Xfce Apps - en to be translation catalogue (275 entries)

en: Advanced
be: Дадаткова

en: All Files
be: Усе файлы

en: Always
be: Заўсёды

en: Appearance
be: Выгляд

en: Appearance and Animation
be: Выгляд і анімацыя

en: Arabic
be: Арабскае

en: Armenian
be: Армянскае

en: Auto-detect
be: Аўтавызначэнне

en: Background
be: Фон

en: Background image
be: Выява фону

en: Baltic
be: Балтыйскае

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Black on White
be: Чорнае на белым

en: Block
be: Заблакавана

en: C_ase sensitive
be: _Зважаць на рэгістр

en: Cell spacing:
be: Адлегласць паміж ячэйкамі:

en: Celtic
be: Кельтскае

en: Centered
be: У цэнтры

en: Central European
be: Цэнтральнаеўрапейскае

en: Chinese Simplified
be: Кітайскае спрошчанае

en: Chinese Traditional
be: Кітайскае традыцыйнае

en: Choose title color
be: Абраць колер загалоўка

en: Clipboard
be: Буфер абмену

en: Close
be: Закрыць

en: Close Other Ta_bs
be: Закрыць астатнія _ўкладкі

en: Close T_ab
be: Закрыць _укладку

en: Close _Window
be: Закрыць _акно

en: Close all tabs?
be: Закрыць усе ўкладкі?

en: Close tab?
be: Закрыць укладку?

en: Close this tab
be: Закрыць гэтую ўкладку

en: Close window?
be: Закрыць акно?

en: Command
be: Загад

en: Compatibility
be: Сумяшчальнасць

en: Compose Email
be: Напісаць ліст

en: Configure Xfce Terminal
be: Наладзіць Xfce Terminal

en: Context Menu
be: Кантэкстнае меню

en: Copy
be: Капіяваць

en: Copy Email Address
be: Скапіяваць адрас

en: Copy Link Address
be: Скапіяваць спасылку

en: Copy _Input To All Tabs...
be: Скапіяваць _увод ва ўсе ўкладкі...

en: Copy _Input:
be: Скапіяваць _увод:

en: Copy as _HTML
be: Скапіяваць як _HTML

en: Copy input
be: Скапіяваць увод

en: Copy to clipboard
be: Скапіяваць у буфер абмену

en: Copy to clipboard as HTML
be: Скапіяваць у буфер абмену як HTML

en: Cursor
be: Курсор

en: Cursor blinks
be: Мільгаючы курсор

en: Cursor shape:
be: Форма курсора:

en: Custom Colors
be: Адвольныя колеры

en: Cyrillic
be: Кірыліца

en: Dark Pastels
be: Цёмная пасцель

en: Default (%s)
be: Прадвызначана (%s)

en: Disabled
be: Выключана

en: Display help contents
be: Адлюстраваць змест даведкі

en: Display mismatch
be: Несупадзенне дысплэя

en: Do _not ask me again
be: Больш н_е пытацца

en: Double Click
be: Падвойная пстрычка

en: Down
be: Уніз

en: Drop-down Terminal
be: Выплыўны тэрмінал

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
be: Уключыце гэты параметр, каб прызначыць колер тлустага тэксту. Калі параметр выключаны, будзе выкарыстоўвацца колер звычайнага тэксту.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
be: Уключыце гэты параметр, каб новыя вокны тэрмінала былі з межамі.

en: Encoding
be: Кадаванне

en: Enter the text to be copied to all tabs
be: Увядзіце тэкст для капіявання ва ўсе ўкладкі

en: Enter the title for the current terminal tab
be: Увядзіце назву для бягучай укладкі тэрмінала

en: Erase TTY
be: Ачысціць тэрмінал

en: Escape sequence
be: Паслядоўнасць Escape

en: Failed to create the regular expression
be: Не атрымалася стварыць рэгулярны выраз

en: Failed to execute child
be: Немагчыма запусціць нашчадка

en: Failed to open the URL '%s'
be: Не атрымалася адкрыць URL "%s"

en: Failed to save terminal contents
be: Не атрымалася захаваць змесціва тэрмінала

