geonames - en to be translation catalogue (2706 entries)

en: 1006984
be: Іст-Лондан

en: 1007311
be: Дурбан

en: 1011632
be: Дэ-Ар

en: 1018725
be: Блумфантэйн

en: 1028434
be: Келіманэ

en: 1040652
be: Мапуту

en: 105343
be: Джыда

en: 1062663
be: Махадзанга

en: 1070940
be: Антананарыву

en: 107797
be: Дахран

en: 108410
be: Эр-Рыяд

en: 109223
be: Медзіна

en: 1106542
be: Чытунгвіза

en: 113646
be: Тэбрыз

en: 1138336
be: Кандагар

en: 1138958
be: Кабул

en: 1140026
be: Герат

en: 115019
be: Шыраз

en: 1159301
be: Захедан

en: 1164408
be: Сукур

en: 1164909
be: Сіялкот

en: 1166548
be: Сахівал

en: 1167528
be: Квета

en: 1168197
be: Пешавар

en: 1172451
be: Лахор

en: 1174872
be: Карачы

en: 117574
be: Сенендэдж

en: 1176615
be: Ісламабад

en: 1177446
be: Гвадар

en: 1185241
be: Дака

en: 119208
be: Кум

en: 12129128
be: Рэні

en: 1214026
be: Сабанг

en: 1214520
be: Медан

en: 1217662
be: Бухара

en: 1219649
be: Туркменабад

en: 1226260
be: Трынкамалі

en: 1241622
be: Канды

en: 1242833
be: Джафна

en: 1246294
be: Гале

en: 124665
be: Мешхед

en: 1248749
be: Дамбула

en: 1248991
be: Каломба

en: 1250161
be: Батыкалоа

en: 1251081
be: Анурадхапура

en: 1252416
be: Тхімпху

en: 1252484
be: Пхунчолінг

en: 1253102
be: Вішакхапатнам

en: 1253286
be: Велуру

en: 1254163
be: Тхіруванантхапурам

en: 1255634
be: Срынагар

en: 1257629
be: Салем

en: 1259385
be: Порт-Блэр

en: 1262180
be: Нагпур

en: 1264527
be: Чэнаі

en: 1267758
be: করিমগঞ্জ

en: 1269321
be: Джаму

en: 1269507
be: Джайсалмер

en: 1269515
be: Джайпур

en: 1271064
be: Гокарна

en: 1272502
be: Востраў Дыу

en: 1273294
be: Дэлі

en: 1273491
be: Дарбханга

en: 1273618
be: Даман

en: 1275004
be: Калькута

en: 1275339
be: Мумбаі

en: 1275841
be: Бхапал

en: 1276533
be: Белгаан

en: 1277333
be: Бангалор

en: 1279233
be: Ахмедабад

en: 1280737
be: Лхаса

en: 128234
be: Керман

en: 1283240
be: Катманду

en: 1298824
be: Янгон

en: 1311874
be: Мандалай

en: 141681
be: Бендэр-Абас

en: 144448
be: Ахваз

en: 145459
be: Абадан

en: 146268
be: Нікасія

en: 146384
be: Лімасол

en: 1485357
be: Заводаўкоўск

en: 1485439
be: Зарынск

en: 1486039
be: Еманжалінск

en: 1486910
be: Варкута

en: 1487277
be: Верхняя Салда

en: 1487281
be: Верхняя Пышма

en: 148730
be: Занзібар

en: 1487882
be: Ужур

en: 1488253
be: Зеленагорск

en: 1488754
be: Цюмень

en: 1488933
be: Турынск

en: 1489246
be: Троіцк

en: 1489425
be: Томск

en: 1489962
be: Таўда

en: 1490003
be: Татарск

en: 1490085
be: Тарка-Сале

en: 1490140
be: Тара

en: 1490281
be: Таліца

en: 1490624
be: Сургут

en: 1491159
be: Сярэдняўральск

en: 1491291
be: Сасноваборск

en: 1491706
be: Слаўгарад

en: 1491999
be: Шуміха

en: 1492401
be: Шарыпава

en: 1492517
be: Шадрынск

en: 1492663
be: Сяроў

en: 1493197
be: Салехард

en: 1493467
be: Рубцоўск

en: 1494907
be: Пласт

en: 1495974
be: Асіннікі

en: 149606
be: Танга

en: 1496153
be: Омск

en: 1496747
be: Новасібірск

en: 1496990
be: Навакузнецк

en: 1497337
be: Нарыльск

en: 1497543
be: Ніжнявартаўск

en: 1497549
be: Ніжнеудзінск

en: 1497951
be: Назарава

en: 1498087
be: Надым

en: 1498129
be: Мыскі

en: 1498693
be: Мінусінск

en: 1498894
be: Міас

en: 1498920
be: Междурэчанск

en: 1499053
be: Мегіён

en: 1499350
be: Марыінск

en: 1500607
be: Лесасібірск

en: 1500665
be: Ленінск-Кузнецкі

en: 1500933
be: Лабытнангі

en: 1500973
be: Кызыл

en: 1501141
be: Куйбышаў

en: 1501255
be: Куртамыш

en: 1501321
be: Курган

en: 1503037
be: Кадзінск

en: 1503335
be: Кіраўград

en: 1503772
be: Ханты-Мансійск

en: 1503901
be: Кемерава

en: 1504251
be: Каслі

en: 1504317
be: Карталы

en: 1504343
be: Карпінск

en: 1504489
be: Карасук

en: 1504636
be: Карабаш

en: 1504682
be: Канск

en: 1504769
be: Камышлоў

en: 1505074
be: Калачынск

en: 1505429
be: Іскіцім

en: 1505453
be: Ішым

en: 1505526
be: Ірбіт

en: 1507116
be: Дудзінка

en: 1507379
be: Дзіўнагорск

en: 1508291
be: Чалябінск

en: 1508943
be: Барадзіно

en: 1509852
be: Багатол

en: 1510350
be: Бердск

en: 1510469
be: Бялова

en: 1510853
be: Барнаул

en: 1510916
be: Барабінск

en: 1511309
be: Асіна

en: 1511330
be: Асбест

en: 1511466
be: Араміль

en: 1511783
be: Алейск

en: 1512165
be: Ачынск

en: 1512205
be: Абаза

en: 1512236
be: Абакан

en: 1512569
be: Ташкент

en: 1513157
be: Наманган

en: 1513966
be: Гулістан

en: 1514019
be: Фергана

en: 1516905
be: Тараз

en: 1518542
be: Талдыкарган

en: 1518980
be: Шымкент

en: 1519422
be: Семей

en: 1519922
be: Кызыларда

en: 1520240
be: Паўладар

en: 152224
be: Мванза

en: 1524325
be: Экібастуз

en: 1526384
be: Алма-Ата

en: 1527534
be: Ош

en: 1528121
be: Каракол

en: 1528249
be: Джалал-Абад

en: 1528675
be: Бішкек

en: 1529114
be: Турфан

en: 153220
be: Марагора

en: 1536289
be: Снежынск

en: 1538637
be: Северск

en: 1540356
be: Радужны

en: 1540711
be: Мураўленка

en: 1566559
be: Тэйнінь

en: 1568510
be: Рацьзя

en: 1572151
be: Нячанг

en: 157738
be: Кігома

en: 1581130
be: Ханой

en: 160196
be: Дадома

en: 160263
be: Дар-эс-Салам

en: 1609350
be: Бангкок

en: 160961
be: Букоба

en: 162183
be: Ашгабад

en: 1625084
be: Тангеранг

en: 1625812
be: Суракарта

en: 1625822
be: Сурабая

en: 1627896
be: Семаранг

en: 1629001
be: Самарында

en: 1633070
be: Палембанг

en: 1633419
be: Паданг

en: 1642911
be: Джакарта

en: 1645457
be: Дылі

en: 1645528
be: Дэнпасар

en: 1649378
be: Бекасі

en: 1650357
be: Бандунг

en: 1651531
be: Амбон

en: 1651944
be: Венцьян

en: 1668355
be: Тайнань

en: 169577
be: Хомс

en: 170063
be: Халеб

en: 1701668
be: Маніла

en: 170654
be: Дамаск

en: 1734810
be: Серэмбан

en: 1735161
be: Куала-Лумпур

en: 173576
be: Латакія

en: 1784658
be: Чжэнчжоў

en: 1788450
be: Сіньджоў

en: 1788852
be: Сінін

en: 1790923
be: Усі

en: 1791247
be: Ухань

en: 1795565
be: Шэньчжэнь

en: 1796556
be: Санья

en: 1799397
be: Нінбо

en: 1799962
be: Нанкін

en: 1800163
be: Наньчан

en: 1801792
be: Лаян

en: 1804879
be: Кайфэн

en: 1805753
be: Цзінань

en: 1808926
be: Ханчжоу

en: 1809078
be: Хайкоу

en: 1809498
be: Гарадская акруга Гуйлінь

en: 1809858
be: Гуанчжоў

en: 1816336
be: Біньчжоу

en: 1816670
be: Пекін

en: 1819729
be: Ганконг

en: 1820906
be: Бандар-Серы-Бегаван

en: 1821306
be: Пнампень

en: 1835848
be: Сеул

en: 1841811
be: Кванджу

en: 1843564
be: Інчхон

en: 184622
be: Накуру

en: 184745
be: Найробі

en: 1848313
be: Іакосука

en: 1848373
be: Ёкаіці

en: 1851100
be: Такамацу

en: 1851717
be: Сідзуока

en: 1852225
be: Сіманасекі

en: 1852899
be: Сасеба

en: 1853574
be: Оцу

en: 1856199
be: Нагаока

en: 1857910
be: Кіёта

en: 1859171
be: Кобэ

en: 1859642
be: Кавасакі

en: 1860672
be: Камакура

en: 1862627
be: Хімедзі

en: 186301
be: Мамбаса

en: 1864092
be: Фудзісава

en: 1871859
be: Пхеньян

en: 1886760
be: Сучжоў

en: 189741
be: Ламу

en: 191245
be: Кісуму

en: 2012484
be: Зіма

en: 2013348
be: Уладзівасток

en: 2014624
be: Удачны

en: 2014718
be: Тында

en: 2014927
be: Тулун

en: 2015310
be: Фокіна

en: 2016701
be: Шыманоўск

en: 2016764
be: Шэлехаў

en: 2017487
be: Райчыхінск

en: 2018116
be: Партызанск

en: 2019326
be: Нерчынск

en: 2019528
be: Находка

en: 2019951
be: Мірны

en: 202061
be: Кігалі

en: 2020812
be: Лесазаводск

en: 2020838
be: Ленск

en: 2021618
be: Краснакаменск

en: 2022890
be: Хабараўск

en: 2023469
be: Іркуцк

en: 2026609
be: Благавешчанск

en: 2026643
be: Бірабіджан

en: 2026696
be: Бікін

en: 2026895
be: Белагорск

en: 2027667
be: Ангарск

en: 2027749
be: Амурск

en: 2031405
be: Эрдэнэт

en: 2034937
be: Шэньян

en: 2037013
be: Харбін

en: 2037860
be: Дацын

en: 2038180
be: Чанчунь

en: 2051523
be: Брацк

en: 2057087
be: Купанг

en: 2063523
be: Перт

en: 2073124
be: Дарвін

en: 2078025
be: Адэлаіда

en: 2088122
be: Порт-Морсбі

en: 2118647
be: Вілючынск

en: 2119441
be: Южна-Сахалінск

en: 2122104
be: Петрапаўлаўск-Камчацкі

en: 2123628
be: Магадан

en: 2124286
be: Карсакаў

en: 2127515
be: Ваканай

en: 2128295
be: Сапара

en: 2130629
be: Асахікава

en: 2139521
be: Нумеа

en: 2147714
be: Сідней

en: 2155472
be: Ньюкасл

en: 2163355
be: Хобарт

en: 2171507
be: Вуланганг

en: 2172517
be: Канбера

en: 2174003
be: Брысбен

en: 2179537
be: Велінгтан

en: 2186280
be: Нельсан

en: 2190324
be: Гамільтан

en: 2192362
be: Крайстчэрч

en: 2193733
be: Окленд

en: 2198148
be: Сува

en: 220782
be: Таджура

en: 2210247
be: Трыпалі

en: 2210554
be: Сірт

en: 221527
be: Абок

en: 2218840
be: Бені-Валід

en: 2219905
be: Аль-Хумс

en: 2220957
be: Яўндэ

en: 2232593
be: Дуала

en: 223817
be: Джыбуці

en: 2240449
be: Луанда

en: 2246452
be: Сен-Луі

en: 2253354
be: Дакар

en: 2262912
be: Сінтра

en: 2262963
be: Сетубал

en: 2267057
be: Лісабон

en: 2267827
be: Фуншал

en: 2274895
be: Манровія

en: 2279755
be: Ямусукра

en: 2293538
be: Абіджан

en: 2295458
be: Секанды-Такарады

en: 2298890
be: Кумасі

en: 2306104
be: Акра

en: 2309527
be: Малаба

en: 2310046
be: Бата

en: 2313002
be: Матады

en: 2314302
be: Кіншаса

en: 2317397
be: Правінцыя Бандунду

