geonames - en to th translation catalogue (2144 entries)

en: 1007311
th: เดอร์บัน

en: 1018725
th: บลูมฟอนเทน

en: 1040652
th: มาปูโต

en: 104515
th: มักกะฮ์

en: 105343
th: ญิดดะฮ์

en: 1055429
th: โตลีอารา

en: 1070940
th: อันตานานาริโว

en: 108410
th: ริยาด

en: 109223
th: มะดีนะฮ์

en: 110336
th: อัดดัมมาม

en: 1117823
th: สามร้อยยอด

en: 112931
th: เตหะราน

en: 113646
th: ตาบริซ

en: 1138958
th: คาบูล

en: 1149698
th: เมืองเพชรบุรี

en: 1150007
th: ตรัง

en: 1150085
th: ทุ่งสง

en: 1150154
th: เถิน

en: 115019
th: ชีราซ

en: 1150210
th: ทัพทัน

en: 1150246
th: ท่าม่วง

en: 1150490
th: ตาก

en: 1150515
th: เทศบาลนครสุราษฎร์ธานี

en: 1150533
th: สุโขทัย

en: 1150624
th: ศรีสัชนาลัย

en: 1150681
th: สวรรคโลก

en: 1150728
th: สันป่าตอง

en: 1150732
th: สันกําแพง

en: 1150921
th: ร่อนพิบูลย์

en: 1150954
th: ราชบุรี

en: 1150965
th: ระนอง

en: 1151063
th: ปราณบุรี

en: 1151074
th: ประจวบคีรีขันธ์

en: 1151211
th: ท่าข้าม

en: 1151254
th: ภูเก็ต

en: 1151340
th: โพธาราม

en: 1151426
th: จังหวัดพะเยา

en: 1151528
th: ป่าซาง

en: 1151933
th: นครศรีธรรมราช

en: 1152188
th: แม่สอด

en: 1152194
th: แม่สาย

en: 1152202
th: แม่ระมาด

en: 1152227
th: แม่จัน

en: 1152377
th: ลาดยาว

en: 1152468
th: ลําพูน

en: 1152473
th: ลําปาง

en: 1152562
th: กุยบุรี

en: 1152633
th: กระบี่

en: 1152919
th: เขาย้อย

en: 1152953
th: ขาณุวรลักษบุรี

en: 1153035
th: ตําบลกะทู้

en: 1153081
th: กาญจนบุรี

en: 1153090
th: กําแพงเพชร

en: 1153241
th: ห้วยยอด

en: 1153269
th: อําเภอหัวหิน

en: 1153386
th: หางดง

en: 1153464
th: ดอกคําใต้

en: 1153513
th: ดําเนินสะดวก

en: 1153557
th: ชุมพร

en: 1153646
th: จอมบึง

en: 1153669
th: เชียงราย

en: 1153671
th: เชียงใหม่

en: 1153807
th: ชะอํา

en: 1153850
th: บ่อพลอย

en: 1154677
th: บ้านตาก

en: 1154689
th: เกาะสมุย

en: 1155139
th: บ้านโป่ง

en: 1156046
th: บ้านนาสาร

en: 1156257
th: บ้านนา

en: 1157683
th: บางแพ

en: 1166993
th: ราวัลปินดี

en: 1167528
th: เควตตา

en: 1168197
th: เปศวาร์

en: 1172451
th: ลาฮอร์

en: 1174872
th: การาจี

en: 1176615
th: อิสลามาบัด

en: 1180289
th: เดรากาซีข่าน

en: 118063
th: ซับซีวาร์

en: 1185186
th: คูมิลลา

en: 1185241
th: ธากา

en: 118743
th: แรชต์

en: 119505
th: กอซวีน

en: 1205733
th: จิตตะกอง

en: 1214520
th: เมดาน

en: 1215502
th: บันดาร์อาเจะห์

en: 1218667
th: มารี

en: 1228730
th: รัตนปุระ

en: 1241622
th: กัณฏิ

en: 1246294
th: กอลล์

en: 124665
th: มัชฮัด

en: 1248991
th: โคลัมโบ

en: 1251081
th: อนุราธปุระ

en: 1252416
th: ทิมพู

en: 1253102
th: วิศาขาปัตตนัม

en: 1253405
th: พาราณสี

en: 1255634
th: ศรีนคร

en: 1258315
th: รอร์เกละ

en: 1259385
th: พอร์ตแบลร์

en: 1260086
th: ปัฏนา

en: 1260607
th: ปณชี

en: 1261481
th: นิวเดลี

en: 1261977
th: นันเดด

en: 1263780
th: มังคาลอร์

en: 1264521
th: มทุไร

en: 1264527
th: เจนไน

en: 1264733
th: ลัคเนา

en: 1265873
th: โคชิโคด

en: 1269300
th: ชัมเศทปุระ

en: 1269515
th: ชัยปุระ

en: 1270642
th: คุร์เคาน์

en: 1270927
th: โคราฆปุระ

en: 1273294
th: เดลี

en: 1275004
th: โกลกาตา

en: 1275339
th: มุมไบ

en: 1275389
th: พุทธคยา

en: 1277333
th: บังคาลอร์

en: 1278094
th: อโยธยา

en: 1278710
th: อมฤตสาร์

en: 1279233
th: อัห์มดาบาด

en: 1280737
th: ลาซา

en: 1281673
th: เป่าซาน

en: 1282027
th: มาเล่

en: 1282898
th: โปขรา

en: 1283240
th: กาฐมาณฑุ

en: 128747
th: คาราจ

en: 1290596
th: ตองอู

en: 1293625
th: ทวาย

en: 1293960
th: ตองยี

en: 1298824
th: ย่างกุ้ง

en: 1298987
th: ปยินมะนา

en: 1300466
th: พะโค

en: 1307741
th: มิตจีนา

en: 1308465
th: เมาะลําเลิง

en: 1308522
th: โมนยวา

en: 1309793
th: เมะทีลา

en: 1311874
th: มัณฑะเลย์

en: 1319573
th: เกาะสอง

en: 1328218
th: พะโม

en: 141681
th: บันดาร์อับบาส

en: 146268
th: นิโคเซีย

en: 146384
th: ลีมาซอล

en: 146400
th: ลาร์นากา

en: 1496153
th: ออมสค์

en: 1496747
th: โนโวซีบีสค์

en: 1512569
th: ทาชเคนต์

en: 1513157
th: นามางกาน

en: 1519922
th: คืยซิลออร์ดา

en: 1519928
th: กุสตาไน

en: 1520240
th: ปัฟโลดาร์

en: 1524325
th: เอคีบาสตุซ

en: 1526384
th: อัลมาตี

en: 1527534
th: ออช

en: 1528121
th: คาราคอล

en: 1528675
th: บิชเคก

en: 1529102
th: อุรุมชี

en: 1529401
th: คาราเมย์

en: 1546102
th: ปอโรฟร็องแซ

en: 1562798
th: วิญ

en: 1565022
th: ถูเสิ่วหมต

en: 1568510
th: สักซ้า

en: 1569684
th: เปล็ยกู

en: 1572151
th: ญาจาง

en: 1576303
th: หล่าวกาย

en: 1580240
th: เว้

en: 1580541
th: ฮอยอัน

en: 1581047
th: ห่าติ๋ญ

en: 1581130
th: ฮานอย

en: 1581298
th: ไฮฟอง

en: 1583477
th: เดียนเบียนฟู

en: 1601579
th: บ้านใหม่

en: 160196
th: โดโดมา

en: 160263
th: ดาร์-เอส-ซาลาม

en: 1604452
th: บ้านคลองบางเสาธง

en: 1604769
th: ยโสธร

en: 1604771
th: ยะหริ่ง

en: 1604870
th: ยะลา

en: 1605018
th: วิเศษชัยชาญ

en: 1605024
th: วิเชียรบุรี

en: 1605069
th: วารินชําราบ

en: 1605102
th: วังสะพุง

en: 1605118
th: วังน้อย

en: 1605119
th: วังน้ําเย็น

en: 1605215
th: อุตรดิตถ์

en: 1605221
th: อุทัยธานี

en: 1605239
th: อุดรธานี

en: 1605245
th: เทศบาลนครอุบลราชธานี

en: 1605509
th: ท่าเรือ

en: 1605538
th: ทับคล้อ

en: 1605601
th: ท่าใหม่

en: 1605677
th: ท่าบ่อ

en: 1605754
th: ตะพานหิน

en: 1605957
th: ตากใบ

en: 1606030
th: สุรินทร์

en: 1606033
th: สุพรรณบุรี

en: 1606050
th: สุไหงโก-ลก

en: 1606147
th: สงขลา

en: 1606239
th: ศรีสะเกษ

en: 1606250
th: ศรีราชา

en: 1606270
th: สิงห์บุรี

en: 1606343
th: เซกา

en: 1606350
th: สว่างแดนดิน

