Xfce Panel Plugins - en to hu translation catalogue (281 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
hu: 	Csillagászati adatok:
    	Utolsó:		%s
    	Következő:	%s
    	Jelenlegi sikertelen próbálkozások: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
hu: 	Nem érhetők el adatok, ésszerű értékek lesznek alkalmazva éjjel, nappal.

en: 	Direction: %s (%s%s)
hu: 	Irány: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
hu: 	A lexikális információk részben innen származnak:

en: 	Moon phase:	%s
hu: 	Holdfázis:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
hu: 	Holdfázis:	Ismeretlen

en: 	Moonrise:	%s
hu: 	Holdkelte:	%s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
hu: 	Holdkelte:	Ma a Hold nem kel fel.

en: 	Moonset:	%s
hu: 	Holdnyugta:	%s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
hu: 	Holdnyugta:	Ma a Hold nem nyugszik le.

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
hu: 	Sebesség: %s %s (%s a Beaufort skálán)

en: 	Sunrise:		%s
hu: 	Napkelte:	%s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
hu: 	Napkelte:	Ma a Nap nem kel fel.

en: 	Sunset:		%s
hu: 	Napnyugta:	%s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
hu: 	Napnyugta:	Ma a Nap nem nyugszik le.

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
hu: 	A hőmérséklet, szél, légköri és felhőzeti adatok erre érvényesek:
    		%s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
hu: 	Időjárási adatok:
    	Utolsó:		%s
    	Következő:	%s
    	Jelenlegi sikertelen próbálkozások: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
hu: 
    	A magassági és időzóna adatokat biztosítja:

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
hu: 
    	A csapadék és az időjárás szimbóluma a következő időszakra vonatkozik:
    	Kezdet:		%s
    	Befejezés:	%s

en: 
    	Weather and astronomical data from
hu: 
    	Az időjárási és csillagászati adatok innen származnak:

en: 
    Astronomical Data
hu: 
    Csillagászati adatok

en: 
    Atmosphere
hu: 
    Légnyomás

en: 
    Clouds
hu: 
    Felhők

en: 
    Credits
hu: 
    Köszönet

en: 
    Downloads
hu: 
    Letöltések

en: 
    Precipitation
hu: 
    Csapadék

en: 
    Temperatures
hu: 
    Hőmérsékletek

en: 
    Times Used for Calculations
hu: 
    A számításokhoz használt időpontok

en: 
    Wind
hu: 
    Szél

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
hu: Egy milliméter a méter, a hossz SI alapegységének, ezredrésze, vagy megközelítőleg 0,04 hüvelyk.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
hu: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Hőmérséklet:</b> %s
    <b>Szél:</b> %s innen %s
    <b>Légnyomás:</b> %s
    <b>Páratartalom:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
hu: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">ettől: %s eddig: %s, %s csapadékkal</span>
    
    <b>Hőmérséklet:</b> %s		<span size="smaller">(értékek időpontja: %s)</span>
    <b>Szél:</b> %s (%sa Beaufort skálán) %s(%s) irányból
    <b>Légnyomás:</b> %s    <b>Páratartalom:</b> %s
    <b>Köd:</b> %s    <b>Felhőzet:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
hu: <b>Légnyomás</b>

en: <b>Clouds</b>
hu: <b>Felhők</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
hu: <b>Könyvtár:</b> %s
    
