: Mapped
hr: Mapiran

en: Margin Bottom
hr: Donji rub

en: Margin Left
hr: Lijevi rub

en: Margin Right
hr: Desni rub

en: Margin Top
hr: Gornji rub

en: Max Length
hr: Najveća duljina

en: Maximum Column Width
hr: Najveća širina stupca

en: Maximum Row Height
hr: Najveća visina redka

en: Maximum height for each row
hr: Najveća visina pojedinog redka

en: Maximum length
hr: Najveća duljina

en: Maximum length of the text inside the actor
hr: Najveća duljina teksta unutar činitelja

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
hr: Najviši broj znakova za ovaj unos. Nula ukoliko nema ograničenja

en: Maximum waste area of a sliced texture
hr: Najveći gubitak područja odsječene teksture

en: Maximum width for each column
hr: Najveća širina pojedinog stupca

en: Min Height
hr: Najmanja visina

en: Min Width
hr: Najmanja širina

en: Minification Filter
hr: Filtar smanjenja

en: Minimum Column Width
hr: Najmanja širina stupca

en: Minimum Row Height
hr: Najmanja visina redka

en: Minimum height for each row
hr: Najmanja visina pojedinog redka

en: Minimum height set
hr: Postavljanje najmanje visine

en: Minimum width for each column
hr: Najmanja širina pojedinog stupca

en: Minimum width set
hr: Postavljanje najmanje širine

en: Mode
hr: Način

en: Name
hr: Naziv

en: Name of the actor
hr: Naziv činitelja

en: Natural Height
hr: Zadana visina

en: Natural Width
hr: Zadana širina

en: Natural height set
hr: Postavljanje zadane visine

en: Natural width set
hr: Postavljanje zadane širina

en: No Clear Hint
hr: Bez uklanjanja napomena

en: Number of Axes
hr: Broj osi

en: Number of touch points
hr: Broj točaka dodira

en: Number touch points
hr: Broj točaka dodira

en: Object
hr: Objekt

en: Object to which the animation applies
hr: Objekt na koji se animacija primjenjuje

en: Offscreen
hr: Izvan zaslona

en: Offscreen redirect
hr: Preusmjeravanje izvan zaslona

en: Offset
hr: Pomak

en: Opacity
hr: Neprozirnost

en: Opacity End
hr: Završetak neprozirnosti

en: Opacity Start
hr: Početak neprozirnosti

en: Opacity of an actor
hr: Neprozirnost činitelja

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: Pack Start
hr: Početak pakiranja

en: Pan Axis
hr: Osi pomicanja

en: Password Character
hr: Znak lozinke

en: Password Hint Time
hr: Vrijeme nagovještaja lozinke

en: Path
hr: Putanja

en: Perspective
hr: Vidokrug

en: Perspective projection parameters
hr: Parametri projekcije vidokruga

en: Pick With Alpha
hr: Odaberi sa neprozirnošću

en: Pivot Point
hr: Točka okretanja

en: Pivot Point Z
hr: Z točka okretanja

en: Pixel Format
hr: Format piksela

en: Pixmap Depth
hr: Pixmap dubina

en: Pixmap height
hr: Pixmap visina

en: Pixmap width
hr: Pixmap širina

en: Playing
hr: Reprodukcija

en: Position
hr: Položaj

en: Position on the Z axis
hr: Položaj Z osi

en: Pressed
hr: Pritisnut

en: Product ID
hr: ID proizvoda

en: Progress
hr: Napredak

en: Progress Mode
hr: Način napretka

en: Progress mode
hr: Način napretka

en: Property Name
hr: Naziv svojstva

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
hr: Brzina pri kojoj će umetnuto pomicanje usporiti

en: Reactive
hr: Reaktivan

en: Realized
hr: Ostvaren

en: Remove on Complete
hr: Ukloni pri završetku

en: Rendering quality used when drawing the texture
hr: Kvaliteta prikaza koja se koristi pri iscrtavanju teksture

en: Repeat Count
hr: Broj ponavljanja

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
hr: Ponovi sadržaj radije nego da ga mijenja veličinu vodoravno

