gnome-screensaver - en to pl translation catalogue (149 entries)

en: %U on %h
pl: %U na %h

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d hadzinu
pl[1]: %d hadziny
pl[2]: %d hadzinaŭ

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d chvilinu
pl[1]: %d chviliny
pl[2]: %d chvilinaŭ

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekundu
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekundaŭ

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
pl: %s nie źjaŭlajecca pravilnym matyvam źbierahalnika ekranu.

en: %s. See --help for usage information.
pl: %s. Skarystaj parametar --help, kab pabačyć instrukcyju.

en: (current) UNIX password:
pl: parol UNIX (dzejny):

en: <b>Leave a message for %R:</b>
pl: <b>Pakiń paviedamleńnie dla %R:</b>

en: <b>Screensaver preview</b>
pl: <b>Pieradahlad źbierahalnika ekranu</b>

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
pl: <b>Uvaha: ekran nia budzie blakavany dla karystalnika root.</b>

en: <span size="small">%U on %h</span>
pl: <span size="small">%U na %h</span>

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
pl: Pakazvaje sietku kvadrataŭ z pulsavańniem koleraŭ.

en: Activate when idle
pl: Aktyvizuj u vypadku stanu biaździejańnia

en: Allow embedding a keyboard into the window
pl: Dazvalaj pakazvać klavijaturu ŭ vaknie

en: Allow logout
pl: Dazvalaj karystalniku vyjści

en: Allow user switching
pl: Dazvalaj pieraklučać karystalnikaŭ

en: Authentication failed.
pl: Aŭtaryzacyja nie ŭdałasia

en: Blank screen
pl: Čorny ekran

en: Bubbles the GNOME foot logo around the screen
pl: Pakazvaje na ekranie stopy (lahatyp GNOME)

en: Can not get username
pl: Niemahčyma atrymać nazvy karystalnika

en: Can't set PAM_TTY=%s
pl: Niemahčyma naładzić PAM_TTY=%s

en: Causes the screensaver to exit gracefully
pl: Vyklučaje źbierahalnik ekranu

en: Checking...
pl: Pravierka...

en: Color to use for images background
pl: Fonavy koler dla vyjavaŭ

en: Command to invoke from the logout button
pl: Zahad, kab vykanać pry nacisku knopki vyjścia

en: Copying file: %u of %u
pl: Kapijavańnie fajłu: %u z %u

en: Copying files
pl: Kapijavańnie fajłaŭ

en: Copying themes
pl: Kapijavańnie matyvaŭ

en: Cosmos
pl: Kosmas

en: Could not load the main interface
pl: Niemahčyma zahruzić hałoŭny interfejs

en: Display a slideshow from your Pictures folder
pl: Pakazvaje vyjavy z tvajoj tečki pad nazvaj Vyjavy

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
pl: Pakazvaje zdymki kosmasu

en: Do not randomize pictures from location
pl: Nie pakazvaj vypadkova vyjavy z pałažeńnia

en: Do not try to stretch images on screen
pl: Nie sprabuj raściahnuć vyjavy na ŭvieś ekran

en: Don't become a daemon
pl: Nie stanavisia demanam (fonavaj pasłuhaj)

en: Embedded keyboard command
pl: Zahad ekrannaj klavijatury

en: Enable debugging code
pl: Aktyvizuj kod debugavańnia

en: Enter new UNIX password:
pl: Novy parol UNIX:

en: Error while changing NIS password.
pl: Pamyłka pry źmienie parolu NIS.

en: Floating Feet
pl: Latučyja stopy

en: From:
pl: Z:

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
pl: Kali źbierahalnik aktyŭny, pieraklučaje ŭ nieaktyŭny stan

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
pl: Kali źbierahalnik ekranu aktyŭny, pieraklučaje na nastupny hrafičny matyŭ

en: Incorrect password.
pl: Parol niapravilny.

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
pl: Strymvaj aktyvizacyju źbierahalnika ekranu. Zahady blakavanyja, pakul ustrymańnie ŭklučanaje.

en: Invalid screensaver theme
pl: Niapravilny matyŭ źberahalnika ekranu

en: Location to get images from
pl: Pałažeńnie, ź jakoha buduć pachodzić vyjavy

en: Lock on activation
pl: Blakuj ekran pry aktyvizacyi

en: Log _Out
pl: _Vyjście

en: Logout command
pl: Zahad dla vyjścia karystalnika

en: MAX_IMAGES
pl: MAKS_VYJAVAŬ

en: MESSAGE
pl: PAVIEDAMLEŃNIE

en: Message to show in the dialog
pl: Paviedamleńnie, kab pakazać u vaknie dyjalohu

en: Never
pl: Nikoli

en: No longer permitted to access the system.
pl: Dazvoł na dostup da systemy admienieny.

en: No password supplied
pl: Parol nia ŭviedzieny

en: Not permitted to gain access at this time.
pl: U dadzieny momant dostup nie dazvoleny.

