Xfce Panel Plugins - en to sr translation catalogue (301 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
sr: 	Астономски подаци:
    	Последњи:	%s
    	Следећи:	%s
    	Неуспелих покушаја: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
sr: 	Подаци нису доступни, користиће се приближне уобичајене вредности за ноћ и дан.

en: 	Direction: %s (%s%s)
sr: 	Правац: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
sr: 	Енциклопедијски подаци су делом преузети са

en: 	Met.no Locationforecast API states that this version
    	of the webservice is deprecated, and the plugin needs to be
    	adapted to use a newer version, or it will stop working within
    	a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
sr: 	Met.no АПИ предвиђање месног времена тврди да ово издање
    	мрежне услуге је превазиђено, и да прикључак треба да
    	се прилагоди за коришћење новог издања, или ће престати да реди
    	кроз пар месеци.
    	Молим, објавите бубу на https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	уколико нико други то до сад није учинио.

en: 	Moon phase:	%s
sr: 	Месечева мена:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
sr: 	Месечева мена:	Непозната

en: 	Moonrise:	%s
sr: 	Месечев излазак:	%s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
sr: 	Излазак месеца:	Месец данас не излази.

en: 	Moonset:	%s
sr: 	Месечев залазак:	%s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
sr: 	Месечев залазак:	Месец данас не залази.

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
sr: 	Брзина: %s %s(%s на Бофоровој скали)

en: 	Sunrise:		%s
sr: 	Излазак сунца:		%s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
sr: 	Излазак сунца:		Сунце данас не излази.

en: 	Sunset:		%s
sr: 	Залазак сунца:		%s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
sr: 	Залазак сунца:		Сунце данас не излази.

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
sr: 	Температуру, ветар, ваздушни притисак, и облачност прорачунат
    	за:		%s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
sr: 	Временска прогноза:
    	Последња:	%s
    	Следећа:	%s
    	Тренутно неуспелих покушаја: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
sr: 
    	Висину и временску област обезбеђује

en: 
    	Met.no sunrise API states that this version of the webservice
    	is deprecated, and the plugin needs to be adapted to use
    	a newer version, or it will stop working within a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
sr: 
    tMet.no АПИ праћење изласка сунца тврди да ово издање
    	мрежне услуге је превазиђено, и да прикључак треба да
    	се прилагоди за коришћење новог издања, или ће престати да реди
    	кроз пар месеци.
    	Молим, објавите бубу на https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	уколико нико други то до сад није учинио.

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
sr: 
    	Падавине и ознака времена су прорачунати
    	за следеће временско раздобље:
    	Почетак:	%s
    	Крај:	%s

en: 
    	Weather and astronomical data from
sr: 
    	Прогноза и астрономски подаци са

en: 
    Astronomical Data
sr: 
    Астрономски подаци

en: 
    Atmosphere
sr: 
    Ваздушни притисак

en: 
    Clouds
sr: 
    Облаци

en: 
    Credits
sr: 
    Заслуге

en: 
    Downloads
sr: 
    Преузимања

en: 
    Precipitation
sr: 
    Падавине

en: 
    Temperatures
sr: 
    Температура

en: 
    Times Used for Calculations
sr: 
    Број покушаја коришћен за прорачуне

en: 
    Wind
sr: 
    Ветар

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
sr: 1 милиметар је стоте део метра - основне јединице дужине у међународном систему јединица - , или одприлике 0.04 инча.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
sr: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Температура</b> %s
    <b>Ветар:</b> %s из правца %s
    <b>Притисак:</b> %s
    <b>Влажност:</b>%s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
sr: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">од %s ка %s, са %s падавинама </span>
    
    <b>Температура</b> %s		<span size="smaller">(вредност у %s)</span>
    <b>Ветар:</b> %s (%sна Бофоровој скали) из правца %s(%s)
    <b>Притисак:</b> %s    <b>Влажност:</b>%s
    <b>Магла:</b> %s    <b>Облачност:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
sr: <b>Ваздушни притисак</b>

en: <b>Clouds</b>
sr: <b>Облаци</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
sr: <b>Фасцикла:</b> %s
    
    <b>Аутор:</b> %s
    
    <b>Опис:</b> %s
    
    <b>Дозовола:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
sr: <b>Падавине</b>

en: <b>Show scrollbox</b>
sr: <b>Приказуј кућицу клизача</b>

en: <b>Temperatures</b>
sr: <b>Температуре</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
sr: <b>Колико пута је вршен прорачун</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
sr: <tt><small>Количина:        %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
sr: <tt><small>Привидна температура: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
sr: <tt><small>Барометарски притисак:  %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
sr: <tt><small>Облачност:       %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
sr: <tt><small>Подаци рачунати за:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
sr: <tt><small>Тачка рошења:         %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
sr: <tt><small>Магла:        %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
sr: <tt><small>Високи облаци:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
sr: <tt><small>Време завршетка:         %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
sr: <tt><small>Време почетка:       %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
sr: <tt><small>Ниски облаци:  %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
sr: <tt><small>Средњи облаци: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
sr: <tt><small>Месечава мена: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
sr: <tt><small>Месечева мена: Непозната.</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
sr: <tt><small>Излазак Месеца: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
sr: <tt><small>Излазак месеца: Данас Месец не излази.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
sr: <tt><small>Залазак Месеца:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
sr: <tt><small>Залазак месеца: Данас Месец не залази.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
sr: <tt><small>Релативна влажност:      %s%s%s