en: 1606376
th: สตูล

en: 1606386
th: สัตหีบ

en: 1606586
th: สมุทรสงคราม

en: 1606588
th: สมุทรสาคร

en: 1606590
th: สมุทรปราการ

en: 1606638
th: สามพราน

en: 1606790
th: สกลนคร

en: 1606807
th: สระแก้ว

en: 1606939
th: สะเดา

en: 1607001
th: ร้อยเอ็ด

en: 1607017
th: ระยอง

en: 1607068
th: ระโนด

en: 1607083
th: ระแงะ

en: 1607280
th: ปราจีนบุรี

en: 1607435
th: ภูกระดึง

en: 1607439
th: ภูเขียว

en: 1607508
th: อําเภอพระประแดง

en: 1607512
th: พระพุทธบาท

en: 1607532
th: เทศบาลนครพระนครศรีอยุธยา

en: 1607552
th: แพร่

en: 1607708
th: พิษณุโลก

en: 1607725
th: พิจิตร

en: 1607730
th: พิบูลมังสาหาร

en: 1607737
th: เพชรบูรณ์

en: 1607779
th: พัทลุง

en: 1607793
th: พานทอง

en: 1607801
th: พนมสารคาม

en: 1607838
th: พนัสนิคม

en: 1607865
th: ผักไห่

en: 1607978
th: ปัตตานี

en: 1607983
th: ปทุมธานี

en: 1608033
th: ปากพนัง

en: 1608048
th: ปากเกร็ด

en: 1608057
th: ปากช่อง

en: 1608133
th: เทศบาลนครนนทบุรี

en: 1608136
th: โนนสูง

en: 1608191
th: หนองไผ่

en: 1608232
th: เทศบาลเมืองหนองคาย

en: 1608239
th: หนองแค

en: 1608269
th: หนองบัวลําภู

en: 1608409
th: นราธิวาส

en: 1608424
th: นางรอง

en: 1608452
th: น่าน

en: 1608462
th: น้ําโสม

en: 1608527
th: นครสวรรค์

en: 1608529
th: นครราชสีมา

en: 1608531
th: นครพนม

en: 1608534
th: นครปฐม

en: 1608539
th: นครนายก

en: 1608541
th: นครหลวง

en: 1608597
th: มุกดาหาร

en: 1608900
th: มหาสารคาม

en: 1609032
th: ลพบุรี

en: 1609043
th: หล่มสัก

en: 1609071
th: เลย

en: 1609278
th: แหลมสิงห์

en: 1609324
th: กุดจับ

en: 1609345
th: กุฉินารายณ์

en: 1609350
th: กรุงเทพมหานคร

en: 1609395
th: กระทุ่มแบน

en: 1609610
th: ต.แกลง

en: 1609776
th: ขอนแก่น

en: 1609795
th: ครบุรี

en: 1609899
th: คลองหลวง

en: 1609990
th: เขาวง

en: 1610185
th: เกษตรวิสัย

en: 1610187
th: เกษตรสมบูรณ์

en: 1610227
th: กันทรลักษณ์

en: 1610459
th: กมลาไสย

en: 1610469
th: กาฬสินธุ์

en: 1610503
th: แก่งคอย

en: 1610505
th: แก้งคร้อ

en: 1610538
th: กบินทร์บุรี

en: 1610780
th: หาดใหญ่

en: 1610940
th: เดชอุดม

en: 1610943
th: เด่นชัย

en: 1610963
th: ด่านขุนทด

en: 1611026
th: ชุมแพ

en: 1611106
th: ชนแดน

en: 1611110
th: ชลบุรี

en: 1611135
th: โชคชัย

en: 1611269
th: จันทบุรี

en: 1611407
th: ชัยภูมิ

en: 1611416
th: ชัยนาท

en: 1611439
th: เมืองฉะเชิงเทรา

en: 1611453
th: บุรีรัมย์

en: 1611492
th: บัวใหญ่

en: 1611635
th: อําเภอเบตง

en: 1614295
th: พัทยา

en: 1614336
th: บ้านพันดอน

en: 1614455
th: บ้านไผ่

en: 1614465
th: บ้านแพ้ว

en: 1616658
th: บ้านหมอ

en: 1619276
th: บางระกํา

en: 1619281
th: บางระจัน

en: 1619363
th: บางปะกง

en: 1619369
th: บางปะอิน

en: 1619400
th: บางมูลนาก

en: 1619415
th: บางเลน

en: 1619434
th: บางกรวย

en: 1619437
th: บางกระทุ่ม

en: 1619602
th: บางบัวทอง

en: 1619616
th: บางบาล

en: 1619650
th: บ้านดุง

en: 1620254
th: บ้านฉาง

en: 1620371
th: บ้านบึง

en: 1620442
th: บ้านตลาดบึง

en: 1620919
th: บางบ่อ

en: 1621020
th: อําเภออรัญประทศ

en: 1621060
th: อํานาจเจริญ

en: 1621177
th: ยอกยาการ์ตา

en: 162183
th: อาชกาบัต

en: 1625822
th: สุราบายา

en: 1627896
th: เซมารัง

en: 1629001
th: ซามารินดา

en: 1630789
th: ปนตีอานัก

en: 1633070
th: ปาเล็มบัง

en: 1633419
th: ปาดัง

en: 1636544
th: มานาโด

en: 1640344
th: เก็นดารี

en: 1642911
th: จาการ์ตา

en: 1645457
th: ดิลี

en: 1649539
th: บาวคาว

en: 1650357
th: บันดุง

en: 1650527
th: บาลิก์ปาปัน

en: 1651944
th: เวียงจันทน์

en: 1653316
th: แขวงสะหวันนะเขต

en: 1654379
th: ปากเซ

en: 1655559
th: หลวงพระบาง

en: 1668341
th: ไทเป

en: 1668355
th: ไถหนัน

en: 1675151
th: นครซินจู๋

en: 1679980
th: วีกัน

en: 1684712
th: ตักโลบัน

en: 169577
th: ฮอมส์

en: 170063
th: อะเลปโป

en: 1701668
th: มะนิลา

en: 170654
th: ดามัสกัส

en: 1728930
th: บาเกียว

en: 1732752
th: ยะโฮร์บาห์รู

en: 1734052
th: ซันดากัน

en: 1734599
th: กัวลากังซาร์

en: 1734634
th: อีโปห์

en: 1734705
th: กัวลาตรังกานู

en: 1734810
th: สเรมบัน

en: 1734971
th: ปกัน

en: 1735076
th: บัตเตอร์เวิร์ท

en: 1735106
th: จอร์จทาวน์

en: 1735161
th: กัวลาลัมเปอร์

en: 1735227
th: กวนตัน

en: 1735634
th: กูชิง

en: 1736309
th: อลอร์สตาร์

en: 1736376
th: โกตาบารู

en: 1784185
th: ยู่ซี

en: 1784658
th: เจิ้งโจว

en: 1784841
th: เจาทง

en: 1785710
th: เชียงรุ้ง

en: 1790353
th: เสียนหยาง

en: 1790630
th: ซีอาน

en: 1790645
th: เซี่ยเหมิน

en: 1790923
th: อู๋ซี

en: 1791247
th: อู่ฮั่น

en: 1791673
th: เวยไห่

en: 1792947
th: เทียนจิน

en: 1793511
th: ไท่หยวน

en: 1795270
th: ฉือเจียจวง

en: 1795565
th: เซินเจิ้น

en: 1795940
th: ซัวเถา

en: 1796236
th: เซี่ยงไฮ้

en: 1796556
th: ซานย่า

en: 1797318
th: ฉู่จิ้ง

en: 1797353
th: เฉวียนโจว

en: 1797929
th: ชิงเต่า

en: 1799397
th: หนิงปัว

en: 1799722
th: หนานทง

en: 1799869
th: หนานหนิง

en: 1799962
th: หนานจิง

en: 1801792
th: ลกเอี๋ยง

en: 1804430
th: หลานโจว

en: 1804651
th: คุนหมิง

en: 1804879
th: ไคเฟิง

en: 1805753
th: จี่หนาน

en: 1808722
th: เหอเฝย์

en: 1808926
th: หางโจว

en: 1809461
th: กุ้ยหยาง

en: 1809498
th: กุ้ยหลิน

en: 1809858
th: กว่างโจว

en: 1813253
th: ลี่เจียง

en: 1814087
th: ต้าเหลียน

en: 1814906
th: ฉงชิ่ง

en: 1815286
th: เฉิงตู

en: 1815395
th: แต้จิ๋ว

en: 1815577
th: ฉางชา

en: 1816670
th: ปักกิ่ง

en: 1816971
th: เป่าติ้ง

en: 1819729
th: ฮ่องกง

en: 1820187
th: เซอเรีย

en: 1820906
th: บันดาร์เสรีเบกาวัน

en: 1821306
th: พนมเปญ

en: 1822214
th: เสียมราฐ

en: 1831142