en: Occasionally rotate images as they move
pl: Vypadkova abaročvaje vyjavy ŭ ruchu

en: PATH
pl: ŚCIEŽKA

en: Password has been already used. Choose another.
pl: Hety parol užo byŭ užyvany. Treba abrać inšy.

en: Password unchanged
pl: Parol nia źmienieny

en: Password:
pl: Parol:

en: Pictures folder
pl: Tečka z vyjavami

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
pl: Upeŭnisia, ci źbierahalnik ekranu pravilna zainstalavany

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
pl: Hieneruje padzieju, jakaja symuluje aktyŭnaść karystalnika

en: Pop art squares
pl: Kalarovyja kvadraty

en: Power _Management
pl: Kiravańnie _enerhijaj

en: Print out frame rate and other statistics
pl: Pakazvaje kolkaść kadraŭ na sekundu i inšuju statystyku

en: Query the length of time the screensaver has been active
pl: Apisvaje čas aktyŭnaści źbierahalnika ekranu

en: Query the state of the screensaver
pl: Apisvaje stan źbierahalnika ekranu

en: Random
pl: Vypadkova

en: Reason for being away
pl: Pryčyna adychodu

en: Regard the computer as _idle after:
pl: Pierachod u stan _biaździejańnia paśla:

en: Retype new UNIX password:
pl: Napišy parol UNIX znoŭ:

en: S_witch User...
pl: _Pieraklučy karystalnika...

en: Screensaver
pl: Źbierahalnik ekranu

en: Screensaver Preferences
pl: Nałady źbierahalnika ekranu

en: Screensaver Preview
pl: Pieradahlad źbierahalnika ekranu

en: Screensaver theme selection mode
pl: Režym vybaru matyvu źbierahalnika ekranu

en: Screensaver themes
pl: Matyvy źbierahalnika ekranu

en: Screensavers
pl: Źbierahalniki ekranu

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
pl: Zaznač hetuju opcyju, kab aktyvizavać źbierahalnika ekranu ŭ stanie biaździejańnia.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
pl: Zaznač hetuju opcyju, kab pakazvać klavijaturu na zablakavanym ekranie. U klučy "keyboard_command" musić być naładžany adpaviedny zahad.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
pl: Zaznač hetuju opcyju, kab blakavać ekran pry ŭruchamleńni źbierahalnika.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
pl: Zaznač hetuju opcyju, kab mahčy pieraklučać karystalnikaŭ niepasredna z zablakavanaha ekranu.

en: Set this to TRUE to offer an option in unlock dialog to logging out after a delay. The Delay is specified in the "logout_delay" key.
pl: Zaznač hetuju opcyju, kab mahčy vyjści karystalnikam niepasredna z zablakavanaha ekranu paśla zadadzienaha pramiežku času. Hety pramiežak naładžvajuć u klučy "logout_delay".

en: Set your screensaver preferences
pl: Nałady źbierahalnika ekranu

en: Show debugging output
pl: Pakazvaj vyjście debugavańnia

en: Show paths that images follow
pl: Pakazvaje ściežki, pa jakich ruchajucca vyjavy

en: Show the logout button
pl: Pakazvaj knopku vyjścia

en: Show the switch user button
pl: Pakazvaj knopku pieraklučeńnia karystalnikaŭ

en: Sorry, passwords do not match
pl: Paroli nie adnolkavyja

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
pl: Pryvodzić da nieadkładnaha zablakavańnia ekranu pry ŭruchomlenym źbierahalniku

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
pl: Aplikacyja, jakaja strymvaje aktyvizacyju źbierahalnika ekranu

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
pl: Zahad uklučeńnia ekrannaj klavijatury, jaki budzie vykanany, kali kluč "embedded_keyboard_enabled" aktyŭny. Hety zahad pavinien mieć zaimplementavany interfejs plugina XEMBED i pavinna vyvodzić XID vakna na standartnaje vyjście.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
pl: Zahad, kab vykanać paśla nacisku knopki "vyjdzi". Hety zahad pavinien vyvieści karystalnika bieź nijakaha jahonaha ŭdziełu. Hety kluč budzie ŭžyty tolki tady, kali kluč "logout_enable" znachodzicca ŭ pazycyi PRAŬDA.

en: The initial size and position of window
pl: Pačatkovy pamier i pałažeńnie vakna

en: The maximum number of images to keep on screen
pl: Maksymalnaja kolkaść vyjavaŭ, pakazvanaja na ekranie

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
pl: Kolkaść chvilin spaźnieńnia blakavańnia ekranu ad času ŭruchamleńnia źbierahalnika.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
pl: Čas u chvilinach, paśla jakoha pajavicca opcyja vyjścia, ad času ŭruchamleńnia źbierahalnika ekranu. Hety kluč budzie ŭžyty tolki tady, kali kluč "logout_enable" u pazycyi PRAŬDA.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
pl: Čas adsutnaści aktyŭnaści ŭ chvilinach, paśla jakoha adbyvajecca pierachod u stan biaździejnaści.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
pl: Kolkaść chvilin pamiž źmienami matyvaŭ źbierahalnika ekranu.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power-management. This key is set and maintained by the session power-management agent.
pl: Kolkaść sekundaŭ adsutnaści aktyŭnaści, paśla jakoj budzie vysłany syhnał da kiravańnia enerhijaj. Hety kluč stvarajecca i naładžvajecca ahientam sesii kiravańnia enerhijaj.