en: 232422
be: Кампала

en: 2324774
be: Порт-Харкорт

en: 2332459
be: Лагас

en: 2335204
be: Кано

en: 2335727
be: Кадуна

en: 2337639
be: Ілорын

en: 2339354
be: Ібадан

en: 2352778
be: Абуджа

en: 2357048
be: Уагадугу

en: 2365267
be: Ламэ

en: 2374775
be: Бісау

en: 2376898
be: Роса

en: 2378538
be: Кіфа

en: 2381334
be: Атар

en: 2392087
be: Порта-Нова

en: 2394819
be: Катану

en: 2399697
be: Лібрэвіль

en: 2400555
be: Франсвіль

en: 2409306
be: Фрытаўн

en: 2410763
be: Сан-Тамэ

en: 241131
be: Вікторыя

en: 2413876
be: Банжул

en: 2427455
be: Мунду

en: 2437798
be: Зіндэр

en: 2440485
be: Ніямей

en: 2455518
be: Каес

en: 245785
be: Абешэ

en: 2464470
be: Туніс

en: 2464915
be: Сус

en: 2467454
be: Сфакс

en: 2470656
be: Хальк-эль-Уэд

en: 2473493
be: Манасцір

en: 2473744
be: Хамамет

en: 2475687
be: Тлемсен

en: 2479536
be: Скікда

en: 2481007
be: Сіды-Бель-Абес

en: 2481700
be: Сетыф

en: 2485926
be: Аран

en: 248946
be: Ірбід

en: 2503769
be: Бліда

en: 250441
be: Аман

en: 2505572
be: Батна

en: 2507480
be: Алжыр

en: 2509954
be: Валенсія

en: 2510409
be: Таледа

en: 2510599
be: Тарыфа

en: 2510911
be: Севілья

en: 2511174
be: Санта-Крус-дэ-Тэнэрыфэ

en: 2514169
be: Марбелля

en: 2514256
be: Малага

en: 2515812
be: Ла-Лінеа-дэ-ла-Кансепсьён

en: 2516326
be: Херэс-дэ-ла-Франтэра

en: 2517117
be: Гранада

en: 2519240
be: Кордава

en: 2519402
be: Сьюдад-Рэаль

en: 2520058
be: Картахена

en: 2520611
be: Касерэс

en: 2521886
be: Альмерыя

en: 2521978
be: Алікантэ

en: 2522013
be: Альхесірас

en: 2522258
be: Альбасетэ

en: 2523083
be: Сіракуза

en: 2523920
be: Палерма

en: 2525473
be: Кальяры

en: 2525498
be: Брантэ

en: 2528910
be: Тэтуан

en: 2530241
be: Тан-Тан

en: 2537881
be: Сафі

en: 2538475
be: Рабат

en: 2544571
be: Кенітра

en: 2548526
be: Гулімін

en: 2550078
be: Эль-Джадзіда

en: 255274
be: Пірэй

en: 2553604
be: Касабланка

en: 2562305
be: Валета

en: 2611396
be: Торсхаўн

en: 2613460
be: Слагельсэ

en: 2614481
be: Роскіле

en: 2615876
be: Одэнсэ

en: 2618425
be: Капэнгаген

en: 2618528
be: Кольдынг

en: 2620473
be: Хельсінгёр

en: 2620964
be: Хадэрслеў

en: 2624886
be: Ольбарг

en: 2633274
be: Акюрэйры

en: 2633352
be: Ёрк

en: 2633563
be: Вустэр

en: 2633858
be: Вінчэстэр

en: 2636713
be: Стратфард-он-Эйван

en: 2636841
be: Сток-он-Трэнт

en: 2636882
be: Стокпарт

en: 2637487
be: Саўтгемптан

en: 2638077
be: Шэфілд

en: 2638671
be: Солфард

en: 2638867
be: Сент-Олбанс

en: 2639268
be: Рочэстэр

en: 2639495
be: Рэнфру

en: 2639912
be: Прэстан

en: 2639996
be: Портсмут

en: 2640677
be: Пейслі

en: 2640729
be: Оксфард

en: 2641598
be: Ньюпарт

en: 2641673
be: Ньюкасл-апан-Тайн

en: 2642607
be: Мідлсбра

en: 2643123
be: Манчэстэр

en: 264371
be: Атэны

en: 2643743
be: Лёндан

en: 2644210
be: Ліверпул

en: 2644487
be: Лінкальн

en: 2644668
be: Лестэр

en: 2644688
be: Лідс

en: 2644972
be: Ланкастэр

en: 2646003
be: Ізлінгтан

en: 2646458
be: Хадэрсфілд

en: 2647461
be: Харлаў

en: 2647984
be: Грэйт-Ярмут

en: 2648404
be: Глостэр

en: 2648579
be: Глазга

en: 2648773
be: Гейтсхед

en: 2650225
be: Эдынбург

en: 2650628
be: Дарэм

en: 2650732
be: Данфермлін

en: 2650752
be: Данды

en: 2650798
be: Дамфрыс

en: 2650802
be: Дамбартан

en: 2651048
be: Дуўр

en: 2651123
be: Данкастэр

en: 2651347
be: Дэрбі

en: 2652221
be: Ковентры

en: 2653822
be: Кардыф

en: 2653877
be: Кентэрберы

en: 2653941
be: Кембрыдж

en: 2654675
be: Брысталь

en: 2654710
be: Брайтан

en: 2654993
be: Брэдфард

en: 2655603
be: Бірмінгем

en: 2655984
be: Белфаст

en: 2656173
be: Бат

en: 2656194
be: Базілдан

en: 2656284
be: Барнслі

en: 2656719
be: Эйлсберы

en: 2657832
be: Абердзін

en: 2657896
be: Цюрых

en: 2657970
be: Вінтэртур

en: 2658576
be: Сьён

en: 2659496
be: Нёўшатэль

en: 2659811
be: Люцэрн

en: 2659836
be: Лугана

en: 266045
be: Захле

en: 2660646
be: Жэнева

en: 2660727
be: Фраўэнфельд

en: 2661169
be: Кур

en: 2661552
be: Берн

en: 2661604
be: Базель

en: 2661881
be: Аарау

en: 2662689
be: Вісбю

en: 2663536
be: Векшэ

en: 2664454
be: Вестэрос

en: 2664996
be: Варберг

en: 2666199
be: Упсала

en: 2667303
be: Трольхетан

en: 266826
be: Трыпалі

en: 2670781
be: Сундсваль

en: 2673730
be: Стакгольм

en: 2676176
be: Сёдэртэлье

en: 268064
be: Сайда

en: 2685750
be: Эстэрсунд

en: 2686469
be: Эрншэльдсвік

en: 2686657
be: Эрэбру

en: 2687700
be: Нючэпінг

en: 2688368
be: Норчэпінг

en: 2693678
be: Лунд

en: 2694762
be: Лінчэпінг

en: 2697720
be: Ландскруна

en: 2699310
be: Крыстыянстад

en: 2701680
be: Карльстад

en: 2701713
be: Карльскруна

en: 2701715
be: Карлскуга

en: 2702261
be: Кальмар

en: 2702979
be: Ёнчэпінг

en: 2704136
be: Хускварна

en: 2706767
be: Хельсінгбарг

en: 2707399
be: Хэслехальм

en: 2708365
be: Хальмстад

en: 2711537
be: Гётэбарг

en: 2712414
be: Еўле

en: 2715459
be: Фалун

en: 2715953
be: Эскільстуна

en: 2720501
be: Бурас

en: 2729907
be: Лонгйір

en: 2743477
be: Зволле

en: 2745912
be: Утрэхт

en: 2746301
be: Цілбург

en: 2747891
be: Ратэрдам

en: 2750053
be: Наймеген

en: 2750896
be: Мідэлбург

en: 2751283
be: Маастрыхт

en: 2751773
be: Лейдэн

en: 2751792
be: Леўвардэн

en: 2753106
be: Кампен

en: 2755003
be: Харлем

en: 2755251
be: Гронінген

en: 2755420
be: Гауда

en: 2756071
be: Энсхедэ

en: 2756253
be: Эйндховен

en: 2758401
be: Брэда

en: 2759633
be: Асен

en: 2759661
be: Арнем

en: 2759706
be: Апелдорн

en: 2759794
be: Амстэрдам

en: 2762372
be: Філах

en: 2764279
be: Штокерау

en: 2764359
be: Штайр

en: 2766429
be: Санкт-Пёльтэн

en: 2766824
be: Зальцбург

en: 276781
be: Бейрут

en: 277130
be: Баальбек

en: 2772400
be: Лінц

en: 2773913
be: Клостэрнойбург

en: 2775220
be: Інсбрук

en: 2778067
be: Грац

en: 2780741
be: Дорнбірн

en: 2781503
be: Брэгенц

en: 2784189
be: Валькур

en: 2785389
be: Тонгерэн

en: 2786545
be: Санкт-Тронд

en: 2790471
be: Намюр

en: 2790869
be: Монс

en: 2791537
be: Мехелен

en: 2792413
be: Льеж

en: 2794055
be: Кортрэйк

en: 2795100
be: Іпр

en: 2796491
be: Хаселт

en: 2797656
be: Гент

en: 2798573
be: Эйпен

en: 2800481
be: Шарлеруа

en: 2800866
be: Брусэль

en: 2800931
be: Бругэ

en: 2803010
be: Ат

en: 2803073
be: Арлон

en: 2803138
be: Антверпен

en: 2803560
be: Цвікау

en: 2804008
be: Ціттаў

en: 2805385
be: Ксантэн

en: 2805597
be: Вурцэн

en: 2805615
be: Вюрцбург

en: 2805753
be: Вуперталь

en: 2806142
be: Вормс

en: 2806654
be: Вольфсбург

en: 2806919
be: Вольфен

en: 2807363
be: Вітэн

en: 2807465
be: Вісмар

en: 2808720
be: Вільгельмсхафен

en: 2809346
be: Вісбадэн

en: 2809889
be: Вецлар

en: 2810808
be: Вернігеродэ

en: 2810878
be: Верль

en: 2811644
be: Вайтэрштат

en: 281184
be: Іерусалім

en: 2811899
be: Вайсэнфельс

en: 2812482
be: Веймар

en: 2814127
be: Варэндорф

en: 2817324
be: Фірнхайм

en: 2818067
be: Ютэрзен

en: 2820256
be: Ульм

en: 2820693
be: Тутлінген

en: 2820860
be: Цюбінген

en: 2821164
be: Трыр

en: 2821807
be: Торгау

en: 282239
be: Рамала

en: 2823799
be: Таўнусштайн

en: 2825297
be: Штутгарт

en: 2826099
be: Штраўбінг

en: 2826287
be: Штральзунд

en: 2828105
be: Штайнфурт

en: 2829457
be: Штарнберг

en: 2830582
be: Шпаер

en: 2831580
be: Золінген

en: 2831708
be: Зост

en: 2832232
be: Зігмарынген

en: 2833242
be: Зелігенштат

en: 2834282
be: Шверын

en: 2834498
be: Швайнфурт

en: 2835345
be: Швальмштат

en: 2835537
be: Швабах

en: 2838201
be: Шлюхтэрн

en: 2842150
be: Зальцгітэр

en: 2842647
be: Саарбрукен

en: 2842688
be: Заальфельд

en: 2842884
be: Русельсгайм

en: 2844588
be: Ростак

en: 2844988
be: Розенхайм

en: 284899
be: Іерыхон

en: 2849483
be: Рэгенсбург

en: 2849548
be: Рэс

en: 285066
be: Хеўрон

en: 2851465
be: Кведлінбург

en: 2853924
be: Пфунгштат

en: 2853969
be: Пфорцхайм

en: 2855328
be: Пасау

en: 2855745
be: Падэрборн

en: 2856883
be: Аснабрук

en: 2857129
be: Араніенбург

en: 2857458
be: Ольдэнбург

en: 2861650
be: Нюрнберг

en: 2862620
be: Нінбург

en: 2863941
be: Ной-Ульм

en: 2864118
be: Нойс

en: 2866906
be: Наўмбург

en: 2867543
be: Мюнстэр

en: 2867714
be: Мюнхен

en: 2869019
be: Мёсінген

en: 2869994
be: Мёльн

en: 2870221
be: Мёрс

en: 2871284
be: Міхельштат

en: 2871486
be: Мецынген

en: 2871992
be: Мемінген

en: 2872611
be: Мехерніх

en: 287286
be: Маскат

en: 2873776
be: Марбах-на-Некары

en: 2873891
be: Мангейм

en: 2874225
be: Майнц

en: 2874230
be: Майнталь

en: 2874545
be: Магдэбург

en: 2875115
be: Люнебург

en: 2875392
be: Людвігсбург

en: 2875601
be: Любек

en: 2877088
be: Лінген

en: 2877648
be: Лімбург-на-Лане

en: 2879139
be: Лейпцыг

en: 2881279
be: Ланген

en: 2881485
be: Ландсгут

en: 2881695
be: Лампертхайм

en: 2884509
be: Крэфельд

en: 2885536
be: Корбах

en: 2885679
be: Канстанц

en: 2885800
be: Кёнігслутэр-на-Эльме

en: 2886242
be: Кёльн

en: 2886946
be: Кобленц

en: 2891122
be: Кіль

en: 2891258
be: Кевелар

en: 2892518
be: Касель

en: 2892794
be: Карлсруэ

en: 2895044
be: Іена

en: 2896736
be: Ідштайн

en: 290030
be: Доха

en: 290340
be: Манама

en: 2904789