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
sr: <tt><small>Излазак Сунца: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
sr: <tt><small>Излазак Сунца: Данас Сунце не излази.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
sr: <tt><small>Залазак Сунца:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
sr: <tt><small>Залазак Сунца: Данас Сунце не залази.</small></tt>

en: A
sr: А

en: A foot (plural feet) is a unit of length defined as being 0.3048 m exactly and used in the imperial system of units and United States customary units. It is subdivided into 12 inches. The measurement of altitude in the aviation industry is one of the few areas where the foot is widely used outside the English-speaking world.
sr: Стопа (foot, множина feet) је јединица мере дужине описана као тачно 0.3048 m, и коришћена у империјалном систему јединица и прилагођеним јединицама Сједињених држава. Подељена је на 12 инча. Мерење висине у ваздухопловној индустрији је једна од пар области где се стопа широко користи ван енглеског говорног подручја.

en: A more calendar-like view, with the days in columns and the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in rows.
sr: Преглед сличан календарском, са данима у ступцима и дневним раздобљима (јутро, подне, вече, ноћ) у редовима.

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
sr: Додаје одабране вредности на ознаке које требају бити приказане у кућици покретне траке.

en: Afternoon
sr: Послеподне

en: Air temperature, sometimes referred to as dry-bulb temperature. Measured by a thermometer that is freely exposed to the air, yet shielded from radiation and moisture.
sr: Температура ваздуха, понекад називана као температура суве лоптице. Температура ваздуха мерена термометром који је у потпуности изложен ваздуху, али, заштићен од зрачења и влаге.

en: Also known as <i>felt temperature</i>, <i>effective temperature</i>, or what some weather providers declare as <i>feels like</i>. Human temperature sensation is not only based on air temperature, but also on heat flow, physical activity and individual condition. While being a highly subjective value, apparent temperature can actually be useful for warning about extreme conditions (cold, heat).
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no. You should use a calculation model appropriate for your local climate and personal preferences on the units page.
sr: Такође позната као <i>осећај тепературе</i>, <i>учинак температуре</i>, или како је неки прогнозери називају <i>осећа се као</i>. Љљудски осећај за топлоту није заснован само на топлоти, већ такође на размени топлоте, физичкој активности и личном стању. Иако је врло лична вредност, осећај топлоте може бити врло корисна мера за упозорења о крајњим условима (хладноћи, топлоти).
    
    <b>Примедба:</b> Ово је вредност коју не прорачунава met.no. Требате користити начин прорачуна одговарајући Вашим месним условима и личне склоности на страници са јединицама.

en: Altitu_de:
sr: Вис_ина:

en: Altitude
sr: Висина

en: Animate transitions between labels
sr: Оживи прелаз између натписа

en: Apparent te_mperature:
sr: Привид те_мпературе:

en: Apparent temperature
sr: Привидна температура

en: Apparent temperature (A)
sr: Привидна температура (ПТ)

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected every time you open this config dialog.
sr: Доступне теме сличица су излистане овде. Можете додати тему сличица у $HOME/.config/xfce4/weather/icons (или користити одговарајућу фасциклу на систему). Подаци о томе како направити или користити тему сличица се могу пронаћи у датотеци README. Нове теме сличица ће бити препознате сваки пут кад отворите ово прозорче поставки.

en: Barometric _pressure:
sr: Барометарски _притисак:

en: Barometric pressure
sr: Барометарски притисак

en: Barometric pressure (P)
sr: Ваздушни притисак (ВП)

en: C
sr: О

en: CH
sr: ОВ

en: CL
sr: ОН

en: CM
sr: ОС

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cannot update weather data
sr: Нисам успео освежити податке о временској прогнози

en: Celsius (°C)
sr: Целзијус (°C)

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
sr: Промените назив вашег положаја по жељи. Он се користи се само за приказ и не утиче на одреднице положаја ни на који начин.

en: Change...
sr: Измени...

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
sr: Означите да би увек био у употреби један ред на полици са више редова и мала сличица у начину рада траке пулта.

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
sr: Одаберите словни лик по вољи, и поставите му жељену величину. Средњи клик на дугме за поништавање избора словног лика и коришћење задатог из теме.

en: Choose an icon theme.
sr: Изабери тему сличица.

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
sr: Изаберите вредност за додавање списку испод. Вредности се могу додати више пута.