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
hr: Ponovi sadržaj radije nego da ga mijenja veličinu okomito

en: Request Mode
hr: Način zahtjeva

en: Rotation Angle X
hr: Kut X zakretanja

en: Rotation Angle Y
hr: Kut Y zakretanja

en: Rotation Angle Z
hr: Kut Z zakretanja

en: Rotation Center X
hr: Središte X zakretanja

en: Rotation Center Y
hr: Središte Y zakretanja

en: Rotation Center Z
hr: Središte Z zakretanja

en: Rotation Center Z Gravity
hr: Težište središta Z zakretanja

en: Row Homogeneous
hr: Istovrsni redak

en: Row Number
hr: Broj redka

en: Row Spacing
hr: Razmak redaka

en: Row Span
hr: Raspon redka

en: Row spacing
hr: Razmak redaka

en: Scale Center X
hr: Središte X razmjera

en: Scale Center Y
hr: Središte Y razmjera

en: Scale Factor
hr: Faktor razmjera

en: Scale Factor Set
hr: Podešavanje faktora razmjera

en: Scale Gravity
hr: Težište razmjera

en: Scale X
hr: X razmjer

en: Scale Y
hr: Y razmjer

en: Scale Z
hr: Z razmjer

en: Scale factor on the X axis
hr: Faktor razmjera X osi

en: Scale factor on the Y axis
hr: Faktor razmjera Y osi

en: Scale factor on the Z axis
hr: Faktor razmjera Z osi

en: Scroll Mode
hr: Način pomicanja

en: Selectable
hr: Odabirljivi

en: Selected Text Color
hr: Boja odabranog teksta

en: Selected Text Color Set
hr: Podešavanje boje odabranog teksta

en: Selection Color
hr: Boja odabira

en: Selection Color Set
hr: Podešavanje boje odabira

en: Selection-bound
hr: Ograničenje odabira

en: Sets the clip region to track the actor’s allocation
hr: Postavlja područje isjecanja za praćenje raspodjele činitelja

en: Settings for the depth cueing
hr: Postavka za dubinsko navođenje

en: Shader Type
hr: Vrsta sjenčanja

en: Shape actor with alpha channel when picking
hr: Oblikuj činitelja s alfa kanalom pri odabiru

en: Should the timeline automatically restart
hr: Treba li se vremenska linija automatski ponovno pokrenuti

en: Show Clutter Options
hr: Prikaži mogućnosti Cluttera

en: Show frames per second
hr: Prikaži broj sličica u sekundi

en: Show on set parent
hr: Prikaži pri podešavanju nadređenog

en: Single Line Mode
hr: Način jednog retka

en: Size
hr: Veličina

en: Snap to grid
hr: Poravnanje s mrežom

en: Source
hr: Izvor

en: Source of fragment shader
hr: Izvor sjenčanja odlomka

en: Source of vertex shader
hr: Izvor vertex sjenčanja

en: Spacing
hr: Razmak

en: Spacing between children
hr: Razmak između podsadržaja

en: Spacing between columns
hr: Razmak između stupaca

en: Spacing between rows
hr: Razmak između redaka

en: Specifies the actor to be cloned
hr: Određuje činitelja koji će biti kloniran

en: Stage Title
hr: Naslov faze

en: Start Angle
hr: Početak kuta

en: Start Depth
hr: Početna dubina

en: State
hr: Stanje

en: Subtitle Font Name
hr: Naziv slova podnaslova

en: Subtitle URI
hr: URI podnaslova

en: Surface
hr: Površina

en: Surface Height
hr: Visina površine

en: Surface Width
hr: Širina površine

en: Surface height
hr: Visina površine

en: Surface width
hr: Širina površine

en: Sync size of actor
hr: Veličina usklađivanja činitelja

en: Text
hr: Tekst

en: Text Direction
hr: Smjer teksta

en: Text length
hr: Duljina teksta

en: The Clutter backend
hr: Clutter pozadina

en: The ClutterBackend of the device manager
hr: Clutter pozadina upravitelja uređaja