    <b>Szerző:</b> %s
    
    <b>Leírás:</b> %s
    
    <b>Licensz:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
hu: <b>Csapadék</b>

en: <b>Temperatures</b>
hu: <b>Hőmérsékletek</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
hu: <b>A számításokhoz használt időpontok</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
hu: <tt><small>Mennyiség: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
hu: <tt><small>Hőérzet: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
hu: <tt><small>Légnyomás: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
hu: <tt><small>Felhőzet: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
hu: <tt><small>Az adatok erre vonatkoznak:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
hu: <tt><small>Harmatpont: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
hu: <tt><small>Köd: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
hu: <tt><small>Magas szintű felhők: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
hu: <tt><small>Intervallum vége:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
hu: <tt><small>Intervallum kezdete:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
hu: <tt><small>Alacsony szintű felhők: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
hu: <tt><small>Közepes szintű felhők: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
hu: <tt><small>Holdfázis: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
hu: <tt><small>Holdfázis: Ismeretlen</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
hu: <tt><small>Holdkelte: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
hu: <tt><small>Holdkelte: Ma a Hold nem kel fel.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
hu: <tt><small>Holdnyugta:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
hu: <tt><small>Holdnyugta: Ma a Hold nem nyugszik le.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
hu: <tt><small>Relatív páratartalom: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
hu: <tt><small>Napkelte: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
hu: <tt><small>Napkelte: Ma a Nap nem kel fel.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
hu: <tt><small>Napnyugta:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
hu: <tt><small>Napnyugta: Ma a Nap nem nyugszik le.</small></tt>

en: A
hu: Hrz

en: A foot (plural feet) is a unit of length defined as being 0.3048 m exactly and used in the imperial system of units and United States customary units. It is subdivided into 12 inches. The measurement of altitude in the aviation industry is one of the few areas where the foot is widely used outside the English-speaking world.
hu: A láb egy hosszmérték, mely pontosan 0,3048 méter, és a birodalmi illetve az USA-beli hagyományos mértékrendszerben használnak. 12 hüvelykre osztható. A repülőipar a kevés terület egyike, ahol a lábat széles körvben használják az angolt beszélő világon kívül (repülési magasság).

en: A more calendar-like view, with the days in columns and the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in rows.
hu: Inkább naptárszerű nézet; a napok oszlopokba, a napszakok sorokba rendezve.

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
hu: A kiválasztott érték hozzáadása a görgetődobozban megjelenítendő címkék listájához.

en: Afternoon
hu: Délután

en: Air temperature, sometimes referred to as dry-bulb temperature. Measured by a thermometer that is freely exposed to the air, yet shielded from radiation and moisture.
hu: Léghőmérséklet, melyet néha száraz hőmérsékletnek is hívnak. Olyan hőmérő méri, amely közvetlenül levegőnek kitett, de a sugárzástól és nedvességtől védett.

en: Altitu_de:
hu: M_agasság:

en: Altitude
hu: Magasság

en: Apparent te_mperature:
hu: Hőé_rzet:

en: Apparent temperature
hu: Hőérzet

en: Apparent temperature (A)
hu: Hőérzet (Hrz)

en: Barometric _pressure:
hu: Lég_nyomás:

en: Barometric pressure
hu: Légnyomás

en: Barometric pressure (P)
hu: Légnyomás (LNy)

en: C
hu: F

en: CH
hu: FM

en: CL
hu: FA

en: CM
hu: FK

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cannot update weather data
hu: Nem lehet frissíteni az időjárási adatokat

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
hu: Változtassa meg a hely nevét tetszése szerint. Ez csak a megjelenítéshez használatos és semmilyen módon nem befolyásolja a hely paramétereit.

en: Change...
hu: Módosítás…

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
hu: Jelölje be, hogy mindig csak egy sort használjon többsoros panel esetén, illetve asztalsáv módban is kis ikont.

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
hu: Válasszon ki egy betűcsaládot és állítsa kisebb vagy nagyobb méretűre. A középső kattintás visszavonja a beállítást, és a téma alapértelmezettjét használja.

en: Choose an icon theme.
hu: Válasszon egy ikontémát!

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
hu: Válassza ki az alábbi listához adandó értéket. Az értékek többször is hozzáadhatók.