be: Гільдэсгайм

en: 2905891
be: Хернэ

en: 2906676
be: Хельмштэт

en: 2907911
be: Гейдэльберг

en: 2910831
be: Гановер

en: 2911240
be: Хам

en: 2911271
be: Хамельн

en: 2911298
be: Гамбург

en: 2911665
be: Гальберштат

en: 2911964
be: Хайгер

en: 2913555
be: Гюнцбург

en: 2915613
be: Грос-Герау

en: 2917788
be: Грайфсвальд

en: 2918632
be: Гётынген

en: 2918752
be: Гота

en: 2918987
be: Гёрліц

en: 2920236
be: Гладбек

en: 2920512
be: Гісен

en: 2921232
be: Гера

en: 2921466
be: Гельзенкірхен

en: 2921473
be: Гельнхаўзен

en: 2921528
be: Гельдэрн

en: 292223
be: Эмірат Дубай

en: 2922530
be: Гарміш-Партэнкірхен

en: 2923544
be: Фюрт

en: 2923625
be: Фюльстэнфельдбрук

en: 2923822
be: Фульда

en: 2924585
be: Фрыдрыхсгафен

en: 2924802
be: Фрыдберг

en: 2926271
be: Фленсбург

en: 292672
be: Шарджа

en: 2928810
be: Эсэн

en: 2929567
be: Эрланген

en: 2929670
be: Эрфурт

en: 292968
be: Абу-Дабі

en: 2930596
be: Эмдэн

en: 2931574
be: Айзенах

en: 2933882
be: Эберсвальдэ

en: 293397
be: Тэль-Авіў

en: 2934246
be: Дзюсельдорф

en: 2934691
be: Дуйсбург

en: 2935022
be: Дрэздэн

en: 2935517
be: Дортмунд

en: 2936985
be: Дыленбург

en: 2937591
be: Дыбург

en: 293788
be: Рамат-Ган

en: 2938323
be: Дэльменхорст

en: 2938389
be: Дэльбрук

en: 2938540
be: Дэгендорф

en: 2938913
be: Дармштат

en: 2939811
be: Котбус

en: 2939951
be: Кобург

en: 2940132
be: Хемніц

en: 2940213
be: Цэле

en: 294071
be: Нетанія

en: 2940938
be: Бюрштат

en: 2943573
be: Брухкёбель

en: 2944388
be: Брэмен

en: 2945024
be: Браўншвейг

en: 2946228
be: Боркен

en: 2946447
be: Бон

en: 2947416
be: Бохум

en: 294801
be: Хайфа

en: 2949186
be: Білефельд

en: 2950159
be: Бэрлін

en: 2950978
be: Бенсхайм

en: 2951825
be: Байройт

en: 295277
be: Эйлат

en: 2952984
be: Бамберг

en: 2953324
be: Бад-Цёльц

en: 2953339
be: Бад-Зодэн

en: 2953371
be: Бад-Райхенхаль

en: 2953424
be: Бад-Кісінген

en: 2953436
be: Бад-Хомбург

en: 2953439
be: Бад-Херсфельд

en: 2953504
be: Бадэн-Бадэн

en: 2954172
be: Аўгсбург

en: 2955272
be: Ашафенбург

en: 2955471
be: Арнсберг

en: 2955936
be: Ансбах

en: 2956093
be: Ангермюндэ

en: 2956656
be: Амберг

en: 2957886
be: Альтэна

en: 2958128
be: Альсфельд

en: 2958595
be: Альбштат

en: 2958975
be: Айхах

en: 2960316
be: Люксембург

en: 2960596
be: Эш-сюр-Альзет

en: 2960634
be: Дзюдзеланж

en: 2964574
be: Дублін

en: 2965140
be: Корк

en: 2968054
be: Венсен

en: 2968254
be: Віёрбан

en: 2969392
be: Вішы

en: 2969958
be: Вердэн

en: 2970110
be: Вандом

en: 2971041
be: Валансьен

en: 2972191
be: Тур

en: 2972315
be: Тулуза

en: 2972328
be: Тулон

en: 2973783
be: Страсбур

en: 2974678
be: Сеўр

en: 2975758
be: Самюр

en: 2978758
be: Сен-Ло

en: 2980291
be: Сент-Эцьен

en: 2980916
be: Камуна Сен-Дэні

en: 2981041
be: Сен-Клу

en: 298117
be: Ван

en: 2982343
be: Руайян

en: 2982652
be: Руан

en: 298299
be: Ушак

en: 2983276
be: Рашфор

en: 2983990
be: Рэн

en: 2984114
be: Рэймс

en: 2986495
be: Пуацье

en: 2987914
be: Перпіньян

en: 2987967
be: Перыгё

en: 2988507
be: Парыж

en: 2989317
be: Арлеан

en: 2990363
be: Нім

en: 2990440
be: Ніца

en: 2990611
be: Камуна Нёі-сюр-Сен

en: 2990919
be: Нарбона

en: 2990970
be: Нантэр

en: 2991214
be: Мюлуз

en: 2992166
be: Манпелье

en: 2992938
be: Манбельяр

en: 2994160
be: Мец

en: 2994651
be: Мелён

en: 2995469
be: Марсель

en: 2996944
be: Ліён

en: 2997395
be: Лурд

en: 2997577
be: Ларян

en: 299817
be: Тарсус

en: 2998286
be: Лімож

en: 2998324
be: Ліль

en: 3003796
be: Гаўр

en: 300619
be: Сівас

en: 3006787
be: Ла-Рашэль

en: 3007477
be: Лан

en: 300822
be: Сіірт

en: 3014728
be: Грэнобль

en: 3014856
be: Грас

en: 3017609
be: Фужэр

en: 3020686
be: Дзюнкерк

en: 3020850
be: Драгіньян

en: 3021372
be: Дыжон

en: 3024297
be: Кальмар

en: 3024635
be: Клермон-Феран

en: 3025466
be: Шэрбур-Актэвіль

en: 3026204
be: Шатару

en: 3026467
be: Шартр

en: 3027422
be: Шамберы

en: 3027487
be: Шалон-ан-Шампань

en: 3028263
be: Кастр

en: 3028641
be: Каркасон

en: 3028808
be: Каны

en: 3029030
be: Камбрэ

en: 3029162
be: Кале

en: 3029213
be: Каор

en: 3029241
be: Кан

en: 3031005
be: Бурж

en: 3031133
be: Булонь-сюр-Мэр

en: 3031137
be: Булонь-Біянкур

en: 3031582
be: Бардо

en: 303195
be: Асманіе

en: 3032213
be: Блуа

en: 3032797
be: Біярыц

en: 3033123
be: Безансон

en: 3033791
be: Бельфор

en: 3034126
be: Бон

en: 3034475
be: Баёна

en: 3034640
be: Бастыя

en: 3035681
be: Авіньён

en: 3035843
be: Асер

en: 3036784
be: Арас

en: 3036938
be: Арль

en: 3037543
be: Ансі

en: 3037598
be: Ангулем

en: 3037656
be: Анжэ

en: 3037854
be: Амен

en: 3038266
be: Альбервіль

en: 303827
be: Нійдэ

en: 3038334
be: Аяча

en: 303873
be: Назілі

en: 3041563
be: Андора ля Вэлья

en: 3042030
be: Вадуц

en: 3042237
be: Дуглас

en: 3042287
be: Сент-Пітэр-Порт

en: 3044310
be: Сомбатхей

en: 3044760
be: Сексард

en: 3044774
be: Секешфехервар

en: 3046526
be: Печ

en: 3047967
be: Мохач

en: 304922
be: Малатя

en: 3049519
be: Комарам

en: 3052009
be: Дзьёр

en: 305268
be: Кютахя

en: 3054643
be: Будапешт

en: 3056495
be: Злата-Мораўцы

en: 3056508
be: Жыліна

en: 3057124
be: Трнава

en: 3057691
be: Сеніца

en: 3057789
be: Ружамберак

en: 3058000
be: Превідза

en: 3058060
be: Паважска-Бістрыца

en: 3058202
be: Пешцяны

en: 3058210
be: Пезінак

en: 3058531
be: Нітра

en: 3058780
be: Марцін

en: 3058897
be: Малацкі

en: 3059101
be: Левіцэ

en: 3059436
be: Комарна

en: 3060139
be: Гандлава

en: 3060308
be: Дунайска-Стрэда

en: 3060346
be: Дубніца-над-Вагам

en: 3060972
be: Браціслава

en: 3061186
be: Банска Бістрыца

en: 3061284
be: Двур-Кралавэ-над-Лабэм

en: 3061344
be: Знойма

en: 3061370
be: Зьлін

en: 3063907
be: Трутнаў

en: 3064379
be: Табар

en: 3065617
be: Сокалаў

en: 306571
be: Конья

en: 3067696
be: Прага

en: 3068160
be: Пльзень

en: 3068927
be: Опава

en: 3069011
be: Оламаўц

en: 3071677
be: Літамержыцы

en: 3071961
be: Ліберац

en: 3072463
be: Кутна-Гора

en: 3073699
be: Кладна

en: 3073803
be: Карлавы Вары

en: 3074149
be: Йіндржыхуў-Градзец

en: 3074967
be: Градзец-Кралаве

en: 307515
be: Кыршэхір

en: 3075921
be: Гавіржаў

en: 3076127
be: Фрыдак-Містак

en: 307654
be: Кырыкале

en: 3077244
be: Дзечын

en: 3077539
be: Хрудзім

en: 3077835
be: Хеб

en: 3077882
be: Чэскі-Цешын

en: 3078610
be: Брно

en: 3080004
be: Жоры

en: 3080071
be: Злотаў

en: 3080165
be: Зялёна-Гура

en: 3080251
be: Згеж

en: 3080866
be: Закапанэ

en: 3080985
be: Забжэ

en: 3081324
be: Ужэсня

en: 3081368
be: Вроцлаў

en: 3081741
be: Улацлавак

en: 3082197
be: Велюнь

en: 3082704
be: Валч

en: 3082707
be: Валбжых

en: 3082722
be: Вадавіцы

en: 3083271
be: Торунь

en: 3083826
be: Шчацінак

en: 3083829
be: Шчэцін

en: 3083878
be: Шаматулы

en: 3083955
be: Свінауйсьце

en: 3084085
be: Свідвін

en: 3084130
be: Сважэндз

en: 3084241
be: Сулехаў

en: 308464
be: Кайсеры

en: 3084840
be: Старгард

en: 3085045
be: Сьрода-Велькапольска

en: 3085151
be: Сопат

en: 3085450
be: Слупск

en: 3086586
be: Рыбнік

en: 3087307
be: Равіч

en: 3087584
be: Рацібуж

en: 3088171
be: Познань

en: 3088825
be: Плоцк

en: 3088848
be: Плешаў

en: 3088972
be: Пётркаў-Трыбунальскі

en: 3089033
be: Піла

en: 3089125
be: Пякары Слёнске

en: 3089578
be: Паб'яніцы

en: 3089684
be: Остраў-Велькапольскі

en: 3090048
be: Аполе

en: 3090452
be: Новы-Томысль

en: 3090558
be: Навогард

en: 3091232
be: Мыславіцы

en: 3091969
be: Мендзырэч

en: 3092931
be: Любін

en: 3093040
be: Любань

en: 3093133
be: Лодзь

en: 3093457
be: Лібёнж

en: 3093524
be: Лешна

en: 3093692
be: Лягніца

en: 3094625
be: Кратошын

en: 3094802
be: Кракаў

en: 3095049
be: Кашалін

en: 3095151
be: Косцян

en: 309527
be: Караман

en: 3095321
be: Конін

en: 3095795
be: Калабжэг

en: 3095797
be: Кола

en: 3096472
be: Катавіцы

en: 3096880
be: Каліш

en: 3097333
be: Явожна

en: 3097528
be: Яроцін

en: 3097872
be: Інаўроцлаў

en: 3098130
be: Губін

en: 3098200
be: Грыфіна

en: 3098201
be: Грыфіцы

en: 3098218
be: Грудзёндз

en: 3098722
be: Гожаў Велькапольскі

en: 3098966
be: Галенеў

en: 3099112
be: Гнезна

en: 3099230
be: Глівіцы

en: 3099424
be: Гдыня

en: 3099434
be: Гданьск

en: 3099759
be: Эльблёнг

en: 3100946
be: Чанстахова

en: 3101321
be: Цешын

en: 3101613
be: Хошчна

en: 3101619
be: Хожаў

en: 3101680
be: Ходзеж

en: 3101795
be: Хэлмна

en: 3101950
be: Бытaм

en: 3102014
be: Быдгашч

en: 3102459
be: Бжэг

en: 3102677
be: Бранева

en: 3103556
be: Бялогард

en: 3104324
be: Сарагоса

en: 3105976
be: Віга

en: 3106672
be: Вальядалід

en: 3108126
be: Тэруэль

en: 310859
be: Кахраманмараш

en: 3108681
be: Сорыя

en: 3109256
be: Сеговія

en: 3109642
be: Сантяга-дэ-Кампастэла

en: 3109718
be: Сантандэр

en: 311073
be: Ыспарта

en: 311111
be: Іскендэрун

en: 3114472
be: Памплона

en: 3114531
be: Паленсія

en: 3114711
be: Аўеда

en: 3115177
be: Алейрас

en: 3116025
be: Мосталес

en: 3117735
be: Мадрыд

en: 3118150
be: Лагронья

en: 3118594
be: Леганес

en: 3119841
be: Ла-Карунья

en: 3120514