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
hr: ClutterPath objekt predstavlja putanju za animiranje

en: The Cogl pixel format to use
hr: Cogl format piksela koji se koristi

en: The X11 Pixmap to be bound
hr: X11 Pixmap za povezivanje

en: The X11 Window to be bound
hr: X11 prozor za povezivanje

en: The actor attached to the meta
hr: Činitelj dodan meti

en: The actor that is being dragged
hr: Činitelj koji je povučen

en: The actor wrapped by this data
hr: Činitelj obavijen ovim podatkom

en: The actor’s allocation
hr: Raspodjela činitelja

en: The actor’s background color
hr: Boja pozadine činitelja

en: The actor’s first child
hr: Prvi podsadržaj činitelja

en: The actor’s last child
hr: Drugi podsadržaj činitelja

en: The actor’s position on the Z axis
hr: Položaj činitelja Z osi

en: The actor’s request mode
hr: Način zahtjeva činitelja

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
hr: Faktor poravnanja, između 0.0 i 1.0

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
hr: Poravnanje činitelja na X osi unutar njegove raspodjele

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
hr: Poravnanje činitelja na Y osi unutar njegove raspodjele

en: The alpha used by the animation
hr: Alfa koju koristi animacija

en: The amount of space between two consecutive columns
hr: Razmak između dva susjedna stupca

en: The amount of space between two consecutive rows
hr: Razmak između dva susjedna reda

en: The anchor point as a ClutterGravity
hr: Točka sidrišta kao ClutterGravity

en: The animatable object
hr: Objekt se može animirati

en: The axis to align the position to
hr: OSi prema kojima se poravna položaj

en: The backend instance
hr: Pozadinski primjerak

en: The backend of type “%s” does not support creating multiple stages
hr: Pozadinski program vrste “%s” ne podržava stvaranje više faza

en: The background color of the box
hr: Boja pozadine okvira

en: The bounding box of the actor’s content
hr: Granični okvir sadržaja činitelja

en: The brightness change to apply
hr: Promjena svjetline za primijenu

en: The buffer for the text
hr: Međuspremnik teksta

en: The center of scaling
hr: Središte razmjera

en: The clip region for the actor
hr: Područje isječka činitelja

en: The color of the border of the rectangle
hr: Boja rubova pravokutnika

en: The color of the rectangle
hr: Boja pravokutnika

en: The color of the stage
hr: Boj faze

en: The column number to attach the left side of the child to
hr: Broj stupca za koju prikvačiti lijevu stranu podređenog widgeta

en: The column the widget resides in
hr: Stupac u kojoj se nalazi widget

en: The container that created this data
hr: Spremnik koji je stvorio ovaj podatak

en: The contents of the buffer
hr: Sadržaj međuspremnika

en: The contrast change to apply
hr: Promjena kontrasta za primijenu

en: The coordinate to bind
hr: Koordinate povezivanja

en: The currently key focused actor
hr: Trenutna tipka fokusa činitelja

en: The cursor position
hr: Položaj pokazivača

en: The cursor position of the other end of the selection
hr: Položaj pokazivača na drugom kraju odabira

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
hr: Dubina (u broju bita) Pixmap povezivanja za ovu teksturu

en: The desaturation factor
hr: Faktor nezasićenja

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
hr: Opis zadanog slova, koje može obraditi Pango

en: The device manager instance
hr: Primjerak upravitelja uređaja

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
hr: Razmak između klika potrebno za otkrivanje višestrukog klika

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
hr: Udaljenost koju bi pokazivač trebao prijeći prije početka povlačenja

en: The duration of the animation
hr: Trajanje animacije

en: The duration of the animations
hr: Trajanje animacija

en: The duration of the stream, in seconds
hr: Trajanje strujanja, u sekundama

en: The easing mode of the animations
hr: Način ublažavanja animacija

en: The edge of the actor that should be snapped
hr: Rub činitelja koji treba biti obuhvaćen

en: The edge of the source that should be snapped
hr: Rub izvora koji treba biti obuhvaćen

en: The fill level of the buffer
hr: Razina punjenja međuspremnika

en: The filter used when increasing the size of the content
hr: Filtar koji se koristi pri uvećavanju veličine sadržaja

en: The filter used when reducing the size of the content
hr: Filtar koji se koristi pri smanjivanju veličine sadržaja

en: The font description to be used
hr: Slova korištena za opis

en: The font to be used by the text
hr: Slova korištena za tekst

en: The font used to display subtitles
hr: Slova korištena za prikaz podnaslova

en: The height of the Cairo surface
hr: Visina Cairo površine

en: The height of the canvas
hr: Visina platna

en: The height of the pixmap bound to this texture
hr: Visina Pixmap povezivanja za ovu teksturu

en: The height of the underlying wayland surface
hr: Visina osnovne wayland površine