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
hu: Válassza ki a buboréksúgó stílusát. Bizonyos stílusok sok hasznos adattal szolgálnak, mások letisztultabb megjelenésűek, de elsőre kevesebb adatot közölnek.

en: Clear
hu: Tiszta

en: Cloudiness
hu: Felhőzet

en: Cloudiness (C)
hu: Felhőzet (F)

en: Cloudy
hu: Felhős

en: Coordinates
hu: Koordináták

en: Currently no data available.
hu: Pillanatnyilag nincsenek elérhető adatok.

en: D
hu: Hp

en: Days in columns
hu: Napok oszlopokban

en: Days in rows
hu: Napok sorokban

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
hu: Válassza ki hány értéket mutasson egyszerre a görgetődoboz. Beállíthat kisebb betűméretet vagy növelheti a panel méretét, hogy több sor férjen el.

en: Detecting...
hu: Észlelés…

en: Dew point
hu: Harmatpont

en: Dew point (D)
hu: Harmatpont (Hp)

en: E
hu: K

en: East
hu: Kelet

en: Enter a city name or address
hu: Adja meg egy város nevét vagy egy címet

en: Evening
hu: Este

en: F
hu: Kd

en: Feet (ft)
hu: Láb (ft)

en: Feet per second (ft/s)
hu: Láb/másodperc (ft/s)

en: First quarter
hu: Első negyed

en: Fog
hu: Köd

en: Fog (F)
hu: Köd (Kd)

en: Font and color:
hu: Betűkészlet és szín:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
hu: A Norvégián kívüli helyek esetében a met.no webszolgáltatás által használt domborzati modell nem túl jó, így általában érdemes meghatározni a tengerszint feletti magasságot kiegészítő paraméterként, ellenkező esetben a megjelenített értékek nem lesznek helytállóak.
    
    A bővítmény megpróbálja automatikusan érzékelni a magasságot a GeoNames webszolgáltatás segítségével, de mivel ez nem ad mindig helyes eredményt, meg tudja változtatni itt.
    
    A tengerszint feletti magasság méterben van megadva, esetleg lábban – ha a mértékegységek oldalon ez van beállítva. Nagyjából a valós értékkel kell megegyeznie, kisebb eltérések nem befolyásolják az időjárási adatokat. Norvégiában ennek a beállításnak nincs hatása.

en: Full moon
hu: Telihold

en: H
hu: P

en: Hectopascals (hPa)
hu: Hektopascal (hPa)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
hu: Rejtse el a görgetődobozt, hogy helyet spóroljon a panelen. A legérdekesebb információkat a buboréksúgó is biztosítja – feltéve, hogy egy megfelelő stílust választ –, mely az ikonra történő rámutatáskor megjelenik.

en: High clouds
hu: Magas szintű felhők

en: High clouds (CH)
hu: Magas szintű felhők (FM)

en: Humidity (H)
hu: Páratartalom (P)

en: Humidity is defined as the amount of water vapor in the air and increases the possibility of precipitation, fog and dew. While absolute humidity is the water content of air, relative humidity gives (in %) the current absolute humidity relative to the maximum for that air temperature and pressure.
hu: A páratartalom a levegőben található vízpára mennyisége, és növeli a csapadék, köd és harmat valószínűségét. Míg az abszolút páratartalom a levegő víztartalmát adja meg, a relatív páratartalom (%-ban) a jelenlegi abszolút páratartalmat adja meg a jelenlegi hőmérséklet és légnyomás esetén lehetséges maximum arányában.

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
hu: Ha a kiválasztott hely nem a jelenlegi időzónájában van, akkor abba az időzónába kell <i>tenni</i> a bővítményt, hogy helyesen jelenjen meg. A helyes időzóna automatikusan lesz észlelve a GeoNames webszolgáltatással, de lehet hogy módosítania kell majd.
    Hagyja üresen ezt a mezőt a rendszer időzónájának használatához. Érvénytelen bejegyzések esetén UTC idő lesz használva, de ez a rendszerén is múlhat.