en: Find
be: Знайсці

en: Find Ne_xt
be: Знайсці _наступнае

en: Find Pre_vious
be: Знайсці _папярэдняе

en: Font
be: Шрыфт

en: General
be: Асноўныя

en: General Options
be: Асноўныя параметры

en: Georgian
be: Грузінскае

en: Goes after initial title
be: Ідзе пасля пачатковага

en: Goes before initial title
be: Ідзе перад пачатковым

en: Greek
be: Грэчаскае

en: Green on Black
be: Зялёнае на чорным

en: Hebrew
be: Іўрыт

en: Help
be: Даведка

en: I-Beam
be: У выглядзе І

en: Image Files
be: Файлы выяў

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
be: Хібны аргумент для параметра "--dynamic-title-mode": %s

en: Isn't displayed
be: Не адлюстроўваецца

en: Japanese
be: Японскае

en: Keep window open when it loses focus
be: Пакідаць акно адкрытым пры страце фокусу

en: Korean
be: Карэйскае

en: Last _Active Tab
be: Апошняя _актыўная ўкладка

en: Left
be: Па леваму краю

en: Match _entire word only
be: Адпавядае _цэламу слову

en: Match as _regular expression
be: Адпавядае _рэгулярнаму выразу

en: Misc
be: Рознае

en: Move Tab _Left
be: Перамясціць укладку _ўлева

en: Move Tab _Right
be: Перамясціць укладку _ўправа

en: Narrow
be: Вузкія

en: Never
be: Ніколі

en: None (use solid color)
be: Няма (выкарыстоўваць суцэльны колер)

en: Nordic
be: Скандынаўскае

en: OPTION
be: ПАРАМЕТР

en: On the left side
be: З левага боку

en: On the right side
be: З правага боку

en: Open Link
be: Адкрыць спасылку

en: Open T_erminal
be: Адкрыць _тэрмінал

en: Open _Tab
be: Адкрыць ук_ладку

en: Open a new terminal tab
be: Адкрыць новую ўкладу тэрмінала

en: Open a new terminal window
be: Стварыць новае акно тэрмінала

en: Open the preferences dialog
be: Адкрыць акно налад

en: Opening New Windows
be: Адкрыццё новых акон

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
be: Для параметра "%s" неабходна вызначыць колер

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
be: Для параметра "--command/-e" неабходна вызначыць загад для выканання

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
be: Для параметра "--default-display" неабходна вызначыць прадвызначаны дысплэй Х

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
be: Для параметра "--default-working-directory" неабходна вызначыць прадвызначаны працоўны каталог

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
be: Для параметра "--display" неабходна вызначыць дысплэй Х

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
be: Для параметра "--dynamic-title-mode" неабходна вызначыць рэжым дынамічнага загалоўка

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
be: Для параметра "--font" неабходна вызначыць назву шрыфту

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
be: Для параметра "--geometry" неабходна вызначыць геаметрыю акна

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
be: Для параметра "--icon/-I" неабходна вызначыць назву значка альбо шлях да файла

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
be: Для параметра "--initial-title" неабходна вызначыць пачатковы загаловак

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
be: Для параметра "--role" неабходна вызначыць ролю акна

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
be: Для параметра "--sm-client-id" неабходна вызначыць ідэнтыфікатар сеанса

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
be: Для параметра "--startup-id" неабходна вызначыць ідэнтыфікатар запуску

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
be: Для параметра "--title/-T" неабходна вызначыць загаловак

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
be: Для параметра "--working-directory" неабходна вызначыць працоўны каталог

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
be: Для параметра "--zoom" неабходна вызначыць маштаб (%d .. %d)

en: Other
be: Іншыя праграмы

en: Palette
be: Палітра

en: Paste _Selection
be: Уставіць _вылучанае

en: Paste from clipboard
be: Уставіць з буфера абмену

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
be: Устаўляць гэты тэкст ў тэрмінал можа быць небяспечна, бо выглядае,
    што некаторыя загады могуць быць выкананыя ад імя суперкарыстальніка ('sudo').

en: Please report bugs to <%s>.
be: Калі ласка, паведамляйце пра памылкі на <%s>.

en: Position
be: Пазіцыя

en: Pr_eferences...
be: На_лады...