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
sr: Одаберите Вама омиљени начин приказа напомена. Неки од њих дају корисне податке, неки су јаснији, али дају мање података на први поглед.

en: Clear
sr: Ведро

en: Cloudiness
sr: Облачност

en: Cloudiness (C)
sr: Облачност (О)

en: Cloudiness, or cloud cover, defines the fraction of the sky obscured by clouds when observed from a given location. Clouds are both carriers of precipitation and regulator to the amount of solar radiation that reaches the surface. While during daytime they reduce the temperature, at night they have the opposite effect, as water vapor prevents long-wave radiation from escaping into space. Apart from that, clouds reflect light to space and in that way contribute to the cooling of the planet.
sr: Облачност одређује део неба заклоњен облацима када се посматра са датог места. Облаци су носачи падавина, и регулатори износа сунчевог зрачења које досеже површину. Док током дана смањују температуру, ноћу врше супротно дејство, јер водена пара спречава одлазак дугих таласа у васиону. Осим тога, облаци одбијају светло у васиону, и учествују у хлађењу планете.

en: Cloudy
sr: Облачно

en: Coordinates
sr: Координате

en: Currently no data available.
sr: Тренутно нема доступних података.

en: D
sr: ТР

en: Days in columns
sr: Дани у ступцима

en: Days in rows
sr: Дани у редовима

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
sr: Одредите колико вредности би требало да буду приказане одједном у кућици покретне траке садржајем. Можете изабрати мањи словни лик, или повећати полицу да направите више места за линије.

en: Detecting...
sr: Откривање...

en: Dew point
sr: Тачка рошења

en: Dew point (D)
sr: Тачка рошења (ТР)

en: E
sr: И

en: East
sr: Исток

en: Enter a city name or address
sr: Унесите назив града или адресу

en: Evening
sr: Вече

en: F
sr: М

en: Fahrenheit (°F)
sr: Фаренхајт (°F)

en: Feet (ft)
sr: Стопа (ft)

en: Feet per second (ft/s)
sr: Стопа по секунди (ft/s)

en: First quarter
sr: Прва четвртина

en: Fog
sr: Магла

en: Fog (F)
sr: Магла (М)

en: Fog is a type of low-lying stratus cloud, with the moisture in it often generated locally such as from a nearby lake, river, ocean, or simply moist ground, that forms when the difference between temperature and dew point is below 2.5 °C (4 °F), usually at a relative humidity of 100%. Fog commonly produces precipitation in the form of drizzle or very light snow and reduces visibility to less than 1 km (5/8 statute mile).
sr: Магла је врста ниских стратусних облака, са влагом у себи, често створени месно, у близини језера, река, океана, или једноставно, влажног земљишта, који настају када је разлика између температуре и тачке рошења испод 2.5 °C (4 °F), обично при релативној влажности од 100%. Магла обично ствара падавине у облику росе, или ситног снега, и смањује видљивост на мање од 1 km (5/8 миља).

en: Font and color:
sr: Словни лик и боја:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
sr: За места изван Норвешке јединица висине која се користи у met.no веб услугама није врло поуздана, тако да је обично потребно одредити географску висину као додатну одредницу, или вредности из извештаја неће бити тачне.
    
    Прикључак покушава самостално препознати географску ширину користећи веб услугу GeoNames, али, такође она не мора бити увек потпуно прецизна, тако да то можете овде променити.
    
    Географска висина је дата у метрима изнад површине мора, или, заменски, у фитима заменом јединица на страни јединица. Требало би да се грубо поклапа са стварним вредностима, али, мала разлика ће имати утицај на податке у времену. У Норвешкој, ове поставке немају никакав утицај.

en: Full moon
sr: Уштап

en: H
sr: В

en: Hectopascals (hPa)
sr: Хектопаскал (hPa)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
sr: Сакријте кућицу покретне траке да би сачували драгоцено место на полици. Најзанимљивији подаци су такође приказани у облачићу - под условом да изаберете одговарајући начин приказа напомена - који се приказују кад наднсете миша над сличицу.

en: High clouds
sr: Високи облаци

en: High clouds (CH)
sr: Високи облаци (ВО)

en: Humidity (H)
sr: Влажност (В)

en: Humidity is defined as the amount of water vapor in the air and increases the possibility of precipitation, fog and dew. While absolute humidity is the water content of air, relative humidity gives (in %) the current absolute humidity relative to the maximum for that air temperature and pressure.
sr: Влажност ваздуха је одређена количином водене паре у ваздуху, и повећава могућност падавина, магле и росе. Док је апсолутна влажност количина воде у ваздуху, односна (релативна) влажност даје (у %) тренутну апсолутну влажност у односу на највишу могућу за дате вредности температуре и притиска.