en: Inches (in)
hu: Hüvelyk (in)

en: Inches of mercury (inHg)
hu: Higanyhüvelyk (inHg)

en: Inches of mercury is still widely used for barometric pressure in weather reports, refrigeration and aviation in the United States, but seldom used elsewhere. It is defined as the pressure exerted by a 1 inch circular column of mercury of 1 inch in height at 32 °F (0 °C) at the standard acceleration of gravity.
hu: A higanyhüvelyket még mindig széleskörűen használják barometrikus nyomásként az időjárás-jelentésekben, hűtésnél és a repülőgépiparban az Egyesült Államokban, de máshol ritka. Meghatározása szerint egy 1 hüvelyk átmérőjű, 1 hüvelyk magasságú 32 °F-os (0 °C) higanyoszlop által kifejtett nyomás, szabványos gravitációs gyorsulás esetén.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
hu: Sir Francis Beaufort találta fel 1805-ben, a szélsebesség empirikus skálája az emberek szárazföldi és vízi körülményekről alkotott konkrét megfigyelésein alapul, és ezeket a körülményeket jelöli számokkal 0 (szélcsend) és 12 (hurrikán) között.

en: Kilometers per hour (km/h)
hu: Kilométer/óra (km/h)

en: Knots (kt)
hu: Csomó (kt)

en: L_ongitude:
hu: H_osszúság:

en: Labels to d_isplay
hu: Megjelenítendő _címkék

en: Latitud_e:
hu: Szél_esség:

en: Latitude
hu: Szélesség

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
hu: A földrajzi szélesség egy pont észak-déli helyzetét határozza meg a Föld felszínén. Ha manuálisan változtatja ezt az értéket, akkor a magasságot és az időzónát is manuálisan kell megadnia.

en: Li_nes:
hu: S_orok:

en: Light rain
hu: Csendes eső

en: Light rain with thunder
hu: Csendes eső, zivatar

en: Lightly cloudy
hu: Enyhén felhős

en: Location _name:
hu: He_ly:

en: Longitude
hu: Hosszúság

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
hu: A földrajzi hosszúság egy pont kelet-nyugati helyzetét határozza meg a Föld felszínén. Ha manuálisan változtatja ezt az értéket, akkor a magasságot és az időzónát is manuálisan kell megadnia.

en: Low clouds
hu: Alacsony szintű felhők

en: Low clouds (CL)
hu: Alacsony szintű felhők (FA)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
hu: A Met.no %d napos előrejelzést biztosít. Válassza ki, hány nap jelenjen meg az előrejelzés lapon az összefoglaló ablakban. Lassabb számítógépeken alacsonyabb értékkel megelőzheti az ablak megnyitásának késlekedését. Ne feledje, hogy több mint három napos előrejelzés a jövőre nézve igencsak megbízhatatlan.

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
hu: A méter / másodperc a <i>jellemző</i> egység, melyet a meteorológusok a szél sebességének megadására használnak.

en: Meters (m)
hu: Méter (m)

en: Meters per second (m/s)
hu: Méter/másodperc (m/s)

en: Middle clouds
hu: Közepes szintű felhők

en: Middle clouds (CM)
hu: Közepes szintű felhők (FK)

en: Miles per hour (mph)
hu: Mérföld/óra (mph)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
hu: A mérföld / óra a sebesség birodalmi egysége, mely az óránként megtett mérföldek számát adja meg.

en: Millimeters (mm)
hu: Milliméter (mm)

en: Morning
hu: Délelőtt

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
hu: A kiválasztott érték lefelé mozgatása a megjelenítendő címkék listájában.

