geonames - en to fa translation catalogue (8285 entries)

en: 1007311
fa: دوربان

en: 101312
fa: طریف

en: 101628
fa: تبوک

en: 1018725
fa: بلومفونتن

en: 1023309
fa: آلیوال شمال

en: 102527
fa: سکاکه

en: 1033356
fa: نامپولا

en: 1040652
fa: ماپوتو

en: 1045114
fa: اینهامبانه

en: 104515
fa: مکه

en: 105072
fa: خمیس مشیط

en: 1052373
fa: بیرا، موزامبیک

en: 105343
fa: جده

en: 10570
fa: الوند

en: 10630003
fa: شوژو

en: 1070940
fa: آنتاناناریوو

en: 107312
fa: بقیق

en: 107797
fa: ظهران

en: 1082639
fa: امباتوندرازاک

en: 108410
fa: ریاض

en: 108918
fa: القیصومة

en: 109223
fa: مدینه

en: 109323
fa: خبر

en: 109353
fa: الخرج

en: 10942359
fa: باوژی

en: 110336
fa: دمام

en: 110690
fa: ابها

en: 110831
fa: Shāh Pasand

en: 1113217
fa: Zābol

en: 111421
fa: زرند

en: 111453
fa: زنجان

en: 111822
fa: یزد

en: 1120985
fa: زرنج

en: 112214
fa: Varāmīn

en: 1123004
fa: تالقان

en: 112646
fa: Torbat-e Ḩeydarīyeh

en: 112656
fa: Tonekābon

en: 112931
fa: تهران

en: 113343
fa: هشتپر

en: 1133453
fa: میمنه

en: 1133616
fa: مزار شریف

en: 1134720
fa: لشكر گاه

en: 113491
fa: تاكستان

en: 113508
fa: Takāb

en: 1135689
fa: كندز

en: 113632
fa: تفت

en: 113646
fa: تبریز

en: 1136469
fa: خوست

en: 113659
fa: Ţabas

en: 1138336
fa: قندهار

en: 1138958
fa: کابل

en: 1139715
fa: جلال‌آباد

en: 1139807
fa: جبل السراج

en: 114049
fa: سنقر

en: 1141269
fa: غزنین

en: 1141857
fa: گرديز

en: 1142170
fa: فیض آباد

en: 1142264
fa: Farāh

en: 114259
fa: Sa‘īdābād

en: 1145352
fa: چاریکار

en: 114584
fa: Shūshtar

en: 114593
fa: Shūsh

en: 1147290
fa: بلخ

en: 1148205
fa: اسمار

en: 1148311
fa: اسد آباد

en: 114930
fa: Shīrvān

en: 115019
fa: Shīrāz

en: 115770
fa: شهر كرد

en: 115781
fa: Shahr-e Bābak

en: 1159301
fa: Zāhedān

en: 1159362
fa: Torbat-e Jām

en: 1159384
fa: Tāybād

en: 1159716
fa: سرخس

en: 1160110
fa: نیکشهر

en: 1160571
fa: Khāsh

en: 1160939
fa: Qal‘eh-ye Nāşerī

en: 116102
fa: Shādegān

en: 1161724
fa: Chāh Bahār

en: 116402
fa: سمنان

en: 116406
fa: Semīrom

en: 1164408
fa: سکر، پاکستان

en: 1164909
fa: سیالکوت، پاکستان

en: 1165221
fa: شیخوپوره، پاکستان

en: 1166000
fa: سرگودها

en: 1166548
fa: ساهیوال، پاکستان

en: 116667
fa: ساوه

en: 1166993
fa: راولپندی

en: 1167460
fa: رحیم‌یارخان، پاکستان

en: 1167528
fa: کویته

en: 1168197
fa: پیشاور

en: 1169605
fa: مظفر گره، پاکستان

en: 116996
fa: ساری

en: 1170295
fa: میرپور خاص، پاکستان

en: 1170395
fa: مینگوره

en: 1170880
fa: مردان

en: 1172451
fa: لاهور

en: 117392
fa: سقز

en: 1174872
fa: کراچی

en: 117574
fa: سِنَّ

en: 1175864
fa: جهلم

en: 1176515
fa: جیکب‌آباد، پاکستان

en: 117656
fa: Salmās

en: 1176615
fa: اسلام‌آباد

en: 1176734
fa: حیدرآباد

en: 1177446
fa: گوادر

en: 11778484
fa: لونگنان

en: 117793
fa: Shāhīn Dezh

en: 1178231
fa: گوجره، پاکستان

en: 1180289
fa: دیره غازی‌خان، پاکستان

en: 118063
fa: Sabzevār

en: 1181096
fa: چنیوت، پاکستان

en: 118191
fa: Rūdsar

en: 118367
fa: رباط كريم

en: 1185099
fa: سیلت

en: 1185241
fa: داکا

en: 118704
fa: Rāvar

en: 118743
fa: رشت

en: 118805
fa: Rāmshīr

en: 118826
fa: Rāmhormoz

en: 118994
fa: Rafsanjān

en: 119115
fa: Qūchān

en: 119161
fa: قروه

en: 119208
fa: قم

en: 119374
fa: قشم

en: 119505
fa: قزوین

en: 119730
fa: قره ضیاء الدین

en: 1205733
fa: چیتاگونگ

en: 120678
fa: فرّخ شهر

en: 120694
fa: Qā’en

en: 120931
fa: Sarpol-e Z̄ahāb

en: 120972
fa: پيشوا

en: 121110
fa: Khāneh

en: 121240
fa: Pāveh

en: 12129128
fa: رنی، اوکراین

en: 121380
fa: پارس آباد

en: 1214520
fa: مدان

en: 1215502
fa: باندا آسه

en: 1215957
fa: ترمذ

en: 1216187
fa: شهرسبز

en: 1216265
fa: سمرقند

en: 1216311
fa: نخشب

en: 1217662
fa: بخارا

en: 121795
fa: Oshnavīyeh

en: 121801
fa: شهرستان ارومیه

en: 121861
fa: Omīdīyeh

en: 1218667
fa: ماری

en: 1219002
fa: کرکی

en: 121925
fa: Nūrābād

en: 121959
fa: نوشهر

en: 1219649
fa: ترکمن‌آباد

en: 12199880
fa: الورادا

en: 1220253
fa: استروشن

en: 1220798
fa: پنجکنت

en: 1221874
fa: دوشنبه

en: 1222662
fa: اسفنه

en: 122285
fa: Neyshābūr

en: 122289
fa: Neyrīz

en: 122397
fa: نكا

en: 122438
fa: نَظَرابادِ بُزُرگ

en: 1225018
fa: واوونیا

en: 122698
fa: نقده

en: 122915
fa: Nahāvand

en: 123485
fa: مهر

en: 123941
fa: ميناب

en: 124085
fa: Mīāndowāb

en: 1241622
fa: کندی

en: 124193
fa: ميبد

en: 1242833
fa: جافنا

en: 124620
fa: Masjed-e Soleymān

en: 1246294
fa: گالی

en: 124647
fa: Bardsīr

en: 124665
fa: مشهد

en: 124721
fa: مرودشت

en: 124778
fa: قَلعِۀ مَريوان

en: 124862
fa: مرند

en: 1248991
fa: کلمبو

en: 124967
fa: منجیل

en: 1250615
fa: بادولا

en: 125185
fa: Malāyer

en: 125188
fa: ملارد

en: 1252416
fa: تیمفو

en: 1252948
fa: وارانگل

en: 1253102
fa: وشاکاپاتنم

en: 1253184
fa: وجیاوادا

en: 1253405
fa: وارانسی

en: 1253437
fa: ونیمبدی

en: 1253573
fa: وادودارا

en: 1253894
fa: اولاسناگر

en: 1253914
fa: اوجائین

en: 1253986
fa: اودی‌پور

en: 1254163
fa: تریواندروم

en: 1254348
fa: تیروپور

en: 1254360
fa: تیروپاتی

en: 1254361
fa: تیرونلولی

en: 1254388
fa: تیروچیراپالی

en: 125446
fa: مهاباد

en: 1254661
fa: تانه

en: 1255634
fa: سرینگر

en: 1256052
fa: سیرسا

en: 1256237
fa: شیملا

en: 1256246
fa: سیمدگا

en: 1256259
fa: سیلواسا

en: 1256489
fa: شیردی

en: 1256515
fa: شیموگا

en: 1257540
fa: سامبال

en: 1257629
fa: سالم

en: 1258076
fa: روتک

en: 1258182
fa: ریوا

en: 1258315
fa: رورکلا

en: 1258526
fa: رانچی

en: 1258891
fa: راجوری

en: 125897
fa: Langerūd

en: 1258980
fa: رای‌پور

en: 1259166
fa: پورنیا

en: 1259229
fa: پونه

en: 1259251
fa: پلواما

en: 1259385
fa: پورت بلر

en: 1260086
fa: پتنه

en: 1260341
fa: پربانی

en: 1260607
fa: پانجی

en: 1261045
fa: اونگل

en: 1261529
fa: نلور

en: 1261731
fa: ناسیک

en: 1261977
fa: ناندید

en: 1262180
fa: ناگپور

en: 1262321
fa: میسور

en: 1262332
fa: مظفرنگر

en: 1262951
fa: موگا

en: 1263214
fa: میروت

en: 1263311
fa: ماو

en: 1263364
fa: ماتورا

en: 1263780
fa: منگلور

en: 126409
fa: کوهدشت

en: 1264521
fa: مادورای

en: 1264527
fa: چنای

en: 1264688
fa: لونگلی

en: 1264733
fa: لکهنو

en: 1264976
fa: له

en: 1265014
fa: لاتور

en: 1265491
fa: کورنوول

en: 1265873
fa: کالیکوت

en: 1266049
fa: کوتا

en: 1267579
fa: کاشیپور

en: 1267635
fa: کاروار

en: 1267648
fa: کارور

en: 1268011
fa: قنوج

en: 1268159
fa: کانچیپورام

en: 1268782
fa: جلندر

en: 1268865
fa: جوداپور

en: 1269135
fa: جونپور

en: 126914
fa: كيش

en: 1269300
fa: جمشدپور

en: 1269395
fa: جالنا

en: 1269407
fa: جالگاون

en: 1269515
fa: جایپور

en: 1269633
fa: جبال‌پور

en: 126972
fa: خوی

en: 1269743
fa: ایندور

en: 1269810
fa: ایگاتپوری

en: 1269834
fa: ایچالکارانجی

en: 1269843
fa: حیدرآباد

en: 1269935
fa: هوسپت

en: 1270022
fa: حصار

en: 127033
fa: Khvānsār

en: 1270642
fa: گورگان

en: 1270668
fa: گنتور

en: 1270752
fa: گلبرگه

en: 1270927
fa: گوراکپور

en: 1271476
fa: گواتی

en: 1271631
fa: گنگتوک

en: 1272175
fa: دورگاپور

en: 1272181
fa: دورگ

en: 1272543
fa: دیندیگول

en: 1272691
fa: دوله

en: 1272979
fa: دانباد

en: 1273066
fa: دواس

en: 127319
fa: بندر خرمشهر

en: 1273294
fa: دهلی قدیم

en: 127349
fa: Khorramābād

en: 1273491
fa: دربنگا

en: 1273618
fa: دامان

en: 1273780
fa: کاتک

en: 1273865
fa: کویمباتور

en: 127403
fa: خمين

en: 1274353
fa: چاپرا

en: 1274693
fa: چندراپور

en: 1274784
fa: چندنگر

en: 1274987
fa: کانور

en: 1275004
fa: کلکته

en: 1275120
fa: بلندشهر

en: 1275198
fa: برهماپور

en: 1275339
fa: مومبای

en: 1275389
fa: بوده گایا

en: 1275701
fa: بیجاپور

en: 1275738
fa: بیدر

en: 1275812
fa: بوج

en: 1275841
fa: بوپال

en: 1275901
fa: بیواندی

en: 1275971
fa: بالای

en: 1276032
fa: باونگر

en: 1276070
fa: باتیندا

en: 1276509
fa: بلاری

en: 1276533
fa: بلگایوم

en: 1277013
fa: بریلی

en: 1277333
fa: بنگلور

en: 1277820
fa: بهرام‌پور

en: 1278094
fa: ایودیا

en: 1278149
fa: اورنگ‌آباد

en: 1278446
fa: اراریا

en: 1278483
fa: آرا

en: 1278667
fa: انانتناگ

en: 1278672
fa: آنانتاپور

en: 1278710
fa: امریتسار

en: 1278715
fa: امرلی

en: 1278815
fa: امبور

en: 1278841
fa: امباسامودرام

en: 1278931
fa: امالنر

en: 1278946
fa: الوار

en: 1279094
fa: اکات

en: 1279105
fa: اکولا

en: 1279134
fa: اکبرپور، امبدکار نگار

en: 1279159
fa: اجمیر

en: 1279186
fa: ایزوال

en: 1279228
fa: احمدنگر

en: 1279233
fa: احمدآباد

en: 1279290
fa: اگرتلا

en: 1279390
fa: اکالپور

en: 1279403
fa: آبوهار

en: 128008
fa: خلخال

en: 1280737
fa: لهاسا

en: 1280849
fa: کاشغر

en: 1281019
fa: ختن

en: 128226
fa: استان کرمانشاه

en: 128234
fa: Kermān

en: 1282601
fa: تورسون‌زاده

en: 128321
fa: Kāzerūn

en: 1283240
fa: کاتماندو

en: 1283581
fa: برگنج

en: 1283582
fa: بیراتنگر

en: 128447
fa: Kāshmar

en: 128747
fa: کرج

en: 128831
fa: Kangāvar

en: 128905
fa: Kāmyārān

en: 1293625
fa: داوی

en: 129512
fa: Kalāleh

en: 1298824
fa: یانگون

en: 129933
fa: جويبار

en: 1300466
fa: باگو، میانمار

en: 130802
fa: ایلام

en: 1308465
fa: ماولامیاین

en: 1311874
fa: ماندالی

en: 131962
fa: Harsīn

en: 132144
fa: Hamadān

en: 1328421
fa: پاتین

en: 132892
fa: اَستِر آباد

en: 132938
fa: گنبد کاووس

en: 132961
fa: Gonābād

en: 133037
fa: Golpāyegān

en: 133595
fa: Gerāsh

en: 1336135
fa: خولنا

en: 134217
fa: بندر گناوه

en: 134441
fa: فومن

en: 134518
fa: Fīrūzābād

en: 134602
fa: فريدونكنار

en: 134721
fa: Fasā

en: 134762
fa: فارسان

en: 135298
fa: Esfarāyen

en: 135423
fa: شاهرود

en: 136014
fa: دُو گُنبَدان

en: 136399
fa: دليجان

en: 136702
fa: دهلران

en: 136987
fa: دِهدَست

en: 137268
fa: Sūsangerd

en: 137436
fa: دره شهر

en: 137956
fa: Dārāb

en: 138025
fa: دامغان

en: 138042
fa: دماوند

en: 138742
fa: Chenārān

en: 139223
fa: چالوس

en: 139817
fa: بوشِهر

en: 139889
fa: Būkān

en: 140044
fa: بروجرد

en: 140046
fa: اَمروجان

en: 140097
fa: بُرَزدجَن

en: 140380
fa: Bojnūrd

en: 140463
fa: بیرجند

en: 140521
fa: بيجار

en: 140889
fa: Bonāb

en: 140918
fa: اَشرَف

en: 140951
fa: Behbahān

en: 141349
fa: Bardāskan

en: 141584
fa: بَنِ

en: 141665
fa: بندر لنگه

en: 141679
fa: Bandar-e Anzalī

en: 141681
fa: بندر عباس

en: 141736
fa: بم

en: 142000
fa: Bahār

en: 142255
fa: بافق

en: 142358
fa: بابلسر

en: 142363
fa: بابل

en: 142496
fa: ازنا

en: 142554
fa: Hashtrūd

en: 14256
fa: Āzādshahr

en: 142676
fa: Āstārā

en: 142679
fa: Āstāneh

en: 142872
fa: Asadābād

en: 1429434
fa: بازارك

en: 143052
fa: Ardestān

en: 143073
fa: Ardakān

en: 143083
fa: اردبیل

en: 143127
fa: ساوه

en: 143534
fa: آمل

en: 143748
fa: الوند

en: 143860
fa: شهريار

en: 143921
fa: الیگودرز

en: 144269
fa: الشتر

en: 144410
fa: Akbarābād

en: 144443
fa: اَجَبشَهر

en: 144448
fa: Ahvāz

en: 144616
fa: اهر

en: 144696
fa: Āqā Jarī

en: 144794
fa: آبيِك

en: 145034
fa: ابهر

en: 145233
fa: قَلعِۀ آب دانان

en: 145449
fa: Ābādeh

en: 145459
fa: Ābādān

en: 146268
fa: نیکوزیا

en: 146384
fa: لیماسول

en: 146400
fa: لارناکا

en: 146412
fa: کایرنیا

en: 146617
fa: فاماگوستا

en: 146970
fa: خانکَندی

en: 147105
fa: شوشی

en: 148445
fa: آستارا

en: 1485357
fa: زاوودوکوفسک

en: 1485439
fa: زارینسک

en: 1486039
fa: یمانژلینسک

en: 148619
fa: آغدام

en: 1486910
fa: وورکوتا

en: 1487277
fa: ورخنیایا سالدا

en: 1487281
fa: ورخنیایا پیشما

en: 148730
fa: زنگبار

en: 1487882
fa: اوژور

en: 1488253
fa: زلنوگورسک، کراسنویارسک

en: 1488754
fa: تیومن

en: 1488933
fa: تورینسک

en: 1489246
fa: ترویتسک، اوبلاست چلیابینسک

en: 1489425
fa: تومسک

en: 1489962
fa: تاودا

en: 1490003
fa: تاتارسک

en: 1490085
fa: تارکو-ساله

en: 1490140
fa: تارا، روسیه

en: 1490281
fa: تالیتسا، اوبلاست سوردلوفسک

en: 1490624
fa: سورگوت

en: 1491159
fa: اسردنئورالسک

en: 1491291
fa: سوسنوفوبورسک، کراسنویارسک

en: 1491706
fa: اسلاوگورود

en: 1491999
fa: شومیخا

en: 1492401
fa: شاریپوفو

en: 1492517
fa: شادرنیسک

en: 1492663
fa: سروف

en: 1493197
fa: سالخارد

en: 1493467
fa: روبتسوفسک

en: 1494907
fa: پلاست

en: 1495974
fa: اوسینیکی

en: 149606
fa: تانگا، تانزانیا

en: 1496153
fa: امسک

en: 149658
fa: تابورا

en: 1496747
fa: نووسیبیرسک

en: 1496990
fa: نووکوزنتسک

en: 149703
fa: سومباوانگا

en: 1497337
fa: نوریلسک

en: 1497543
fa: نیژنوارتوفسک

en: 1497549
fa: نیژنئودینسک

en: 1497951
fa: نازاروفو، کراسنویارسک

en: 1498087
fa: نادیم

en: 1498129
fa: میسکی

en: 1498693
fa: مینوسینسک

en: 1498894
fa: میاس

en: 1498920
fa: مژدورچنسک، اوبلاست کمروو

en: 1499053
fa: مگیون

en: 1499350
fa: مارینسک

en: 150006
fa: شینیانگا

en: 1500607
fa: لسوسیبیرسک

en: 1500665
fa: لنینسک-کوزنتسکیی

en: 1500933
fa: لابیتنانگی

en: 1500973
fa: کیزیل

en: 1501141
fa: کویبیشف، استان نووسیبیرسک

en: 1501255
fa: کورتامیش

en: 1501321
fa: کورگان، اوبلاست کورگان

en: 1503037
fa: کودینسک

en: 1503335
fa: کیروفگراد

en: 1503772
fa: خانتی-مانسییسک

en: 1503901
fa: کمروف

en: 1504251
fa: کاسلی

en: 1504317
fa: کارتالی

en: 1504343
fa: کارپینسک

en: 1504489
fa: کاراسوک

en: 1504636
fa: کاراباش، اوبلاست چلیابینسک

en: 1504682
fa: کانسک

en: 1504769
fa: کامیشلوف

en: 1505074
fa: کالاچینسک

en: 1505429
fa: ایسکیتیم

en: 1505453
fa: ایشیم

en: 1505526
fa: ایربیت

en: 1507116
fa: دوبینکا

en: 1507379
fa: دیونوگورسک

en: 1508291
fa: چلیابینسک

en: 1508943
fa: بورودینو، کراسنویارسک

en: 1509852
fa: بوگوتول

en: 1510350
fa: بردسک

en: 1510469
fa: بلوفو، روسیه

en: 1510853
fa: بارنائول

en: 1510916
fa: بارابینسک

en: 1511309
fa: آسینو

en: 1511330
fa: آسبست

en: 1511466
fa: آرامیل

en: 1511783
fa: آلیسک

en: 1512165
fa: آچینسک

en: 1512205
fa: آبازا

en: 1512236
fa: آباکان

en: 1512569
fa: تاشکند

en: 1513064
fa: آلمالیق، ازبکستان

en: 1513131
fa: نوایی، ازبکستان

en: 1513157
fa: نمنگان

en: 1513604
fa: خیوه

en: 1513886
fa: جیزک

en: 1513966
fa: گلستان، ازبکستان

en: 1514019
fa: فرغانه‎

en: 1514210
fa: چیرچیق، ازبکستان

en: 1514402
fa: بیک‌آباد، ازبکستان

en: 1514581
fa: آنگرن، ازبکستان

en: 1514879
fa: خجند

en: 1514891
fa: کان بادام

en: 1514896
fa: اسفره

en: 1515007
fa: اولیاستی

en: 1516905
fa: طراز

en: 1518262
fa: تمیرتاو

en: 1518542
fa: تالدیقورغان، قزاقستان

en: 1518980
fa: چیمکند

en: 1519422
fa: سمی

en: 1519922
fa: قیزیل‌اوردا

en: 1519928
fa: قوستانای، قزاقستان

en: 1520172
fa: پتروپاول، قزاقستان

en: 1520240
fa: پاولودار، قزاقستان

en: 1521368
fa: بایکونور

en: 1521370
fa: ریدر، قزاقستان

en: 1521379
fa: لنجر

en: 1522203
fa: کوکشه‌تاو

en: 152224
fa: موانزا

en: 1522751
fa: کن‌تاو

en: 1524325
fa: اکیباستوز، قزاقستان

en: 152451
fa: ماسوما

en: 1526038
fa: آتباسار

en: 1526193
fa: آرقالیق، قزاقستان

en: 1526273
fa: نورسلطان

en: 1526384
fa: آلماآتی

en: 1527004
fa: بالیقچی، قرقیزستان

en: 1527199
fa: تخماق

en: 1527513
fa: اوزکند

en: 1527534
fa: اوش

en: 1528121
fa: قراکول، قرقیزستان

en: 1528249
fa: جلال‌آباد، قرقیزستان

en: 1528675
fa: بیشکک

en: 1529102
fa: اورومچی

en: 1529660
fa: اکسو، زینجیانگ

en: 153209
fa: موشی

en: 153220
fa: موروگورو

en: 1536289
fa: اسنژینسک

en: 1537939
fa: استپنوگورسک، قزاقستان

en: 1538311
fa: بوستان

en: 1538637
fa: سورسک

en: 1540356
fa: رادوژنی، خانتی-مانسی

en: 1540711
fa: موراولنکو

en: 154380
fa: امبیا

en: 1562798
fa: وین، ویتنام

en: 1565022
fa: تو دائو موت

en: 1566559
fa: تای نینها

en: 1568510
fa: راچا گیا

en: 1568770
fa: کوانگ نگای

en: 1569684
fa: پلیکو

en: 1572151
fa: نها ترنگ

en: 1576303
fa: لائو کای

en: 157738
fa: کیگوما

en: 1580240
fa: هوئه

en: 1581047
fa: ها تین

en: 1581130
fa: هانوی

en: 1583477
fa: دین بین فو

en: 159071
fa: ایرینگا

en: 1591527
fa: باک گیانگ

en: 160196
fa: دودوما

en: 160263
fa: دارالسلام

en: 1605245
fa: یوبون راتچاتانی

en: 1607708
fa: فیتسانولوک

en: 1609350
fa: بانکوک

en: 160961
fa: بوکوبا

en: 1611453
fa: بوریرام

en: 161312
fa: باباتی

en: 161325
fa: آروشا

en: 161616
fa: بلخان‌آباد

en: 1621177
fa: یوگیاکارتا

en: 162183
fa: عشق‌آباد

en: 162199
fa: آب نو

en: 1622786
fa: ماکاسار

en: 1622846
fa: یوبود

en: 1624494
fa: تگال

en: 1624725
fa: تاراکان

en: 1624863
fa: تانجونگ پینانگ

en: 1624917
fa: بندر لامپونگ

en: 1625084
fa: تانگرانگ

en: 1625812
fa: سوراکارتا

en: 1625822
fa: سورابایا

en: 1626381
fa: سوکابومی

en: 1627896
fa: سمارانگ

en: 1629001
fa: ساماریندا

en: 1630789
fa: پونتیاناک

en: 1631761
fa: پکانبارو

en: 1633070
fa: پالم‌بانگ

en: 1633419
fa: پادنگ، اندونزی

en: 1635882
fa: ماتارام

en: 1636544
fa: مانادو

en: 1636722
fa: مالنگ

en: 1636884
fa: ماگلانگ

en: 1640344
fa: کندری، اندونزی

en: 1642911
fa: جاکارتا

en: 1645457
fa: دیلی

en: 1645528
fa: دنپاسار

en: 1646170
fa: سیریبون

en: 1648473
fa: بوگور

en: 1649150
fa: بنگکولو، اندونزی

en: 1649378
fa: بکاسی

en: 1650357
fa: باندونگ

en: 1650527
fa: بالیک‌پاپان

en: 1651531
fa: آمبون

en: 1651816
fa: ایلئو

en: 1651944
fa: وینتیان

en: 1654379
fa: پاکسه

en: 1655559
fa: لوآنگ پرابانگ

en: 1665196
fa: دولیو

en: 1668355
fa: تاینان

en: 1671566
fa: نانتو

en: 1672228
fa: ماگونگ

en: 167357
fa: منبج

en: 1674199
fa: ییلان

en: 1674504
fa: هوالین

en: 1679980
fa: ویگان

en: 1684712
fa: تاکلوبان

en: 168661
fa: کفرنبل

en: 1691446
fa: روکساس

en: 1692685
fa: پورتوپرنسس

en: 169389
fa: ادلب

en: 169577
fa: حمص

en: 1697018
fa: اورموک

en: 170063
fa: حلب

en: 1701668
fa: مانیل

en: 170654
fa: دمشق

en: 170794
fa: دیرالزور

en: 1713022
fa: جنرال سانتوس

en: 1715348
fa: داوائو سیتی

en: 1715430
fa: داسمارینیاس

en: 172408
fa: سویدا

en: 1728930
fa: باگیو

en: 1731486
fa: الیسیا، ایزابلا

en: 1732312
fa: ابویاگ، لییت

en: 1732752
fa: جوهور بهرو

en: 1732903
fa: شاه عالم

en: 1733432
fa: کوتا کینابالو

en: 1734052
fa: سانداکان

en: 1734599
fa: کوالا کنگسر

en: 1734634
fa: ایپوه

en: 1734745
fa: الور گاجا

en: 1734971
fa: پکان

en: 1735076
fa: باتروورت

en: 1735106
fa: جرج تاون پنانگ

en: 1735158
fa: پتالینگ جایا

en: 1735161
fa: کوالالامپور

en: 1735227
fa: کوانتان

en: 1735634
fa: کوچینگ

en: 173576
fa: لاذقیه

en: 1735902
fa: سیبو

en: 1736278
fa: کنگر

en: 1736309
fa: الور ستار

en: 1737486
fa: بینتولو

en: 1738050
fa: میری

en: 174875
fa: کاپان

en: 174979
fa: آرتاشات

en: 174991
fa: آرارات، ارمنستان

en: 1783621
fa: زونیای

en: 1783745
fa: زیگانگ

en: 1783763
fa: ژانژو

en: 178443
fa: واجیر، کنیا

en: 1784658
fa: ژنگژو

en: 1784853
fa: ژاوکینگ

en: 1785018
fa: جانگجاو

en: 1785286
fa: زایبو

en: 1785725
fa: یانفو

en: 1785738
fa: یانگچنگ

en: 1785781
fa: یولاین

en: 1786112
fa: هیوان

en: 1786577
fa: یینگتان

en: 1786657
fa: یینچوان

en: 1786746
fa: یچان

en: 1786764
fa: ایچانگ

en: 1786770
fa: ایبلین

en: 1787093
fa: یانتای

en: 1787227
fa: یانگژو

en: 1787351
fa: یانگکوان

en: 1787746
fa: یانچنگ

en: 1787765
fa: یان‌آن

en: 1787858
fa: شانگراو

en: 1788450
fa: شینجو

en: 1788508
fa: شینیو

en: 1788534
fa: شین‌یانگ

en: 1788852
fa: شینینگ

en: 1788927
fa: شینگتای

en: 1790254
fa: شیاوگان

en: 1790353
fa: شیان‌یانگ

en: 1790437
fa: جوهای

en: 1790492
fa: شیانگتان

en: 1790645
fa: شیامن

en: 1790840
fa: واژو

en: 1790923
fa: ووشی

en: 1791121
fa: چانگدی

en: 1791236
fa: واها

en: 1791247
fa: ووهان

en: 1791249
fa: ووهای

en: 1791388
fa: ونژو

en: 1791636
fa: واینان

en: 1791673
fa: ویهای

en: 1791681
fa: ویفانگ

en: 1792359
fa: هوانگشان

en: 1792947
fa: تیانجین

en: 1793346
fa: تانگشان

en: 1793505
fa: تایژو

en: 1793511
fa: تائی‌یوان

en: 1793700
fa: تایشان

en: 1793900
fa: سوینینگ

en: 1795196
fa: تونگچوان

en: 1795270
fa: شیجیاژوانگ

en: 1795565
fa: شن‌ژن

en: 1795855
fa: شاوشینگ

en: 1795874
fa: شاوگوان

en: 1795928
fa: شانوی

en: 1795940
fa: شانتو

en: 1796236
fa: شانگهای

en: 1796663
fa: سانمینگ

en: 1797121
fa: جیه‌یانگ

en: 1797264
fa: کوجاو

en: 1797353
fa: کوانژو

en: 1797551
fa: کینژو

en: 1797595
fa: کینگهوانگداو

en: 1797658
fa: جینجیانگ

en: 1797929
fa: چینگ‌دائو

en: 1797945
fa: کینگوان

en: 1798449
fa: پوتیان

en: 1798654
fa: پینگشیانگ

en: 1798827
fa: پینگدینگشان

en: 1799397
fa: نانگبو

en: 1799491
fa: نایجیانگ

en: 1799722
fa: نانتانگ

en: 1799846
fa: نانپینگ

en: 1799869
fa: نان‌نینگ

en: 1799962
fa: نانجینگ

en: 1800146
fa: نانچونگ

en: 1800163
fa: نانچانگ

en: 1800627
fa: میانیانگ

en: 1800779
fa: ماوژوا

en: 1800818
fa: مایشان

en: 1801180
fa: ماومینگ

en: 1801640
fa: لوجو

en: 1801792
fa: لوئویانگ

en: 1801934
fa: لوهی

en: 1802238
fa: لوادی

en: 1802276
fa: لانگیان

en: 1802940
fa: پونینگ

en: 1803245
fa: لیشای

en: 1803318
fa: لینیای

en: 1803567
fa: لینفن

en: 1804153
fa: لیشان

en: 1804430
fa: لانژو

en: 1804609
fa: لایبین

en: 1804651
fa: کون‌مینگ

en: 1804879
fa: کایفنگ

en: 1805518
fa: جینینگ

en: 1805528
fa: جینهوا

en: 1805540
fa: جیانگژو

en: 1805741
fa: جینچن

en: 1805753
fa: جینان

en: 1805953
fa: جیشانگ

en: 1805987
fa: ژیاوزو

en: 1806299
fa: ژیانگمن

en: 1806408
fa: یانگژیانگ

en: 1806466
fa: گوانگیوان

en: 1806776
fa: هویژو

en: 1807234
fa: هوانگشی

en: 1807700
fa: هوایبی

en: 1808198
fa: هزه

en: 1808370
fa: هنگیانگ

en: 1808392
fa: هنگشوی

en: 1808722
fa: هفئی

en: 1808926
fa: هانگژو

en: 1808956
fa: چانگجی

en: 1808963
fa: هاندان

en: 1809078
fa: هایکو

en: 1809461
fa: گوئیانگ

en: 1809532
fa: گویگانگ

en: 1809858
fa: گوانگ‌ژو

en: 181032
fa: رویرو، کنیا

en: 1810820
fa: فوژوا

en: 1810821
fa: فوجو

en: 1810845
fa: فویانگ

en: 1811103
fa: فوشان

en: 1812545
fa: دونگوان

en: 1812955
fa: دژو

en: 1812961
fa: دییانگ

en: 1813253
fa: لیجیانگ

en: 1813325
fa: داژو

en: 1814087
fa: دالیان

en: 1814757
fa: چاجوا

en: 1814906
fa: چونگ‌کینگ

en: 1815286
fa: چنگدو

en: 1815395
fa: چاوژو

en: 1815456
fa: چانگژو

en: 1815577
fa: چانگشا

en: 1816080
fa: کانگجو

en: 1816234
fa: بوجوا

en: 1816336
fa: بینژو

en: 1816373
fa: بیجای

en: 1816440
fa: بنگبو

en: 1816670
fa: پکن

en: 1816705
fa: بیهای

en: 1816971
fa: بائودینگ

en: 1817968
fa: انشون

en: 1819729
fa: هنگ کنگ

en: 1820906
fa: بندر سری بگاوان

en: 1821306
fa: پنوم‌پن

en: 1822214
fa: سیم ریپ

en: 182701
fa: نیری، کنیا

en: 1831112
fa: کامپوت

en: 1831797
fa: باتم‌بنگ

en: 1832828
fa: سانگ‌سان

en: 1832847
fa: یانگجو

en: 1835329
fa: دائجو

en: 1835553
fa: سوون

en: 1835848
fa: سئول

en: 1839652
fa: اوسان

en: 1839726
fa: آسان

en: 1840211
fa: ننسان

en: 1841149
fa: میریانگ

en: 1841810
fa: گوانگجو، گیونگگی

en: 1841811
fa: گوانگجو

en: 1842944
fa: گیمچئون

en: 1843491
fa: ایکسان

en: 1843564
fa: اینچئون

en: 184433
fa: نانیوکی، کنیا

en: 1845033
fa: چونگجو

en: 1845136
fa: چانچئون

en: 1845457
fa: جئونجو

en: 1845759
fa: چئونان

en: 184622
fa: ناکورو، کنیا

en: 1846266
fa: چجو

en: 1846326
fa: چانگ‌وون

en: 1846986
fa: آندونگ

en: 184707
fa: نایواشا، کنیا

en: 184745
fa: نایروبی

en: 1847947
fa: شینگو، واکایاما

en: 1847963
fa: آتسوگی، کاناگاوا

en: 1847966
fa: آکاشی، هیوگو

en: 1848004
fa: زاما، کاناگاوا

en: 1848055
fa: گرو، گیفو

en: 1848087
fa: یوکوهاشی، فوکوئوکا

en: 1848096
fa: یوکی، ایباراکی

en: 1848277
fa: یوناگو، توتوری

en: 1848313
fa: یوکوسوکا، کاناگاوا

en: 1848373
fa: یوکایچی، میه

en: 1848439
fa: یاواتا، کیوتو

en: 1848445
fa: یاتسوشیرو، کوماموتو

en: 1848573
fa: یاناگاوا، فوکوئوکا

en: 1848705
fa: یاماگا، کوماموتو

en: 1848774
fa: یایزو، شیزوئوکا

en: 1848776
fa: یایتا، توچیگی

en: 1849094
fa: اوسوکی، اوئیتا

en: 1849186
fa: اورایاسو، چیبا

en: 1849237
fa: اوئوزو، تویاما

en: 1849372
fa: اوجی، کیوتو

en: 1849407
fa: اوئنوهارا، یاماناشی

en: 1849429
fa: اوئدا، ناگانو

en: 1849498
fa: اوبه، یاماگوچی

en: 1849519
fa: تسویاما، اوکایاما

en: 1849563
fa: تسورواوکا، یاماگاتا

en: 1849592
fa: تسوروگا، فوکوئی

en: 1849788
fa: تسوبامه، نیگاتا

en: 1849814
fa: تویوتا، آیچی

en: 1849831
fa: تویواوکا، هیوگو

en: 1849845
fa: تویوکاوا، آیچی

en: 1849846
fa: تویوهاشی، آیچی

en: 1849892
fa: توتوری

en: 1849904
fa: توسو

en: 1850091
fa: تومی‌اوکا، گونما

en: 1850147
fa: توکیو

en: 1850181
fa: توکوروزاوا، سایتاما

en: 1850185
fa: توکونامه، آیچی

en: 1850207
fa: توکی، گیفو

en: 1850311
fa: توچیگی

en: 1850396
fa: تنری، نارا

en: 1850523
fa: تاتیاما، چیبا

en: 1850559
fa: تاته‌بایاشی، گونما

en: 1850708
fa: تانابه، واکایاما

en: 1850742
fa: تامانو، اوکایاما

en: 1850745
fa: تامانا، کوماموتو

en: 1850834
fa: تاکه‌ئو، ساگا

en: 1850860
fa: تاکه‌هارا، هیروشیما

en: 1850892
fa: تاکایاما، گیفو

en: 1851002
fa: تاکاساکی، گونما

en: 1851012
fa: تاکارازوکا، هیوگو

en: 1851032
fa: تاکائوکا، تویاما

en: 1851100
fa: تاکاماتسو، کاگاوا

en: 1851137
fa: تاکاهاشی، اوکایاما

en: 1851193
fa: تاجیمی، گیفو

en: 1851259
fa: تاهارا، آیچی

en: 1851273
fa: تاگاوا، فوکوئوکا

en: 1851348
fa: سوزوکا، میه

en: 1851368
fa: سووا، ناگانو

en: 1851483
fa: سوئیتا، اوساکا

en: 1851713
fa: شوبارا، هیروشیما

en: 1851717
fa: شیزوئوکا

en: 1852003
fa: شیوجیری، ناگانو

en: 1852046
fa: شینشیرو، آیچی

en: 1852225
fa: شیمونوسکی، یاماگوچی

en: 1852357
fa: شیمودا، شیزوئوکا

en: 1852472
fa: شیمادا، شیزوئوکا

en: 1852479
fa: شیمابارا، ناگازاکی

en: 1852588
fa: شیبوشی، کاگوشیما

en: 1852595
fa: شیبوکاوا، گونما

en: 1852607
fa: شیباتا، نیگاتا

en: 1852663
fa: ستو، آیچی

en: 1852736
fa: ساتسوماسندای، کاگوشیما

en: 1852899
fa: ساسه‌بو، ناگازاکی

en: 1852901
fa: ساسایاما، هیوگو

en: 1852964
fa: سانو، توچیگی

en: 1852984
fa: سانجو، نیگاتا

en: 1853066
fa: ساکورای، نارا

en: 1853081
fa: ساکو، ناگانو

en: 1853140
fa: ساکاتا، یاماگاتا

en: 1853174
fa: ساکای‌میناتو، توتوری

en: 1853209
fa: ساکادو، سایتاما

en: 1853237
fa: سایکی، اوئیتا

en: 1853303
fa: ساگا

en: 1853483
fa: اویاما، توچیگی

en: 1853564
fa: اوتسوکی، یاماناشی

en: 1853574
fa: اتسو، شیگا

en: 1853677
fa: اوتا، گونما

en: 1853909
fa: اوزاکا

en: 1853992
fa: اونومیچی، هیروشیما

en: 1854026
fa: اونو، هیوگو

en: 1854083
fa: اوموتا، فوکوئوکا

en: 1854093
fa: اومورا، ناگازاکی

en: 1854162
fa: اومه، توکیو

en: 1854186
fa: اوماچی، ناگانو

en: 1854376
fa: اوکازاکی، آیچی

en: 1854703
fa: اوگاکی، گیفو

en: 1854747
fa: اوداوارا، کاناگاوا

en: 1854803
fa: اوبو، آیچی

en: 1854849
fa: اوباما، فوکوئی

en: 1854902
fa: نومازو، شیزوئوکا

en: 1854905
fa: نوماتا، گونما

en: 1855078
fa: نودا، چیبا

en: 1855095
fa: نوبه‌اوکا، میازاکی

en: 1855189
fa: نیشیو، آیچی

en: 1855203
fa: نیشینواوموته، کاگوشیما

en: 1855395
fa: نیکو، توچیگی

en: 1855425
fa: نی‌ایهاما، اهیمه

en: 1855476
fa: نیچینان، میازاکی

en: 1855670
fa: نانائو، ایشیکاوا

en: 1855694
fa: نامه‌ریکاوا، تویاما

en: 1855753
fa: ناکاتسوگاوا، گیفو

en: 1855757
fa: ناکاتسو، اوئیتا

en: 1855907
fa: ناکامه، فوکوئوکا

en: 1856057
fa: ناگویا، آیچی

en: 1856068
fa: ناگو، اوکیناوا

en: 1856177
fa: ناگازاکی

en: 1856184
fa: ناگاریاما، چیبا

en: 1856199
fa: ناگائوکا، نیگاتا

en: 1856367
fa: موساشینو، توکیو

en: 1856434
fa: موراکامی، نیگاتا

en: 1856584
fa: موریگوچی، اوساکا

en: 1856667
fa: میزونامی، گیفو

en: 1856698
fa: میوشی، هیروشیما

en: 1856703
fa: میازو، کیوتو

en: 1856775
fa: میاکونوجو، میازاکی

en: 1856977
fa: میشیما، شیزوئوکا

en: 1857208
fa: میناماتا، کوماموتو

en: 1857276
fa: میکی، هیوگو

en: 1857334
fa: میهارا، هیروشیما

en: 1857519
fa: ماتسوموتو، ناگانو

en: 1857550
fa: ماتسوئه

en: 1857553
fa: ماتسودو، چیبا

en: 1857594
fa: ماسودا، شیمانه

en: 1857665
fa: ماروگامه، کاگاوا

en: 1857766
fa: مایزورو، کیوتو

en: 1857871
fa: ماچیدا، توکیو

en: 1857910
fa: کیوتو

en: 1858088
fa: کورومه، فوکوئوکا

en: 1858296
fa: کوره، هیروشیما

en: 1858301
fa: کورایوشی، توتوری

en: 1858311
fa: کوراشیکی، اوکایاما

en: 1858428
fa: کوماگایا، سایتاما

en: 1858729
fa: کوشیگایا، سایتاما

en: 1858858
fa: کومورو، ناگانو

en: 1858910
fa: کوماتسو، ایشیکاوا

en: 1858926
fa: کوماکی، آیچی

en: 1858964
fa: کوکوبونجی، توکیو

en: 1859093
fa: کوگا، ایباراکی

en: 1859100
fa: کوفو، یاماناشی

en: 1859171
fa: کوبه

en: 1859307
fa: کیتاکیوشو، فوکوئوکا

en: 1859319
fa: کیتاکاتا، فوکوشیما

en: 1859393
fa: کیسارازو، چیبا

en: 1859405
fa: کیریو، گونما

en: 1859492
fa: کیکوچی، کوماموتو

en: 1859586
fa: کازو، سایتاما

en: 1859642
fa: کاواساکی، کاناگاوا

en: 1859675
fa: کاوانیشی، هیوگو

en: 1859730
fa: کاواگوچی، سایتاما

en: 1859740
fa: کاواگوئه، سایتاما

en: 1859765
fa: کاتسویاما، فوکوئی

en: 1859884
fa: کاسوکابه، سایتاما

en: 1859891
fa: کاسوگای

en: 1859908
fa: کاشیوازاکی، نیگاتا

en: 1859924
fa: کاشیوا، چیبا

en: 1859941
fa: کاشیما، ساگا

en: 1860034
fa: کاریا، آیچی

en: 1860063
fa: کاراتسو

en: 1860098
fa: کانوما، توچیگی

en: 1860112
fa: کانویا، کاگوشیما

en: 1860635
fa: کامه‌اوکا، کیوتو

en: 1860672
fa: کاماکورا، کاناگاوا

en: 1860728
fa: کاکه‌گاوا، شیزوئوکا

en: 1860735
fa: کاکامیگاهارا، گیفو

en: 1860785
fa: کاینان، واکایاما

en: 1860871
fa: کادوما، اوساکا

en: 1861084
fa: ایزومو

en: 1861171
fa: ایواتا، شیزوئوکا

en: 1861212
fa: ایواکونی، یاماگوچی

en: 1861285
fa: ایتویی‌گاوا، نیگاتا

en: 1861290
fa: ایتو، شیزوئوکا

en: 1861310
fa: ایتامی، هیوگو

en: 1861416
fa: ایشیگاکی، اوکیناوا

en: 1861436
fa: ایسه‌ساکی، گونما

en: 1861450
fa: ایسه، میه

en: 1861464
fa: ایساهایا، ناگازاکی

en: 1861528
fa: اینویاما، آیچی

en: 1861602
fa: اینازاوا، آیچی

en: 1861641
fa: اینا، ناگانو

en: 1861749
fa: ایکوما، نارا

en: 1861835
fa: ایزوکا، فوکوئوکا

en: 1861864
fa: ایدا، ناگانو

en: 1861949
fa: ایچینومیا، آیچی

en: 1862010
fa: ایبوسوکی، کاگوشیما

en: 1862033
fa: ایباراکی، اوساکا

en: 1862034
fa: ایبارا، اوکایاما

en: 1862198
fa: هونجو، سایتاما

en: 1862352
fa: هیتویوشی، کوماموتو

en: 1862373
fa: هیتا، اوئیتا

en: 1862415
fa: هیروشیما

en: 1862462
fa: هیراتسوکا، کاناگاوا

en: 1862555
fa: هیرادو، ناگازاکی

en: 1862599
fa: هینو، توکیو

en: 1862627
fa: هیمه‌جی، هیوگو

en: 1862912
fa: هکینان، آیچی

en: 186301
fa: مومباسا

en: 1863018
fa: هاتسوکاایچی، هیروشیما

en: 1863082
fa: هاشیموتو

en: 1863173
fa: هانیو

en: 1863183
fa: هان‌نو

en: 1863209
fa: هاندا

en: 1863289
fa: هاماماتسو

en: 1863310
fa: هامادا

en: 1863418
fa: هاگی

en: 1863431
fa: هادانو، کاناگاوا

en: 1863440
fa: هاچی‌اوجی، توکیو

en: 1863451
fa: اومیهاچیمان، شیگا

en: 1863482
fa: گیودا، سایتاما

en: 1863541
fa: گوسه، نارا

en: 1863592
fa: گوجو، نارا

en: 1863614
fa: گوبو، واکایاما

en: 1863693
fa: گاماگوری، آیچی

en: 1863713
fa: فوتسو، چیبا

en: 1863917
fa: فوکویاما، هیروشیما

en: 1863945
fa: فوکورویی، شیزوئوکا

en: 1864009
fa: فوکوچی‌یاما، کیوتو

en: 1864092
fa: فوجیساوا، کاناگاوا

en: 1864099
fa: فوجی‌اوکا، گونما

en: 1864105
fa: فوجی‌نومیا، شیزوئوکا

en: 1864134
fa: فوجی، شیزوئوکا

en: 1864549
fa: چیرو، آیچی

en: 1864557
fa: چینو، ناگانو

en: 1864624
fa: چیگاساکی، کاناگاوا

en: 1864637
