Xfce Apps - en to hye translation catalogue (282 entries)

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
hye: %s| Հեղինակներ․ %s | Նշանուն․ %s

en: <b>Display</b>
hye: <b>Ցուցադրիչ</b>

en: <b>Font</b>
hye: <b>Տառատեսակ</b>

en: <b>General</b>
hye: <b>Ընդհանուր</b>

en: <b>Indentation</b>
hye: <b>Անջատում</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
hye: <b>Խառնաբնոյթ</b>

en: <b>Toolbar</b>
hye: <b>Գործեշերտ</b>

en: About this application
hye: Ծրագրի մասին

en: All Documents
hye: Բոլորը

en: All Files
hye: Բոլոր նիշերը

en: Always
hye: Միշտ

en: Always show tabs even with one file
hye: Միշտ ցուցադրել ներդիրները

en: Appearance
hye: Տեսք

en: Arabic
hye: Արաբերէն

en: Armenian
hye: Հայերէն

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
hye: Հարկաւոր է վաւերացում Mousepad֊ն արմատային հաշուով գործարկելու համար։

en: Auto indent a new line
hye: Նոր տողի ինքնանահանջ

en: Baltic
hye: Բալթիկ

en: Body:
hye: Հիմնական․

en: Button
hye: Լաւ

en: C_olumn number:
hye: Ս_իւնակի համար․

en: Celtic
hye: Սելտիկ

en: Central European
hye: Կենտրոնաեւրոպական

en: Change the case of the selection opposite case
hye: Ընտրուած գրոյթը՝ հակառակ

en: Change the case of the selection to lowercase
hye: Ընտրուած գրոյթը՝ փոքրատառերով

en: Change the case of the selection to title case
hye: Ընտրուած գրոյթը՝ վերնագրատառերով

en: Change the case of the selection to uppercase
hye: Ընտրուած գրոյթը՝ մեծատառերով

en: Change the editor font
hye: Փոխել տառատեսակը

en: Change the visibility of the main menubar
hye: Փոփոխել ցանկի գաւտու տեսանելիութիւնը

en: Change the visibility of the statusbar
hye: Փոփոխել վիճակի գաւտու ցուցադրելիութիւնը

en: Change the visibility of the toolbar
hye: Փոփոխել գործեշերտի ցուցադրելիութիւնը

en: Checking encodings...
hye: Այլագրումների հաւաքում․․․

en: Chinese Simplified
hye: Պարզեցուած չիներէն

en: Chinese Traditional
hye: Աւանդական չիներէն

en: Choose Mousepad Font
hye: Ընտրել յաւելուածի տառատեսակը

en: Choose a filetype
hye: Ընտրել նշատիպը

en: Clear Documents History
hye: Մաքրել պատմութիւնը

en: Clear _History
hye: Մաքրել _պատմութիւնը

en: Clear the recently used files history
hye: Մաքրել վերջերս գործած նիշերի պատմութիւնը

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
hye: Փաստաթղթերի պատմութիւն մաքրումն անվերադարձ կը հեռացնի ներկայումս ցուցակաւորուած մուտքերը։

en: Close _Tab
hye: Փակել _ներդիրը

en: Close the current document
hye: Փակել փաստաթուղթը

en: Close this tab
hye: Փակել ներդիրը

en: Close this window
hye: Փակել պատուհանը

en: Conve_rt
hye: Փոխար_կել

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
hye: Փոխարկել փաստաթղթի կամ ընտրութեան բոլոր ներդիրները՝ բացատների