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
hr: Vodoravna količina piksela potrebnih za početak povlačenja

en: The horizontal trigger distance used by the action
hr: Udaljenost vodoravnog aktivatora kojeg koristi radnja

en: The interval of values to transition
hr: Razdoblje vrijednosti prijelaza

en: The manager that created this data
hr: Upravitelj koji je stvorio ovaj podatak

en: The material to be used when painting the back of the actor
hr: Materijal koji će se koristiti pri bojanju pozadine činitelja

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
hr: Najveći prag prije nego što se dugi pritisak prekine

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
hr: Najmanje trajanje dugog pritiska za prepoznavanje poteza

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
hr: Najmanje trajanje dugog pritiska za prepoznavanje poteza

en: The mode of the animation
hr: Način animacije

en: The mode of the device
hr: Način rada uređaja

en: The name of the device
hr: Naziv uređaja

en: The name of the meta
hr: Naziv mete

en: The name of the property to animate
hr: Naziv svojstva za animiranje

en: The number of axes on the device
hr: Broj osi na uređaju

en: The number of columns that a child spans
hr: Broj redaka koje podređeni widget obuhvaća

en: The number of columns the widget should span
hr: Broj stupaca koje widget treba obuhvatiti

en: The number of horizontal tiles
hr: Broj vodoravnih pločica

en: The number of rows that a child spans
hr: Broj stupca koje podređeni widget obuhvaća

en: The number of rows the widget should span
hr: Broj redaka koje widget treba obuhvatiti

en: The number of vertical tiles
hr: Broj okomitih pločica

en: The object controlling the layout of an actor’s children
hr: Objekt koji upravlja rasporedom podređenog sadržaja činitelja

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
hr: Pomak duž putanje, između -1.0 i 2.0

en: The offset in pixels to apply to the binding
hr: Pomak u pikselima koji se primjenjuje na povezivanje

en: The offset in pixels to apply to the constraint
hr: Pomak u pikselima koji se primjenjuje na ograničenje

en: The orientation of the layout
hr: Orijentacija rasporeda

en: The path of the currently parsed file
hr: Putanja trenutno obrađene datoteke

en: The path of the file containing the image data
hr: Putanja datoteke koja sadrži podatke slike

en: The path used to constrain an actor
hr: Putanja korištenja za ograničenje činitelja

en: The point around which the scaling and rotation occur
hr: Točka oko koje nastaju promjena veličine i zakretanje

en: The position of the origin of the actor
hr: Položaj izvora činitelja

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
hr: Željeno poravnanje izraza, za tekst s više redaka

en: The preferred place to ellipsize the string
hr: Željno mjesto za skraćivanje izraza

en: The repeat policy for the actor’s content
hr: Pravilo ponavljanja sadržaja činitelja

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
hr: Razlučivost slova, u 1024 * točka/inču, ili -1 za zadano

en: The rotation angle on the X axis
hr: Kut zakretanja na osi X

en: The rotation angle on the Y axis
hr: Kut zakretanja na osi Y

en: The rotation angle on the Z axis
hr: Kut zakretanja na osi Z

en: The rotation center on the X axis
hr: Središte zakretanja na osi X

en: The rotation center on the Y axis
hr: Središte zakretanja na osi Y

en: The rotation center on the Z axis
hr: Središte zakretanja na osi Z

en: The row number to attach the top side of a child widget to
hr: Broj redka za priključivanje na gornju stranu podređenog widgeta

en: The row the widget resides in
hr: Redak u kojoj se nalazi widget

en: The scaling factor for the surface
hr: Faktor razmjera površine

en: The scaling factor to be applied to windows
hr: Faktor promjene veličine koji se primjenjuje na prozor

en: The scrolling direction
hr: Smjer pomicanja

en: The size of the actor
hr: Veličina činitelja

en: The source of the alignment
hr: Izvor poravnanja

en: The source of the binding
hr: Izvor povezivanja

en: The source of the constraint
hr: Izvor ograničenja

en: The spacing between columns
hr: Razmak između sutupaca

en: The spacing between rows
hr: Razmak između redaka

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
hr: Izgled naglašavanja (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)