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
sr: Ако изабрано место није ваша тренутна временска област, онда је неопходно да <i>ставите</i> прикључак у другу временску област да би се време приказивало тачно. Исправна ввременска област ће бити самостално препозната преко веб услуге GeoNames, али, можда желите да то исправите ако је потребно.
    Оставите ово поље празним да би користили временску област подешену од стране Вашег система. Неисправни уноси ће узроковати коришћење УТЦ времена, али, могу такође зависити од Вашег система.

en: Improvements by Robert G. Quayle and Robert G. Steadman applied in 1998 to earlier experiments/developments by Steadman. This model only depends on wind speed and temperature, not on relative humidity and can be used for both heat and cold stress.
sr: Побољшања од Роберта Г. Квеила (Robert G. Quayle) и Роберта Г. Стедмана (Robert G. Steadman), примењена  1998. у раним експериментима/развоју од стране Стедмана. Овај модел зависи само од брзине ветра и топлоте, а не од релативне влажности, и може се користити за стрес топлоте и хладноће.

en: Inches (in)
sr: Инчи (in)

en: Inches of mercury (inHg)
sr: Висина живиног стуба у инчима (inHg)

en: Inches of mercury is still widely used for barometric pressure in weather reports, refrigeration and aviation in the United States, but seldom used elsewhere. It is defined as the pressure exerted by a 1 inch circular column of mercury of 1 inch in height at 32 °F (0 °C) at the standard acceleration of gravity.
sr: Инчи живе су још увек широко коришћени за барометарски притисак у извештајима о времену, хладњацима и авијацији у Сједињеним државама, али, ретко се користе другде. Описани су као притисак извршен на кружни стуб живе висине 1 инч и ширине 1 инч на 32 °F (0 °C) на обичној земљиној тежи.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
sr: Ову империјалну лествицу брзине ветра је пронашао Сер Франсис Бофор (Sir Francis Beaufort) 1805, и основа јој је људско посматрање посебних земаљских и морских услова, обележавајући ове услове бројевима од 0 (мирно) до 12 (ураган).

en: Kilometers per hour (km/h)
sr: Километра на сат (km/h)

en: Knots (kt)
sr: Чворови (kt)

en: L_ongitude:
sr: Географска _дужина:

en: Labels to d_isplay
sr: _Ознаке за приказ

en: Latitud_e:
sr: Географска_ ширина:

en: Latitude
sr: Географска ширина

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
sr: Географска ширина одређује положај на земљиној површи у правцу север-југ. Ако ручно измените ову вредност, требате одредити и тачну географску висину.

en: Li_nes:
sr: Ли_није:

en: Light rain
sr: Слаба киша

en: Light rain with thunder
sr: Слаба киша са грмљавином

en: Lightly cloudy
sr: Слабо облачно

en: Location _name:
sr: Име п_оложаја:

en: Longitude
sr: Географска дужина

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
sr: Географска висина одређује положај на земљиној површи у правцу исток-запад. Ако ручно измените ову вредност, требате одредити и тачну географску ширину.

en: Low clouds
sr: Ниски облаци

en: Low clouds (CL)
sr: Ниски облаци (НО)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
sr: Met.no обезбеђује податке временске прогнозе за следећа %d дана. Изаберите колико дана ће бити приказано у језичку приказа прогнозе у збирном прозору. На споријим рачунарима, нижи број може помоћи да се избегну кашњења при отварању прозора. уз то, обично прогноза за више од три дана је у најбољем случају непоуздана ;-)

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
sr: Метар по секунди је <i>јединица</i> обично употребљавана у метеорологији за означавање брзине ветра.

en: Meters (m)
sr: Метри (m)

en: Meters per second (m/s)
sr: Метара по секунди (m/s)

en: Middle clouds
sr: Средњи облаци

en: Middle clouds (CM)
sr: Средњи облаци (СО)

en: Miles per hour (mph)
sr: Миља на сат (mph)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
sr: Миља на сат је империјална јединица брзине која изражава број пређених миља кроз један час.

en: Millimeters (mm)
sr: Милиметри (mm)

en: Morning
sr: Јутро

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
sr: Померите изабрану вредност наниже у списку ознака за приказ.

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
sr: Померите изабрану вредност навише у списку ознака за приказ.

en: N
sr: С

en: NE
sr: СИ

en: NW
sr: СЗ

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
sr: Названа по астроному Андерсу Целзијусу, који је измислио изворну лествицу 1742, Целзијусова лествица је међународна стандардна јединица и данас је одређена коришћењем Келвинове лествице. 0 °C одговара 273.15 K и 1 °C разлике у температури је тачно као и разлика у 1 K. Одређена је тачком кључања воде која је грубо 0 °C, и њеном тачком кључања на 100 °C на уобичајеном ваздушном притиску од једне атмосфере (1 atm = 1013.5 hPa). До 1948, јединица је била позната као <i>центиград</i> (на Латинском <i>centum</i> (100) и <i>gradus</i> (ступњеви).
    У метеорологији и свакодневном животу, Целзијусова лествица је врло згодна за изражавање температуре јер њене цифре могу бити показатљи образовања леда и снега.

en: New moon
sr: Нови месец

en: Night
sr: Ноћ

en: No Data
sr: Нема података

en: No location selected.
sr: Није одабран положај.