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
hu: A kiválasztott érték felfelé mozgatása a megjelenítendő címkék listájában.

en: N
hu: É

en: NE
hu: ÉK

en: NW
hu: ÉNy

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
hu: Nevét Anders Celsius csillgászról kapta, aki az eredeti skálát feltalálta 1742-ben, a Celsius skála egy szabványos nemzetközi egység, és manapság a Kelvin skálát használva definiálják. 0 °C megegyezik 273.15 K-nel, és 1 °C hőmérséklet-különbség pontosan megegyezik 1 K-nel. Úgy lett megadva, hogy a víz olvadáspontja nagyjából 0 °C, a forráspontja pedig 100 °C egy szabványos atmoszférán (1 atm = 1013.5 hPa). 1948-ig az egység <i>centigrád</i> néven volt ismert – a Latin <i>centum</i> (100) és <i>gradus</i> (fok) alapján.
    A meteorológiában és a mindennapi életben a Celsius nagyon kényelmes, mert a számok jó jelölői a tükörjég- és hóképződésnek.

en: New moon
hu: Újhold

en: Night
hu: Éjszaka

en: No Data
hu: Nincs adat

en: North
hu: Észak

en: North-East
hu: Északkelet

en: North-West
hu: Északnyugat

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
hu: Mostanában a szél sebességét anemométerrel mérik (görög <i>anemosz</i>, jelentése <i>szél</i>) 10 méteres magasságban. Az anemométerek általában vagy a szél sebességét vagy nyomását mérik, de mindkettőt meg tudják adni, mert szoros kapcsolódnak egymáshoz, és kiszámíthatóak egymásból.

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
hu: Nyissa meg a felhasználói ikontéma könyvtárát a fájlkezelőben, és hozza létre ha szükséges.

en: P
hu: LNy

en: Partly cloudy
hu: Részlegesen felhős

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
hu: Változtassa meg a hely nevét tetszése szerint, és javítsa ki a magasságot és az időzónát, ha azok automatikus észlelése hibás.

en: Please set a location in the plugin settings.
hu: Adjon meg egy helyet a bővítmény beállításaiban.

en: Pound-force per square inch (psi)
hu: Font/négyzethüvelyk (psi)

en: Prec_ipitations:
hu: _Csapadék:

en: Precipitation (R)
hu: Csapadék (Cs)

en: Precipitation amount
hu: Csapadék mennyisége

en: R
hu: Cs

en: Rain
hu: Eső

en: Rain showers
hu: Zápor

en: Rain with thunder
hu: Eső, mennydörgés

en: Re_fresh
hu: _Frissítés

en: Relative humidity
hu: Relatív páratartalom

en: Results
hu: Találatok

en: S
hu: D

en: SE
hu: DK

en: SW
hu: DNy

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
hu: A megjelenített értékek görgetése egyszerű cseréjük helyett. Törölje a jelölést, ha zavarónak találja az animációt.

en: Search
hu: Keresés

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
hu: Új hely keresése és paramétereinek automatikus érzékelése.

en: Search location
hu: Hely keresése

en: Searching...
hu: Keresés…

en: Select _font
hu: Betűkészlet k_iválasztása

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
hu: Válasszon egy értéket a megjelenítendő címkék listájából, és kattintson erre a gombra az eltávolításhoz.

en: Select font
hu: Betűkészlet kiválasztása

en: Short-term forecast data unavailable.
hu: Nem érhető el rövidtávú előrejelzés.

en: Show current weather conditions
hu: A jelenlegi időjárási helyzet megjelenítése

en: Show weather conditions and forecasts
hu: Az időjárási helyzet és az előrejelzés megjelenítése

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
hu: Az előrejelzés megjelenítése táblázatban; a napszakok oszlopokba, a napok sorokba rendezve.