be: Уэска

en: 3121424
be: Хіхон

en: 3121437
be: Хетафэ

en: 3121960
be: Фуэнлабрада

en: 3123504
be: Эль-Эскарыяль

en: 3124132
be: Куэнка

en: 3127461
be: Бургас

en: 3128026
be: Більбаа

en: 3128760
be: Барселона

en: 3129028
be: Бадалона

en: 3130564
be: Алькаркон

en: 3130616
be: Алькала-дэ-Энарэс

en: 3133880
be: Тронхейм

en: 3133895
be: Тромсё

en: 3134331
be: Цёнсберг

en: 3139075
be: Шыен

en: 3140084
be: Сарпсборг

en: 3143244
be: Осла

en: 3145580
be: Моле

en: 3147474
be: Лілехамер

en: 314830
be: Газіянтэп

en: 3149318
be: Крысціянсан

en: 315202
be: Эскішэхір

en: 315368
be: Эрзурум

en: 3154084
be: Хамар

en: 315808
be: Элязыг

en: 3159016
be: Драмен

en: 3160881
be: Будзё

en: 3161732
be: Берген

en: 3162955
be: Арэндал

en: 3165185
be: Трыест

en: 3165243
be: Трэнта

en: 316541
be: Дыярбакыр

en: 3165524
be: Турын

en: 3166548
be: Сіена

en: 3168070
be: Сан-Марына

en: 3168429
be: Сан-Дона-дзі-П'явэ

en: 3169070
be: Рым

en: 3171058
be: П'ячэнца

en: 317109
be: Дэнізлі

en: 3172394
be: Неапаль

en: 3175628
be: Эзі

en: 3176959
be: Фларэнцыя

en: 3177337
be: Эстэ

en: 3178019
be: Карэджа

en: 3178402
be: Коле-дзі-Валь-д'Эльса

en: 3180601
be: Капуя

en: 3181913
be: Бальцана

en: 3181928
be: Балёнья

en: 3183875
be: Тырана

en: 3185728
be: Дурэс

en: 318675
be: Джэйхан

en: 3186886
be: Заграб

en: 3186952
be: Задар

en: 3187047
be: Вукавар

en: 3188383
be: Вараждзін

en: 3188434
be: Ужыцы

en: 3188582
be: Тузла

en: 3188924
be: Траўнік

en: 3190261
be: Спліт

en: 3190342
be: Сомбар

en: 3190359
be: Солін

en: 3190813
be: Сісак

en: 3191281
be: Сараева

en: 3191429
be: Рума

en: 3193044
be: Падгорыца

en: 3194351
be: Нова-Места

en: 3194360
be: Нові-Сад

en: 3194828
be: Мостар

en: 3196359
be: Любляна

en: 3201047
be: Дуброўнік

en: 3202781
be: Цэле

en: 3202888
be: Чакавец

en: 3204541
be: Баня-Лука

en: 3204674
be: Бачка-Паланка

en: 321836
be: Батман

en: 322165
be: Балыкесір

en: 322830
be: Айдын

en: 323777
be: Анталья

en: 323786
be: Анкара

en: 324496
be: Аксарай

en: 324698
be: Акхісар

en: 3247449
be: Ахен

en: 325303
be: Афён

en: 325330
be: Адыяман

en: 325363
be: Адана

en: 3272460
be: Мёрфельдэн-Вальдорф

en: 3272941
be: Рыдштат

en: 3336893
be: Родгау

en: 3345439
be: Тэлфард

en: 335035
be: Харэр

en: 3352136
be: Віндхук

en: 3359041
be: Вустэр

en: 3359638
be: Уолвіс-Бэй

en: 3369157
be: Кейптаўн

en: 3370903
be: Джэймстаўн

en: 3374333
be: Прая

en: 3376762
be: Нью-Амстэрдам

en: 3378644
be: Джорджтаўн

en: 3382160
be: Каена

en: 3383330
be: Парамарыба

en: 3386496
be: Тэрэзіна

en: 3388368
be: Сан-Луіс

en: 3390760
be: Рэсіфі

en: 3397277
be: Жуан-Песоа

en: 3399415
be: Фарталеза

en: 3405870
be: Белен

en: 3413829
be: Рэйкявік

en: 3415212
be: Коўпавагур

en: 3416706
be: Хабнарфіёрдур

en: 3421319
be: Нук

en: 3430863
be: Мар-дэль-Плата

en: 3432043
be: Ла-Плата

en: 343300
be: Асмара

en: 3435217
be: Карыентэс

en: 3435910
be: Буэнас-Айрэс

en: 3436714
be: Вільярыка

en: 3439389
be: Асунсьён

en: 3441243
be: Пайсанду

en: 3441575
be: Мантэвідэа

en: 3444876
be: Волта-Рэдонда

en: 3448439
be: Сан-Паўлу

en: 3448877
be: Сан-Жуан-ды-Мерыты

en: 3449433
be: Сантус

en: 3450554
be: Сальвадор

en: 3451190
be: Рыа-дэ-Жанэйра

en: 3452925
be: Порту-Алегры

en: 3464975
be: Курытыба

en: 3467747
be: Кампу-Гранды

en: 3467865
be: Кампінас

en: 3469058
be: Бразілія

en: 3470127
be: Белу-Арызонты

en: 3471872
be: Аракажу

en: 3513563
be: Кралендэйк

en: 3516355
be: Тампіка

en: 3521081
be: Эроіка-Пуэбла-дэ-Сарагоса

en: 3523349
be: Мерыда

en: 3529947
be: Куэрнавака

en: 3531673
be: Канкун

en: 3533462
be: Акапулька

en: 3534915
be: Трынідад

en: 3536729
be: Сантяга-дэ-Куба

en: 3547398
be: Матансас

en: 3553478
be: Гавана

en: 3556969
be: Ольгін

en: 3557689
be: Гуантанама

en: 3564124
be: Сьенфуэгас

en: 3565432
be: Кардэнас

en: 3570675
be: Форт-дэ-Франс

en: 3571824
be: Насау

en: 3573197
be: Гамільтан

en: 3573374
be: Валі

en: 3573890
be: Порт-оф-Спейн

en: 3575551
be: Бастэр

en: 3575635
be: Разо

en: 3576812
be: Кастры

en: 3577887
be: Кінгстаўн

en: 3578069
be: Плімут

en: 3579732
be: Бас-Тэр

en: 3580661
be: Джорджтаўн

en: 3581164
be: Сан-Педра

en: 3582672
be: Бельмапан

en: 3583334
be: Санта-Ана

en: 3583361
be: Сан-Сальвадор

en: 3585473
be: Ісалька

en: 3587091
be: Чалатэнанга

en: 359792
be: Асуан

en: 359796
be: Суэц

en: 3600949
be: Тэгусігальпа

en: 3601782
be: Сан-Педра-Сула

en: 360502
be: Луксор

en: 361055
be: Ісмаілія

en: 361058
be: Александрыя

en: 361291
be: Хургада

en: 3616232
be: Самота

en: 3617763
be: Манагуа

en: 3618030
be: Леон

en: 3619136
be: Гранада

en: 3621849
be: Сан-Хасэ

en: 3625549
be: Валенсія

en: 3628473
be: Сан-Крыстобаль

en: 3632308
be: Мерыда

en: 3633009
be: Маракайба

en: 3644768
be: Кумана

en: 3645532
be: Сьюдад-Балівар

en: 3646738
be: Каракас

en: 3648522
be: Баркісімета

en: 3648559
be: Барселона

en: 3650472
be: Тулькан

en: 3652462
be: Кіта

en: 3652584
be: Пуё

en: 3652941
be: Партаўеха

en: 3654410
be: Манта

en: 3654533
be: Мачала

en: 3654870
be: Латакунга

en: 3655185
be: Нуэва-Лоха

en: 3657509
be: Гуаякіль

en: 3657571
be: Гуаранда

en: 3658666
be: Куэнка

en: 3660689
be: Амбата

en: 3663517
be: Манаўс

en: 3674962
be: Медэльін

en: 3680539
be: Іпіялес

en: 3680656
be: Ібагэ

en: 3685533
be: Кукута

en: 3688465
be: Букараманга

en: 3688689
be: Багата

en: 3689147
be: Баранкілья

en: 3691148
be: Тумбес

en: 3691175
be: Трухільё

en: 3693528
be: Пюра

en: 3694564
be: Маябамба

en: 3696183
be: Ікітас

en: 3696378
be: Гуарас

en: 3698350
be: Чыклая

en: 3699088
be: Кахамарка

en: 3718426
be: Порт-о-Прэнс

en: 377039
be: Порт-Судан

en: 3833367
be: Ушуая

en: 3835869
be: Сантяга-дэль-Эстэра

en: 3836564
be: Сан-Сальвадор-дэ-Жужуй

en: 3836873
be: Сан-Мігель-дэ-Тукуман

en: 3837213
be: Сан-Хуан

en: 3838233
be: Сальта

en: 3838583
be: Расарыа

en: 3843123
be: Неўкен

en: 3844421
be: Мендоса

en: 3848950
be: Ла-Рыёха

en: 3860259
be: Кордава

en: 3868158
be: Вільярыка

en: 3868626
be: Вальпараіса

en: 3868707
be: Вальдывія

en: 3870282
be: Талькауана

en: 3870294
be: Талька

en: 3874787
be: Пунта Арэнас

en: 3887127
be: Ікіке

en: 3893894
be: Кансепсьён

en: 3899539
be: Антафагаста

en: 3903987
be: Сукрэ

en: 3911925
be: Ла-Пас

en: 3928128
be: Такна

en: 3931276
be: Пуна

en: 3931470
be: Пуэрта-Мальданада

en: 3934608
be: Макегуа

en: 3936456
be: Ліма

en: 3938527
be: Іка

en: 3939459
be: Гуанкаё

en: 3941584
be: Куска

en: 3946083
be: Кальяа

en: 3947019
be: Аякуча

en: 3947322
be: Арэкіпа

en: 3948642
be: Абанкай

en: 3979770
be: Сапапан

en: 3981609
be: Тыхуана

en: 3985606
be: Сан-Луіс-Патасі

en: 3995465
be: Мантэрэй

en: 3996069
be: Мехікалі

en: 3996322
be: Мацатлан

en: 4005539
be: Гвадалахара

en: 4013708
be: Сьюдад-Хуарэс

en: 4033936
be: Папеэтэ

en: 4034821
be: Мата-Уту

en: 4035413
be: Апія

en: 4035715
be: Аваруа

en: 4044012
be: Вёска Аганья

en: 4049979
be: Бірмінгем

en: 4076784
be: Мантгомеры

en: 4119403
be: Літл-Рок

en: 4142290
be: Довер

en: 4145381
be: Уілмінгтан

en: 415189
be: Адэн

en: 4160021
be: Джэксанвіл

en: 4160812
be: Кі-Уэст

en: 4164138
be: Маямі

en: 4174715
be: Талахасі

en: 4174757
be: Тампа

en: 4180439
be: Атланта

en: 418863
be: Ісфахан

en: 4221552
be: Савана

en: 4250542
be: Спрынгфілд

en: 425378
be: Бужумбура

en: 4257227
be: Эвансвіл

en: 4259418
be: Індыянапаліс

en: 4274277
be: Лоўрэнс

en: 4280539
be: Топіка

en: 4281730
be: Уічыта

en: 4292188
be: Франкфарт

en: 4299276
be: Луісвіл

en: 4315588
be: Батан-Руж

en: 4335045
be: Новы Арлеан

en: 4347242
be: Анапаліс

en: 4347778
be: Балтымар

en: 4392388
be: Джэферсан-Сіці

en: 4393217
be: Канзас-Сіці

en: 4407066
be: Сент-Луіс

en: 4431410
be: Джэксан

en: 4460243
be: Шарлат

en: 4464368
be: Дарэм

en: 4469146
be: Грынсбара

en: 4487042
be: Ролі

en: 4508722
be: Цынцынаці

en: 4509177
be: Калумбус

en: 453754
be: Валміера

en: 4544349
be: Аклахома-Сіці

en: 4560349
be: Філадэльфія

en: 456172
be: Рыга

en: 456202
be: Рэзэкнэ

en: 4568127
be: Сан-Хуан

en: 4575352
be: Калумбія

en: 457954
be: Ліепая

en: 459279
be: Елґава

en: 459283
be: Екабпілс

en: 460413
be: Даўгаўпілс

en: 461699
be: Сасава

en: 461910
be: Зверава

en: 462444
be: Златавуст

en: 463637
be: Зернаград

en: 463824
be: Зеленакумск

en: 463835
be: Зеленадольск

en: 4641239
be: Мемфіс

en: 4644585
be: Нашвіл

en: 465543
be: Заінск

en: 466885
be: Ейск

en: 4669635
be: Абілін

en: 467120
be: Яршоў

en: 4671240
be: Арлінгтан

en: 4671654
be: Осцін

en: 467978
be: Ялец

en: 4683416
be: Корпус-Крысты

en: 4684888
be: Далас

en: 468902
be: Яраслаўль

en: 4691930
be: Форт-Уэрт

en: 4692883
be: Галвестан

en: 4699066
be: Хюстан

en: 470444
be: Выкса

en: 470546
be: Выбарг

en: 471101
be: Усевалажск

en: 471430
be: Воткінск

en: 472433
be: Валакаламск

en: 472459
be: Волагда

en: 4726206
be: Сан-Антоніа

en: 472722
be: Волхаў

en: 472757
be: Валгаград

en: 472761