en: North
sr: Север

en: North-East
sr: Североисток

en: North-West
sr: Северозапад

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
sr: Данас се брзина ветра мери уз помоћ анемометра (Грчки <i>анемос</i>, значи <i>ветар</i>) на 10 m (33 ft) висине. Анемометри обично мере или брзину ветра, или притисак, али ће обезбедити обе вредности јер су у тесној вези и могу бити изведене једна из друге.

en: OK
sr: У реду

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
sr: Отвара корисникову фасциклу тема сличица у управнику датотека, ако је потребно, ствара је.

en: P
sr: ВП

en: Partly cloudy
sr: Делимично облачно

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
sr: Молим, измените име положаја по вољи и исправите земаљску ширину и временску област ако нису исправно пронађене.

en: Please set a location in the plugin settings.
sr: Молим, подесите положај у подешавањима прикључка.

en: Plugin settings...
sr: Поставке прикључка...

en: Pound-force per square inch (psi)
sr: Сила у фунтама по квадратном инчу (psi)

en: Prec_ipitations:
sr: Пад_авине:

en: Precipitation (R)
sr: Падавине (К)

en: Precipitation amount
sr: Количина падавина

en: Quayle-Steadman
sr: Квеил-Стедман

en: R
sr: К

en: Rain
sr: Киша

en: Rain showers
sr: Пљускови

en: Rain with thunder
sr: Киша са грмљавином

en: Re_fresh
sr: Ос_вежи

en: Relative humidity
sr: Релативна влажност

en: Results
sr: Излази

en: S
sr: Ј

en: SE
sr: ЈИ

en: SW
sr: ЈЗ

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
sr: Померај тренутно приказане вредности ван, и нове вредности унутра, уместо њихове једноставне замене. Одзначите ову могућност ако вас анимација превише омета.

en: Search
sr: Тражи

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
sr: Тражи нови положај, и сам откриј одреднице.

en: Search location
sr: Претрага положаја

en: Searching...
sr: Претрага...

en: Select _font
sr: Изаберите _словни лик

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
sr: Означите вредност на списку ознака за приказ, и кликните на ово дугме да би је уклонили.

en: Select font
sr: Изаберите словни лик

en: Short-term forecast data unavailable.
sr: Подаци краткорочне прогнозе нису доступни.

en: Show current weather conditions
sr: Прикажи тренутне временске услове

en: Show weather conditions and forecasts
sr: Прикажи тренутне временске услове и прогнозу

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
sr: Прикажи временску прогнозу у таблици са раздобљима дана (јутро, подне, вече, ноћ) у ступцима, и дане у редовима.

en: Simple
sr: Једноставно

en: Sleet
sr: Суснежица

en: Sleet showers
sr: Повремена суснежица

en: Sleet showers with thunder
sr: Повремена суснежица са грмљавином

en: Sleet with thunder
sr: Суснежица са грмљавином

en: Snow
sr: Снег

en: Snow showers
sr: Повремени снег

en: Snow showers with thunder
sr: Повремени снег са грмавином

en: South
sr: Југ

en: South-East
sr: Југоисток

en: South-West
sr: Југозапад

en: Steadman
sr: Стедман

en: Sunny
sr: Сунчано

en: T
sr: Т

en: Temperature
sr: Температура

en: Temperature (T)
sr: Температура (Т)

en: The Canadian counterpart to the US windchill/heat index, with the wind chill being similar to the previous model but with slightly different constraints. Instead of the heat index <i>humidex</i> will be used. For wind chill to become effective, wind speeds need to be above 2.0 km/h (1.24 mph) and air temperature below or equal to 0 °C (32 °F). For humidex, air temperature needs to be at least 20.0 °C (68 °F), with a dewpoint greater than 0 °C (32 °F). If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
sr: Канадски парњак индекса расхладности ветра/топлоте, са расхладношћу ветра сличној предходном моделу, али, са мало различитим ограничењима.Уместо индекса топлоте, користиће се <i>хумидекс</i>. Да би расхладност ветра имала учинак, брзина ветра треба бити изнад 2.0 km/h (1.24 mph), и топлота ваздуха испод, или једнака 0 °C (32 °F). За хумидекс топлота ваздуха треба бити најмање 20.0 °C (68 °F), са тачком рошења већом од 0 °C (32 °F). Ако нема ових услова, приказиваће се температура ваздуха.

en: The English word <i>inch</i> comes from Latin <i>uncia</i> meaning <i>one-twelfth part</i> (in this case, one twelfth of a foot). In the past, there have been many different standards of the inch with varying sizes of measure, but the current internationally accepted value is exactly 25.4 millimeters.
sr: Енглеска реч <i>инч</i> потиче од латинске <i>uncia</i>, што значи <i>дванаести део</i> (у овом случају, дванаести део стопе). У прошлости је било много различитих стандарда за инч са различитим величинама мере, међутим, садашња међународна прихваћена вредност је тачно 25.4 милиметра.

en: The Norwegian Meteorological Institute
sr: Норвешког метеоролошког института

en: The amount of rain, drizzle, sleet, hail, snow, graupel and other forms of water falling from the sky over a specific period.
    