th: สีหนุวิลล์

en: 1831797
th: พระตะบอง

en: 1835329
th: แทกู

en: 1835553
th: ซูว็อน

en: 1835848
th: โซล

en: 1838524
th: ปูซาน

en: 1839652
th: โอซัน

en: 1839726
th: อาซัน

en: 1841810
th: ควังจู

en: 1841811
th: ควังจู

en: 1843564
th: อินช็อน

en: 1846986
th: อันดง

en: 184745
th: ไนโรบี

en: 1847963
th: อะสึงิ

en: 1847966
th: อะกะชิ

en: 1848004
th: ซะมะ

en: 1848055
th: เกะโระ

en: 1848096
th: ยูกิ

en: 1848313
th: โยะโกะซุกะ

en: 1848354
th: โยะโกะฮะมะ

en: 1848373
th: ยกไกชิ

en: 1849186
th: อุระยะซุ

en: 1849372
th: อุจิ

en: 1849407
th: อุเอะโนะฮะระ

en: 1849498
th: อุเบะ

en: 1849814
th: โทะโยะตะ

en: 1849845
th: โทะโยะกะวะ

en: 1849846
th: โทะโยะฮะชิ

en: 1849892
th: ทตโตะริ

en: 1850147
th: โตเกียว

en: 1850181
th: โทะโกะโระซะวะ

en: 1850185
th: โทะโกะนะเมะ

en: 1850523
th: ทะเตะยะมะ

en: 1850892
th: ทะกะยะมะ

en: 1851002
th: ทะกะซะกิ

en: 1851012
th: ทะกะระซุกะ

en: 1851100
th: ทะกะมะสึ

en: 1851483
th: ซุอิตะ

en: 1851717
th: ชิซุโอะกะ

en: 1852225
th: ชิโมะโนะเซะกิ

en: 1852899
th: ซะเซะโบะ

en: 1853081
th: ซะกุ

en: 1853303
th: ซะงะ

en: 1853564
th: โอสึกิ

en: 1853574
th: โอสึ

en: 1853677
th: โอตะ

en: 1853909
th: โอซะกะ

en: 1854093
th: โอมุระ

en: 1854162
th: โอเมะ

en: 1854376
th: โอะกะซะกิ

en: 1854747
th: โอะดะวะระ

en: 1854803
th: โอบุ

en: 1854849
th: โอะบะมะ

en: 1854902
th: นุมะซุ

en: 1855078
th: โนะดะ

en: 1855395
th: นิกโก

en: 1855753
th: นะกะสึงะวะ

en: 1856057
th: นะโงะยะ

en: 1856184
th: นะงะเระยะมะ

en: 1856199
th: นะงะโอะกะ

en: 1856367
th: มุซะชิโนะ

en: 1856584
th: โมะริงุจิ

en: 1856775
th: มิยะโกะโนะโจ

en: 1856977
th: มิชิมะ

en: 1857276
th: มิกิ

en: 1857519
th: มะสึโมะโตะ

en: 1857550
th: มะสึเอะ

en: 1857553
th: มะสึโดะ

en: 1857766
th: ไมซุรุ

en: 1857871
th: มะชิดะ

en: 1857910
th: เคียวโตะ

en: 1858088
th: คุรุเมะ

en: 1858296
th: คุเระ

en: 1858311
th: คุระชิกิ

en: 1858428
th: คุมะงะยะ

en: 1858729
th: โคะชิงะยะ

en: 1858926
th: โคะมะกิ

en: 1858964
th: โคะกุบุนจิ

en: 1859100
th: โคฟุ

en: 1859171
th: โคเบะ

en: 1859307
th: คิตะกีวชู

en: 1859319
th: คิตะกะตะ

en: 1859393
th: คิซะระซุ

en: 1859642
th: คะวะซะกิ

en: 1859730
th: คะวะงุชิ

en: 1859740
th: คะวะโงะเอะ

en: 1859884
th: คะซุกะเบะ

en: 1859891
th: คะซุไง

en: 1859924
th: คะชิวะ

en: 1860635
th: คะเมะโอะกะ

en: 1860672
th: คะมะกุระ

en: 1860871
th: คะโดะมะ

en: 1861084
th: อิซุโมะ

en: 1861171
th: อิวะตะ

en: 1861290
th: อิโต

en: 1861310
th: อิตะมิ

en: 1861436
th: อิเซะซะกิ

en: 1861528
th: อินุยะมะ

en: 1861641
th: อินะ

en: 1861749
th: อิโกะมะ

en: 1861864
th: อีดะ

en: 1861949
th: อิชิโนะมิยะ

en: 1862033
th: อิบะระกิ

en: 1862415
th: ฮิโรชิมา

en: 1862462
th: ฮิระสึกะ

en: 1862555
th: ฮิระโดะ

en: 1862599
th: ฮิโนะ

en: 1862627
th: ฮิเมะจิ

en: 1863018
th: ฮะสึไกชิ

en: 1863289
th: ฮะมะมะสึ

en: 1863431
th: ฮะดะโนะ

en: 1863440
th: ฮะชิโอจิ

en: 1863592
th: โกะโจ

en: 1863713
th: ฟุตสึ

en: 1863917
th: ฟุกุยะมะ

en: 1863945
th: ฟุกุโระอิ

en: 1864009
th: ฟุกุชิยะมะ

en: 1864092
th: ฟุจิซะวะ

en: 1864105
th: ฟุจิโนะมิยะ

en: 1864134
th: ฟุจิ

en: 1864557
th: ชิโนะ

en: 1864624
th: ชิงะซะกิ

en: 1864637
th: ชิชิบุ

en: 1864945
th: อะตะมิ

en: 1865294
th: อันโจ

en: 1871859
th: เปียงยาง

en: 1886760
th: ซูโจว

en: 1894616
th: โอะกินะวะ

en: 1907148
th: ฟุสซะ

en: 1907299
th: อะซะกะ

en: 1907307
th: คิมิสึ

en: 1907309
th: มิอุระ

en: 1926099
th: มะสึยะมะ

en: 198629
th: เอลโดเรต

en: 2013348
th: วลาดีวอสตอค

en: 202061
th: คิกาลี

en: 2023469
th: อีร์คุตสค์

en: 2026609
th: บลาโกเวชเชนสค์

en: 2028462
th: อูลานบาตอร์

en: 2034937
th: เสิ่นหยาง

en: 2035265
th: ฉีฉีฮาร์

en: 2036892
th: ฮูฮอต

en: 2037013
th: ฮาร์บิน

en: 2037886
th: ตานตง

en: 2044757
th: ช็องจิน

en: 2063523
th: เพิร์ท

en: 2073124
th: ดาร์วิน

en: 2078025
th: แอดิเลด

en: 2081986
th: ปาลีกีร์

en: 2082600
th: จายาปุระ

en: 2088122
th: พอร์ตมอร์สบี

en: 2108502
th: โฮนีอารา

en: 2110498
th: โยะเนะซะวะ

en: 2110579
th: ยะชิมะตะ

en: 2110729
th: โทะริเดะ

en: 2110774
th: โทงะเนะ

en: 2111018
th: ชิโระอิ

en: 2111220
th: ซะกุระ

en: 2111684
th: นะริตะ

en: 2111834
th: โมะริโอะกะ

en: 2111855
th: โมะบะระ

en: 2112141
th: โคริยะมะ

en: 2112309
th: คะสึอุระ

en: 2112455
th: คะกุดะ

en: 2112539
th: อิวะกิ

en: 2112576
th: อิชิโนะมะกิ

en: 2112664
th: อิชิฮะระ

en: 2112708
th: ฮิตะชิ

en: 2112758
th: ฮิงะชิเนะ

en: 2112823
th: ฮะนะมะกิ

en: 2113077
th: อะซะฮิ

en: 2122104
th: ปิตราปัฟลัฟสค์-คัมชัตสกี

en: 2127515
th: วักกะไน

en: 2127733
th: โทะมะโกะไม

en: 2127878
th: มุสึ

en: 2128295
th: ซัปโปะโระ

en: 2128574
th: โอะตะรุ

en: 2128787
th: โอดะเตะ

en: 2128815
th: โอะบิฮิโระ

en: 2128975
th: เนะมุโระ

en: 2128983
th: นะโยะโระ

en: 2129101
th: มุโระรัง

en: 2129376
th: คุชิโระ

en: 2129395
th: คุโระอิชิ

en: 2129537
th: คิตะมิ

en: 2130054
th: คิตะฮิโระชิมะ

en: 2130057
th: ฮิโระซะกิ

en: 2130188
th: ฮะโกะดะเตะ

en: 2130452
th: ชิโตะเซะ

en: 2130629
th: อะซะฮิกะวะ

en: 2130741
th: อะบะชิริ

en: 2131612
th: โกะโชะงะวะระ

en: 2139521
th: นูเมอา

en: 2147714
th: ซิดนีย์

en: 2158177
th: เมลเบิร์น

en: 2163355
th: โฮบาร์ต

en: 2172517
th: แคนเบอร์รา

en: 2174003
th: บริสเบน

en: 2179537
th: เวลลิงตัน

en: 2189529
th: อินเวอร์คาร์กิลล์

en: 2192362
th: ไครสต์เชิร์ช

en: 2193733
th: โอกแลนด์

en: 2198148
th: ซูวา

en: 2210247
