Libxfce4ui - en to el translation catalogue (196 entries)

en: %s already triggers this action.
el: %s  ενεργοποιεί ήδη αυτήν την ενέργεια.

en: %s; Build ID: %s
el: %s; ID κατασκευής: %s

en: 64-bit (32-bit userspace)
el: 64-bit (σε περιβάλλον 32-bit)

en: A Menu Library
el: Βιβλιοθήκη μενού

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
el: Ένα αρχείο με όνομα "%s" υπάρχει ήδη σε αυτόν τον κατάλογο. Το αρχείο δεν προστέθηκε.

en: About
el: Περί

en: About Xfce
el: Περί του Xfce

en: About the Xfce Desktop Environment
el: Περί του περιβάλλοντος εργασίας Xfce

en: Active contributors
el: Ενεργοί συνεισφέροντες

en: Add adjacent workspace
el: Προσθήκη γειτονικού χώρου εργασίας

en: Add workspace
el: Προσθήκη χώρου εργασίας

en: Application Finder
el: Εύρεση εφαρμογών

en: Bottom workspace
el: Κάτω χώρος εργασίας

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Clear the shortcut
el: Αφαίρεση της συντόμευσης

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Close T_ab
el: Κλείσιμο κα_ρτέλας

en: Close _Window
el: Κλείσιμο _παραθύρου

en: Close window
el: Κλείσιμο παραθύρου

en: Close window with multiple tabs?
el: Να κλείσει το παράθυρο με πολλές καρτέλες;

en: Command Shortcut
el: Συντόμευση εντολής

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
el: Διαμορφώνει τις ρυθμίσεις εμφάνισης, οθόνης, πληκτρολογίου και ποντικιού.

en: Conflicting actions for %s
el: Συγκρουόμενες ενέργειες για το %s

en: Copyright
el: Πνευματικά δικαιώματα

en: Core developers
el: Βασικοί προγραμματιστές

en: Could not grab the keyboard.
el: Δεν είναι δυνατή η δέσμευση του πληκτρολογίου.

en: Credits
el: Συντελεστές

en: Customize settings stored by Xfconf
el: Παραμετροποίηση αποθηκευμένων ρυθμίσεων από το xfconf

en: Cycle windows
el: Εναλλαγή παραθύρων

en: Cycle windows (Reverse)
el: Εναλλαγή παραθύρων (αντίστροφα)

en: Delete active workspace
el: Διαγραφή ενεργού χώρου εργασίας

en: Delete last workspace
el: Διαγραφή του τελευταίου χώρου εργασίας

en: Desktop Manager
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Device
el: Συσκευή

en: Directory separator illegal in file name
el: Μη έγκυρο διαχωριστικό καταλόγου στο όνομα του αρχείου

en: Disable session management
el: Απενεργοποίηση του διαχειριστή συνεδρίας

en: Distributor
el: Διανομή

en: Do _not ask me again
el: Μη_ν με ξαναρωτήσεις

en: Do you want to read the %s manual online?
el: Θέλετε να διαβάσετε το εγχειρίδιο %s στο διαδίκτυο;

en: Do you want to read the manual online?
el: Θέλετε να διαβάσετε το εγχειρίδιο στο διαδίκτυο;

en: Documentation supervision
el: Εποπτεία τεκμηρίωσης

en: Down
el: Κάτω

en: Failed to connect to the session manager: %s
el: Αποτυχία σύνδεσης με τον διαχειριστή συνεδρίας: %s

en: Failed to load interface
el: Αποτυχία φόρτωσης διεπαφής

en: Failed to migrate the old panel configuration
el: Απέτυχε η μεταφορά των παλαιών ρυθμίσεων του ταμπλό

en: Failed to open web browser for online documentation
el: Αποτυχία ανοίγματος του περιηγητή για τη προβολή της τεκμηρίωσης στο διαδίκτυο

en: File Manager
el: Διαχειριστής αρχείων

en: Filename is too long
el: Το όνομα του αρχείου είναι υπερβολικά μεγάλο

en: Filenames should not start or end with a space
el: Το όνομα του αρχείου δεν πρέπει ν' αρχίζει ή να τελειώνει με κενό χαρακτήρα

en: Fill window
el: Μεγιστοποίηση παραθύρου

en: Fill window horizontally
el: Οριζόντια μεγιστοποίηση παραθύρου

en: Fill window vertically
el: Κάθετη μεγιστοποίηση παραθύρου

en: Handles the placement of windows on the screen.
el: Χειρίζεται την τοποθέτηση παραθύρων στην οθόνη.

en: Hide window
el: Απόκρυψη παραθύρου

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
el: Αν γνωρίζετε να λείπει κάτι από αυτή τη λίστα, μη διστάσετε να το αναφέρετε στο <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues>.