en: The reason for being away from the computer.
pl: Pryčyna adychodu ad kamputara.

en: The reason for inhibiting the screensaver
pl: Pryčyna ŭstrymvańnia źbierahalnika ekranu

en: The screensaver has been active for %d seconds.
pl: Źbierahalnik ekranu aktyŭny %d sekundaŭ.

en: The screensaver is %s
pl: Źbierahalnikam ekranu źjaŭlajecca %s

en: The screensaver is being inhibited by:
pl: Źbierahalnik ekranu ŭstrymany prahramaju:

en: The screensaver is not inhibited
pl: Źbierahalnik ekranu nia ŭstrymany

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
pl: Režym vybaru źbierahalnika ekranu. Moža być adnoj z nastupnych vartaściaŭ: "blank-only" – čorny ekran (matyvy vyklučanyja), "single" – užyvańnie adnaho matyvu (abranaha ŭ klučy "themes"), "random" – vypadkovy vybar matyvu.

en: The source image to use
pl: Vytočnaja vyjava

en: Theme for lock dialog
pl: Matyŭ zablakavanaha ekranu

en: Theme to use for the lock dialog.
pl: Matyŭ, užyvany dla vakna dyjalohu zablakavanaha ekranu.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
pl: Hety kluč akreślivaje, katoryja z matyvaŭ źbierahalnika ekranu buduć vykarystanyja. Kali kluč "mode" maje vartaść "blank-only", hety parametar budzie ihnaravany. U vypadku, kali "mode" maje vartaść "single", hety kluč pavinien mieć adnu nazvu matyvu, a ŭ vypadku, kali "mode" maje vartaść "random", u im pavinien być śpis nazvaŭ.

en: Time before locking
pl: Adstup času pierad zablakavańniem ekranu

en: Time before logout option
pl: Adstup času pierad aktyvizacyjaj opcyi vyjścia karystalnika

en: Time before power-management baseline
pl: Adstup času pierad aktyvizacyjaj kiravańnia enerhijaj

en: Time before session is considered idle
pl: Čas, paśla jakoha sesija budzie ličycca biaździejnaj

en: Time before theme change
pl: Adstup času pamiž źmienami matyvaŭ

en: Time has expired.
pl: Limit času pierakročany.

en: To:
pl: Da:

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
pl: Aktyvizuje źbierahalnik ekranu

en: Unable to establish service %s: %s
pl: Niemahčyma ŭstalavać pasłuhu %s: %s

en: Username:
pl: Karystalnik:

en: Version of this application
pl: Apisvaje versiju hetaj aplikacyi

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
pl: ŠYRYNIAxVYŠYNIA+X+Y

en: You are required to change your password immediately (password aged)
pl: Vymahanaja nieadkładnaja źmiena parolu (minuŭ peryjad prydatnaści parolu)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
pl: Vymahanaja nieadkładnaja źmiena parolu (hetaha vymahaje root)

en: You have the Caps Lock key on.
pl: Klaviša Caps Lock nacisnutaja.

en: You must choose a longer password
pl: Treba abrać daŭžejšy parol

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
pl: Treba abrać adnu vyjavu. Skarystaj parametar --help, kab pabačyć instrukcyju.

en: You must wait longer to change your password
pl: Pry źmienie parolu treba pačakać trochi daŭžej

en: Your account has expired; please contact your system administrator
pl: Tvoj kont praterminavany; skantaktujsia z administrataram systemy

en: _Activate screensaver when computer is idle
pl: _Uruchom źbierahalnika ekranu, kali kamputar u stanie biaździejańnia

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Leave Message
pl: _Pakiń paviedamleńnie

en: _Lock screen when screensaver is active
pl: _Blakuj ekran, kali źbierahalnik aktyŭny

en: _Log Out
pl: _Vyjdzi

en: _Password:
pl: _Parol:

en: _Preview
pl: _Pieradahlad

en: _Screensaver theme:
pl: _Matyŭ źbierahalnika ekranu:

en: _Switch User
pl: _Pieraklučy karystalnika

en: _Unlock
pl: _Adblakuj

en: active
pl: aktyŭny

en: failed to register with the message bus
pl: niemahčyma zarehistravacca na šynie paviedamleńniaŭ

en: image - floats images around the screen
pl: image – pakazvaje na ekranie latučyja vyjavy

en: inactive
pl: nieaktyŭny

en: not connected to the message bus
pl: niama padłučeńnia da šyny paviedamleńniaŭ

en: screensaver already running in this session
pl: źbierahalnik ekranu ŭžo ŭruchomleny ŭ hetaj sesii