be: Валгадонск

en: 473247
be: Уладзімір

en: 473249
be: Уладзікаўказ

en: 475881
be: Вянёў

en: 475938
be: Вельск

en: 4776222
be: Норфалк

en: 4781708
be: Рычманд

en: 478581
be: Урус-Мартан

en: 479123
be: Ульянаўск

en: 4791259
be: Вірджынія-Біч

en: 479411
be: Ухта

en: 4795467
be: Шарлота-Амалія

en: 479561
be: Уфа

en: 479933
be: Тырныауз

en: 480060
be: Цвер

en: 4801859
be: Чарлстан

en: 480562
be: Тула

en: 480716
be: Туапсэ

en: 481964
be: Тосна

en: 481985
be: Таржок

en: 482283
be: Тальяці

en: 483019
be: Ціхвін

en: 483029
be: Ціхарэцк

en: 4835797
be: Хартфард

en: 4839366
be: Нью-Хэйвен

en: 484646
be: Тамбоў

en: 484907
be: Таганрог

en: 485239
be: Сыктыўкар

en: 4853828
be: Дэ-Мойн

en: 485639
be: Светагорск

en: 485698
be: Светлаград

en: 486071
be: Суравікіна

en: 486665
be: Сухінічы

en: 486968
be: Ступіна

en: 487095
be: Струніна

en: 487495
be: Стэрлітамак

en: 4887398
be: Чыкага

en: 488852
be: Старадуб

en: 4891382
be: Эванстан

en: 490067
be: Савецк

en: 490068
be: Савецк

en: 490391
be: Саснагорск

en: 490466
be: Сортавала

en: 4907959
be: Рокфард

en: 491023
be: Салікамск

en: 491281
be: Сокал

en: 491480
be: Собінка

en: 491687
be: Смаленск

en: 4920607
be: Гэры

en: 492376
be: Скопін

en: 4926563
be: Саўт-Бенд

en: 4930956
be: Бостан

en: 4931972
be: Кембрыдж

en: 493463
be: Шумерля

en: 4951788
be: Спрынгфілд

en: 495206
be: Шчыгры

en: 495518
be: Шатура

en: 4956184
be: Вустэр

en: 4957003
be: Агаста

en: 495957
be: Шалі

en: 496015
be: Шахты

en: 496278
be: Севераморск

en: 496285
be: Северадзвінск

en: 496478
be: Сестрарэцк

en: 496934
be: Сярдобск

en: 497206
be: Сямілукі

en: 497218
be: Семікаракорск

en: 4975802
be: Портленд

en: 498418
be: Сатка

en: 498525
be: Сароў

en: 498677
be: Саратаў

en: 498687
be: Сарапул

en: 498698
be: Саранск

en: 4990729
be: Дэтройт

en: 499099
be: Самара

en: 499292
be: Салават

en: 4994358
be: Гранд-Рапідс

en: 499453
be: Сафонава

en: 499717
be: Ржэў

en: 4998830
be: Лансінг

en: 500004
be: Рыбінск

en: 500047
be: Ражск

en: 500886
be: Рцішчава

en: 501175
be: Растоў-на-Доне

en: 501183
be: Растоў

en: 5014051
be: Уорэн

en: 501730
be: Раднікі

en: 502011
be: Рэўда

en: 502793
be: Расказава

en: 502965
be: Раменскае

en: 5037649
be: Мінеапаліс

en: 504042
be: Пушчына

en: 504341
be: Пскоў

en: 5045360
be: Сент-Пол

en: 504831
be: Пралетарск

en: 505259
be: Прыморска-Ахтарск

en: 505806
be: Паворына

en: 5059163
be: Фарга

en: 5072006
be: Лінкальн

en: 507599
be: Пакроў

en: 507624
be: Пахвістнева

en: 5084868
be: Канкорд

en: 509052
be: Плаўск

en: 509697
be: Петушкі

en: 509820
be: Петразаводск

en: 5099836
be: Джэрсі-Сіці

en: 509987
be: Пятроўск

en: 5101798
be: Ньюарк

en: 510291
be: Пецяргоф

en: 5104853
be: Саўт-Рывер

en: 5105496
be: Трэнтан

en: 5106834
be: Олбані

en: 5110302
be: Бруклін

en: 5110629
be: Буфала

en: 511196
be: Перм

en: 511565
be: Пенза

en: 511794
be: Пячора

en: 512052
be: Паўлаўск

en: 512053
be: Паўлаўск

en: 5128581
be: Нью-Ёрк

en: 513042
be: Паласаўка

en: 5140405
be: Сіракюс

en: 514171
be: Остраў

en: 514198
be: Астрагожск

en: 5142056
be: Ютыка

en: 514259
be: Асташкаў

en: 5145215
be: Іонкерс

en: 514706
be: Аса

en: 514734
be: Орск

en: 515003
be: Арэнбург

en: 515024
be: Арэхава-Зуева

en: 5150529
be: Кліўленд

en: 515267
be: Амутнінск

en: 515698
be: Аленягорск

en: 516215
be: Адзінцова

en: 516436
be: Обнінск

en: 516576
be: Нытва

en: 516716
be: Нурлат

en: 517269
be: Навазыбкаў

en: 5174035
be: Таліда

en: 517739
be: Наваузенск

en: 517836
be: Наватроіцк

en: 518383
be: Навапаўлаўск

en: 518557
be: Новамаскоўск

en: 518659
be: Навакуйбышэўск

en: 518682
be: Новакубанск

en: 518909
be: Навадзвінск

en: 518970
be: Новачаркаск

en: 519106
be: Новааляксандраўск

en: 5192726
be: Гарысберг

en: 520068
be: Нагінск

en: 520204
be: Ніжняя Тура

en: 5206379
be: Пітсбург

en: 5207728
be: Рэдынг

en: 521118
be: Ніжнякамск

en: 5211303
be: Скрантан

en: 5219488
be: Уілкс-Барэ

en: 522377
be: Нявіннамыск

en: 5224151
be: Провідэнс

en: 522775
be: Нялідава

en: 522942
be: Нефцякамск

en: 523405
be: Нарткала

en: 523426
be: Нара-Фамінск

en: 5234372
be: Берлінгтан

en: 523812
be: Мыцішчы

en: 524294
be: Мурам

en: 524305
be: Мурманск

en: 524640
be: Мцэнск

en: 524712
be: Мажайск

en: 524736
be: Маздок

en: 524901
be: Масква

en: 525162
be: Марозаўск

en: 525404
be: Манчагорск

en: 5261457
be: Мадысан

en: 5263045
be: Мілуокі

en: 526480
be: Мінеральныя Воды

en: 526558
be: Мілерава

en: 527012
be: Міхайлаўка

en: 527191
be: Мічурынск

en: 527529
be: Мянзелінск

en: 527717
be: Меляўз

en: 527740
be: Меленкі

en: 528109
be: Меднагорск

en: 5282804
be: Брыджпарт

en: 529073
be: Маркс

en: 5295985
be: Глендэйл

en: 5304391
be: Меса

en: 530849
be: Малаяраславец

en: 5308655
be: Фінікс

en: 531129
be: Малгабек

en: 5318313
be: Тусан

en: 532288
be: Магнітагорск

en: 5323810
be: Анахайм

en: 532615
be: Люберцы

en: 532657
be: Лыткарына

en: 532715
be: Лыскава

en: 5327684
be: Берклі

en: 533690
be: Луга

en: 534341
be: Ламаносаў

en: 534701
be: Ліўны

en: 534838
be: Ліскі

en: 5350937
be: Фрэсна

en: 535121
be: Ліпецк

en: 5352423
be: Глендэйл

en: 535886
be: Лермантаў

en: 536156
be: Ленінск

en: 536162
be: Ленінагорск

en: 536206
be: Юбілейны

en: 53654
be: Магадыша

en: 5367929
be: Лонг-Біч

en: 5368361
be: Лос-Анджэлес

en: 537107
be: Лакінск

en: 537281
be: Лабінск

en: 537737
be: Кузнецк

en: 5378538
be: Окленд

en: 5380748
be: Пала-Альта

en: 538138
be: Кувандык

en: 5381396
be: Пасадэна

en: 538340
be: Кушва

en: 538836
be: Курганінск

en: 5389489
be: Сакрамента

en: 539147
be: Кунгур

en: 5391811
be: Сан-Дыега

en: 5391959
be: Сан-Францыска

en: 5392171
be: Сан-Хасэ

en: 539283
be: Кумяртаў

en: 5392900
be: Санта-Ана

en: 5393212
be: Санта-Моніка

en: 539555
be: Кулябакі

en: 539817
be: Кудымкар

en: 540030
be: Кубінка

en: 540103
be: Кстова

en: 540251
be: Крымск

en: 540761
be: Крапоткін

en: 5417598
be: Каларада-Спрынгс

en: 5419384
be: Дэнвер

en: 542199
be: Краснаўфімск

en: 542327
be: Краснакамск

en: 542464
be: Краснаармейск

en: 543436
be: Кавылкіна

en: 543460
be: Каўроў

en: 543508
be: Каўдор

en: 543605
be: Катоўск

en: 543633
be: Котава

en: 543704
be: Котлас

en: 543878
be: Кастрама

en: 544896
be: Караноўск

en: 545277
be: Канстанцінаўск

en: 545626
be: Кандапога

en: 545673
be: Канакова

en: 545788
be: Камунар

en: 546105
be: Колпіна

en: 546230
be: Каломна

en: 547475
be: Клінцы

en: 547523
be: Клін

en: 547560
be: Клімаўск

en: 547875
be: Кізел

en: 548114
be: Кіславодск

en: 548278
be: Кіржач

en: 548330
be: Кірсанаў

en: 548391
be: Кіраўск

en: 548392
be: Кіраўск

en: 548395
be: Кірава-Чапецк

en: 548408
be: Кіраў

en: 548442
be: Кірышы

en: 548602
be: Кінгісеп

en: 548605
be: Кінешма

en: 548652
be: Кімры

en: 548658
be: Кімаўск

en: 5490263
be: Санта-Фэ

en: 5501344
be: Карсан-Сіці

en: 550280
be: Хімкі

en: 5505411
be: Хендэрсан

en: 550671
be: Харабалі

en: 5506956
be: Лас-Вегас

en: 550846
be: Хадыжэнск

en: 551487
be: Казань

en: 551794
be: Катаў-Іванаўск

en: 551891
be: Касімаў

en: 551964
be: Кашыра

en: 551986
be: Кашын

en: 5520993
be: Эль-Паса

en: 552951
be: Карабулак

en: 552977
be: Карабанава

en: 553216
be: Канаш

en: 553287
be: Камышын

en: 553915
be: Калуга

en: 554199
be: Калінінск

en: 554233
be: Каралёў

en: 554234
be: Калінінград

en: 554397
be: Калач-на-Доне

en: 554840
be: Іжэўск

en: 555312
be: Іванава

en: 5554072
be: Джуна

en: 556230
be: Іпатава

en: 556283
be: Інза

en: 557882
be: Гусеў

en: 558118
be: Гудэрмес

en: 558146
be: Губкін

en: 558209
be: Губаха

en: 5586437
be: Бойсэ

en: 559678
be: Гарадзец

en: 560756
be: Галіцына

en: 561347
be: Глазаў

en: 561667
be: Геленджык

en: 561887
be: Гатчына

en: 562161
be: Галіч

en: 562237
be: Гагарын

en: 562389
be: Фролава

en: 563514
be: Эліста

en: 563522
be: Электравуглі

en: 563524
be: Электрагорск

en: 563708
be: Дзяржынск

en: 564654
be: Дубоўка

en: 564719
be: Дубна

en: 565348
be: Данецк

en: 565381
be: Дамадзедава

en: 5656882
be: Хелена

en: 565955
be: Дзмітраў

en: 566199
be: Дзімітраўград

en: 566384
be: Дзяснагорск

en: 566532
be: Дзербент

en: 566854
be: Дзедаўск

en: 567006
be: Даўлеканава

en: 567109
be: Данкоў

en: 567183
be: Данілаў

en: 567434
be: Чусавой

en: 5688025
be: Бісмарк

en: 569223
be: Чарапавец

en: 569591
be: Чэхаў

en: 569696
be: Чэбаксары

en: 569955
be: Чапаеўск

en: 570427
be: Бузулук

en: 570563
be: Бутурлінаўка

en: 571155
be: Буінск

en: 571159
be: Бугуруслан

en: 571557
be: Бронніцы

en: 572154
be: Баравічы

en: 572525
be: Барысаглебск

en: 5725846
be: Юджын

en: 572665
be: Бор

en: 5746545
be: Портленд

en: 5750162
be: Сейлем

en: 575410
be: Баксітагорск

en: 575560
be: Багародск

en: 575591
be: Багародзіцк

en: 575948
be: Баброў

en: 576116
be: Благавешчанск

en: 576317
be: Бірск

en: 576566
be: Бежацк

en: 577206
be: Бярэзнікі

en: 577881
be: Беларэцк

en: 577893