fa: چیچیبو، سایتاما

en: 1864750
fa: بپو، اوئیتا

en: 1864873
fa: آیابه، کیوتو

en: 1864945
fa: آتامی، شیزوئوکا

en: 1864985
fa: آشیا، هیوگو

en: 1865005
fa: آشیکاگا، توچیگی

en: 1865290
fa: آنناکا، گونما

en: 1865294
fa: آنجو، آیچی

en: 1865309
fa: آنان، توکوشیما

en: 1865449
fa: آکی، کوچی

en: 1871859
fa: پیونگ‌یانگ

en: 187968
fa: مالیندی، کنیا

en: 1884138
fa: یئوسو

en: 188492
fa: ماچاکوس، کنیا

en: 1886760
fa: سوژو

en: 1894616
fa: اوکیناوا

en: 1895695
fa: کوشیما، میازاکی

en: 1896348
fa: هیکاری، یاماگوچی

en: 1897122
fa: نامیانگجو

en: 1899102
fa: ناگاتو، یاماگوچی

en: 1907146
fa: سایاما، سایتاما

en: 1907148
fa: فوسا، توکیو

en: 1907299
fa: آساکا، سایتاما

en: 1907307
fa: کیمیتسو، چیبا

en: 1907309
fa: میورا، کاناگاوا

en: 191220
fa: کیتاله، کنیا

en: 191245
fa: کیسومو، کنیا

en: 191299
fa: کیسی، کنیا

en: 192067
fa: کیلیفی، کنیا

en: 1922014
fa: وایشان

en: 1926006
fa: ایو، اهیمه

en: 1926020
fa: اواجیما، اهیمه

en: 1926054
fa: سایجو، اهیمه

en: 1926055
fa: اوزو، اهیمه

en: 1926099
fa: ماتسویاما، اهیمه

en: 195272
fa: کاکامگا، کنیا

en: 197745
fa: گاریسا، کنیا

en: 198476
fa: امبو، کنیا

en: 198629
fa: الدورت، کنیا

en: 2012484
fa: زیما

en: 2013348
fa: ولادی‌وستوک

en: 2014624
fa: اوداچنی

en: 2014718
fa: تیندا

en: 2015310
fa: فوکینو، پریمورسکی

en: 2016701
fa: شیمانوفسک

en: 2016764
fa: شلخوف

en: 2017487
fa: رایچیخینسک

en: 2018116
fa: پارتیزانسک

en: 2019326
fa: نرچینسک

en: 2019528
fa: ناخودکا

en: 2019951
fa: میرنی، یاقوتستان

en: 202061
fa: کیگالی

en: 2020812
fa: لسوزاودسک

en: 2020838
fa: لنسک

en: 2021618
fa: کراسنوکامنسک، سرزمین زابایکالسکی

en: 2022890
fa: خاباروفسک

en: 2023469
fa: ایرکوتسک

en: 2026609
fa: بلاگووشچنسک

en: 2026643
fa: بیروبیجان

en: 2026696
fa: بیکین

en: 2026895
fa: بلوگورسک، استان آمور

en: 2027667
fa: آنگارسک

en: 2027749
fa: آمورسک

en: 2028462
fa: اولان‌باتور

en: 2031405
fa: اردنت

en: 2032201
fa: بولگان

en: 2032614
fa: بارون-یورت

en: 2033196
fa: جانگجیاکو

en: 2033413
fa: یایچان

en: 2033467
fa: یانگژی

en: 2034312
fa: اولان هوت

en: 2034400
fa: تونگلیاو

en: 2034414
fa: تانگهوا

en: 2034655
fa: سایهوا

en: 2034714
fa: سیپینگ

en: 2034786
fa: شوانگیاشان

en: 2034937
fa: شن‌یانگ

en: 2035265
fa: چیچیهار

en: 2035399
fa: سانگیوان

en: 2035715
fa: مودانجیانگ

en: 2036109
fa: لیاویوان

en: 2036113
fa: لیاویانگ

en: 2036389
fa: جیشی

en: 2036427
fa: جینجو

en: 2036502
fa: جی‌لین

en: 2036581
fa: جیاموسی

en: 2036892
fa: هوهوت

en: 2036973
fa: هایهی

en: 2036986
fa: هنگانگ

en: 2037013
fa: هاربین

en: 2037346
fa: فاکسین

en: 2037355
fa: فوشون

en: 2037799
fa: داتونگ

en: 2037860
fa: داکینگ

en: 2037886
fa: داندونگ

en: 2038067
fa: چیفنگ

en: 2038087
fa: چنگده

en: 2038120
fa: چاویانگ

en: 2038180
fa: چانگچون

en: 2038300
fa: بنشی

en: 2038432
fa: بائوتو

en: 2038569
fa: بایچنگ

en: 2038584
fa: بایشان

en: 2038632
fa: آنشان

en: 2038679
fa: اکنگ

en: 2051523
fa: براتسک

en: 2057087
fa: کوپانگ

en: 2063523
fa: پرت

en: 2067119
fa: مندورا

en: 2071059
fa: گاولر

en: 2073124
fa: داروین

en: 2077895
fa: آلیس اسپرینگز

en: 2078025
fa: آدلاید

en: 2083537
fa: وواک

en: 2088122
fa: پورت مورسبی

en: 2092740
fa: لائه

en: 2093967
fa: کیمبه

en: 2098329
fa: دارو

en: 2108502
fa: هونیارا

en: 2110460
fa: یوزاوا، آکیتا

en: 2110498
fa: یونه‌زاوا، یاماگاتا

en: 2110579
fa: یاچیماتا، چیبا

en: 2110629
fa: اوشیکو، ایباراکی

en: 2110729
fa: توریده، ایباراکی

en: 2110735
fa: تونو، ایواته

en: 2110774
fa: توگانه، چیبا

en: 2110893
fa: تاکاهاگی، ایباراکی

en: 2111018
fa: شیروی، چیبا

en: 2111220
fa: ساکورا، چیبا

en: 2111248
fa: ساگائه، یاماگاتا

en: 2111258
fa: ریوگاساکی، ایباراکی

en: 2111325
fa: اوتاوارا، توچیگی

en: 2111530
fa: اوفوناتو، ایواته

en: 2111559
fa: اوبانازاوا، یاماگاتا

en: 2111684
fa: ناریتا، چیبا

en: 2111781
fa: ناگای، یاماگاتا

en: 2111824
fa: موتومیا، فوکوشیما

en: 2111831
fa: موریا، ایباراکی

en: 2111834
fa: موریوکا، ایواته

en: 2111836
fa: موکا، توچیگی

en: 2111855
fa: موبارا، چیبا

en: 2111884
fa: میاکو، ایواته

en: 2112141
fa: کوری‌یاما، فوکوشیما

en: 2112227
fa: کیتاکامی، ایواته

en: 2112232
fa: کیتاایباراکی، ایباراکی

en: 2112309
fa: کاتوسورا، چیبا

en: 2112343
fa: کاساما، ایباراکی

en: 2112409
fa: کامینویاما، یاماگاتا

en: 2112444
fa: کاماایشی، ایواته

en: 2112455
fa: کاکودا، میاگی

en: 2112539
fa: ایواکی، فوکوشیما

en: 2112555
fa: ایتاکو، ایباراکی

en: 2112571
fa: ایشی‌اوکا، ایباراکی

en: 2112576
fa: ایشینوماکی، میاگی

en: 2112656
fa: ایچینوسکی، ایواته

en: 2112664
fa: ایچیهارا، چیبا

en: 2112708
fa: هیتاچی، ایباراکی

en: 2112758
fa: هیگاشینه، یاماگاتا

en: 2112823
fa: هاناماکی

en: 2113077
fa: آساهی، چیبا

en: 2113126
fa: آکیتا

en: 2118647
fa: ویلیوچینسک

en: 2119441
fa: یوژنو-ساخالینسک

en: 2122104
fa: پتروپاولوفسک-کامچاتسکیی

en: 2123628
fa: ماگادان

en: 2124286
fa: کورساکوف

en: 2127515
fa: واکانای، هوکایدو

en: 2127733
fa: توماکومای، هوکایدو

en: 2127878
fa: موتسو، آئوموری

en: 2127955
fa: سوناگاوا، هوکایدو

en: 2128295
fa: ساپورو

en: 2128382
fa: روموی، هوکایدو

en: 2128574
fa: اوتارو، هوکایدو

en: 2128787
fa: اوداته، آکیتا

en: 2128815
fa: اوبیهیرو، هوکایدو

en: 2128867
fa: نوشیرو، آکیتا

en: 2128975
fa: نمورو، هوکایدو

en: 2128983
fa: نایورو، هوکایدو

en: 2129101
fa: موروران، هوکایدو

en: 2129211
fa: میساوا، آئوموری

en: 2129376
fa: کوشیرو، هوکایدو

en: 2129395
fa: کوروایشی، آئوموری

en: 2129537
fa: کیتامی، هوکایدو

en: 2129870
fa: ایوامیزاوا، هوکایدو

en: 2129909
fa: ایشیکاری، هوکایدو

en: 2130054
fa: کیتاهیروشیما، هوکایدو

en: 2130057
fa: هیروزاکی، آئوموری

en: 2130146
fa: کازونو، آکیتا

en: 2130188
fa: هاکوداته

en: 2130332
fa: فوکاگاوا، هوکایدو

en: 2130404
fa: ابتسو، هوکایدو

en: 2130452
fa: چیتوسه، هوکایدو

en: 2130534
fa: بیبای، هوکایدو

en: 2130612
fa: آشی‌بتسو، هوکایدو

en: 2130629
fa: آساهیکاوا، هوکایدو

en: 2130741
fa: آباشیری، هوکایدو

en: 2131612
fa: گوشوگاوارا، آئوموری

en: 2139521
fa: نومئا

en: 2143285
fa: وودونگا

en: 2146142
fa: تاونزویل

en: 2147714
fa: سیدنی

en: 2151437
fa: راکهمپتون

en: 2155472
fa: نیوکاسل، نیو ساوت ولز

en: 2158177
fa: ملبورن

en: 2159220
fa: مکای

en: 2159851
fa: لیورپول، استرالیا

en: 2160517
fa: لانسستون، تاسمانی

en: 216281
fa: گوما

en: 2163355
fa: هوبارت

en: 2164422
fa: گریفیت، استرالیا

en: 2165798
fa: جیلانگ

en: 2171085
fa: بندر کافس

en: 2171507
fa: ولونگونگ

en: 2172517
fa: کانبرا

en: 2172797
fa: کنز

en: 2173125
fa: برنی، تاسمانی

en: 2174003
fa: بریزبن

en: 2176632
fa: باتورست، نیو ساوت ولز

en: 2177091
fa: بلرت

en: 2177671
fa: آرمیدال

en: 2179537
fa: ولینگتون

en: 2185018
fa: پالمرستون نورث

en: 2186280
fa: نلسون، نیوزلند

en: 2186313
fa: نیپیر

en: 2189529
fa: اینورکارگیل

en: 2190324
fa: هامیلتون

en: 2192362
fa: کرایست‌چرچ

en: 2193733
fa: آوکلند

en: 2198148
fa: سووا

en: 2206890
fa: مسترتن

en: 220782
fa: تاجوره

en: 2208032
fa: تائورانگا

en: 2208425
fa: زواره

en: 2208485
fa: زلیتن

en: 2210247
fa: طرابلس

en: 2210554
fa: سرت

en: 2212775
fa: سبها

en: 2214846
fa: مصراته

en: 221527
fa: اوبوک

en: 2218840
fa: بنی‌ولید

en: 2218963
fa: الزنتان، لیبی

en: 2219905
fa: الخمس، لیبی

en: 2220957
fa: یائونده

en: 2232593
fa: دوالا

en: 223817
fa: جیبوتی

en: 2240449
fa: لوآندا

en: 2246452
fa: سن‌لوئی

en: 2253354
fa: داکار

en: 2260535
fa: برازاویل

en: 2262581
fa: تورس ودراس

en: 2262644
fa: تومار

en: 2262744
fa: تاویرا

en: 2262912
fa: سینترا

en: 2262963
fa: ستوبال

en: 2263667
fa: ساکاوم

en: 2264508
fa: پرتالگره

en: 2265467
fa: اودیولاس

en: 2267057
fa: لیسبون

en: 2267827
fa: فونچال

en: 2268436
fa: اشتوریل

en: 2270380
fa: کامارا دلوبوس

en: 2270437
fa: کالداس داراینیا

en: 2272147
fa: آلکوباسا

en: 2272222
fa: آلبوفیرا

en: 2274895
fa: مونروویا

en: 2279755
fa: یاموسوکرو

en: 2293268
fa: اگباویل

en: 2293507
fa: ابوایسو

en: 2293538
fa: آبیجان

en: 2293549
fa: ابنگورو

en: 2294700
fa: تما

en: 2295458
fa: سکوندی-تاکورادی

en: 2298890
fa: کوماسی

en: 2299522
fa: کوفوریدوئا

en: 2300379
fa: هو٬ غنا

en: 2302357
fa: کیپ کوست

en: 2306104
fa: آکرا

en: 2309527
fa: مالابو

en: 2314302
fa: کینشاسا

en: 2318044
fa: یولا، نیجریه

en: 2319133
fa: واری

en: 232422
fa: کامپالا

en: 2332459
fa: لاگوس

en: 233508
fa: انتبه

en: 2335204
fa: کانو، نیجریه

en: 2335727
fa: کادونا

en: 2339354
fa: ابادان

en: 2347283
fa: بنین

en: 2352778
fa: آبوجا

en: 2352947
fa: ابوکاتا

en: 2353151
fa: آبا، ابیا

en: 2357048
fa: آواگادوگو

en: 2358946
fa: کودوگو

en: 2359142
fa: کونگوسی

en: 2359227
fa: کومبیسیری

en: 2362344
fa: بوبو دیولاسو

en: 2365267
fa: لومه

en: 2374775
fa: بیسائو

en: 2376898
fa: روسو

en: 2381334
fa: اطار

en: 23814
fa: Kahrīz

en: 2389853
fa: بانگوئی

en: 2392087
fa: پورتو نووو

en: 2392204
fa: پاراکو، بنین

en: 2393693
fa: کندی، بنین

en: 2394819
fa: کوتونو

en: 2395261
fa: باسیلا، بنین

en: 2399697
fa: لیبرویل

en: 2399888
fa: لامبرنی

en: 2400555
fa: فرانسویل

en: 2409306
fa: فری‌تاون

en: 2410763
fa: سائوتومه

en: 241131
fa: ویکتوریا

en: 2413876
fa: بانجول

en: 2427123
fa: انجامنا

en: 2427455
fa: موندو

en: 2427637
fa: مونگو

en: 2440485
fa: نیامی

en: 2449067
fa: تیمبوکتو

en: 2451185
fa: سیکاسو

en: 2451478
fa: سگو

en: 2453348
fa: موپتی

en: 2454530
fa: کولیکورو

en: 2455518
fa: کایس

en: 2457163
fa: گائو

en: 245785
fa: ابشی

en: 2458589
fa: جنه

en: 2460596
fa: باماکو

en: 2461874
fa: سماره

en: 2463679
fa: شهر کورفو

en: 2464041
fa: زغوان

en: 2464470
fa: تونس

en: 2464701
fa: تطاوین

en: 2464915
fa: سوسه

en: 2467454
fa: صفاقس

en: 2467815
fa: رادس

en: 2468353
fa: قفصه

en: 2468369
fa: قابس

en: 2469473
fa: مدنین

en: 2470173
fa: جرجیس

en: 2470384
fa: حومه السوق

en: 2470656
fa: حلق الوادی

en: 2472479
fa: بن عروس

en: 2472706
fa: بنزرت

en: 2472774
fa: باجه

en: 2473247
fa: اریانه

en: 2473449
fa: قیروان

en: 2473457
fa: القصرین

en: 2473493
fa: المنستیر

en: 2473572
fa: المهدیه

en: 2473744
fa: الحمامات

en: 2475475
fa: تقورت، الجزایر

en: 2475687
fa: تلمسان

en: 2475744
fa: تیزی وزو

en: 2476028
fa: تی‌پازه

en: 2476301
fa: تندوف

en: 2476897
fa: تیارت

en: 2477461
fa: تبسه، الجزایر

en: 2478216
fa: تمنراست

en: 2479215
fa: سوق اهراس، الجزایر

en: 2481007
fa: سیدی بلعباس، الجزایر

en: 2482572
fa: سعیده، الجزایر

en: 2483668
fa: غلیزان

en: 24851
fa: نور آباد

en: 2485572
fa: وادی سلی

en: 2485801
fa: ورقله، الجزایر

en: 2485926
fa: وهران، الجزایر

en: 2487134
fa: مستغانم

en: 2488500
fa: مقلع

en: 248875
fa: جرش

en: 2488835
fa: المدیه، الجزایر

en: 248946
fa: اربد

en: 2491191
fa: الاغواط، الجزایر

en: 2492913
fa: جیجل، الجزایر

en: 2495662
fa: قالمه، الجزایر

en: 2496049
fa: غردایه

en: 2498543
fa: البلیده

en: 2498611
fa: شلف

en: 2500017
fa: جلفه

en: 2501152
fa: قسنطینه

en: 2503769
fa: البلیده

en: 2503826
fa: بسکره

en: 250441
fa: عَمّان

en: 2505329
fa: بجایه

en: 2505530
fa: بشار، الجزایر

en: 2505572
fa: باتنه، الجزایر

en: 250582
fa: شهر المفرق

en: 2505854
fa: باب‌الزوار

en: 2506999
fa: عنابه

en: 2507480
fa: الجزیره

en: 250774
fa: عقبه

en: 2507901
fa: عین تموشنت

en: 2509650
fa: بیکار

en: 2509954
fa: والنسیا

en: 2510116
fa: اوبدا

en: 2510253
fa: تربیخا

en: 2510409
fa: تولدو، اسپانیا

en: 2510725
fa: تاکرنته

en: 2510911
fa: سویا

en: 2511102
fa: سانتا پلا

en: 2511174
fa: سانتا کروس

en: 2511716
fa: رکتاس د مار

en: 2511752
fa: رخالس

en: 2512581
fa: پیلار دلا هورادادا

en: 2513076
fa: اریهوئلا

en: 2513416
fa: مورسیا

en: 2513917
fa: مریدا

en: 2513947
fa: ملیلیه

en: 2514073
fa: مارتس

en: 2514169
fa: ماربلا

en: 2514256
fa: مالاگا

en: 2515151
fa: لا اونین

en: 2515555
fa: لا ردا

en: 2516474
fa: ایکد د لس بینس

en: 2516480
fa: ایبی

en: 2516542
fa: اوئرکال-اوورا

en: 2516797
fa: هیین

en: 2516860
fa: گویا د ایسرا

en: 2517117
fa: گرانادا

en: 2518494
fa: ال اخیدو

en: 2518505
fa: الدا

en: 2518559
fa: الچه

en: 2519240
fa: کوردوبا

en: 2519402
fa: سیوداد رئال

en: 2519425
fa: سیسا

en: 2520058
fa: کارتاگنا

en: 2520493
fa: کالبیا

en: 2520496
fa: کالپ

en: 2520502
fa: کایوسا د سگورا

en: 2520600
fa: کادیس

en: 2520611
fa: کاسرس

en: 2521016
fa: برخا

en: 2521088
fa: بنیدورم

en: 2521139
fa: بنالمادنا

en: 2521410
fa: بایلن

en: 2521420
fa: باداخوس

en: 2521510
fa: آسپه

en: 2521738
fa: آندوخار

en: 2521855
fa: آلمورادی

en: 2521857
fa: المونت، اسپانیا

en: 2521886
fa: آلمریا

en: 2521923
fa: آلمانسا

en: 2521978
fa: آلیکانته

en: 2521986
fa: الهائورین دو لا تور

en: 2522098
fa: آلکوی

en: 2522129
fa: الزیرا، والنسیا

en: 2522160
fa: آلکالا لا رئال

en: 2522203
fa: آلبرایا

en: 2522258
fa: آلباسته

en: 2523083
fa: سیراکوز

en: 2523920
fa: پالرمو

en: 2524881
fa: کروتون

en: 2525083
fa: کاستل وترانو

en: 2525473
fa: کالیاری

en: 2525498
fa: برونته

en: 2527089
fa: تزنیت

en: 2528910
fa: تطوان

en: 2529317
fa: تازه

en: 2529649
fa: تارودانت

en: 2530241
fa: طانطان

en: 2537406
fa: سطات

en: 2537763
fa: سلا

en: 2537881
fa: اسفی

en: 2538475
fa: رباط

en: 2540483
fa: وجده

en: 2540850
fa: ورزازات

en: 2541479
fa: ناظور

en: 2542051
fa: محمدیه

en: 2542715
fa: مکناس

en: 254352
fa: رتیمنون

en: 2543549
fa: عرائش

en: 2544333
fa: خنیفره

en: 2544571
fa: قنیطره

en: 2546917
fa: افران

en: 2548526
fa: کلمیم

en: 2548885
fa: فاس

en: 2549263
fa: صویره

en: 2550078
fa: الجدیده

en: 255274
fa: پیره

en: 2553604
fa: دارالبیضا

en: 2555467
fa: برکان

en: 2555745
fa: بنی‌ملال

en: 2556464
fa: ازرو

en: 2557055
fa: اصیله

en: 2558545
fa: حسیمه

en: 2561668
fa: اگادیر

en: 2562266
fa: زابار

en: 2562305
fa: والتا

en: 2562629
fa: کورمی

en: 256866
fa: موتیلنه

en: 258463
fa: یوادیا

en: 2610613
fa: وایله

en: 2611396
fa: توشهاون

en: 261414
fa: کالیته‌آ

en: 2614481
fa: راسکیله

en: 2615006
fa: راندرس

en: 2615876
fa: ادنسه

en: 2618528
fa: کولدینگ

en: 2619771
fa: هورزنس

en: 2622447
fa: اسبیرگ

en: 2624886
fa: آلبورگ

en: 2624906
fa: شهر البرتس‌لاند

en: 2633352
fa: یورک

en: 2633373
fa: یئوویل

en: 2633406
fa: یاته

en: 2633415
fa: یارم

en: 2633485
fa: ورکسام

en: 2633521
fa: وورتینگ

en: 2633551
fa: وورکساپ

en: 2633553
fa: وورکینگتون

en: 2633563
fa: ووستر

en: 2633653
fa: وود گرین

en: 2633691
fa: ولورهمپتون

en: 2633708
fa: ووکینگهام

en: 2633709
fa: وودکینگ

en: 2633729
fa: ویتنی

en: 2633749
fa: ویتهام

en: 2633765
fa: ویشاو

en: 2633771
fa: ویسبچ

en: 2633810
fa: وینسفورد

en: 2633842
fa: ویندسور، برکشر

en: 2633858
fa: وینچستر

en: 2633907
fa: ویلسدن

en: 2633912
fa: ویلنهال

en: 2633948
fa: ویگان

en: 2633954
fa: ویدنز

en: 2634096
fa: وهیتهاون

en: 2634202
fa: ویموث، دورست

en: 2634204
fa: ویبریج

en: 2634308
fa: وستون-سوپر-مار

en: 2634387
fa: وستهوتون

en: 2634403
fa: وست هام

en: 2634483
fa: وستبوری، ویلتشر

en: 2634491
fa: وست برومویچ

en: 2634493
fa: وست بریجفورد

en: 2634549
fa: ومبلی

en: 2634552
fa: ولوین گاردن سیتی

en: 2634578
fa: ولینگ‌بورو

en: 2634677
fa: واتفورد

en: 2634686
fa: واترلوویل

en: 2634715
fa: واشینگتن

en: 2634725
fa: وارویک

en: 2634739
fa: وارینگتون

en: 2634755
fa: وارمینستر

en: 2634777
fa: ور، هرتفوردشر

en: 2634801
fa: وانتج

en: 2634825
fa: واتون-آن-تیمز

en: 2634838
fa: والتامستو

en: 2634843
fa: والتهام ابی

en: 2634853
fa: والسال

en: 2634864
fa: وایسند

en: 2634873
fa: والاسی

en: 2635243
fa: اوکفیلد

en: 2635269
fa: تایموث

en: 2635412
fa: ترورو

en: 2635427
fa: تروبریج

en: 2635608
fa: تاتنهام

en: 2635650
fa: تورکی

en: 2635703
fa: تونبریج

en: 2635762
fa: تیورتون، دوون

en: 2635785
fa: تیپتون

en: 2635997
fa: تورن، یورک‌شر جنوبی

en: 2636005
fa: تورنابی-آن-تین

en: 2636032
fa: تتفورد

en: 2636049
fa: تاچهام

en: 2636071
fa: توکسبوری

en: 2636132
fa: تینموث

en: 2636177
fa: تاونتون

en: 2636276
fa: تم‌وورث، استافوردشایر

en: 2636333
fa: تادلی

en: 2636389
fa: سوئیندون

en: 2636432
fa: سوانزی

en: 2636439
fa: سوانلی

en: 2636486
fa: ساتن کولدفیلد

en: 2636531
fa: ساندرلند، تاین و ور

en: 2636616
fa: استرود، گلاسترشر

en: 2636713
fa: استراتفورد

en: 2636714
fa: استراتفورد، لندن

en: 2636749
fa: استومارکت

en: 2636767
fa: استورپورت-آن-سورن

en: 2636769
fa: استاوربریج

en: 2636841
fa: استوک-آن-ترنت

en: 2636876
fa: استاکتون-آن-تیز

en: 2636882
fa: استاک‌پورت

en: 2636910
fa: استیرلینگ

en: 2636940
fa: استیونج

en: 2636948
fa: استپنی

en: 2636995
fa: استاولی، دربی‌شر

en: 2637106
fa: استالی‌بریج

en: 2637126
fa: استاینز

en: 2637142
fa: استافورد، انگلستان

en: 2637235
fa: اسپنیمور

en: 2637265
fa: اسپالدینگ، لینکلن‌شر

en: 2637329
fa: ساوت شیلدز

en: 2637343
fa: ساوت‌پورت

en: 2637435
fa: ساوت المسال

en: 2637487
fa: ساوت‌همپتون

en: 2637490
fa: ساوتهال

en: 2637546
fa: سولیهال

en: 2637659
fa: اسلیفورد

en: 2637752
fa: اسکلمرسدیل

en: 2637762
fa: اسگنس

en: 2637802
fa: سیتینگبورو

en: 2637916
fa: شورهام-بای-سی

en: 2638077
fa: شفیلد

en: 2638187
fa: سونوکس

en: 2638235
fa: سلبی

en: 2638302
fa: سیهام

en: 2638311
fa: سیفورد، ساسکس شرقی

en: 2638324
fa: اسکان‌ثورپ

en: 2638419
fa: اسکاربرو، یورک‌شر شمالی

en: 2638568
fa: ساندون

en: 2638580
fa: ساندهورست، برکشر

en: 2638600
fa: سنباچ

en: 2638651
fa: سالتش

en: 2638664
fa: سالزبری

en: 2638678
fa: سیل، منچستر بزرگ

en: 2638853
fa: سنت آستل

en: 2638867
fa: سنت آلبنز

en: 2638878
fa: سافرون والدن

en: 2638911
fa: راید

en: 2638926
fa: رودرگلن

en: 2638946
fa: راشدن

en: 2638960
fa: رانکورن

en: 2638977
fa: روجلی

en: 2638978
fa: راگبی، وارویک‌شایر

en: 2639018
fa: رویستون، هرتفوردشر

en: 2639022
fa: رویال تانبریج ولز

en: 2639093
fa: راترهام

en: 2639189
fa: رامسی

en: 2639192
fa: رامفورد

en: 2639265
fa: روچفورد

en: 2639268
fa: روچستر، کنت

en: 2639272
fa: روچدیل

en: 2639323
fa: ریپون

en: 2639325
fa: ریپلی، دربی‌شر

en: 2639447
fa: رونتا

en: 2639495
fa: رنفرو

en: 2639506
fa: ریگیت

en: 2639524
fa: ردروث

en: 2639557
fa: ردیچ

en: 2639563
fa: ردکار

en: 2639586
fa: راوتنستال

en: 2639660
fa: رامس‌گیت

en: 2639866
fa: پادسی

en: 2639912
fa: پرستون

en: 2639928
fa: پرسکوت

en: 2639996
fa: پورتسموث

en: 2640101
fa: پول، انگلستان

en: 2640132
fa: پونتفراکت

en: 2640140
fa: پاندرز اند

en: 2640194
fa: پلیموث

en: 2640349
fa: پترلی

en: 2640351
fa: پیترهد

en: 2640354
fa: پیتربورو

en: 2640358
fa: پرت

en: 2640416
fa: پنریث، کامبریا

en: 2640465
fa: پنیکوک

en: 2640677
fa: پیزلی

en: 2640681
fa: پینتون

en: 2640729
fa: آکسفورد

en: 2640861
fa: اوسوستری

en: 2640869
fa: اوست

en: 2640908
fa: اورمسکیرک

en: 2641022
fa: اولدهام

en: 2641157
fa: نانیتون

en: 2641181
fa: نورویچ

en: 2641224
fa: نورتویچ

en: 2641430
fa: نورث‌همپتون

en: 2641435
fa: نورثالرتون

en: 2641520
fa: تیوتاون‌ابی

en: 2641544
fa: نیوتن مرنز

en: 2641546
fa: نیوتون-له-ویلووز

en: 2641557
fa: نیوتون آبوت

en: 2641581
fa: نیوری

en: 2641589
fa: نیوکی

en: 2641591
fa: نیوپورت پاگنل

en: 2641598
fa: نیوپورت

en: 2641599
fa: نیوپورت، جزیره وایت

en: 2641609
fa: نیو میلتن

en: 2641612
fa: نیو میلز

en: 2641616
fa: نیومارکت، سافک

en: 2641673
fa: نیوکاسل

en: 2641689
fa: نیوبوری، برکشر

en: 2641795
fa: نستون

en: 2641810
fa: نلسون، لانکاشر

en: 2641892
fa: نانت‌ویچ

en: 2641913
fa: نایلسی

en: 2641942
fa: ماسلبرگ

en: 2642135
fa: مادرول

en: 2642189
fa: مورلی، یورکشایر غربی

en: 2642214
fa: مورکم

en: 2642423
fa: میرفیلد

en: 2642465
fa: میلتون کینز

en: 2642607
fa: میدلزبورو

en: 2642683
fa: مکسبورو

en: 2642763
fa: ملتون موبری

en: 2642786
fa: ملکشام

en: 2643027
fa: مارکت هاربورو

en: 2643044
fa: مارگیت

en: 2643071
fa: مارچ، کمبریج‌شر

en: 2643097
fa: منزفیلد

en: 2643123
fa: منچستر

en: 2643144
fa: مالتبی، یورک‌شر جنوبی

en: 2643160
fa: مالدون، اسکس

en: 2643179
fa: میدنستون

en: 2643186
fa: میدنهد

en: 2643198
fa: ماگول

en: 2643266
fa: مک‌کلسفیلد

en: 2643312
fa: لیمینگتون

en: 2643339
fa: لوتون

en: 2643490
fa: لوئستافت

en: 2643553
fa: لوث، لینکلن‌شر

en: 2643567
fa: لافبورو

en: 264371
fa: آتن

en: 2643736
fa: دری

en: 2643743
fa: لندن

en: 2644100
fa: لنلی

en: 2644204
fa: لیوینگستون، اسکاتلند

en: 2644210
fa: لیورپول

en: 2644319
fa: لیتل‌هامپتون

en: 2644411
fa: لیسبورن

en: 2644487
fa: لینکلن، انگلستان

en: 2644531
fa: لیچفیلد

en: 2644559
fa: لوئس

en: 2644660
fa: لی، منچستر بزرگ

en: 2644668
fa: لستر

en: 2644684
fa: لیک، استافوردشر

en: 2644688
fa: لیدز

en: 2644726
fa: لیترهید

en: 2644737
fa: رویال لیمینگتون اسپا

en: 2645261
fa: کرکینتیلف

en: 2645298
fa: کرکودی

en: 2645541
fa: کیلوینینگ

en: 2645605
fa: کیلمارناک

en: 2645721
fa: کیدسگرو

en: 2645724
fa: کیدرمینستر

en: 2645733
fa: کینشام

en: 2645753
fa: کترینگ

en: 2645822
fa: کنیل‌وورث

en: 2645826
fa: کندال

en: 2645831
fa: کمپستون

en: 2645889
fa: کیلی

en: 2645951
fa: جانستون

en: 2645972
fa: جارو، تاین و ور

en: 2646003
fa: ایزلینتن

en: 2646032
fa: اروین

en: 2646057
fa: ایپسوییچ

en: 2646088
fa: اینورنس

en: 2646274
fa: ایلکستون

en: 2646393
fa: هانتینگدون

en: 2646458
fa: هادرزفیلد

en: 2646504
fa: هوو، انگلستان

en: 2646542
fa: هورویچ

en: 2646557
fa: هورشم

en: 2646558
fa: هورسفورث

en: 2646606
fa: هورلی

en: 2646807
fa: هودسدون

en: 2646826
fa: هیتچین

en: 2646867
fa: هینکلی

en: 2646914
fa: های وایکامب

en: 2646976
fa: هایبری

en: 2647044
fa: هرتفورد

en: 2647074
fa: هرفورد، انگلستان

en: 2647138
fa: همل همپستد

en: 2647227
fa: هینور و لوسکو

en: 2647248
fa: هایواردز هیث

en: 2647317
fa: هاوانت

en: 2647349
fa: هاتفیلد، هرتفوردشر

en: 2647356
fa: هیستینگز

en: 2647363
fa: هاسلینگدن

en: 2647383
fa: هارویچ

en: 2647400
fa: هارتل‌پول

en: 2647428
fa: هروگیت

en: 2647451
fa: هارپندن

en: 2647461
fa: هارلو

en: 2647570
fa: همیلتون

en: 2647632
fa: هلیفکس

en: 2647639
fa: هیلزاوون

en: 2647655
fa: هایلشام

en: 2647785
fa: گویسبورو

en: 2647793
fa: گیلدفورد

en: 2647878
fa: گریمسبای

en: 2647948
fa: گرینوک

en: 2647972
fa: گرینفورد

en: 2647984
fa: گریت یارموث

en: 2648182
fa: گریز، انگلستان

en: 2648187
fa: گریوزند

en: 2648208
fa: گرانتهام

en: 2648272
fa: گاسپورت

en: 2648319
fa: گول، ریدینگ شرقی یورکشر

en: 2648372
fa: گودالمینگ

en: 2648404
fa: گلاستر

en: 2648405
fa: گلوسوپ

en: 2648438
fa: گلنراتیس

en: 2648579
fa: گلاسگو

en: 2648657
fa: جیلینگهام، کنت

en: 2648773
fa: گیتس‌هد

en: 2648945
fa: گینزبورو، لینکلن‌شر

en: 2648997
fa: فولام

en: 2649024
fa: فروم، سامرست

en: 2649258
fa: فوکستون

en: 2649312
fa: فلیتوود، لانکاشر

en: 2649322
fa: فلیت، همپشر

en: 2649441
fa: فینچلی

en: 2649579
fa: فلیکستو

en: 2649622
fa: فاورشام

en: 2649660
fa: فارنهام

en: 2649672
fa: فارن‌بورو، همپشر

en: 2649692
fa: فارهام

en: 2649715
fa: فالموث، کورنوال

en: 2649723
fa: فالکرک

en: 2649800
fa: اکسموث

en: 2649808
fa: اکستر

en: 2649833
fa: ایوشام

en: 2650004
fa: امسوورث

en: 2650023
fa: الی، کمبریج‌شایر

en: 2650096
fa: الزمر پورت

en: 2650110
fa: ایلند، یورکشر غربی

en: 2650122
fa: الگین

en: 2650209
fa: ادمونتون، لندن

en: 2650225
fa: ادینبرو

en: 2650278
fa: اکلز، منچستر بزرگ

en: 2650309
fa: ایستوود، ناتینگهام‌شر

en: 2650346
fa: رتفورد

en: 2650396
fa: ایست‌لی

en: 2650405
fa: ایست کیلبراید

en: 2650435
fa: ایست گرینستید

en: 2650497
fa: ایست‌بورن

en: 2650628
fa: دورهام

en: 2650657
fa: دانستیبل

en: 2650732
fa: دانفرم‌لاین

en: 2650752
fa: داندی

en: 2650798
fa: دامفریس

en: 2650802
fa: دامبرتون

en: 2650815
fa: داکینفیلد

en: 2650839
fa: دادلی، انگلستان

en: 2650967
fa: درونفیلد

en: 2650983
fa: درویویچ اسپا

en: 2651048
fa: دوور

en: 2651095
fa: دورکینگ

en: 2651101
fa: دورچستر، دورست

en: 2651123
fa: دونکاستر

en: 2651269
fa: دیدکات

en: 2651286
fa: دوزبری

en: 2651294
fa: دوایزز

en: 2651347
fa: داربی، انگلستان

en: 2651485
fa: داونتری

en: 2651495
fa: دارون

en: 2651500
fa: دارتفورد

en: 2651513
fa: دارلینگتون

en: 2651621
fa: داگنهام

en: 2651654
fa: کومبرن

en: 2651715
fa: کامبرنولد

en: 2651817
fa: کرویدون

en: 2651852
fa: کروبورو

en: 2652002
fa: کرو، چشر

en: 2652095
fa: کراملینگتون

en: 2652204
fa: کووز

en: 2652221
fa: کاونتری

en: 2652249
fa: کولسدون

en: 2652381
fa: کوربی

en: 2652458
fa: کونیسبورو

en: 2652464
fa: کونگلتون

en: 2652544
fa: کولن، لانکاشر

en: 2652618
fa: کولچستر

en: 2652696
fa: کوتبریج

en: 2652730
fa: کلایدبنک

en: 2652861
fa: کلیودون

en: 2652885
fa: کلیتورپس

en: 2652974
fa: کلکتون-آن-سی

en: 2652995
fa: سایرن‌سستر

en: 2653075
fa: چریستچورچ، دورست

en: 2653086
fa: چورلی

en: 2653137
fa: چیپینگ سوبوری

en: 2653144
fa: چیپنهام

en: 2653148
fa: چینگفورد

en: 2653192
fa: چیچستر

en: 2653224
fa: چستر لی استریت

en: 2653225
fa: چسترفیلد

en: 2653228
fa: چستر

en: 2653232
fa: چزنت

en: 2653235
fa: چشهام

en: 2653261
fa: چلتنهام

en: 2653266
fa: چلمزفورد

en: 2653305
fa: چاتهام، کنت

en: 2653584
fa: کسلفورد

en: 2653634
fa: کارترتون، آکسفوردشر

en: 2653646
fa: کارشالتون

en: 2653775
fa: کارلایل، کامبریا

en: 2653822
fa: کاردیف

en: 2653877
fa: کنتربری

en: 2653883
fa: کانوک

en: 2653935
fa: کمبسلنگ

en: 2653941
fa: کمبریج

en: 2653945
fa: کامبورن

en: 2653974
fa: کالن

en: 2654141
fa: بوکستون

en: 2654186
fa: باری سنت ادموندز

en: 2654187
fa: بری

en: 2654200
fa: بارتون آپون ترنت

en: 2654252
fa: بارنتوود

en: 2654264
fa: برنلی

en: 2654480
fa: براکسبرن

en: 2654579
fa: برومزگرو

en: 2654663
fa: بریکسهام

en: 2654675
fa: بریستول

en: 2654710
fa: برایتون

en: 2654715
fa: بریج‌هاوس

en: 2654728
fa: بریدلینگتون

en: 2654730
fa: بریج‌واتر

en: 2654782
fa: برنتوود، اسکس

en: 2654938
fa: براینتری، اسکس

en: 2654993
fa: برادفورد

en: 2655009
fa: براکنل

en: 2655095
fa: بورنموث

en: 2655138
fa: بوستون، لینکلن‌شر

en: 2655198
fa: بوتل، انگلستان

en: 2655237
fa: بولتون

en: 2655262
fa: باگنور رجیس

en: 2655315
fa: بلایث، نورث‌آمبرلند

en: 2655351
fa: بلچلی

en: 2655459
fa: بلک‌پول

en: 2655524
fa: بلک‌برن

en: 2655562
fa: بیشاپس استورتفورد

en: 2655582
fa: بیشاپ بریگز

en: 2655583
fa: بیشاپ اوکلند

en: 2655603
fa: بیرمنگام

en: 2655613
fa: برکن‌هد

en: 2655642
fa: بینگلی

en: 2655664
fa: بیلینگام

en: 2655672
fa: بیلریکای

en: 2655689
fa: بیگلسوید

en: 2655707
fa: بیدفورد

en: 2655708
fa: بیدولف

en: 2655729
fa: بیسستر

en: 2655775
fa: بکسلی

en: 2655785
fa: بورلی

en: 2655858
fa: برکمستد

en: 2655984
fa: بلفاست

en: 2656031
fa: بدوورث

en: 2656039
fa: وست بدلینگتون

en: 2656046
fa: بدفورد، انگلستان

en: 2656065
fa: بکنهام

en: 2656070
fa: ببینگتون

en: 2656086
fa: برزدن

en: 2656168
fa: باتلی

en: 2656169
fa: بسگیت

en: 2656173
fa: باث

en: 2656192
fa: باسینگستوک

en: 2656194
fa: بزیلدون

en: 2656235
fa: بری، ولز

en: 2656258
fa: بارهد

en: 2656281
fa: بارنستاپل

en: 2656284
fa: بارنزلی

en: 2656296
fa: بانس، لندن

en: 2656333
fa: بارکینگ

en: 2656396
fa: بنگور، کانتی داون

en: 2656397
fa: بنگور، ولز

en: 2656406
fa: بنبری

en: 2656708
fa: ایر

en: 2656719
fa: آیلزبری

en: 2656915
fa: اشتون-آندر-لین

en: 2656946
fa: اشینگتون

en: 2656955
fa: اشفورد، کنت

en: 2657215
fa: آربروث

en: 2657324
fa: اندوور، همپشر

en: 2657402
fa: آلترینکهام

en: 2657408
fa: آلتون، همپشر

en: 2657471
fa: الوآ

en: 2657540
fa: الدرشات

en: 2657613
fa: اردری

en: 2657697
fa: آکتون، لندن

en: 2657770
fa: آکرینگتون

en: 2657780
fa: ابینگدن، آکسفوردشر

en: 2657782
fa: آبریستویث

en: 2657832
fa: ابردین

en: 2657896
fa: زوریخ

en: 2657941
fa: ایوردون لبن

en: 2657970
fa: ونترتور

en: 2657996
fa: ویل، سن‌گلان

en: 2658011
fa: وتنژان

en: 2658145
fa: وو وه

en: 2658154
fa: ورنیه، سوئیس

en: 2658216
fa: اوسته

en: 2658377
fa: تون

en: 2658494
fa: ستفیسبورگ

en: 2658576
fa: سیون، سوئیس

en: 2658606
fa: سیر

en: 2658761
fa: شفوزان

en: 2659070
fa: رونان

en: 2659127
fa: پولی

en: 2659296
fa: اونکس، سوئیس

en: 2659297
fa: اولتان

en: 2659496
fa: نوشاتل

en: 2659522
fa: موتانز

en: 2659601
fa: مونترو

en: 2659613
fa: مونته

en: 2659667
fa: میرن

en: 2659811
fa: لوسرن

en: 2659836
fa: لوگنو

en: 2659873
fa: لیتو، لوسرن

en: 2660076
fa: لشو دو فوند

en: 2660104
fa: کریئن

en: 2660108
fa: کروزلنژان

en: 2660119
fa: کونیز

en: 2660127
fa: کولتان

en: 2660305
fa: اورژان

en: 2660365
fa: اریزو

en: 266045
fa: زحله، لبنان

en: 2660512
fa: گرانشان

en: 2660549
fa: گوسو، سن‌گلان

en: 2660727
fa: فروآنفلد

en: 2660911
fa: آمن

en: 2661169
fa: شور، سوئیس

en: 2661265
fa: کروژ

en: 2661513
fa: بیل/بین

en: 2661552
fa: برن

en: 2661604
fa: بازل

en: 2661646
fa: بدان، سوئیس

en: 2661810
fa: الش ویل

en: 2661861
fa: ادلیزویل

en: 2661881
fa: ارو، سوئیس

en: 2662149
fa: ایستد

en: 2662689
fa: ویزبه

en: 2663536
fa: وکفو

en: 2664203
fa: وستویک

en: 2664454
fa: وستروس

en: 2664855
fa: ورنمو

en: 2664996
fa: واربره

en: 2665171
fa: ونشبوی

en: 2665452
fa: ولنتونا

en: 2666199
fa: اوپسالا

en: 2666238
fa: اوپلندز وزبه

en: 2666670
fa: اودوالا

en: 2667094
fa: تومبا

en: 2667303
fa: ترولهتان

en: 2667402
fa: ترلبورگ

en: 266826
fa: طرابلس

en: 267008
fa: صور

en: 2670781
fa: سوندسوال

en: 2673730
fa: استکهلم

en: 2674649
fa: ستفنستول

en: 2676176
fa: سودتلیا

en: 2677234
fa: کوده

en: 2680075
fa: ساندویکن

en: 268064
fa: صیدا

en: 2685750
fa: اوستشوند

en: 2686162
fa: اوسکرشهم

en: 2686469
fa: انشلدسویک

en: 2686657
fa: اوربرو

en: 2687700
fa: نیشوپینگ

en: 2688250
fa: نورتلیه

en: 2688368
fa: نورشوپینگ

en: 2690170
fa: نکخو

en: 2690960
fa: موتلا

en: 2691440
fa: مولنلیککه

en: 2692475
fa: ماشتا

en: 2692613
fa: مریستاد

en: 2693678
fa: لوند

en: 2693759
fa: لودویکه

en: 2694560
fa: لئونبه

en: 2694762
fa: لینشوپینگ

en: 2696329
fa: لیدشوپینگ

en: 2697720
fa: لاندسکرونا

en: 2698729
fa: کونگزبککا

en: 2698739
fa: کونلو

en: 2698767
fa: کومله

en: 2699282
fa: کریستینهامن

en: 2699310
fa: کریتمسته

en: 2700839
fa: شینا

en: 2701223
fa: کاترینهولم

en: 2701680
fa: کارلشته

en: 2701713
fa: کلسکرونا

en: 2701715
fa: کلسکوگا

en: 2701727
fa: کالشهمن

en: 2702261
fa: کلمر

en: 2702979
fa: یونشوپینگ

en: 2704136
fa: هوسکوارنا

en: 2704613
fa: هودیکسول

en: 2706767
fa: هلسینگبورگ

en: 2707399
fa: هسلهولم

en: 2707684
fa: هرنوسند

en: 2708365
fa: هالمستاد

en: 2709628
fa: گوستاوزبی، ورمدو

en: 2711537
fa: یوتبری

en: 2712414
fa: یوله

en: 2715459
fa: فالون

en: 2715568
fa: فالشوپینگ

en: 2715573
fa: فلکنبی

en: 2715946
fa: اسلو

en: 2715953
fa: اسکیلستونا

en: 2716166
fa: انشوپینگ

en: 2720383
fa: بورلنیه

en: 2720501
fa: بوروس

en: 2726756
fa: الینساوس

en: 2727234
fa: اوکشبقیا

en: 2729907
fa: لانگیربین

en: 2732438
fa: ویلا رئال

en: 2732649
fa: ویلا دو کنده