th: ตริโปลี

en: 2220957
th: ยาอุนเด

en: 2232593
th: ดูอาลา

en: 223817
th: จิบูตี

en: 2240449
th: ลูอันดา

en: 2253354
th: ดาการ์

en: 2262912
th: ซิงตรา

en: 2262963
th: ซือตูบัล

en: 2267057
th: ลิสบอน

en: 2267827
th: ฟุงชาล

en: 2274895
th: มันโรเวีย

en: 2279755
th: ยามุสซุโกร

en: 2290956
th: บัวเก

en: 2293538
th: อาบีจาน

en: 2294206
th: วา

en: 2295458
th: เซกันดี-ตาโกราดี

en: 2306104
th: อักกรา

en: 2309527
th: มาลาโบ

en: 2314302
th: กินชาซา

en: 232422
th: กัมปาลา

en: 2332459
th: เลกอส

en: 2347283
th: เบนินซิตี

en: 2352778
th: อาบูจา

en: 2357048
th: วากาดูกู

en: 2358946
th: คูดูกู

en: 2365267
th: โลเม

en: 2374775
th: บิสเซา

en: 2392087
th: ปอร์โต-โนโว

en: 2399697
th: ลีเบรอวิล

en: 2409306
th: ฟรีทาวน์

en: 2410763
th: เซาตูเม

en: 241131
th: วิกตอเรีย

en: 2413876
th: บันจูล

en: 2427455
th: มูนดู

en: 2437798
th: ซินเดอร์

en: 2440485
th: นีอาเม

en: 2449067
th: ทิมบักตู

en: 2457163
th: กาโอ

en: 2464470
th: ตูนิส

en: 2467454
th: สฟักซ์

en: 2468353
th: กัฟซา

en: 2468369
th: กาแบ็ส

en: 2475687
th: ตเลมเซน

en: 2485801
th: วาร์กลา

en: 2485926
th: ออราน

en: 2503769
th: บลีดา

en: 250441
th: อัมมาน

en: 2507480
th: แอลเจียร์

en: 2508813
th: อาดราร์

en: 2509954
th: บาเลนเซีย

en: 2510409
th: โตเลโด

en: 2510693
th: ตาลาเบราเดลาเรย์นา

en: 2510911
th: เซบียา

en: 2511174
th: ซานตากรุซเดเตเนรีเฟ

en: 2511306
th: ซานลูการ์เดบาร์ราเมดา

en: 2513947
th: เมลียา

en: 2514256
th: มาลากา

en: 2517117
th: กรานาดา

en: 2518207
th: เอลปวยร์โตเดซานตามารีอา

en: 2518505
th: เอลดา

en: 2518559
th: เอลเช

en: 2519240
th: กอร์โดบา

en: 2520493
th: กัลบีอา

en: 2520600
th: กาดิซ

en: 2520611
th: กาเซเรส

en: 2521978
th: อาลีกันเต

en: 2523083
th: ซีรากูซา

en: 2524881
th: โกรโตเน

en: 2525473
th: กาลยารี

en: 2538475
th: ราบัต

en: 2541479
th: นาดอร์

en: 2543549
th: ลารัช

en: 2550078
th: แอลฌาดีดา

en: 255274
th: ไพรีอัส

en: 2553604
th: กาซาบล็องกา

en: 2562305
th: วัลเลตตา

en: 2610613
th: ไวเล

en: 2611396
th: ทอร์สเฮาน์

en: 2614481
th: รอสกิลด์

en: 2615006
th: ราเนอส์

en: 2615876
th: โอเดนเซ

en: 2618425
th: โคเปนเฮเกน

en: 2618528
th: คอเลง

en: 2619771
th: ฮอร์เซนส์

en: 2620473
th: เฮลซิงเงอร์

en: 2622447
th: เอสบีเยร์

en: 2624886
th: ออลบอร์

en: 2633352
th: ยอร์ก

en: 2633563
th: วุร์สเตอร์

en: 2633691
th: วุลเวอร์แฮมป์ตัน

en: 2633858
th: วินเชสเตอร์

en: 2634491
th: เวสต์บรอมมิช

en: 2636389
th: สวินดัน

en: 2636432
th: สวอนซี

en: 2636769
th: สเตาร์บริดจ์

en: 2636882
th: สต็อกพอร์ต

en: 2636910
th: สเตอร์ลิง

en: 2636940
th: สตีเวนิจ

en: 2637487
th: เซาแทมป์ตัน

en: 2638077
th: เชฟฟีลด์

en: 2638664
th: ซอลส์บรี

en: 2638978
th: รักบี้

en: 2639996
th: พอร์ตสมัท

en: 2640194
th: พลิมัท

en: 2640729
th: อ๊อกซฟอร์ด

en: 2641022
th: โอลดัม

en: 2641181
th: นอริช

en: 2641598
th: นิวพอร์ต

en: 2641673
th: นิวคาสเซิลอะพอนไทน์

en: 2642607
th: มิดเดิลส์เบรอ

en: 2643123
th: แมนเชสเตอร์

en: 2643567
th: ลัฟบะระ

en: 264371
th: เอเธนส์

en: 2643743
th: ลอนดอน

en: 2644210
th: ลิเวอร์พูล

en: 2644487
th: ลิงคอล์น

en: 2644668
th: เลสเตอร์

en: 2644688
th: ลีดส์

en: 2646057
th: อิปสวิช

en: 2646088
th: อินเวอร์เนสส์

en: 2646914
th: ไฮวิคัมบ์

en: 2646976
th: ไฮบรี

en: 2647074
th: เฮริฟอร์ด

en: 2647400
th: ฮาร์ตลีพูล

en: 2648404
th: กลอสเตอร์

en: 2648579
th: กลาสโกว์

en: 2649692
th: แฟร์อัม

en: 2649808
th: เอ็กซิเตอร์

en: 2650225
th: เอดินบะระ

en: 2650628
th: เดอรัม

en: 2650732
th: ดันเฟิร์มลิน

en: 2650752
th: ดันดี

en: 2650839
th: ดัดลีย์

en: 2651123
th: ดองคัสเตอร์

en: 2651347
th: ดาร์บี

en: 2651715
th: คัมเบอร์นอลด์

en: 2652221
th: คอเวนทรี

en: 2653192
th: ชิชิสเตอร์

en: 2653228
th: เชสเตอร์

en: 2653261
th: เชลต์นัม

en: 2653775
th: คาร์ไลล์

en: 2653822
th: คาร์ดิฟฟ์

en: 2653941
th: เคมบริดจ์

en: 2654675
th: บริสตอล

en: 2654710
th: ไบรตัน

en: 2655095
th: โบร์นมัท

en: 2655237
th: โบลตัน

en: 2655459
th: แบล็กพูล

en: 2655524
th: แบล็กเบิร์น

en: 2655603
th: เบอร์มิงแฮม

en: 2655613
th: เบอร์เคนเฮด

en: 2655984
th: เบลฟัสต์

en: 2656173
th: บาธ

en: 2657324
th: แอนโดเวอร์

en: 2657832
th: แอเบอร์ดีน

en: 2657896
th: ซูริก

en: 2658145
th: เวอแว

en: 2658761
th: ชาฟฟ์เฮาเซิน

en: 2659994
th: โลซาน

en: 2661169
th: คูร์

en: 2661552
th: เบิร์น

en: 2661604
th: บาเซิล

en: 2661881
th: อาเรา

en: 2663536
th: เวกเชอ

en: 2664454
th: เวสเตโรส

en: 2666199
th: อุปซอลา

en: 2667303
th: ตรอลเฮตตัน

en: 266826
th: ตริโปลี

en: 2673730
th: สตอกโฮล์ม

en: 2676176
th: เซอเดอร์เตลเย

en: 268064
th: ไซดอน

en: 2686469
th: เอิร์นเชิลส์วีก

en: 2686657
th: เออเรบรู

en: 2688368
th: นอร์เชอปิง

en: 2693678
th: ลุนด์

en: 2694762
th: ลินเชอปิง

en: 2699310
th: คริสเตียนสตัด

en: 2701713
th: คาร์ลสกรูนา

en: 2702261
th: คาลมาร์

en: 2702979
th: เยินเชอปิง

en: 2706767
th: เฮลซิงบอรย์

en: 2708365
th: ฮาล์มสตา

en: 2711537
th: กอเทนเบิร์ก

en: 2712414
th: เยฟเล

en: 2715459
th: ฟาลุน

en: 2720501
th: บูโรส

en: 2729907
th: ลองเยียร์เบียน

en: 2743477
th: ซโวลเลอ

en: 2745912
th: ยูเทรกต์

en: 2746301
th: ทิลบืร์ก

en: 2747596
th: สกีดาม

en: 2747891
th: รอตเทอร์ดาม

en: 2747930
th: โรเซนดาล

en: 2748413
th: ปืร์เมอแร็นด์

en: 2750053
th: เนเมเกน

en: 2751283
th: มาสทริชท์

en: 2751773
th: ไลเดิน

en: 2751792
th: เลวาร์เดิน

en: 2753638
th: โฮร์น

en: 2754447
th: เฮลมอนด์