    The values reported by met.no are those of precipitation in the liquid state - or in other words: of rain -, so if snow is expected (but not sleet), then the amount of snow will be <i>guessed</i> by multiplying the original value by a ratio dependent on the air temperature:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Example: If temperature is -5 °C (12 °F), then snow density will be low and a rain to snow ratio of 1:10 will be used for calculation. Assuming the reported value is 5 mm, then the calculated amount of snow precipitation is 50 mm.
    
    <b>Note</b>: While air temperature is an important factor in this calculation, there are other influencing factors that the plugin doesn't know about like the type of snow and ground temperature. Because of that, these rules will only lead to rough estimates and may not represent the real amount of snow.
sr: Количина кише, росе, суснежице, града, снега, и других облика падавина за одређено време.
    
    Вредности пријављене од стране met.no су оне у течном стању- другим речима: кише -, ако се очекује снег, (али не и суснежица), онда ће количина снега бити <i>погађана</i> множењем изворне вредности односом који зависи од топлоте ваздуха:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Пример: Ако је температура -5 °C (12 °F), онда ће густина снег бити ниска, и однос кише и снега 1:10 ће бити узет у прорачун. Ако претпоставимо да је пријављена вредност 5 mm, онда ће прорачуната количина снежних падавина бити 50 mm.
    
    <b>Примедба</b>: Док је топлота ваздуха битан чинилац у овом прорачуну, има дугих чиниоца који утичу за које овај прикључак не зна, као што су о којој врсти снега се ради, и температура тла. Због тога, правила ће само бити водиља до грубе процене, и не могу представљати стварну количину снега.

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
sr: Садашња Фаренхајтова топлотна лествица је заснована на предлогу из 1724 од стране физичара Данијела Гебријела Фаренхајта. 0 °F је била тачка мржњења расола на изворној лествици на обичном ваздушном притиску, која је била најнижа могућа температура постизана овим раствором леда, соли, и амонијум хлорида.
    Тачка топљења воде на садашњој је на 32 °F, њена тачка кључања је на 212 °F, а размак између ове две тачке је подељен на 180 једнаких делова. Број 180 је врло сложен и може бити разложен великим бројем чинилаца. Фаренхајтова и Целзијусова лествица имају пресек на -40 ступњева. Чак и у хладним зимама температура се обично не спушта у негативан опсег на Фаренхајтовој лествици.
    Пошто је њен проналазач био члан краљевског удружења у лондону, и имао висок углед, Фаренхајтова лествица је уживала велику популарност у многим државама енглеског говорног подручја, али је замењена Целзијусовом лествицом у већини тих држава током поступка метрификације у средњем и касном раздобљу 20-тог века.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
sr: Стопе по секунди су империјална јединица брзине. Оне одређују раздаљину у стопама пређену подељену временом у секундама. Одговарајућа јединица у међународном систему јединица је метар по секунди.

en: The knot is a unit of speed equal to one international nautical mile (1.852 km) per hour, or approximately 1.151 mph, and sees worldwide use in meteorology and in maritime and air navigation. A vessel travelling at 1 knot along a meridian travels one minute of geographic latitude in one hour.
sr: Чвор је јединица брзине једнака међународној наутичкој миљи (1.852 km) по сату, или приближно 1.151 mph, и широко се примењује у метеорологији, поморству и навигацији. Брод који путује 1 чвор дуж меридијана прелази један минут географске ширине по једном сату.

en: The meter is the fundamental unit of length in the International System of Units. Originally intended to be one ten-millionth of the distance from the Earth's equator to the North Pole at sea level, its definition has been periodically refined to reflect growing knowledge of metrology (the science of measurement).
sr: Метар је основна јединица дужине по међународном систему јединица. Изворно планиран да буде један десетомилионити део растојања од земљиног полутара до Северног пола на нивоу мора, његов опис је времном пречишћен да одређује растуће познавање метрологије (науке о мерама).

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
sr: Паскал, назван по математичару, физичару и филозофу Блесу Паскалу, је јединица изведена из међународног система јединица, и означава силу по јединици површи, означену њутном по метру. Једна стандардна атмосфера (atm) је 1013.25 hPa.

en: The pound per square inch is a unit of pressure based on avoirdupois units (a system of weights based on a pound of 16 ounces) and defined as the pressure resulting from a force of one pound-force applied to an area of one square inch. It is used in the United States and to varying degrees in everyday life in Canada, the United Kingdom and maybe some former British Colonies.
sr: Фунта по квадратном инчу је јединица површине притиска заснована на јединици тежине ( систем тежине заснован на фунти од 16 унци) и притиску изазваном силом на сили фунте по квадратном инчу. Коришћена је у Сједињеним Државама и у различитој мери у свакодневном животу у Канади, Уједињеном Краљевству, и можда бившим Британским колонијама.