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
el: Υλοποιεί ένα μενού συμβατό με το freedesktop.org βασισμένο στο GLib και το GIO.

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
el: Υλοποιεί την προδιαγραφή D-Bus για τη διαχείριση των μικρογραφιών.

en: Information about the Xfce Desktop Environment
el: Πληροφορίες σχετικά με το περιβάλλον εργασίας Xfce

en: Keep '%s'
el: Διατήρηση του '%s'

en: Keyboard shortcut already in use
el: Η συντόμευση πληκτρολογίου χρησιμοποιείται ήδη

en: Left
el: Αριστερά

en: Left workspace
el: Χώρος εργασίας αριστερά

en: License
el: Άδεια

en: Lower window
el: Χαμήλωση παραθύρου

en: Manages removable drives and media for Thunar.
el: Διαχειρίζεται αφαιρούμενους οδηγούς και μέσα για το Thunar.

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
el: Διαχειρίζεται τα αρχεία σας με ένα μοντέρνο, γρήγορο και εύκολο στη χρήση τρόπο.

en: Maximize window
el: Μεγιστοποίηση παραθύρου

en: Maximize window horizontally
el: Μεγιστοποίηση ενός παραθύρου οριζόντια

en: Maximize window vertically
el: Μεγιστοποίηση ενός παραθύρου κάθετα

en: Memory
el: Μνήμη

en: Move window
el: Μετακίνηση παραθύρου

en: Move window to bottom workspace
el: Μετακίνηση παραθύρου στον κάτω χώρο εργασίας

en: Move window to left workspace
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας αριστερά

en: Move window to next workspace
el: Μετακίνηση παραθύρου στον επόμενο χώρο εργασίας

en: Move window to previous workspace
el: Μετακίνηση παραθύρου στον προηγούμενο χώρο εργασίας

en: Move window to right workspace
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας δεξιά

en: Move window to upper workspace
el: Μετακίνηση παραθύρου στον επάνω χώρο εργασίας

en: Move window to workspace 1
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 1

en: Move window to workspace 10
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 10

en: Move window to workspace 11
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 11

en: Move window to workspace 12
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 12

en: Move window to workspace 2
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 2

en: Move window to workspace 3
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 3

en: Move window to workspace 4
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 4

en: Move window to workspace 5
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 5

en: Move window to workspace 6
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 6

en: Move window to workspace 7
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 7

en: Move window to workspace 8
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 8

en: Move window to workspace 9
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας 9

en: Next workspace
el: Επόμενος χώρος εργασίας

en: No
el: Όχι

en: OS Name
el: Όνομα λειτουργικού

en: OS Type
el: Τύπος λειτουργικού

en: Panel
el: Ταμπλό

en: Please press a key
el: Παρακαλώ πατήστε ένα πλήκτρο

en: Please report bugs to <%s>.
el: Παρακαλώ αναφέρετε σφάλματα στο <%s>.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
el: Παρακαλώ δείτε <https://www.xfce.org/about/credits>

en: Please use another key combination.
el: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε άλλο συνδυασμό πλήκτρων.

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
el: Πατήστε πλήκτρα στο πληκτρολόγιο για να ενεργοποιήσετε την %s '%s'.

en: Previous contributors
el: Προηγούμενοι συνεισφέροντες

en: Previous workspace
el: Προηγούμενος χώρος εργασίας

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
el: Παρέχει χώρο για κουμπιά παραθύρων, εκκινητές, μενού εφαρμογών και πολλά άλλα.