en: 2755420
th: เกาดา

en: 2755616
th: เคเลน

en: 2756071
th: เอนสเกเด

en: 2756253
th: ไอนด์โฮเวน

en: 2756987
th: เดเวนเตอร์

en: 2758012
th: กาเปเลออานเดอไอเซิล

en: 2758401
th: เบรดา

en: 2759633
th: อาสเซิน

en: 2759706
th: อาเพลโดร์น

en: 2759794
th: อัมสเตอร์ดัม

en: 2761369
th: เวียนนา

en: 2762372
th: ฟิลลาค

en: 2766429
th: ซังท์เพิลเทิน

en: 2766824
th: ซาลซ์บูร์ก

en: 276781
th: เบรุต

en: 2772400
th: ลินซ์

en: 2775220
th: อินส์บรุค

en: 2778067
th: กราซ

en: 2781503
th: เบรเกนซ์

en: 2783188
th: โซนโฮเฟิน

en: 2785123
th: อุกล์

en: 2785341
th: ตูร์แน

en: 2785389
th: โตงเงอเริน

en: 2785612
th: เทิสเซินเดอร์โล

en: 2786545
th: ซินต์-เตรยเดิน

en: 2786824
th: เซอแร็ง

en: 2787149
th: สการ์เบก

en: 2790471
th: นามูร์

en: 2790869
th: มงส์

en: 2791537
th: เมเคอเลิน

en: 2791961
th: มาสเมเคอเลิน

en: 2791964
th: มาไซก์

en: 2792179
th: โลมเมิล

en: 2792413
th: ลีแยฌ

en: 2794055
th: คอร์ทไรค์

en: 2796491
th: ฮัสเซลท์

en: 2797656
th: เกนต์

en: 2799397
th: ดีสต์

en: 2800481
th: ชาร์เลอรัว

en: 2800866
th: บรัสเซลส์

en: 2800931
th: บรูช

en: 2801924
th: บิลเซิน

en: 2802170
th: เบอริงเคน

en: 2803138
th: แอนต์เวิร์ป

en: 2803201
th: อันเดอร์เลคต์

en: 2805615
th: เวือร์ซบูร์ก

en: 2805753
th: วุพเพอร์ทัล

en: 2809346
th: วีสบาเดิน

en: 2809889
th: เวทซลาร์

en: 281184
th: เยรูซาเลม

en: 2812482
th: ไวมาร์

en: 2818067
th: อือแทร์เซิน

en: 2820256
th: อุล์ม

en: 2820860
th: ทือบิงเงิน

en: 2821164
th: เทรียร์

en: 282239
th: รอมัลลอฮ์

en: 2824948
th: ซูล

en: 2825297
th: ชตุทท์การ์ท

en: 2830582
th: ชไปเออร์

en: 2831580
th: โซลิงเงิน

en: 2834282
th: ชเวริน

en: 2835482
th: ชเวบิชกมึนด์

en: 2842647
th: ซาร์บรึคเคิน

en: 2844588
th: รอสทอค

en: 285066
th: ฮีบรอน

en: 2853292
th: เพลาเอิน

en: 2855328
th: พาสเซา

en: 2855745
th: ปาเดอร์บอร์น

en: 285787
th: คูเวตซิตี

en: 2861650
th: นูเรมเบิร์ก

en: 2864435
th: นอยน์เคียร์เชิน

en: 2867714
th: มิวนิก

en: 2869894
th: เมินเชนกลัดบัค

en: 2870221
th: เมิร์ส

en: 2871039
th: มินเดิน

en: 2872155
th: ไมเซน

en: 287286
th: มัสกัต

en: 2873891
th: มันไฮม์

en: 2874225
th: ไมนซ์

en: 2874545
th: มักเดบูร์ก

en: 2875392
th: ลุดวิจส์บูร์ก

en: 2875601
th: ลือเบค

en: 2878234
th: เลเฟอร์คูเซิน

en: 2879139
th: ไลป์ซิก

en: 2881485
th: ลันด์สฮูท

en: 2884509
th: เครเฟลด์

en: 2886242
th: โคโลญ

en: 2891122
th: คีล

en: 2892518
th: คัสเซิล

en: 2894003
th: ไกเซอร์สเลาเทิร์น

en: 290030
th: โดฮา

en: 290340
th: มานามา

en: 2906595
th: เฮเมอร์

en: 2910831
th: ฮันโนเวอร์

en: 2911298
th: ฮัมบูร์ก

en: 2913366
th: กือเทอร์สโล

en: 2913433
th: กึสโทรว์

en: 2918632
th: เกิททิงเงิน

en: 2920512
th: กีสเซิน

en: 2921466
th: เกลเซนเคียร์เคิน

en: 292223
th: ดูไบ

en: 2923507
th: ฟึสเซิน

en: 2925533
th: แฟรงค์เฟิร์ต

en: 292672
th: ชาร์จาห์

en: 2928810
th: เอสเซิน

en: 2929670
th: แอร์ฟูร์ท

en: 292968
th: อาบูดาบี

en: 293397
th: เทลอาวีฟ

en: 2934246
th: ดึสเซลดอร์ฟ

en: 2934691
th: ดืสบูร์ก

en: 2935022
th: เดรสเดิน

en: 2935517
th: ดอร์ทมุนด์

en: 2937936
th: เดทมอลด์

en: 2939811
th: คอทท์บุส

en: 2939951
th: โคบูร์ก

en: 2940132
th: เคมนิทซ์

en: 2940213
th: เซลเลอ

en: 2940231
th: คัสทรอพ-เราเซิล

en: 294071
th: นาตาเนีย

en: 2944388
th: เบรเมิน

en: 2946447
th: บอนน์

en: 2947416
th: โบคุม

en: 294801
th: ไฮฟา

en: 2950159
th: เบอร์ลิน

en: 2951881
th: เบาท์เซิน

en: 2952984
th: บัมแบร์ก

en: 2953436
th: บัดฮอมบูร์กฟอร์เดอร์เฮอเออ

en: 2954172
th: เอาก์สบูร์ก

en: 295530
th: เบียร์ชีบา

en: 2960316
th: ลักเซมเบิร์ก

en: 2964506
th: ดูนเลเร

en: 2964574
th: ดับลิน

en: 2965140
th: คอร์ก

en: 2968515
th: วีลเนิฟว์-ซูร์-ล็อต

en: 2971041
th: วาล็องเซียน

en: 2971549
th: ทรัว

en: 2972284
th: ตูร์กวง

en: 2972315
th: ตูลูซ

en: 2972328
th: ตูลง

en: 2973675
th: ซูว์แรน

en: 2973783
th: สทราซบูร์

en: 2977921
th: แซ็ง-นาแซร์

en: 2978640
th: แซ็ง-มาโล

en: 2978758
th: แซ็ง-โล

en: 2979783
th: แซ็ง-แฌร์แม็ง-อ็อง-แล

en: 2980291
th: แซ็งเตเตียน

en: 2980816
th: แซ็ง-ดีซีเย

en: 2980916
th: แซ็ง-เดอนี

en: 298117
th: วาน

en: 2982652
th: รูอ็อง

en: 2982681
th: รูแบ

en: 2983154
th: รอแดซ

en: 2983990
th: แรน

en: 2984114
th: แร็งส์

en: 2986140
th: ปงตวซ

en: 2986495
th: ปัวตีเย

en: 2987967
th: เปรีเกอ

en: 2988507
th: ปารีส

en: 2989317
th: ออร์เลอ็อง

en: 2989460
th: ออร็องฌ์

en: 2990363
th: นีม

en: 2990440
th: นิส

en: 2990474
th: เนอแวร์

en: 2992166
th: มงเปอลีเย

en: 2992771
th: มง-เดอ-มาร์ซ็อง

en: 2992938
th: มงเบลียาร์

en: 2993002
th: มงโตบ็อง

en: 2994160
th: แม็ส

en: 2995469
th: มาร์เซ

en: 2996882
th: มากง

en: 2996944
th: ลียง

en: 2998324
th: ลีล

en: 3002465
th: เลอปุย-อ็อง-เวอแล

en: 3003796
th: เลออาฟวร์

en: 3006787
th: ลารอแชล

en: 3007477
th: ล็อง

en: 3012664
th: อีซัวร์

en: 3019265
th: เอเวรอ

en: 3020839
th: ดร็องซี

en: 3021372
th: ดีฌง

en: 3024297
th: กอลมาร์

en: 3024635
th: แกลร์มง-แฟร็อง

en: 3026467
th: ชาทร์

en: 3027487
th: ชาลง-อ็อง-ช็องปาญ

en: 3028641
th: การ์กาซอน

en: 3028808
th: กาน

en: 3029162
th: กาแล

en: 3029241
th: ก็อง

en: 3031582
th: บอร์โด

en: 3032213
th: บลัว

en: 3033123
th: เบอซ็องซง

en: 3033791
th: แบลฟอร์

en: 3034475
th: บายอน

en: 3035681
th: อาวีญง

en: 3035843
th: โอแซร์

en: 3035883
th: โอเติง

en: 3036016
th: โอรียัก

en: 3036784
th: อารัส

en: 3037656
th: อ็องเฌ

en: 3037854