en: 2735083
fa: ریو تینتو

en: 2735787
fa: پووا دوارزیم

en: 2735943
fa: پورتو

en: 2737824
fa: ماتوسینوس

en: 2739590
fa: فیگوئرا دافوش

en: 2742032
fa: براگا

en: 2742416
fa: بارسلوس

en: 2743477
fa: زووله

en: 2743977
fa: زایست

en: 2745088
fa: واخنینگن

en: 2745641
fa: فنلو

en: 2745677
fa: ولپ، خلدرلاند

en: 2745912
fa: اوترخت

en: 2746301
fa: تیلبورخ

en: 2747063
fa: اسنیک

en: 2747203
fa: سیتارد

en: 2747373
fa: لاهه

en: 2747596
fa: اسخیدام

en: 2747599
fa: اسخیفنینگن

en: 2747891
fa: رتردام

en: 2747930
fa: روزن‌دال

en: 2748000
fa: رورموند

en: 2748185
fa: رینن

en: 2748413
fa: پورمرند

en: 2750053
fa: نیمیخن

en: 2750896
fa: میدل‌بورخ

en: 2751283
fa: ماستریخت

en: 2751738
fa: لیلی‌استاد

en: 2751773
fa: لیدن

en: 2751792
fa: لیوواردن

en: 2753638
fa: هورن

en: 2754064
fa: هیلفرسوم

en: 2754447
fa: هلموند

en: 2754861
fa: هاردن‌برخ

en: 2755003
fa: هارلم

en: 2755251
fa: خرونینگن

en: 2755420
fa: خاودا

en: 2755476
fa: خوس

en: 2756071
fa: انسخده

en: 2756136
fa: امن

en: 2756253
fa: آیندهوون

en: 2756644
fa: دراختن

en: 2756987
fa: دفنتر

en: 2757220
fa: دن هلدر

en: 2758012
fa: کاپله ان‌دن ایسل

en: 2758401
fa: بردا

en: 2759426
fa: بارن‌درخت

en: 2759633
fa: آسن

en: 2759661
fa: آرنهم

en: 2759706
fa: آپلدورن

en: 2759794
fa: Âmesterdâm

en: 2759798
fa: آمستل‌فین

en: 2759899
fa: آلکمار

en: 2759915
fa: البلاسردام

en: 2761353
fa: وینر نویشتات

en: 2762372
fa: فیلاخ

en: 2763810
fa: تلفس

en: 2764279
fa: استوکرائو

en: 2764359
fa: اشتایر

en: 2766429
fa: زانکت پولتن

en: 2766824
fa: زالتسبورگ

en: 276781
fa: بیروت

en: 2769110
fa: پرشتولسدورف

en: 277130
fa: بعلبک

en: 2771335
fa: مودلینگ

en: 2772173
fa: لوستن‌آئو

en: 2772400
fa: لینتس

en: 2773913
fa: کلوسترنویبورگ

en: 2775220
fa: اینسبروک

en: 2775742
fa: هوهنمس

en: 2778067
fa: گراتس

en: 2780741
fa: درن‌بیرن

en: 2781503
fa: برگنتس

en: 2782067
fa: بادن نزدیک به وین

en: 2782555
fa: آمشتتن

en: 2783081
fa: زوئیژندرکت

en: 2783089
fa: زوئووژم

en: 2783175
fa: زتژم

en: 2783188
fa: زونووان

en: 2783274
fa: زامست

en: 2783293
fa: زل

en: 2783308
fa: زودلژم

en: 2783310
fa: زوانتم

en: 2783476
fa: وولوو-سن-لامبر

en: 2783632
fa: ویوبروئک

en: 2783763
fa: اوئتوران

en: 2783801
fa: اوئسترلو

en: 2783820
fa: ورویک

en: 2783941
fa: وور

en: 2783979
fa: اوئترمئل-بوآتسفور

en: 2783985
fa: واترلو

en: 2784068
fa: وارخم

en: 2784189
fa: ولکور

en: 2784604
fa: ویلوورد

en: 2784821
fa: ورویه

en: 2785123
fa: اوکل

en: 2785141
fa: تورنو

en: 2785169
fa: توبیز

en: 2785341
fa: تورنه

en: 2785364
fa: ترو

en: 2785389
fa: تنژران

en: 2785470
fa: تیئنان

en: 2785476
fa: تیئلت

en: 2785612
fa: تساندرلو

en: 2785622
fa: ترووران

en: 2785778
fa: تامس

en: 2786344
fa: سومنی

en: 2786420
fa: سوئنیه

en: 2786545
fa: سنت ترویدن

en: 2786559
fa: سن-پیوته-لئو

en: 2786641
fa: سن-کتولیژنوئوه

en: 2786824
fa: سرن

en: 2786963
fa: شوتان

en: 2787149
fa: شئربئک

en: 2787387
fa: سن-ژوس-تان-نود

en: 2787413
fa: سن-ژیل

en: 2787416
fa: سن-گیزلن

en: 2787662
fa: روتسولر

en: 2787769
fa: رنز

en: 2787889
fa: روسلاره

en: 2787989
fa: ریکسانسر

en: 2788499
fa: کرونیون

en: 2788506
fa: پور

en: 2788726
fa: پپرنژ

en: 2788765
fa: پون-ا-سل

en: 2789162
fa: پروولز

en: 2789413
fa: اوریژز

en: 2789471
fa: اوپئی

en: 2789529
fa: اودنرد

en: 2789751
fa: اوزتکام

en: 2789786
fa: اوستنده

en: 2790101
fa: نیول

en: 2790114
fa: نینو

en: 2790471
fa: نمور، بلژیک

en: 2790595
fa: موزکرون

en: 2790676
fa: مرتزل

en: 2790869
fa: مون

en: 2791067
fa: مول

en: 2791194
fa: میدلکرک

en: 2791315
fa: مورلبوک

en: 2791343
fa: منن

en: 2791424
fa: مز

en: 2791537
fa: مشلان

en: 2791744
fa: مرش‌آن‌فمن

en: 2791814
fa: منژ

en: 2791857
fa: ملدوژم

en: 2791961
fa: مئامشلان

en: 2791964
fa: مازک

en: 2792179
fa: لمل

en: 2792196
fa: لوکرن

en: 2792235
fa: لوکریستی

en: 2792397
fa: لیر

en: 2792413
fa: لیژ

en: 2792567
fa: لسین

en: 2793508
fa: لا لوویر

en: 2794055
fa: کورتریک

en: 2794070
fa: کورتانبرگ

en: 2794117
fa: کونتیک

en: 2794166
fa: کوکسیژد

en: 2794190
fa: کوئکولبرگ

en: 2794210
fa: کنوکئست

en: 2794730
fa: کپولان

en: 2794914
fa: ژت

en: 2795009
fa: ایزژم

en: 2795011
fa: ایکسل

en: 2795100
fa: ایپر

en: 2795113
fa: اویی

en: 2795398
fa: اوگسترتان

en: 2795912
fa: ارو

en: 2795930
fa: ارستال

en: 2796009
fa: ارانتل

en: 2796012
fa: اران

en: 2796153
fa: ایستوپ-دان-برگ

en: 2796491
fa: اسلت

en: 2796542
fa: ارل‌بک

en: 2796637
fa: ام

en: 2796696
fa: ال

en: 2797114
fa: گریمبرژان

en: 2797638
fa: ژراردزبرژان

en: 2797656
fa: خنت

en: 2797713
fa: ژامبلو

en: 2797779
fa: ژل

en: 2797844
fa: گانشوران

en: 2798023
fa: فرموره

en: 2798139
fa: فوره

en: 2798297
fa: فلورو

en: 2798301
fa: فلرون

en: 2798551
fa: ایورژم

en: 2798554
fa: اور

en: 2798573
fa: اوپان

en: 2798578
fa: ایتربیئک

en: 2798987
fa: اکلو

en: 2799226
fa: دور

en: 2799365
fa: دیلبئک

en: 2799397
fa: دیه

en: 2799496
fa: دتلبرژان

en: 2799645
fa: داندرموند

en: 2799746
fa: دنز

en: 2800063
fa: کورسل

en: 2800220
fa: کولفونتن

en: 2800438
fa: شوفونتن

en: 2800448
fa: شتله

en: 2800481
fa: شارلروآ

en: 2800866
fa: بروکسل

en: 2800931
fa: بروخه

en: 2801117
fa: براسخات

en: 2801150
fa: برن‌لوکمت

en: 2801154
fa: برن‌للو

en: 2801226
fa: بوسو

en: 2801447
fa: بورنم

en: 2801858
fa: بلانکنبرژ

en: 2801922
fa: بنش

en: 2801924
fa: بیلزان

en: 2802031
fa: بووران

en: 2802170
fa: برنژان

en: 2802247
fa: سینت-آگاتا-برخم

en: 2802433
fa: بئرسل

en: 2802743
fa: بلان

en: 2802960
fa: اودرگم

en: 2803010
fa: ات

en: 2803033
fa: اس

en: 2803073
fa: آرلن

en: 2803138
fa: آنتورپ

en: 2803160
fa: آن

en: 2803201
fa: آندرلشت

en: 2803204
fa: آندن

en: 2803429
fa: ارسشت

en: 2803443
fa: الته

en: 2803560
fa: تسویکاو

en: 2803620
fa: تسوایبروکن

en: 2803870
fa: سوزه

en: 2804008
fa: تسیتا

en: 2804034
fa: تسیندورف

en: 2804748
fa: تسبرست

en: 2804922
fa: تسایتس

en: 2805597
fa: وورتسن

en: 2805615
fa: وورتسبورگ

en: 2805644
fa: وورسلن

en: 2805753
fa: ووپرتال

en: 2805761
fa: وونستورف

en: 2805910
fa: وولفرات

en: 2806081
fa: وورث آن در راین

en: 2806142
fa: ورمز، آلمان

en: 2806654
fa: وولفسبورگ

en: 2806768
fa: ولفراتزهاوزن

en: 2806914
fa: ولفنبوتل

en: 2807184
fa: ویتسن‌هاوزن

en: 2807218
fa: ویتموند

en: 2807240
fa: ویتلیش

en: 2807344
fa: ویتنبرگ

en: 2807363
fa: ویتن

en: 2807465
fa: ویسمار

en: 2807594
fa: ویپرفورث

en: 2807872
fa: وینندن

en: 2808559
fa: ویلیش

en: 2808720
fa: ویلهمسهافن

en: 2808893
fa: ویلدس‌هاوزن

en: 2809138
fa: ویزلخ

en: 2809346
fa: ویسبادن

en: 2809517
fa: ویل

en: 2809889
fa: وتسلار

en: 2810188
fa: وستراشتده

en: 2810612
fa: وزلینگن

en: 2810678
fa: وزل

en: 2810716
fa: ورتهایم آم ماین

en: 2810808
fa: ورنیگه‌روده

en: 2810833
fa: ورنه

en: 2810855
fa: ورملزکیرشن

en: 2810878
fa: ورل

en: 2810919
fa: وردل

en: 2810945
fa: وردا

en: 2810969
fa: وردوا

en: 2811204
fa: وندلینگن آن در نکا

en: 281133
fa: غزه

en: 2811644
fa: وایتراشتات

en: 2811698
fa: وایسواسر

en: 281184
fa: اورشلیم

en: 2811899
fa: وایسنفلس

en: 2811909
fa: وایسنبورگ در بایرن

en: 2812174
fa: واینهایم

en: 2812204
fa: واینگارتن

en: 2812482
fa: وایمار

en: 2812515
fa: وایلهایم در اوبربایرن

en: 2812625
fa: وایل شهر

en: 2812636
fa: وایل آن در راین

en: 2813390
fa: وگبرگ

en: 2813433
fa: وینر

en: 2813464
fa: ودل

en: 2813786
fa: وازنبرگ

en: 2814005
fa: واراشتاین

en: 2814127
fa: وارندورف

en: 2814131
fa: وارن

en: 2814153
fa: واربورگ

en: 2814270
fa: وانگن در آلگوی

en: 2814362
fa: والتروپ

en: 2814462
fa: والزروده

en: 2814791
fa: والدزهوت-تینگن

en: 2814874
fa: والدکرایبورگ

en: 2814883
fa: والدکیرش

en: 2815137
fa: والدبرول

en: 2815330
fa: وایبلینگن

en: 2815487
fa: واگهویزل

en: 2815559
fa: وادگاسن

en: 2815565
fa: وادرن

en: 2816630
fa: فولکلینگن

en: 2817065
fa: فورده

en: 2817105
fa: فلوتو

en: 2817220
fa: فیلینگن-اشونینگن

en: 2817311
fa: فیرزن

en: 2817324
fa: فیرنهایم

en: 2817537
fa: فرسمولد

en: 2817576
fa: فرل

en: 2817599
fa: فردن، نیدرزاکسن

en: 2817724
fa: فلبرت

en: 2817812
fa: فشتا

en: 2817813
fa: وچلد

en: 2817818
fa: وترستتن

en: 2817873
fa: فارل

en: 2817927
fa: فایهینگن آن در انتس

en: 2818067
fa: یوترسن

en: 2818094
fa: اوزلار

en: 2818766
fa: اونتراشلایسهایم

en: 2819465
fa: اونترهاخینگ

en: 2820087
fa: اونا

en: 2820256
fa: اولم

en: 2820456
fa: اویلتسن

en: 2820577
fa: اوبرلینگن

en: 2820621
fa: اوباخ-پالنبرگ

en: 2820693
fa: توتلینگن

en: 2820860
fa: توبینگن

en: 2820973
fa: تروسینگن

en: 2821029
fa: ترویزدورف

en: 2821164
fa: تری‌یر

en: 2821515
fa: تروان‌اشتاین

en: 2821517
fa: تروانرویت

en: 2821807
fa: تورگاو

en: 2821899
fa: تونیسفورث

en: 282239
fa: رام‌الله

en: 2823533
fa: تمپلین

en: 2823567
fa: تلتو

en: 2823590
fa: تلگته

en: 2823799
fa: تاونوس‌اشتاین

en: 2823812
fa: تاوف کیرشن

en: 2824461
fa: سیکه

en: 2824655
fa: زوندرن

en: 2824801
fa: زولتسباخ-رزنبرگ

en: 2824841
fa: زولتسباخ

en: 2824948
fa: زول

en: 2825297
fa: اشتوتگارت

en: 2826082
fa: اشتراوسبرگ

en: 2826099
fa: اشتراوبینگ

en: 282615
fa: نابلوس

en: 2826287
fa: اشترالزوند

en: 2826304
fa: اشترلن

en: 2826595
fa: اشتولبرگ

en: 2826909
fa: اشتوک‌آخ

en: 2827479
fa: اشتندل

en: 2828105
fa: اشتاینفورت

en: 2829422
fa: اشتاسفورت

en: 2829457
fa: اشتارنبرگ

en: 2829758
fa: اشتات‌لون

en: 2829777
fa: اشتات‌هاگن

en: 2829804
fa: اشتات‌آلندورف

en: 2829901
fa: اشتدته

en: 2829998
fa: اشپروکهاول

en: 2830035
fa: اشپرینگه

en: 2830582
fa: اشپیر

en: 2831088
fa: زونتهوفن

en: 2831250
fa: زونبرگ

en: 2831276
fa: زوندرزهاوزن

en: 2831403
fa: سومرداو

en: 2831486
fa: زواتاو

en: 2831580
fa: زولینگن

en: 2831708
fa: زوئست، آلمان

en: 2831852
fa: زینتسیگ

en: 2831872
fa: زینسهایم

en: 2831924
fa: زینگن

en: 2831948
fa: زیندلفینگن

en: 2832232
fa: زیگمارینگن

en: 2832521
fa: زیگبورگ

en: 2833073
fa: زنفتنبرگ

en: 2833170
fa: زلم

en: 2833242
fa: زلینگن‌اشتات

en: 2833296
fa: زلب

en: 2833475
fa: زنده

en: 2833592
fa: زیزن

en: 2833641
fa: زیلتسه

en: 2834240
fa: شوتسینگن

en: 2834265
fa: شورته

en: 2834282
fa: شورین

en: 2834372
fa: شولم

en: 2834498
fa: شواینفورت

en: 2834978
fa: شوارتسنبرگ، زاکسن

en: 2835345
fa: شوالم‌اشتات

en: 2835482
fa: شوبیش گموند

en: 2835537
fa: شواباخ

en: 2836084
fa: شروبن‌هاوزن

en: 2836203
fa: شرامبرگ

en: 2836282
fa: شرتنز

en: 2836320
fa: شرندورف

en: 2836413
fa: شپفهایم

en: 2836809
fa: شونبک

en: 2837291
fa: اشنفردینگن

en: 2837470
fa: اشنیبرگ

en: 2838053
fa: اشمالنبرگ

en: 2838059
fa: اشمالکالدن

en: 2838201
fa: اشلوشترن

en: 2839050
fa: اشکویدیتس

en: 2839335
fa: شیفراشتات

en: 2841386
fa: زاراشتت

en: 2841648
fa: زانکت آگستین

en: 2841693
fa: زانگرهاوزن

en: 2842112
fa: زالتسودل

en: 2842131
fa: زالتسکتن

en: 2842150
fa: زالتسگیتر

en: 2842632
fa: زارلوئیس

en: 2842647
fa: زاربروکن

en: 2842688
fa: زالفلد

en: 2842884
fa: روسلزهایم

en: 284315
fa: بیت‌لحم

en: 2843355
fa: رودل‌اشتات

en: 2843636
fa: رتوایل

en: 2844265
fa: روث بای نورنبرگ

en: 2844588
fa: روستوک

en: 2844862
fa: رسراث

en: 2844988
fa: رزنهایم

en: 2845222
fa: رننبورگ

en: 2846523
fa: رینتلن

en: 2846843
fa: ریتبرگ

en: 2846939
fa: ریزا

en: 2847033
fa: ریگلسبرگ

en: 2847524
fa: ریبنیتز-دام‌گارتن

en: 2847666
fa: راینباخ

en: 2847689
fa: رده

en: 2847690
fa: ردا-ویدنبورک

en: 2848175
fa: رنینگن

en: 2848245
fa: رندزبرگ

en: 2848273
fa: رمشاید

en: 2848335
fa: رماگن

en: 2848762
fa: راینهایم

en: 2848845
fa: راینبک

en: 284899
fa: اریحا

en: 2849483
fa: رگنسبورگ

en: 2849548
fa: ریز، آلمان

en: 2849647
fa: رکلینگهاوزن

en: 2849802
fa: رافنزبورگ

en: 2850174
fa: راتلینگن

en: 2850213
fa: راتنوا

en: 2850257
fa: راشتات

en: 285066
fa: الخلیل

en: 2850887
fa: رادن

en: 2850954
fa: رادولفتسل آم بودن‌زی

en: 2850995
fa: رادفورموال

en: 2851077
fa: رادبویل

en: 2851079
fa: رادبرگ

en: 2851343
fa: کوئیکبورن

en: 2851465
fa: کوئدلیندبورگ

en: 2851584
fa: پوتلینگن

en: 2851746
fa: پولهایم

en: 2851782
fa: پوخهایم

en: 2852218
fa: پرنتسلاو

en: 2852280
fa: پریتتس

en: 2853209
fa: پلتنبرگ

en: 2853292
fa: پلاوئن

en: 2853572
fa: پرنا

en: 2853574
fa: پیرمازنز

en: 2853658
fa: پینبرگ

en: 2853924
fa: فونگزاشتات

en: 2853928
fa: فولینگن

en: 2853969
fa: فورتسهایم

en: 2854386
fa: فافنهوفن آن در ایلم

en: 2854655
fa: پترسهاگن

en: 2854923
fa: پنتزبرگ

en: 2855047
fa: پاینه

en: 2855328
fa: پاساو

en: 2855441
fa: پارشیم

en: 2855525
fa: پاپنبورگ

en: 2855745
fa: پادربورن

en: 2855859
fa: اوفرراس

en: 2855917
fa: اتوایلر

en: 2855935
fa: اوتوبرون

en: 2856500
fa: استرهولز-شارمبرک

en: 2856883
fa: اسنابروک

en: 2856930
fa: اوکسرزلبن

en: 2856944
fa: اشاتس

en: 2857129
fa: ارانینبرگ

en: 2857291
fa: السبرگ، آلمان

en: 2857306
fa: الپه، آلمان

en: 2857458
fa: اولدنبورگ

en: 2857472
fa: اولشینگ

en: 2857565
fa: اورینگین

en: 2857798
fa: اوفنبورگ

en: 2857900
fa: اورلینگ‌هاوزن

en: 2857904
fa: اور-ارکن‌اشویک

en: 2857943
fa: اولده

en: 2858245
fa: اکتروپ

en: 2858763
fa: اوبرتس‌هاوزن

en: 2859380
fa: اوبر-رام‌اشتات

en: 2860080
fa: اوبرکیرش

en: 2860410
fa: اوبرهاوزن

en: 2861402
fa: اوبرآسباخ

en: 2861632
fa: نورتینگن

en: 2861650
fa: نورنبرگ

en: 2861814
fa: نرتهایم

en: 2861914
fa: نوردلینگن

en: 2861934
fa: نوردهورن

en: 2861982
fa: نوردهاوزن

en: 2862026
fa: نردراشتت

en: 2862104
fa: نوردنهایم

en: 2862118
fa: نوردن

en: 286245
fa: صور

en: 2862620
fa: نینبورگ

en: 286282
fa: صحار

en: 2863223
fa: نیدرکاسل

en: 2863712
fa: نیدراو

en: 2863716
fa: نیدا، هسن

en: 2863840
fa: نویوید

en: 2863941
fa: نوی-اولم

en: 2864005
fa: نوی‌اشترلیتز

en: 2864034
fa: نوی‌اشتات این هل‌اشتاین

en: 2864053
fa: نوی‌اشتات بای کبورگ

en: 2864054
fa: نوی‌اشتات آن در واین‌اشترایه

en: 2864058
fa: نوی‌اشتات آم روبنبرگه

en: 2864118
fa: نویس

en: 2864276
fa: نویروپین

en: 2864435
fa: نویکیرشن

en: 2864475
fa: نوی‌مونستر

en: 2864549
fa: نویمارکت این در اوبرفالتز

en: 2865376
fa: نویفارن بای فرایزینگ

en: 2866070
fa: نویبورگ آن در دوناو

en: 2866135
fa: نویبرندنبورگ

en: 286621
fa: صلاله

en: 2866280
fa: نوی-آن‌اشپاخ

en: 2866333
fa: نتتال

en: 2866375
fa: نتفن

en: 2866758
fa: نکازاولم

en: 2866906
fa: ناومبورگ

en: 2867164
fa: ناگلد

en: 2867542
fa: مونستر، نیدرزاکسن

en: 2867543
fa: مونستر

en: 2867714
fa: مونیخ

en: 2867770
fa: مولهایم

en: 2867985
fa: مولهایم آم ماین

en: 2867996
fa: مولهاوزن

en: 2868788
fa: مول‌آکر

en: 2869019
fa: موسینگن

en: 2869120
fa: مسباخ

en: 2869894
fa: مونشن‌گلادباخ

en: 2869994
fa: مولن

en: 2870221
fa: مئرس

en: 2870318
fa: میتویدا

en: 2871039
fa: میندن

en: 2871284
fa: میشل‌اشتات

en: 2871486
fa: متسینگن

en: 2871535
fa: متمان

en: 2871668
fa: مشده

en: 2871675
fa: مرتسیگ

en: 2871845
fa: مپن

en: 2871983
fa: مندن

en: 2871992
fa: ممینگن

en: 2872079
fa: مله، آلمان

en: 2872155
fa: مایسن

en: 2872225
fa: ماینینگن

en: 2872237
fa: ماینرتس‌هاگن

en: 2872504
fa: میربوش

en: 2872519
fa: میرانه

en: 2872582
fa: مکنهایم

en: 2872611
fa: مشرنیش

en: 2872649
fa: ماین،

en: 287286
fa: مسقط

en: 2873211
fa: مرسبورگ

en: 2873263
fa: مارل، آلمان

en: 2873289
fa: مارک‌ردویتس

en: 2873291
fa: مارکت‌اوبردورف

en: 2873352
fa: مارک‌کلیبرگ

en: 2873632
fa: مارینبرگ

en: 2873776
fa: مارباخ آم نکا

en: 2873891
fa: مانهایم

en: 2874225
fa: ماینتس

en: 2874230
fa: ماینتال

en: 2874545
fa: ماگدبورگ

en: 2875107
fa: لونن

en: 2875115
fa: لونبورگ

en: 2875376
fa: لودویگسهافن

en: 2875379
fa: لودویگزفلده

en: 2875392
fa: لودویگزوبورگ

en: 2875417
fa: لودینگ‌هاوزن

en: 2875457
fa: لودن‌شاید

en: 2875484
fa: لوکنوالده

en: 2875601
fa: لوبک

en: 2875623
fa: لوبناو

en: 2875626
fa: لوبکه

en: 2875881
fa: لراخ

en: 287614
fa: خصب

en: 2876147
fa: لور، آلمان

en: 2876185
fa: لنه، آلمان

en: 2876187
fa: لونه، نوردراین-وستفالن

en: 2876218
fa: لمار

en: 2876755
fa: لوبا

en: 2876865
fa: لیپ‌اشتات

en: 2877088
fa: لینگن

en: 2877550
fa: لینداو

en: 2877648
fa: لیمبورگ آن در لان

en: 2877673
fa: لیمباخ-اوبرفرونا

en: 2878074
fa: لیشتنفلز، بایرن

en: 2878234
fa: لورکوزن

en: 2878270
fa: لویتکیرش ایم آلگاو

en: 2878695
fa: لئونبرگ

en: 2878784
fa: لنه‌اشتات

en: 2878943
fa: لمگو

en: 2879139
fa: لایپزیگ

en: 2879185
fa: لاینفلدن-اشتردینگن

en: 2879241
fa: لایمن

en: 2879315
fa: لایشلینگن

en: 2879367
fa: لرته

en: 2879697
fa: لر، نیدرزاکسن

en: 2879832
fa: لباخ

en: 2880077
fa: لاوپهایم

en: 2880144
fa: لاوف آن در پگنیتز

en: 2880221
fa: لاوخهمر

en: 2881062
fa: لانگنهاگن

en: 2881085
fa: لانگنفلد

en: 2881279
fa: لانگن

en: 2881485
fa: لاندسهوت

en: 2881509
fa: لاندسبرگ آم لش

en: 2881695
fa: لامپرتهایم، آلمان

en: 2881885
fa: لار، بادن-وورتمبرگ

en: 2881889
fa: لان‌اشتاین

en: 2881956
fa: لاگه، نوردراین-وستفالن

en: 2882087
fa: لاتسن

en: 2882091
fa: باد لاسفه

en: 2882439
fa: کونتسالو

en: 2882588
fa: کولمباخ

en: 2883784
fa: کروناخ

en: 2884050
fa: کرویزتال

en: 2884509
fa: کرفلد

en: 2885237
fa: کوتن

en: 2885397
fa: کرشنبرویش

en: 2885408
fa: کرونوستهایم

en: 2885536
fa: کورباخ

en: 2885672
fa: کتز

en: 2885679
fa: کنستانتس

en: 2885732
fa: کونیگز ووسترهاوزن

en: 2885734
fa: کونیگزوینتر

en: 2885760
fa: کونیگ‌اشتاین ایم تاونوس

en: 2885800
fa: کونیگزلوتر

en: 2885908
fa: کونیگزبرون

en: 2886242
fa: کلن

en: 2886446
fa: کلبرمور

en: 2886946
fa: کوبلنتس

en: 288967
fa: السیب

en: 2890158
fa: کیتسینگن

en: 2890473
fa: کیرشهایم اونتر تک

en: 2890504
fa: کیرشهاین

en: 2891014
fa: کیراشپی

en: 2891122
fa: کیل

en: 2891258
fa: کولائر

en: 2891643
fa: کمپن، آلمان

en: 2891834
fa: کلهایم

en: 2891951
fa: کل، بادن-وورتمیرگ

en: 2892080
fa: کاوفبویرن

en: 2892518
fa: کاسل

en: 2892786
fa: کارل‌اشتات آم ماین

en: 2892794
fa: کارلسروهه

en: 2892874
fa: کارلسفلد

en: 2892980
fa: کاربن

en: 2893264
fa: کمپ-لینتفورت

en: 2893437
fa: کامنتس

en: 2893438
fa: کامن

en: 2893544
fa: کالتن‌کیرشه

en: 2894375
fa: کارست

en: 2894553
fa: یولیش

en: 2895044
fa: ینا

en: 2895569
fa: اتسهوهه

en: 2895669
fa: ایزلون

en: 2896020
fa: اینگلهایم آم راین

en: 2896514
fa: ایلمناو

en: 2896546
fa: ایلرتیسن

en: 2896736
fa: ایداشتاین

en: 2896753
fa: ایدار-اوبراشتاین

en: 2896817
fa: ایننبورنن

en: 2897132
fa: هوسوم

en: 2897216
fa: هورت

en: 2897436
fa: هونفلد

en: 2898098
fa: هوکسواگن

en: 2898111
fa: هوکلهوفن

en: 2898304
fa: خویرزوردا

en: 2898321
fa: هوکستر

en: 2898603
fa: هورستل

en: 2899101
fa: هرب ام نکا

en: 2899601
fa: هولتسمیندن

en: 289962
fa: الخور والدخیره

en: 2899676
fa: هولتس کیرشن

en: 290030
fa: دوحه

en: 290104
fa: ستره

en: 2901420
fa: هوهن‌اشتاین-ارنشتال

en: 2901588
fa: هوهن نویندورف

en: 2902533
fa: هوفهایم ام تانوس

en: 2902559
fa: هوفگایزمار

en: 2902768
fa: هوف، آلمان

en: 2902852
fa: هوکنهایم

en: 2903175
fa: هخهایم ام ماین

en: 290340
fa: منامه

en: 2904789
fa: هیلدس‌هایم

en: 2904795
fa: هیلدن

en: 2904808
fa: هیلشنباخ

en: 2904992
fa: هویزن‌اشتام

en: 2905206
fa: هت‌اشتت

en: 2905290
fa: هسیش الدندورف

en: 2905455
fa: هرزوگنراس

en: 2905457
fa: هرتسوگن‌آوراخ

en: 2905560
fa: هرتن

en: 2905826
fa: هرنبرگ

en: 2905891
fa: هرنه

en: 2906121
fa: هرفورد

en: 2906152
fa: هردکه

en: 2906331
fa: هنینگزدورف

en: 2906376
fa: هنف

en: 2906595
fa: همر

en: 2906676
fa: هلم‌اشتات

en: 2907201
fa: هاینزبرگ

en: 2907545
fa: هایلباد هایلیگن‌اشتات

en: 2907585
fa: هایلیگن‌هاوس

en: 2907669
fa: هايلبرون

en: 2907851
fa: هایدنهایم آن در برنتس

en: 2907887
fa: هایدهناو

en: 2907911
fa: هایدلبرگ

en: 2908032
fa: هایده

en: 2908495
fa: هشینگن

en: 2909230
fa: هاتینگن

en: 2910278
fa: هارزه‌وینکل

en: 2910831
fa: هانوفر

en: 2911007
fa: هانو

en: 2911051
fa: هامینکلن

en: 2911240
fa: هام

en: 2911271
fa: هاملن

en: 2911298
fa: هامبورگ

en: 2911384
fa: هالفر

en: 2911520
fa: هاله

en: 2911584
fa: هالدنسلبن

en: 2911665
fa: هالبراشتات

en: 2911964
fa: هایگر

en: 2913366
fa: گوترزلوه

en: 2913433
fa: گوتزرو

en: 2913537
fa: گونتسن‌هاوزن

en: 2913555
fa: گونتسبورگ

en: 2913761
fa: گومرزباخ

en: 2913922
fa: گوبن

en: 2914929
fa: گرس-اوم‌اشتات

en: 2915613
fa: گرس-گراو

en: 2916630
fa: گرشنهاین

en: 2917138
fa: گروناو، نوردراین-وستفالن

en: 2917325
fa: گریما

en: 2917540
fa: گرفنبرویش

en: 2917544
fa: گرفن

en: 2917788
fa: گرایفسوالد

en: 2918632
fa: گوتینگن

en: 2918752
fa: گوتا

en: 2918840
fa: گسلار

en: 2918987
fa: گرلیتز

en: 2919054
fa: گوپینگن

en: 2919625
fa: گخ

en: 2920020
fa: گلاوخاو

en: 2920236
fa: گلادبک

en: 2920433
fa: گیلشینگ

en: 2920478
fa: گیفهورن

en: 2920512
fa: گیسن

en: 2920620
fa: گینگن آن در برنتس

en: 2920757
fa: گفلسبرگ

en: 2920834
fa: گسکه

en: 2920842
fa: گشر

en: 2920891
fa: گرشتهوفن

en: 2921034
fa: گرمرزهایم

en: 2921039
fa: گرمرینگ

en: 2921061
fa: گرلینگن

en: 2921139
fa: گرتزرید

en: 2921232
fa: گرا

en: 2921242
fa: گئورگسمارینهوته

en: 2921466
fa: گلزنکیرشن

en: 2921473
fa: گلن‌هاوزن

en: 2921528
fa: گلدرن

en: 2921653
fa: گایزلینگن آن در اشتایگه

en: 2921837
fa: گایلن‌کیرشن

en: 2922102
fa: گیزتاخت

en: 292223
fa: دبی

en: 2922530
fa: گارمیش-پارتنکیرشن

en: 2922582
fa: گارشینگ بای مونیخ

en: 2922586
fa: گاربزن

en: 2923362
fa: گاگناو

en: 2923507
fa: فوسن

en: 2923544
fa: فورت

en: 2923588
fa: فورستنوالده

en: 2923625
fa: فورستنفلدبروک

en: 2923822
fa: فولدا

en: 2924206
fa: فروندنبرگ

en: 2924360
fa: فریزویته

en: 2924585
fa: فریدریشسهافن

en: 2924625
fa: فریدریشزدورف

en: 2924802
fa: فریدبرگ، هسن

en: 2924803
fa: فریدبرگ، بایرن

en: 2924894
fa: فرویدن‌اشتات

en: 2925017
fa: فرایتال

en: 2925034
fa: فرایزنگ

en: 2925080
fa: فرایلایسنگ

en: 2925177
fa: فرایبورگ

en: 2925189
fa: فرایبرگ آم نکار

en: 2925192
fa: فرایبرگ

en: 2925259
fa: فرشن

en: 2925533
fa: فرانکفورت

en: 2925550
fa: فراکنتال

en: 2925629
fa: فرانکنبرگ

en: 2925630
fa: فرانکنبرگ، زاکسن

en: 2925832
fa: فرست

en: 2925910
fa: فورشهایم

en: 2926271
fa: فلنسبورگ

en: 2926670
fa: فینستروالده

en: 292672
fa: شارجه

en: 2927268
fa: فلباخ

en: 2927930
fa: فالکنزی

en: 2928381
fa: ائوتین

en: 2928396
fa: ائوسکیرش

en: 2928615
fa: اتلینگن

en: 2928810
fa: اسن

en: 2928874
fa: اسپلکامپف

en: 2928963
fa: اشوایلر

en: 2928967
fa: اشوگه

en: 292913
fa: العین

en: 2929134
fa: اشبورن

en: 2929247
fa: ارویته

en: 2929567
fa: ارلانگن

en: 2929600
fa: ارکرات

en: 2929622
fa: ارکلنز

en: 2929670
fa: ارفورت

en: 2929671
fa: ارفت‌اشتات

en: 292968
fa: ابوظبی

en: 2929715
fa: اردینگ

en: 2929831
fa: اپینگن

en: 2930030
fa: انیگرلوه

en: 2930043
fa: انیپتال

en: 2930449
fa: امزدتن

en: 2930509
fa: امه ریش

en: 2930596
fa: امدن

en: 2930821
fa: المزهورن

en: 2930889
fa: الوانگان

en: 293100
fa: صفد

en: 2931414
fa: آیسلینگن

en: 2931481
fa: آیزنهوتن‌اشتات

en: 2931574
fa: آیزناخ

en: 2931804
fa: آینبک

en: 2931871
fa: آیلنبورگ

en: 293222
fa: یبنه

en: 293286
fa: ام‌الفحم

en: 2932924
fa: انینگن

en: 293322
fa: طبریه

en: 2933627
fa: اکرنفورده

en: 2933882
fa: ابرس والده

en: 2933959
fa: ابرزباخ آن در فیلز

en: 293397
fa: تل‌آویو

en: 2934020
fa: ابرباخ

en: 2934246
fa: دوسلدورف

en: 293426
fa: طمره

en: 2934662
fa: دولمن

en: 2934691
fa: دویسبورگ

en: 2934728
fa: دودراشتات

en: 2935022
fa: دریسدن

en: 2935042
fa: درن‌اشتاینفورت

en: 2935220
fa: درای‌آیش

en: 2935517
fa: دورتموند

en: 2935530
fa: دورستن

en: 2935825
fa: دورماگن

en: 2936253
fa: دوناوورث

en: 2936267
fa: دوناشینگن

en: 293655
fa: سخنین

en: 2936658
fa: دوبلن

en: 2936705
fa: دیتزینگن

en: 2936871
fa: دینزلاکن

en: 2936909
fa: دینگولفینگ

en: 2936974
fa: دیلینگن آن در دانوب

en: 2936985
fa: دیلنبورگ

en: 2937040
fa: دیزنباخ

en: 2937317
fa: دیپهولز

en: 2937591
fa: دیبورگ

en: 293768
fa: رمله

en: 293783
fa: رمت هشارون

en: 293788
fa: رمت گن

en: 2937936
fa: دتمولد

en: 2937959
fa: دسائو

en: 2938323
fa: دلمنهورست

en: 2938376
fa: دلیتزش

en: 2938389
fa: دلبروک

en: 2938540
fa: دگندورف

en: 2938784
fa: داتلن

en: 2938913
fa: دارمشتات

en: 2939167
fa: دامه

en: 293962
fa: اور یهودا

en: 2939623
fa: داخاو

en: 2939658
fa: کوکسهاون

en: 2939747
fa: کریمیتشوا

en: 2939797
fa: کریلزهایم

en: 2939811
fa: کتبوس

en: 2939820
fa: کسویگ

en: 2939945
fa: کسفلد

en: 2939951
fa: کوبورگ

en: 2939969
fa: کلوپنبورگ

en: 2939995
fa: کلاوستال-تسلرفلد

en: 2940132
fa: کمنیتز

en: 2940213
fa: سله

en: 2940231
fa: کاستروپ-راوکسل

en: 2940383
fa: کلاو

en: 2940451
fa: بوکستهوده

en: 2940512
fa: بوتزباخ

en: 294068
fa: نتیوت

en: 294071
fa: نتانیا

en: 294074
fa: نس زیونا

en: 2940938
fa: بوراشتت

en: 2940942
fa: بورشاید

en: 294097
fa: ناتسرات عیلیت

en: 294117
fa: نهاریا

en: 2941405
fa: بورگدورف

en: 2941570
fa: بورن

en: 2941976
fa: بول

en: 2942073
fa: بودینگن

en: 2942159
fa: بوکه‌بورگ

en: 2942323
fa: بوخهلتس در نوردهایده

en: 2942634
fa: بوخن

en: 2943320
fa: برول

en: 2943408
fa: بروکمول

en: 2943560
fa: بروخزال

en: 2943573
fa: بروخکوبل

en: 2944079
fa: بریلن

en: 2944200
fa: برتن

en: 294421
fa: لاد

en: 2944354
fa: برمرفورده

en: 2944368
fa: برمرهافن

en: 2944388
fa: برمن

en: 2945024
fa: براونشوایگ

en: 294514
fa: کفار سابا

en: 2945358
fa: برندنبورگ آن در هاول

en: 2945474
fa: برامشه

en: 2945542
fa: براکل، آلمان

en: 2945591
fa: براکنهایم

en: 2945756
fa: بتتروپ

en: 2946111
fa: برنهایم

en: 2946172
fa: بورنا

en: 2946228
fa: برکن، نوردراین-وستفالن

en: 2946366
fa: بوپارد

en: 2946447
fa: بن

en: 2947416
fa: بوخوم

en: 2947421
fa: بوشولت، آلمان

en: 2947444
fa: بوبلینگین

en: 2947449
fa: بوبینگن

en: 294760
fa: هود هشارون

en: 2947641
fa: بلمبرگ

en: 2947739
fa: بلیزکاستل

en: 294801
fa: حیفا

en: 2948071
fa: بلنکنبورگ

en: 2948825
fa: بینگن آن در راین

en: 2949012
fa: بیتیگهایم-بیسینگن

en: 2949186
fa: بیله‌فلد

en: 2949423
fa: بیبراخ آن در ریس

en: 2949470
fa: بکسباخ

en: 2949475
fa: بورونگن

en: 294999
fa: گیواتائیم

en: 2950073
fa: برنبورگ

en: 2950096
fa: برنا بای برلین

en: 2950159
fa: برلین

en: 2950294
fa: بگنوی‌اشتات

en: 2950344
fa: برگکامن

en: 295064
fa: گدرا

en: 2950978
fa: بنزهایم

en: 2951111
fa: بندورف آن در راین

en: 2951648
fa: بدبورگ

en: 2951654
fa: بکوم، آلمان

en: 2951825
fa: بایرویت

en: 2951881
fa: بواتزن

en: 2951923
fa: بواناتال

en: 2952252
fa: باسوم

en: 295277
fa: ایلات

en: 2952984
fa: بامبرگ

en: 2953089
fa: بالینگن

en: 295328
fa: دیمونا

en: 2953302
fa: بیزوایلر

en: 2953317
fa: باد ویلدونگن

en: 2953320
fa: باد والدزی

en: 2953321
fa: باد فیلبل

en: 2953324
fa: باد تولز

en: 2953339
fa: باد زوندن آن در تاونوس

en: 2953341
fa: باد زگبرگ

en: 2953347
fa: باد اشوراتوا

en: 2953357
fa: باد زالزونگن

en: 2953358
fa: باد زالتسوفلن

en: 2953363
fa: باد زکینگین

en: 2953371
fa: باد رایشنهال

en: 2953374
fa: باد راپنوا

en: 2953379
fa: باد پیرمونت

en: 2953385
fa: باد الدزوله

en: 2953386
fa: باد اوین‌هاوزن

en: 2953389
fa: باد نوی‌اشتات آن در زاله

en: 2953391
fa: باد نوین‌آر-آروایلار

en: 2953395
fa: باد نواهایم

en: 2953398
fa: باد مونستررایفل

en: 2953400
fa: باد موندر آن در دایستر

en: 2953402
fa: باد مرگنت‌هایم

en: 2953405
fa: باد لیپ‌اسپرینگه

en: 2953413
fa: باد لانگن‌زاسا

en: 2953416
fa: باد کرویتسناخ

en: 2953424
fa: باد کیسینگن

en: 2953435
fa: باد هونف

en: 2953436
fa: باد هومبورگ فور در هوهه

en: 2953439
fa: باد هرسفلد

en: 2953449
fa: باد هارتسبورگ

en: 2953504
fa: بادن-بادن

en: 2953522
fa: باد دورک‌هایم

en: 2953525
fa: باد دربورگ

en: 2953545
fa: باد برلبورگ

en: 2953552
fa: بادبنتهایم

en: 2953558
fa: باد آیبلینگ

en: 2953568
fa: باکنانگ

en: 2953770
fa: بابن‌هاوزن

en: 2954006
fa: آوریش

en: 2954172
fa: آوگسبورگ

en: 2954695
fa: آئو

en: 2954932
fa: آتندورم

en: 2955168
fa: آشرسلبن

en: 2955272
fa: آشافنبورگ

en: 295530
fa: بئرشبع

en: 2955421
fa: باد آرولزن

en: 2955439
fa: آرن‌اشتات

en: 2955471
fa: آرنسبرگ

en: 295548
fa: بت یام

en: 2955770
fa: آپلدا

en: 2955936
fa: آنسباخ

en: 2956005
fa: آنابرگ-بوخ‌هولتس

en: 2956093
fa: آنگرمونده

en: 2956206
fa: آندرناخ

en: 295629
fa: اشدود

en: 2956656
fa: آمبرگ

en: 2957773
fa: آلتنبورگ

en: 2957886
fa: آلتنا

en: 2958128
fa: آلسفلد

en: 2958141
fa: آلسدورف

en: 2958516
fa: الفتر

en: 2958533
fa: آلفلد

en: 2958595
fa: آلب‌اشتاد

en: 2958975
fa: آیشاخ

en: 2959083
fa: آرنسبورگ

en: 2959223
fa: اهلن

en: 2959279
fa: آهاوس

en: 2959681
fa: آخیم

en: 2959686
fa: آخرن

en: 2959927
fa: آلن

en: 2960316
fa: لوکزامبورگ

en: 2960596
fa: اش-سور-الزت

en: 2960634
fa: دودلانژ

en: 2960992
fa: واترفورد

en: 2961123
fa: ترالی

en: 2961284
fa: تلا

en: 2961297
fa: اسوردز

en: 2961423
fa: اسلایگو

en: 296173
fa: یوک‌سکوا

en: 2962334
fa: نیس

en: 2962725
fa: مالاهاید

en: 2962974
fa: لیکسلیپ

en: 2964303
fa: فینگلس

en: 2964405
fa: انیس

en: 2964506
fa: دانلیری

en: 2964540
fa: دانداک

en: 2964574
fa: دوبلین

en: 2964661
fa: دراهیدا

en: 2965140
fa: کورک

en: 2965529
fa: سلبریج

en: 296562
fa: یوزغاد

en: 2965715
fa: کاریگالاین

en: 2966022
fa: بری، ایرلند

en: 2966110
fa: بلانچردستاون

en: 2966749
fa: بالینکولیگ

en: 2966794
fa: بالبریگان

en: 2967421
fa: وترولو

en: 2967758
fa: ووآرون

en: 2967849
fa: ویتری-سور-سن

en: 2967917
fa: ویری شتیون

en: 2968054
fa: ونسن

en: 2968142
fa: ویلیه-سور-مرن

en: 2968176
fa: ویر لو بل

en: 2968254
fa: ویوربن

en: 2968515
fa: وی نو سورلو

en: 2968529
fa: ویلنوو-سن-ژرژ

en: 2968555
fa: وینیو لگرن

en: 2968653
fa: ویامومب

en: 2968705
fa: ویلژوئیف

en: 2968748
fa: وییوفرانش سور سئون

en: 2969109
fa: وینیوسورسن

en: 2969257
fa: ویرزون

en: 2969392
fa: ویشی

en: 2969612
fa: ورتو

en: 2969796
fa: ورنویل سور سین

en: 2969958
fa: وردون

en: 2970072
fa: ونیسیو

en: 2970110
fa: وندم

en: 2970148
fa: وانس

en: 2970203
fa: ولیزی ویئکوبله

en: 2970456
fa: وو آن وولن

en: 2970761
fa: وانو

en: 2970777
fa: ونس

en: 2970797
fa: واندور لنانسی

en: 2970962
fa: ولوری

en: 2971041
fa: والنسین

en: 2971549
fa: تروا، فرانسه

en: 2971874
fa: ترامبله آنفرانس

en: 2972049
fa: تخپ

en: 2972191
fa: تور

en: 2972237
fa: تورنفوی

en: 2972284
fa: تورکوآن

en: 2972315
fa: تولوز

en: 2972328
fa: تولون

en: 2972350
fa: تول، فرانسه

en: 2972742
fa: تونون لبن

en: 2972811
fa: تیون‌ویل

en: 2972893
fa: تیه، فرانسه

en: 2973258
fa: تورنی

en: 2973385
fa: تارب

en: 2973495
fa: تلانس

en: 2973675
fa: سورزن

en: 2973745
fa: سوسیان بری

en: 2973783
fa: استراسبورگ

en: 2973841
fa: استن، فرانسه

en: 2974153
fa: سوتووی لروآن

en: 2974389
fa: سوآسون

en: 2974427
fa: سیکس فور لپلاژ

en: 2974681