be: Беларэчанск

en: 578072
be: Белгарад

en: 5780993
be: Солт-Лэйк-Сіці

en: 578120
be: Белябей

en: 578155
be: Белая Калітва

en: 578931
be: Барыш

en: 579460
be: Балашоў

en: 579464
be: Балашыха

en: 579492
be: Балакова

en: 579574
be: Баксан

en: 579738
be: Бакал

en: 580054
be: Азоў

en: 5802049
be: Лінвуд

en: 580420
be: Аткарск

en: 580497
be: Астрахань

en: 5805687
be: Алімпія

en: 580724
be: Арзамас

en: 580922
be: Армавір

en: 5809844
be: Сіэтл

en: 581126
be: Аргун

en: 5811696
be: Спакан

en: 581179
be: Ардон

en: 5812944
be: Такома

en: 581313
be: Апшаронск

en: 581321
be: Апрэлеўка

en: 581357
be: Апатыты

en: 5821086
be: Шаен

en: 582182
be: Анапа

en: 582750
be: Алексін

en: 583041
be: Аляксандраўск

en: 583350
be: Аляксандраў

en: 583983
be: Агрыз

en: 584441
be: Абінск

en: 584471
be: Абдуліна

en: 584717
be: Хачмаз

en: 5856195
be: Ганалулу

en: 586523
be: Гянджа

en: 587084
be: Баку

en: 587577
be: Вільяндзі

en: 5879400
be: Анкорыдж

en: 5881576
be: Пага-Пага

en: 588409
be: Талін

en: 588686
be: Сіламяэ

en: 5888377
be: Арора

en: 589165
be: Ракверэ

en: 58933
be: Гаровэ

en: 590031
be: Нарва

en: 590447
be: Маарду

en: 5909294
be: Броквіл

en: 591260
be: Кохтла-Ярвэ

en: 5913490
be: Калгары

en: 593116
be: Вільнюс

en: 593672
be: Уцяна

en: 593733
be: Укмярге

en: 593926
be: Цяльшэй

en: 593959
be: Таўраге

en: 5946768
be: Эдмантан

en: 594739
be: Шаўляй

en: 5957776
be: Фрэдэрыктан

en: 596128
be: Паневяжыс

en: 596238
be: Паланга

en: 5964215
be: Гранбі

en: 5964347
be: Гранд-Прэры

en: 5969782
be: Гамільтан

en: 597231
be: Марыямпале

en: 598272
be: Кедайняй

en: 598316
be: Каўнас

en: 598818
be: Іонава

en: 5992500
be: Кінгстан

en: 5992996
be: Кітчэнер

en: 599757
be: Друскінінкай

en: 601084
be: Алітус

en: 601294
be: Нукус

en: 601594
be: Туркменбашы

en: 601734
be: Дашагуз

en: 602150
be: Умеа

en: 604490
be: Лулеа

en: 6050610
be: Лаваль

en: 605155
be: Кіруна

en: 6059891
be: Лангёй

en: 6074377
be: Мілтан

en: 608668
be: Уральск

en: 6089426
be: Норт-Бей

en: 6094817
be: Атава

en: 610529
be: Атырау

en: 611717
be: Тбілісі

en: 6119109
be: Рэджайна

en: 612536
be: Азургеці

en: 6138374
be: Сен-Іасент

en: 6138517
be: Сент-Джон

en: 6141190
be: Сарнія

en: 6141256
be: Саскатун

en: 6146143
be: Шэрбрук

en: 615532
be: Батумі

en: 6155721
be: Сент-Катарынс

en: 615860
be: Ахалцыхэ

en: 616052
be: Ерэван

en: 616530
be: Ванадзор

en: 616635
be: Гюмры

en: 6167865
be: Таронта

en: 6169141
be: Труа-Рыўер

en: 617239
be: Ціраспаль

en: 6173331
be: Ванкувер

en: 617381
be: Слабадзея

en: 6180550
be: Уайтхорс

en: 6183235
be: Вініпег

en: 618405
be: Камрат

en: 618426
be: Кішынёў

en: 618456
be: Кахул

en: 6185377
be: Елаўнайф

en: 618577
be: Бендэр

en: 618800
be: Жодзiна

en: 618806
be: Жлобін

en: 620127
be: Віцебск

en: 620181
be: Вілейка

en: 620391
be: Ваўкавыск

en: 621074
be: Светлагорск

en: 621266
be: Стоўбцы

en: 621713
be: Смаргонь

en: 621741
be: Слуцк

en: 621754
be: Слонім

en: 622113
be: Шчучын

en: 622428
be: Салігорск

en: 622739
be: Рагачоў

en: 622794
be: Рэчыца

en: 622997
be: Пружаны

en: 623317
be: Полацк

en: 623549
be: Пінск

en: 623760
be: Паставы

en: 624034
be: Асіпоповічы

en: 624079
be: Орша

en: 624784
be: Наваполацк

en: 624785
be: Навагрудак

en: 625144
be: Мінск

en: 625324
be: Мазыр

en: 625367
be: Масты

en: 625409
be: Мар’іна Горка

en: 625625
be: Маладзечна

en: 625665
be: Магілёў

en: 625743
be: Лепель

en: 625818
be: Лунінец

en: 626081
be: Ліда

en: 626450
be: Крычаў

en: 627083
be: Калодзішчы

en: 627145
be: Кобрын

en: 627751
be: Калинкавичы

en: 627800
be: Івацэвічы

en: 627904
be: Гродна

en: 627905
be: Горкі

en: 627907
be: Гомель

en: 627908
be: Глыбокае

en: 628634
be: Дзяржынск

en: 629018
be: Добруш

en: 629447
be: Быхаў

en: 629454
be: Бяроза

en: 6295587
be: Батам

en: 629634
be: Берасьце

en: 630376
be: Барысаў

en: 630429
be: Баранавічы

en: 630468
be: Бабруйск

en: 632453
be: Вантаа

en: 6324733
be: Сент-Джонс

en: 6325494
be: Квебек

en: 632978
be: Васа

en: 633221
be: Усікаўпункі

en: 633679
be: Турку

en: 634963
be: Тамперэ

en: 639734
be: Раўма

en: 640999
be: Поры

en: 6417459
be: Красназнаменск

en: 643492
be: Оўлу

en: 64435
be: Бербера

en: 648900
be: Лапеэнранта

en: 649360
be: Лахты

en: 650946
be: Котка

en: 653281
be: Кемі

en: 655194
be: Ювяскюля

en: 655958
be: Ярвенпяа

en: 656083
be: Ямся

en: 656688
be: Іматра

en: 658225
be: Хельсінкі

en: 660561
be: Порва

en: 664518
be: Тулча

en: 665850
be: Сучава

en: 667268
be: Сібіу

en: 667873
be: Сату-Марэ

en: 6695754
be: Кагалым

en: 671768
be: Арадзя

en: 675810
be: Ясы

en: 678817
be: Драбета-Турну-Северын

en: 680332
be: Краёва

en: 680963
be: Канстанца

en: 681290
be: Клуж-Напока

en: 686578
be: Алба-Юлія

en: 686818
be: Зугрэс

en: 686896
be: Золачыў

en: 686967
be: Жытомір

en: 687700
be: Запарожжа

en: 688746
be: Вынаградзіў

en: 689159
be: Валачыск

en: 690548
be: Ужгарад

en: 691179
be: Трускавец

en: 691374
be: Чысьцякова

en: 692194
be: Сумы

en: 692975
be: Кадзііўка

en: 6930327
be: Славуціч

en: 693468
be: Славянск

en: 693805
be: Сімферопаль

en: 6941014
be: Понта-Дэлгада

en: 694423
be: Севастопаль

en: 694864
be: Самбар

en: 695344
be: Разьдзельная

en: 695594
be: Роўна

en: 696643
be: Палтава

en: 697889
be: Паўлаград

en: 698131
be: Оўруч

en: 698740
be: Адэса

en: 699942
be: Нежын

en: 701822
be: Марыупаль

en: 702550
be: Львоў

en: 702658
be: Луганск

en: 703448
be: Кіеў

en: 703845
be: Крывы Рог

en: 704147
be: Крамянчуг

en: 704204
be: Лыман

en: 704403
be: Сарокіна

en: 704885
be: Карастышыў

en: 705135
be: Канатоп

en: 706448
be: Херсон

en: 706524
be: Керч

en: 706900
be: Канеў

en: 707753
be: Горлаўка

en: 707758
be: Глухіў

en: 709717
be: Данецк

en: 709755
be: Далына

en: 709930
be: Дніпро

en: 710035
be: Мірнаград

en: 710719
be: Чарнаўцы

en: 710735
be: Чарнігаў

en: 710791
be: Чаркасы

en: 711390
be: Бравары

en: 711841
be: Балград

en: 712160
be: Білгарад-Дністроўскі

en: 712165
be: Белая Царква

en: 712423
be: Бэрэгавэ

en: 712441
be: Бэрдычыў

en: 712587
be: Білагірск

en: 712930
be: Балаклава

en: 713122
be: Аўдзііўка

en: 715126
be: Сольнак

en: 716935
be: Ньірэдзьхаза

en: 721239
be: Эгер

en: 724144
be: Міхалаўцы

en: 724443
be: Кошыцы

en: 724503
be: Кежмарак

en: 725168
be: Бардзеёў

en: 726050
be: Варна

en: 726418
be: Добрыч

en: 7266440
be: Вёска Брэйдс

en: 726848
be: Стара-Загора

en: 727011
be: Сафія

en: 727079
be: Слівен

en: 727221
be: Сілістра

en: 728203
be: Плевен

en: 728330
be: Пернік

en: 729559
be: Лавеч

en: 730435
be: Хаскава

en: 731549
be: Габрава

en: 732770
be: Бургас

en: 733191
be: Благоеўград

en: 737022
be: Зангулдак

en: 738648
be: Трабзон

en: 738743
be: Такат

en: 738927
be: Тэкірдаг

en: 740264
be: Самсун

en: 740430
be: Сафранбалу

en: 743952
be: Карс

en: 744562
be: Карабюк

en: 747014
be: Гебзе

en: 747712
be: Эдырнэ

en: 748879
be: Чарум

en: 748893
be: Чарлу

en: 750269
be: Бурса

en: 750516
be: Балу

en: 752850
be: Адапазары

en: 753866
be: Замасць

en: 754800
be: Валомін

en: 756135
be: Варшава

en: 757026
be: Тарнуў

en: 757033
be: Тарнобжаг

en: 757718
be: Сувалкі

en: 758626
be: Саколаў Падляскі

en: 758651
be: Сакулка

en: 759123
be: Скернявіцы

en: 759320
be: Семятычы

en: 759412
be: Седльцы

en: 759603
be: Сандомеж

en: 759734
be: Жэшаў

en: 760680
be: Радзынь Падляскі

en: 760778
be: Радам

en: 760917
be: Пултуск

en: 760924
be: Пулавы

en: 7626461
be: Ярэн

en: 762909
be: Астралэнка

en: 763534
be: Новы-Сонч

en: 764679
be: Міньск Мазавецкі

en: 764862
be: Мендзырэч Падляскі

en: 765876
be: Люблін

en: 766027
be: Ломжа

en: 767470
be: Кросна

en: 767605
be: Красныстаў

en: 769250
be: Кельцы

en: 770293
be: Ясла

en: 770966
be: Грубешаў

en: 771158
be: Гайнаўка

en: 771506
be: Граева

en: 774558
be: Хэлм

en: 775922
be: Білгорай

en: 775986
be: Бельск-Падляшскі

en: 776069
be: Беласток

en: 776175
be: Бяла-Падляска

en: 784024
be: Заечар

en: 785082
be: Цетава

en: 785387
be: Струга

en: 785756
be: Смедарава

en: 785842
be: Скоп'е

en: 786714
be: Прышціна

en: 786827
be: Пажаравац

en: 787237
be: Панчава

en: 787487
be: Охрыд

en: 788709
be: Лесковац

en: 788886
be: Куманава

en: 788975
be: Крушавац

en: 789128
be: Крагуевац

en: 792078
be: Чачак

en: 792456
be: Бор

en: 797781
be: Нефцякумск

en: 802078
be: Алагір

en: 81302
be: Табрук

en: 827329
be: Паўлава

en: 831130
be: Знаменск

en: 8436351
be: Сігішаара

en: 863061
be: Усінск

en: 88319
be: Бенгазі

en: 884979
be: Мутарэ

en: 890299
be: Харарэ

en: 89113
be: Адждабія

en: 894701
be: Булаваё

en: 901344
be: Ндола

en: 909137
be: Лусака

en: 916095
be: Кабвэ

en: 921772
be: Мароні

en: 922704
be: Лубумбашы

en: 927967
be: Лілонгвэ

en: 931755
be: Блантайр

en: 932505
be: Масеру

en: 933366
be: Маўн

en: 933471
be: Махалапе

en: 933685
be: Кане

en: 933773
be: Габаронэ

en: 933778
be: Франсістаўн

en: 934154
be: Порт-Луі