en: The text to render
hr: Tekst prikaza

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
hr: Vrijeme između klika potrebno za otkrivanje višestrukog klika

en: The timeline of the animation
hr: Vremenska linija kanimacije

en: The timeline used by the animation
hr: Vremenska linija koju koristi animacija

en: The tint to apply
hr: Boja koja će se primijeniti

en: The translation domain used to localize string
hr: Područje prijevoda korištenog za lokalizaciju izraza

en: The trigger edge used by the action
hr: Rub aktivatora koji koristi radnja

en: The type of shader used
hr: Vrsta sjenčanja koji se koristi

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
hr: Vrsta zaglađivanja podpiksela (nikakva, rgb, bgr, vrgb, vbgr)

en: The type of the device
hr: Vrsta uređaja

en: The type of the values in the interval
hr: Vrsta vrijednosti razdoblja

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
hr: Rukovanje osnovnim Cogl materijalom koji se koristi za iscrtavanje ovog činitelja

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
hr: Rukovanje osnovnom Cogl teksturom koja se koristi za iscrtavanje ovog činitelja

en: The underlying wayland surface
hr: Osnovna wayland površina

en: The unique name of the binding pool
hr: Jedinstveni naziv povezivanja

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
hr: Okomita količina piksela potrebnih za početak povlačenja

en: The vertical trigger distance used by the action
hr: Udaljenost okomitog aktivatora kojeg koristi radnja

en: The visible region of the actor
hr: Vidljivo područje činitelja

en: The volume of the audio
hr: Glasnoća zvuka

en: The width of the Cairo surface
hr: Širina Cairo površine

en: The width of the border of the rectangle
hr: Širina rubova pravokutnika

en: The width of the canvas
hr: Širina platna

en: The width of the cursor, in pixels
hr: Veličina pokazivača, u pikselima

en: The width of the pixmap bound to this texture
hr: Širina Pixmap povezivanja za ovu teksturu

en: The width of the underlying wayland surface
hr: Širina osnovne wayland površine

en: Threshold Trigger Edge
hr: Prag ruba aktivatora

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
hr: Prag aktivatora vodoravne udaljenosti

en: Threshold Trigger Vertical Distance
hr: Prag aktivatora okomite udaljenosti

en: Tile Waste
hr: Gubitak pločice

en: Tilt of the ellipse around x axis
hr: Nagib elipse oko x osi

en: Tilt of the ellipse around y axis
hr: Nagib elipse oko y osi

en: Tilt of the ellipse around z axis
hr: Nagib elipse oko z osi

en: Timeline
hr: Vremenska linija

en: Timeline used by the alpha
hr: Vremenska linija koju koristi alfa

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
hr: Vrijeme trenutnog podešavanja slova

en: Tint
hr: Boja

en: Title
hr: Naslov

en: To Edge
hr: Do ruba

en: Top attachment
hr: Gornje pripajanje

en: Transform
hr: Pretvorba

en: Transform Set
hr: Podešavanje pretvorbe

en: Transformation matrix
hr: Matrica pretvorbe

en: Translation Domain
hr: Područje prijevoda

en: Translation X
hr: Prijelaz X

en: Translation Y
hr: Prijelaz Y

en: Translation Z
hr: Prijelaz Z

en: Translation along the X axis
hr: Prijelaz duž X osi

en: Translation along the Y axis
hr: Prijelaz duž Y osi

en: Translation along the Z axis
hr: Prijelaz duž Z osi

en: URI of a media file
hr: URI medijske datoteke

en: URI of a subtitle file
hr: URI datoteke podnaslova

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
hr: Nemoguće pokretanje pozadinskog programa Cluttera: nema dostupnih upravljačkih programa.