fa: سوران، فرانسه

en: 2974733
fa: ست، فرانسه

en: 2975446
fa: شیلتیگم

en: 2975525
fa: سوینیی سور اورژ

en: 2975536
fa: سوینیی لو تام

en: 2975758
fa: سومور

en: 2975921
fa: سارتروویل

en: 2975964
fa: سارگمین

en: 2976043
fa: سارسل

en: 2976179
fa: سنوآ

en: 2976341
fa: سلون دو پروانس

en: 2976406
fa: سللنچس

en: 2976984
fa: سن سباستین سور لوآر

en: 2977388
fa: سن پول سور مر

en: 2977800
fa: سن اوآن لومون

en: 2977921
fa: سن-نزر

en: 2977952
fa: سن میشل سور اورژ

en: 2978072
fa: سن مدردان ژل

en: 2978179
fa: سن-مر-د-فوسه

en: 2978317
fa: سن مرتن در

en: 2978621
fa: سن-مانده

en: 2978640
fa: سن-ملو

en: 2978758
fa: سن-لو

en: 2978891
fa: سن-لوران-دو-ور

en: 2979590
fa: سنت اربلن

en: 2979783
fa: سن ژرمن آن له

en: 2980236
fa: سنت اتین دو رووره

en: 2980291
fa: سن-اتین

en: 2980586
fa: سنت فوآ للیون

en: 2980816
fa: سن دیزیه

en: 2980827
fa: سن-دیه-ده-ووژ

en: 2980916
fa: سن-دنی

en: 2981041
fa: سن کلو

en: 298117
fa: وان

en: 2981206
fa: سن-شامون

en: 2981280
fa: سن بریوک

en: 2982235
fa: روی ملمزون

en: 2982343
fa: رویان

en: 2982652
fa: روان

en: 2982681
fa: روبه

en: 2982757
fa: روزنی سو بوآ

en: 298299
fa: عشاق

en: 2983011
fa: رمن- سور-ایزر

en: 2983026
fa: رومن ویل

en: 2983074
fa: روآسیان بری

en: 2983154
fa: ردز

en: 2983276
fa: روشفور، شرانت-ماریتیم

en: 2983362
fa: روآن

en: 2983440
fa: ری اورانژی

en: 2983536
fa: ریو لپپ

en: 2983770
fa: روزه، فرانسه

en: 2983990
fa: رن

en: 2984114
fa: رنس

en: 2984513
fa: رامبوئییه

en: 2984701
fa: کمپر

en: 2985034
fa: پوتو

en: 2986140
fa: پونتوآز

en: 2986302
fa: پونترالیه

en: 2986495
fa: پواتیه

en: 2986501
fa: پوآسی

en: 2987271
fa: پیروفیت سور سن

en: 2987805
fa: پوسک

en: 2987914
fa: پرپینیان

en: 2987967
fa: پریگو

en: 298846
fa: تونجلی

en: 2988507
fa: پاریس

en: 2988621
fa: پانتن

en: 2988670
fa: پامیه

en: 2988758
fa: پلزو

en: 2988867
fa: اوزوآر-لا-فرییر

en: 2988888
fa: اویونکس

en: 2988998
fa: اولن

en: 2989170
fa: اوروو

en: 2989297
fa: اورلی

en: 2989317
fa: اورلئان

en: 2989460
fa: اورانژ، ووکلوز

en: 2990187
fa: نوآزی لو سک

en: 2990189
fa: نوآزی-لو-گراند

en: 2990265
fa: نوژان-سور-مرن

en: 2990355
fa: نیور

en: 2990363
fa: نیم

en: 2990440
fa: نیس

en: 2990474
fa: نورس

en: 2990611
fa: نوی-سور-سن

en: 2990612
fa: نوی سور مرن

en: 2990919
fa: نربون

en: 2990970
fa: نانتر

en: 2990999
fa: نانسی

en: 2991153
fa: موره

en: 2991214
fa: مولوز

en: 2991719
fa: مورسان سور اورژ

en: 2991772
fa: مورلیکس

en: 2992003
fa: مو سنتنیان

en: 2992017
fa: مونتروژ

en: 2992166
fa: مون‌پلیه

en: 2992292
fa: مونلوسون

en: 2992402
fa: مونتینی-له-مس

en: 2992415
fa: مونتینیه لو بروتونو

en: 2992536
fa: مونژورون

en: 2992616
fa: مونفرمی

en: 2992703
fa: مونتلیمر

en: 2992771
fa: مون-دو-مارسان

en: 2992938
fa: مونتبلیر

en: 2993002
fa: مونتوبان

en: 2993760
fa: میرما

en: 2993875
fa: مییو

en: 2994048
fa: مزیو

en: 2994144
fa: مودون

en: 2994160
fa: متز

en: 2994651
fa: مولن

en: 2994798
fa: مو، فرانسه

en: 2995150
fa: موبوژ

en: 2995387
fa: مرتیگ

en: 2995469
fa: مارسی

en: 2995642
fa: مارماند

en: 2995750
fa: مرینین

en: 2995908
fa: مرکان برول

en: 2996148
fa: مانت-اژولی

en: 2996180
fa: منوسک

en: 2996255
fa: ماندلیو لنپول

en: 2996564
fa: مزون لفیت

en: 2996568
fa: مزون-آلفور

en: 2996882
fa: ماکن

en: 2996944
fa: لیون

en: 2997116
fa: لونل

en: 2997395
fa: لوردس

en: 2997556
fa: لورمون

en: 2997577
fa: لوریان

en: 2997712
fa: لونژومو

en: 2998056
fa: لیوری-گرگان

en: 2998150
fa: لیزیو

en: 299817
fa: طرسوس

en: 2998224
fa: لینگلسهایم

en: 2998286
fa: لیموژ

en: 2998324
fa: لیل

en: 2998431
fa: لیئون

en: 2998517
fa: لیبورن

en: 2998975
fa: لوالوآ-پره

en: 3000047
fa: لپن میربو

en: 3000060
fa: سپویون سو بوآ

en: 3000192
fa: لمورو

en: 3000491
fa: للیلا

en: 3002650
fa: لو پلسی روبنسون

en: 3002880
fa: لو پوتی کووییی

en: 3002965
fa: لو پرو-سور-مرن

en: 3003481
fa: لومه سور سن

en: 3003603
fa: لو مان

en: 3003737
fa: لو کرملن-بیستر

en: 3003796
fa: لو آور

en: 3003952
fa: لو گراند کویی

en: 300399
fa: سوکه

en: 3004427
fa: لو کروزو

en: 3004630
fa: لو شزنه

en: 3004871
fa: لو کنه

en: 3005066
fa: لو بوسکا

en: 3005269
fa: لو بلان-منیل

en: 3005825
fa: لولت دو ور

en: 300619
fa: سیواس

en: 3006283
fa: لتست دو بوک

en: 3006414
fa: لسن سور مر

en: 3006767
fa: لا روش-سور-یون

en: 3006787
fa: لا روشل

en: 3007477
fa: لااون

en: 3007609
fa: لانیون

en: 3007794
fa: لانسته

en: 300796
fa: سیلوان

en: 300808
fa: سلوکیه

en: 3008218
fa: لامبرسار

en: 300822
fa: سیرت

en: 3009071
fa: لنیی سور مرن

en: 3009169
fa: لگرن کولمب

en: 3009443
fa: لافلش

en: 3009824
fa: لکورنو

en: 3010025
fa: لسیوته

en: 3010529
fa: لسل سن کلو

en: 301101
fa: سریق

en: 301116
fa: شرفلی قوچ‌حصار

en: 301209
fa: شمدینان

en: 3012621
fa: ایوری-سور-سن

en: 3012647
fa: ایستر

en: 3012649
fa: ایسی-له-مولینو

en: 3012834
fa: ایلکیرش-گرافن‌شتادن

en: 3012937
fa: ایئر

en: 3013097
fa: اوی، ایولین

en: 3013403
fa: اروویل-سن-کلر

en: 3013477
fa: اربله

en: 3013525
fa: انن-بومون

en: 3013619
fa: ازبروک

en: 3013627
fa: هیانژ

en: 3013701
fa: یوتس

en: 3014078
fa: اگنو

en: 3014143
fa: گویانکور

en: 3014383
fa: ژوئر

en: 3014728
fa: گرونوبل

en: 3014856
fa: گرس

en: 3015160
fa: گراند سنت

en: 3015419
fa: گردینیان

en: 3015689
fa: گونس

en: 3015902
fa: ژیوور

en: 3016078
fa: ژیف سور ایوت

en: 3016321
fa: ژنویلیه

en: 3016621
fa: گرژ لگونس

en: 3016667
fa: گردن، فرانسه

en: 3016702
fa: گپ، پروانس آلپ-کوت دازور

en: 3016830
fa: گنیی

en: 3016956
fa: فرونتینیان

en: 3017253
fa: فرژو

en: 3017609
fa: فوژر

en: 3017805
fa: فوربک

en: 3017910
fa: فونتنه-سو-بوآ

en: 3017924
fa: فونتنه-او-رز

en: 301827
fa: سرای‌کوی

en: 3018280
fa: فلوری لزوبره

en: 301911
fa: صاندیقلی

en: 3019265
fa: اورو

en: 3019459
fa: اتامپ

en: 3019897
fa: ارمون

en: 3020020
fa: اپینه-سور-سن

en: 3020035
fa: اپینال

en: 3020062
fa: اپرنه

en: 3020310
fa: الانکور

en: 3020495
fa: اشیرول

en: 3020601
fa: اوبون

en: 3020686
fa: دونکرک

en: 3020810
fa: درو، فرانسه

en: 3020832
fa: دروی

en: 3020839
fa: درانسی

en: 3020850
fa: درگواینیان

en: 3021000
fa: دوئه

en: 3021372
fa: دیژون

en: 3021411
fa: دیئپ، سنه مریتیم

en: 3021516
fa: دوی لبر

en: 3021605
fa: دونن

en: 3021662
fa: دسین شارپیو

en: 3022530
fa: کرتی

en: 3022610
fa: کخیی

en: 3023141
fa: کوربوآ

en: 3023356
fa: کودوکرکو برانش

en: 3023645
fa: کورمی-آن-پریزی

en: 3023763
fa: کوربی اسون

en: 3023924
fa: کنفلان-سنت-اونورین

en: 3024035
fa: کنکارنو

en: 3024066
fa: کومپین

en: 3024107
fa: کم لویل

en: 3024195
fa: پونتو کومبو

en: 3024223
fa: کولومیه

en: 3024266
fa: کلومب

en: 3024297
fa: کلمار

en: 3024596
fa: کلیشی سو بوآ

en: 3024635
fa: کلرمون-فران

en: 3024783
fa: کلمر

en: 3025053
fa: شوله، فرانسه

en: 3025055
fa: شوآزی-لو-روآ

en: 302525
fa: پولاتلی

en: 3025466
fa: شربورگ-اکتوویل

en: 3026033
fa: شتو

en: 3026108
fa: شاتنه-ملبری

en: 3026141
fa: شته لورو

en: 3026194
fa: چاتاو-تهیری

en: 3026204
fa: شاتورو

en: 3026467
fa: شارتر

en: 3026613
fa: شارلویل-مزیر

en: 3026637
fa: شرانتون-لو-پون

en: 3027014
fa: شام سور مرن

en: 3027105
fa: شامپینی-سور-مرن

en: 3027422
fa: شامبری

en: 3027484
fa: شلون-سور-سون

en: 3027487
fa: شالون-آن-شامپانی

en: 3027883
fa: سرژی

en: 3027950
fa: سنون

en: 3028134
fa: کویون

en: 3028263
fa: کستر

en: 3028486
fa: کاروین

en: 3028542
fa: کرپانتره

en: 3028641
fa: کارکاسون

en: 3028808
fa: کان

en: 3029030
fa: کمبره

en: 3029096
fa: کلوئیر اکوئیر

en: 3029162
fa: کاله

en: 3029213
fa: کئور

en: 3029227
fa: کنی سور مرن

en: 3029241
fa: کان

en: 3029276
fa: کشان

en: 3029748
fa: برونوآ

en: 3029825
fa: بروئه-لا-بوئیسییر

en: 3029931
fa: برون

en: 3029974
fa: بریو-لا-گیارد

en: 3030257
fa: برتینی-سور-ارژ

en: 3031005
fa: بورژ

en: 3031009
fa: بورگ-آن-برس

en: 3031133
fa: بولون-سور-مر

en: 3031137
fa: بولونی-بیانکور

en: 3031582
fa: بوردو

en: 3031815
fa: بوندی

en: 303195
fa: عثمانیه

en: 3032070
fa: بوآ-کلمب

en: 3032179
fa: بوبینی

en: 3032213
fa: بلوآ

en: 3032469
fa: بلنیک

en: 3032797
fa: بیاریتز

en: 3032824
fa: بزون

en: 3032833
fa: بزیه

en: 3033002
fa: بتوون

en: 3033123
fa: بزانسون

en: 3033791
fa: بلفور

en: 3033881
fa: بگل

en: 3034006
fa: بووه

en: 3034126
fa: بون

en: 3034475
fa: بایون

en: 3034483
fa: بایو، فرانسه

en: 3034640
fa: باستیا

en: 3034911
fa: بار-لو-دوک

en: 3035403
fa: بنیوله

en: 3035681
fa: اوینیون

en: 3035843
fa: اگزر

en: 3035883
fa: اوتن

en: 3036016
fa: اوریاک

en: 3036145
fa: اولنه سو بوآ

en: 3036281
fa: اش، فرانسه

en: 3036386
fa: اوبرویلیه

en: 3036433
fa: اوبنی

en: 3036460
fa: اتی مون

en: 3036572
fa: انییر-سور-سن

en: 3036784
fa: آراس

en: 3036903
fa: ارمانتیر

en: 3036938
fa: آرل

en: 3037456
fa: آنتیب

en: 3037514
fa: آنونی

en: 3037538
fa: ان‌مس

en: 3037543
fa: انسی

en: 3037598
fa: آنگولم

en: 3037612
fa: آنگله

en: 3037656
fa: آنژه

en: 3037854
fa: امیان

en: 3038159
fa: الاوچ

en: 3038213
fa: آلفورویل

en: 3038224
fa: آلس

en: 3038230
fa: الانسون

en: 3038261
fa: البی

en: 3038266
fa: آلبرت‌ویل

en: 303827
fa: نیغده

en: 303831
fa: نوشهر

en: 3038334
fa: آژاکسیو

en: 3038350
fa: اکس-له-بن

en: 3038354
fa: اکس-آن-پروانس

en: 3038634
fa: اژن

en: 3038638
fa: اگد

en: 303873
fa: نازیلی

en: 3038789
fa: ابویل

en: 304081
fa: موش

en: 304184
fa: موغله

en: 3042237
fa: دوگلاس

en: 3042287
fa: سن پتر پورت

en: 3042638
fa: زالائگرسگ

en: 3042929
fa: وسپریم

en: 3043293
fa: واتس

en: 304355
fa: میلاس

en: 304382
fa: میدیات

en: 3044082
fa: تاتابانیا

en: 3044083
fa: تاتا

en: 3044310
fa: سمباتهی

en: 3044681
fa: سنتندره

en: 3044760
fa: سکسارد

en: 3044774
fa: سیکشفهروار

en: 3045190
fa: شپرن

en: 3045332
fa: شیوفک

en: 3045643
fa: شالگوتاریان

en: 3046526
fa: پچ

en: 3046686
fa: پاپا

en: 3047679
fa: نادکانیژا

en: 304782
fa: مارماریس

en: 3047896
fa: مشونماگروور

en: 3047967
fa: موهاچ

en: 304797
fa: ماردین

en: 304922
fa: ملطیه

en: 3049519
fa: کمرم

en: 3050212
fa: کرستهی

en: 3050434
fa: کچکمیت

en: 3050616
fa: کاپشوار

en: 3050719
fa: کالوچا

en: 3052009
fa: گیور

en: 3052040
fa: جنجوش

en: 3052236
fa: گدلو

en: 305268
fa: کوتاهیه

en: 3053163
fa: استرگم

en: 3053281
fa: ایرد

en: 3053438
fa: دونائیوروش

en: 305359
fa: کوش‌آداسی

en: 3054543
fa: سگلید

en: 3054643
fa: بوداپست

en: 3055685
fa: بایا

en: 3056357
fa: آیکا

en: 3056495
fa: زلاته مراوتسه

en: 3056508
fa: ژیلینا

en: 3057384
fa: ستوپاوا، ناحیه مالاتسکی

en: 3057691
fa: سنیتسا

en: 3057789
fa: روژمبرک

en: 3057963
fa: پوخو

en: 3058000
fa: پریه‌ویدزا

en: 3058060
fa: پواژسکا بیستریتسا

en: 3058202
fa: پیه‌شتانی

en: 3058210
fa: پزینک

en: 3058268
fa: پارتیزانسکه

en: 3058531
fa: نیترا

en: 3058897
fa: مالاتسکی

en: 3059179
fa: کیسوتسکه نوه مستو

en: 3060139
fa: هاندلوا

en: 3060346
fa: دوبنیتسا ناد واهم

en: 3060405
fa: دلنی کوبین

en: 3060972
fa: براتیسلاو

en: 3061188
fa: بانوتسه ناد ببراوو

en: 3061344
fa: زنیمو

en: 3061695
fa: ژدار ناد سازاوو

en: 3062339
fa: وستین

en: 3063447
fa: والاشسکه مزیرژیچی

en: 3063907
fa: تروتنو

en: 3064000
fa: ترژینتس

en: 3064288
fa: تپلیتسه

en: 3064379
fa: تابور

en: 3064673
fa: شومپرک

en: 306474
fa: قورقودالی

en: 3065067
fa: ستراکنیتسه

en: 3065617
fa: سکلو

en: 306571
fa: قونیه

en: 3067421
fa: پرستیه‌یو

en: 3067542
fa: پرژیبرام

en: 3067580
fa: پرژرو

en: 3067696
fa: پراگ

en: 3068160
fa: پلزن

en: 3068293
fa: پیسک

en: 3068582
fa: پاردوبیتسه

en: 3068873
fa: ارلوا

en: 3068927
fa: اوپاوا

en: 3069011
fa: اولوموتس

en: 3070862
fa: ملنیک

en: 3071665
fa: لیتوینو

en: 3071677
fa: لیتمیه‌رژیتسه

en: 3071961
fa: لیبرتس

en: 3072463
fa: کوتنا هرا

en: 3072649
fa: کرمیه‌رژیژ

en: 3072656
fa: کرنو

en: 3073254
fa: کپرژیونیتسه

en: 3073371
fa: کلین

en: 3073660
fa: کلاتوی

en: 3073699
fa: کلادنو

en: 3073803
fa: کارلووی واری

en: 3074110
fa: ییرکو

en: 3074149
fa: ییندرژیخوو هرادتس

en: 3074967
fa: هرادتس کرالووه

en: 307515
fa: قر شهر

en: 3075921
fa: هاویرژو

en: 3076127
fa: فریدک-میستک

en: 307654
fa: قیریق‌قلعه

en: 307657
fa: قری‌خان

en: 3077244
fa: دییچین

en: 3077539
fa: خرودیم

en: 3077685
fa: خموتو

en: 3077835
fa: خپ

en: 3077882
fa: چسکی تیه‌شین

en: 3077929
fa: چسکا لیپا

en: 3078610
fa: برنو

en: 307864
fa: کیلیس

en: 3078773
fa: برژتسلاو

en: 3079129
fa: بهومین

en: 3079508
fa: بنشوف

en: 3080165
fa: ژلونا گورا

en: 3080866
fa: زکوپانا

en: 3080944
fa: زاگان

en: 3080985
fa: زابژه

en: 3081368
fa: وروتسواف

en: 3081741
fa: ووتس‌واوک

en: 3082197
fa: ویلون

en: 3082707
fa: واوب ژیخ

en: 3082914
fa: تیشی

en: 3083111
fa: چبینیا

en: 3083185
fa: اشچیانکا

en: 3083271
fa: ترونی

en: 3083829
fa: شچچین

en: 3083955
fa: اشوینواویشچه

en: 3083988
fa: اشفینتوخوویتسه

en: 308464
fa: قیصریه

en: 3084826
fa: استاروگارد گدانسکی

en: 3084840
fa: استارگارت اشچچینسکی

en: 3085151
fa: سوپوت

en: 3085450
fa: سووپسک

en: 3085978
fa: شیرادز

en: 3086586
fa: ربنیک

en: 3086800
fa: رودا شلوسکا

en: 3087584
fa: راسیبورز

en: 3088171
fa: پوزنان

en: 3088825
fa: پوتسک

en: 3089779
fa: استرودا

en: 3090048
fa: اوپوله

en: 3093133
fa: ووچ

en: 3093692
fa: لگنیتسا

en: 3094802
fa: کراکوف

en: 3095049
fa: کشالین

en: 309527
fa: قرامان

en: 3095795
fa: کووبژک

en: 309647
fa: آغری

en: 3096472
fa: کاتوویتس

en: 3096880
fa: کالیش

en: 3097333
fa: یاووژنو

en: 3098218
fa: گروجونتس

en: 3098722
fa: گورژوف ویلکوپولسکی

en: 3099112
fa: گینیزنا

en: 3099230
fa: گلیویتسه

en: 3099424
fa: گدنیا

en: 3099434
fa: گدانسک

en: 3099759
fa: البلنگ

en: 3100796
fa: دومبرووه گورنیچا

en: 3100946
fa: چستوهووا

en: 3101547
fa: زانوف

en: 3101619
fa: خوژوف

en: 3101950
fa: بیتوم

en: 3102014
fa: بیدگوشچ

en: 3103402
fa: بیلسکو بیاوا

en: 3104132
fa: الکساندرا لودزکی

en: 3104324
fa: ساراگوسا

en: 3105976
fa: بیگو

en: 310641
fa: کامان

en: 3106672
fa: وایادولید

en: 3108126
fa: تروئل

en: 3108288
fa: تاراگونا

en: 310859
fa: قهرمان‌مرعش

en: 3108681
fa: سریا

en: 3109256
fa: سگوبیا

en: 3109642
fa: سانتیاگو د کمپوستلا

en: 3109718
fa: سانتاندر

en: 3110643
fa: سانت فلیو د گیکسلس

en: 311073
fa: اسپارتا

en: 3110986
fa: سالو

en: 311111
fa: اسکندرون

en: 3111605
fa: ریپیت

en: 311314
fa: انجیرلیوا

en: 3113331
fa: پلاسنسیا

en: 3114472
fa: پامپلونا

en: 3114531
fa: پالنسیا

en: 3114711
fa: ابیدو

en: 3115177
fa: اولیروس

en: 3116025
fa: موستولس

en: 311665
fa: ایغدیر

en: 311704
fa: ایدیل

en: 3117331
fa: مارتورل

en: 3117735
fa: مادرید

en: 3118150
fa: لگرنیو

en: 3119841
fa: لاکرونیا

en: 3120410
fa: اییسکاس

en: 3120514
fa: هوئسکا

en: 3121424
fa: خیخن

en: 3123504
fa: ال اسکوریال

en: 3124132
fa: کوئنکا

en: 3124765
fa: کولمنار ویگو

en: 3126888
fa: کمبریلز

en: 3127047
fa: کالاتایود

en: 3127461
fa: بورگوس

en: 3128026
fa: بیلبائو

en: 3128760
fa: بارسلون

en: 3129028
fa: بادالونا

en: 3129135
fa: آبیلس

en: 3129661
fa: آرنیس د مار

en: 3133880
fa: تروندهایم

en: 3133895
fa: ترومسا

en: 314136
fa: گول‌باشی

en: 3143244
fa: اسلو

en: 3145375
fa: موس، نروژ

en: 3147474
fa: لیلهامر

en: 314830
fa: غازی عینتاب

en: 314967
fa: فتحیه

en: 3151770
fa: هورتن

en: 315202
fa: اسکی‌شهر

en: 315368
fa: ارزروم

en: 315373
fa: ارزنجان

en: 315498
fa: ارغلی

en: 315515
fa: اردملی

en: 315621
fa: امیرداغ

en: 315697
fa: المالی

en: 315795
fa: البستان

en: 315808
fa: الازیغ

en: 3159016
fa: درامن

en: 315985
fa: ادرمیت

en: 3160881
fa: بودو، نروژ

en: 3161732
fa: برگن

en: 316411
fa: دغو بایزید

en: 3164527
fa: ورونا

en: 3164603
fa: ونیز

en: 3165185
fa: تریسته

en: 3165243
fa: ترنتو

en: 316541
fa: دیاربکر

en: 316542
fa: دیادین

en: 3165524
fa: تورین

en: 316634
fa: دینار

en: 3168070
fa: سن مارینو

en: 3169070
fa: رم

en: 317109
fa: دنیزلی

en: 3172287
fa: نتونو

en: 3172394
fa: ناپل

en: 3174051
fa: استان منتووا

en: 3174953
fa: لچه

en: 3175628
fa: ایسی

en: 3176219
fa: جنوا

en: 3176959
fa: فلورانس

en: 3177337
fa: استه، ونتو

en: 3178019
fa: کورجو

en: 3179162
fa: سنتو، فرارا

en: 3180601
fa: کاپوآ

en: 3181683
fa: بوسکورئاله

en: 3182351
fa: باری

en: 3182897
fa: آردئا

en: 3182957
fa: آپریلیا

en: 3183719
fa: ولوره

en: 3183875
fa: تیرانا

en: 3184935
fa: لژه

en: 3185211
fa: کاوایه

en: 3185672
fa: فیر

en: 3185728
fa: دراج

en: 3186084
fa: برات

en: 3186573
fa: زنیتسا

en: 318675
fa: جیحان

en: 3186781
fa: زاپرشیچ

en: 3186886
fa: زاگرب

en: 3186952
fa: زادار

en: 3187047
fa: ووکوار

en: 3187297
fa: ورباس

en: 318755
fa: چشمه

en: 3187719
fa: وینکوتسی

en: 3188225
fa: ولیکا کلدوشا

en: 3188244
fa: ولیکا گریتسا

en: 3188383
fa: واراژدین

en: 3188402
fa: والیفو

en: 3188434
fa: اوژیتسه

en: 3188582
fa: توزلا

en: 3188924
fa: تراونیک

en: 3190261
fa: اسپلیت

en: 3190342
fa: سومبور

en: 3190359
fa: سلین، کرواسی

en: 3190586
fa: اسلاونسکی برد

en: 3190589
fa: پژگا، کرواسی

en: 3190813
fa: سیساک

en: 3190941
fa: سیبنیک

en: 3191281
fa: سارایوو

en: 3191376
fa: شاباس

en: 3191429
fa: روما

en: 3192224
fa: پولا

en: 3193044
fa: پودگوریتسا

en: 3193161
fa: پلیفلیا

en: 3194351
fa: نوو مستو

en: 3194360
fa: نووی ساد

en: 3194494
fa: نیکشیچ

en: 3194828
fa: موستار

en: 3196359
fa: لیوبلیانا

en: 3197728
fa: کپریونیتسا

en: 3199779
fa: گراچانیتسا، بوسنی و هرزگوین

en: 3200396
fa: گراژده

en: 3202220
fa: جاکوو

en: 3202641
fa: ستینیه

en: 3202781
fa: تسلیه

en: 3202888
fa: چاکوتس

en: 3203106
fa: بودوا

en: 3203521
fa: برچکو

en: 320392
fa: بوردور

en: 3203982
fa: بیلوار

en: 3204186
fa: بیه‌لینا

en: 3204222
fa: بیهاچ

en: 3204509
fa: بار، مونته‌نگرو

en: 3204541
fa: بانیا لوکا

en: 3204674
fa: باچکا پلانکا

en: 320552
fa: بوزیازی

en: 320557
fa: بوزویوک

en: 3206590
fa: ریان

en: 3207197
fa: فلمار

en: 320871
fa: بور

en: 320995
fa: بودروم

en: 321025
fa: بتلیس

en: 321337
fa: بسنی

en: 321426
fa: برگاما

en: 321836
fa: باتمان

en: 322165
fa: بالیکسیر

en: 322830
fa: آیدین

en: 323777
fa: آنتالیا

en: 323786
fa: آنکارا

en: 323828
fa: آنامور

en: 324172
fa: آلاشهر

en: 324190
fa: آلانیا

en: 324496
fa: آق‌سرای

en: 324698
fa: آق‌حصار

en: 3247449
fa: آخن

en: 324944
fa: آقچه‌قلعه

en: 325303
fa: افیون قره‌حصار

en: 325330
fa: آدیامان

en: 325363
fa: آدانا

en: 32723
fa: يستگاهِ راهاهَنِ گَرمسار

en: 3272460
fa: مورفلدن-والدورف

en: 3272941
fa: ریداشتات

en: 3274966
fa: لاودا-کونیگزهوفن

en: 32767
fa: قرچك

en: 32909
fa: شهر جدید اندیشه

en: 333287
fa: کرن

en: 3336891
fa: فیلدراشتات

en: 3336893
fa: ردگاو

en: 3345300
fa: کارلواتس

en: 3345439
fa: تلفورد

en: 3345440
fa: کریگ‌آوون

en: 3346015
fa: سومبه، آنگولا

en: 3347019
fa: نامیبه، آنگولا

en: 3347353
fa: مننگو، آنگولا

en: 3347719
fa: لونا، آنگولا

en: 3347762
fa: لوبنگو، آنگولا

en: 3347939
fa: لبیتو، آنگولا

en: 3348313
fa: هوامبو، آنگولا

en: 3352136
fa: ویندهوک

en: 3369157
fa: کیپ‌تاون

en: 3370903
fa: جیمزتاون، سینت هلینا

en: 3374333
fa: پرایا

en: 3378644
fa: جورج‌تاو

en: 3380387
fa: سن لوران دو مرونی

en: 3382160
fa: کاین

en: 3383330
fa: پاراماریبو

en: 3388368
fa: سائو لوئیس، مارانهاو

en: 3389353
fa: سانتاری، پارا

en: 3390760
fa: ریسیف

en: 3395998
fa: ماکاو

en: 3397277
fa: ژواو پسوا، پارائیبا

en: 3399415
fa: فورتالزا

en: 3405870
fa: بلم

en: 3407440
fa: آپودی

en: 3407669
fa: انانین‌دوا، پارا

en: 3407882
fa: التمیرا، پارا

en: 3408404
fa: ابرو ا لیما، پرنامبوکا

en: 3413829
fa: ریکیاویک

en: 3415212
fa: کوپاووگور

en: 3421319
fa: نوک

en: 3427213
fa: سراته

en: 3427833
fa: تاندیل

en: 3428992
fa: سان ایسیدرو

en: 3429577
fa: رزیستنسیا

en: 3429652
fa: کیلمس

en: 3429777
fa: پورتو یواسو

en: 3429886
fa: پوساداس

en: 3429902
fa: پونته‌ودرا

en: 3430340
fa: اوبرا

en: 3430443
fa: نکوچئا

en: 3430545
fa: مورون

en: 3430697
fa: مرلو

en: 3430708
fa: مرسدس، بوئنوس آیرس

en: 3430709
fa: مرسدس

en: 3430863
fa: مار دل پلاتا

en: 3430988
fa: لوخان

en: 3432043
fa: لا پلاتا

en: 343300
fa: اسمره

en: 3433658
fa: گوالگوایچو

en: 3433663
fa: گوالگوای

en: 3433899
fa: فورموزا

en: 3435010
fa: دون تورکواتو

en: 3435103
fa: کوروسو کواتیا

en: 3435217
fa: کورینتس

en: 3435261
fa: کونکوردیا

en: 3435264
fa: کنسپسیون دل اوروگوای

en: 3435910
fa: بوئنوس آیرس

en: 3436177
fa: بالکارسه

en: 3436199
fa: آسول

en: 3436714
fa: ویاریکا

en: 3437056
fa: سن لورنزو، پاراگوئه

en: 3437526
fa: پیلار

en: 3437547
fa: پدرو خوآن کابالرو

en: 3437863
fa: لامباره

en: 3437918
fa: ایتائوگوآ

en: 3438115
fa: فرناندو دلا مورا

en: 3438735
fa: انکارانسیون

en: 3438819
fa: کورونل اوویدو

en: 3439101
fa: سیوداد دل استه

en: 3439214
fa: کاپیاتا

en: 3439320
fa: کائاکوپه

en: 3439389
fa: آسونسیون

en: 3439525
fa: یانگ، اروگوئه

en: 3439748
fa: ترینیداد، اروگوئه

en: 3439781
fa: ترینتا ای ترس

en: 3440034
fa: تاکوآرمبو

en: 3440639
fa: سان خوزه دمایو

en: 3440696
fa: سان کارلوس، اروگوئه

en: 3440714
fa: سالتو، اروگوئه

en: 3440777
fa: روچا

en: 3440781
fa: ریورا

en: 3441243
fa: پایساندو

en: 3441575
fa: مونته‌ویدئ

en: 3441665
fa: میناس، اروگوئه

en: 3441684
fa: مرسدس، اروگوئه

en: 3441702
fa: ملو، اروگوئه

en: 3441894
fa: مالدونادو، اروگوئه

en: 3442057
fa: لاس‌پیدراس، اروگوئه

en: 3442568
fa: فرای بنتوس

en: 3442727
fa: دورازنو

en: 3442750
fa: دولورس، اروگوئه

en: 3443013
fa: کولونیا دل ساکرامنتو

en: 3443341
fa: کارملو، اروگوئه

en: 3443758
fa: آرتیگاس، اروگوئه

en: 3445983
fa: توکانو، باهیا

en: 3448439
fa: سائوپائولو

en: 3448632
fa: ساو خوزه دوس پینهایس

en: 3448636
fa: سائو خوزه دوس کامپس

en: 344901
fa: مندفرا

en: 3449319
fa: ساو کارلوس

en: 3449433
fa: سانتوس

en: 344979
fa: آدیس آبابا

en: 3450083
fa: سانتا ماریا

en: 3450554
fa: سالوادور

en: 3451055
fa: ریو وارده، گوییاس

en: 3451190
fa: ریو دو ژانیرو

en: 3451668
fa: ریسندی

en: 3452925
fa: پورتو الگره

en: 3453186
fa: پونتا گروسا

en: 3454690
fa: پائولینیا

en: 3458449
fa: لوندرینا

en: 3459094
fa: لاگونا

en: 3463030
fa: فوز دو لوآچو

en: 3463237
fa: فلوریانوپلیس

en: 3464374
fa: دوکی دی کاشیس، ریو دو ژانیرو

en: 3464975
fa: کوریتیبا

en: 3465038
fa: کویابا

en: 3466779
fa: مار زنگی

en: 3467747
fa: کامپوگرانده

en: 3467865
fa: کمپیناس

en: 3469058
fa: برازیلیا

en: 3470127
fa: بلو هوریزونته

en: 3472343
fa: امریکنا، سائو پائولو

en: 3472518
fa: آلمیرانته تامانداره

en: 347796
fa: سوهاج

en: 3489460
fa: مونتگوبی

en: 3489854
fa: کینگستون

en: 350203
fa: رشید

en: 350550
fa: استان قنا

en: 3513563
fa: کرالن‌دیک

en: 3514670
fa: ویلاهرمسا، تاباسکو

en: 3514783
fa: وراکروس

en: 3515001
fa: توکسلا گوتیرس٬ چیاپاس

en: 3515302
fa: تولوکا

en: 3516035
fa: تمیکسکو

en: 3516109
fa: تهواکان

en: 3516266
fa: تاپاچولا

en: 3516355
fa: تامپیکو

en: 3520339
fa: رینوسا تامائولیپاس

en: 3521081
fa: پوئبلا٬ پوئبلا

en: 3522210
fa: پاچوکا٬ ایدالگو

en: 3522507
fa: اوآخاکا د خوارز

en: 3522551
fa: نوئوو لاردو

en: 3522732
fa: نیکولاس رومرو، مکزیکو

en: 3522790
fa: ناوکالپان د خوارز، استادو د مخیکو

en: 3523183
fa: میناتیتلان

en: 3523303
fa: متپک

en: 3523349
fa: مریدا، یوکاتان

en: 3523791
fa: ماکوسپانا

en: 3526798
fa: ایگوالا

en: 3529947
fa: کورناواک

en: 3530240
fa: کوردوبا، وراکروز

en: 3530517
fa: کواتزاکوالکوس

en: 3530580
fa: سیوداد ویکتوریا

en: 3530594
fa: سیوداد مادرو

en: 3530597
fa: مکزیکوسیتی

en: 3530599
fa: سیوداد دل کارمن

en: 3530757
fa: چولولا

en: 3531023
fa: چتومال٬ کینتانا رو

en: 3531673
fa: کانکون٬ کینتانا رو

en: 3533462
fa: آکاپولکو، گوئررو

en: 3534632
fa: وارادرو

en: 3534915
fa: ترینیداد، کوبا

en: 3536729
fa: سانتیاگو د کوبا

en: 3537906
fa: سانتا کلارا

en: 3550598
fa: لاس توناس

en: 3553478
fa: هاوانا

en: 3570412
fa: لو روبر

en: 3570428
fa: لو لمونتن

en: 3570675
fa: فور-دو-فرانس

en: 3571824
fa: ناسائو

en: 3573197
fa: همیلتون

en: 3573374
fa: د ولی

en: 3573890
fa: پرت آو اسپاین

en: 3575551
fa: باسه‌تر

en: 3575635
fa: روسو

en: 3576812
fa: کاستریس

en: 3577887
fa: کینگزتاون

en: 3578069
fa: پلی‌موث، مونتسرات

en: 3578682
fa: پوتی بور

en: 3578959
fa: لزبیم

en: 3578967
fa: لو مول

en: 3578978
fa: لو گوسیه

en: 3579732
fa: باس-تر

en: 3579767
fa: خلیج مئو

en: 358048
fa: دمیاط

en: 3580661
fa: جرج‌تاون، جزایر کیمن

en: 3582672
fa: بلموپان

en: 3582677
fa: بلیز سیتی

en: 3583102
fa: سنسناته

en: 3583361
fa: سان سالوادور

en: 358620
fa: سفاجا

en: 359792
fa: اسوان

en: 359796
fa: سوئز

en: 3598132
fa: شهر گواتمالا

en: 3600949
fa: تگوسیگالپا

en: 360502
fa: اقصر

en: 360630
fa: قاهره

en: 360761
fa: منصوره

en: 360995
fa: جیزه

en: 361055
fa: اسماعیلیه

en: 361058
fa: اسکندریه

en: 361291
fa: غردقه

en: 361320
fa: استان فیوم

en: 361546
fa: عریش

en: 3617763
fa: ماناگوآ

en: 3621849
fa: سان خوزه

en: 3624370
fa: کارتاگو، کاستاریکا

en: 3624955
fa: آلاخوئلا

en: 3625549
fa: والنسیا، ونزوئلا

en: 3625829
fa: ترمرو

en: 3625979
fa: تروخیو، تروخیو

en: 3632308
fa: مریدا

en: 363243
fa: سارانده

en: 3645532
fa: سیوداد بولیوار

en: 3646738
fa: کاراکاس

en: 3648559
fa: بارسلونا، ونزوئلا

en: 3649833
fa: اکاریگوا

en: 3650472
fa: تولکان

en: 365137
fa: ام درمان

en: 3651438
fa: سانتا النا

en: 3652462
fa: کیتو

en: 3654533
fa: ماچالا

en: 3654870
fa: لاتاکونگا، اکوادور

en: 3657509
fa: گوایاکیول

en: 3658666
fa: کوانکا

en: 3660689
fa: آمباتو، اکوادور

en: 3662574
fa: ریو برانکو

en: 3664464
fa: کروزیرو دو سول

en: 3665542
fa: سیپاگیرا

en: 3665688
fa: یوپال

en: 3666645
fa: تولوآ

en: 3666939
fa: تولو

en: 3667478
fa: تامه

en: 3667983
fa: سینسلخو

en: 3668605
fa: سانتا مارتا

en: 3669808
fa: سان خیل

en: 3670730
fa: ریونگرو

en: 3671116
fa: کیبدو

en: 3671916
fa: پوپایان

en: 3673662
fa: اوکانیا

en: 3674654
fa: موکوآ

en: 3674962
fa: مدلین

en: 3676623
fa: لتیسیا

en: 3680450
fa: ایتاگویی

en: 3682516
fa: فاکاتاتیوا

en: 3682631
fa: انویگادو

en: 3684945
fa: ال باگره

en: 3685533
fa: کوکوتا

en: 3687025
fa: کاوکاسیا

en: 3687238
fa: کارتاگینا

en: 3687318
fa: ال کارمن ده ویوورال

en: 3687925
fa: کالی

en: 3687952
fa: کالداس

en: 3688256
fa: بوگا

en: 3688451
fa: بوئناونتورا

en: 3688465
fa: بوکارامانگا

en: 3688689
fa: بوگوتا

en: 3688928
fa: بییو

en: 3689205
fa: بابوسا

en: 3689718
fa: آرائوکا

en: 3689759
fa: آراکاتاکا

en: 369004
fa: نیاله

en: 3690316
fa: اگوازول

en: 3691148
fa: تومبس

en: 3691175
fa: تروخیو

en: 3691348
fa: تینگو ماریا

en: 3691582
fa: تالارا

en: 3691674
fa: سویانا

en: 3693345
fa: پوکایپا

en: 3693528
fa: پیورا

en: 3694112
fa: پایتا

en: 3694564
fa: مویوبامبا

en: 3695754
fa: لامبایکه، پرو

en: 3696183
fa: ایکیتوس

en: 3696378
fa: اواراز

en: 3696417
fa: اوانوکو

en: 3698304
fa: چیمبوته

en: 3698350
fa: چیکلایو

en: 3698540
fa: چاچاپویاس

en: 3699088
fa: کاخامارکا

en: 3703443
fa: شهر پاناما

en: 3718426
fa: پورتو پرنس

en: 372753
fa: کسلا

en: 3728474
fa: کاپ-هائیتین

en: 373303
fa: جوبا

en: 377039
fa: بور سودان

en: 378231
fa: عطبره

en: 379062
fa: القضارف

en: 3792383
fa: اگوستین کودازی

en: 379252
fa: خارطوم

en: 380129
fa: الدویم

en: 380148
fa: الضعین

en: 3832132
fa: ساپالا

en: 3832694
fa: وییا ماریا

en: 3832778
fa: وییا کونستیتوسیون

en: 3832791
fa: وییا کارلوس پاس

en: 3832811
fa: وییا آنخلا

en: 3832899
fa: ویدما

en: 3833062
fa: وانادو تورتو

en: 3833367
fa: اوسوایا

en: 3833859
fa: ترس آرویوس

en: 3833883
fa: ترلئو

en: 3834601
fa: تارتاگال

en: 3835869
fa: سانتیاگو دل استرو

en: 3835994
fa: سانتا روسا

en: 3836564
fa: سان سالوادور ده خوخوئی

en: 3836620
fa: سان رامون ده لا نوئوا اوران

en: 3836669
fa: سان رافائل

en: 3836846
fa: سان نیکولاس ده لوس آرویس

en: 3836873
fa: سانتیاگو دوتوکومان

en: 3836992
fa: سان مارتین

en: 3837056
fa: سان لوئیس

en: 3837213
fa: سان خوآن، آرژانتین

en: 3837675
fa: سان فرانسیسکو

en: 3837702
fa: سان فرناندودل وله دکاتامارکا

en: 3838233
fa: سالتا

en: 3838583
fa: روساریو، سانتا فه

en: 3838854
fa: ریو گرانده، تیرا دل فوئگو

en: 3838859
fa: ریوگالگوس

en: 3838874
fa: ریو کوارتو

en: 3839307
fa: راوسون

en: 3839479
fa: رافائلا

en: 3840092
fa: پورتو مادرین

en: 3840300
fa: روکه سائنز پنیا

en: 3841956
fa: پارانا

en: 3842670
fa: اولاواریا

en: 3843123
fa: نئوکن

en: 3844421
fa: مندوزا

en: 3848950
fa: لا ریوخا، آرژانتین

en: 3853354
fa: خونین

en: 3855065
fa: خنرال روکا

en: 3855075
fa: خنرال پیکو

en: 3860259
fa: کوردوبا، آرژانتین

en: 3860443
fa: کومودورو ریواداویا

en: 3861056
fa: سیپویتی

en: 3861344
fa: چیویلکوی

en: 3861445
fa: چیلسیتو

en: 3863379
fa: کالتا اولیویا

en: 3864331
fa: بل ویل

en: 3865086
fa: باییا بلانکا

en: 3866163
fa: آلتا گراسیا

en: 3866242
fa: الین، ریو نگرو

en: 3868121
fa: وینیا دل مار

en: 3868158
fa: ویلاریکا

en: 3868192
fa: ویا آلمانا

en: 3868626
fa: والپارایزو

en: 3868707
fa: بالدیبیا

en: 3869716
fa: توکوپیلا

en: 3870282
fa: تالکاهوانو

en: 3870294
fa: تالکا

en: 3871336
fa: سانتیاگو

en: 3874787
fa: پونتا آرناس

en: 3874960
fa: پرتو مونت

en: 3881276
fa: لوتا، شیلی

en: 3882428
fa: لوس آنخلس

en: 3883629
fa: لا یونیون

en: 3884373
fa: لاسرنا

en: 3892870
fa: کوریکو، شیلی

en: 3892892
fa: کیورانایلاهیو، شیلی

en: 3893656
fa: کوپیاپو، شیلی

en: 3893726
fa: کانستیتسیون، شیلی

en: 3893894
fa: کنسپسیون، شیلی

en: 3895138
fa: شیگوانتی، شیلی

en: 3897347
fa: کالاما

en: 3899361
fa: آریکا

en: 3899539
fa: آنتوفاگاستا

en: 3899695
fa: انکاد

en: 3899887
fa: التو هاسپیکیو

en: 3903987
fa: سوکره

en: 3904906
fa: سانتا کروز دلاسیه‌را

en: 3907584
fa: پوتوسی

en: 3911925
fa: لاپاز

en: 3919968
fa: کوچابامبا

en: 3927758
fa: تارما

en: 3928128
fa: تاکنا

en: 3931470
fa: پوئرتو مالدونادو

en: 3934608
fa: موکگوا

en: 3936456
fa: لیما

en: 3937513
fa: خولیاکا

en: 3938527
fa: ایکا، پرو

en: 3939285
fa: اوارال

en: 3939386
fa: اوانتا

en: 3939459
fa: اوانکایو

en: 3939470
fa: اوانکاولیکا

en: 3940002
fa: اواچو

en: 3941584
fa: کوزکو

en: 3943789
fa: چینچا آلتا

en: 3944797
fa: کرو ده پاسکو

en: 3946083
fa: کایائو

en: 3947019
fa: آیاکوچو

en: 3947322
fa: ارکیپا

en: 3947740
fa: انداهوایلاس

en: 3948642
fa: آبانکای

en: 3979673
fa: خوزه ازوتا، گوئررو

en: 3979770
fa: زاپوپان، خالیسکو

en: 3979844
fa: زاکاتکاس ٬زاکاتکاس

en: 3980760
fa: اورواپان

en: 3981254
fa: تورئون٬ کواویلا

en: 3981369
fa: تونالا، خالیسکو

en: 3981461
fa: تلاکوپاکو

en: 3981609
fa: تیخوانا

en: 3981885
fa: تکیلا، خالیسکو

en: 3982266
fa: تکت

en: 3985241
fa: سن نیکولاس د لوس گارزا

en: 3985344
fa: سن میگول د الند

en: 3985604
fa: سن لوئیس ریو کلرادو

en: 3985606
fa: سان لوئیس پوتوسی، سان لوئیس پوتوسی