th: อาเมียง

en: 3038224
th: อาแล็ส

en: 3038230
th: อาล็องซง

en: 3038261
th: อาลบี

en: 3038634
th: อาแฌ็ง

en: 3042237
th: ดักลาส

en: 3042287
th: เซนต์ปีเตอร์พอร์ต

en: 3044310
th: โซมบอตเฮ

en: 3044774
th: เซเคซเฟเฮร์วาร์

en: 3050434
th: เคชเคเมต

en: 3052009
th: เจอร์

en: 3054643
th: บูดาเปสต์

en: 3057124
th: เตอร์นาวา

en: 3060972
th: บราติสลาวา

en: 3061186
th: บันสกาบิสตรีตซา

en: 3067421
th: ปรอสเตียยอฟ

en: 3067696
th: ปราก

en: 3068160
th: เปิลเซน

en: 3068582
th: ปาร์ดูบีตเซ

en: 3069011
th: ออลอโมตซ์

en: 3073699
th: กลาดโน

en: 3074967
th: ฮราเดตส์กราลอเว

en: 3075921
th: ฮาเวียชอฟ

en: 3076127
th: ฟรีเดก-มีสเตก

en: 3078610
th: เบอร์โน

en: 3080004
th: ชอรือ

en: 3080165
th: แชลอนากูรา

en: 3080251
th: เซอเกียร์ช

en: 3080985
th: ซาบเช

en: 3081368
th: วรอตสวัฟ

en: 3081741
th: ววอตซวาเวก

en: 3082707
th: วาลบ์จิก

en: 3082914
th: ทิคี

en: 3083271
th: ทอรูน

en: 3083955
th: ชฟีนออูอีชเช

en: 3084415
th: ซตแชลต์แซออปอลสกีแย

en: 308464
th: ไกเซรี

en: 3084840
th: สตาร์การ์ดชเชชีงสกี

en: 3086800
th: รูดาซลอนสกา

en: 3087584
th: ราชีบุร์ช

en: 3088065
th: ปรูดญิก

en: 3088171
th: พอซนาน

en: 3088972
th: ปียอตร์กุฟตรือบูนัลสกี

en: 3090048
th: ออปอเล

en: 3090436
th: นือซา

en: 3093133
th: วูช

en: 3093739
th: แลมบอร์ก

en: 3094086
th: กฟิดซึน

en: 3094788
th: กรัปกอวิตแซ

en: 3094802
th: กรากุฟ

en: 3095049
th: กอชาลิน

en: 3095795
th: กอวอบแชก

en: 3096003
th: กลุดช์บอร์ก

en: 3096372
th: แกนแจชึน-กอชแล

en: 3096472
th: คะโตวิตซ

en: 3097872
th: อีนอวรอตสวัฟ

en: 3098218
th: กรูจอนตส์

en: 3098722
th: กอร์ซูฟเวียลคอปอลสกี

en: 3099112
th: กเนียซนอ

en: 3099213
th: กวอกูฟ

en: 3099434
th: กดัญสก์

en: 3099759
th: เอลบลองก์

en: 3100946
th: เชนสโตโควา

en: 3102459
th: บแชก

en: 3103719
th: แบนจิน

en: 3104324
th: ซาราโกซา

en: 3105976
th: บีโก

en: 3106672
th: บายาโดลิด

en: 3109256
th: เซโกเบีย

en: 3109642
th: ซานเตียโกเดกอมโปสเตลา

en: 3114472
th: ปัมโปลนา

en: 3114711
th: โอเบียโด

en: 3117735
th: มาดริด

en: 3118150
th: โลโกรโญ

en: 3119841
th: อาโกรูญา

en: 3121424
th: คีคอน

en: 3121437
th: เคตาเฟ

en: 3124132
th: เกวงกา

en: 3127461
th: บูร์โกส

en: 3128026
th: บิลบาโอ

en: 3128760
th: บาร์เซโลนา

en: 3129028
th: บาดาโลนา

en: 3130616
th: อัลกาลาเดเอนาเรส

en: 3133880
th: ทรอนด์เฮม

en: 3133895
th: ทรมเซอ

en: 3143244
th: ออสโล

en: 314830
th: กาซีอันเตป

en: 315368
th: เอร์ซูรุม

en: 315373
th: เอร์ซินจาน

en: 3159016
th: ดรัมเมน

en: 3161732
th: แบร์เกน

en: 3165185
th: ตรีเอสเต

en: 3165524
th: ตูริน

en: 3168070
th: ซานมารีโน

en: 3169070
th: โรม

en: 317109
th: เดนิซลี

en: 3172394
th: เนเปิลส์

en: 3173435
th: มิลาน

en: 3176959
th: ฟลอเรนซ์

en: 3183719
th: วโลเรอ

en: 3183875
th: ติรานา

en: 3185728
th: ดูร์เรส

en: 3186573
th: เซนีตซา

en: 3186886
th: ซาเกร็บ

en: 3188434
th: อูซีตเซ

en: 3190586
th: สลาวอนสกีบรอด

en: 3191281
th: ซาราเยโว

en: 3191429
th: รูมา

en: 3193044
th: พอดกอรีตซา

en: 3193935
th: โอซีเยค

en: 3194351
th: นอวอเมสตอ

en: 3194360
th: นอวีซาด

en: 3194494
th: นิคซิค

en: 3196359
th: ลูบลิยานา

en: 3202641
th: เซตีเนีย

en: 3202781
th: เซเลีย

en: 3204222
th: บีฮาช

en: 3204541
th: บันยาลูกา

en: 321025
th: บิตลิส

en: 323786
th: อังการา

en: 3247449
th: อาเคิน

en: 325363
th: อาดานา

en: 331180
th: เมเคเล

en: 3348313
th: วัมบู

en: 3352136
th: วินด์ฮุก

en: 3369157
th: เคปทาวน์

en: 3370903
th: เจมส์ทาวน์

en: 3374333
th: ไปรอา

en: 3378644
th: จอร์จทาวน์

en: 3382160
th: กาแยน

en: 3383330
th: ปารามารีโบ

en: 3386496
th: เตเรซีนา

en: 3389353
th: ซังตาเรย์

en: 3390760
th: เรซีฟี

en: 3393536
th: โอลิงดา

en: 3395981
th: มาเซโอ

en: 3396016
th: มากาปา

en: 3397277
th: โจเอาเปสโซอา

en: 3399415
th: ฟอร์ตาเลซา

en: 3405870
th: เบเลง

en: 3413829
th: เรคยาวิก

en: 3421319
th: นุก

en: 3429577
th: เรซิสเตนเซีย

en: 3430863
th: มาร์เดลปลาตา

en: 3432043
th: ลาปลาตา

en: 343300
th: แอสมารา

en: 3435910
th: บัวโนสไอเรส

en: 3438735
th: เองการ์นาซีออง

en: 3439101
th: ซิวดัดเดลเอสเต

en: 3439389
th: อะซุนซิออง

en: 3440714
th: ซัลโต

en: 3440781
th: รีเบรา

en: 3441243
th: ไปย์ซันดู

en: 3441575
th: มอนเตวิเดโอ

en: 3445831
th: อูเบร์ลังเดีย

en: 3446621
th: เตออฟีลูโอโตนี

en: 3446682
th: เตาบาเต

en: 3448439
th: เซาเปาลู

en: 3449433
th: ซังตูส

en: 3450083
th: ซานตามาเรีย

en: 3450554
th: ซัลวาดอร์

en: 3451190
th: รีโอเดจาเนโร

en: 3452324
th: เปรซีเดงชีปรูเดงชี

en: 3452525
th: โปซูอาเลกรี

en: 3453186
th: โปนตากรอสซา

en: 3454857
th: ปาสซูฟูนดู

en: 3455671
th: โอรูเปรตู

en: 3456068
th: โนวูอัมบูร์กู

en: 3456500
th: มูเรียแอ

en: 3458575
th: ลีเมย์รา

en: 3459505
th: ชวีซ์ดีฟอรา

en: 3459925
th: เชกีตินโยนยา

en: 3460733
th: อีตาปิรูนา

en: 3462315
th: โกเวร์นาโดร์วาลาดาริส

en: 3462377
th: โกยาเนีย

en: 3463237
th: โฟลเรียนอโปลิส

en: 3464374
th: ดูกีจีกาเชียส

en: 3464975
th: กูรีตีบา

en: 3465038
th: กุยาบา

en: 3466698
th: กาตากวาซิส

en: 3466779
th: งูหางกระดิ่ง

en: 3466988
th: การาตีงกา

en: 3467747
th: กังปูกรังจี

en: 3469058
th: บราซีเลีย

en: 3469092
th: บรากังซาเปาลิสตา

en: 3470127
th: เบโลโอรีซอนชี

en: 3471872
th: อารากาจู

en: 3514783
th: เวรากรุซ

en: 3515001
th: ตุซตลากูตีเอร์เรซ

en: 3515302
th: โตลูกา

en: 3522507
th: วาฮากา

en: 3530580
th: ซิวดัดวิกโตเรีย

en: 3530597
th: เม็กซิโกซิตี

en: 3531023
th: เชตูมัล

en: 3531673