en: Unable to load image data
hr: Nemoguće učitavanje podataka slike

en: Unique identifier of the device
hr: Jedinstveni identifikator uređaja

en: Use Alpha
hr: Koristi alfu

en: Use Animations
hr: Koristi animacije

en: Use Fog
hr: Koristi maglu

en: Use markup
hr: Koristi oznake

en: Use “fuzzy” picking
hr: Koristi “nejasan” odabrir

en: User Resizable
hr: Korisnik menja veličinu

en: Value Type
hr: Vrsta vrijednosti

en: Vendor ID
hr: ID proizvođača

en: Vertex Source
hr: Vertex izvor

en: Vertical
hr: Okomito

en: Vertical Alignment
hr: Okomito poravnanje

en: Vertical Drag Threshold
hr: Okomiti prag povlačenja

en: Vertical Expand
hr: Okomito raširivanje

en: Vertical Fill
hr: Okomito popunjavanje

en: Vertical Tiles
hr: Okomite pločice

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
hr: Okomito poravnanje za činitelja unutar upravitelja rasporeda

en: Vertical alignment of the actor within the cell
hr: Okomito poravnanje za činitelja unutar ćelije

en: Vertical repeat
hr: Okomito ponavljanje

en: Vertical scale center
hr: Središte okomitog razmjera

en: Visible
hr: Vidljiv

en: Whether each item should receive the same allocation
hr: Treba li svaka stavka primiti istu raspodjelu

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
hr: Treba li dodijeliti dodatni vodoravni prostor činitelju

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
hr: Treba li dodijeliti dodatni okomiti prostor činitelju

en: Whether interpolated events emission is enabled.
hr: Treba li omogućiti odašiljanje umetnutih događaja.

en: Whether layout changes should be animated
hr: Treba li promjene rasporeda biti animirane

en: Whether or not the text includes Pango markup
hr: Treba li tekst uključiti Pango oznake

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
hr: Pritisak na enter uzrokuje aktivaciju signala za emitiranje

en: Whether the :filename property is set
hr: Treba li postaviti svojstvo :naziv datoteke

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
hr: Treba li činitelj sadržavati pokazivač ulaznog uređaja

en: Whether the actor has a clip set
hr: Ima li činitelj postavljeno isjecanje

en: Whether the actor has been realized
hr: Treba li činitelj biti ostvaren

en: Whether the actor is playing
hr: Treba li se činitelj reproducirati

en: Whether the actor is reactive to events
hr: Treba li činitelj biti osjetljiv na događaje

en: Whether the actor is shown when parented
hr: Treba li činitelj biti prikazan kada je nadređen

en: Whether the actor is visible or not
hr: Treba li činitelj biti vidljiv

en: Whether the actor will be painted
hr: Treba li činitelj biti obojan

en: Whether the animation should loop
hr: Treba li se animacija ponavljati

en: Whether the background color is set
hr: Treba li podesiti boju pozadine

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
hr: Treba li podsadržaj primiti prioritet kada spremnik dodjeljuje dodatni prostor na vodoravnu os

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
hr: Treba li podsadržaj primiti prioritet kada spremnik dodjeljuje dodatni prostor na okomitu os

en: Whether the child-transform property is set
hr: Treba li svojstvo podređene pretvorbe biti postavljeno

en: Whether the clickable has a grab
hr: Treba li klik imati zahvat

en: Whether the clickable should be in pressed state
hr: Treba li klik biti u pritisnutom stanju

en: Whether the current stream is seekable
hr: Može li se trenutno strujanje premotavati

en: Whether the cursor color has been set
hr: Je li boja pokazivača postavljana

en: Whether the device has a cursor
hr: Treba li uređaj sadržavati pokazivač

en: Whether the device is enabled
hr: Treba li uređaj biti omogućen

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
hr: Treba li smjer obrnuti pri postizanju kraja

en: Whether the drag area is set
hr: Treba li podesti područje povlačenja

en: Whether the input cursor is visible
hr: Je li pokazivač unosa vidljiv

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
hr: Treba li raspored biti istovrstan, npr. podsadržaj dobiva istu veličinu

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
hr: Treba li raspored biti okomit, radije nego vodoravan

en: Whether the main stage is fullscreen
hr: Treba li glavna faza biti u cijelom zaslonu