en: Presets
be: Перадналады

en: Replaces initial title
be: Замяняе пачатковы

en: Reset
be: Скінуць

en: Right
be: Управа

en: Romanian
be: Румынскае

en: Sa_ve Contents...
be: _Захаваць змесціва...

en: Save contents...
be: Захаваць змесціва...

en: Scaled
be: Маштабавана

en: Scroll on _Output
be: Пракручваць па _вывадзе

en: Scrolling
be: Пракрутка

en: Search terminal contents
be: Шукаць у змесціве тэрмінала

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
be: Праглядзіце старонку man %s, каб убачыць поўны спіс даступных параметраў.

en: Select _All
be: Вылучыць _усё

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
be: Уключыце гэты параметр, каб прымусіць тэрмінал выкарыстоўваць вашую абалонку як абалонку ўваходу, калі вы адкрываеце новы тэрмінал. Глядзіце дакументацыю на вашую абалонку, каб даведацца пра адрозненне паміж інтэрактыўнай абалонкай і абалонкай уваходу.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
be: Абярыце гэты параметр, каб новыя тэрміналы (укладкі альбо вокны) выкарыстоўвалі вызначаны працоўны каталог. Інакш будзе выкарыстоўвацца прадвызначаны працоўны каталог.

en: Set Title Co_lor...
be: Прызначыць _колер загалоўка...

en: Set _Encoding
be: Прызначыць _кадаванне

en: Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Show Window _Borders
be: Паказваць мя_жу акна

en: Show _Menubar
be: Паказваць _меню

en: Show _Toolbar
be: Паказваць панэль інструментаў

en: Show/hide the menubar
be: Паказаць/схаваць панэль меню

en: Show/hide the toolbar
be: Паказаць/схаваць панэль інструментаў

en: Show/hide the window decorations
be: Паказаць/схаваць дэкарацыі акна

en: Solarized (dark)
be: Выцвіўшае (цёмнае)

en: Solarized (light)
be: Выцвіўшае (светлае)

en: South-Eastern Europe
be: Паўднева-Усходняе еўрапейскае

en: Stretched
be: Расцягнута

en: Switch to last active tab
be: Пераключыцца на апошнюю актыўную ўкладку

en: Switch to next tab
be: Перайсці да наступнай ўкладкі

en: Switch to previous tab
be: Перайсці да папярэдняй ўкладкі

en: T_abs
be: _Укладкі

en: Tab Options
be: Параметры ўкладак

en: Tabs
be: Укладкі

en: Tango
be: Танга

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: Terminal Emulator
be: Эмулятар тэрмінала

en: Terminal Preferences
be: Налады тэрмінала

en: Thai
be: Тайскае

en: The Xfce development team. All rights reserved.
be: Каманда распрацоўкі Xfce. Усе правы абаронены.

en: The child process exited normally with status %d.
be: Дачынны працэс паспяхова завяршыўся са статусам %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
be: Дачынны працэс быў скасаваны з сігналам %d.

en: The child process was aborted.
be: Дачынны працэс быў скасаваны.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
be: Некаторыя працэсы яшчэ працуюць.
    Калі закрыць акно, яны прымусова спыняцца.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
be: Працэс усё яшчэ працуе.
    Калі закрыць укладку, то ён прымусова спыніцца.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
be: Працэс усё яшчэ працуе.
    Калі закрыць акно, то ён прымусова спыніцца.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
be: Гэты параметр кіруе мільгаценнем курсора.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
be: Гэты параметр вызначае ці будзе тэрмінал аўтаматычна пракручвацца ўніз, калі ў яго будуць выводзіцца новыя даныя.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
be: У гэтым акне адкрыта %d укладак. Калі яго закрыць,
    то закрыюцца ўсе ўкладкі.

en: Tiled
be: Пліткамі

en: Title
be: Загаловак

en: Toggle Drop-down Terminal
be: Уключае выплыўное акно тэрмінала

en: Toggle fullscreen mode
be: Уключыць/выключыць поўна_экранны рэжым

en: Toggle read-only mode
be: Уключыць/выключыць рэжым "Толькі для чытання"

en: Toggle scroll on output
be: Уключыць/выключыць рэжым пракруткі па вывадзе

en: Turkish
be: Турэцкае

en: Unable to determine your login shell.
be: Немагчыма вызначыць вашую абалонку.