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
hye: Փոխարկել նշուած տողի(երի) կամ փաստաթղթի բոլոր բացատները՝ ներդիրների

en: Copy the selection
hye: Պատճէնել ընտրուածը

en: Create a new document
hye: Նոր փաստաթուղթ

en: Create a new document in a new window
hye: Նոր փասստաթուղթ, նոր պատուհանում

en: Cut the selection
hye: Կտրել ընտրուածը

en: Cycled notebook tab switching
hye: Ծնկադրի ներդիրների փոխանջատում

en: Cyrillic
hye: Կիրիլեան

en: Cyrillic/Russian
hye: Կիրիլեան/Ռուսերէն

en: Cyrillic/Ukrainian
hye: Կիրիլեան/Ուկրայիներէն

en: Decrease the indentation of the selection or current line
hye: Նուազեցնել նշուած տողի կամ ընտրութեան նահանջը

en: Default
hye: Լռելեայն

en: Delete the current selection
hye: Ջնջել նշուածը

en: Dialog
hye: Պատուհան

en: Display line endings
hye: Ցուցադրել տողերի աւարտները

en: Display the Mousepad user manual
hye: Ցուցադրել Mousepad֊ի աւգտատիրոջ ձեռնարկը

en: Display whitespace
hye: Ցուցադրել սպիտակ տիրոյթը

en: Do not register with the D-BUS session message bus
hye: Չգրանցել D-BUS նիստի հաղորդագրութիւնների փոխատրիչով

en: Do you want to save the changes before closing?
hye: Պահե՞լ փոփոխութիւնները մինչ դուրս գալը։

en: Do you want to save your changes before reloading?
hye: Պահե՞լ մինչ վերբեռնումը։

en: Document
hye: Փաստաթուղթ

en: Document Settings
hye: Փաստաթղթի կարգաւորումներ

en: Down
hye: Վար

en: Drag & Drop
hye: Քաշ ու քից

en: Dup_licate Line / Selection
hye: Կրկնա_ւրինակել տողը / ընտրութիւնը

en: Duplicate the current line or selection
hye: Կրկնաւրինակել ներկայիս տողը կամ ընտրութիւնը

en: Editor
hye: Խմբագրիչ

en: Enable _syntax highlighting
hye: Միացնել _շարահիւսութեան գունանշումը

en: Enable automatic indentation
hye: Միացնել ինքնաշխատ անջատումը

en: Enable text _wrapping
hye: Միացնել գրոյթի _ծալումը

en: Externally Modified
hye: Արտաքին ձեւափոխում

en: Failed to clear the recent history
hye: Չյաջողուեց մաքրել պատմութիւնը

en: Failed to open the document
hye: Փաստաթղթի բացման ձախողում

en: Failed to open the documentation browser
hye: Չյաջողուեց բացել փաստաթղթաւորումը

en: Failed to print the document
hye: Չյաջողուեց տպել փաստաթուղթը

en: Failed to reload the document
hye: Չյաջողուեց վերբեռնել փաստաթուղթը

en: Failed to save the document
hye: Չյաջողուեց պահել փաստաթուղթը

en: File
hye: Նիշ

en: Filetype: %s
hye: Նշատիպ․ %s

en: Filetype: None
hye: Նշատիպ․ ոչ մի

en: Find _Next
hye: _Յաջորդը

en: Find _Previous
hye: _Նախորդը

en: Find and Rep_lace...
hye: Գտնել եւ փո_խարինել․․․

en: Find and Replace
hye: Գտէք եւ փոխարինէք

en: Fonts
hye: Տառատեսակներ

en: Georgian
hye: Վրացերէն

en: Go To
hye: Անցնել

en: Go to a specific location in the document
hye: Անցնել փաստաթղթի որոշակի տեղադրութիւն

en: Greek
hye: Հունարէն

en: Header:
hye: Գլխագիր․

en: Hebrew
hye: Եբրայերէն

en: Hebrew Visual
hye: Տեսական եբրայերէն

en: Highlight _All
hye: Գունանշել _ամբողջը

en: Highlight current line
hye: Գունանշել ներկայիս տողը

en: Highlight matching brackets
hye: Գունանշել փակագծերը

en: Icon Size:
hye: Պատկերակի չափ․

en: Icons Only
hye: Միայն պատկերակներ

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
hye: Կատարուած փոփոխութիւնները կը կորեն։

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
hye: Բոլոր չպահուած փոփոխութինները կը կորեն։