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
el: Βρίσκει και εκκινεί γρήγορα τις εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες στο σύστημά σας.

en: Raise or lower window
el: Ανύψωση ή κατέβασμα παραθύρου

en: Raise window
el: Ανύψωση παραθύρου

en: Resize window
el: Αλλαγή μεγέθους παραθύρου

en: Restore the default shortcut
el: Επαναφορά προεπιλεγμένης συντόμευσης

en: Right
el: Δεξιά

en: Right workspace
el: Χώρος εργασίας δεξιά

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
el: Αποθηκεύει και επαναφέρει τη συνεδρία σας, χειρίζεται την εκκίνηση, την αυτόματη εκκίνηση και τον τερματισμό.

en: Servers maintained by
el: Οι εξυπηρετητές συντηρούνται από

en: Session Manager
el: Διαχειριστής συνεδρίας

en: Session management client ID
el: ID πελάτη του διαχειριστή συνεδρίας

en: Session management options
el: Επιλογές του διαχειριστή συνεδρίας

en: Session manager did not return a valid client id
el: Ο διαχειριστής συνεδρίας επέστρεψε μη έγκυρο id πελάτη

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
el: Ρυθμίζει το φόντο, τα εικονίδια και πολλά άλλα στις επιφάνειες εργασίας.

en: Settings Daemon
el: Υπηρεσία ρυθμίσεων

en: Settings Manager
el: Διαχειριστής ρυθμίσεων

en: Shade window
el: Σκίαση παραθύρου

en: Shortcut
el: Συντόμευση

en: Shortcuts Editor
el: Επεξεργαστής συντομεύσεων

en: Show desktop
el: Εμφάνιση επιφάνειας εργασίας

en: Show session management options
el: Εμφάνιση των επιλογών του διαχειριστή συνεδρίας

en: Stick window
el: Επικόλληση παραθύρου

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
el: Αποθηκεύει τις ρυθμίσεις σας σε ένα σύστημα διαμόρφωσης με βάση το D-Bus.

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Switch application
el: Εναλλαγή εφαρμογής

en: Switch window for same application
el: Εναλλαγή παραθύρου για την ίδια εφαρμογή

en: System
el: Σύστημα

en: Thanks to all who helped making this software available!
el: Ευχαριστούμε όλους όσους βοήθησαν ώστε να είναι διαθέσιμο αυτό το λογισμικό!

en: The Xfce development team. All rights reserved.
el: Η ομάδα ανάπτυξης Xfce. Όλα τα δικαιώματα είναι κατοχυρωμένα.

en: The current shortcut. Click to edit...
el: Η τρέχουσα συντόμευση. Πατήστε για επεξεργασία...

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
el: Τα πακέτα, libxfce4ui, libxfce4util και exo διανέμονται υπό τους όρους της Γενικής Άδειας Δημόσιας Χρήσης GNU όπως αυτή έχει δημοσιευτεί από Free Software Foundation, είτε την έκδοση 2 της άδειας, είτε (κατ' επιλογήν) σε οποιαδήποτε μεταγενέστερη έκδοση.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
el: Τα πακέτα, thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop και xfwm4 διανέμονται υπό τους όρους της Γενικής Άδειας Δημόσιας Χρήσης GNU όπως αυτή έχει δημοσιευτεί από Free Software Foundation, είτε την έκδοση 2 της άδειας, είτε (κατ' επιλογήν) σε οποιαδήποτε μεταγενέστερη έκδοση.

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
el: Η συντόμευση πληκτρολογίου χρησιμοποιείται από το: '%s'

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
el: Αυτή η συντόμευση χρησιμοποιείται ήδη για την ενέργεια '%s'. Ποια ενέργεια θέλετε να χρησιμοποιήσετε;

en: This shortcut is already being used for something else.
el: Αυτή η συντόμευση χρησιμοποιείται ήδη για κάτι άλλο.

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
el: Αυτή η συντόμευση χρησιμοποιείται ήδη για την ενέργεια '%s'. Ποια ενέργεια θέλετε να χρησιμοποιήσετε;

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
el: Αυτή η συντόμευση χρησιμοποιείται ήδη για την εντολή '%s'. Ποια ενέργεια θέλετε να χρησιμοποιήσετε;

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
el: Το παράθυρο έχει %d ανοιχτές καρτέλες. Το κλείσιμο του παραθύρου θα κλείσει και όλες τις καρτέλες.