en: Unable to parse color: %s
be: Немагчыма разабраць колер: %s

en: Underline
be: Падкрэсліванне

en: Unicode
be: Юнікод

en: Unknown option "%s"
be: Невядомы параметр  "%s"

en: Untitled
be: Без назвы

en: Up
be: Вышэй

en: Usage:
be: Выкарыстанне:

en: User id mismatch
be: Несупадзенне ідэнтыфікатара карыстальніка

en: Vietnamese
be: В'етнамскае

en: Visit Xfce Terminal website
be: Наведаць вэб-старонку эмулятара тэрмінала Xfce

en: Warning
be: Увага

en: Western European
be: Заходнееўрапейскае

en: When focused
be: Калі ў фокусе

en: When unfocused
be: Калі не ў фокусе

en: White on Black
be: Белае на чорным

en: Wide
be: Шырокія

en: Window
be: Акно

en: Window Options
be: Параметры акон

en: Window or Tab Separators
be: Падзяляльнікі акон альбо ўкладак

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
be: Аўтар: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
be: Тэрмінал Xfce

en: Xfce Terminal Emulator
be: Эмулятар тэрмінала Xfce

en: Xfce Terminal Settings
be: Налады тэрмінала

en: Zoom _In
be: Наблізіць

en: Zoom _Out
be: Адда_ліць

en: Zoom in with larger font
be: Павялічыць памер шрыфту

en: Zoom out with smaller font
be: Паменшыць памер шрыфту

en: Zoom to default size
be: Прызначыць прадвызначаны памер шрыфту

en: _About
be: _Пра праграму

en: _Always show tabs
be: _Заўсёды паказваць укладкі

en: _Audible bell
be: _Гукавое апавяшчэнне

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Clear Scrollback and Reset
be: _Ачысціць буфер пракруткі і скінуць

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Contents
be: _Змест

en: _Copy
be: _Скапіяваць

en: _Detach Tab
be: Ад_чапіць укладку

en: _Edit
be: _Рэдагаванне

en: _File
be: _Файл

en: _Find...
be: _Пошук...

en: _Fullscreen
be: На ўвесь _экран

en: _Help
be: _Даведка

en: _Initial title:
be: Пачатковы за_галовак:

en: _Keep window open when it loses focus
be: _Пакідаць акно адкрытым пры страце фокусу

en: _Next
be: _Наступная

en: _Next Tab
be: _Наступная ўкладка

en: _Normal Size
be: _Звычайны памер

en: _Opacity:
be: _Непразрыстасць:

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Previous
be: _Папярэдняя

en: _Previous Tab
be: _Папярэдняя ўкладка

en: _Read-Only
be: _Толькі для чытання

en: _Relaunch
be: _Перазапусціць

en: _Reset
be: Ск_інуць

en: _Run command as login shell
be: За_пускаць загад як абалонку ўваходу

en: _Save
be: _Захаваць

en: _Search for:
be: _Шукаць:

en: _Set Title...
be: _Назваць...

en: _Terminal
be: _Тэрмінал

en: _Title:
be: _Загаловак:

en: _Undo Close Tab
be: _Аднавіць закрытую ўкладку

en: _Use system theme colors for text and background
be: _Выкарыстоўваць колеры сістэмнай тэмы для тэксту і фону

en: _Vary the background color for each tab
be: _Змяняць колер фону для кожнай укладкі

en: _View
be: Вы_гляд

en: _Visual bell
be: _Візуальнае апавяшчэнне

en: _Working directory:
be: _Працоўны каталог:

en: _Wrap around
be: _Абгарнуць

en: _Zoom
be: _Маштаб

en: color
be: колер

en: command
be: загад

en: directory
be: каталог

en: display
be: экран

en: font
be: шрыфт

en: geometry
be: геаметрыя

en: icon
be: значок

en: mode
be: рэжым

en: role
be: роля

en: seconds
be: секунд

en: string
be: радок

en: title
be: загаловак

en: x height
be: вышыня х

en: x width
be: шырыня х

en: zoom
be: маштаб