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
hye: Բոլոր արտաքին ձեւափոխումները կը կորեն։

en: Increase the indentation of the selection or current line
hye: Աւելացնել նշուած տողի կամ ընտրութեան նահանջը

en: Insert Spaces
hye: Ներդնել բացատներ

en: Insert Tabs
hye: Աւելացնել ներդիրներ

en: Insert _Spaces
hye: Ներդնել _բացատներ

en: Insert spaces when the tab button is pressed
hye: Ներդնել բացատներ, երբ ներդիրի կոճակը սեղմուած է

en: Invalid byte sequence in conversion input
hye: Բայթերի անվաւեր յաջորդականութիւն

en: Japanese
hye: Ճապոներէն

en: Korean
hye: Կորեերէն

en: Large Toolbar
hye: Մեծ գործեշերտ

en: Leave fullscreen mode
hye: Դուրս գալ ամբողջ ցուցադրիչի աշխատակերպի եղանակից

en: Line E_nding
hye: Տողի ա_ւարտ

en: Line N_umbers
hye: Տողերի հա_մարներ

en: Line numbers:
hye: Համար․

en: Line: %d Column: %d
hye: Տող․ %d Սիւնակ․ %d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
hye: Տող․ %d Սիւնակ․ %d Ընտրութիւն․ %d

en: Loading the template failed
hye: Ձեւանմուշի բեռնման ձախողում

en: Long line margin at column:
hye: Երկար տողային յարմարանք սիւնակում․

en: Make the window fullscreen
hye: Պատուհանը՝ ամբողջական ցուցադրիչի աշխատակերպով

en: Menu
hye: Ցանկ

en: Miscellaneous
hye: Զանազան

en: Missing Templates directory
    '%s'
hye: Նմուշների նշարանը բացակայում է
    '%s'

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
hye: Mousepad- ը նպատակ ունի աւգտագործել պարզ եւ արագ խմբագիր: Մեր թիրախը տեքստային նիշքերն արագ խմբագրելն է, ոչ թէ զարգացման միջավայր կամ ներդրաւների հսկայական խումբ խմբագրելը:

en: Move the current document to a new window
hye: Տեղափոխել փաստաթուղթը նոր պատուհան

en: Never
hye: Երբեք

en: New From Te_mplate
hye: Նորը՝ կաղա_պարից

en: New _Window
hye: Նոր _պատուհան

en: No clipboard data
hye: Սեղմատախտակում տուեալներ չկան

en: No filetype
hye: Նիշի տիպեր չկան

en: No items found
hye: Տարրեր չկան

en: No style scheme
hye: Ոճապնակ չկայ

en: No template files found in
    '%s'
hye: Ձեւանմուշներ
    %s֊ում չեն գտնուել

en: None
hye: Ոչ մեկը

en: Nordic
hye: Հիւսիսային

en: Numbering interval:
hye: Թուայնացման միջակայք․

en: Op_en Recent
hye: Բա_ցել վերջինները

en: Open '%s'
hye: Բացել %s֊ը

en: Open File
hye: Բացել նիշը

en: Open a file
hye: Բացել նիշ

en: Open the preferences dialog
hye: Բացել նախընտրութիւնների երկխաւսութիւնը

en: Ot_her (%d)...
hye: Ա_յլ (%d)․․․

en: Ot_her...
hye: Ա_յլ․․․

en: Other:
hye: Այլ․

en: Paste _Special
hye: Յատուկ _զետեղում

en: Paste as _Column
hye: Զետեղել որպէս _սիւնակ

en: Paste from _History
hye: Զետեղել _պատմութիւնից

en: Paste from the clipboard history
hye: Զետեղել սեղմատախտակի պատմութիւնից

en: Paste the clipboard
hye: Զետեղել սեղմատախտակից

en: Paste the clipboard text into a column
hye: Զետեղել սեղմատախտակի գրոյթը՝ սիւնակում

en: Plain Text
hye: Չգաղտնագրուած գրոյթ

en: Please report bugs to <%s>.
hye: Սխալի դէպքում կարող էք դիմել <%s> հասցէով։

en: Print _line numbers
hye: Ցուցադրել _տողերի համարները

en: Print page _headers
hye: Ցուցադրել էջերի _գլխագրերը

en: Print the current document
hye: Տպել փաստաթուղթը

en: Print version information and exit
hye: Ցուցադրել տարբերակի վերաբերեալ տեղեկոյթը եւ դուրս գալ