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
el: Το παράθυρο έχει πολλές ανοιχτές καρτέλες. Το κλείσιμο του παραθύρου θα κλείσει και όλες τις καρτέλες.

en: Thumbnails Service
el: Υπηρεσία μικρογραφιών

en: Tile window to the bottom
el: Μετακίνηση παραθύρου στον κάτω χώρο εργασίας

en: Tile window to the bottom-left
el: Μετακίνηση του παραθύρου κάτω-αριστερά

en: Tile window to the bottom-right
el: Μετακίνηση του παραθύρου κάτω-δεξιά

en: Tile window to the left
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας αριστερά

en: Tile window to the right
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας δεξιά

en: Tile window to the top
el: Μετακίνηση παραθύρου στο χώρο εργασίας στην κορυφή

en: Tile window to the top-left
el: Μετακίνηση του παραθύρου πάνω-αριστερά

en: Tile window to the top-right
el: Μετακίνηση του παραθύρου πάνω-δεξιά

en: Titled Dialog
el: Διάλογος με τίτλο

en: Toggle above
el: Εναλλαγή με το παραπάνω

en: Toggle fullscreen
el: Σε πλήρη οθόνη

en: Translations supervision
el: Συντονισμός μεταφράσεων

en: Translators
el: Μεταφραστές

en: Type '%s --help' for usage information.
el: Για πληροφορίες χρήσης πληκτρολογήστε '%s --help'.

en: Unable to initialize GTK+.
el: Αδυναμία αρχικοποίησης GTK+.

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Up
el: Επάνω

en: Upper workspace
el: Επάνω χώρος εργασίας

en: Use '%s'
el: Χρήση του '%s'

en: Version information
el: Πληροφορίες έκδοσης

en: Volume Manager
el: Διαχειριστής δίσκων

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Window Manager
el: Διαχειριστής παραθύρων

en: Window Manager Action Shortcut
el: Συντόμευση ενέργειας διαχειριστή παραθύρων

en: Window operations menu
el: Λειτουργίες παραθύρων

en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
el: Ο κατάλογος εργασίας "%s" δεν υπάρχει. Δε θα χρησιμοποιηθεί κατά τη δημιουργία του "%s".

en: Workspace 1
el: Χώρος εργασίας 1

en: Workspace 10
el: Χώρος εργασίας 10

en: Workspace 11
el: Χώρος εργασίας 11

en: Workspace 12
el: Χώρος εργασίας 12

en: Workspace 2
el: Χώρος εργασίας 2

en: Workspace 3
el: Χώρος εργασίας 3

en: Workspace 4
el: Χώρος εργασίας 4

en: Workspace 5
el: Χώρος εργασίας 5

en: Workspace 6
el: Χώρος εργασίας 6

en: Workspace 7
el: Χώρος εργασίας 7

en: Workspace 8
el: Χώρος εργασίας 8

en: Workspace 9
el: Χώρος εργασίας 9

en: Xfce 4 Widgets
el: Xfce4 Widgets

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
el: Η πνευματική ιδιοκτησία του Xfce 4 ανήκει στον Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). Τα διάφορα συστατικά είναι πνευματική ιδιοκτησία των αντίστοιχων συγγραφέων τους.

en: Xfce Version
el: Έκδοση Xfce

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
el: Το Xfce είναι μια συλλογή προγραμμάτων που προσφέρουν μαζί ένα πλήρες λειτουργικό περιβάλλον εργασίας. 
    Τα παρακάτω προγράμματα είναι μέρος του πυρήνα Xfce:

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
el: Το Xfce είναι επίσης και μια πλατφόρμα ανάπτυξης παρέχοντας διάφορες βιβλιοθήκες που βοηθούν τους προγραμματιστές να δημιουργήσουν εφαρμογές που ταιριάζουν καλά με το περιβάλλον της επιφάνειας εργασίας.
    
    Τα συστατικά του Xfce αδειοδοτούνται με άδειες χρήσης ελεύθερου ή ανοικτού κώδικα: GPL ή BSDL για τις εφαρμογές και LGPL ή BSDL για τις βιβλιοθήκες. Δείτε την τεκμηρίωση, τον πηγαίο κώδικα ή τον ιστότοπο του Xfce για περισσότερες πληροφορίες (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>).
    
    Σας ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας για το Xfce.
    
    	- Η ομάδα ανάπτυξης του Xfce

en: Yes
el: Ναι

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
el: Θα μετακινηθείτε στην ιστοσελίδα τεκμηρίωσης όπου οι σελίδες βοήθειας συντηρούνται και μεταφράζονται.

en: _Always go directly to the online documentation
el: _Πάντα μετακίνηση στην τεκμηρίωση στο διαδίκτυο

en: _Cancel
el: Ά_κυρο

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Read Online
el: _Ανάγνωση στο διαδίκτυο

en: action
el: ενέργεια

en: command
el: εντολή

en: label
el: ετικέτα