en: The sun never rises and sets at %s.
sr: Сунце никад не излази и залази у %s.

en: The sun never rises today.
sr: Данас сунце не излази.

en: The sun never sets today.
sr: Данас сунце не залази.

en: The sun rises at %s and never sets.
sr: Сунце излази у %s и никад не залази.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
sr: Сунце излази у %s и залази у %s.

en: The torr unit was named after the physicist and mathematician Evangelista Torricelli who discovered the principle of the barometer in 1644 and demonstrated the first mercury barometer to the general public. A pressure of 1 torr is approximately equal to one millimeter of mercury, and one standard atmosphere (atm) equals 760 Torr.
sr: Јединица тор (torr) је названа по физичару и математичару Евангелисти Торичелију (Evangelista Torricelli) који је открио принцип барометра 1644. и показао први живин барометар општој јавности. Притисак од 1 тора је приближно једнак једном милиметру живе, и једна стандардна атмосфера (atm) је 760 тора.

en: The weight of the air that makes up the atmosphere exerts a pressure on the surface of the Earth, which is known as atmospheric pressure. To make it easier to compare the value to other values for locations with different altitudes, atmospheric pressure is adjusted to the equivalent sea-level pressure and called barometric pressure. Rising barometric pressures generally indicate an improvement in weather conditions, while falling pressures mean deterioration.
sr: Тежина ваздуха који чини атмосферу, ваздушни омотач, врши притисак на површину Земље, који је познат као атмосферски притисак. Да би олакшали поређење вредности са другим вредностима за места са различитим висинама, ваздушни притисак је подешен одговарајућем притиску на нивоу мора и назван барометарски притисак. Опште повећање барометарског притиска назначава поправак временских услова, док пад притиска значи погоршање.

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
sr: Могу се десити потешкоће са неким темама које узрокују да се текст у кућици једва може читати. У овом случају, или ако једноставно желите да буде у другој боји, онда је можете променити користећи ово дугме. Средњи клик на дугме за поништавање боје текста у кућици покретне траке.

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
sr: Ове ће вредности бити приказане у кућици покретне траке. Ту изаберите једну вредност и кликните на одговарајуће дугме за њено уклањање или за померање наниже или навише на списку.

en: Third quarter
sr: Трећа четвртина

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
sr: Ово даје приближан смер ветра (север, исток, југ, запад) са кога дува ветар.

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
sr: Ово даје долазни правац ветра у степенима азимута (Север = 0°, Исток = 90°, Југ = 180°, и Запад = 270°).

en: This gives the low-level cloud cover in percent. According to WMO definition, low-level clouds can be found at altitudes below 4,000 m (13,000 ft), or 5,000 m (16,000 ft) at the equator, though their basis often lie below 2,000 m (6,500 ft). They are mainly composed of water droplets or ice particles and snow, when temperatures are cold enough.
sr: Ово даје облачност ниских облака у процентима. По одредбама Светског метеоролошког удружења, ниски облаци се могу наћи на висинама испод 4,000 m (13,000 ft), или 5,000 m (16,000 ft) на полутару, док њихова основа често лежи испод 2,000 m (6,500 ft). Они су углавном састављени од водених капљица, парчади леда и снега, кад је довољно хладно.

en: This is the model used by the Australian Bureau of Meteorology, especially adapted for the climate of this continent. Possibly used in Central Europe and parts of other continents too, but then windchill and similar values had never gained that much popularity there as in the US or Canada, so information about its usage is scarce or uncertain. It depends on air temperature, wind speed and humidity and can be used for lower and higher temperatures alike.
sr: Ово је модел који се користи у Аустралијском заводу за метеорологију, нарочито прилагођен за поднебље на овом континенту. Може да се корисити у средњој Европи и деловима континената такође, али, расхладност ветра и сличне вредности никад нису успеле да задобију тако много подршке ту, као у Сједињеним државама и Канади, тако да су подаци о његовом коришћењу ретки или несигурни. Зависи од топлоте ваздуха, брзине ветра и влажности, и може бити коришћен за ниже и више температуре.

en: This is the temperature to which air must be cooled to reach 100% relative humidity, given no change in water content. Reaching the dew point halts the cooling process, as condensation occurs which releases heat into the air. A high dew point increases the possibility of rain and severe thunderstorms. The dew point allows the prediction of dew, frost, fog and minimum overnight temperature, and has influence on the comfort level one experiences.
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no.
sr: Ово је температура до које ваздух мора бити расхлађен да би досегао релативну влажност од 100%, без промена садржине воде. Досезање тачке рошења зауставља поступак хлађења, и јавља се стварање капљица које ослобађају топлоту у ваздух. Виша тачка рошења увећава могућност кише и олује. Тачка рошења даје могућност предвиђања росе, магле и мајмање ноћне температуре, и има утицај на осећај пријатности.
    