en: 3985710
fa: کابو سن لوکاس

en: 3988086
fa: سالتییو، کواویلا

en: 3988214
fa: سلامانکا، گوآناخوآتو

en: 3991164
fa: کرتارو، کرتارو

en: 3991328
fa: پورتو بایارتا، خالیسکو

en: 3995019
fa: ناوویوا

en: 3995402
fa: مورلیا، میچوآکان

en: 3995465
fa: مونتری

en: 3995523
fa: مونکلووا

en: 3996069
fa: مخیکالی

en: 3996322
fa: مزاتلان، سینالوآ

en: 3996663
fa: مانزانیلو

en: 3997479
fa: لوس موچیس

en: 4004330
fa: ایرپواتو، گوانخواتو

en: 4004867
fa: پارال، چیئوائوا

en: 4004886
fa: نوگالس، سونورا

en: 4004898
fa: ارموسییو، سونورا

en: 4005143
fa: گوایماس

en: 4005219
fa: گواساو

en: 4005270
fa: گوآناخوآتو، گوآناخوآتو

en: 4005539
fa: گوادالاخارا، خالیسکو

en: 4006163
fa: فرسنیلو

en: 4006702
fa: انسنادا، باخا کالیفرنیا

en: 4011743
fa: دورانگو، دورانگو

en: 401202
fa: Pāsārgād

en: 4013704
fa: سیوداد اوبرگن

en: 4013708
fa: سیوداد خوارس٬ چیئوائوا

en: 4013714
fa: سیوداد گوزمان

en: 4013728
fa: اکونا، کواویلا

en: 4014338
fa: چیئوائوا٬ چیئوائوا

en: 4014875
fa: سلایا

en: 4018390
fa: آپوداکا

en: 4018400
fa: اپاتزینگان

en: 4018582
fa: امیکا، جالیسکو

en: 4019233
fa: آگوئاسکالینتس

en: 4019827
fa: اکامبارو

en: 4033936
fa: پاپیته

en: 4034821
fa: ماتا-اوتو

en: 4035413
fa: آپیا

en: 4035715
fa: آواروآ

en: 4044012
fa: هاگاتنیا

en: 4048023
fa: بسمر

en: 4048662
fa: پدوکا، کنتاکی

en: 4049979
fa: برمینگم، آلاباما

en: 4054378
fa: سنتر پوینت، آلاباما

en: 4057835
fa: کلمن، آلاباما

en: 4058219
fa: دفنی، آلاباما

en: 4058553
fa: دیکیتر، آلاباما

en: 4059102
fa: دوثن، آلاباما

en: 4060791
fa: انترپرایز، آلاباما

en: 4061234
fa: فیرهوپ، آلاباما

en: 4062577
fa: فلارنس، آلاباما

en: 4062644
fa: فولی، آلاباما

en: 4063619
fa: گدسدن، آلاباما

en: 4066811
fa: هلنا، آلاباما

en: 4067927
fa: هوموود، آلاباما

en: 4067994
fa: هوور، آلاباما

en: 4068446
fa: هیوئیتاون، آلاباما

en: 4068590
fa: هانتسویل، آلاباما

en: 406993
fa: اقباليّه

en: 4074267
fa: مدیسون، آلاباما

en: 4076239
fa: میلبروک، آلاباما

en: 4076598
fa: موبیل، آلاباما

en: 4076784
fa: مونتگمری

en: 4080555
fa: نورثپورت، آلاباما

en: 4081644
fa: اوپلیکا، آلاباما

en: 4081914
fa: آکسفورد، آلاباما

en: 4082569
fa: پلهام، آلاباما

en: 4082866
fa: فنیکس سیتی، آلاباما

en: 4084796
fa: پرتویل، آلاباما

en: 4084888
fa: پریچارد، آلاباما

en: 4089114
fa: سلما، آلاباما

en: 4094163
fa: تروی، آلاباما

en: 4094212
fa: تراسویل، آلاباما

en: 4094455
fa: تاسکالوسا، آلاباما

en: 4101114
fa: بلاویستا

en: 4101241
fa: بنتون

en: 4101260
fa: بنتون ویل

en: 4103957
fa: کابوت

en: 4106458
fa: کانوی

en: 4109785
fa: الدورادو

en: 4110486
fa: فایت‌ویل

en: 4111410
fa: فورت اسمیت

en: 4116315
fa: جکسنویل

en: 4116834
fa: جونزبرو

en: 4119403
fa: لیتل راک، آرکانزاس

en: 4120792
fa: ماومولی

en: 41210
fa: خرمدره

en: 4124112
fa: نورت لیتل راک

en: 4125388
fa: پاراگولد

en: 4126226
fa: پاین بلاف، آرکانزاس

en: 4128894
fa: روگرز

en: 4129397
fa: راسلویل

en: 4130430
fa: سیرسی

en: 4131116
fa: سیلوام اسپرینگز

en: 4132093
fa: اسپرینگدیل، آرکانزاس

en: 4133367
fa: تکسارکانا

en: 4134716
fa: ون بورن

en: 4137457
fa: ادامز مورگان

en: 4142290
fa: دوور، دلاور

en: 41428
fa: پادگان منجیل

en: 4143637
fa: میدلتاون، دلاور

en: 4143861
fa: نیوآرک، دلاور

en: 4145381
fa: ویلمینگتون، دلاور

en: 4145941
fa: آلتامونت اسپرینگز، فلوریدا

en: 4146166
fa: آپوپکا، فلوریدا

en: 4146389
fa: اوبورن‌دیل، فلوریدا

en: 4146429
fa: اونتورا، فلوریدا

en: 4146723
fa: بارتاو، فلوریدا

en: 4147241
fa: بل گلید، فلوریدا

en: 4148411
fa: بوکا راتون، فلوریدا

en: 4148533
fa: بونیتا اسپرینگز، فلوریدا

en: 4148677
fa: بوینتون بیچ، فلوریدا

en: 4148708
fa: برادنتون، فلوریدا

en: 4149962
fa: کیپ کورال، فلوریدا

en: 4150190
fa: کسلبری، فلوریدا

en: 4151316
fa: کلیرواتر، فلوریدا

en: 4151352
fa: کلرمونت، فلوریدا

en: 4151440
fa: کوکو، فلوریدا

en: 4151455
fa: کوکونات کریک، فلوریدا

en: 4151824
fa: کوپر سیتی، فلوریدا

en: 4151871
fa: کورال گیبلز، فلوریدا

en: 415189
fa: عدن

en: 4151909
fa: کورال اسپرینگز، فلوریدا

en: 4152311
fa: کرست‌ویو، فلوریدا

en: 4152772
fa: دانیا بیچ، فلوریدا

en: 4152820
fa: دیوی، فلوریدا

en: 4152872
fa: دیتونا بیچ، فلوریدا

en: 4152890
fa: دولند، فلوریدا

en: 4152926
fa: دوباری، فلوریدا

en: 4153071
fa: دیرفیلد بیچ، فلوریدا

en: 4153132
fa: دلری بیچ، فلوریدا

en: 4153146
fa: دلتونا، فلوریدا

en: 4153471
fa: دورال، فلوریدا

en: 4153759
fa: داندین، فلوریدا

en: 4154606
fa: اوستیس، فلوریدا

en: 4155966
fa: فورت لادردیل، فلوریدا

en: 4155995
fa: فورت مایرز، فلوریدا

en: 4156018
fa: فورت پیرس، فلوریدا

en: 4156042
fa: فورت والتون بیچ، فلوریدا

en: 4156404
fa: گینزویل، فلوریدا

en: 4157827
fa: هینز سیتی، فلوریدا

en: 4157898
fa: هالاندیل بیچ

en: 4158476
fa: هیالیا، فلوریدا

en: 4158482
fa: هیالیا گاردنز، فلوریدا

en: 4158928
fa: هالیوود، فلوریدا

en: 4159050
fa: هومستد، فلوریدا

en: 4160021
fa: جکسون‌ویل

en: 4160023
fa: جکسون‌ویل بیچ، فلوریدا

en: 4160610
fa: ژوپیتر، فلوریدا

en: 4160812
fa: کی وست، فلوریدا

en: 4160983
fa: کیسیمی، فلوریدا

en: 4161373
fa: لیک مری، فلوریدا

en: 4161400
fa: لیک ویلز، فلوریدا

en: 4161422
fa: لیک ورث، فلوریدا

en: 4161438
fa: لیک‌لند، فلوریدا

en: 4161580
fa: لارگو، فلوریدا

en: 4161616
fa: لودردیل لیکس، فلوریدا

en: 4161771
fa: لیسبرگ، فلوریدا

en: 4163049
fa: لین هیون، فلوریدا

en: 4163220
fa: میت‌لند، فلوریدا

en: 4163388
fa: مارکو آیلند، فلوریدا

en: 4163407
fa: مارگیت، فلوریدا

en: 4163971
fa: ملبورن، فلوریدا

en: 4164138
fa: میامی، فلوریدا

en: 4164143
fa: میامی بیچ، فلوریدا

en: 4164167
fa: میامی گاردنز، فلوریدا

en: 4164186
fa: میامی لیکس، فلوریدا

en: 4164601
fa: میرامار، فلوریدا

en: 4165565
fa: نیپلز، فلوریدا

en: 4165869
fa: نیو پورت ریچی، فلوریدا

en: 4165913
fa: نیو اسمیرنا بیچ، فلوریدا

en: 4166222
fa: نورث لودرلیل، فلوریدا

en: 4166232
fa: نورث میامی، فلوریدا

en: 4166233
fa: نورث میامی بیچ، فلوریدا

en: 4166274
fa: نورث پورت، فلوریدا

en: 4166638
fa: اوکلند پارک، فلوریدا

en: 4166673
fa: اوکالا، فلوریدا

en: 4166776
fa: اوکوئی، فلوریدا

en: 4167003
fa: اوپا-لوکا، فلوریدا

en: 4167147
fa: اورلندو، فلوریدا

en: 4167178
fa: اورمند بیچ، فلوریدا

en: 4167348
fa: اوویه‌دو، فلوریدا

en: 4167499
fa: پالم بی، فلوریدا

en: 4167519
fa: پالم بیچ گاردنز، فلوریدا

en: 4167538
fa: پالم کوست، فلوریدا

en: 4167583
fa: پالم اسپرینگز، فلوریدا

en: 4167634
fa: پالمتو بی، فلوریدا

en: 4167694
fa: پاناما سیتی، فلوریدا

en: 4168139
fa: پمبروک پاینز، فلوریدا

en: 4168228
fa: پنساکولا، فلوریدا

en: 4168590
fa: پاین‌کرست، فلوریدا

en: 4168630
fa: پاینلاس پارک، فلوریدا

en: 4168773
fa: پلنت سیتی، فلوریدا

en: 4168782
fa: پلنتیشن، فلوریدا

en: 4169014
fa: پومپانو بیچ، فلوریدا

en: 4169452
fa: پونتا گوردا، فلوریدا

en: 4170174
fa: ریویرا بیچ، فلوریدا

en: 4170358
fa: راک‌لج، فلوریدا

en: 4170617
fa: رویال پالم بیچ، فلوریدا

en: 4170797
fa: سیفتی هاربر، فلوریدا

en: 4172086
fa: سنفورد، فلوریدا

en: 4172131
fa: ساراسوتا، فلوریدا

en: 4172372
fa: سباستین، فلوریدا

en: 4172434
fa: سمینول، فلوریدا

en: 4174201
fa: استوارت، فلوریدا

en: 4174383
fa: سانی آیلز بیچ، فلوریدا

en: 4174402
fa: سانرایز، فلوریدا

en: 4174600
fa: سوئیت‌واتر، فلوریدا

en: 4174715
fa: تالاهاسی

en: 4174738
fa: تاماراک، فلوریدا

en: 4174757
fa: تمپا، فلوریدا

en: 4174855
fa: تارپون اسپرینگز، فلوریدا

en: 4174861
fa: تاوارس، فلوریدا

en: 4174969
fa: تمپل تراس، فلوریدا

en: 4175437
fa: تیتوس‌ویل، فلوریدا

en: 4176380
fa: ونیس، فلوریدا

en: 4176409
fa: ورو بیچ، فلوریدا

en: 4177703
fa: ولینگتون، فلوریدا

en: 4177872
fa: وست ملبورن، فلوریدا

en: 4177887
fa: وست پالم بیچ، فلوریدا

en: 4178003
fa: وستون، فلوریدا

en: 4178550
fa: وینتر گاردن، فلوریدا

en: 4178552
fa: وینتر هیون، فلوریدا

en: 4178560
fa: وینتر پارک، فلوریدا

en: 4178573
fa: وینتر اسپرینگز، فلوریدا

en: 4179074
fa: اکورس، جورجیا

en: 4179320
fa: آلبانی، جورجیا

en: 4179574
fa: آلفارتا، جورجیا

en: 4179667
fa: امریکاس، جورجیا

en: 4180386
fa: آتن، جورجیا

en: 4180439
fa: آتلانتا

en: 4180531
fa: آگوستا، جورجیا

en: 4184530
fa: بروک هاون، جورجیا

en: 4184845
fa: برونس ویک، جورجیا

en: 418521
fa: Rehnān

en: 4185657
fa: کالهون، جورجیا

en: 418571
fa: Qahderījān

en: 418606
fa: Najafābād

en: 4186416
fa: کارولتون، جورجیا

en: 4186531
fa: کارترسویل، جورجیا

en: 418710
fa: Khomeynī Shahr

en: 4187204
fa: کمبلی، جورجیا

en: 418723
fa: Kelīshād

en: 418851
fa: Mollāvarjān

en: 418863
fa: Eşfehān

en: 418868
fa: Dowlatābād

en: 418896
fa: Dorcheh Pīāz

en: 4188985
fa: کلمبوس، جورجیا

en: 4189213
fa: کنیرز، جورجیا

en: 418950
fa: Bāgh-e Abrīsham

en: 4190581
fa: دالتون، جورجیا

en: 4191124
fa: دیکاتر، جورجیا

en: 4191955
fa: داگلاس ویل، جورجیا

en: 4192205
fa: دابلین، جورجیا

en: 4192289
fa: دولوث، جورجیا

en: 4192375
fa: دانوودی، جورجیا

en: 4192674
fa: است پینت، جورجیا

en: 4194474
fa: فیتویل، جورجیا

en: 4195701
fa: فرست پارک، جورجیا

en: 4196586
fa: گینس ویل، جورجیا

en: 4198322
fa: گریفین، جورجیا

en: 4203696
fa: کنساو، جورجیا

en: 4204007
fa: کینگزلند، جورجیا

en: 4205196
fa: لارنسویل، جورجیا

en: 4207400
fa: ماکن، جورجیا

en: 4207783
fa: مریتا، جورجیا

en: 4208442
fa: مک دنو، جورجیا

en: 4212684
fa: نیونن، جورجیا

en: 4212888
fa: نورکراس، جورجیا

en: 4215110
fa: پیچتری سیتی، جورجیا

en: 4215114
fa: پیچتری کرنرز، جورجیا

en: 4215391
fa: پری، جورجیا

en: 4219001
fa: ریوردیل، جورجیا

en: 4219762
fa: رم، جورجیا

en: 4219934
fa: رزول، جورجیا

en: 4220629
fa: سینت ماریس، جورجیا

en: 4221333
fa: سندی اسپرینگ، جورجیا

en: 4221552
fa: ساوانا، جورجیا

en: 422232
fa: ماکامبا، بوروندی

en: 4223379
fa: اسمیرنا، جورجیا

en: 4223413
fa: اسنلویل، جورجیا

en: 4224681
fa: استوک بریج، جورجیا

en: 4225309
fa: ساوانی، جورجیا

en: 4226348
fa: توماس ویل، جورجیا

en: 4226552
fa: تیفتون، جورجیا

en: 4228147
fa: والدستا، جورجیا

en: 4229476
fa: وارنررابینز، جورجیا

en: 4231523
fa: ویندر، جورجیا

en: 4231874
fa: ووداستوک، جورجیا

en: 4232679
fa: آلتون، ایلینوی

en: 423328
fa: بوروری، بوروندی

en: 4233813
fa: بلویل، ایلینوی

en: 4235668
fa: چارلزتون، ایلینوی

en: 4236191
fa: کلینزویل، ایلینوی

en: 4236895
fa: دیکیتور، ایلینوی

en: 4237717
fa: ادواردزویل، ایلینوی

en: 4239714
fa: گرانیت‌سیتی، ایلینوی

en: 4241704
fa: جکسون‌ویل، ایلینوی

en: 4243899
fa: ماریون، ایلینوی

en: 4244099
fa: متون، ایلینوی

en: 4247703
fa: کوئینسی، ایلینوی

en: 4250542
fa: اسپرینگ‌فیلد

en: 425378
fa: بوجومبورا

en: 4254679
fa: بلومینگتون، ایندیانا

en: 4255466
fa: کارمل، ایندیانا

en: 4256038
fa: کلمبوس، ایندیانا

en: 4257227
fa: اوانزویل، ایندیانا

en: 4258285
fa: گرینفیلد، ایندیانا

en: 4258313
fa: گرینوود، ایندیانا

en: 4259418
fa: ایندیاناپولیس

en: 4259640
fa: جسپر، ایندیانا

en: 4259671
fa: جفرسونویل، ایندیانا

en: 4260210
fa: لاورنس، ایندیانا

en: 4262072
fa: نیوکاسل، ایندیانا

en: 4263681
fa: ریچموند، ایندیانا

en: 4264617
fa: سیمور، ایندیانا

en: 4265737
fa: تره‌هوت، ایندیانا

en: 4266307
fa: وینسنس، ایندیانا

en: 426700
fa: روییگی، بوروندی

en: 4270356
fa: دربی، کانزاس

en: 4271086
fa: امپوریا، کانزاس

en: 4271935
fa: گاردنر، کانزاس

en: 4272340
fa: گریت بند، کانزاس

en: 4272782
fa: هیز، کانزاس

en: 4273299
fa: هاچینسون، کانزاس

en: 4273680
fa: جانکشن سیتی، کانزاس

en: 4274277
fa: لورنس، کانزاس

en: 4274305
fa: لیونورت، کانزاس

en: 4274317
fa: لیوود، کانزاس

en: 4274994
fa: منهتن، کانزاس

en: 4276248
fa: نیوتن، کانزاس

en: 4276614
fa: اولیتا، کانزاس

en: 4276873
fa: اوورلند پارک، کانزاس

en: 4277241
fa: پیتسبرگ، کانزاس

en: 4277718
fa: پریری ویلیج، کانزاس

en: 4278890
fa: سالینا، کانزاس

en: 4279247
fa: شونی، کانزاس

en: 4280539
fa: توپیکا

en: 4281730
fa: ویچیتا، کانزاس

en: 4282757
fa: اشلند، کنتاکی

en: 4285268
fa: بوولینگ گرین، کنتاکی

en: 4286281
fa: برلینگتن، کنتاکی

en: 4288809
fa: کاوینگتن، کنتاکی

en: 4289445
fa: دنویل، کنتاکی

en: 4290988
fa: الیزابتتاون، کنتاکی

en: 4291255
fa: رلنگر، کنتاکی

en: 4291945
fa: فلورنس، کنتاکی

en: 4292188
fa: فرانکفورت، کنتاکی

en: 4292686
fa: جرج‌تاون، کنتاکی

en: 4294494
fa: هندرسن، کنتاکی

en: 4295251
fa: هاپکینزویل

en: 4295776
fa: ایندیپندنس، کنتاکی

en: 4296218
fa: جفرسنتاون، کنتاکی

en: 4297983
fa: لکسینگتون، کنتاکی

en: 4299276
fa: لوییویل، کنتاکی

en: 4299670
fa: مدسنویل، کنتاکی

en: 4302035
fa: موری، کنتاکی

en: 4302529
fa: نیوپورت، کنتاکی

en: 4302561
fa: نیکلاسویل، کنتاکی

en: 4303436
fa: اوونزبروو، کنتاکی

en: 4305504
fa: ردکلیف، کنتاکی

en: 430569
fa: نگوزی، بوروندی

en: 4305974
fa: ریچمند، کنتاکی

en: 4308122
fa: شلبیویل، کنتاکی

en: 4313697
fa: وینچستر، کنتاکی

en: 4314550
fa: الکساندریا، لوئیزیانا

en: 4315588
fa: باتون روژ

en: 4317639
fa: بووژر، لوئیزیانا

en: 4319518
fa: چالمت، لوئیزیانا

en: 4326575
fa: گرتنا، لوئیزیانا

en: 4326868
fa: همند، لوئیزیانا

en: 4328010
fa: هوما، لوئیزیانا

en: 4329753
fa: کنر، لوئیزیانا

en: 4330145
fa: لافایت، لوئیزیانا

en: 4330236
fa: لیک چارلز، لوئیزیانا

en: 4332628
fa: ماررو، لوئیزیانا

en: 4333177
fa: مِتِری، لوئیزیانا

en: 4333669
fa: منروو، لوئیزیانا

en: 4334720
fa: نکیتاش، لوئیزیانا

en: 4334971
fa: نووا آیبیریا، لوئیزیانا

en: 4335045
fa: نیواورلئان، لوئیزیانا

en: 4336153
fa: آپلوسس، لوئیزیانا

en: 433635
fa: روتانا، بوروندی

en: 4339348
fa: راستن، لوئیزیانا

en: 4341513
fa: شریوپورت، لوئیزیانا

en: 4341727
fa: اسلایدل، لوئیزیانا

en: 4342816
fa: سالفر، لوئیزیانا

en: 4346913
fa: آبردین، مریلند

en: 4347242
fa: آناپولیس

en: 4347371
fa: آربیوتس، مریلند

en: 4347778
fa: بالتیمور

en: 4348353
fa: بلتسویل، مریلند

en: 4348599
fa: بتزدا، مریلند

en: 4349159
fa: بووی، مریلند

en: 4350635
fa: کیتنزویل، مریلند

en: 4351871
fa: کلینتن، مریلند

en: 4351887
fa: کاکیزویل، مریلند

en: 4351977
fa: کالیج پارک، مریلند

en: 4352053
fa: کلمبیا، مریلند

en: 4353765
fa: داندک، مریلند

en: 4353962
fa: ایستن، مریلند

en: 4354234
fa: الکتون، مریلند

en: 4354256
fa: الکریدگ، مریلند

en: 4354265
fa: الیکت، مریلند

en: 4354428
fa: اسیکس، مریلند

en: 4355355
fa: فورت واشینگتن، مریلند

en: 4355585
fa: فردریک، مریلند

en: 4355843
fa: گیترزبرگ، مریلند

en: 4356050
fa: جرمنتاون، مریلند

en: 4356188
fa: نی، مریلند

en: 4356847
fa: گرینبلت، مریلند

en: 4357141
fa: هیگرزتاون، مریلند

en: 4358821
fa: هایتسویل، مریلند

en: 4360287
fa: لاندوور، مریلند

en: 4360369
fa: لرل، مریلند

en: 4363843
fa: نرت بتزدا، مریلند

en: 4364537
fa: اولنی، مریلند

en: 4364727
fa: ووینگس میلز، مریلند

en: 4364990
fa: پسدینا، مریلند

en: 4365387
fa: پایکسویل، مریلند

en: 4366001
fa: پتوومک، مریلند

en: 4366647
fa: رایسترزتاون، مریلند

en: 4367175
fa: راکویل، مریلند

en: 4368711
fa: سالزبری، مریلند

en: 4369190
fa: اسورن، مریلند

en: 4369596
fa: سیلور اسپرینگ، مریلند

en: 4370616
fa: سوتلندسیلور، مریلند

en: 4370890
fa: تکووما، مریلند

en: 4371582
fa: تاوسن، مریلند

en: 4372599
fa: والدورف، مریلند

en: 4373238
fa: وستمینستر، مریلند

en: 4374054
fa: وودلاون، مریلند

en: 4374513
fa: افتن، میزوری

en: 4375087
fa: آرنولد، میزوری

en: 4375663
fa: بالوین، میزوری

en: 4377664
fa: بلو اسپرینگز، میزوری

en: 4379966
fa: کیپ ژراردو، میزوری

en: 4381072
fa: چسترفیلد، میزوری

en: 4381478
fa: کلیتون، میزوری

en: 4381982
fa: کلمبیا، میزوری

en: 4382837
fa: کرو کور، میزوری

en: 4386289
fa: فارمینگتون، میزوری

en: 4386387
fa: فرگوسن، میزوری

en: 4386802
fa: فلوریسنت، میزوری

en: 4387990
fa: گلداستون، میزوری

en: 4389418
fa: هانیبال

en: 4389967
fa: هیزل‌وود، میزوری

en: 4391812
fa: ایندیپندنس، میزوری

en: 4392388
fa: جفرسون‌سیتی

en: 4392768
fa: جاپلین، میزوری

en: 4393217
fa: کانزاس‌سیتی، میزوری

en: 4393739
fa: کرک‌وود، میزوری

en: 4395052
fa: لیبرتی، میزوری

en: 4397340
fa: مریلند هایتس، میزوری

en: 4400648
fa: نیکسا، میزوری

en: 4402245
fa: اوزارک، میزوری

en: 4404233
fa: پاپلر بلوف، میزوری

en: 4405188
fa: ری‌تاون، میزوری

en: 4405434
fa: ریپابلیک، میزوری

en: 4406282
fa: رولا، میزوری

en: 4406831
fa: سنت چارلز، میزوری

en: 4407010
fa: سنت جوزف، میزوری

en: 4407066
fa: سنت لوئیس

en: 4408000
fa: سدالیا، میزوری

en: 4408672
fa: سایکستون، میزوری

en: 4409896
fa: اسپرینگفیلد، میزوری

en: 4413595
fa: وارنزبرگ، میزوری

en: 4413872
fa: وبستر گرووز، میزوری

en: 4414001
fa: وینتزویل، میزوری

en: 4414749
fa: وایلدوود، میزوری

en: 4418478
fa: بیلاکسی، میسیسیپی

en: 4419290
fa: برندن، میسیسیپی

en: 4421935
fa: کلارکسدیل، میسیسیپی

en: 4422133
fa: کلینتن، میسیسیپی

en: 4422442
fa: کلمبوس، میسیسیپی

en: 4427569
fa: گووتیی، میسیسیپی

en: 4428475
fa: گرینویل، میسیسیپی

en: 4428495
fa: گرینوود، میسیسیپی

en: 4428667
fa: گالفپورت، میسیسیپی

en: 4429295
fa: هتیزبرگ، میسیسیپی

en: 4429589
fa: هرناندو، میسیسیپی

en: 4431410
fa: جکسون، میسیسیپی

en: 4433039
fa: لارل، میسیسیپی

en: 4434069
fa: لانگ بیچ، میسیسیپی

en: 4434663
fa: مدسن، میسیسیپی

en: 4435764
fa: مریدیان، میسیسیپی

en: 4437982
fa: نچیز، میسیسیپی

en: 4439506
fa: اوشن اسپرینگز، میسیسیپی

en: 4439869
fa: الیو برنچ، میسیسیپی

en: 4440076
fa: آکسفورد، میسیسیپی

en: 4440397
fa: پسکگولا، میسیسیپی

en: 4440559
fa: پرل، میسیسیپی

en: 4443296
fa: ریجلند، میسیسیپی

en: 4446675
fa: ساوتهیون، میسیسیپی

en: 4447161
fa: استارکویل، میسیسیپی

en: 4448903
fa: توپلوو، میسیسیپی

en: 4449620
fa: ویکسبرگ، میسیسیپی

en: 4452303
fa: البمارل، کارولینای شمالی

en: 4452808
fa: ایپکس، کارولینای شمالی

en: 4453035
fa: اشوو، کارولینای شمالی

en: 4453066
fa: اشویل، کارولینای شمالی

en: 4456703
fa: بون، کارولینای شمالی

en: 4458228
fa: لینگتن، کارولینای شمالی

en: 4459343
fa: کربورو، کارولینای شمالی

en: 4459467
fa: کری، کارولینای شمالی

en: 4460243
fa: شارلوت، کارولینای شمالی

en: 4460943
fa: کلیتن، کارولینای شمالی

en: 4461574
fa: کانکرد، کارولینای شمالی

en: 4464368
fa: دورهام

en: 4465088
fa: ایلیزبت سیتی، کارولینای شمالی

en: 4466033
fa: فییتویل، کارولینای شمالی

en: 4467485
fa: فوکوای-وارینا، کارولینای شمالی

en: 4467657
fa: گارنر، کارولینای شمالی

en: 4467732
fa: گستوونیا، کارولینای شمالی

en: 4468261
fa: گوولدزوو، کارولینای شمالی

en: 4469146
fa: گرینزبورو، کارولینای شمالی

en: 4469160
fa: گرینویل، کارولینای شمالی

en: 4470244
fa: هولاک، کارولینای شمالی

en: 4470566
fa: هندرسن، کارولینای شمالی

en: 4470778
fa: هیکری، کارولینای شمالی

en: 4471025
fa: های پوینت، کارولینای شمالی

en: 4471641
fa: هالی اسپرینگز

en: 4471851
fa: هووپ میلز، کارولینای شمالی

en: 4472370
fa: هونترسویل، کارولینای شمالی

en: 4473083
fa: جکسنویل، کارولینای شمالی

en: 4474040
fa: کنپلیس، کارولینای شمالی

en: 4474221
fa: کرنرسویل، کارولینای شمالی

en: 4474436
fa: کینستن، کارولینای شمالی

en: 4475347
fa: لرینبرگ، کارولینای شمالی

en: 4475640
fa: لنوار، کارولینای شمالی

en: 4475773
fa: لکسینگتون، کارولینای شمالی

en: 4477525
fa: لامبرتن، کارولینای شمالی

en: 4478334
fa: متیوز، کارولینای شمالی

en: 4479946
fa: منروو، کارولینای شمالی

en: 4480125
fa: مورسویل، کارولینای شمالی

en: 4480219
fa: مرگنتن، کارولینای شمالی

en: 4480285
fa: موریزویل، کارولینای شمالی

en: 4481682
fa: نیو برن، کارولینای شمالی

en: 4485272
fa: پینهورست، کارولینای شمالی

en: 4487042
fa: رالی

en: 4488232
fa: روونووک رپید، کارولینای شمالی

en: 4488762
fa: راکی ماونت، کارولینای شمالی

en: 4489985
fa: سالزبری، کارولینای شمالی

en: 4490329
fa: اسنفرد، کارولینای شمالی

en: 4491180
fa: شلبی، کارولینای شمالی

en: 4493316
fa: استیتسویل

en: 4494942
fa: تامسویل، کارولینای شمالی

en: 4497290
fa: ویک فریست، کارولینای شمالی

en: 4499379
fa: ویلمینگتن، کارولینای شمالی

en: 4499389
fa: ویلسن، کارولینای شمالی

en: 4499612
fa: وینستون-سیلم

en: 4500546
fa: آتلانتیک سیتی، نیوجرسی

en: 4500942
fa: بریجتون، نیوجرسی

en: 4501018
fa: کمدن، نیوجرسی

en: 4501931
fa: گلسبورو، نیوجرسی

en: 4502687
fa: لیندن‌وولد، نیوجرسی

en: 4502901
fa: میپل شید، نیوجرسی

en: 4503078
fa: میلویل، نیوجرسی

en: 4503646
fa: پلیزنتویل، نیوجرسی

en: 4504476
fa: تامز ریور، نیوجرسی

en: 4504621
fa: واینلند، نیوجرسی

en: 4505542
fa: آتن، اوهایو

en: 4506008
fa: باورکرک، اوهایو

en: 4508204
fa: سنترویل، اوهایو

en: 4508722
fa: سینسینتی، اوهایو

en: 4509177
fa: کلمبوس، اوهایو

en: 4509884
fa: دیتون

en: 4511263
fa: فایربورن، اوهایو

en: 4513409
fa: گروو سیتی، اوهایو

en: 4513575
fa: همیلتون، اوهایو

en: 4514746
fa: هیوبر هایتس، اوهایو

en: 4515843
fa: کترینگ، اوهایو

en: 4516233
fa: لانکستر، اوهایو

en: 4516412
fa: لبانون، اوهایو

en: 4517698
fa: ماسون، اوهایو

en: 4518188
fa: میامیسبورگ، اوهایو

en: 4518264
fa: میدلتاوون، اوهایو

en: 4519995
fa: نوروود، اوهایو

en: 4520760
fa: اکسفورد، اوهایو

en: 4520905
fa: پاتاسکالا، اوهایو

en: 4521209
fa: پیکرینگتون، اوهایو

en: 4521816
fa: پورتسموث، اوهایو

en: 4522411
fa: رینولدسبورگ، اوهایو

en: 4522586
fa: ریورساید، اوهایو

en: 4525304
fa: اسپرینگبورو، اوهایو

en: 4525353
fa: اسپرینگفیلد، اوهایو

en: 4526576
fa: تروت‌وود، اوهایو

en: 4526993
fa: اپر ارلینگتون، اوهایو

en: 4527124
fa: وندالیا، اوهایو

en: 4528291
fa: ویتهال، اوهایو

en: 4528810
fa: زنیا، اوهایو

en: 4528923
fa: زنسویل، اوهایو

en: 4529096
fa: ایدا، اکلاهما

en: 4529292
fa: آلتوس، اکلاهما

en: 4529469
fa: آردمر، اکلاهما

en: 4529987
fa: بارتلزویل، اکلاهما

en: 4530372
fa: بتنی، اکلاهما

en: 4530801
fa: بیکسبی، اکلاهما

en: 4531405
fa: بروکن اروو، اکلاهما

en: 4533029
fa: چیکشی، اکلاهما

en: 4533580
fa: کلیرمر، اکلاهما

en: 4534934
fa: دل سیتی، اکلاهما

en: 4535389
fa: دانکن، اکلاهما

en: 4535414
fa: درنت، اکلاهما

en: 4535740
fa: ادمند، اکلاهما

en: 4535783
fa: ال رنو، اکلاهما

en: 4535961
fa: اینید، اکلاهما

en: 453754
fa: والمیرا

en: 4539615
fa: جنکس، اکلاهما

en: 4540737
fa: لتن، اکلاهما

en: 4542367
fa: مکلیستر، اکلاهما

en: 4542765
fa: میدوست سیتی، اکلاهما

en: 4542975
fa: مور، اکلاهما

en: 4543338
fa: ماسکووگی، اکلاهما

en: 4543762
fa: نورمن، اکلاهما

en: 4544349
fa: اکلاهما سیتی

en: 4547407
fa: اوواسو، اکلاهما

en: 454768
fa: توکومس

en: 4548267
fa: پانکا سیتی، اکلاهما

en: 4550881
fa: سپالپا، اکلاهما

en: 4551177
fa: شانی، اکلاهما

en: 4552215
fa: استیلواتر، اکلاهما

en: 4552707
fa: تاهلکواه، اکلاهما

en: 4556165
fa: ایوکان، اکلاهما

en: 4557137
fa: چستر، پنسیلوانیا

en: 4558475
fa: هانوور، پنسیلوانیا

en: 4560349
fa: فیلادلفیا، پنسیلوانیا

en: 456172
fa: ریگا

en: 4562407
fa: یورک، پنسیلوانیا

en: 4562506
fa: اگوادیلا، پویرتو ریکو

en: 4568127
fa: سان خوآن

en: 4568451
fa: تروژیلو آلتو، پورتوریکو

en: 4568533
fa: وگا باجا، پورتوریکو

en: 4569067
fa: ایکن، کارولینای جنوبی

en: 4569298
fa: اندرسون، کارولینای جنوبی

en: 4571722
fa: بلوفتون، کارولینای جنوبی

en: 4574324
fa: چارلستون، کارولینای جنوبی

en: 4574989
fa: کلمسون، کارولینای جنوبی

en: 4575352
fa: کلمبیا، کارولینای جنوبی

en: 4575461
fa: کانوی، کارولینای جنوبی

en: 4577263
fa: ایزلی، کارولینای جنوبی

en: 4578737
fa: فلرنس، کارولینای جنوبی

en: 4580098
fa: گوس کریک، کارولینای جنوبی

en: 4580543
fa: گرینویل، کارولینای جنوبی

en: 4580569
fa: گرینوود، کارولینای جنوبی

en: 4580599
fa: گریر، کارولینای جنوبی

en: 4581023
fa: هنهن، کارولینای جنوبی

en: 4581832
fa: هیلتن هد آیلند، کارولینای جنوبی

en: 4585000
fa: لکسینگتون، کارولینای جنوبی

en: 4586523
fa: ملدن، کارولینای جنوبی

en: 4588165
fa: ماونت پلزنت، کارولینای جنوبی

en: 4588718
fa: مرتل بیچ، کارولینای جنوبی

en: 4589368
fa: نورت اگاستا، کارولینای جنوبی

en: 4589387
fa: نورت چارلستن، کارولینای جنوبی

en: 4589446
fa: نرت مرتل بیچ، کارولینای جنوبی

en: 459283
fa: یکابپیلس

en: 4595864
fa: سیمپسونویل، کارولینای جنوبی

en: 4597200
fa: اسپارتنبورگ، کارولینای جنوبی

en: 4597919
fa: سامرویل، کارولینای جنوبی

en: 4597948
fa: سامتر، کارولینای جنوبی

en: 4600541
fa: وست کلمبیا، کارولینای جنوبی

en: 460413
fa: دوگاپیلس

en: 4604183
fa: بارتلیت، تنسی

en: 460570
fa: سسیس

en: 4608408
fa: برنتوود، تنسی

en: 4608657
fa: بریستول، تنسی

en: 4612862
fa: چاتانوگا، تنسی

en: 4613868
fa: کلارک‌اسویل، تنسی

en: 4614088
fa: کلیولند، تنسی

en: 4614748
fa: کولیرویل، تنسی

en: 4614867
fa: کلمبیا، تنسی

en: 4615145
fa: کوکویل، تنسی

en: 461699
fa: ساسوفو

en: 461910
fa: زوروفو

en: 461920
fa: زونیگورود

en: 4619800
fa: دایرزبورگ، تنسی

en: 4621846
fa: فرگت، تنسی

en: 4623560
fa: فرانکلین، تنسی

en: 4624180
fa: گالتین، تنسی

en: 462444
fa: زلاتوست

en: 4624601
fa: جرمنتاون، تنسی

en: 4626334
fa: گرینویل، تنسی

en: 4628735
fa: هندرسنویل، تنسی

en: 4632595
fa: جکسن، تنسی

en: 4633419
fa: جانسون سیتی، تنسی

en: 4634662
fa: کینگزپرت، تنسی

en: 4634946
fa: ناکسویل، تنسی

en: 463637
fa: زرنوگراد

en: 463824
fa: زلنوکومسک

en: 463828
fa: زلنوگرادسک

en: 463835
fa: زلنودولسک، روسیه

en: 4639848
fa: مریویل، تنسی

en: 4641239
fa: ممفیس، تنسی

en: 4642938
fa: موریستاون، تنسی

en: 4644312
fa: مورفریزبورو، تنسی

en: 4644585
fa: نشویل

en: 4646571
fa: اوک ریج، تنسی

en: 465543
fa: زاینسک

en: 4656585
fa: سویرویل، تنسی

en: 4657077
fa: شلبیویل، تنسی

en: 4658590
fa: اسمرنا، تنسی

en: 4659557
fa: اسپرینگفیلد، تنسی

en: 4663494
fa: تالاهوما، تنسی

en: 466885
fa: ییسم

en: 4669635
fa: ابیلین، تگزاس

en: 4669828
fa: آدیسون، تگزاس

en: 4670234
fa: آلیس، تگزاس

en: 4670300
fa: آلن

en: 4670592
fa: آلوین

en: 4670866
fa: انگلتون، تگزاس

en: 467120
fa: یرشوف

en: 4671240
fa: آرلینگتون، تگزاس

en: 4671654
fa: آستین، تگزاس

en: 4672731
fa: بی تاون، تگزاس

en: 4672989
fa: بومانت، تگزاس

en: 4673094
fa: بدفورد، تگزاس

en: 4673353
fa: بلیر، تگزاس

en: 4673425
fa: بلتون، تگزاس

en: 4673482
fa: بنبروک، تگزاس

en: 4676206
fa: برنهام، تگزاس

en: 4676740
fa: براونزویل، تگزاس

en: 4676798
fa: براونوود، تگزاس

en: 4677008
fa: برایان، تگزاس

en: 4677551
fa: برلسون، تگزاس

en: 4679195
fa: کرولتون، تگزاس

en: 467978
fa: یلتس

en: 4679867
fa: سیدر پارک، تگزاس

en: 4681976
fa: کلیبرن، تگزاس

en: 4682464
fa: کالج استیشن، تگزاس

en: 4682478
fa: کالیویل، تگزاس

en: 4682991
fa: کانرو، تگزاس

en: 4683021
fa: کانورس، تگزاس

en: 4683244
fa: کوپراس کوو، تگزاس

en: 4683416
fa: کورپس کریستی

en: 4683462
fa: کورسیکانا، تگزاس

en: 468390
fa: یفرموف

en: 4684724
fa: سایپرس، تگزاس

en: 4684888
fa: دالاس

en: 4685524
fa: دسوتو، تگزاس

en: 4685737
fa: دیر پارک، تگزاس

en: 4685892
fa: دنیسون، تگزاس

en: 4685907
fa: دنتون، تگزاس

en: 4686163
fa: دیکینسون، تگزاس

en: 4687331
fa: دانکنویل، تگزاس

en: 4688275
fa: ادینبرگ، تگزاس

en: 468902
fa: یاروسلاول

en: 4689311
fa: انیس، تگزاس

en: 4689550
fa: یولس، تگزاس

en: 4690198
fa: فارمرز برنچ، تگزاس

en: 4691585
fa: فلاور ماوند، تگزاس

en: 4691930
fa: فورت وورث، تگزاس

en: 4692521
fa: فرندزوود، تگزاس

en: 4692559
fa: فریسکو، تگزاس

en: 4692746
fa: گینزویل، تگزاس

en: 4692883
fa: گالوستون، تگزاس

en: 4693003
fa: گارلند، تگزاس

en: 4693150
fa: گیتسویل، تگزاس

en: 4693342
fa: جرج‌تاون، تگزاس

en: 4694482
fa: گرند پریری، تگزاس

en: 4695066
fa: گرینویل، تگزاس

en: 4695912
fa: هالتوم سیتی

en: 4696233
fa: هارلینجن

en: 4699066
fa: هیوستون

en: 4699442
fa: هامبل

en: 4699540
fa: هانتسویل

en: 4699575
fa: هرست، تگزاس

en: 4700168
fa: ایروینگ، تگزاس

en: 4702732
fa: کیتی، تگزاس

en: 4703078
fa: کرویل، تگزاس

en: 4703223
fa: کایلین، تگزاس

en: 4703384
fa: کینگزویل، تگزاس

en: 4703811
fa: کایل، تگزاس

en: 4704108
fa: لا پورته، تگزاس

en: 470444
fa: ویکسا

en: 4704628
fa: لیک جکسون، تگزاس

en: 4705191
fa: لنکستر، تگزاس

en: 4705349
fa: لاریدو، تگزاس

en: 470546
fa: ویبورگ

en: 4705692
fa: لیگ سیتی، تگزاس

en: 4706057
fa: لوئیس‌ویل، تگزاس

en: 4706736
fa: لیتل الم، تگزاس

en: 4707814
fa: لانگویو، تگزاس

en: 4708308
fa: لوفکین، تگزاس

en: 4709013
fa: منسفیلد، تگزاس

en: 4709272
fa: مارشال، تگزاس

en: 4709796
fa: مک‌آلن

en: 4710178
fa: مک‌کینی، تگزاس

en: 4710826
fa: مسکیت، تگزاس

en: 471101
fa: وسوولوژسک

en: 4711156
fa: میدلوتین، تگزاس

en: 4711725
fa: میشن، تگزاس

en: 4711801
fa: میزوری‌سیتی، تگزاس

en: 4712933
fa: ماونت پلزنت، تگزاس

en: 4713735
fa: ناکودوچز، تگزاس

en: 4713932
fa: نیدرلند، تگزاس

en: 4714131
fa: نیو برانفلز، تگزاس

en: 471430
fa: وتکینسک

en: 471656
fa: ووسکرسنسک

en: 4717232
fa: پلستاین، تگزاس

en: 4717560
fa: پاریس، تگزاس

en: 4717782
fa: پاسادنا، تگزاس

en: 4718097
fa: پیر لند، تگزاس

en: 4718711
fa: فلاگرویل، تگزاس

en: 4718721
fa: فار، تگزاس

en: 4719457
fa: پلینو

en: 4720039
fa: پورت آرتر، تگزاس

en: 4720131
fa: پورتلند، تگزاس

en: 4722625
fa: ریچاردسون، تگزاس

en: 4723406
fa: راکوال، تگزاس

en: 4723914
fa: روزنبرگ، تگزاس

en: 4724129
fa: راند راک، تگزاس

en: 472433
fa: وولوکولامسک

en: 4724564
fa: سیچ، تگزاس

en: 472459
fa: وولوگدا

en: 4724642
fa: سگینا، تگزاس

en: 4726206
fa: سان آنتونیو

en: 4726290
fa: سن بنیتو، تگزاس

en: 4726491
fa: سن مارکوس، تگزاس

en: 472722
fa: وولخوف

en: 4727326
fa: شرتز، تگزاس

en: 472757
fa: ولگوگراد

en: 4727605
fa: سیگویل، تگزاس

en: 472761
fa: ولگودونسک

en: 4727756
fa: سیگوین، تگزاس

en: 4728328
fa: شرمن، تگزاس

en: 473247
fa: ولادیمیر

en: 473249
fa: ولادی‌قفقاز

en: 4733313
fa: ساوتلیک، تگزاس

en: 4733624
fa: اسپرینگ، تگزاس

en: 4734005
fa: استافورد، تگزاس

en: 4734350
fa: استفنویل، تگزاس

en: 4734825
fa: شوگرلند، تگزاس

en: 4734909
fa: سولفور اسپرینگز، تگزاس

en: 4735966
fa: تمپل، تگزاس

en: 4736028
fa: ترل، تگزاس

en: 4736096
fa: تکسارکنا، تگزاس

en: 4736134
fa: تگزاس سیتی، تگزاس

en: 4736388
fa: د کلنی، تگزاس

en: 4736476
fa: وودلندز، تگزاس

en: 4738214
fa: تایلر، تگزاس

en: 4738721
fa: یووالد، تگزاس

en: 4739157
fa: ویکتوریا، تگزاس

en: 4739526
fa: ویکو، تگزاس

en: 4740328
fa: وکساهاچی، تگزاس

en: 4740364
fa: ودرفرد، تگزاس

en: 4740629
fa: وسلاکو، تگزاس

en: 4741100
fa: وست یونیورسیتی پلیس، تگزاس

en: 4741752
fa: ویچیتا فالز، تگزاس

en: 4743275
fa: وایلی، تگزاس

en: 4744091
fa: الکساندریا، ویرجینیا

en: 4744870
fa: اشبرن، ویرجینیا

en: 4747845
fa: بلکسبرگ

en: 4748993
fa: بریستول، ویرجینیا

en: 4749950
fa: برک، ویرجینیا

en: 4751839
fa: سنترویل، ویرجینیا

en: 4752031
fa: شارلوتزویل، ویرجینیا

en: 4752186
fa: چساپیک، ویرجینیا

en: 4753671
fa: کولونیال هایتس، ویرجینیا

en: 4755280
fa: دنویل، ویرجینیا

en: 4758023
fa: فرفکس، ویرجینیا

en: 475881
fa: ونیوف

en: 4760059
fa: فردریکزبرگ، ویرجینیا

en: 4762894
fa: همپتون، ویرجینیا

en: 4763231
fa: هریسونبرگ، ویرجینیا

en: 4763793
fa: هرندن، ویرجینیا

en: 4764826
fa: هوپ‌ول، ویرجینیا

en: 4771075
fa: لینچبرگ، ویرجینیا

en: 4771401
fa: مناسس، ویرجینیا

en: 4771414
fa: مناسس پارک، ویرجینیا

en: 4772354
fa: مک‌لین، ویرجینیا

en: 477494
fa: اوزلووایا

en: 4776222
fa: نورفوک، ویرجینیا

en: 4778626
fa: پیترزبورگ، ویرجینیا

en: 4779999
fa: پورتسموث، ویرجینیا

en: 4780837
fa: ردفورد، ویرجینیا

en: 4781530
fa: رستون، ویرجینیا

en: 4781708
fa: ریچموند، ویرجینیا

en: 4782167