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
hr: Treba li glavna faza biti prikazana izvan zaslona

en: Whether the meta is enabled
hr: Treba li metu omogućiti

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
hr: Treba li pokazivač miša biti vidljiv u glavnoj fazi

en: Whether the rectangle should have a border
hr: Treba li pravokutnik imati rub

en: Whether the scale-factor property is set
hr: Treba li svojstvo faktora razmjera biti postavljeno

en: Whether the selected text color has been set
hr: Je li boja odabranog teksta postavljena

en: Whether the selection color has been set
hr: Je li boja odabira postavljena

en: Whether the shader is compiled and linked
hr: Je li sjenčanje kompilirano i povezano

en: Whether the shader is enabled
hr: Je li sjenčanje omogućeno

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
hr: Može li se  promijeniti veličina faze od strane korisnika

en: Whether the stage should accept focus on show
hr: Treba li faza prihvatiti fokus pri prikazu

en: Whether the stage should clear its contents
hr: Treba li faza ukloniti svoj sadržaj

en: Whether the surface should match the allocation
hr: Treba li površina odgovarati raspodjeli

en: Whether the text is editable
hr: Može li se tekst uređivati

en: Whether the text is selectable
hr: Može li se tekst odabrati

en: Whether the text should be a single line
hr: Treba li tekst biti u jednom redku

en: Whether the text should be justified
hr: Treba li tekst biti složen

en: Whether the transform property is set
hr: Treba li svojstvo pretvorbe biti postavljeno

en: Whether to enable depth cueing
hr: Treba li omogućiti dubinsko navođenje

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
hr: Treba li poštovati alfa komponentu boje faze

en: Whether to pack items at the start of the box
hr: Treba li zapakirati stavke na početku okvira

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
hr: Treba li koristiti zaglađivanje (1 za omogućeno, 0 za onemogućeno i -1 za zadano)

en: Whether to use fixed positioning for the actor
hr: Treba li koristiti nepromjenjivi položaj činitelja

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
hr: Treba li koristiti naglašavanje (1 za omogućeno, 0 za onemogućeno i -1 za zadano)

en: Whether to use the min-height property
hr: Treba li se koristiti svojstvo najmanje visine

en: Whether to use the min-width property
hr: Treba li se koristiti svojstvo najmanje širine

en: Whether to use the natural-height property
hr: Treba li se koristiti svojstvo zadane visine

en: Whether to use the natural-width property
hr: Treba li se koristiti svojstvo zadane širine

en: Width
hr: Širina

en: Width of the actor
hr: Širina činitelja

en: Width of the ellipse
hr: Širina elipse

en: Window
hr: Prozor

en: Window Mapped
hr: Prozor je mapiran

en: Window Override Redirect
hr: Zaobilaženje preusmjeravanje prozora

en: Window Redirect Automatic
hr: Automatsko preusmjeravanje prozora

en: Window Scaling Factor
hr: Razmjer faktora promjene veličine

en: Window X
hr: X prozora

en: Window Y
hr: Y prozora

en: X Alignment
hr: X poravnanje

en: X End Scale
hr: Završni X razmjer

en: X Expand
hr: X proširenje

en: X Start Scale
hr: Početni X razmjer

en: X coordinate
hr: X koordinata

en: X coordinate of the actor
hr: X koordinata činitelja

en: X coordinate of the anchor point
hr: X koordinata točke sidrišta

en: X coordinate of the center of rotation
hr: X koordinata središta zakretanja

en: X display to use
hr: X prikaz za korištenje

en: X position of window on screen according to X11
hr: X položaj prozora na zaslonu prema X11

en: X screen to use
hr: X zaslon za korištenje

en: Y Alignment
hr: Y poravnanje

en: Y End Scale
hr: Završni Y razmjer

en: Y Expand
hr: Y proširenje

en: Y Start Scale
hr: Početni Y razmjer

en: Y coordinate
hr: Y koordinata

en: Y coordinate of the actor
hr: Y koordinata činitelja

en: Y coordinate of the anchor point
hr: Y koordinata točke sidrišta

en: Y coordinate of the center of rotation
hr: Y koordinata središta zakretanja

en: Y position of window on screen according to X11
hr: Y položaj prozora na zaslonu prema X11

en: YUV textures are not supported
hr: YUV teksture nisu podržane

en: YUV2 textures are not supported
hr: YUV2 teksture nisu podržane

en: Z Position
hr: Z položaj

en: Z component of the pivot point
hr: Z komponenta točke okretanja

en: Z coordinate of the center of rotation
hr: Z koordinata središta zakretanja

en: Zoom Axis
hr: Os uvećanja