en: Simple
hu: Egyszerű

en: Sleet
hu: Ónos eső, jégdara

en: Sleet showers
hu: Havas eső

en: Sleet showers with thunder
hu: Havas eső, zivatar

en: Sleet with thunder
hu: Ónos eső, zivatar

en: Snow
hu: Havazás

en: Snow showers
hu: Hózápor

en: Snow showers with thunder
hu: Hózápor, hózivatar

en: South
hu: Dél

en: South-East
hu: Délkelet

en: South-West
hu: Délnyugat

en: Sunny
hu: Napos

en: T
hu: H

en: Temperature
hu: Hőmérséklet

en: Temperature (T)
hu: Hőmérséklet (H)

en: The Canadian counterpart to the US windchill/heat index, with the wind chill being similar to the previous model but with slightly different constraints. Instead of the heat index <i>humidex</i> will be used. For wind chill to become effective, wind speeds need to be above 2.0 km/h (1.24 mph) and air temperature below or equal to 0 °C (32 °F). For humidex, air temperature needs to be at least 20.0 °C (68 °F), with a dewpoint greater than 0 °C (32 °F). If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
hu: Az USA-beli szélhűtés/hőindex kanadai megfelelője, ahol a szélhűtés hasonló az előző modellhez, de kissé eltérő korlátokkal. A hőindex helyett <i>páratartalom index</i> lesz használva. Ahhoz hogy a szélhűtés hatásos legyen, a szélsebességnek 2,0 km/h (1,24 mérföld/óra) fölött kell lennie, a levegő hőmérsékletének pedig alacsonyabbnak kell lennie, mint 0 °C (32 °F). A páratartalom indexhez a levegő hőmérsékletének legalább 20,0 °C-osnak (68 °F) kell lennie, a párapontnak pedig 0 °C (32 °F) fölött kell lennie. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, akkor a levegő hőmérséklete lesz megjelenítve.

en: The English word <i>inch</i> comes from Latin <i>uncia</i> meaning <i>one-twelfth part</i> (in this case, one twelfth of a foot). In the past, there have been many different standards of the inch with varying sizes of measure, but the current internationally accepted value is exactly 25.4 millimeters.
hu: Az angol <i>inch</i> (hüvelyk) szó a latin <i>uncia</i> szóból ered, mely jelentése <i>tizenketted</i> (jelen esetben a láb tizenkettede). A múltban számos különböző hüvelyk szabvány volt, különböző méretekkel, de a nemzetközileg elfogadott érték pontosan 25,4 milliméter.

en: The Norwegian Meteorological Institute
hu: Norvég Meteorológiai Intézet

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
hu: A jelenlegi Fahrenheit hőmérsékleti skála Daniel Gabriel Fahrenheit fizikus 1724-es javaslatára épül. 0 °F a sóoldat fagyáspontja volt szabványos atmoszferikus nyomáson, amely az elérhető legalacsonyabb hőmérséklet volt ezzel a jég, só és ammónia-klorid keverékkel. A víz olvadáspontja 32 °F, a forráspontja pedig 212 °F. A Fahrenheit és a Celsius skála -40 fokon ér össze. Még hideg telek esetén sem jellemzőek a negatív tartományok a Fahrenheit skálán.
    Mivel a feltaláló a londoni Royal Society tagja volt, és jó hírneve volt, ezért a Fahrenheit skála nagy népszerűségnek örvendett számos angolt beszélő országban, de később felváltotta a Celsius skála a legtöbb országban, a metrikus rendszerre történő áttérési folyamat során a 20 század közepén és végén.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
hu: A láb / másodperc a méter / másodperc SI egység birodalmi egység-rendszerbeli megfelelője.

en: The knot is a unit of speed equal to one international nautical mile (1.852 km) per hour, or approximately 1.151 mph, and sees worldwide use in meteorology and in maritime and air navigation. A vessel travelling at 1 knot along a meridian travels one minute of geographic latitude in one hour.
hu: A csomó egy sebességegység, amely megegyezik egy nemzetközi tengeri mérföld (1,852 km) / órával, vagy körülbelül 1.151 mérföld / órával. Világszerte használják a meteorológiában, és a tengeri illetve légi navigációban. Egy, az egyenlítőn 1 csomóval haladó jármű óránként egy percet halad földrajzi szélességben számolva.

en: The meter is the fundamental unit of length in the International System of Units. Originally intended to be one ten-millionth of the distance from the Earth's equator to the North Pole at sea level, its definition has been periodically refined to reflect growing knowledge of metrology (the science of measurement).
hu: A méter a hossz alapegysége a nemzetközi SI mértékrendszerben. Eredeti értéke a Föld egyenlítőjének és az Északi-sarkának távolságának tízmilliomoda, tengerszinten mérve. A definíciója időnként pontosítva lett, hogy kövesse a metrológia (a mérés tudománya) ismereteinek fejlődését.