fa: رونوک، ویرجینیا

en: 4784112
fa: سلیم، ویرجینیا

en: 478581
fa: اوروس-مارتان

en: 4787117
fa: اسپرینگفیلد، ویرجینیا

en: 4787440
fa: استنتون، ویرجینیا

en: 4788158
fa: سافک، ویرجینیا

en: 4790534
fa: تایسونز کرنر، ویرجینیا

en: 479123
fa: اولیانوفسک

en: 4791259
fa: ویرجینیا بیچ، ویرجینیا

en: 4792522
fa: وینزبورو، ویرجینیا

en: 4793846
fa: ویلیامزبرگ، ویرجینیا

en: 479411
fa: اوختا

en: 4794120
fa: وینچستر، ویرجینیا

en: 4795467
fa: شارلوت آمالی

en: 479561
fa: اوفا

en: 4798308
fa: بکلی، ویرجینیای غربی

en: 479933
fa: تیرنیائوز

en: 480060
fa: تور

en: 4801859
fa: چارلستون

en: 4802316
fa: کلارکسبرگ، ویرجینیای غربی

en: 4805404
fa: فرمونت، ویرجینیای غربی

en: 480562
fa: تولا

en: 480716
fa: تواپسه

en: 4809537
fa: هانتینگتون، ویرجینیای غربی

en: 4813878
fa: مارتینزبرگ، ویرجینیای غربی

en: 4815352
fa: مرگنتاون، ویرجینیای غربی

en: 481608
fa: ترویتسک، اوبلاست مسکو

en: 4817641
fa: پارکرزبرگ، ویرجینیای غربی

en: 481964
fa: توسنو

en: 481985
fa: تورژوک

en: 4828193
fa: شروود

en: 4828382
fa: فرانکلین، ایندیانا

en: 4829307
fa: بی سیتی، تگزاس

en: 4829762
fa: آلاباستر، آلاباما

en: 4829791
fa: آلبرت‌ویل

en: 483019
fa: تیخوین

en: 4830198
fa: آنیستون

en: 483029
fa: تیخورتسک

en: 4830668
fa: آتن، آلاباما

en: 4830796
fa: آبرن، آلاباما

en: 483137
fa: تیکوفو

en: 4832272
fa: اندرور شمالی، ماساچوست

en: 4832294
fa: روی‌یر، ماساچوست

en: 4832353
fa: دانبری، کنتیکت

en: 4832554
fa: اینکستر، میشیگان

en: 4833320
fa: کلیولند هایتس، اوهایو

en: 4834157
fa: فیرفیلد، کنتیکت

en: 4834272
fa: فارمینگتون، کنتیکت

en: 4835797
fa: هارتفورد، کنتیکت

en: 4838174
fa: منچستر، کنتیکت

en: 4838524
fa: مریدن، کنتیکت

en: 4838633
fa: میدل‌تاون، کنتیکت

en: 4838652
fa: میلدفورد، کنتیکت

en: 4839292
fa: نیو بریتین، کنتیکت

en: 4839319
fa: نیو کینن، کنتیکت

en: 4839366
fa: نیوهیون، کنتیکت

en: 4839822
fa: نورواک، کنتیکت

en: 4839843
fa: نوریچ، کنتیکت

en: 4842898
fa: شلتون، کنتیکت

en: 4843362
fa: ساوت‌بوری، کنتیکت

en: 4843564
fa: استمفورد، کنتیکت

en: 4843786
fa: استورس

en: 4843811
fa: استراتفرد، کنتیکت

en: 4844309
fa: تورینگتون، کنتیکت

en: 4844459
fa: ترومبول، کنتیکت

en: 4845193
fa: واتربری، کنتیکت

en: 4845419
fa: وست هیون، کنتیکت

en: 4845585
fa: وستپورت، کنتیکت

en: 4845823
fa: ویلیمانتیک، کنتیکت

en: 4845898
fa: ویندهام، کنکتیکت

en: 484646
fa: تامبوف

en: 4846757
fa: آلتونا، آیووا

en: 4846834
fa: ایمز، آیووا

en: 4846960
fa: انکنی، آیووا

en: 4848489
fa: بتندرف، آیووا

en: 484907
fa: تاگانروگ

en: 4849826
fa: بورلینگتون، آیووا

en: 4850699
fa: سدار فالز، آیووا

en: 4850751
fa: سدار راپیدز، آیووا

en: 4852022
fa: کلینتون، آیووا

en: 485239
fa: سیکتیوکار

en: 4852640
fa: کورالویل، آیووا

en: 4852832
fa: کونسیل بلوفس، آیووا

en: 4853423
fa: دونپورت، آیووا

en: 4853828
fa: دموین، آیووا

en: 485639
fa: اسوتوگورسک

en: 485698
fa: اسلتلوگراد

en: 4857486
fa: فورت داج، آیووا

en: 486071
fa: سوروویکینو

en: 4861719
fa: ایندیانولا، آیووا

en: 4862034
fa: آیووا سیتی، آیووا

en: 4866371
fa: مارشال‌تاون، آیووا

en: 4866445
fa: ماسون سیتی، آیووا

en: 486665
fa: سوخینیچی

en: 4868404
fa: موسکتین، آیووا

en: 4868907
fa: نیوتون، آیووا

en: 4869195
fa: نورث لیبرتی، آیووا

en: 486968
fa: استوپینو

en: 4870380
fa: اوتوموا، آیووا

en: 487095
fa: استرونینو

en: 487495
fa: استرلیتاماک

en: 4876523
fa: سو سیتی، آیووا

en: 4879890
fa: اورباندال، آیووا

en: 4880889
fa: واترلو، آیووا

en: 4880981
fa: واوکی، آیووا

en: 4881346
fa: وست دس موینس، آیووا

en: 4882920
fa: ادیسون، ایلینواس

en: 4883078
fa: الگانکوئین، الینواز

en: 4883207
fa: السیپ، ایلینواز

en: 4884192
fa: بتیویا، ایلینوی

en: 4884453
fa: بلویدر، ایلینوی

en: 4884597
fa: بروین، ایلینوی

en: 4885164
fa: بلومینگتون

en: 4885186
fa: بلو آیلند، ایلینوی

en: 4885983
fa: بوربانک، ایلینوی

en: 4886255
fa: کالومی‌سیتی، ایلینوی

en: 4887158
fa: شمپین، ایلینوی

en: 4887398
fa: شیکاگو

en: 4887442
fa: شیکاگو هایتس، ایلینوی

en: 488852
fa: استارودوب

en: 4889229
fa: کریستال‌لیک، ایلینوی

en: 4889426
fa: دنویل، ایلینوی

en: 4889447
fa: دارین، ایلینوی

en: 4889553
fa: دکالب، ایلینوی

en: 4889772
fa: دس‌پلینز، ایلینوی

en: 4889959
fa: دیکسون، ایلینوی

en: 4890536
fa: ایست مولین، ایلینوی

en: 4890549
fa: ایست پیوریا، ایلینوی

en: 4890864
fa: الگن، ایلینوی

en: 4891010
fa: المهرست، ایلینوی

en: 4891382
fa: اوانستون، ایلینوی

en: 4893171
fa: فری‌پورت، ایلینوی

en: 4893392
fa: گیلزبرگ، ایلینوی

en: 4893591
fa: ژنو، ایلینوی

en: 4895298
fa: هاروی، ایلینوی

en: 4895876
fa: هایلند پارک، ایلینوی

en: 4898182
fa: کانکاکی، ایلینوی

en: 4899012
fa: لیک فورست، ایلینوی

en: 4900292
fa: لاک‌پورت، ایلینوی

en: 4900579
fa: لاوز پارک، ایلینوی

en: 490067
fa: سووتسک، اوبلاست کیروف

en: 490068
fa: سووتسک، کالینینگراد

en: 4900817
fa: ماکوم، ایلینوی

en: 4901514
fa: می وود

en: 4901663
fa: مک‌هنری، ایلینوی

en: 4902476
fa: مولین، ایلینوی

en: 4903279
fa: ناپرس‌ویل، ایلینوی

en: 4903730
fa: نایلز

en: 4903862
fa: نورث‌شیکاگو، ایلینوی

en: 490391
fa: سوسنوگورسک

en: 4904286
fa: اوک‌فارست، ایلینوی

en: 490466
fa: سورتاوالا

en: 4905006
fa: اتاوا، ایلینوی

en: 4905367
fa: پارک‌ریج، ایلینوی

en: 4905599
fa: پکین، ایلینوی

en: 4905687
fa: پئوریا، ایلینوی

en: 4906882
fa: پراسپکت‌هایتس، ایلینوی

en: 4907907
fa: راک‌آیلند، ایلینوی

en: 4907959
fa: راک‌فورد، ایلینوی

en: 4908052
fa: رولینگ‌مدوز، ایلینوی

en: 490996
fa: سولنچنوگورسک

en: 491023
fa: سولیکامسک

en: 4912499
fa: استرلینگ، ایلینوی

en: 491281
fa: سوکول، اوبلاست ولوگدا

en: 4913110
fa: سیکامور، ایلینوی

en: 4914570
fa: اوربانا، ایلینوی

en: 491480
fa: سوبینکا

en: 4915545
fa: واشینگتون، ایلینوی

en: 4915734
fa: وائوکگان، ایلینوی

en: 4915963
fa: وست شیکاگو، ایلینوی

en: 4916288
fa: وئاتون، ایلینوی

en: 491687
fa: اسمولنسک

en: 4917123
fa: وودستوک، ایلینوی

en: 4917298
fa: یورک‌ویل، ایلینوی

en: 4917358
fa: زیون، ایلینوی

en: 4917592
fa: اندرسون، ایندیانا

en: 4919381
fa: کرافوردزویل، ایندیانا

en: 4919451
fa: کرون‌پوینت، ایندیانا

en: 4919857
fa: شیکاگوی شرقی، ایندیانا

en: 4919987
fa: الکارت، ایندیانا

en: 4920423
fa: فورت‌وین، ایندیانا

en: 4920473
fa: فرانکفورت، ایندیانا

en: 4920607
fa: گری، ایندیانا

en: 4921100
fa: هموند، ایندیانا

en: 4921476
fa: هوبارت، ایندیانا

en: 492162
fa: اسلانتسی

en: 4921725
fa: هانتینگتون، ایندیانا

en: 4922388
fa: کوکومو، ایندیانا

en: 4922462
fa: لافیت، ایندیانا

en: 4923210
fa: مریون، ایندیانا

en: 4923531
fa: میشیگان سیتی، ایندیانا

en: 4923670
fa: میشواکا، ایندیانا

en: 492376
fa: اسکوپین

en: 4924006
fa: مونسی، ایندیانا

en: 4925006
fa: پورتیج، ایندیانا

en: 4926563
fa: ساوث بند، ایندیانا

en: 4927537
fa: والپرایزو، ایندیانا

en: 4928096
fa: لافایت غربی، ایندیانا

en: 4928118
fa: وستفیلد، ایندیانا

en: 4928662
fa: ابینگتن، ماساچوست

en: 4928703
fa: اکتن، ماساچوست

en: 4928788
fa: ایجوام، ماساچوست

en: 4929004
fa: آمسبری، ماساچوست

en: 4929022
fa: امهرست، ماساچوست

en: 4929180
fa: آرلینگتون، ماساچوست

en: 4929283
fa: اشلند، ماساچوست

en: 4929399
fa: اتلبارو، ماساچوست

en: 4929417
fa: اوبرن، ماساچوست

en: 4929771
fa: برنستبل، ماساچوست

en: 4930282
fa: بلمونت، ماساچوست

en: 4930505
fa: بورلی، ماساچوست

en: 4930577
fa: بیلریکا، ماساچوست

en: 4930956
fa: بوستون

en: 4931429
fa: براکتون، ماساچوست

en: 4931482
fa: بروکلاین، ماساچوست

en: 4931737
fa: برلینگتون، ماساچوست

en: 4931972
fa: کمبریج، ماساچوست

en: 493231
fa: شویا

en: 4932869
fa: شلمزفورد، ماساچوست

en: 4932879
fa: چلسی، ماساچوست

en: 4933002
fa: شیکوپی، ماساچوست

en: 4933743
fa: کنکورد، ماساچوست

en: 4934500
fa: دنورس، ماساچوست

en: 493463
fa: شومرلیا

en: 4934664
fa: ددهام، ماساچوست

en: 4935038
fa: دراکات، ماساچوست

en: 4935211
fa: داکسبری، ماساچوست

en: 4935434
fa: لانگمیدو شرقی، ماساچوست

en: 4935582
fa: استهامپتون، ماساچوست

en: 4935623
fa: استون، ماساچوست

en: 4936008
fa: اوریت، ماساچوست

en: 4936087
fa: فیرهاون، ماساچوست

en: 4936159
fa: فال ریور، ماساچوست

en: 4936812
fa: فیچبرگ، ماساچوست

en: 4937230
fa: فرامینگهام، ماساچوست

en: 4937276
fa: فرانکین، ماساچوست

en: 4937557
fa: گاردنر، ماساچوست

en: 4937829
fa: گلوکستر، ماساچوست

en: 4938048
fa: گرفتون، ماساچوست

en: 4938836
fa: هانوور

en: 4939647
fa: هولدن، ماساچوست

en: 4939783
fa: هولیوک، ماساچوست

en: 4941720
fa: لارنس، ماساچوست

en: 4941873
fa: لئومینستر، ماساچوست

en: 4941935
fa: لکسینگتون، ماساچوست

en: 4942508
fa: لانگمیدو، ماساچوست

en: 4942618
fa: لوول، ماساچوست

en: 4942744
fa: لودلاو، ماساچوست

en: 4942807
fa: لینن، ماساچوست

en: 4942939
fa: ملدن، ماساچوست

en: 4943021
fa: منسفیلد، ماساچوست

en: 4943097
fa: ماربلهد، ماساچوست

en: 4943170
fa: مارلبرو، ماساچوست

en: 4943629
fa: مدفورد، ماساچوست

en: 4943677
fa: ملروز، ماساچوست

en: 4943828
fa: مثوئن، ماساچوست

en: 4943958
fa: میلفورد، ماساچوست

en: 4944193
fa: میلتون، ماساچوست

en: 4944994
fa: ناتیک، ماساچوست

en: 4945055
fa: نیدهام، ماساچوست

en: 4945121
fa: بدفورد جدید، ماساچوست

en: 4945256
fa: نیوبوریپورت، ماساچوست

en: 4945283
fa: نیوتون، ماساچوست

en: 4945819
fa: نورتهامپتون، ماساچوست

en: 4945911
fa: نورتون، ماساچوست

en: 4945952
fa: نوروود، ماساچوست

en: 4946620
fa: پالمر، ماساچوست

en: 4946863
fa: پیبوی، ماساچوست

en: 4947459
fa: پیتزفیلد، ماساچوست

en: 4948247
fa: کوئنسی، ماساچوست

en: 4948403
fa: رندولف، ماساچوست

en: 4948462
fa: ریدینگ، ماساچوست

en: 4948924
fa: راکلند، ماساچوست

en: 4950065
fa: سیلم، ماساچوست

en: 4950267
fa: ساگوس، ماساچوست

en: 4950898
fa: شروزبری، ماساچوست

en: 4951248
fa: سامرست، ماساچوست

en: 4951257
fa: سامرویل، ماساچوست

en: 4951397
fa: هدلی جنوبی، ماساچوست

en: 4951594
fa: ساتبریج، ماساچوست

en: 4951788
fa: اسپرینگفیلد، ماساچوست

en: 495206
fa: شچیگری

en: 4952121
fa: استونهام، ماساچوست

en: 4952206
fa: استوتون، ماساچوست

en: 4952320
fa: سدبری، ماساچوست

en: 4952487
fa: سوانسی، ماساچوست

en: 4952629
fa: تانتون، ماساچوست

en: 4952762
fa: توکسبری، ماساچوست

en: 4954265
fa: ویکفیلد، ماساچوست

en: 4954380
fa: والتهام، ماساچوست

en: 4954611
fa: واترتاون، ماساچوست

en: 4954738
fa: ولزلی، ماساچوست

en: 4955089
fa: اسپرینگفیلد غربی، ماساچوست

en: 495518
fa: شاتورا

en: 4955190
fa: وستفیلد، ماساچوست

en: 4955219
fa: وستفورد، ماساچوست

en: 4955336
fa: ویموت، ماساچوست

en: 4955840
fa: ویلمینگتون، ماساچوست

en: 4955884
fa: وینچستر، ماساچوست

en: 4955993
fa: وینتروپ، ماساچوست

en: 4956032
fa: ووبورن، ماساچوست

en: 4956184
fa: ووستر، ماساچوست

en: 4956335
fa: یارموت، ماساچوست

en: 4956976
fa: ابرن، مین

en: 4957003
fa: آگوستا، مین

en: 4957280
fa: بنگر، مین

en: 4958141
fa: بیدفورد، مین

en: 495957
fa: شالی، چچنستان

en: 496015
fa: شاختی

en: 496278
fa: سورومورسک

en: 496285
fa: سورودوینسک

en: 496478
fa: سسترورتسک

en: 496519
fa: سرتولوفو

en: 496934
fa: سردوبسک

en: 4969398
fa: لوستن، مین

en: 497206
fa: سمیلوکی

en: 497218
fa: سمیکاراکورسک

en: 4975802
fa: پورتلند، مین

en: 4977222
fa: ساکو، مین

en: 4979244
fa: پورتلند جنوبی، مین

en: 4982236
fa: واترویل، مین

en: 4982753
fa: وستبروک، مین

en: 4983811
fa: آدریان، میشیگان

en: 4984016
fa: پارک آلن، میشیگان

en: 498418
fa: ساتکا

en: 4984247
fa: ان آربر، میشیگان

en: 4984565
fa: آوبرن‌هیلز، میشیگان

en: 4985153
fa: بتل‌کریک، میشیگان

en: 4985180
fa: بی سیتی، میشیگان

en: 498525
fa: ساروف

en: 4986172
fa: بیرمنگام، میشیگان

en: 498677
fa: ساراتوف

en: 498687
fa: ساراپول

en: 498698
fa: سارانسک

en: 4987482
fa: بورتون، میشیگان

en: 498817
fa: سن پترزبورگ

en: 4990510
fa: دیربورن، میشیگان

en: 4990512
fa: دیربورن‌هایتس، میشیگان

en: 4990729
fa: دیترویت

en: 499099
fa: سامارا

en: 4991640
fa: لنسینگ شرقی، میشیگان

en: 4991735
fa: ایست‌پوینت، میشیگان

en: 4992635
fa: فرندال، میشیگان

en: 499292
fa: سالاوات، روسیه

en: 4992982
fa: فلینت، میشیگان

en: 4993659
fa: گاردن سیتی، میشیگان

en: 4994358
fa: گرندرپیدز، میشیگان

en: 499453
fa: سافونوفو، اوبلاست اسمالنسک

en: 4996248
fa: هلند، میشیگان

en: 499717
fa: رژف

en: 4997384
fa: جکسون، میشیگان

en: 4997787
fa: کالامزو، میشیگان

en: 4998018
fa: کنتوود، میشیگان

en: 4998830
fa: لنسینگ، میشیگان

en: 4999311
fa: لینکون‌پارک، میشیگان

en: 4999837
fa: لیوونیا، میشیگان

en: 500004
fa: ریبینسک

en: 500047
fa: ریاژسک

en: 5000500
fa: مدیسون‌هایتس، میشیگان

en: 5000947
fa: مارکیوت، میشیگان

en: 5001929
fa: میدلند، میشیگان

en: 5002344
fa: مونرو، میشیگان

en: 5002656
fa: مونت‌کلمنز، میشیگان

en: 5002714
fa: مونت‌پلیزانت، میشیگان

en: 5003132
fa: ماسکگون، میشیگان

en: 5004005
fa: سواحل نورتون، میشیگان

en: 5004062
fa: نووی، میشیگان

en: 5004188
fa: اوک‌پارک، میشیگان

en: 5006166
fa: پونتیاک، میشیگان

en: 5006233
fa: پورت هارون، میشیگان

en: 5006250
fa: پورتیج، میشیگان

en: 5007531
fa: رومالوس، میشیگان

en: 5007655
fa: رزویل، میشیگان

en: 5007804
fa: رویال اوک، میشیگان

en: 5007989
fa: سگینو، میشیگان

en: 500886
fa: رتیشچفو

en: 5010646
fa: ساوت‌گیت، میشیگان

en: 5011148
fa: استرلینگ هایتس، میشیگان

en: 501175
fa: روستوف-نا-دونو

en: 501183
fa: روستوف

en: 5011908
fa: تیلور، میشیگان

en: 5012495
fa: تراوس سیتی، میشیگان

en: 5012521
fa: ترنتون، میشیگان

en: 5012639
fa: تروی، میشیگان

en: 5013924
fa: واکر، میشیگان

en: 5014051
fa: وارن، میشیگان

en: 5014224
fa: واین، میشیگان

en: 5014681
fa: وستلند، میشیگان

en: 5015599
fa: ویاندوت، میشیگان

en: 5015618
fa: ویومینگ، میشیگان

en: 5015688
fa: ایپسیلانتی، میشیگان

en: 5016024
fa: آلبرت لی، مینه‌سوتا

en: 5016374
fa: آندوور، مینه‌سوتا

en: 5016450
fa: آنوکا، مینه‌سوتا

en: 5016494
fa: اپل ولی، مینه‌سوتا

en: 5016884
fa: آستین، مینه‌سوتا

en: 501730
fa: رودنیکی، اوبلاست ایوانوف

en: 5018739
fa: بلومینگتن، مینه‌سوتا

en: 5019330
fa: بروکلین سنتر، مینه‌سوتا

en: 5019335
fa: بروکلین پارک، مینه‌سوتا

en: 5019588
fa: بوفالو، مینه‌سوتا

en: 5019767
fa: برنزویل، مینه‌سوتا

en: 502011
fa: رفدا، اوبلاست سوردلوفسک

en: 502018
fa: رئوتوف

en: 5020859
fa: چمپلین، مینه‌سوتا

en: 5020881
fa: چنهسن، مینه‌سوتا

en: 5020938
fa: چاسکا، مینه‌سوتا

en: 5021828
fa: کلمبیا هایتس، مینه‌سوتا

en: 5022025
fa: کون رپیدز، مینه‌سوتا

en: 5022134
fa: کاتیج گروو، مینه‌سوتا

en: 5023571
fa: کریستال، مینه‌سوتا

en: 5024719
fa: دلوث، مینه‌سوتا

en: 5024825
fa: ایگان، مینه‌سوتا

en: 5025219
fa: ایدن پریری، مینه‌سوتا

en: 5025264
fa: ادینا، مینه‌سوتا

en: 5025471
fa: الک ریور، مینه‌سوتا

en: 5026291
fa: فریبلت، مینه‌سوتا

en: 5026321
fa: فارمینگتن، مینه‌سوتا

en: 5027117
fa: فارست لیکس، مینه‌سوتا

en: 5027482
fa: فریدلی، مینه‌سوتا

en: 502793
fa: راسکازوفو

en: 5028163
fa: گولدن ولی، مینه‌سوتا

en: 5029181
fa: هم لیک، مینه‌سوتا

en: 5029500
fa: هیستینگز، مینه‌سوتا

en: 502965
fa: رامنسکویه

en: 5030005
fa: هیبینگ، مینه‌سوتا

en: 5030670
fa: هاپکینز، مینه‌سوتا

en: 5031412
fa: اینور گروو هایتس، مینه‌سوتا

en: 5034059
fa: لیکویل، مینه‌سوتا

en: 5034767
fa: لینو لیکس، مینه‌سوتا

en: 5036420
fa: منکیتو، مینه‌سوتا

en: 5036493
fa: میپل گروو، مینه‌سوتا

en: 5036588
fa: میپل‌وود، مینه‌سوتا

en: 5037649
fa: مینیاپولیس

en: 5037784
fa: مینه‌تونکا، مینه‌سوتا

en: 5038108
fa: مورهد، مینه‌سوتا

en: 5039080
fa: نیو برایتن، مینه‌سوتا

en: 5039094
fa: نیو هوپ، مینه‌سوتا

en: 5039675
fa: نورثفیلد، مینه‌سوتا

en: 503977
fa: پوشکینو، استان مسکو

en: 5039978
fa: اوکدیل، مینه‌سوتا

en: 504042
fa: پوشچینو

en: 5040647
fa: اوواتانا، مینه‌سوتا

en: 5041926
fa: پلیموث، مینه‌سوتا

en: 5042373
fa: پریر لیک، مینه‌سوتا

en: 5042561
fa: رمزی، مینه‌سوتا

en: 5042773
fa: رد وینگ، مینه‌سوتا

en: 5043193
fa: ریچفیلد، مینه‌سوتا

en: 504341
fa: پسکوف

en: 5043473
fa: راچستر، مینه‌سوتا

en: 5043779
fa: رزماونت، مینه‌سوتا

en: 5043799
fa: روزویل، مینه‌سوتا

en: 5045360
fa: سینت پل، مینه‌سوتا

en: 504576
fa: پروتوینو

en: 5046001
fa: سرتل، مینه‌سوتا

en: 5046063
fa: ساوج، مینه‌سوتا

en: 5046997
fa: شاکپی، مینه‌سوتا

en: 5047234
fa: شورویو، مینه‌سوتا

en: 504831
fa: پرولتارسک

en: 5048814
fa: استیل‌واتر، مینه‌سوتا

en: 505060
fa: پریوولژسک

en: 505259
fa: پریمورسکو-آختارسک

en: 5052658
fa: وایت بیر لیک، مینه‌سوتا

en: 5052916
fa: ویلمار، مینه‌سوتا

en: 5053156
fa: وینونا، مینه‌سوتا

en: 5053358
fa: وودبری، مینه‌سوتا

en: 5055787
fa: کرکزویل، میزوری

en: 505806
fa: پووورینو

en: 5059163
fa: فارگو، داکوتای شمالی

en: 5059429
fa: گرند فرک، داکوتای شمالی

en: 5059836
fa: جیمزتاون، داکوتای شمالی

en: 5062458
fa: وست فارگو، داکوتای شمالی

en: 5063805
fa: بلویو، نبراسکا

en: 5066001
fa: کلمبوس، نبراسکا

en: 5068725
fa: فریمانت، نبراسکا

en: 5069297
fa: گرند آیلند، نبراسکا

en: 5069802
fa: هیستینگز، نبراسکا

en: 5071348
fa: کارنی، نبراسکا

en: 5071665
fa: لا ویستا، نبراسکا

en: 5072006
fa: لینکلن، نبراسکا

en: 5073965
fa: نورفوک، نبراسکا

en: 5074472
fa: اوماها، نبراسکا

en: 5074792
fa: پاپیلیون، نبراسکا

en: 507599
fa: پوکروف

en: 507624
fa: پوخویستنفو

en: 5083221
fa: بدفورد، نیوهمپشایر

en: 5084868
fa: کنکورد، نیوهمپشایر

en: 5085374
fa: دری، نیوهمپشایر

en: 5085520
fa: دوور، نیوهمپشایر

en: 5088262
fa: کین، نیوهمپشایر

en: 5088438
fa: لکوونیا، نیوهمپشایر

en: 5089178
fa: منچستر، نیوهمپشایر

en: 5090046
fa: نشوا، نیوهمپشایر

en: 509052
fa: پلافسک

en: 5091383
fa: پرتسموث، نیوهمپشایر

en: 5091872
fa: راچستر، نیوهمپشایر

en: 5092268
fa: سالم، نیوهمپشایر

en: 5095281
fa: اسبوری پارک، نیوجرسی

en: 5095445
fa: بایون، نیوجرسی

en: 5095611
fa: برگنفیلد، نیوجرسی

en: 5096316
fa: کارترت، نیوجرسی

en: 5096686
fa: کلیفساید پارک، نیوجرسی

en: 5096699
fa: کلیفتون، نیوجرسی

en: 509697
fa: پتوشکی

en: 5097315
fa: داور، نیوجرسی

en: 5097357
fa: دامونت، نیوجرسی

en: 5097402
fa: برانزویک شرقی، نیوجرسی

en: 5097529
fa: ادیسون، نیوجرسی

en: 5097598
fa: الیزابت، نیوجرسی

en: 5097627
fa: الموود پارک، نیوجرسی

en: 5097672
fa: انگلوود، نیوجرسی

en: 5097773
fa: فایر لاون، نیوجرسی

en: 5098135
fa: فورت لی، نیوجرسی

en: 509820
fa: پتروزاودسک

en: 5098343
fa: گارفیلد، نیوجرسی

en: 5098706
fa: هکنساک، نیوجرسی

en: 5098863
fa: هریسون، نیوجرسی

en: 5098909
fa: هاوثورن

en: 5099133
fa: هابوکن، نیوجرسی

en: 5099836
fa: جرزی سیتی

en: 509987
fa: پتروفسک، اوبلاست ساراتوف

en: 5099967
fa: کارنی، نیوجرسی

en: 5100280
fa: لیکوود، نیوجرسی

en: 5100506
fa: لیندن، نیوجرسی

en: 5100604
fa: لادی، نیوجرسی

en: 5100619
fa: لانگ برنچ، نیوجرسی

en: 5100748
fa: مدیسون، نیوجرسی

en: 5100776
fa: مأوا، نیوجرسی

en: 5101170
fa: میدلتاون، نیوجرسی

en: 5101427
fa: موریس‌تاون، نیوجرسی

en: 5101717
fa: نیو برانزویک، نیوجرسی

en: 5101766
fa: نیو میلفورد، نیوجرسی

en: 5101798
fa: نیوآرک، نیوجرسی

en: 5101873
fa: آرلینگتون شمالی، نیوجرسی

en: 5101879
fa: برگن شمالی، نیوجرسی

en: 5101938
fa: پلینفیلد شمالی، نیوجرسی

en: 5102369
fa: پالیسیدز پارک، نیوجرسی

en: 5102387
fa: پاراموس، نیوجرسی

en: 5102443
fa: پاسائیک، نیوجرسی

en: 5102466
fa: پترسون، نیوجرسی

en: 5102578
fa: پرث امبوی، نیوجرسی

en: 5102720
fa: پلینفیلد، نیوجرسی

en: 5102796
fa: پوینت پلزنت، نیوجرسی

en: 510291
fa: پترگوف

en: 5102922
fa: پرینستون، نیوجرسی

en: 5103055
fa: راوی، نیوجرسی

en: 5103086
fa: رامسی، نیوجرسی

en: 5103269
fa: ریجوود، نیوجرسی

en: 5103500
fa: راسل، نیوجرسی

en: 5103580
fa: رادرفورد، نیوجرسی

en: 510364
fa: پستوفو

en: 5104404
fa: سیرویل، نیوجرسی

en: 5104504
fa: سیکوکس، نیوجرسی

en: 5104844
fa: پلینفیلد جنوبی، نیوجرسی

en: 5104853
fa: ریور جنوبی، نیوجرسی

en: 5105127
fa: سامیت، نیوجرسی

en: 5105433
fa: تینتون فالز، نیوجرسی

en: 5105496
fa: ترنتون

en: 5105634
fa: اونیون سیتی، نیوجرسی

en: 5105860
fa: وورهیز، نیوجرسی

en: 5106292
fa: نیو یورک غربی، نیوجرسی

en: 5106331
fa: وستفیلد، نیوجرسی

en: 5106834
fa: آلبانی، نیویورک

en: 5107129
fa: امهرست، نیویورک

en: 5107152
fa: آمستردام، نیویورک

en: 5107464
fa: آستوریا

en: 5107505
fa: آبورن، نیویورک

en: 5108093
fa: باتاویا، نیویورک

en: 5109177
fa: بینگهمتون، نیویورک

en: 5110302
fa: بروکلین

en: 5110629
fa: بوفالو، نیویورک

en: 511196
fa: پرم

en: 5113142
fa: کوهس، نیویورک

en: 5113790
fa: کورتلند، نیویورک

en: 511565
fa: پنزا

en: 5116497
fa: المیرا، نیویورک

en: 511794
fa: پچورا

en: 5118626
fa: گلن یارو، نیویورک

en: 5118743
fa: گلوورسویل، نیویورک

en: 512052
fa: پاولوفسک

en: 512053
fa: پاولوفسک، اوبلاست وورونژ

en: 5121636
fa: هانتینگتون، نیویورک

en: 5122432
fa: ایتاکا، نیویورک

en: 5122534
fa: جیمزتاون، نیویورک

en: 5123477
fa: کینگستون، نیویورک

en: 5123533
fa: کیریاس جول، نیویورک

en: 5123718
fa: لاکاوانا، نیویورک

en: 5125011
fa: لاک‌پورت، نیویورک

en: 5125086
fa: لانگ بیچ، نیویورک

en: 5126842
fa: میدل تاون، نیویورک

en: 5127134
fa: مینولا، نیویورک

en: 5127835
fa: مانت ورنون، نیویورک

en: 5128549
fa: نیو راشل، نیویورک

en: 5128581
fa: نیویورک

en: 5128654
fa: نیوبورگ، نیویورک

en: 5128723
fa: نیاگارا فالز، نیویورک

en: 5129245
fa: نورت توناواندا، نیویورک

en: 5130081
fa: ازویگو، نیویورک

en: 513042
fa: پالاسوفکا

en: 5130831
fa: پیکسکیل، نیویورک

en: 5131692
fa: پلاتس بورگ، نیویورک

en: 5132029
fa: پورت واشینگتون، نیویورک

en: 5132143
fa: پوگکیپسی، نیویورک

en: 5133640
fa: ریگو پارک

en: 5134086
fa: روچستر، نیویورک

en: 5134203
fa: روکویل سنتر، نیویورک

en: 5134295
fa: رم، نیویورک

en: 5134693
fa: وای، نیویورک

en: 5136334
fa: ساراتوگا اسپرینگز، نیویورک

en: 5136454
fa: سکنکتدی، نیویورک

en: 5140405
fa: سیراکیوز، نیویورک

en: 5141502
fa: تروی، نیویورک

en: 514171
fa: اوستروف، اوبلاست پسکوف

en: 5141927
fa: یونیوندایل

en: 514198
fa: اوستروگوژسک

en: 5142056
fa: یوتیکا، نیویورک

en: 5142109
fa: ولی استریم، نیویورک

en: 514259
fa: اوستاشکوف

en: 5143396
fa: واترتاون، نیویورک

en: 5144336
fa: وایت پلاینز، نیویورک

en: 5145215
fa: یانکرز

en: 5145476
fa: اکران، اوهایو

en: 5145607
fa: الیانس، اوهایو

en: 5146055
fa: ایشلند، اوهایو

en: 5146089
fa: اشتابولا، اوهایو

en: 5146233
fa: اورورا، اوهایو

en: 5146277
fa: اوون، اوهایو

en: 5146286
fa: اوون لیک، اوهایو

en: 5146491
fa: باربرتون، اوهایو

en: 5146675
fa: بای ویلیج، اوهایو

en: 514706
fa: اوسا، پرم

en: 5147097
fa: برا، اوهایو

en: 514734
fa: اورسک

en: 5147968
fa: بوولینگ گرین، اوهایو

en: 5148273
fa: برودویو هایتس، اوهایو

en: 5148326
fa: بروک پارک، اوهایو

en: 5148480
fa: برانزویک، اوهایو

en: 515003
fa: اورنبورگ

en: 515024
fa: اورخوفو-زویفو

en: 5150529
fa: کلیولند

en: 5151613
fa: کویاهوگا فالس، اوهایو

en: 5151861
fa: دفیانس، اوهایو

en: 5151891
fa: دلاوار، اوهایو

en: 5152333
fa: دوبلین، اوهایو

en: 5152599
fa: کلیولند شرقی، اوهایو

en: 515267
fa: اوموتنینسک

en: 5152833
fa: ایست‌لیک، اوهایو

en: 5153207
fa: الیریا، اوهایو

en: 5153420
fa: اوکلید، اوهایو

en: 5153680
fa: فایرویو پارک، اوهایو

en: 5153924
fa: فیندلای، اوهایو

en: 5155207
fa: فرمونت، اوهایو

en: 5155393
fa: گاهانا، اوهایو

en: 5155499
fa: گارفیلد هایتس، اوهایو

en: 5156371
fa: گرین، اوهایو

en: 515698
fa: اولنگورسک، اوبلاست مورمانسک

en: 5158164
fa: هادسون، اوهایو

en: 5159537
fa: کنت، اوهایو

en: 5160315
fa: لیک‌وود، اوهایو

en: 5160783
fa: لیما، اوهایو

en: 5161262
fa: لورین، اوهایو

en: 5161723
fa: منسفیلد، اوهایو

en: 5161803
fa: میپل هایتس، اوهایو

en: 5161902
fa: ماریون، اوهایو

en: 5162077
fa: ماریسویل، اوهایو

en: 5162097
fa: ماسیلون، اوهایو

en: 516215
fa: اودینتسوفو

en: 5162188
fa: میفیلد هایتس، اوهایو

en: 5162512
fa: مدینا، اوهایو

en: 5162645
fa: منتور، اوهایو

en: 5162851
fa: میدلبرگ هایتس، اوهایو

en: 5163799
fa: موونت ورنون، اوهایو

en: 516436
fa: اوبنینسک

en: 5164390
fa: نیو فیلادلفیا، اوهایو

en: 5164466
fa: نیوارک، اوهایو

en: 5164582
fa: نیلز، اوهایو

en: 5164862
fa: اولمستد شمالی، اوهایو

en: 5164903
fa: ریجویل شمالی، اوهایو

en: 5164916
fa: رویالتون شمالی، اوهایو

en: 5165101
fa: نورواک، اوهایو

en: 5165734
fa: اورگون، اوهایو

en: 516576
fa: نیتوا

en: 5166009
fa: پینسویل، اوهایو

en: 5166177
fa: پارما، اوهایو

en: 5166184
fa: پارما هایتس، اوهایو

en: 5166516
fa: پریسبورگ، اوهایو

en: 5166819
fa: پیکوا، اوهایو

en: 516716
fa: نورلات

en: 5168491
fa: راکی ریور، اوهایو

en: 5170691
fa: سندوسکی، اوهایو

en: 5171728
fa: شیکر هایتس، اوهایو

en: 5172078
fa: سیدنی، اوهایو

en: 5172387
fa: سولون، اوهایو

en: 5172485
fa: اوکلید جنوبی، اوهایو

en: 517269
fa: نووزیبکوف

en: 5173048
fa: استوبنویل، اوهایو

en: 5173171
fa: استوو، اوهایو

en: 5173210
fa: استریتسبورو، اوهایو

en: 5173237
fa: استرونگسویل، اوهایو

en: 5173572
fa: سیلوانیا، اوهایو

en: 5173623
fa: تالمدج، اوهایو

en: 5173930
fa: تیفین، اوهایو

en: 5174035
fa: تولیدو، اوهایو

en: 5174358
fa: تروی، اوهایو

en: 5174550
fa: توینسبورگ، اوهایو

en: 5175496
fa: وادزورث، اوهایو

en: 5175865
fa: وارن، اوهایو

en: 5176472
fa: وسترویل، اوهایو

en: 5176517
fa: وست‌لیک، اوهایو

en: 5177358
fa: ووستر، اوهایو

en: 517739
fa: نووزنسک

en: 5177568
fa: یونگستاون، اوهایو

en: 5178127
fa: آلن‌تاون، پنسیلوانیا

en: 5178195
fa: آلتونا، پنسیلوانیا

en: 517836
fa: نوووترویسک

en: 5180225
fa: بتلهم، پنسیلوانیا

en: 518383
fa: نوووپاولوفسک

en: 518557
fa: نوووموسکوفسک، روسیه

en: 518659
fa: نووکویبیشفسک

en: 518682
fa: نووکوبانسک

en: 5188140
fa: ایستون، پنسیلوانیا

en: 5188843
fa: ایری، پنسیلوانیا

en: 518909
fa: نووودوینسک

en: 518970
fa: نووچرکاسک

en: 519106
fa: نووالکساندروفسک

en: 5192726
fa: هریسبورگ، پنسیلوانیا

en: 5193011
fa: هیزلتون، پنسیلوانیا

en: 5193309
fa: هرمیتاژ، پنسیلوانیا

en: 5195561
fa: جانزتاون، پنسیلوانیا

en: 5197079
fa: لنکستر، پنسیلوانیا

en: 5197517
fa: لبنان، پنسیلوانیا

en: 5200499
fa: مک‌کیسپورت، پنسیلوانیا

en: 520068
fa: نوگینسک

en: 520204
fa: نیژنیایا تورا

en: 5203127
fa: نیوکاسل، پنسیلوانیا

en: 5206379
fa: پیتسبرگ، پنسیلوانیا

en: 5207728
fa: ریدینگ، پنسیلوانیا

en: 521118
fa: نیژنکامسک

en: 5211303
fa: اسکرانتون، پنسیلوانیا

en: 5219488
fa: ویلکس-بار، پنسیلوانیا

en: 5219501
fa: ویکینس‌بورگ، پنسیلوانیا

en: 5219585
fa: ویلیام‌اسپورت، پنسیلوانیا

en: 5221341
fa: سنترل فالز، رود آیلند

en: 5221637
fa: کاونتری، رود آیلند

en: 5221659
fa: کرانستون، رود آیلند

en: 5221931
fa: ایست پراویدنس، رود آیلند

en: 5223593
fa: نیوپورت، رود آیلند

en: 522377
fa: نوینومیسک

en: 5223869
fa: پاتاکیت، رود آیلند

en: 5224151
fa: پراویدنس

en: 5225507
fa: واریک، رود آیلند

en: 5225627
fa: وست وارویک

en: 5225809
fa: وونساکیت، رود آیلند

en: 5225857
fa: ابردین، داکوتای جنوبی

en: 522594
fa: نرختا

en: 5226534
fa: بروکینگز، داکوتای جنوبی

en: 522775
fa: نلیدوفو

en: 522942
fa: نفتکامسک

en: 5229794
fa: میچل، داکوتای جنوبی

en: 5231851
fa: سو فالز، داکوتای جنوبی

en: 5232741
fa: وترتاون، داکوتای جنوبی

en: 523405
fa: نارتکالا

en: 523426
fa: نارو-فومینسک

en: 5234372
fa: برلینگتون، ورمانت

en: 523812
fa: میتیشچی

en: 5240509
fa: راتلند

en: 5241248
fa: برلینگتون جنوبی، ورمونت

en: 524294
fa: موروم

en: 524305
fa: مورمانسک

en: 5244080
fa: اپلتون، ویسکانسین

en: 5245193
fa: بیور دام، ویسکانسین

en: 5245387
fa: بیلویت، ویسکانسین

en: 524640
fa: متسنسک

en: 5246835
fa: بروکفیلد، ویسکانسین

en: 524712
fa: موژایسک

en: 524736
fa: موزدوک

en: 524901
fa: مسکو

en: 5249871
fa: کوداهی، ویسکانسین

en: 5250201
fa: دی پر، ویسکانسین

en: 5251436
fa: ایوکلیر، ویسکانسین

en: 525162
fa: موروزوفسک

en: 5253219
fa: فیچبرگ، ویسکانسین

en: 5253352
fa: فوند دو لک، ویسکانسین

en: 5253710
fa: فرانکلین، ویسکانسین

en: 525404
fa: مونچگورسک

en: 5254962
fa: گرین‌بی، ویسکانسین

en: 5255068
fa: گرینفیلد، ویسکانسین

en: 5257754
fa: جینسویل، ویسکانسین

en: 5258296
fa: کاکانا، ویسکانسین

en: 5258393
fa: کنوشا، ویسکانسین

en: 5258957
fa: لا کراس، ویسکانسین

en: 5261457
fa: مدیسن، ویسکانسین

en: 5261585
fa: مینتوواک، ویسکانسین

en: 5261969
fa: مارشفیلد، ویسکانسین

en: 5262596
fa: مناشا، ویسکانسین

en: 5262634
fa: منومنی، ویسکانسین

en: 5262649
fa: مکوان، ویسکانسین

en: 5262838
fa: میدلتون، ویسکانسین

en: 5263045
fa: میلواکی، ویسکانسین

en: 5264049
fa: ماسکیگو، ویسکانسین

en: 5264223
fa: نینا، ویسکانسین

en: 5264381
fa: برلین جدید، ویسکانسین

en: 526480
fa: مینرالنیه وودی

en: 5265228
fa: اوک گریک، ویسکانسین

en: 5265499
fa: اوکانماواک، ویسکانسین

en: 526558
fa: میلروفو

en: 5265838
fa: اشکوش، ویسکانسین

en: 5268249
fa: ریسین، ویسکانسین

en: 5268986
fa: ریور فالز، ویسکانسین

en: 527012
fa: میخائیلوفکا، اوبلاست ولگوگراد

en: 527191
fa: میچورینسک

en: 5272893
fa: شیبویگان، ویسکانسین

en: 5274644
fa: استیون پوینت، ویسکانسین

en: 5275020
fa: سان پریری، ویسکانسین

en: 5275191
fa: سوپریور، ویسکانسین

en: 527529
fa: منزلینسک

en: 527717
fa: ملئوز

en: 527740
fa: ملنکی

en: 5278005
fa: واترتون، ویسکانسین

en: 5278052
fa: واکیشا، ویسکانسین

en: 5278120
fa: واسا، ویسکانسین

en: 5278159
fa: واواتوسا، ویسکانسین

en: 5278420
fa: آلیس غربی، ویسکانسین

en: 5278422
fa: بند غربی، ویسکانسین

en: 5279436
fa: ویسکانسین رپیدز، ویسکانسین

en: 5280814
fa: ویرتون، ویرجینیای غربی

en: 5280854
fa: ویلینگ، ویرجینیای غربی

en: 528109
fa: مدنوگورسک

en: 5281551
fa: آنسونیا، کنتیکت

en: 5282804
fa: بریجپورت، کنتیکت

en: 5282835
fa: بریستول، کنتیکت

en: 5284756
fa: فیل مور، کالیفرنیا

en: 5287262
fa: باکای، آریزونا

en: 5287565
fa: بولهد سیتی، آریزونا

en: 5288636
fa: کازا گرانده

en: 5289282
fa: چندلر، آریزونا

en: 529073
fa: مارکس، روسیه

en: 5293083
fa: داگلاس، آریزونا

en: 5293996
fa: ال میراژ، آریزونا

en: 5294167
fa: الوی، آریزونا

en: 5294810
fa: فلگستف، آریزونا

en: 5294902
fa: فلورنس، آریزونا

en: 529505
fa: مانتروفو

en: 5295903
fa: گیلبرت، آریزونا

en: 5295985
fa: گلندیل، آریزونا

en: 5296266
fa: گودیر، آریزونا

en: 5296802
fa: گرین ولی، آریزونا

en: 5301067
fa: کینگمن، آریزونا

en: 5301388
fa: لیک هاواسو سیتی، آریزونا

en: 5303752
fa: ماریکوپا، آریزونا

en: 5304391
fa: میزا

en: 5306611
fa: نوگالس، آریزونا

en: 5307540
fa: اورو ولی، آریزونا

en: 5308305
fa: پیزان، آریزونا

en: 5308480
fa: پیوریا، آریزونا

en: 530849
fa: مالویاروسلاوتس

en: 5308655
fa: فینیکس، آریزونا

en: 5309842
fa: پرسکت، آریزونا

en: 5309858
fa: پرسکات ولی، آریزونا

en: 5310193
fa: کوئین کریک، آریزونا

en: 531129
fa: مالگوبک

en: 5312544
fa: سهوآریتا، آریزونا

en: 5312913
fa: سن لوئیس، آریزونا

en: 5313457
fa: سکاتزدیل، آریزونا

en: 5314328
fa: سیرا ویستا، آریزونا

en: 5316201
fa: سان سیتی، آریزونا

en: 5316428
fa: سورپرایز، آریزونا

en: 5317058
fa: تمپی، آریزونا

en: 5318313
fa: توسان

en: 5322053
fa: یوما، آریزونا

en: 5322400
fa: آدلانتو، کالیفرنیا

en: 5322737
fa: آلامدا، کالیفرنیا

en: 5322850
fa: آلبانی، کالیفرنیا

en: 532288
fa: ماگنیتوگورسک

en: 5323060
fa: آلهامبرا، کالیفرنیا

en: 5323163
fa: آلیسو ویجو، کالیفرنیا

en: 5323525
fa: التادنا، کالیفرنیا

en: 5323694
fa: امریکن کنیون، کالیفرنیا

en: 5323810
fa: آناهایم، کالیفرنیا

en: 5324200
fa: آنتیوچ، کالیفرنیا

en: 5324363