en: 934985
be: Мбабанэ

en: 935048
be: Лабамба

en: 939270
be: Эмалахлені

en: 94824
be: Кербела

en: 964137
be: Прэторыя

en: 964420
be: Порт-Элізабет

en: 965289
be: Палакванэ

en: 965301
be: Пітэрмарыцбург

en: 989921
be: Клерксдорп

en: 990930
be: Кімберлі

en: 99135
be: Эль-Куфа

en: 993800
be: Ёганесбург

en: AD
be: Андора

en: AE
be: Аб’яднаныя Арабскія Эміраты

en: AF
be: Афганістан

en: AF.10
be: Правінцыя Гільменд

en: AF.24
be: Правінцыя Кундуз

en: AF.30
be: Правінцыя Балх

en: AF.42
be: Правінцыя Панджшэр

en: AG
be: Антыгуа і Барбуда

en: AG.01
be: Востраў Барбуда

en: AG.09
be: Востраў Рэдонда

en: AI
be: Ангілья

en: AL
be: Албанія

en: AM
be: Арменія

en: AO
be: Ангола

en: AO.01
be: Правінцыя Бенгела

en: AO.03
be: Правінцыя Кабінда

en: AO.08
be: Правінцыя Уамба

en: AO.14
be: Правінцыя Мошыка

en: AO.16
be: Правінцыя Заірэ

en: AO.18
be: Правінцыя Паўднёвая Лунда

en: AQ
be: Антарктыка

en: AR
be: Аргенціна

en: AS
be: Амерыканскае Самоа

en: AT
be: Аўстрыя

en: AT.01
be: Бургенланд

en: AT.02
be: Карынтыя

en: AT.03
be: Ніжняя Аўстрыя

en: AT.06
be: Штырыя

en: AT.08
be: Форарльберг

en: AU
be: Аўстралія

en: AU.01
be: Аўстралійская сталічная тэрыторыя

en: AU.03
be: Паўночная тэрыторыя

en: AW
be: Аруба

en: AX
be: Аландскія астравы

en: AZ
be: Азербайджан

en: BA
be: Боснія і Герцагавіна

en: BA.BRC
be: Акруга Брчко

en: BB
be: Барбадас

en: BD
be: Бангладэш

en: BE
be: Бельгія

en: BF
be: Буркіна-Фасо

en: BG
be: Балгарыя

en: BG.41
be: Габроўская вобласць

en: BH
be: Бахрэйн

en: BI
be: Бурундзі

en: BJ
be: Бенін

en: BL
be: Сен-Бартэльмі

en: BM
be: Бермудскія астравы

en: BN
be: Бруней

en: BO
be: Балівія

en: BQ
be: Карыбскія Нідэрланды

en: BQ.SE
be: Востраў Сінт-Эстаціус

en: BR
be: Бразілія

en: BR.04
be: Штат Амазонас

en: BR.08
be: Штат Эспірыту-Санту

en: BR.11
be: Мату-Гросу-ду-Сул

en: BR.13
be: Штат Мараньян

en: BR.14
be: Штат Мату-Гросу

en: BR.15
be: Штат Мінас-Жэрайс

en: BR.16
be: Штат Пара

en: BR.20
be: Штат Піяўі

en: BR.29
be: Штат Гаяс

en: BR.30
be: Штат Пернамбуку

en: BR.31
be: Штат Такантынс

en: BS
be: Багамскія астравы

en: BT
be: Бутан

en: BV
be: Востраў Бувэ

en: BW
be: Батсвана

en: BY
be: Беларусь

en: BY.01
be: Брэстская Вобластсь

en: BY.02
be: Гомельская Вобласць

en: BY.03
be: Гродзенская Вобласць

en: BY.04
be: Мінск

en: BY.05
be: Мінская Вобласць

en: BY.06
be: Магілёўская Вобласць

en: BY.07
be: Віцебская Вобласць

en: BZ
be: Беліз

en: CA
be: Канада

en: CA.01
be: Правінцыя Альберта

en: CA.02
be: Правінцыя Брытанская Калумбія

en: CA.03
be: Правінцыя Манітоба

en: CA.04
be: Правінцыя Нью-Брансуік

en: CA.07
be: Правінцыя Новая Шатландыя

en: CA.08
be: Правінцыя Антарыа

en: CA.09
be: Востраў Прынца Эдуарда

en: CA.11
be: Правінцыя Саскачэван

en: CA.12
be: Тэрыторыя Юкан

en: CA.14
be: Нунавут

en: CC
be: Какосавыя (Кілінг) астравы

en: CD
be: Конга (ДРК)

en: CD.20
be: Правінцыя Квілу

en: CD.25
be: Правінцыя Мангала

en: CD.30
be: Правінцыя Чапо

en: CD.31
be: Правінцыя Чуапа

en: CF
be: Цэнтральна-Афрыканская Рэспубліка

en: CG
be: Рэспубліка Конга

en: CH
be: Швейцарыя

en: CH.GE
be: Кантон Жэнева

en: CH.JU
be: Кантон Юра

en: CH.NE
be: Кантон Нёўшатэль

en: CH.TI
be: Кантон Тычына

en: CI
be: Кот-д’Івуар

en: CK
be: Астравы Кука

en: CL
be: Чілі

en: CM
be: Камерун

en: CN
be: Кітай

en: CN.26
be: Правінцыя Шэньсі

en: CO
be: Калумбія

en: CR
be: Коста-Рыка

en: CU
be: Куба

en: CV
be: Каба-Вердэ

en: CW
be: Кюрасаа

en: CX
be: Востраў Каляд

en: CY
be: Кіпр

en: CZ
be: Чэхія

en: CZ.78
be: Паўднёвамараўскі край

en: CZ.79
be: Паўднёвачэшскі край

en: CZ.88
be: Сярэднячэшскі край

en: DE
be: Германія

en: DE.01
be: Бадэн-Вюртэмберг

en: DE.03
be: Брэмен

en: DE.06
be: Ніжняя Саксонія

en: DE.08
be: Рэйнланд-Пфальц

en: DE.09
be: Саар

en: DE.10
be: Шлезвіг-Гольштэйн

en: DE.11
be: Брандэнбург

en: DE.16
be: Горад Берлін

en: DJ
be: Джыбуці

en: DJ.04
be: Рэгіён Абок

en: DJ.05
be: Рэгіён Таджура

en: DJ.06
be: Рэгіён Дыхіл

en: DK
be: Данія

en: DK.21
be: Паўднёвая Данія

en: DM
be: Дамініка

en: DO
be: Дамініканская Рэспубліка

en: DZ
be: Алжыр

en: EC
be: Эквадор

en: EE
be: Эстонія

en: EE.01
be: Павет Харю

en: EE.02
be: Павет Хійу

en: EE.03
be: Павет Іда-Віру

en: EE.04
be: Павет Ярва

en: EE.05
be: Павет Йыгева

en: EE.07
be: Павет Ляэнэ

en: EE.08
be: Павет Ляэнэ-Віру

en: EE.11
be: Павет Пярну

en: EE.12
be: Павет Пылва

en: EE.13
be: Павет Рапла

en: EE.14
be: Павет Саарэ

en: EE.18
be: Павет Тарту

en: EE.19
be: Павет Валга

en: EE.20
be: Павет Вільяндзі

en: EE.21
be: Павет Выру

en: EG
be: Егіпет

en: EH
be: Заходняя Сахара

en: ER
be: Эрытрэя

en: ES
be: Іспанія

en: ES.27
be: Рыёха

en: ES.39
be: Кантабрыя

en: ES.51
be: Андалусія

en: ES.53
be: Канарскія астравы

en: ES.54
be: Кастылія — Ла-Манча

en: ES.55
be: Кастылія і Леон

en: ES.57
be: Эстрэмадура

en: ES.58
be: Галісія

en: ET
be: Эфіопія

en: FI
be: Фінляндыя

en: FI.18
be: Кайнуу

en: FJ
be: Фіджы

en: FK
be: Фалклендскія астравы

en: FM
be: Мікранезія

en: FO
be: Фарэрскія астравы

en: FR
be: Францыя

en: FR.52
be: Землі Луары

en: FR.53
be: Брэтань

en: GA
be: Габон

en: GB
be: Вялікая Брытанія

en: GB.ENG
be: Англія

en: GD
be: Грэнада

en: GE
be: Грузія

en: GE.02
be: Абхазія

en: GE.65
be: Гурыя

en: GE.66
be: Імерэція

en: GE.67
be: Кахетыя

en: GE.68
be: Квема Картлі

en: GE.69
be: Мцхета-Мтыянеты

en: GE.72
be: Самцхэ-Джавахеты

en: GE.73
be: Шыда Картлі

en: GF
be: Французская Гвіяна

en: GG
be: Гернсі

en: GH
be: Гана

en: GI
be: Гібралтар

en: GL
be: Грэнландыя

en: GM
be: Гамбія

en: GN
be: Гвінея

en: GP
be: Гвадэлупа

en: GQ
be: Экватарыяльная Гвінея

en: GR
be: Грэцыя

en: GS
be: Паўднёвая Георгія і Паўднёвыя Сандвічавы астравы

en: GT
be: Гватэмала

en: GU
be: Гуам

en: GW
be: Гвінея-Бісау

en: GY
be: Гаяна

en: HK
be: Ганконг

en: HM
be: Астравы Херд і Макдональд

en: HN
be: Гандурас

en: HR
be: Харватыя

en: HT
be: Гаіці

en: HU
be: Венгрыя

en: ID
be: Інданезія

en: ID.21
be: Правінцыя Цэнтральны Сулавесі

en: ID.26
be: Правінцыя Паўночная Суматра

en: ID.31
be: Правінцыя Паўночны Сулавесі

en: ID.33
be: Правінцыя Бантэн

en: IE
be: Ірландыя

en: IE.M
be: Манстэр

en: IE.U
be: Ольстэр

en: IL
be: Ізраіль

en: IM
be: Востраў Мэн

en: IN
be: Індыя

en: IN.01
be: Андаманскія і Нікабарскія астравы

en: IN.02
be: Андхра-Прадэш

en: IN.03
be: Асам

en: IN.05
be: Чандыгарх

en: IN.09
be: Гуджарат

en: IN.10
be: Харяна

en: IN.11
be: Хімачал-Прадэш

en: IN.13
be: Керала

en: IN.16
be: Махараштра

en: IN.17
be: Маніпур

en: IN.18
be: Мегхалая

en: IN.19
be: Карнатака

en: IN.20
be: Нагаленд

en: IN.22
be: Пандышэры

en: IN.23
be: Штат Пенджаб

en: IN.24
be: Раджастхан

en: IN.25
be: Тамілнад

en: IN.26
be: Трыпура

en: IN.28
be: Заходняя Бенгалія

en: IN.29
be: Сікім

en: IN.30
be: Аруначал-Прадэш

en: IN.31
be: Мізарам

en: IN.33
be: Гоа

en: IN.34
be: Біхар

en: IN.35
be: Мадхя-Прадэш

en: IN.36
be: Утар-Прадэш

en: IN.37
be: Чхатысгарх

en: IN.38
be: Джхаркханд

en: IO
be: Брытанская тэрыторыя ў Індыйскім акіяне

en: IQ
be: Ірак

en: IR
be: Іран, Ісламская Рэспубліка

en: IS
be: Ісландыя

en: IT
be: Італія

en: IT.01
be: Абруца

en: IT.02
be: Базіліката

en: IT.03
be: Калабрыя

en: IT.04
be: Кампанія

en: IT.07
be: Лацыа

en: IT.08
be: Лігурыя

en: IT.10
be: Марке

en: IT.11
be: Малізэ

en: IT.12
be: Пемонт

en: IT.13
be: Апулія

en: IT.15
be: Сіцылія

en: IT.16
be: Таскана

en: IT.18
be: Умбрыя

en: IT.20
be: Венета

en: JE
be: Джэрсі

en: JM
be: Ямайка

en: JO
be: Іарданія

en: JP
be: Японія

en: JP.09
be: Прэфектура Гіфу

en: JP.13
be: Прэфектура Хіёга

en: JP.16
be: Прэфектура Іватэ

en: JP.21
be: Прэфектура Кумамота

en: JP.29
be: Прэфектура Ніігата

en: JP.44
be: Прэфектура Ямагата

en: JP.45
be: Прэфектура Ямагуты

en: JP.47
be: Прэфектура Акінава

en: KE
be: Кенія

en: KG
be: Кыргызстан

en: KH
be: Камбоджа

en: KH.28
be: Горад Сіануквіль

en: KI
be: Кірыбаці

en: KM
be: Каморскія Астравы

en: KM.02
be: Востраў Нгазіджа

en: KN
be: Сент-Кітс і Невіс

en: KP
be: Паўночная Карэя

en: KR
be: Паўднёвая Карэя

en: KW
be: Кувейт

en: KY
be: Кайманавы астравы

en: KZ
be: Казахстан

en: LA
be: Лаос

en: LB
be: Ліван

en: LB.06
be: Правінцыя Паўднёвы Ліван

en: LC
be: Сент-Люсія

en: LI
be: Ліхтэнштэйн

en: LI.02
be: Эшэн

en: LI.04
be: Маўрэн

en: LK
be: Шры-Ланка

en: LR
be: Ліберыя

en: LS
be: Лесота

en: LT
be: Літва

en: LU
be: Люксембург

en: LV
be: Латвія

en: LV.06
be: Даўгаўпілс

en: LV.10
be: Екабпілскі край

en: LV.11
be: Горад Елгава

en: LV.16
be: Горад Ліепая

en: LV.32
be: Вэнтспілс

en: LY
be: Лівія

en: LY.64
be: Муніцыпалітэт Эль-Джуфра

en: LY.65
be: Муніцыпалітэт Эль-Куфра

en: MA
be: Марока

en: MC
be: Манака

en: MD
be: Малдова, Рэспубліка

en: ME
be: Чарнагорыя

en: MF
be: Сен-Мартэн

en: MG
be: Мадагаскар

en: MH
be: Маршалавы Астравы

en: MK
be: Македонія, БЮР

en: ML
be: Малі

en: MM
be: М’янма (Бірма)