th: กังกุน

en: 3533462
th: อากาปุลโก

en: 3553478
th: ฮาวานา

en: 3564124
th: เซียนฟวยโกส

en: 3570675
th: ฟอร์-เดอ-ฟร็องส์

en: 3571824
th: แนสซอ

en: 3573197
th: แฮมิลตัน

en: 3573374
th: เดอะแวลลีย์

en: 3573890
th: พอร์ต-ออฟ-สเปน

en: 3575551
th: บาสแตร์

en: 3575635
th: โรโซ

en: 3576812
th: แคสตรีส์

en: 3577887
th: คิงส์ทาวน์

en: 3578069
th: พลิมัท

en: 3579732
th: บัส-แตร์

en: 358048
th: ดาเมียตตา

en: 3580661
th: จอร์จทาวน์

en: 3582672
th: เบลโมแพน

en: 3582677
th: เบลีซซิตี

en: 3583361
th: ซันซัลวาดอร์

en: 3598132
th: กัวเตมาลาซิตี

en: 3600949
th: เตกูซิกัลปา

en: 3601782
th: ซานเปโดรซูลา

en: 360502
th: ลักซอร์

en: 360630
th: ไคโร

en: 361055
th: อิสเมอิลีอา

en: 361058
th: อะเล็กซานเดรีย

en: 3617723
th: มาซายา

en: 3617763
th: มานากัว

en: 3621849
th: ซันโฮเซ

en: 3629710
th: ปวยร์โตไออากูโช

en: 3633009
th: มาราไกโบ

en: 3641351
th: เอลตีเกร

en: 3644768
th: กูมานา

en: 3646738
th: การากัส

en: 365137
th: ออมเดอร์มาน

en: 3652350
th: รีโอบัมบา

en: 3652462
th: กีโต

en: 3657509
th: กวายากิล

en: 3658666
th: เกวงกา

en: 3662574
th: รีอูบรังกู

en: 3662762
th: โปร์ตูเวลยู

en: 3671116
th: กิบโด

en: 3674962
th: เมเดยิน

en: 3685533
th: กูกูตา

en: 3687925
th: กาลี

en: 3688689
th: โบโกตา

en: 3689147
th: บาร์รังกียา

en: 3693345
th: ปูไกปา

en: 3693528
th: ปิวรา

en: 3696183
th: อีกีโตส

en: 3699088
th: กาฮามาร์กา

en: 3703443
th: ปานามาซิตี

en: 3718426
th: ปอร์โตแปรงซ์

en: 377039
th: พอร์ตซูดาน

en: 3832899
th: เบียดมา

en: 3833367
th: อูซัวยา

en: 3835869
th: ซานเตียโกเดลเอสเตโร

en: 3836846
th: ซานนีโกลาสเดโลสอาร์โรโยส

en: 3836873
th: ซานมีเกลเดตูกูมัน

en: 3838583
th: โรซารีโอ

en: 3839479
th: ราฟาเอลา

en: 3842670
th: โอลาบาร์รีอา

en: 3844421
th: เมนโดซา

en: 3860259
th: กอร์โดบา

en: 3868626
th: บัลปาราอีโซ

en: 3868707
th: บัลดีเบีย

en: 3870011
th: เตมูโก

en: 3870282
th: ตัลกาอัวโน

en: 3871336
th: ซันติอาโก

en: 3873775
th: รังกากวา

en: 3874119
th: กีโยตา

en: 3874787
th: ปุนตาอาเรนัส

en: 3882428
th: โลสอังเฮเลส

en: 3892870
th: กูรีโก

en: 3893629
th: โกกิมโบ

en: 3893894
th: กอนเซปซีออน

en: 3897347
th: กาลามา

en: 3899539
th: อันโตฟากัสตา

en: 3903987
th: ซูเกร

en: 3907584
th: โปโตซี

en: 3911925
th: ลาปาซ

en: 3919968
th: โกชาบัมบา

en: 3928128
th: ตักนา

en: 3931276
th: ปูโน

en: 3936456
th: ลิมา

en: 3939459
th: อวงไกย์โอ

en: 3941584
th: กุสโก

en: 3947322
th: อาเรกีปา

en: 3981609
th: ตีฮัวนา

en: 3991164
th: เกเรตาโร

en: 3993179
th: ปัตซ์กวาโร

en: 3995402
th: มอเรเลีย

en: 3995465
th: มอนเตร์เรย์

en: 3996069
th: เมคีกาลี

en: 4004898
th: เอร์โมซีโย

en: 4005270
th: กวานาคัวโต

en: 4005539
th: กวาดาลาฮารา

en: 4006702
th: เอนเซนาดา

en: 4012176
th: กูเลียกัน

en: 4019233
th: อากวัสกาเลียนเตส

en: 4032402
th: นูกูอะโลฟา

en: 4033936
th: ปาเปเอเต

en: 4034821
th: มาตา-อูตู

en: 4035413
th: อาปีอา

en: 4035715
th: อะวารัว

en: 4044012
th: ฮากาตญา

en: 4076784
th: มอนต์กอเมอรี

en: 415189
th: เอเดน

en: 4155966
th: ฟอร์ตลอเดอร์เดล

en: 4160021
th: แจ็กสันวิลล์

en: 4164138
th: ไมแอมี

en: 4167147
th: ออร์แลนโด

en: 4174715
th: แทลลาแฮสซี

en: 4174757
th: แทมปา

en: 4180439
th: แอตแลนตา

en: 418863
th: อิสฟาฮาน

en: 4236895
th: ดิเคเทอร์

en: 4250542
th: สปริงฟิลด์

en: 425378
th: บูจุมบูรา

en: 4257227
th: เอวันส์วิลล์

en: 4259418
th: อินเดียแนโพลิส

en: 4265737
th: เทร์เรโฮต

en: 4281730
th: วิชิทอ

en: 4292188
th: แฟรงก์เฟิร์ต

en: 4299276
th: ลุยส์วิลล์

en: 4315588
th: แบตันรูช

en: 4335045
th: นิวออร์ลีนส์

en: 4347242
th: แอนแนโพลิส

en: 4347778
th: บอลทิมอร์

en: 4351977
th: คอลเลจพาร์ก

en: 4393217
th: แคนซัสซิตี

en: 4406831
th: เซนต์ชาลส์

en: 4407066
th: เซนต์หลุยส์

en: 4460243
th: ชาร์ลอตต์

en: 4464368
th: เดอแรม

en: 4466033
th: เฟย์เอตต์วิลล์

en: 4467732
th: แกสโตเนีย

en: 4469146
th: กรีนส์โบโร

en: 4487042
th: ราลี

en: 4508722
th: ซินซินแนติ

en: 4509177
th: โคลัมบัส

en: 4544349
th: โอคลาโฮมาซิตี

en: 4560349
th: ฟิลาเดลเฟีย

en: 456172
th: รีกา

en: 4568127
th: ซานฮวน

en: 4641239
th: เมมฟิส

en: 4644585
th: แนชวิลล์

en: 4671240
th: อาร์ลิงตัน

en: 4671654
th: ออสติน

en: 4683416
th: คอร์ปัสคริสตี

en: 4684888
th: แดลลัส

en: 468902
th: ยาโรสลาฟล์

en: 4691930
th: ฟอร์ตเวิร์ท

en: 4699066
th: ฮิวสตัน

en: 472459
th: โวลอกดา

en: 4726206
th: แซนแอนโทนีโอ

en: 472757
th: วอลโกกราด

en: 4791259
th: เวอร์จิเนียบีช

en: 4795467
th: ชาร์ลอตต์อะมาลี

en: 480060
th: ตเวียร์

en: 4832353
th: แดนเบอรี

en: 4839366
th: นิวเฮเวน

en: 4843564
th: สแตมเฟิร์ด

en: 4846834
th: เอมส์

en: 485239
th: ซึคตึฟคาร์

en: 4853423
th: แดเวนพอร์ต

en: 4853828
th: ดิมอยน์

en: 4887398
th: ชิคาโก

en: 4915734
th: วอคีกัน

en: 491687
th: สโมเลนสค์

en: 4920607
th: แกรี

en: 4924006
th: มันซี

en: 4929771
th: บาร์นสตาเบิล

en: 4930956
th: บอสตัน

en: 4931972
th: เคมบริดจ์

en: 4945121
th: นิวเบดฟอร์ด

en: 498698
th: ซารันสค์

en: 498817
th: เซนต์ปีเตอร์สเบิร์ก

en: 4990729
th: ดีทรอยต์

en: 499099
th: ซามารา

en: 5037649
th: มินนีแอโพลิส

en: 504341
th: ปัสคอฟ

en: 5045360
th: เซนต์พอล

en: 5072006
th: ลิงคอล์น

en: 5074472
th: โอมาฮา

en: 5101798
th: นวร์ก

en: 5102466
th: แพเทอร์สัน

en: 5106834
th: ออลบานี

en: 5110302
th: บรุกลิน

en: 5110629
th: บัฟฟาโล

en: 511196
th: เปียร์ม

en: 5121636
th: ฮันทิงตัน

en: 5125771
th: แมนฮัตตัน

en: 5128581
th: นครนิวยอร์ก