fa: اپل ولی، کالیفرنیا

en: 5324477
fa: آرکادیا، کالیفرنیا

en: 5324862
fa: آرتسیا، کالیفرنیا

en: 5324903
fa: آروین، کالیفرنیا

en: 5325111
fa: آتاسکادرو، کالیفرنیا

en: 5325187
fa: آتواتر، کالیفرنیا

en: 5325423
fa: آزوسا، کالیفرنیا

en: 5325738
fa: بیکرزفیلد، کالیفرنیا

en: 5325866
fa: بالدوین پارک، کالیفرنیا

en: 5326032
fa: بانینگ، کالیفرنیا

en: 532615
fa: لیوبرتسی

en: 5326297
fa: بارستو، کالیفرنیا

en: 532657
fa: لیتکارینو

en: 5327098
fa: بومانت، کالیفرنیا

en: 532715
fa: لیسکوفو

en: 5327298
fa: بل، کالیفرنیا

en: 5327319
fa: بل گاردنز، کالیفرنیا

en: 5327422
fa: بلفلاور، کالیفرنیا

en: 5327455
fa: بلمونت، کالیفرنیا

en: 5327550
fa: بنیسیا، کالیفرنیا

en: 5327684
fa: برکلی، کالیفرنیا

en: 5328041
fa: بورلی هیلز

en: 5329649
fa: بلایت، کالیفرنیا

en: 5330567
fa: براولی، کالیفرنیا

en: 5330582
fa: بری، کالیفرنیا

en: 5330642
fa: برنت وود، کالیفرنیا

en: 5331575
fa: بیونا پارک، کالیفرنیا

en: 5331835
fa: بربنک، کالیفرنیا

en: 5331920
fa: برلینگیم، کالیفرنیا

en: 5332593
fa: کالاباساس، کالیفرنیا

en: 5332698
fa: کالکزیکو، کالیفرنیا

en: 5333180
fa: کاماریلو، کالیفرنیا

en: 5333689
fa: کمپبل، کالیفرنیا

en: 5334223
fa: کارلس‌بد، کالیفرنیا

en: 5334519
fa: کارسون، کالیفرنیا

en: 5335006
fa: کتدرال سیتی، کالیفرنیا

en: 533543
fa: لوخوویتسی

en: 5335650
fa: کرس، کالیفرنیا

en: 5335663
fa: کریتوس، کالیفرنیا

en: 5336269
fa: چیکو، کالیفرنیا

en: 5336537
fa: چینو، کالیفرنیا

en: 5336899
fa: چولا ویستا، کالیفرنیا

en: 533690
fa: لوگا، اوبلاست لنینگراد

en: 5337561
fa: سیتروس هایتس، کالیفرنیا

en: 5337696
fa: کلرمونت، کالیفرنیا

en: 5337908
fa: کلیرلیک، کالیفرنیا

en: 5338122
fa: کلوویس، کالیفرنیا

en: 5338166
fa: کوچلا، کالیفرنیا

en: 5338196
fa: کولینگا، کالیفرنیا

en: 5338783
fa: کولتون، کالیفرنیا

en: 5339066
fa: کامپتون، کالیفرنیا

en: 5339111
fa: کانکورد، کالیفرنیا

en: 5339539
fa: کورکوران، کالیفرنیا

en: 5339631
fa: کورونا، کالیفرنیا

en: 5339663
fa: کورونادو، کالیفرنیا

en: 5339840
fa: کوستا مسا، کالیفرنیا

en: 5340175
fa: کووینا، کالیفرنیا

en: 5341051
fa: کوداهی، کالیفرنیا

en: 5341114
fa: کالور سیتی، کالیفرنیا

en: 5341145
fa: کوپرتینو، کالیفرنیا

en: 5341256
fa: کیپرس، کالیفرنیا

en: 5341430
fa: دیلی سیتی، کالیفرنیا

en: 5341483
fa: دانا پوینت، کالیفرنیا

en: 5341531
fa: دان ویل، کالیفرنیا

en: 5341704
fa: دیویس، کالیفرنیا

en: 5342485
fa: دلانو، کالیفرنیا

en: 5342710
fa: دزرت هات اسپرینگز، کالیفرنیا

en: 5342992
fa: دیاموند بار، کالیفرنیا

en: 5343171
fa: دینوبا، کالیفرنیا

en: 5343303
fa: دیکسون، کالیفرنیا

en: 534341
fa: لومونوسوف

en: 5343858
fa: دونی، کالیفرنیا

en: 5344147
fa: دوآرته، کالیفرنیا

en: 5344157
fa: دوبلین، کالیفرنیا

en: 5345032
fa: ایست پالو آلتو، کالیفرنیا

en: 5345529
fa: ال کاجون، کالیفرنیا

en: 5345609
fa: ال سنترو، کالیفرنیا

en: 5345623
fa: ال سریتو، کالیفرنیا

en: 5345743
fa: ال مونته، کالیفرنیا

en: 5345860
fa: ال سگوندو، کالیفرنیا

en: 5346111
fa: ال کگروو، کالیفرنیا

en: 5346646
fa: انسینیتاس، کالیفرنیا

en: 5346827
fa: اسکاندیدو، کالیفرنیا

en: 534701
fa: لیفنی

en: 5347335
fa: فیرفیلد، کالیفرنیا

en: 534838
fa: لیسکی

en: 5349705
fa: فولسوم، کالیفرنیا

en: 5349755
fa: فونتانا، کالیفرنیا

en: 5350159
fa: فوستر سیتی، کالیفرنیا

en: 5350207
fa: فانتین ولی، کالیفرنیا

en: 5350734
fa: فریمانت، کالیفرنیا

en: 5350937
fa: فرزنو

en: 535121
fa: لیپتسک

en: 5351247
fa: فولرتون، کالیفرنیا

en: 5351428
fa: گالت، کالیفرنیا

en: 5351515
fa: گاردن گروو، کالیفرنیا

en: 5351549
fa: گاردنا، کالیفرنیا

en: 5352214
fa: گیلروی، کالیفرنیا

en: 5352423
fa: گلندیل

en: 5352439
fa: گلندورا، کالیفرنیا

en: 5352963
fa: گولیتا، کالیفرنیا

en: 5354172
fa: گرینفیلد، کالیفرنیا

en: 5354819
fa: آسیندا هایتس، کالیفرنیا

en: 5355180
fa: هانفورد

en: 5355828
fa: هاوتورن

en: 5355933
fa: هیورد، کالیفرنیا

en: 5356277
fa: همت، کالیفرنیا

en: 5356451
fa: هرکولس، کالیفرنیا

en: 5356521
fa: هرموسا بیچ، کالیفرنیا

en: 5356576
fa: هسپریا، کالیفرنیا

en: 5356868
fa: هایلند، کالیفرنیا

en: 5357499
fa: هالیستر

en: 5358705
fa: هانتینگتون بیچ، کالیفرنیا

en: 5358736
fa: هانتینگتون پارک

en: 535886
fa: لرمونتوف، روسیه

en: 5359052
fa: ایمپریال، کالیفرنیا

en: 5359054
fa: ایمپریال بیچ، کالیفرنیا

en: 5359446
fa: ایندیو، کالیفرنیا

en: 5359488
fa: اینگلوود، کالیفرنیا

en: 5359777
fa: ارواین، کالیفرنیا

en: 5359864
fa: ایسلا ویستا، کالیفرنیا

en: 536156
fa: لنینسک، اوبلاست ولگوگراد

en: 536162
fa: لنینوگورسک، روسیه

en: 536206
fa: یوبیلینی، اوبلاست مسکو

en: 5363859
fa: لا کانیادا فلینتریج، کالیفرنیا

en: 5363922
fa: لا هابرا، کالیفرنیا

en: 5363990
fa: لا مسا، کالیفرنیا

en: 5364007
fa: لا میرادا، کالیفرنیا

en: 5364022
fa: لا پالما، کالیفرنیا

en: 5364066
fa: لا پونت، کالیفرنیا

en: 5364079
fa: لا کوئینتا، کالیفرنیا

en: 5364134
fa: لا ورن، کالیفرنیا

en: 5364226
fa: لافایت، کالیفرنیا

en: 5364275
fa: لاگونا بیچ، کالیفرنیا

en: 5364329
fa: لاگونا نیگوئل، کالیفرنیا

en: 5364369
fa: لاگونا وودز، کالیفرنیا

en: 5364499
fa: لیک ال سینور، کالیفرنیا

en: 5364514
fa: لیک فارست، کالیفرنیا

en: 5364855
fa: لیکوود، کالیفرنیا

en: 5364940
fa: لنکستر، کالیفرنیا

en: 53654
fa: موگادیشو

en: 5365425
fa: لاتروپ، کالیفرنیا

en: 5365603
fa: لاون دیل، کالیفرنیا

en: 5365893
fa: لمون گروو، کالیفرنیا

en: 5365918
fa: لمور، کالیفرنیا

en: 5366375
fa: لینکلن، کالیفرنیا

en: 5367440
fa: لیورمور، کالیفرنیا

en: 5367565
fa: لودی، کالیفرنیا

en: 5367696
fa: لوما لیندا، کالیفرنیا

en: 5367767
fa: لومیتا، کالیفرنیا

en: 5367788
fa: لامپوک، کالیفرنیا

en: 5367929
fa: لانگ بیچ، کالیفرنیا

en: 5368335
fa: لس‌آلتوس

en: 5368361
fa: لس آنجلس

en: 5368453
fa: لوس بانوس، کالیفرنیا

en: 5368518
fa: لوس گاتوس، کالیفرنیا

en: 5369367
fa: لینوود، کالیفرنیا

en: 5369568
fa: مادرا، کالیفرنیا

en: 5370082
fa: منهتن بیچ، کالیفرنیا

en: 5370164
fa: مانتکا، کالیفرنیا

en: 5370493
fa: مارینا، کالیفرنیا

en: 5370868
fa: مارتینز، کالیفرنیا

en: 537107
fa: لاکینسک

en: 5371261
fa: میوود، کالیفرنیا

en: 5372205
fa: منی فی، کالیفرنیا

en: 5372223
fa: منلو پارک، کالیفرنیا

en: 5372253
fa: مرسد، کالیفرنیا

en: 537281
fa: لابینسک

en: 5373129
fa: میل بری، کالیفرنیا

en: 5373327
fa: میلپیتاس

en: 5373763
fa: میشن ویجو، کالیفرنیا

en: 5373900
fa: مودستو، کالیفرنیا

en: 5374175
fa: مونرویا، کالیفرنیا

en: 5374232
fa: مونت کلیر، کالیفرنیا

en: 5374322
fa: مونت‌بلو، کالیفرنیا

en: 5374361
fa: مونته‌ری، کالیفرنیا

en: 5374406
fa: مونته ری پارک، کالیفرنیا

en: 5374648
fa: مورپارک، کالیفرنیا

en: 5374671
fa: موراگا، کالیفرنیا

en: 5374732
fa: مورنو ولی، کالیفرنیا

en: 5375480
fa: مانتین ویو

en: 5375911
fa: موریتا، کالیفرنیا

en: 5376095
fa: ناپا، کالیفرنیا

en: 5376200
fa: نشنال سیتی، کالیفرنیا

en: 5376803
fa: نیوارک، کالیفرنیا

en: 5377199
fa: نورکو، کالیفرنیا

en: 537737
fa: کوزنتسک

en: 5377995
fa: نورواک، کالیفرنیا

en: 5378044
fa: نوواتو، کالیفرنیا

en: 5378500
fa: اوک دیل، کالیفرنیا

en: 5378538
fa: اوکلند

en: 5378566
fa: اوکلی، کالیفرنیا

en: 5378771
fa: اوشن ساید، کالیفرنیا

en: 5379439
fa: انتاریو، کالیفرنیا

en: 5379513
fa: اورنج، کالیفرنیا

en: 5379678
fa: اوریندا، کالیفرنیا

en: 5379759
fa: اوروویل، کالیفرنیا

en: 5380184
fa: اوکس نارد، کالیفرنیا

en: 5380420
fa: پاسیفیکا، کالیفرنیا

en: 5380437
fa: پاسیفیک گروو، کالیفرنیا

en: 5380626
fa: پالم دزرت، کالیفرنیا

en: 5380668
fa: پالم اسپرینگز، کالیفرنیا

en: 5380698
fa: پالم دیل، کالیفرنیا

en: 5380748
fa: پالو آلتو، کالیفرنیا

en: 5381002
fa: پردایس، کالیفرنیا

en: 5381110
fa: پارامونت، کالیفرنیا

en: 5381325
fa: پارلیر، کالیفرنیا

en: 538138
fa: کواندیک

en: 5381396
fa: پاسادینا، کالیفرنیا

en: 5381438
fa: پاسو روبلز، کالیفرنیا

en: 5381515
fa: پاترسون، کالیفرنیا

en: 5382146
fa: پریس، کالیفرنیا

en: 5382232
fa: پتالوما، کالیفرنیا

en: 5382496
fa: پیکو ریورا، کالیفرنیا

en: 5383187
fa: پینول، کالیفرنیا

en: 538340
fa: کوشوا

en: 5383465
fa: پیتز برگ، کالیفرنیا

en: 5383527
fa: پلاسنتیا، کالیفرنیا

en: 5383777
fa: پلیزانتون، کالیفرنیا

en: 5384170
fa: پومونا، کالیفرنیا

en: 5384339
fa: پورت هونیم، کالیفرنیا

en: 5384471
fa: پورترویل، کالیفرنیا

en: 5384690
fa: پووی، کالیفرنیا

en: 5385941
fa: رانچو کوردووا، کالیفرنیا

en: 5385955
fa: رانچو کوکامونگا، کالیفرنیا

en: 538601
fa: کوروفسکویه

en: 5386015
fa: رانچو مایراج، کالیفرنیا

en: 5386035
fa: رانچو پالوس وردس، کالیفرنیا

en: 5386082
fa: رانچو سانتا مارگاریتا، کالیفرنیا

en: 5386754
fa: ردلندز، کالیفرنیا

en: 5386785
fa: ردوندو بیچ، کالیفرنیا

en: 5386834
fa: ردوود سیتی، کالیفرنیا

en: 5386984
fa: ریدلی، کالیفرنیا

en: 5387288
fa: ریالتو، کالیفرنیا

en: 5387428
fa: ریچموند، کالیفرنیا

en: 5387494
fa: ریجی کرست، کالیفرنیا

en: 5387749
fa: ریپون، کالیفرنیا

en: 5387844
fa: ریور بانک، کالیفرنیا

en: 5387877
fa: ریورساید، کالیفرنیا

en: 5388319
fa: راکلین، کالیفرنیا

en: 538836
fa: کورگانینسک

en: 5388564
fa: رونرت پارک، کالیفرنیا

en: 5388867
fa: رزمید، کالیفرنیا

en: 5388881
fa: رزویل، کالیفرنیا

en: 5389489
fa: ساکرامنتو، کالیفرنیا

en: 5391295
fa: سالیناس، کالیفرنیا

en: 539147
fa: کونگور

en: 5391710
fa: سن برناردینو، کالیفرنیا

en: 5391760
fa: سان کارلوس، کالیفرنیا

en: 5391791
fa: سان کلمنت، کالیفرنیا

en: 5391811
fa: سن دیگو

en: 5391891
fa: سان دیماس، کالیفرنیا

en: 5391945
fa: سان فرناندو، کالیفرنیا

en: 5391959
fa: سان فرانسیسکو

en: 5392034
fa: سان گابریل، کالیفرنیا

en: 5392090
fa: سان جاسینتو، کالیفرنیا

en: 5392171
fa: سن‌خوزه، کالیفرنیا

en: 5392229
fa: سن خوان کپیسترانو، کالیفرنیا

en: 5392263
fa: سان لئاندرو، کالیفرنیا

en: 5392323
fa: سان لوئیس اوبیسپو، کالیفرنیا

en: 5392368
fa: سان مارکوس، کالیفرنیا

en: 5392423
fa: سان ماتیو، کالیفرنیا

en: 5392508
fa: سان پابلو، کالیفرنیا

en: 5392567
fa: سن رافائل، کالیفرنیا

en: 5392593
fa: سان رامون، کالیفرنیا

en: 539283
fa: کومرتاو

en: 5392868
fa: سانگر، کالیفرنیا

en: 5392900
fa: سانتا آنا، کالیفرنیا

en: 5392952
fa: سنتا باربارا، کالیفرنیا

en: 5393015
fa: سانتا کلارا، کالیفرنیا

en: 5393049
fa: سانتا کلاریتا، کالیفرنیا

en: 5393052
fa: سانتا کروز، کالیفرنیا

en: 5393128
fa: سانتا فی اسپرینگز، کالیفرنیا

en: 5393180
fa: سانتا ماریا، کالیفرنیا

en: 5393212
fa: سنتا مونیکا، کالیفرنیا

en: 5393245
fa: سانتا پائولا، کالیفرنیا

en: 5393287
fa: سانتا روزا، کالیفرنیا

en: 5393429
fa: سانتی، کالیفرنیا

en: 5393485
fa: ساراتوگا، کالیفرنیا

en: 5394086
fa: سیل بیچ

en: 5394136
fa: سیساید، کالیفرنیا

en: 5394329
fa: سلما، کالیفرنیا

en: 5394842
fa: شافتر، کالیفرنیا

en: 539555
fa: کولباکی

en: 5396003
fa: سیمی ولی، کالیفرنیا

en: 5397018
fa: سولدد، کالیفرنیا

en: 5397376
fa: سوت ال مونته، کالیفرنیا

en: 5397603
fa: سوت گیت، کالیفرنیا

en: 5397664
fa: سوت لیک تاهو، کالیفرنیا

en: 5397717
fa: ساوت پاسادنا، کالیفرنیا

en: 5397765
fa: سوت سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

en: 539817
fa: کودیمکار

en: 5398630
fa: استانتون، کالیفرنیا

en: 5399020
fa: استوکتون

en: 5400075
fa: سانی‌ویل، کالیفرنیا

en: 540030
fa: کوبینکا

en: 540103
fa: کستوفو

en: 5401395
fa: تموکولا، کالیفرنیا

en: 5401469
fa: تمپل سیتی، کالیفرنیا

en: 5402405
fa: تاوزند اوکس

en: 540251
fa: کریمسک

en: 5403022
fa: تورانس، کالیفرنیا

en: 5403191
fa: تریسی، کالیفرنیا

en: 5403676
fa: تراکی، کالیفرنیا

en: 5403783
fa: تولر، کالیفرنیا

en: 5404024
fa: تورلاک، کالیفرنیا

en: 5404119
fa: تاستین، کالیفرنیا

en: 5404198
fa: توئنتی ناین پالمز، کالیفرنیا

en: 5404476
fa: یوکیاه، کالیفرنیا

en: 5404555
fa: یونین سیتی، کالیفرنیا

en: 5404915
fa: آپ لند، کالیفرنیا

en: 5405228
fa: واکاویل، کالیفرنیا

en: 5405380
fa: والهو، کالیفرنیا

en: 5405878
fa: ونتورا، کالیفرنیا

en: 5406222
fa: ویکتور ویل، کالیفرنیا

en: 5406567
fa: ویسالیا، کالیفرنیا

en: 5406602
fa: ویستا، کالیفرنیا

en: 5406976
fa: والنات، کالیفرنیا

en: 5406990
fa: والنات کریک، کالیفرنیا

en: 5407529
fa: واتسون ویل، کالیفرنیا

en: 540761
fa: کروپتکین، کراسنودار

en: 5407933
fa: وست کووینا، کالیفرنیا

en: 5408076
fa: وست هالیوود، کالیفرنیا

en: 5408211
fa: وست ساکرامنتو، کالیفرنیا

en: 5408406
fa: وست مینستر، کالیفرنیا

en: 5409059
fa: وایتیر، کالیفرنیا

en: 5409260
fa: ویلدومار، کالیفرنیا

en: 5410004
fa: ویندسور، کالیفرنیا

en: 5410430
fa: وودلند، کالیفرنیا

en: 5410902
fa: یوربا لیندا، کالیفرنیا

en: 5411015
fa: یوبا سیتی، کالیفرنیا

en: 5411046
fa: یوکایپا، کالیفرنیا

en: 5411079
fa: یوکا ولی، کالیفرنیا

en: 5412199
fa: آروادا، کلرادو

en: 5412347
fa: آرورا، کلرادو

en: 5414941
fa: برایتن، کلرادو

en: 5416005
fa: کانن سیتی، کلرادو

en: 5416329
fa: کاسل راک، کلرادو

en: 5416541
fa: سنتنیال، کلرادو

en: 5417598
fa: کلرادو اسپرینگز

en: 5417737
fa: کامرس سیتی، کلرادو

en: 5419384
fa: دنور، کلرادو

en: 5420241
fa: دورانگو، کلرادو

en: 5421250
fa: انگلوود، کلرادو

en: 542199
fa: کراسنوفیمسک

en: 5422191
fa: فونتن، کلرادو

en: 542327
fa: کراسنوکامسک

en: 5423294
fa: گلدن، کلرادو

en: 5423573
fa: گراند جانکشن، کلرادو

en: 542374
fa: کراسنوگورسک، مسکو

en: 5423908
fa: گرینوود ویلیج، کلرادو

en: 542463
fa: کراسنوارمیسک، استان مسکو

en: 542464
fa: کراسنوارمیسک، اوبلاست ساراتوف

en: 5427771
fa: لافایت، کلرادو

en: 5427946
fa: لیکوود، کلرادو

en: 5429032
fa: لیتلتون، کلرادو

en: 5429522
fa: لوئیسویل، کلرادو

en: 5431710
fa: مونترو، کلرادو

en: 5433124
fa: نورثگلن، کلرادو

en: 5434006
fa: پارکر، کلرادو

en: 543436
fa: کوویلکینو

en: 543460
fa: کووروف

en: 543508
fa: کوودور

en: 5435464
fa: پوابلو، کلرادو

en: 543605
fa: کوتوفسک، روسیه

en: 543633
fa: کوتوفو، اوبلاست ولگوگراد

en: 543704
fa: کوتلاس

en: 543878
fa: کوستروما

en: 5441492
fa: سورنتون، کلرادو

en: 5443910
fa: وستمینستر، کلرادو

en: 5443948
fa: ویت ریدج، کلرادو

en: 5445298
fa: داج سیتی، کانزاس

en: 5445439
fa: گاردن سیتی، کانزاس

en: 5445820
fa: لیبرال، کانزاس

en: 544896
fa: کورنوفسک

en: 545277
fa: کنستانتینوفسک

en: 5454627
fa: الماگوردو، نیومکزیکو

en: 5454711
fa: البوکرکی

en: 545575
fa: کوندروفو

en: 545626
fa: کوندوپوگا

en: 545673
fa: کوناکوفو

en: 545788
fa: کومونار، اوبلاست لنینگراد

en: 5460459
fa: کارلزبد، نیومکزیکو

en: 546105
fa: کولپینو

en: 546230
fa: کولومنا

en: 5462393
fa: کلوویس، نیومکزیکو

en: 546672
fa: کوخما

en: 5467328
fa: فارمینگتن، نیومکزیکو

en: 5468773
fa: گلوپ، نیومکزیکو

en: 5471578
fa: هابز، نیومکزیکو

en: 547475
fa: کلینتسی

en: 547523
fa: کلین

en: 5475352
fa: لاس کروسس، نیومکزیکو

en: 547560
fa: کلیموفسک

en: 5476913
fa: لوس لونا، نیومکزیکو

en: 547875
fa: کیزل

en: 548114
fa: کیسلوفودسک

en: 548278
fa: کیرژاچ

en: 548330
fa: کیرسانوف

en: 548391
fa: کیروفسک، اوبلاست مورمانسک

en: 548392
fa: کیروفسک، اوبلاست لنینگراد

en: 548395
fa: کیروفو-چپتسک

en: 548408
fa: کیروف

en: 548410
fa: کیروف، اوبلاست کالوگا

en: 548442
fa: کیریشی

en: 548506
fa: کیریفسک

en: 548602
fa: کینگیسپ

en: 548605
fa: کینشما

en: 548658
fa: کیموفسک

en: 5488441
fa: رازول، نیومکزیکو

en: 5490263
fa: سنتافه، نیومکزیکو

en: 5493403
fa: سانلند پارک، نیومکزیکو

en: 5500539
fa: بولدر سیتی، نوادا

en: 5501344
fa: کارسون‌سیتی

en: 550280
fa: خیمکی

en: 5503766
fa: انترپرایز، نوادا

en: 5504003
fa: فرنلی، نوادا

en: 5505411
fa: هندرسون، نوادا

en: 550671
fa: خارابالی

en: 5506956
fa: لاس وگاس

en: 5508180
fa: مسکیت، نوادا

en: 550846
fa: خادیژنسک

en: 5509403
fa: لاس وگاس شمالی، نوادا

en: 5509851
fa: پهرامپ، نوادا

en: 5509952
fa: پارادایس، نوادا

en: 5511077
fa: رینو، نوادا

en: 5512862
fa: اسپارکس، نوادا

en: 5512909
fa: اسپرینگ ولی، نوادا

en: 5513343
fa: سانرایز منور، نوادا

en: 551487
fa: قازان

en: 5515345
fa: وینچستر، نوادا

en: 5516233
fa: آماریلو، تگزاس

en: 5517061
fa: بیگ اسپرینگ، تگزاس

en: 551794
fa: کاتاف-ایوانوفسک

en: 551891
fa: کاسیموف

en: 551964
fa: کاشیرا

en: 551986
fa: کاشین

en: 5520076
fa: دل ریو، تگزاس

en: 5520552
fa: دوماس، تگزاس

en: 5520677
fa: ایگل پس، تگزاس

en: 5520993
fa: ال پاسو

en: 5523074
fa: هرفورد، تگزاس

en: 5525577
fa: لاباک، تگزاس

en: 5526337
fa: میدلند، تگزاس

en: 5527554
fa: اودسا

en: 5527953
fa: پامپا، تگزاس

en: 5528450
fa: پلینویو، تگزاس

en: 552951
fa: کارابولاک، اینگوشتیا

en: 552977
fa: کارابانوفو

en: 5530022
fa: سن آنجلو، تگزاس

en: 553216
fa: کاناش

en: 553287
fa: کامیشین

en: 5536630
fa: سدارسیتی، یوتا

en: 553915
fa: کالوگا

en: 5540831
fa: هاریکن، یوتا

en: 554199
fa: کالینینسک، اوبلاست ساراتوف

en: 554233
fa: کورولیوف

en: 554234
fa: کالینینگراد

en: 554397
fa: کالاچ-نا-دونو

en: 554840
fa: ایژوسک

en: 5549222
fa: واشینگتن، یوتا

en: 5550368
fa: واسکو، کالیفرنیا

en: 5551535
fa: آپاچی جانکشن، آریزونا

en: 5552301
fa: اوندیل، آریزونا

en: 555312
fa: ایوانوفو

en: 5554072
fa: جونو، آلاسکا

en: 5558953
fa: آرکاتا، کالیفرنیا

en: 556230
fa: ایپاتوفو

en: 556283
fa: اینزا

en: 5563397
fa: اورکا، کالیفرنیا

en: 5570160
fa: ردینگ، کالیفرنیا

en: 5572400
fa: سوزان ویل، کالیفرنیا

en: 5574991
fa: بولدر، کلرادو

en: 5576859
fa: اری، کلرادو

en: 5576909
fa: اوانس، کلرادو

en: 5577147
fa: فورت کالینز، کلرادو

en: 5577592
fa: گریلی، کلرادو

en: 557882
fa: گوسف

en: 5579276
fa: لانگمانت، کلرادو

en: 5579368
fa: لاولند، کلرادو

en: 558118
fa: گودرمس

en: 558146
fa: گوبکین

en: 558209
fa: گوباخا

en: 5583509
fa: ویندسور، کلرادو

en: 5586437
fa: بویزی، آیداهو

en: 5587698
fa: کالدول

en: 5589173
fa: کار د لین، آیداهو

en: 5591778
fa: ایگل، آیداهو

en: 5596475
fa: آیداهو فالز، آیداهو

en: 559678
fa: گورودتس

en: 5597955
fa: کونا، آیداهو

en: 5598538
fa: لویستون، آیداهو

en: 5600685
fa: مریدیان، آیداهو

en: 5601538
fa: مسکو، آیداهو

en: 5601933
fa: نامپا، آیداهو

en: 5604045
fa: پوکاتلو، آیداهو

en: 5604353
fa: پست فالز، آیداهو

en: 5605242
fa: رکسبرگ، آیداهو

en: 560756
fa: گولیتسینو

en: 5610810
fa: توین فالز، آیداهو

en: 561347
fa: گلازوف

en: 561667
fa: گلن دژیک

en: 561887
fa: گاتچینا

en: 562161
fa: گالیچ، روسیه

en: 562237
fa: گاگارین

en: 562309
fa: فورمانوف

en: 562389
fa: فرولوف

en: 563514
fa: الیستا

en: 563522
fa: الکتروگلی

en: 563524
fa: الکتروگورسک

en: 5641727
fa: بووزمن، مونتانا

en: 5642934
fa: بوت-سیلور باو، مونتانا

en: 564654
fa: دوبوفکا، استان ولگوگراد

en: 564719
fa: دوبنا

en: 565348
fa: دونتسک، روسیه

en: 565381
fa: دوموددوفو

en: 5656882
fa: هلنا، مونتانا

en: 565955
fa: دیمیتروف

en: 5660340
fa: کلسپل، مونتانا

en: 566199
fa: دیمیتروفگراد، روسیه

en: 566384
fa: دسنوگورسک

en: 566532
fa: دربند

en: 5666639
fa: میزولا، مونتانا

en: 566854
fa: ددوفسک

en: 567006
fa: داولکانوفو

en: 567109
fa: دانکوف

en: 567183
fa: دانیلوف

en: 567434
fa: چوسوفوی

en: 567774
fa: چودوفو

en: 5688025
fa: بیسمارک، داکوتای شمالی

en: 568808
fa: چرنوگولوفکا

en: 5688789
fa: دیکینسن، داکوتای شمالی

en: 5690366
fa: مندن، داکوتای شمالی

en: 5690532
fa: ماینت، داکوتای شمالی

en: 569223
fa: چرپووتس

en: 5692947
fa: ویلستون، داکوتای شمالی

en: 569591
fa: چخوف، استان مسکو

en: 569696
fa: چاباق‌سر

en: 5697939
fa: پلت شمالی، نبراسکا

en: 569955
fa: چاپایفسک

en: 5703670
fa: ایلکو، نوادا

en: 570427
fa: بوزولوک

en: 570563
fa: بوتورلینوفکا

en: 5710756
fa: آلبانی، اورگن

en: 5711099
fa: اوها، اورگان

en: 571155
fa: بویینسک، تاتارستان

en: 571159
fa: بوگوروسلان

en: 5711789
fa: اشلند، اورگن

en: 5713376
fa: بیورتون، اورگن

en: 5713587
fa: بند، اورگن

en: 571557
fa: برونیتسی

en: 5717758
fa: کنبی، اورگن

en: 5718601
fa: سنترال پوینت، اورگن

en: 5720495
fa: کوس بای، اورگن

en: 5720727
fa: کرولیس، اورگن

en: 572154
fa: بوروویچی

en: 5722064
fa: دالاس، اورگن

en: 572525
fa: بوریسوگلبسک

en: 5725846
fa: یوجین، اورگن

en: 572665
fa: بور، استان نیژنی نووگورود

en: 5727190
fa: فورست گرو، اورگن

en: 5729080
fa: گرنتس پاس، اورگن

en: 5729485
fa: گرشام، اورگن

en: 5730183
fa: هپی ولی، اورگن

en: 5731070
fa: هرمیستن، اورگن

en: 5731371
fa: هیلسبرو، اورگن

en: 5734711
fa: کیزر، اورگن

en: 5735238
fa: کلمته فالز، اورگن

en: 5735724
fa: لیک اسوگو، اورگن

en: 5736218
fa: لبنان، اورگن

en: 5739936
fa: مکمینویل، اورگن

en: 5740099
fa: مدفود، اورگن

en: 5740900
fa: میلواکی، اورگن

en: 5742726
fa: نیوبرگ، اورگن

en: 5744253
fa: اورگن سیتی، اورگن

en: 5745380
fa: پندلتن، اورگن

en: 5746545
fa: پورتلند، اورگن

en: 5747882
fa: ردمند، اورگن

en: 5749352
fa: رسبورگ، اورگن

en: 5750162
fa: سیلم، اورگان

en: 5751632
fa: شروود، اورگن

en: 5754005
fa: اسپیرینگ فیلد، اورگن

en: 575410
fa: بوکسیتوگورسک

en: 575560
fa: بوگورودسک، استان نیژنی نووگورود

en: 575591
fa: بوگورودیتسک

en: 5756304
fa: دلس، اورگن

en: 5756758
fa: تایگرد، اورگن

en: 5757477
fa: تروتدل، اورگن

en: 5757506
fa: توالتین، اورگن

en: 575948
fa: بوبروف، روسیه

en: 5760009
fa: وست لین، اورگن

en: 576116
fa: بلاگووشچنسک، باشقیرستان

en: 5761287
fa: ویلسنویل، اورگن

en: 5761708
fa: وودبورن، اورگن

en: 576317
fa: بیرسک

en: 576566
fa: بژتسک

en: 5768233
fa: رپید سیتی، داکوتای جنوبی

en: 5771826
fa: بونتیفول، یوتا

en: 5771960
fa: بریگهم سیتی، یوتا

en: 577206
fa: برزنیکی

en: 5772654
fa: سنترویل، یوتا

en: 5772959
fa: کلیرفیلد، یوتا

en: 5773304
fa: کاتن‌وود هایتس، یوتا

en: 5774001
fa: دراپر، یوتا

en: 5774662
fa: فارمینگتون، یوتا

en: 5775782
fa: هریمن، یوتا

en: 5775863
fa: هایلند، یوتا

en: 5776008
fa: هال‌لیدی

en: 5776715
fa: کایزویل، یوتا

en: 5777107
fa: لیتون، یوتا

en: 5777224
fa: لحی، یوتا

en: 5777544
fa: لوگان، یوتا

en: 5778244
fa: میدویل، یوتا

en: 5778352
fa: میل‌کریک، یوتا

en: 5778755
fa: مورای، یوتا

en: 577881
fa: بلورتسک

en: 577893
fa: بلورچنسک، کراسنودار

en: 5779036
fa: اوجن شمالی، یوتا

en: 5779068
fa: سالت لیک شمالی، یوتا

en: 5779206
fa: اودن، یوتا

en: 5779334
fa: اوریم، یوتا

en: 5779548
fa: پیسون، یوتا

en: 5779816
fa: پلزنت گروو، یوتا

en: 5780026
fa: پرووو، یوتا

en: 5780557
fa: ریورتون، یوتا

en: 578072
fa: بلگورود

en: 5780802
fa: روی، یوتا

en: 5780993
fa: سالت‌لیک‌سیتی

en: 5781087
fa: ساراتوگا اسپرینگز، یوتا

en: 578120
fa: بلبی

en: 578155
fa: بلایا کالیتفا

en: 5781770
fa: ساوت جردن، یوتا

en: 5781783
fa: ساوت اودن، یوتا

en: 5781794
fa: ساوت سالت لیک، یوتا

en: 5781860
fa: اسپنیش فورک، یوتا

en: 5781993
fa: اسپرینگویل، یوتا

en: 5782391
fa: سیراکیوز، یوتا

en: 5782476
fa: تیلورزویل، یوتا

en: 5783695
fa: توئل، یوتا

en: 5784549
fa: وست جردن، یوتا

en: 5784607
fa: وست ولی سیتی، یوتا

en: 5785243
fa: ابردین، واشینگتن

en: 5785657
fa: اناکورتز، واشینگتن

en: 5785868
fa: آرلینگتون، واشینگتن

en: 5785965
fa: اوبرن، واشینگتن

en: 5786485
fa: بتل گراند، واشینگتن

en: 5786882
fa: بلویو، واشینگتن

en: 5786899
fa: بلینگهام، واشینگتن

en: 5787829
fa: بوتهل، واشینگتن

en: 5788054
fa: برمرتون، واشینگتن

en: 5788516
fa: بارین، واشینگتن

en: 5788822
fa: کاماس، واشینگتن

en: 578931
fa: باریش

en: 5789683
fa: سنترالیا، واشینگتن

en: 5791159
fa: کاوینگتون، واشینگتن

en: 5792244
fa: دی موینز، واشینگتن

en: 5793427
fa: ادموندز، واشینگتن

en: 5793639
fa: النس بورگ، واشینگتن

en: 5793933
fa: اورت، واشینگتن

en: 5794245
fa: فدرال وی، واشینگتن

en: 579460
fa: بالاشوف

en: 579464
fa: بالاشیخا

en: 579492
fa: بالاکوفو

en: 579574
fa: باکسان

en: 579738
fa: باکال

en: 5798487
fa: ایسکوا، واشینگتن

en: 5799587
fa: کنمور، واشینگتن

en: 5799610
fa: کن ویک، واشینگتن

en: 5799625
fa: کنت، واشینگتن

en: 5799841
fa: کرکلند، واشینگتن

en: 5800112
fa: لاکی، واشینگتن

en: 5800317
fa: لیک استیونس، واشینگتن

en: 5800420
fa: لیک وود، واشینگتن

en: 580054
fa: آزوف

en: 5801617
fa: لانگ ویو، واشینگتن

en: 5802049
fa: لین وود، واشینگتن

en: 5802340
fa: مپل ولی، واشینگتن

en: 5802570
fa: ماریس ویل، واشینگتن

en: 5803139
fa: مرسرآیلند، واشینگتن

en: 5803457
fa: میل کریک، واشینگتن

en: 5803786
fa: مونرو، واشینگتن

en: 5803990
fa: مؤسس لیک، واشینگتن

en: 5804127
fa: مونت ورنون، واشینگتن

en: 5804191
fa: مونتلیک تراس، واشینگتن

en: 580420
fa: آتکارسک

en: 5804306
fa: موکیلتئو، واشینگتن

en: 580497
fa: آستراخان

en: 5805441
fa: اوک هاربور، واشینگتن

en: 5805687
fa: اولمپیا، واشینگتن

en: 5806298
fa: پاسکو، واشینگتن

en: 5807212
fa: پورت آنجلس، واشینگتن

en: 580724
fa: آرزاماس

en: 5807540
fa: پولمن، واشینگتن

en: 5807575
fa: پویالاپ، واشینگتن

en: 5808079
fa: ردموند

en: 5808189
fa: رنتون، واشینگتن

en: 5808276
fa: ریچلند، واشینگتن

en: 580850
fa: آرسک

en: 580922
fa: آرماویر، روسیه

en: 5809402
fa: سام مامیش، واشینگتن

en: 5809805
fa: سی تک، واشینگتن

en: 5809844
fa: سیاتل

en: 5810301
fa: شورلاین، واشینگتن

en: 581126
fa: آرگون

en: 5811696
fa: اسپوکن

en: 5811729
fa: اسپوکین ولی، واشینگتن

en: 581179
fa: آردون، اوستیای شمالی-آلانیا

en: 5812604
fa: سانی ساید، واشینگتن

en: 5812944
fa: تاکوما، واشینگتن

en: 581313
fa: آبشرونسک

en: 581321
fa: آپرلفکا

en: 581357
fa: آپاتیتی

en: 5814043
fa: تاکویلا، واشینگتن

en: 5814095
fa: تام واتر، واشینگتن

en: 5814450
fa: یونیورسیتی پلیس، واشینگتن

en: 5814616
fa: ونکوور، واشینگتن

en: 5814916
fa: والا والا، واشینگتن

en: 5815136
fa: واشوگال، واشینگتن

en: 5815342
fa: وناتچی، واشینگتن

en: 5816320
fa: باین بریدج ایسلند، واشینگتن

en: 5816605
fa: یاکیما، واشینگتن

en: 5820705
fa: کسپر، وایومینگ

en: 5821086
fa: شاین، وایومینگ

en: 582182
fa: آناپا

en: 5826027
fa: جیلت، وایومینگ

en: 582750
fa: آلکسین

en: 5830062
fa: لارامی، وایومینگ

en: 583041
fa: الکساندروفسک، پرم

en: 583350
fa: الکساندروف

en: 5836898
fa: راک اسپرینگز، وایومینگ

en: 5838198
fa: شریدن، وایومینگ

en: 583983
fa: آگریز

en: 5844096
fa: آمریکن فورک، یوتا

en: 584441
fa: آبینسک

en: 584471
fa: آبدولینو

en: 584717
fa: خاچماز

en: 585221
fa: قوبا

en: 585226
fa: قازاخ

en: 5856195
fa: هونولولو

en: 5861897
fa: فربنکس

en: 586523
fa: گنجه

en: 587057
fa: برده

en: 587084
fa: باکو

en: 587378
fa: آغ‌داش

en: 587577
fa: ویلیاندی

en: 5879400
fa: انکوریج

en: 5881576
fa: پاگو پاگو

en: 5881791
fa: ابوتسفورد، بریتیش کلمبیا

en: 5882799
fa: ایردری

en: 5882873
fa: اجاکس، انتاریو

en: 5884083
fa: آلما، کبک

en: 588409
fa: تالین

en: 5884588
fa: آموس، کبک

en: 588686
fa: سیلامائه

en: 5889745
fa: به-کومو

en: 589165
fa: راکوره

en: 5894171
fa: بری، انتاریو

en: 5895650
fa: بیکونسفیلد، کبک

en: 5897884
fa: بلویل، انتاریو

en: 5898138
fa: بلوی، کبک

en: 590031
fa: ناروا

en: 590447
fa: ماردو

en: 5906267
fa: بوشرویل

en: 5907364
fa: برمپتون، انتاریو

en: 5907990
fa: برنتفورد، انتاریو

en: 5909294
fa: براکویل

en: 5909629
fa: بروسار

en: 5911592
fa: برلینگتون، انتاریو

en: 5911606
fa: برنابی

en: 591260
fa: کوتلا-یاروه

en: 5913490
fa: کلگری

en: 5913695
fa: کمبریج، انتاریو

en: 5914132
fa: کمبل ریور، بریتیش کلمبیا

en: 5914653
fa: کمروز

en: 5914826
fa: کاندیاک، کبک

en: 5919566
fa: شامبلی، کبک

en: 5920288
fa: شارلوت‌تاون

en: 5920433
fa: شاتوگه، کبک

en: 5925975
fa: کالینگوود، انتاریو

en: 5926268
fa: کال وود، بریتیش کلمبیا

en: 5927690
fa: کوکیتلام

en: 5928065
fa: کورنوال، انتاریو

en: 5930890
fa: کورتنی

en: 593116
fa: ویلنیوس

en: 5931800
fa: کرنبروک

en: 593672
fa: اوتنا

en: 5940956
fa: دولار-ده-اورمو

en: 5941925
fa: دوروال

en: 5942845
fa: دروموندویل

en: 5946768
fa: ادمونتون

en: 5955895
fa: فورت مک‌موری

en: 5955960
fa: فورت سنت جان

en: 5957776
fa: فردریکتون

en: 5959974
fa: گاتینو

en: 5964215
fa: گرانبی، کبک

en: 5964347
fa: گرند پریری

en: 5964700
fa: سادبری بزرگ

en: 5967629
fa: گولف

en: 5969782
fa: همیلتون، انتاریو

en: 598316
fa: کاوناس

en: 5987650
fa: ژولیت

en: 5990579
fa: کلونا

en: 5991055
fa: کنورا

en: 5992500
fa: کینگستون، انتاریو

en: 5992830
fa: کرکلند، کبک

en: 5992996
fa: کیچنر

en: 599757
fa: دروسکینینکای

en: 601084
fa: الیتاس

en: 601294
fa: نوکوس

en: 601594
fa: ترکمن‌باشی

en: 601608
fa: کهنه‌گرگانج

en: 601734
fa: داش‌اغوز

en: 602150
fa: اومئو

en: 602913
fa: کخلفتئا

en: 603570
fa: پیته‌آ

en: 604490
fa: لولئو

en: 6049388
fa: لنگفورد

en: 6049863
fa: لا پرری، کبک

en: 6050610
fa: لاوال، کبک

en: 605155
fa: کیرونا

en: 6051562
fa: لودوک

en: 6053154
fa: لث‌بریج

en: 6058024
fa: لویدمینستر

en: 6058560
fa: لندن، انتاریو

en: 6059891
fa: لونگوی

en: 6064180
fa: ماگوگ، کبک

en: 6066513
fa: مارکام، انتاریو

en: 6067494
fa: ماسکوش

en: 6071618
fa: مدیسین هت

en: 6073363
fa: میدلند، انتاریو

en: 6075061
fa: میرابل، کبک

en: 6075357
fa: میسیساگا

en: 6076211
fa: مونکتون

en: 6077243
fa: مونترآل

en: 6077315
fa: مون رویال، کبک

en: 6077340
fa: مون-سن-ایلر، کبک

en: 6085772
fa: نانایمو

en: 608668
fa: اورال، قزاقستان

en: 6087579
fa: نیو گلاسگو

en: 6087701
fa: نیومارکت، انتاریو

en: 6087892
fa: نیاگارا فالز، انتاریو

en: 6089426
fa: نورث بی

en: 6090785
fa: ونکوور شمالی

en: 6092122
fa: اوک‌ویل

en: 6094325
fa: اوریلیا، انتاریو

en: 6094578
fa: اوشاوا

en: 6094817
fa: اتاوا

en: 6095645
fa: اوون ساوند

en: 6101645
fa: پیتربورو، انتاریو

en: 6104111
fa: پیکرینگ، انتاریو

en: 610529
fa: آتیرائو، قزاقستان

en: 610611
fa: آق‌تپه، قزاقستان

en: 610612
fa: آق‌تاو

en: 6107325
fa: پوئنت-کلر

en: 6111704
fa: پورت کولبورن

en: 6113335
fa: پرینس آلبرت

en: 6113365
fa: پرنس جرج، بریتیش کلمبیا

en: 6115355
fa: کوئینت غربی

en: 611717
fa: تفلیس

en: 6118158
fa: رد دیر

en: 6119109
fa: رجاینا

en: 6119518
fa: رپانتینی، کبک

en: 6122091
fa: ریچموند هیل، انتاریو

en: 612536
fa: ازورگتی

en: 6128577
fa: روین-نوراندا

en: 613273
fa: لبدین

en: 6137270
fa: ساگونه، کبک

en: 6137489
fa: سن-بازیل-لو-گراند، کبک

en: 6137540
fa: سن-برونو-دو-مونتارویل

en: 613762
fa: کبولتی

en: 6137633
fa: سن-کونستان، کبک

en: 6137780
fa: سنت-کاترین، کبک

en: 6137941
fa: سنت-ژولی، کبک

en: 6138175
fa: سن-اوستاش، کبک

en: 6138374
fa: سن-اییسنت، کبک

en: 6138495
fa: سن-ژان-سور-ریشولیو

en: 6138501
fa: سن-ژروم، کبک

en: 6138517
fa: سنت جان

en: 6138617
fa: سن-لازار، کبک

en: 6139289
fa: سالابری-دو-ولیفیلد

en: 613988
fa: خاشوری

en: 6141190
fa: سارنیا

en: 6141256
fa: ساسکاتون

en: 6141439
fa: سو سنت‌ماری

en: 6144312
fa: ست-ایل، کبک

en: 614455
fa: گوری

en: 6145489
fa: شاوینیگان

en: 6146143
fa: شربروک

en: 6154383
fa: اسپروس گروو

en: 6155033
fa: سنت آلبرت

en: 615532
fa: باتومی

en: 6155721
fa: سنت کاترینز، انتاریو

en: 6157977
fa: استراتفورد، انتاریو

en: 6158357
fa: سنت توماس، انتاریو

en: 615860
fa: آخالتسیخه

en: 616052
fa: شهر ایروان

en: 616062
fa: واغارشاپات

en: 616250
fa: سوان

en: 6163012
fa: تربون، کبک

en: 616530
fa: وانادزور

en: 6166142
fa: ثاندر بی

en: 616629
fa: هرازدان

en: 616631
fa: آرماویر

en: 616635
fa: گیومری

en: 6166739
fa: تیمینس، انتاریو

en: 6167865
fa: تورنتو

en: 616877
fa: آشتاراک

en: 6169141
fa: تروا ریویر

en: 617026
fa: آبوویان

en: 6173017
fa: وال-دور

en: 6173331
fa: ونکوور، بریتیش کلمبیا

en: 6173508
fa: وارن، کبک

en: 6173570
fa: وودروی-دوریون