en: Re_vert
hye: Վե_րադառնալ

en: Read Only
hye: Սոսկընթեռնելի

en: Redo the last undone action
hye: Վերարկել վերջին չկատարուած գործողութիւնը

en: Remember window position
hye: Յիշել պատուհանի դիրքը

en: Remember window size
hye: Յիշել պատուհանի չափը

en: Remember window state
hye: Յիշել պատուհանի վիճակը

en: Remove all entries from the documents history?
hye: Ջնջե՞լ բոլոր մուտքերը փաստաթղթերի պատմութիւնից։

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
hye: Հեռացնել նշուած տողի(երի) կամ փաստաթղթի բոլոր երկար բացատները

en: Replace _all in:
hye: Փոխարինել _ամբողջը․

en: Replace _with:
hye: _Փոխարինել.

en: Reverse the order of something
hye: Փոփոխել ինչ֊որ բանի կարգը

en: Revert to the saved version of the file
hye: Վերադառնալ նիշի պահուած տարբերակին

en: Romanian
hye: Ռումիներէն

en: Run Mousepad as root
hye: Գործարկել Mousepad֊ը արմատային հաշուով

en: Save A_ll
hye: Պահել բո_լորը

en: Save As
hye: Պահել որպէս

en: Save Changes
hye: Պահել

en: Save _As...
hye: Պահել _որպէս․․․

en: Save all document in this window
hye: Պահել պատուհանի բոլոր փաստաթղթերը

en: Save current document as another file
hye: Պահել փաստաթուղթը, որպէս այլ նիշ

en: Save the current document
hye: Պահել փաստաթուղթը

en: Search _direction:
hye: Որոնել _ուղղութիւնը․

en: Search backwards for the same text
hye: Որոնել նախորդը

en: Search for and replace text
hye: Որոնել գրոյթ եւ փոխարինել

en: Search for text
hye: Որոնել գրոյթ

en: Search forwards for the same text
hye: Որոնել յաջորդը

en: Select F_ont...
hye: Ընտրել տ_առատեսակ․․․

en: Select Tab Size
hye: Ընտրել ներդիրի չափը

en: Select _All
hye: Նշել _ամբողջը

en: Select the next tab
hye: Ընտրել յաջորդ ներդիրը

en: Select the previous tab
hye: Ընտրել նախորդը ներդիրը

en: Select the text in the entire document
hye: Նշել գրոյթ ամբողջ փաստաթղթում

en: Selection
hye: Ընտրութիւն

en: Set custom tab size
hye: Ներդիրների ընտրովի չափս

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
hye: Փաստաթղթի վերջին տողը՝ DOS / Windows (CR LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
hye: Փաստաթղթի վերջին տողը՝ Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
hye: Փաստաթղթի վերջին տողը՝ Unix (LF)

en: Show full filename in title bar
hye: Ցուցադրել աբողջական անունը անուանագաւտում

en: Show line numbers
hye: Ցուցադրել տողերի քանակը

en: Show the preferences dialog
hye: Ցուցադրել կարգաւորումների պատուհանը

en: Show toolbar
hye: Ցուցադրել գործեշերտը

en: Simple Text Editor
hye: Պարզ գրոյթային խմբագրիչ

en: Small Toolbar
hye: Փոքր գործեշերտ

en: South European
hye: Հարաւեւրոպական

en: St_atusbar
hye: Վի_ճակի գաւտի

en: St_rip Trailing Spaces
hye: Հեռա_ցնել երկար բացատները

en: Store the byte-order mark in the file
hye: Պահել նիշի բայթերի հերթականութեանը նշանը

en: Style:
hye: Ոճ․

en: System
hye: Համակարգային

en: Tab _Size
hye: Ներդիրի _չափս

en: Tab mode:
hye: Եղանակ․

en: Tab width:
hye: Լայնութիւն․

en: Text Below Icons
hye: Գրոյթը պատկերակների տակ

en: Text Beside Icons
hye: Գրոյթը պատկերակների կողքին

en: Text Editor
hye: Գրոյթային խմբագրիչ

en: Text Only
hye: Միայն գրոյթ

en: Thai
hye: Թայերէն

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
hye: Փաստաթուղթը ձեւափոխուել է արտաքինից։ Շարունակե՞լ պահումը։