    <b>Примедба:</b>Ово је вредност коју не прорачунава met.no.

en: This reports the high-level cloud cover in percent. According to WMO definition, high-level clouds can be found in altitudes of 8,000 to 15,000 m (26,000 to 49,000 ft), or 10,000 m-18,000 m (33,000-59,000 ft) at the equator, where temperatures are so low that they are mainly composed of ice crystals. While typically thin and white in appearance, they can be seen in a magnificent array of colors when the sun is low on the horizon.
sr: Ово извештава о високим облацима у процентима. По опису Светског метеоролошког удружења, високи облаци се могу наћи на висинама од 8,000 до 15,000 m (26,000 до 49,000 ft), или 18,000 m (59,000 ft) на полутару, где су температуре тако ниске, да су углавном образовани од кристала леда. док су обично танки и бели, могу бити и виђени са задивљујућим опсегом боја кад је сунце ниско на хоризонту.

en: This specifies the mid-level cloud cover in percent. According to WMO definition, mid-level clouds form in heights of 4,000-8,000 m (13,000-26,000 ft), or 5,000-10,000 m (16,000-33,000 ft) at the equator. Like their low-level cousins, they are principally composed of water droplets. When temperatures get low enough, ice particles can replace the droplets.
sr: Ово одређује облачност на средњим висинама у процентима. По одредбама Светског метеоролошког удружења, средњи облаци се могу наћи на висинама 4,000-8,000 m (13,000-26,000 ft), или 5,000-10,000 m (16,000-33,000 ft) на полутару. Као и код рођака, ниских облака, они су углавном састављени од водених капљица. Када с температура довољно спусти, капљице могу бити замењене леденим честицама.

en: Thunder showers
sr: Пљускови сa грмљавином

en: Thundersnow
sr: Мећава

en: Today
sr: Данас

en: Tomorrow
sr: Сутра

en: Torr (mmHg)
sr: Висина живиног стуба (mmHg)

en: Unnamed place
sr: Неименовано место

en: Unset
sr: Неподешено

en: Use only a single _panel row
sr: Користи само један ред на _полици

en: Used in North America, wind chill will be reported for low temperatures and heat index for higher ones. At night, heat index will be replaced by the Summer Simmer Index. For wind chill, wind speeds need to be above 3.0 mph (4.828 km/h) and air temperature below 50.0 °F (10.0 °C). For heat index, air temperature needs to be above 80 °F (26.7 °C) - or above 71.6 °F (22 °C) at night - and relative humidity at least 40%. If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
sr: Коришћен у северној Америци, расхладивост ветра ће бити извештавана за ниске температуре, а  топлотни показатељ за више температуре. Ноћу, топлотни показатељ ће бити замењен летњим Шимеровим показатељем. За расхладивост ветром, брзина ветра треба бити изнад 3.0 (4.828 km/h), и температура ваздуха испод  50.0 °F (10.0 °C). За топлотни показатељ, температура ваздуха треба бити изнад 80 °F (26.7 °C) - или изнад  71.6 °F(22 °C) ноћу- и релативна влажност најмање 40%. Ако се овакви услови не стекну, биће приказана температура ваздуха.

en: Verbose
sr: Опширно

en: W
sr: З

en: WB
sr: БВБ

en: WD
sr: ПВ

en: WS
sr: БВ

en: Waning crescent
sr: Смањујућа задња четврт

en: Waning gibbous
sr: Смањујући уштап

en: Waxing crescent
sr: Млад месец

en: Waxing gibbous
sr: Растућа прва половина

en: Weather Report
sr: Временска прогноза

en: Weather Update
sr: Освежавање временске прогнозе

en: West
sr: Запад

en: Wikipedia
sr: Википедије

en: Wind direction (WD)
sr: Правац ветра (ПВ)

en: Wind direction in degrees (WD)
sr: Правац верта у степенима (ПВС)

en: Wind speed (WS)
sr: Брзина ветра (БВ)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
sr: Брзина ветра - Бофорова скала (БВБ)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
sr: Брзина ветра на ТВ-у или у вестима је често изражена у km/h.

en: Windchill/Heat index
sr: Расхладивост ветра/топлотни показатељ

en: Windchill/Humidex
sr: Расхладност ветра/показатљ влаге

en: _Appearance
sr: _Приказ

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Details
sr: _Појединости

en: _Forecast
sr: _Прогноза

en: _Forecast layout:
sr: Распоред приказа _временске прогнозе:

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Icon theme:
sr: Тема _сличица:

en: _Location
sr: _Положај

en: _Number of forecast days:
sr: _Број дана прогнозе:

en: _Round values
sr: _Заокружене вредности

en: _Scrollbox
sr: _Кућица покретне траке

en: _Temperature:
sr: _Температура:

en: _Timezone:
sr: _Временска област:

en: _Tooltip style:
sr: Начин _напомена:

en: _Units
sr: _Јединице

en: _Wind speed:
sr: Брзина _ветра:

en: feet
sr: стопа

en: meters
sr: метри