en: 6173577
fa: وان

en: 6173864
fa: ورنن، بریتیش کلمبیا

en: 6174041
fa: ویکتوریا، بریتیش کلمبیا

en: 6174151
fa: ویکتوریاویل

en: 6176823
fa: واترلو، انتاریو

en: 6177869
fa: ولند، انتاریو

en: 6179226
fa: وستمونت، کبک

en: 6180550
fa: وایت‌هورس، یوکان

en: 6180961
fa: وایت راک ، بریتیش کلمبیا

en: 6182962
fa: وینزر، انتاریو

en: 6183235
fa: وینیپگ

en: 6184365
fa: وودستاک، انتاریو

en: 6185377
fa: یلونایف

en: 620391
fa: واوکویسک

en: 622428
fa: سالیهورسک

en: 625144
fa: مینسک

en: 627907
fa: گومل

en: 6295587
fa: باتم

en: 629634
fa: برست، بلاروس

en: 632370
fa: ورکوس

en: 632453
fa: وانتا

en: 6325494
fa: کبک

en: 6325521
fa: لوی، کبک

en: 6331909
fa: جانز کریک، جورجیا

en: 6332309
fa: کاتلر بی، فلوریدا

en: 633591
fa: توسولا

en: 633679
fa: تورکو

en: 634963
fa: تامپره

en: 6354895
fa: ریموسکی

en: 6354897
fa: ریوییر-دو-لو

en: 6354908
fa: سیدنی٬ نوا اسکوشیا

en: 638936
fa: رووانیمی

en: 64013
fa: بوساسو

en: 640999
fa: پوری

en: 6417459
fa: کراسنوزنامنسک، استان مسکو

en: 643492
fa: اولو، فنلاند

en: 644450
fa: نوکیا، فنلاند

en: 648900
fa: لاپرنتا

en: 649360
fa: لاختی

en: 649924
fa: کوسامو

en: 650224
fa: کووپیو

en: 650859
fa: کوولا

en: 650946
fa: کوتکا

en: 653185
fa: کراوا

en: 6543862
fa: وینو دسک

en: 654899
fa: کایانی

en: 655194
fa: ییواسکیلا

en: 6558039
fa: راین‌اشتتن

en: 6559559
fa: کومسومولسک، اوکراین

en: 658225
fa: هلسینکی

en: 658629
fa: هائوکیپوداس

en: 659935
fa: فورسا

en: 66093
fa: ياسوج

en: 6615536
fa: لزولی

en: 6615539
fa: بورگوآن-ژلیو

en: 6620293
fa: یاتلی

en: 662187
fa: زیمنیچه

en: 662334
fa: زلئو

en: 663100
fa: وتره دورنه

en: 663118
fa: وزلو

en: 6639623
fa: ارسکین

en: 664074
fa: اورزیچه

en: 664437
fa: تورنو مگورل

en: 664460
fa: توردا

en: 664518
fa: تولچا

en: 665000
fa: ترگو سکوئیس

en: 665010
fa: ترگو ژی

en: 665355
fa: تکوچ

en: 665850
fa: سوچاوا

en: 666767
fa: ستیئا

en: 667268
fa: سیبیو

en: 667873
fa: ستو ماره

en: 668129
fa: سلونته

en: 668314
fa: ساچله

en: 668732
fa: رومان

en: 668872
fa: رمنیکو ولچا

en: 668873
fa: رمنیکو سره

en: 6690108
fa: پنج‌کولا

en: 6690866
fa: ساربیتون

en: 6691927
fa: فرنداون

en: 669289
fa: ردوتس

en: 6693007
fa: ایرل شیلتون

en: 6693470
fa: لیتهام سنت آنس

en: 6695754
fa: کوگالیم

en: 671768
fa: اورادئا

en: 671964
fa: اودورهیو سکویس

en: 673033
fa: میزیل

en: 673636
fa: مدجیجا

en: 673921
fa: منگلیا

en: 674531
fa: لوگوژ

en: 675810
fa: یاش

en: 676527
fa: گورا هومورول

en: 677429
fa: گرله

en: 677458
fa: گئورگه

en: 677697
fa: گالاتسی

en: 678459
fa: فالتیچه

en: 678499
fa: فگره

en: 678817
fa: دروبتا-تورنو سورین

en: 679065
fa: دوروهو

en: 679452
fa: دوا

en: 679550
fa: ده

en: 679995
fa: کوجی

en: 680332
fa: کرایووا

en: 680897
fa: کوربیا

en: 680963
fa: کونستانسا

en: 681179
fa: کودله

en: 681290
fa: کلوژ-نپوکا

en: 681845
fa: کومپولونگ مولدومنه

en: 681862
fa: کمپیا

en: 681865
fa: کمپیا تورزی

en: 6822108
fa: ایناشیکی، ایباراکی

en: 6822129
fa: تاما، توکیو

en: 6822146
fa: اونوجو، فوکوئوکا

en: 6822174
fa: ناسوشیوبارا، توچیگی

en: 6822217
fa: مینوکامو، گیفو

en: 6822219
fa: گوجو، گیفو

en: 682321
fa: چرنودا

en: 6825489
fa: جوئتسو، نیگاتا

en: 682685
fa: کره

en: 682747
fa: کرکل

en: 683034
fa: کلفه

en: 683123
fa: بوزائو

en: 683394
fa: بوفته

en: 683506
fa: بخارست

en: 683974
fa: بره

en: 684612
fa: بله

en: 684802
fa: برله

en: 686502
fa: الکزاندریا

en: 686578
fa: آلبا ایولیا

en: 686590
fa: ایو

en: 686803
fa: زونیهورودکا

en: 686818
fa: زوهرس

en: 686896
fa: تسلوکتسوف

en: 686967
fa: ژیتومیر

en: 687196
fa: ژوفتی وودی

en: 688373
fa: یاسینوفاتا

en: 688746
fa: وینوهرادیف

en: 688860
fa: وزنسنسک

en: 689159
fa: وولوچیسک

en: 689198
fa: وولنوواخا

en: 689487
fa: ویشنف

en: 689558
fa: وینیتسا

en: 690412
fa: واسیلکیف

en: 690548
fa: اوژهورود

en: 691179
fa: تروسکاویک

en: 691469
fa: توکماک، اوکراین

en: 692118
fa: اسواتوفه

en: 692194
fa: سومی

en: 692975
fa: استاخانوف، اوکراین

en: 6930327
fa: اسلاووتیچ

en: 6930641
fa: عین صالح

en: 693457
fa: اسمیلا، اوکراین

en: 693468
fa: اسلوفیانسک

en: 693581
fa: اسلاووتا

en: 693615
fa: اسکویرا

en: 693805
fa: سیمفروپول

en: 6941080
fa: فورت برگ

en: 694423
fa: سواستوپول

en: 694677
fa: سلیدوفه

en: 694792
fa: سارنی

en: 694864
fa: سامبیر

en: 695344
fa: روزدیلنا

en: 695357
fa: کوراخوفه

en: 695464
fa: رومنی

en: 695594
fa: ریونه

en: 695965
fa: پیاتیخاتکی

en: 696566
fa: پوپاسنا

en: 696643
fa: پولتاوا

en: 696677
fa: پولوهی

en: 697889
fa: پاولوهراد

en: 698131
fa: اووروچ

en: 698740
fa: اودسا

en: 698782
fa: اوبوکیف

en: 699839
fa: نووا کاخوفکا

en: 699942
fa: نیژین

en: 700507
fa: نادویرنا

en: 701075
fa: میرهورود

en: 701347
fa: مرفا

en: 701822
fa: ماریوپول

en: 702116
fa: مالین

en: 702550
fa: لووف

en: 702563
fa: لوتوهینه

en: 702658
fa: لوهانسک

en: 702723
fa: لوبنی

en: 703448
fa: کی‌یف

en: 703656
fa: کوپیانسک

en: 703845
fa: کریفیی ریه

en: 704138
fa: کرمینا

en: 704147
fa: کرمنچوک

en: 704388
fa: خراسنوهراد

en: 704403
fa: کراسنودوم

en: 705135
fa: کونوتوپ

en: 705812
fa: کیرووهراد

en: 705883
fa: کیلیا، اوکراین

en: 706448
fa: خرسون

en: 706524
fa: کرچ

en: 706900
fa: کانیف

en: 707155
fa: کالینیوکا

en: 707244
fa: کاخوفکا

en: 707308
fa: ایزمائیل

en: 707565
fa: ایرپین

en: 707753
fa: هورلیفکا

en: 707758
fa: هلوخیف

en: 709248
fa: فاستیو

en: 709429
fa: دونائیفتسی

en: 709717
fa: دونتسک

en: 709755
fa: دولینا

en: 709930
fa: دنیپروپتروفسک

en: 710035
fa: دیمیتروف، اوکراین

en: 7100777
fa: سنگسر

en: 710098
fa: درهاچی

en: 710400
fa: چورتکیف

en: 710719
fa: چرنیوتسی

en: 710735
fa: چرنیهیف

en: 710791
fa: چرکاسی

en: 71137
fa: صنعاء

en: 711390
fa: بروواری

en: 711416
fa: برودی

en: 7115111
fa: کربرا د آستوریاس

en: 711669
fa: بوریسلاف

en: 7116866
fa: وییا مرسدس

en: 711894
fa: بوهودوخیف

en: 712165
fa: بیلا تسرکفا

en: 712423
fa: برهوفه

en: 712441
fa: بردیچیف

en: 712861
fa: بار، اوکراین

en: 712886
fa: بالتا، اوکراین

en: 713122
fa: آودیئیفکا

en: 713245
fa: آپوستولوفه

en: 713259
fa: آنتراتسیت

en: 715126
fa: سلنوک

en: 715839
fa: شاتورایائویهی

en: 716671
fa: ازد

en: 716935
fa: نیرگهزا

en: 717582
fa: میشکولتس

en: 717902
fa: ماکو

en: 719311
fa: کازینتبارتیکا

en: 719965
fa: هدمزواشارهی

en: 720334
fa: دولا

en: 721239
fa: اگر

en: 721472
fa: دبرسن

en: 722437
fa: بیکیشچابا

en: 723195
fa: ورانو ناد تپلیو

en: 723358
fa: تربیشو

en: 723559
fa: سنینا

en: 724144
fa: میخالوتسه

en: 724443
fa: کوشیتسه

en: 724503
fa: کژمارک

en: 725168
fa: باردیو

en: 725712
fa: وراتسا

en: 7257540
fa: برینتری، ماساچوست

en: 725905
fa: ویدین

en: 725988
fa: ولینگراد

en: 726050
fa: وارنا

en: 726418
fa: دوبریچ

en: 726546
fa: اسویلنگراد

en: 7266440
fa: بریدز

en: 726848
fa: استارا زاگورا

en: 726872
fa: دوپنیتسا

en: 727011
fa: صوفیه

en: 727079
fa: اسلیون

en: 727221
fa: سیلیسترا

en: 727523
fa: روسه، بلغارستان

en: 727696
fa: رازگراد

en: 7279741
fa: وپی

en: 7279746
fa: نویدا

en: 7279754
fa: سینگراولی

en: 728075
fa: پوپووو، بلغارستان

en: 728193
fa: پلوودیو

en: 728203
fa: پلون

en: 728288
fa: پتریچ

en: 728330
fa: پرنیک

en: 728378
fa: پازارجیک، بلغارستان

en: 7284571
fa: آیسلبن

en: 728742
fa: نووا زاگورا

en: 729114
fa: مونتانا، بلغارستان

en: 729559
fa: لووچ

en: 7302828
fa: ماکاجگیری

en: 730435
fa: هاسکوفو

en: 730565
fa: کارلووو

en: 731108
fa: گوجه دلچو

en: 731549
fa: گابرووو

en: 732263
fa: دیمیتروفگراد، بلغارستان

en: 732770
fa: بورگاس

en: 733191
fa: بلاگووگراد

en: 735640
fa: کموتینی

en: 737022
fa: زونگولداغ

en: 738025
fa: یالوا

en: 738167
fa: وزیرکوپرو

en: 738251
fa: اوزون‌کوپرو

en: 738648
fa: ترابزون

en: 738743
fa: توقات

en: 738927
fa: تکیرداغ

en: 739600
fa: سینوپ

en: 740264
fa: سامسون

en: 740430
fa: سافران‌بولو

en: 740483
fa: ریزه

en: 741347
fa: ناللی‌حان

en: 741609
fa: مرزیفون

en: 7422816
fa: دازایفو، فوکوئوکا

en: 743051
fa: قزلچه‌حمام

en: 743882
fa: قسطمونی

en: 743952
fa: قارص

en: 744562
fa: قره‌بوک

en: 74477
fa: اب

en: 746881
fa: گره‌سون

en: 746940
fa: گرده

en: 746983
fa: گلیبولو

en: 747014
fa: گبزه

en: 747712
fa: ادرنه

en: 748879
fa: چوروم

en: 748893
fa: چورلو

en: 749780
fa: چناق‌قلعه

en: 750269
fa: بورسا

en: 750516
fa: بولو

en: 750598
fa: بیله‌جک

en: 750605
fa: بیگا

en: 750637
fa: بی‌پازاری

en: 750938
fa: بایبورد

en: 751057
fa: بارتین

en: 751817
fa: آرتوین

en: 751952
fa: اردهان

en: 752015
fa: آماسیه

en: 752850
fa: آداپازاری

en: 7535681
fa: سن-اوگوستن-دو-دمور، کبک

en: 756135
fa: ورشو

en: 757026
fa: تارنوف

en: 757033
fa: تارنوبزک

en: 7576887
fa: هیژو

en: 759734
fa: ژشوف

en: 760778
fa: رادوم

en: 7626461
fa: یارن

en: 763534
fa: نووی سونتس

en: 7645166
fa: سان میگوئل

en: 7647007
fa: باریلوچه

en: 764862
fa: میندسیژتس پودلاسکی

en: 765876
fa: لوبلین

en: 769250
fa: کیلتس

en: 769274
fa: کنتشین

en: 774208
fa: تسیخانوو

en: 776069
fa: بیاویستوک

en: 781988
fa: پوگرادتس

en: 782756
fa: کورچه

en: 783148
fa: جیروکاستر

en: 783814
fa: زرنجانین

en: 784024
fa: زایچار

en: 784136
fa: فرشاس

en: 784227
fa: ورانیه

en: 785058
fa: ولس

en: 785082
fa: تتوفو

en: 785387
fa: استروگا

en: 785753
fa: اسمدرفسکا پلانکا

en: 785756
fa: اسمدرفو

en: 785842
fa: اسکوپیه

en: 786690
fa: پروکوپلیه

en: 786712
fa: پریزرن

en: 786714
fa: پریشتینا

en: 786827
fa: پوژارفاس

en: 787050
fa: پیروت

en: 787237
fa: پانچفو

en: 787487
fa: اوهرید

en: 787516
fa: اوبرنوواس

en: 787595
fa: نووی پازار

en: 787716
fa: نگوتینو

en: 788709
fa: لسکواس

en: 788771
fa: لازارواس

en: 788886
fa: کومانوفو

en: 788975
fa: کروشواس

en: 789107
fa: کرالیفو

en: 789128
fa: کراگویواتس

en: 789518
fa: کیکیندا

en: 789527
fa: کیچفو

en: 789541
fa: کافادارچی

en: 789923
fa: یاگودینا

en: 790015
fa: اینجییا

en: 790295
fa: گشتیفار

en: 790367
fa: گورنیی میلانوواس

en: 790744
fa: گفلیا

en: 7911271
fa: جزیرخ کانوی

en: 791606
fa: دبار

en: 791678
fa: چوپریا

en: 792078
fa: چاچاک

en: 792456
fa: بور

en: 792578
fa: بیتولا

en: 792814
fa: بچی

en: 793111
fa: آرانجلوواس

en: 797781
fa: نفتکومسک

en: 802078
fa: آلاگیر

en: 8096217
fa: ایست ویل، کالیفرنیا

en: 8128721
fa: پیسهیون

en: 8184212
fa: رهط

en: 827329
fa: پاولوف، نیژنی نووگورود

en: 8285452
fa: انکستر، انتاریو

en: 831130
fa: زنامنسک، اوبلاست آستراخان

en: 8347656
fa: راماگوندام

en: 8436351
fa: سیگیشوآرا

en: 8469295
fa: راندولف، نیوجرسی

en: 8533133
fa: لیوپانشای

en: 8533869
fa: ونکوور غربی

en: 8537264
fa: هوانگانگ

en: 8629640
fa: توتوکودی

en: 863061
fa: اوسینسک

en: 877401
fa: سانگی

en: 877747
fa: امتوارا

en: 878281
fa: لیندی

en: 88319
fa: بنغازی

en: 890299
fa: هراره

en: 89113
fa: اجدابیا

en: 89570
fa: زاخو

en: 90150
fa: تکریت

en: 909137
fa: لوساکا

en: 921772
fa: مورونی

en: 922704
fa: لوبومباشی

en: 923295
fa: زومبا، مالاوی

en: 924705
fa: نخوتاکوتا

en: 925475
fa: مزوزو

en: 927967
fa: لیلونگوه

en: 931755
fa: بلانتایر، مالاوی

en: 932505
fa: ماسرو

en: 933088
fa: سرووه، بوتسوانا

en: 933099
fa: سلیب فیکوه، بوتسوانا

en: 933182
fa: پالاپی، بوتسوانا

en: 933305
fa: مولپولوله، بوتسوانا

en: 933340
fa: موچودی، بوتسوانا

en: 933366
fa: ماون، بوتسوانا

en: 933471
fa: ماهالاپیه، بوتسوانا

en: 933521
fa: لوباتس، بوتسوانا

en: 933685
fa: کانیه، بوتسوانا

en: 933773
fa: گابورون

en: 933778
fa: فرانسیستوون، بوتسوانا

en: 934154
fa: پورت‌لوئیس

en: 934985
fa: مبابانه

en: 935048
fa: لوبامبا

en: 935582
fa: لو تامپون

en: 935691
fa: لپوسسیون

en: 944385
fa: ورینیگینگ

en: 944986
fa: وندربیجلپرک

en: 946877
fa: اویتنهاگ

en: 946973
fa: زانین

en: 94787
fa: کرکوک

en: 94824
fa: کربلا

en: 95446
fa: اربیل

en: 958724
fa: راستنبرگ

en: 96205
fa: حلبچه

en: 964137
fa: پرتوریا

en: 964420
fa: پورت الیزابت

en: 965289
fa: پولوکوین

en: 965301
fa: پیترماریتسبرگ

en: 96994
fa: دهوک

en: 971534
fa: نلسپرویت

en: 98012
fa: Penjvīn

en: 98182
fa: بغداد

en: 98463
fa: سلیمانیه

en: 986846
fa: کرونستاد

en: 98717
fa: رمادی

en: 98860
fa: نجف

en: 99072
fa: موصل

en: 990930
fa: کیمبرلی

en: 99135
fa: كوفه

en: 993800
fa: ژوهانسبورگ

en: 99532
fa: بصره

en: AD
fa: آندورا

en: AD.02
fa: کانیلو

en: AD.05
fa: اوردینو

en: AD.06
fa: سنت حولیا ده لوریا

en: AD.08
fa: اسکالدز-انگوردانی

en: AE
fa: عمارات متحده ی عربی

en: AF
fa: افغانستان

en: AF.02
fa: ولایت بادغیس

en: AF.07
fa: ولایت فاریاب

en: AF.10
fa: ولایت هلمند

en: AF.11
fa: استان هرات

en: AF.13
fa: ولایت کابل

en: AF.24
fa: ولایت کندز

en: AF.28
fa: ولایت زابل

en: AF.30
fa: ولایت بلخ

en: AF.36
fa: ولایت پکتیا

en: AF.39
fa: ولایت اروزگان

en: AF.42
fa: ولایت پنجشیر

en: AG
fa: آنتیگوا و باربودا

en: AG.01
fa: بارابودا

en: AI
fa: آنگویلا

en: AL
fa: آلبانیا

en: AM
fa: ارمنستان

en: AO
fa: آنگولا

en: AO.01
fa: استان بنگوئلا

en: AO.03
fa: استان کابیندا

en: AO.08
fa: استان هوامبو

en: AO.14
fa: استان موشیکو

en: AO.16
fa: استان زئیر

en: AO.18
fa: استان لوندای جنوبی

en: AQ
fa: جنوبگان

en: AR
fa: آرژانتین

en: AS
fa: ساموآی امریکا

en: AT
fa: اتريش

en: AT.01
fa: بورگن‌لاند

en: AT.02
fa: کرنتن

en: AT.03
fa: نیدراسترایش

en: AT.06
fa: اشتایرمارک

en: AT.08
fa: فورآرلبرگ

en: AU
fa: استرالیا

en: AU.01
fa: قلمرو پایتختی استرالیا

en: AU.03
fa: قلمرو شمالی

en: AW
fa: آروبا

en: AX
fa: جزایر آلاند

en: AZ
fa: آذربایجان

en: AZ.35
fa: نخجوان

en: BA
fa: بسنی و هرزگوین

en: BB
fa: باربادوس

en: BB.01
fa: کرایست چرچ، باربادوس

en: BB.02
fa: سنت آندرو، باربادوس

en: BB.04
fa: سنت جیمز، باربادوس

en: BB.05
fa: سنت جان، باربادوس

en: BB.06
fa: سنت جوزف، باربادوس

en: BB.07
fa: سنت لوسی، باربادوس

en: BB.08
fa: سنت مایکل، باربادوس

en: BB.09
fa: سنت پیتر، باربادوس

en: BB.10
fa: سنت فیلیپ، باربادوس

en: BD
fa: بنگلادش

en: BD.84
fa: استان چیتاگونگ

en: BE
fa: بلژیک

en: BF
fa: بورکینا فاسو

en: BG
fa: بلغارستان

en: BG.41
fa: استان گابرووو

en: BG.58
fa: استان صوفیه

en: BH
fa: بحرین

en: BH.15
fa: استان محرق

en: BH.19
fa: شمالیه

en: BI
fa: بوراندی

en: BJ
fa: بنین

en: BJ.07
fa: استان آلیبوری

en: BJ.13
fa: استان دونگا

en: BL
fa: سن بارتلمی

en: BM
fa: برمودا

en: BN
fa: برونئی

en: BO
fa: بولیویا

en: BQ
fa: جزایر کارائیب هلند

en: BQ.SE
fa: سینت یوستیشس

en: BR
fa: برزیل

en: BR.04
fa: آمازوناس

en: BR.08
fa: اسپیریتو سانتو

en: BR.11
fa: ماتوگروسو جنوبی

en: BR.13
fa: مارانیائو

en: BR.14
fa: ماتو گروسو

en: BR.15
fa: میناس گرایس

en: BR.16
fa: پارا

en: BR.20
fa: پیاوی

en: BR.29
fa: گوییاس

en: BR.30
fa: پرنامبوکو

en: BR.31
fa: توکانتینس

en: BS
fa: باهاما

en: BT
fa: باتان

en: BV
fa: جزیرهٔ بووه

en: BW
fa: بوتسوانا

en: BY
fa: روسیه‌ سفید

en: BZ
fa: بلیز

en: CA
fa: کانادا

en: CA.01
fa: آلبرتا

en: CA.02
fa: بریتیش کلمبیا

en: CA.03
fa: منیتبا

en: CA.04
fa: نیوبرانزویک

en: CA.07
fa: نوا اسکوشیا

en: CA.08
fa: انتاریو

en: CA.09
fa: جزیره پرنس ادوارد

en: CA.11
fa: ساسکاچوان

en: CA.12
fa: یوکان

en: CA.14
fa: نوناووت

en: CC
fa: جزایر کوکوس

en: CD
fa: کنگو - کینشاسا

en: CF
fa: جمهوری آفریقای مرکزی

en: CF.03
fa: هاوته-کوتو

en: CF.04
fa: مامبره کادئی

en: CF.07
fa: لوبایه

en: CF.11
fa: اوآکا

en: CF.12
fa: اوهام

en: CG
fa: کنگو (جمهوری)

en: CH
fa: سوئیس

en: CH.GE
fa: کانتون ژنو

en: CH.JU
fa: کانتون ژورا

en: CH.NE
fa: کانتون نوشاتل

en: CH.TI
fa: کانتون تیچینو

en: CI
fa: ساحل‌عاج

en: CK
fa: جزایر کوک

en: CL
fa: شیلی

en: CL.12
fa: منطقه مادرشهری سانتیاگو

en: CM
fa: کامرون

en: CN
fa: چین

en: CN.26
fa: شاآنشی

en: CO
fa: کلمبیا

en: CR
fa: کاستاریکا

en: CU
fa: کوبا

en: CV
fa: کیپ‌ورد

en: CW
fa: کوراسائو

en: CX
fa: جزیرهٔ کریسمس

en: CY
fa: سایپروس

en: CZ
fa: چک

en: CZ.78
fa: منطقه موراویای جنوبی

en: CZ.79
fa: منطقه بوهمی جنوبی

en: CZ.88
fa: منطقه بوهمی مرکزی

en: DE
fa: آلمان

en: DE.01
fa: بادن-وورتمبرگ

en: DE.02
fa: بایرن

en: DE.03
fa: ایالت برمن

en: DE.06
fa: نیدرزاکسن

en: DE.08
fa: راینلاند-فالتس

en: DE.09
fa: زارلاند

en: DE.10
fa: شلسویگ-هولشتاین

en: DE.11
fa: براندنبورگ

en: DE.13
fa: زاکسن

en: DE.14
fa: زاکسن-آنهالت

en: DE.16
fa: برلین

en: DJ
fa: جیبوتی

en: DK
fa: دانمارک

en: DK.18
fa: استان میدیولند

en: DK.20
fa: استان شیلند

en: DK.21
fa: استان سیددانمارک

en: DM
fa: دومینیکا

en: DO
fa: جمهوری دومونیکا

en: DZ
fa: الجزیره

en: EC
fa: اکوادور

en: EE
fa: استونیا

en: EE.01
fa: استان هاریو

en: EE.02
fa: استان ایدا-ویرو

en: EE.03
fa: شهرستان ایدا-ویرو

en: EE.04
fa: استان یروا

en: EE.05
fa: استان یوگوا

en: EE.07
fa: استان لنه

en: EE.08
fa: استان لنه-ویرو

en: EE.11
fa: استان پارنو

en: EE.12
fa: استان پولوا

en: EE.13
fa: استان راپلا

en: EE.14
fa: استان ساره

en: EE.18
fa: استان تارتو

en: EE.19
fa: استان والگا

en: EE.20
fa: استان ویلیاندی

en: EE.21
fa: استان وورو

en: EG
fa: مصر

en: EH
fa: صحرای غربی

en: ER
fa: اریتریا

en: ES
fa: اسپانیا

en: ES.27
fa: لاریوخا

en: ES.39
fa: استان کانتابریا

en: ES.51
fa: اندلس

en: ES.53
fa: جزایر قناری

en: ES.54
fa: کاستیا-لامانچا

en: ES.55
fa: کاستیا و لئون

en: ES.57
fa: اکسترمادورا

en: ES.58
fa: گالیسیا

en: ET
fa: اتیوپی

en: FI
fa: فینلاند

en: FI.01
fa: اوسیما

en: FI.04
fa: ساتاکونتا

en: FI.06
fa: پیرکانما

en: FI.08
fa: کیمنلاکسو

en: FI.14
fa: اوستروبوتنیای جنوبی

en: FI.15
fa: اوستروبوتنیا

en: FI.17
fa: اوستروبوتنیای شمالی

en: FI.18
fa: کاینو

en: FJ
fa: فیجی

en: FK
fa: جزایر فالکلند

en: FM
fa: میکرونزی

en: FO
fa: جزایر فارو

en: FR
fa: فرانسه

en: FR.52
fa: پیی دو لا لوآر

en: FR.53
fa: برتانی

en: GA
fa: گابن

en: GB
fa: انگلستان

en: GB.ENG
fa: انگلستان

en: GD
fa: گرنادا

en: GE
fa: گرجستان

en: GE.02
fa: آبخاز

en: GE.65
fa: گوریا

en: GE.66
fa: ایمرتی

en: GE.67
fa: کاختی

en: GE.68
fa: کومو کارتلی

en: GE.69
fa: متسختا-متیانتی

en: GE.72
fa: سامتسخه-جاواختی

en: GE.73
fa: شیدا کارتلی

en: GF
fa: گویان فرانسه

en: GG
fa: گرنزی

en: GH
fa: قانا

en: GI
fa: جبل‌الطارق

en: GL
fa: گرینلاند

en: GM
fa: گمبیا

en: GN
fa: گوینیا

en: GP
fa: گوادلوپ

en: GQ
fa: ایکواتریال گوینیا

en: GR
fa: یونان

en: GS
fa: جورجیای جنوبی و جزایر ساندویچ جنوبی

en: GT
fa: گواتمالا

en: GU
fa: گوام

en: GW
fa: گوینیا-بیساو

en: GY
fa: گویان

en: HK
fa: هنگ‌کنگ

en: HM
fa: هرد و جزایر مک‌دونالد

en: HN
fa: هوندوراس

en: HR
fa: کرواتیا

en: HT
fa: هیتی

en: HU
fa: مجارستان

en: HU.10
fa: هاجدو-بیهار

en: HU.12
fa: کوماروم-ایسترگوم

en: HU.18
fa: زابولکس-زاتمار-بریج

en: HU.20
fa: جاسز-ناگیکون-زولنوک

en: ID
fa: اندوزی

en: ID.08
fa: جاوه شرقی

en: ID.21
fa: سولاوسی مرکزی

en: ID.26
fa: سوماترای شمالی

en: ID.30
fa: جاوه غربی

en: ID.31
fa: سولاوسی شمالی

en: ID.32
fa: سوماترای جنوبی

en: ID.33
fa: بانتن

en: IE
fa: ایرلند

en: IE.L
fa: لینستر

en: IE.M
fa: مونستر

en: IE.U
fa: اولستر

en: IL
fa: اسراییل

en: IL.04
fa: استان حیفا

en: IM
fa: جزیرهٔ من

en: IN
fa: هند

en: IN.01
fa: جزایر آندامان و نیکوبار

en: IN.02
fa: آندرا پرادش

en: IN.03
fa: آسام

en: IN.05
fa: چندی‌گر

en: IN.09
fa: گجرات

en: IN.10
fa: هاریانا

en: IN.11
fa: هیماچال پرادش

en: IN.12
fa: جامو و کشمیر

en: IN.13
fa: کرالا

en: IN.16
fa: مهاراشترا

en: IN.17
fa: مانیپور

en: IN.18
fa: مگالایا

en: IN.19
fa: کارناتاکا

en: IN.20
fa: ناگالند

en: IN.22
fa: پودوچری

en: IN.23
fa: پنجاب

en: IN.24
fa: راجستان

en: IN.25
fa: تامیل نادو

en: IN.26
fa: تریپورا

en: IN.28
fa: بنگال غربی

en: IN.29
fa: سیکیم

en: IN.30
fa: آروناچال پرادش

en: IN.31
fa: میزورام

en: IN.33
fa: گوا

en: IN.34
fa: بهار

en: IN.35
fa: مادیا پرادش

en: IN.36
fa: اوتار پرادش

en: IN.37
fa: چتیسگر

en: IN.38
fa: جارکند

en: IN.40
fa: تلانگانا

en: IN.41
fa: لداخ

en: IO
fa: قلمرو بریتانیا در اقیانوس هند

en: IQ
fa: عراق

en: IR
fa: ایران

en: IR.01
fa: آذَربايجان غَربی

en: IR.03
fa: چهارمحال و بختیاری

en: IR.04
fa: سیستان و بلوچستان

en: IR.05
fa: کهگیلویه و بویراحمد

en: IR.07
fa: فارس

en: IR.08
fa: گیلان‎

en: IR.09
fa: همدان‎

en: IR.10
fa: ایلام‎

en: IR.11
fa: هرمزگان

en: IR.13
fa: كرمانشاه‎

en: IR.15
fa: خوزستان

en: IR.16
fa: کردستان‎

en: IR.22
fa: بوشهر

en: IR.23
fa: لرستان

en: IR.25
fa: سمنان‎

en: IR.26
fa: استان تهران

en: IR.28
fa: اصفهان

en: IR.29
fa: کرمان

en: IR.32
fa: اردبيل

en: IR.33
fa: آذربایجان شرقی

en: IR.34
fa: مرکزی

en: IR.35
fa: مازَندَران

en: IR.36
fa: استان زنجان

en: IR.37
fa: گلستان

en: IR.38
fa: قزوین‎

en: IR.39
fa: قم

en: IR.40
fa: یزد

en: IR.41
fa: خراسان جنوبی

en: IR.42
fa: خراسان رضوی

en: IR.43
fa: خراسان شمالی

en: IR.44
fa: البرز

en: IS
fa: ایسلند

en: IT
fa: ایتالیا

en: IT.01
fa: ابروتزو

en: IT.02
fa: باسیلیکاتا

en: IT.03
fa: کالابریا

en: IT.04
fa: کامپانیا

en: IT.07
fa: لاتزیو

en: IT.08
fa: لیگوریا

en: IT.10
fa: مارکه

en: IT.11
fa: مولیز

en: IT.12
fa: پیمونت

en: IT.13
fa: پولیا

en: IT.15
fa: سیسیل

en: IT.16
fa: توسکانی

en: IT.18
fa: اومبریا

en: IT.20
fa: ونتو

en: JE
fa: جرزی

en: JM
fa: جامائیکا

en: JO
fa: جردن

en: JO.18
fa: استان اربد

en: JP
fa: ژاپن

en: JP.02
fa: استان آکیتا

en: JP.03
fa: استان آئوموری

en: JP.06
fa: استان فوکوئی

en: JP.07
fa: استان فوکوئوکا

en: JP.08
fa: استان فوکوشیما

en: JP.09
fa: استان گیفو

en: JP.10
fa: استان گونما

en: JP.12
fa: هوکایدو

en: JP.13
fa: استان هیوگو

en: JP.14
fa: استان ایباراکی

en: JP.16
fa: استان ایواته

en: JP.17
fa: استان کاگاوا

en: JP.19
fa: استان کاناگاوا

en: JP.21
fa: استان کوماموتو

en: JP.24
fa: استان میاگی

en: JP.25
fa: استان میازاکی

en: JP.26
fa: استان ناگانو

en: JP.29
fa: استان نیگاتا

en: JP.31
fa: استان اوکایاما

en: JP.35
fa: استان شیگا

en: JP.36
fa: استان شیمانه

en: JP.37
fa: استان شیزوئوکا

en: JP.38
fa: استان توچیگی

en: JP.41
fa: استان توتوری

en: JP.43
fa: استان واکایاما

en: JP.44
fa: استان یاماگاتا

en: JP.45
fa: استان یاماگوچی

en: JP.46
fa: استان یاماناشی

en: JP.47
fa: استان اوکیناوا

en: KE
fa: کنیا

en: KE.33
fa: ماندرا، کنیا

en: KG
fa: قرقیزستان

en: KH
fa: کمبودیا

en: KH.02
fa: استان کامپونگ چام

en: KH.21
fa: استان کامپوت

en: KH.28
fa: سیهانوکویل

en: KI
fa: کریباتی

en: KM
fa: کمورس

en: KN
fa: سینت کیتس و نویس

en: KP
fa: کره ی شمالی

en: KR
fa: کره ی جنوبی

en: KW
fa: کویت

en: KY
fa: جزایر کِیمن

en: KZ
fa: قزاقستان

en: LA
fa: لائوس

en: LB
fa: لبنان

en: LB.06
fa: استان جنوبی لبنان

en: LC
fa: سیت لوسیا

en: LI
fa: لیکتنستین

en: LI.02
fa: اشن

en: LI.04
fa: ماورن

en: LK
fa: سری لانکا

en: LK.29
fa: استان مرکزی

en: LK.32
fa: استان شمال غربی، سری‌لانکا

en: LK.38
fa: استان شمالی

en: LR
fa: لیبریا

en: LS
fa: لسوتو

en: LT
fa: لیتوانیا

en: LU
fa: لوکزامبورگ

en: LV
fa: لتونی

en: LV.06
fa: دوگاپیلس

en: LV.11
fa: یلگاوا

en: LV.16
fa: لیپایا

en: LY
fa: لیبیا

en: LY.64
fa: استان جفره

en: LY.65
fa: استان کفره

en: MA
fa: مراکو

en: MC
fa: موناکو

en: MD
fa: مولدوا

en: ME
fa: مونته‌نگرو

en: ME.04
fa: بیجلو پولیه

en: ME.08
fa: هرتسگ نووی

en: ME.10
fa: کوتور

en: ME.11
fa: موجکوفاتس

en: MF
fa: سنت مارتین

en: MG
fa: ماداگاسکار

en: MH
fa: جزایر مارشال

en: MK
fa: مکدونیا

en: MK.86
fa: رسن

en: MK.D4
fa: گشتیفار

en: ML
fa: مالی

en: MM
fa: مایانمار

en: MN
fa: مغلستان

en: MO
fa: ماکائو

en: MP
fa: جزایر ماریانای شمالی

en: MQ
fa: مارتینیک

en: MR
fa: ماوریتانیا

en: MR.07
fa: ولایت ادرار

en: MS
fa: مونت‌سرات

en: MT
fa: مالت

en: MT.02
fa: بالزان

en: MU
fa: موریس

en: MV
fa: مالدیو

en: MW
fa: مالاوی

en: MX
fa: مکزیک

en: MX.31
fa: یوکاتان

en: MY
fa: مالزی

en: MY.01
fa: جوهور

en: MY.02
fa: کداح

en: MY.11
fa: ساراواک

en: MY.12
fa: سلانگور

en: MZ
fa: موزامبیک

en: MZ.08
fa: تته

en: NA
fa: نامیبیا

en: NC
fa: کالدونیای جدید

en: NE
fa: نیجر

en: NF
fa: جزیرهٔ نورفولک

en: NG
fa: نیجریه

en: NI
fa: نیکاراگوا

en: NL
fa: هلند

en: NO
fa: نروژ

en: NP
fa: نپال

en: NR
fa: نائورو

en: NU
fa: نیوئه

en: NZ
fa: نیوزیلند

en: NZ.E7
fa: اوکلند

en: NZ.E9
fa: ناحیه کانتربوری

en: OM
fa: عمان

en: PA
fa: پاناما

en: PE
fa: پرو

en: PE.01
fa: منطقه آمازوناس

en: PE.05
fa: منطقه آیاکوچو

en: PE.11
fa: منطقه ایکا

en: PE.12
fa: منطقه خونین

en: PE.13
fa: منطقه لا لیبرتاد

en: PE.19
fa: منطقه پاسکو

en: PE.20
fa: منطقه پیورا

en: PF
fa: پلی‌نزی فرانسه

en: PG
fa: گوینیا ی جدید پاپوا

en: PG.10
fa: استان بریتانیای نو شرقی

en: PG.17
fa: استان بریتانیای نو غربی

en: PH
fa: فیلیپین

en: PK
fa: پاکستان

en: PK.05
fa: ایالت سند

en: PK.06
fa: کشمیر آزاد

en: PL
fa: اتریش

en: PM
fa: سن پیر و میکلن

en: PN
fa: جزایر پیت‌کرن

en: PR
fa: پورتوریکو

en: PS
fa: فلسطین

en: PS.GZ
fa: نوار غزه

en: PT
fa: پرتغال

en: PT.14
fa: ناحیه لیسبون

en: PT.16
fa: پرتالگره

en: PW
fa: پالائو

en: PY
fa: پاراگویه

en: QA
fa: قطر

en: RE
fa: رئونیون

en: RO
fa: رومانی

en: RO.29
fa: شهرستان اولت

en: RO.30
fa: شهرستان پراهووا

en: RO.40
fa: شهرستان ورانچا

en: RO.43
fa: شهرستان ایلفوو

en: RS
fa: صربستان

en: RU
fa: روسیه

en: RU.16
fa: چواشستان

en: RU.17
fa: داغستان

en: RU.28
fa: جمهوری کارلیا

en: RU.34
fa: کومی

en: RU.47
fa: استان مسکو

en: RU.49
fa: استان مورمانسک

en: RU.81
fa: استان اولیانوفسک

en: RU.89
fa: استان خودگردان یهودی

en: RU.90
fa: سرزمین پرم

en: RW
fa: رواندا

en: SA
fa: عربستان

en: SB
fa: جزیره های سالامون

en: SC
fa: سیچلز

en: SD
fa: سودان

en: SE
fa: سوئد

en: SE.02
fa: بلکینگه

en: SE.03
fa: استان یولبوری

en: SE.06
fa: هاللاند

en: SE.10
fa: دالارنا

en: SE.14
fa: نوربوتن

en: SE.15
fa: استان اوربرو

en: SE.28
fa: استان وسترا یوتالاند

en: SG
fa: سنگاپور

en: SH
fa: سنت هلن

en: SI
fa: سلوانیا

en: SI.36
fa: ایدرییا

en: SI.38
fa: ایلیرسکا بیتریتسا

en: SI.40
fa: ایزولا

en: SI.50
fa: کپر، اسلوونی

en: SI.94
fa: پستینا

en: SI.C4
fa: سلونسکه کنییتسه

en: SI.I4
fa: لنداوا

en: SI.J2
fa: ماریبور

en: SI.K7
fa: پتوی

en: SI.L8
fa: سلونسکا بیستریتسا

en: SJ
fa: سوالبارد و یان ماین

en: SJ.21
fa: سوالبارد

en: SK
fa: اسلواکی

en: SL
fa: سیرا لیون

en: SM
fa: سان‌مارینو

en: SM.02
fa: کیزانووا

en: SN
fa: سنگال

en: SO
fa: سومالی

en: SR
fa: سورینام

en: SS
fa: سودان جنوبی

en: ST
fa: سائوتومه و پرینسیپ

en: SV
fa: السالوادور

en: SX
fa: سنت مارتن

en: SY
fa: سوریه

en: SY.13
fa: استان دمشق

en: SZ
fa: سوازیلاند

en: TC
fa: جزایر تورکس و کایکوس

en: TD
fa: چاد

en: TF
fa: سرزمین‌های جنوب فرانسه

en: TG
fa: توگو

en: TG.23
fa: منطقه کارا

en: TG.24
fa: منطقه ماریتیم

en: TH
fa: تایلند

en: TJ
fa: تاجیکستان

en: TJ.RR
fa: ناحیه های تابع جمهوری

en: TK
fa: توکلائو

en: TL
fa: تیمر شرق

en: TL.AL
fa: آئیلئو

en: TL.AN
fa: بخش اینارو

en: TM
fa: ترکمنستان

en: TM.01
fa: استان آخال

en: TM.02
fa: استان بلخان

en: TM.04
fa: استان لب آب

en: TM.05
fa: استان مرو

en: TM.S
fa: عشق‌آباد

en: TN
fa: تونس

en: TO
fa: تونگا

en: TR
fa: ترکیه

en: TR.05
fa: استان آماسیه

en: TR.07
fa: استان آنتالیا

en: TR.08
fa: استان آرتوین

en: TR.09
fa: استان آیدین

en: TR.10
fa: استان بالیکسیر

en: TR.11
fa: استان بیله‌جک

en: TR.12
fa: استان بینگول

en: TR.13
fa: استان بتلیس

en: TR.14
fa: استان بولی

en: TR.15
fa: استان بوردور

en: TR.17
fa: استان چناق‌قلعه

en: TR.19
fa: استان چوروم

en: TR.20
fa: استان دنیزلی

en: TR.22
fa: استان ادرنه

en: TR.24
fa: استان ارزنجان

en: TR.25
fa: استان ارزروم

en: TR.26
fa: استان اسکی‌شهر

en: TR.28
fa: استان گره‌سون

en: TR.31
fa: استان ختای

en: TR.32
fa: استان مرسین

en: TR.33
fa: استان اسپارتا

en: TR.37
fa: استان قسطمونی

en: TR.38
fa: استان قیصریه

en: TR.39
fa: استان قرقلرایلی

en: TR.40
fa: استان قرشهر

en: TR.41
fa: استان قوجاایلی

en: TR.43
fa: استان کوتاهیه

en: TR.44
fa: استان ملطیه

en: TR.45
fa: استان مانیسا

en: TR.46
fa: استان قهرمان مرعش

en: TR.48
fa: استان موغله

en: TR.49
fa: استان موش

en: TR.52
fa: استان اردو

en: TR.54
fa: استان سقاریه

en: TR.55
fa: استان سامسون

en: TR.57
fa: استان سینوپ

en: TR.58
fa: استان سیواس

en: TR.59
fa: استان تکیرداغ

en: TR.61
fa: استان ترابزون

en: TR.62
fa: استان تونج‌ایلی

en: TR.64
fa: استان عشاق

en: TR.65
fa: استان وان

en: TR.66
fa: استان یوزغاد

en: TR.70
fa: استان حکاری

en: TR.71
fa: استان قونیه

en: TR.72
fa: استان ماردین

en: TR.74
fa: استان سعرد

en: TR.75
fa: استان آق‌سرای

en: TR.76
fa: استان باتمان

en: TR.78
fa: استان قرامان

en: TR.79
fa: استان قیریق‌قلعه

en: TR.80
fa: استان شرناق

en: TR.81
fa: استان آدانا

en: TR.82
fa: استان چانقری

en: TR.83
fa: استان غازی‌عینتاب

en: TR.86
fa: استان اردهان

en: TR.87
fa: استان بارتین

en: TR.88
fa: استان ایغدیر

en: TR.90
fa: استان کیلیس

en: TR.91
fa: استان عثمانیه

en: TR.92
fa: استان یالوا

en: TT
fa: ترینیداد و تباکو

en: TT.01
fa: آریما

en: TV
fa: توالو

en: TW
fa: تایوان

en: TW.03
fa: تایپه

en: TZ
fa: تانزانیا

en: UA
fa: اوکراین

en: UG
fa: اوگاندا

en: UM
fa: جزایر دورافتادهٔ ایالات متحده

en: UM.050
fa: جزیره بیکر

en: US
fa: ایالات متحده

en: US.AK
fa: آلاسکا

en: US.AL
fa: آلاباما

en: US.AR
fa: آرکانزاس

en: US.AZ
fa: آریزونا

en: US.CA
fa: کالیفرنیا

en: US.CO
fa: کلرادو

en: US.CT
fa: کنتیکت

en: US.DE
fa: دلاویر

en: US.FL
fa: فلوریدا

en: US.HI
fa: هاوایی

en: US.IA
fa: آیووا

en: US.ID
fa: آیداهو

en: US.IL
fa: ایلینوی

en: US.IN
fa: ایندیانا

en: US.KS
fa: کانزاس

en: US.KY
fa: کنتاکی

en: US.LA
fa: لوئیزیانا

en: US.MA
fa: ماساچوست

en: US.MD
fa: مریلند

en: US.ME
fa: مین

en: US.MI
fa: میشیگان

en: US.MN
fa: مینه‌سوتا

en: US.MO
fa: میزوری

en: US.MS
fa: میسیسیپی

en: US.MT
fa: مونتانا

en: US.NC
fa: کارولینای شمالی

en: US.ND
fa: داکوتای شمالی

en: US.NE
fa: نبراسکا

en: US.NH
fa: نیوهمپشایر

en: US.NJ
fa: نیو جرسی

en: US.NM
fa: نیومکزیکو

en: US.NV
fa: نوادا

en: US.NY
fa: ایالت نیویورک

en: US.OH
fa: اوهایو

en: US.OK
fa: اکلاهما

en: US.OR
fa: اورگن

en: US.PA
fa: پنسیلوانیا

en: US.RI
fa: رود آیلند

en: US.SC
fa: کارولینای جنوبی

en: US.SD
fa: داکوتای جنوبی

en: US.TN
fa: تنسی

en: US.TX
fa: تگزاس

en: US.UT
fa: یوتا

en: US.VA
fa: ویرجینیا

en: US.VT
fa: ورمونت

en: US.WA
fa: ایالت واشینگتن

en: US.WI
fa: ویسکانسین

en: US.WV
fa: ویرجینیای غربی

en: US.WY
fa: وایومینگ

en: UY
fa: اروگوئه

en: UZ
fa: ازبکستان

en: VA
fa: واتیکان

en: VC
fa: سینت وینسنت و گرنادینز

en: VE
fa: ونزوئلا

en: VG
fa: جزایر ویرجین بریتانیا

en: VI
fa: جزایر ویرجین ایالات متحده

en: VN
fa: ویتنام

en: VN.20
fa: هوشی‌مین

en: VU
fa: وانواتو

en: WF
fa: والیس و فوتونا

en: WS
fa: ساموآ

en: XK
fa: کوزوو

en: YE
fa: یمن

en: YE.05
fa: استان شبوه

en: YT
fa: مایوت

en: ZA
fa: افریقای جنوبی

en: ZA.05
fa: کیپ شرقی

en: ZA.06
fa: خاوتنگ

en: ZA.07
fa: امپومالانگا

en: ZA.09
fa: لیمپوپو

en: ZM
fa: زامبیا

en: ZW
fa: زیمبابوه