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
hu: A pascal, melyet a matematikus, fizikus és filozófus Blaise Pascalról neveztek el, egy SI származtatott egység, a területre ható erő mértékegysége, melyet newton / négyzetméterként adunk meg. Egy szabványos atmoszféra (atm) 1013.25 hPa.

en: The pound per square inch is a unit of pressure based on avoirdupois units (a system of weights based on a pound of 16 ounces) and defined as the pressure resulting from a force of one pound-force applied to an area of one square inch. It is used in the United States and to varying degrees in everyday life in Canada, the United Kingdom and maybe some former British Colonies.
hu: A font / négyzethüvely egy nyomásegység, amely egy súlyegységeken alapuló rendszerre épül (ahol egy font 16 uncia), és meghatározása szerint egy font súly által kifejtett, egy négyzethüvely területre eső erő. Az Egyesült Államokban használatos, valamint változó mértékben Kanadában, az Egyesült Királyságban és talán néhány volt brit gyarmaton.

en: The sun never rises and sets at %s.
hu: A Nap nem kel fel, napnyugta időpontja: %s.

en: The sun never rises today.
hu: Ma a Nap nem kel fel.

en: The sun never sets today.
hu: Ma a Nap nem nyugszik le.

en: The sun rises at %s and never sets.
hu: A napfelkelte időpontja: %s, a Nap nem nyugszik le.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
hu: Napkelte időpontja: %s, napnyugta időpontja: %s.

en: The torr unit was named after the physicist and mathematician Evangelista Torricelli who discovered the principle of the barometer in 1644 and demonstrated the first mercury barometer to the general public. A pressure of 1 torr is approximately equal to one millimeter of mercury, and one standard atmosphere (atm) equals 760 Torr.
hu: A torr egységet a fizikus és matematikus Evangelista Torricelliről nevezték el, aki 1644-ben felfedezte a barométer elvét, és bemutatta a nyilvánosságnak az első higanybarométert. Egy torr nyomás megközelítőleg megegyezik egy higanymilliméterrel, és egy szabványos atmoszféra (atm) 760 Torrral egyezik meg.

en: The weight of the air that makes up the atmosphere exerts a pressure on the surface of the Earth, which is known as atmospheric pressure. To make it easier to compare the value to other values for locations with different altitudes, atmospheric pressure is adjusted to the equivalent sea-level pressure and called barometric pressure. Rising barometric pressures generally indicate an improvement in weather conditions, while falling pressures mean deterioration.
hu: A Föld atmoszféráját alkotó levegő súlya nyomást fejt ki a Földön, amelyet atmoszferikus nyomásnak hívunk. A különböző magasságokban található helyek értékek könnyebb összehasonlítása miatt az atmoszferikus nyomást a megfelelő tengerszinti nyomással igazítják, és ezt barometrikus nyomásnak hívják. A növekvő barometrikus nyomás jellemzően az időjárási körülmények javulását jelenti, az esése pedig a romlását.

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
hu: Egyes témákkal problémák lehetnek, nehezen olvashatóvá válhat a görgetődoboz szövege. Ebben az esetben, vagy ha egyszerűen csak más színben szeretné megjeleníteni azt, ezzel a gombbal megváltoztathatja. A középső kattintás visszavonja a görgetődoboz szövegének színbeállítását.