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
hye: Տողերի համարների ցուցադրման միջակայքը։ Աւրինակ 1 արժէքը, կը ցուցադրի տողերի քանակը ամեն տողում, 2֊ը՝ կը ցուցադրի մնացախ միւս տողերի համար եւ այլն։

en: To _Lowercase
hye: _Փոքրատառերով

en: To _Opposite Case
hye: _Հակառակ

en: To _Title Case
hye: _Վերնագրատառերով

en: To _Uppercase
hye: _Մեծատառերով

en: Toggle breaking lines in between words
hye: Փոխել բառերի միջի կոտրուող տողերը

en: Toggle the overwrite mode
hye: Փոխանջատել վերագրառման եղանակը

en: Turkish
hye: Թուրքերէն

en: Undo the last action
hye: Յետարկել վերջին գործողութիւը

en: Unicode
hye: Համահունչ

en: Untitled
hye: Անանուն

en: Up
hye: Վեր

en: Use system monospace font
hye: Գործածել լռելեայն տառատեսակը

en: Vietnamese
hye: Վիետնամերէն

en: View
hye: Տեսք

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
hye: Զգուշացում. Դուք աւգտագործում էք արմատային հաշիւը: Դուք կարող էք վնասել Ձեր համակարգին:

en: Western
hye: Արեւմտեան

en: Window
hye: Պատուհան

en: Wrap long lines
hye: Ծալել երկար տողերը

en: Write Unicode _BOM
hye: Գրառել Unicode֊ի _BOM

en: [FILES...]
hye: [ՆԻՇՔ․․․]

en: _About
hye: _Ծրագրի մասին

en: _Auto Indent
hye: _Ինքնանահանջ

en: _Cancel
hye: _Չեղարկել

en: _Close
hye: _Փակել

en: _Close Window
hye: _Փակել պատուհանը

en: _Color Scheme
hye: _Գունապնակ

en: _Contents
hye: _Ձեռնարկ

en: _Copy
hye: _Պատճէնել

en: _Decrease Indent
hye: _Նուազեցնել նահանջը

en: _Detach Tab
hye: _Առանձնացնել ներդիրը

en: _Document
hye: _Փաստաթուղթ

en: _Don't Save
hye: _Չպահել

en: _Edit
hye: _Խմբագրում

en: _Encoding:
hye: _Այլագրում․

en: _File
hye: ―Նիշք

en: _Filetype
hye: _Նշատիպ

en: _Fullscreen
hye: _Ամբողջական ցուցադրիչ

en: _Go to...
hye: _Անցնել․․․

en: _Help
hye: _Աջակցութիւն

en: _Increase Indent
hye: _Աւելացնել նահանջը

en: _Line number:
hye: _տողի համար․

en: _Match whole word
hye: _Ամբողջ բառերով

en: _Menubar
hye: _Ցանկի գաւտի

en: _New
hye: _Նոր

en: _Next Tab
hye: _Յաջորդ ներդիրը

en: _OK
hye: _Լաւ

en: _Open
hye: _Բացել

en: _Open...
hye: _Բացել...

en: _Paste
hye: _Զետեղել

en: _Previous Tab
hye: _Նախկին ներդիրը

en: _Print...
hye: _Տպել․․․

en: _Quit
hye: _Փակել

en: _Replace
hye: _Փոխարինել

en: _Replace All
hye: _Փոխարինել ամբողջը

en: _Save
hye: _Պահել

en: _Search
hye: _Որոնել

en: _Search for:
hye: _Որոնել․

en: _Tabs to Spaces
hye: _Ներդիրները՝ բացատներին

en: _Toolbar
hye: _Գործեշերտ

en: _Transpose
hye: _Հակադարձել

en: _View
hye: _Տեսք

en: _Word Wrap
hye: _Բառերի ոլորում

en: _Wrap around
hye: _Շրջադարձ որոնում

en: always
hye: միշտ