en: MN
be: Манголія

en: MO
be: Макаа

en: MP
be: Паўночныя Марыянскія астравы

en: MQ
be: Марцініка

en: MR
be: Маўрытанія

en: MR.03
be: Вобласць Асаба

en: MR.05
be: Вобласць Бракна

en: MR.07
be: Вобласць Адрар

en: MR.12
be: Вобласць Іншыры

en: MS
be: Мантсерат

en: MT
be: Мальта

en: MU
be: Маўрыкій

en: MV
be: Мальдывы

en: MW
be: Малаві

en: MX
be: Мексіка

en: MY
be: Малайзія

en: MZ
be: Мазамбік

en: NA
be: Намібія

en: NC
be: Новая Каледонія

en: NE
be: Нігер

en: NF
be: Востраў Норфалк

en: NG
be: Нігерыя

en: NI
be: Нікарагуа

en: NL
be: Нідэрланды

en: NO
be: Нарвегія

en: NP
be: Непал

en: NR
be: Науру

en: NU
be: Ніуэ

en: NZ
be: Новая Зеландыя

en: OM
be: Аман

en: PA
be: Панама

en: PE
be: Перу

en: PE.01
be: Рэгіён Амасонас

en: PE.02
be: Рэгіён Анкаш

en: PE.04
be: Рэгіён Арэкіпа

en: PE.05
be: Рэгіён Аякуча

en: PE.09
be: Рэгіён Гуанкавеліка

en: PE.11
be: Рэгіён Іка

en: PE.12
be: Рэгіён Хунін

en: PE.13
be: Рэгіён Ла-Лібертад

en: PE.14
be: Рэгіён Ламбаеке

en: PE.15
be: Рэгіён Ліма

en: PE.16
be: Рэгіён Ларэта

en: PE.17
be: Рэгіён Мадрэ-дэ-Дёс

en: PE.19
be: Рэгіён Паска

en: PE.20
be: Рэгіён Пюра

en: PE.21
be: Рэгіён Пуна

en: PE.23
be: Рэгіён Такна

en: PE.24
be: Рэгіён Тумбес

en: PE.25
be: Рэгіён Укаялі

en: PF
be: Французская Палінезія

en: PG
be: Папуа-Новая Гвінея

en: PH
be: Філіпіны

en: PK
be: Пакістан

en: PK.05
be: Правінцыя Сінд

en: PK.06
be: Азад Кашмір

en: PL
be: Польшча

en: PL.75
be: Люблінскае ваяводзтва

en: PM
be: Сен-П’ер і Мікелон

en: PN
be: Астравы Піткэрн

en: PR
be: Пуэрта-Рыка

en: PS
be: Палесціна

en: PS.GZ
be: Сектар Газа

en: PT
be: Партугалія

en: PW
be: Палау

en: PY
be: Парагвай

en: QA
be: Катар

en: RE
be: Рэюньён

en: RO
be: Румынія

en: RS
be: Сербія

en: RU
be: Расійская Федэрацыя

en: RU.17
be: Дагестан

en: RU.28
be: Рэспубліка Карэлія

en: RU.34
be: Рэспубліка Комі

en: RU.47
be: Маскоўская вобласць

en: RU.81
be: Ульянаўская вобласць

en: RU.90
be: Пермскі край

en: RW
be: Руанда

en: SA
be: Саудаўская Аравія

en: SB
be: Саламонавы Астравы

en: SC
be: Сейшэльскія Астравы

en: SD
be: Судан

en: SE
be: Швецыя

en: SE.03
be: Лен Еўлебарг

en: SE.15
be: Лен Эрэбру

en: SE.28
be: Лен Вестра-Гёталанд

en: SG
be: Сінгапур

en: SH
be: Востраў Святой Алены

en: SI
be: Славенія

en: SI.50
be: Горад Копер

en: SI.J2
be: Горад Марыбар

en: SI.K7
be: Горад Птуй

en: SJ
be: Шпіцберген і Ян-Маен

en: SJ.21
be: Шпіцберген

en: SK
be: Славакія

en: SL
be: Сьера-Леонэ

en: SM
be: Сан-Марына

en: SN
be: Сенегал

en: SO
be: Самалі

en: SR
be: Сурынам

en: SS
be: Паўднёвы Судан

en: ST
be: Сан-Тамэ і Прынсіпі

en: SV
be: Сальвадор

en: SX
be: Сінт-Мартэн

en: SY
be: Сірыя

en: SZ
be: Эсватыні

en: TC
be: Астравы Цёркс і Кайкас

en: TD
be: Чад

en: TF
be: Французскія Паўднёвыя тэрыторыі

en: TG
be: Тога

en: TH
be: Тайланд

en: TJ
be: Таджыкістан

en: TK
be: Такелау

en: TL
be: Усходні Тымор

en: TM
be: Туркменістан

en: TN
be: Туніс

en: TN.34
be: Вілает Татавін

en: TN.39
be: Вілает Мануба

en: TO
be: Тонга

en: TR
be: Турцыя

en: TR.05
be: Правінцыя Амасья

en: TR.07
be: Правінцыя Анталья

en: TR.08
be: Правінцыя Артвін

en: TR.09
be: Правінцыя Айдын

en: TR.10
be: Правінцыя Балыкесір

en: TR.11
be: Правінцыя Біледжык

en: TR.12
be: Правінцыя Бінгёль

en: TR.13
be: Правінцыя Бітліс

en: TR.14
be: Правінцыя Балу

en: TR.15
be: Правінцыя Бурдур

en: TR.17
be: Правінцыя Чанакале

en: TR.19
be: Правінцыя Чарум

en: TR.20
be: Правінцыя Дэнізлі

en: TR.22
be: Правінцыя Эдырнэ

en: TR.24
be: Правінцыя Эрзінджан

en: TR.26
be: Правінцыя Эскішэхір

en: TR.28
be: Правінцыя Гірэсун

en: TR.31
be: Правінцыя Хатай

en: TR.32
be: Правінцыя Мерсін

en: TR.33
be: Правінцыя Ыспарта

en: TR.37
be: Правінцыя Кастаману

en: TR.38
be: Правінцыя Кайсеры

en: TR.39
be: Правінцыя Кыркларэлі

en: TR.40
be: Правінцыя Кыршэхір

en: TR.41
be: Правінцыя Каджаэлі

en: TR.43
be: Правінцыя Кютахя

en: TR.44
be: Правінцыя Малатя

en: TR.45
be: Правінцыя Маніса

en: TR.46
be: Правінцыя Кахраманмараш

en: TR.48
be: Правінцыя Мугла

en: TR.49
be: Правінцыя Муш

en: TR.52
be: Правінцыя Арду

en: TR.54
be: Правінцыя Сакаря

en: TR.55
be: Правінцыя Самсун

en: TR.57
be: Правінцыя Сіноп

en: TR.58
be: Правінцыя Сівас

en: TR.59
be: Правінцыя Тэкірдаг

en: TR.61
be: Правінцыя Трабзон

en: TR.62
be: Правінцыя Тунджэлі

en: TR.64
be: Правінцыя Ушак

en: TR.65
be: Правінцыя Ван

en: TR.66
be: Правінцыя Ёзгат

en: TR.71
be: Правінцыя Конья

en: TR.72
be: Правінцыя Мардзін

en: TR.74
be: Правінцыя Сіірт

en: TR.75
be: Правінцыя Аксарай

en: TR.76
be: Правінцыя Батман

en: TR.78
be: Правінцыя Караман

en: TR.79
be: Правінцыя Кырыкале

en: TR.80
be: Правінцыя Шырнак

en: TR.81
be: Правінцыя Адана

en: TR.82
be: Правінцыя Чанкыры

en: TR.83
be: Правінцыя Газіянтэп

en: TR.86
be: Правінцыя Ардахан

en: TR.87
be: Правінцыя Бартын

en: TR.88
be: Правінцыя Ыйдыр

en: TR.90
be: Правінцыя Кіліс

en: TR.91
be: Правінцыя Асманіе

en: TR.92
be: Правінцыя Ялава

en: TT
be: Трынідад і Табага

en: TV
be: Тувалу

en: TW
be: Тайвань

en: TW.03
be: Горад Тайбэй

en: TZ
be: Танзанія

en: UA
be: Украіна

en: UA.01
be: Чаркаская вобласць

en: UA.03
be: Чарнавіцкая вобласць

en: UA.04
be: Днепрапятроўская вобласць

en: UA.08
be: Херсонская вобласць

en: UA.10
be: Кіраваградская вобласць

en: UA.11
be: Аўтаномная Рэспубліка Крым

en: UA.13
be: Кіеўская вобласць

en: UA.17
be: Адэская вобласць

en: UA.18
be: Палтаўская вобласць

en: UA.20
be: Горад Севастопаль

en: UA.26
be: Запарожская вобласць

en: UG
be: Уганда

en: UM
be: Малыя Аддаленыя астравы ЗША

en: UM.050
be: Востраў Бэйкер

en: US
be: Злучаныя Штаты Амерыкі

en: US.AK
be: Штат Аляска

en: US.AL
be: Штат Алабама

en: US.AR
be: Штат Арканзас

en: US.AZ
be: Штат Арызона

en: US.CA
be: Штат Каліфорнія

en: US.CO
be: Штат Каларада

en: US.CT
be: Штат Канектыкут

en: US.DE
be: Штат Дэлавэр

en: US.FL
be: Штат Фларыда

en: US.HI
be: Штат Гаваі

en: US.IA
be: Штат Аёва

en: US.ID
be: Штат Айдаха

en: US.IL
be: Штат Ілінойс

en: US.IN
be: Штат Індыяна

en: US.KS
be: Штат Канзас

en: US.KY
be: Садружнасць Кентукі

en: US.LA
be: Штат Луізіяна

en: US.MA
be: Садружнасць Масачусетс

en: US.MD
be: Штат Мэрыленд

en: US.ME
be: Штат Мэн

en: US.MI
be: Штат Мічыган

en: US.MN
be: Штат Мінесота

en: US.MO
be: Штат Місуры

en: US.MS
be: Штат Місісіпі

en: US.MT
be: Штат Мантана

en: US.NC
be: Штат Паўночная Караліна

en: US.ND
be: Штат Паўночная Дакота

en: US.NE
be: Штат Небраска

en: US.NH
be: Штат Нью-Гэмпшыр

en: US.NJ
be: Штат Нью-Джэрсі

en: US.NM
be: Штат Нью-Мексіка

en: US.NV
be: Штат Невада

en: US.NY
be: Штат Нью-Ёрк

en: US.OH
be: Штат Агая

en: US.OK
be: Штат Аклахома

en: US.OR
be: Штат Арэгон

en: US.PA
be: Садружнасць Пенсільванія

en: US.RI
be: Штат Род-Айленд

en: US.SC
be: Штат Паўднёвая Караліна

en: US.SD
be: Штат Паўднёвая Дакота

en: US.TN
be: Штат Тэнесі

en: US.TX
be: Штат Тэхас

en: US.UT
be: Штат Юта

en: US.VA
be: Садружнасць Вірджынія

en: US.VT
be: Штат Вермонт

en: US.WA
be: Штат Вашынгтон

en: US.WI
be: Штат Вісконсін

en: US.WV
be: Штат Заходняя Віргінія

en: US.WY
be: Штат Ваёмінг

en: UY
be: Уругвай

en: UZ
be: Узбекістан

en: VA
be: Ватыкан

en: VC
be: Сент-Вінсент і Грэнадзіны

en: VE
be: Венесуэла

en: VE.09
be: Штат Дэльта-Амакура

en: VG
be: Брытанскія Віргінскія астравы

en: VI
be: Амерыканскія Віргінскія астравы

en: VN
be: В’етнам

en: VN.20
be: Горад Хашымін

en: VU
be: Вануату

en: WF
be: Уоліс і Футуна

en: WS
be: Самоа

en: XK
be: Косава

en: YE
be: Емен

en: YT
be: Маёта

en: ZA
be: Паўднёва-Афрыканская Рэспубліка

en: ZA.05
be: Усходне-Капская правінцыя

en: ZA.07
be: Правінцыя Мпумаланга

en: ZA.09
be: Правінцыя Лімпопа

en: ZM
be: Замбія

en: ZW
be: Зімбабвэ