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
hu: Ezeket az értékeket jeleníti meg a görgetődoboz. Válasszon ki egy értéket, és a megfelelő gomb használatával távolítsa el, vagy mozgassa a listában.

en: Third quarter
hu: Utolsó negyed

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
hu: Megadja a szél égtáját (Észak, Kelet, Dél, Nyugat), amerről fúj.

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
hu: Megadja a szélirányt azimut fokokban (Észak = 0°, Kelet = 90°, Dél = 180° és Nyugat = 270°).

en: Thunder showers
hu: Zivatar

en: Thundersnow
hu: Hózivatar

en: Today
hu: Ma

en: Tomorrow
hu: Holnap

en: Torr (mmHg)
hu: Higanymilliméter (Hgmm)

en: Unnamed place
hu: Névtelen hely

en: Unset
hu: Visszaállítás

en: Use only a single _panel row
hu: Egyetlen _panelsor használata

en: Used in North America, wind chill will be reported for low temperatures and heat index for higher ones. At night, heat index will be replaced by the Summer Simmer Index. For wind chill, wind speeds need to be above 3.0 mph (4.828 km/h) and air temperature below 50.0 °F (10.0 °C). For heat index, air temperature needs to be above 80 °F (26.7 °C) - or above 71.6 °F (22 °C) at night - and relative humidity at least 40%. If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
hu: Észak-Amerikában használatos, alacsony hőmérséklet esetén a szélhűtést használják, magasabb esetén a hőindexet. Éjjel a hőindexet a Summer Simmer Index váltja fel. A szélhűtésnél a szélsebességnek nagyobbnak kell lennie, mint 3,0 mérföld/óra (4,828 km/h), és a hőmérsékletnek alacsonyabbnak kell lennie, mint 50,0 °F (10,0 °C). A hőindexhez a levegő hőmérsékletének 80 °F (26,7 °C) fölött kell lennie – vagy éjszaka 71,6 °F (22 °C) fölött. Ha ezek a feltételek nem teljesülnek, akkor a levegő hőmérséklete lesz megjelenítve.

en: Verbose
hu: Részletes

en: W
hu: Ny

en: WB
hu: SzB

en: WD
hu: SzI

en: WS
hu: SzS

en: Waning crescent
hu: Fogyó félhold

en: Waning gibbous
hu: Fogyó hold

en: Waxing crescent
hu: Növekvő holdsarló

en: Waxing gibbous
hu: Növekvő hold

en: Weather Report
hu: Időjárás-jelentés

en: Weather Update
hu: Időjárási adatok frissítése

en: West
hu: Nyugat

en: Wind direction (WD)
hu: Szélirány (SzI)

en: Wind direction in degrees (WD)
hu: Szélirány (SzI)

en: Wind speed (WS)
hu: Szélsebesség (SzS)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
hu: Szélsebesség ‒ Beaufort skála (SzB)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
hu: A szélsebességet a TV-ben és más hírekben gyakran km/h-ban adják meg.

en: Windchill/Heat index
hu: Szélhűtés/hőindex

en: Windchill/Humidex
hu: Szélhűtés/páratartalom index

en: _Appearance
hu: _Megjelenés

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Details
hu: _Részletek

en: _Forecast
hu: _Előrejelzés

en: _Forecast layout:
hu: _Előrejelzés elrendezése:

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Icon theme:
hu: _Ikontéma:

en: _Location
hu: _Hely

en: _Number of forecast days:
hu: Előrejelzett _napok száma:

en: _Round values
hu: Ke_rekített értékek

en: _Scrollbox
hu: _Görgetődoboz

en: _Temperature:
hu: Hőmérsékle_t:

en: _Timezone:
hu: _Időzóna:

en: _Tooltip style:
hu: Buboréksúgó s_tílus:

en: _Units
hu: Mérté_kegységek

en: _Wind speed:
hu: _Szélsebesség:

en: feet
hu: láb

en: ft
hu: láb

en: meters
hu: méter

en: mmHg
hu: Hgmm

en: psi
hu: font/négyzethüvelyk