en: 5134086
th: รอเชสเตอร์

en: 515003
th: โอเรนบุร์ก

en: 5150529
th: คลีฟแลนด์

en: 516215
th: โอดินต์โซโว

en: 5192726
th: แฮร์ริสเบิร์ก

en: 5206379
th: พิตต์สเบิร์ก

en: 5220798
th: แบร์ริงตัน

en: 5221077
th: บริสตอล

en: 5221341
th: เซนทรัลฟอลล์

en: 5221659
th: แครนสตัน

en: 5221931
th: อีสต์พรอวิเดนซ์

en: 5223358
th: มิดเดิลทาวน์

en: 5223593
th: นิวพอร์ต

en: 5223681
th: นอร์ทพรอวิเดนซ์

en: 5223869
th: พอว์ทักเก็ต

en: 5224151
th: พรอวิเดนซ์

en: 5225507
th: วาร์วิก

en: 5225809
th: วูนซอกเก็ต

en: 5231851
th: ซูฟอลส์

en: 523812
th: มืยทิชชี

en: 524901
th: มอสโก

en: 5251436
th: โอแคลร์

en: 5254962
th: กรีนเบย์

en: 5263045
th: มิลวอกี

en: 5294810
th: แฟลกสแตฟฟ์

en: 5304391
th: เมซา

en: 5308655
th: ฟีนิกซ์

en: 5318313
th: ทูซอน

en: 532288
th: มักนีโตกอสค์

en: 5331835
th: เบอร์แบงก์

en: 5334223
th: คาร์ลสแบด

en: 5350937
th: เฟรสโน

en: 535121
th: ลีเปตสค์

en: 5358705
th: ฮันติงตันบีช

en: 53654
th: โมกาดิชู

en: 5367929
th: ลองบีช

en: 5368361
th: ลอสแอนเจลิส

en: 5372223
th: เมนโลพาร์ก

en: 5375480
th: เมาน์เทนวิว

en: 5376095
th: แนปา

en: 5380668
th: ปาล์มสปริงส์

en: 5381396
th: แพซาดีนา

en: 5387288
th: รีอัลโต

en: 5389489
th: แซคราเมนโต

en: 5391791
th: แซนเคลเมนที

en: 5391811
th: แซนดีเอโก

en: 5391959
th: ซานฟรานซิสโก

en: 5392171
th: แซนโฮเซ

en: 5392900
th: แซนตาแอนา

en: 5392952
th: แซนตาบาร์บารา

en: 5393212
th: แซนตามอนิกา

en: 5419384
th: เดนเวอร์

en: 5435464
th: พิวโบล

en: 5454627
th: แอละโมกอร์โด

en: 5454711
th: แอลบูเคอร์คี

en: 5490263
th: แซนตาเฟ

en: 5501344
th: คาร์สันซิตี

en: 5506956
th: ลาสเวกัส

en: 551487
th: คาซาน

en: 5520993
th: เอลแพโซ

en: 555312
th: อีวาโนโว

en: 5574991
th: โบลเดอร์

en: 563708
th: ดเซียร์จินสค์

en: 564719
th: ดุบนา

en: 5656882
th: เฮเลนา

en: 5688025
th: บิสมาร์ก

en: 5710756
th: ออลบานี

en: 5711789
th: แอชแลนด์

en: 5746545
th: พอร์ตแลนด์

en: 5750162
th: เซเลม

en: 5756758
th: ไทการ์ด

en: 5768233
th: แรพิดซิตี

en: 5780993
th: ซอลต์เลกซิตี

en: 5809844
th: ซีแอตเทิล

en: 5814616
th: แวนคูเวอร์

en: 582182
th: อะนาปา

en: 5856195
th: โฮโนลูลู

en: 587084
th: บากู

en: 5881576
th: ปาโกปาโก

en: 588409
th: ทาลลินน์

en: 58933
th: กาโรเว

en: 590031
th: นาร์วา

en: 5913490
th: แคลกะรี

en: 593116
th: วิลนีอุส

en: 5946768
th: เอดมันตัน

en: 594739
th: เชาเล

en: 59611
th: กาลคักโย

en: 596128
th: ปาเนียเวจีส

en: 598098
th: ไคลเพดา

en: 598316
th: เคานัส

en: 5992996
th: คิตเชเนอร์

en: 601294
th: นูกุส

en: 602150
th: อูเมโอ

en: 602913
th: เชลเลฟเตโอ

en: 6076211
th: มองก์ตัน

en: 6094817
th: ออตตาวา

en: 6113365
th: พรินซ์จอร์จ

en: 611717
th: ทบิลิซิ

en: 6138517
th: เซนต์จอห์น

en: 6141439
th: ซูเซนต์มารี

en: 6155721
th: เซนต์แคเทอรีนส์

en: 616052
th: เยเรวาน

en: 6167865
th: โทรอนโต

en: 617239
th: ตีรัสปอล

en: 6173331
th: แวนคูเวอร์

en: 6174041
th: วิกตอเรีย

en: 6183235
th: วินนิเพก

en: 618405
th: คอมรัต

en: 620127
th: วีเต็บสค์

en: 621741
th: สลูตสค์

en: 625144
th: มินสก์

en: 627904
th: กรอดโน

en: 627907
th: กอเมล

en: 6295587
th: บาตัม

en: 629634
th: เบรสต์

en: 6325494
th: ควิเบก

en: 632978
th: วาซา

en: 633679
th: ตุรกุ

en: 634963
th: ตัมเปเร

en: 64013
th: โบซาโซ

en: 643492
th: โอวลุ

en: 649360
th: ลาห์ตี

en: 650224
th: โกเปียว

en: 655194
th: ยูแวสกูแล

en: 658225
th: เฮลซิงกิ

en: 6615536
th: เลซูว์ลิส

en: 667268
th: ซีบีอู

en: 675810
th: ยาช

en: 678499
th: ฟาการาช

en: 678817
th: โดรเบตา-ทูร์นูเซเวรีน

en: 680963
th: คอนสตันซา

en: 681290
th: คลูช-นาโปกา

en: 6822129
th: ทะมะ

en: 6825489
th: โจเอะสึ

en: 6941014
th: ปงตาแดลกาดา

en: 701822
th: มารีอูปัล

en: 702550
th: ลวีฟ

en: 703448
th: เคียฟ

en: 703845
th: ครีวีริค

en: 705135
th: โคนอทอป

en: 7091861
th: บ้านฉลอง

en: 7091912
th: บ้านรัษฎา

en: 709717
th: โดเนตสค์

en: 709930
th: ดนีโปรเปตรอฟสค์

en: 719965
th: โฮดเมเซอวาชาร์เฮ

en: 726050
th: วาร์นา

en: 7266440
th: เบรดส์

en: 727011
th: โซเฟีย

en: 727221
th: ซิลิสตรา

en: 727523
th: รูเซ

en: 7281819
th: ฟุจิกะวะงุชิโกะ

en: 728193
th: พลอฟดิฟ

en: 728330
th: เปร์นิก

en: 728378
th: ปาซาร์จีก

en: 738927
th: เตกีร์ดาก

en: 740264
th: ซัมซุน

en: 743952
th: การ์ส

en: 747712
th: เอดีร์เน

en: 749780
th: ชานักกาเล

en: 750269
th: บูร์ซา

en: 753866
th: ซามอชช์

en: 756135
th: วอร์ซอ

en: 756867
th: ตอมาชูฟมาซอเวียตสกี

en: 759734
th: เชชูฟ

en: 760778
th: ราดอม

en: 7626461
th: ยาเรน

en: 762863
th: ออสตรอเวียตซ์ชเฟียนตอกชิสกี

en: 764849
th: มีเอเลตส์

en: 765876
th: ลูบลิน

en: 766027
th: วอมชา

en: 772621
th: เอลก์

en: 772748
th: เจาดอวอ

en: 785842
th: สโกเปีย

en: 786714
th: พริชตีนา

en: 787487
th: โอครีด

en: 789128
th: ครากูเยวัตส์

en: 792078
th: ชาชัก

en: 88319
th: เบนกาซี

en: 890299
th: ฮาราเร

en: 909137
th: ลูซากา

en: 921772
th: โมโรนี

en: 927967
th: ลิลองเว

en: 932505
th: มาเซรู

en: 933773
th: กาโบโรเน

en: 933778
th: แฟรนซิสทาวน์

en: 934154
th: พอร์ตหลุยส์

en: 934570
th: กูร์ปีป

en: 934985
th: อัมบาบาเน

en: 94787
th: คีร์คูก

en: 958724
th: รุสเทนเบิร์ก

en: 964137
th: พริทอเรีย

en: 964420
th: พอร์ตเอลิซาเบท

en: 965289
th: โพโลเควน

en: 965301
th: ปีเตอร์มาริตซ์เบิร์ก

en: 971534
th: เนลสไปรต์

en: 99072
th: โมซูล

en: 993800
th: โจฮันเนสเบิร์ก

en: AD
th: อันดอร์รา

en: AD.08
th: เอสคัลเดส-เอนกอร์แดนี

en: AE
th: สหรัฐอาหรับเอมิเรตส์

en: AF
th: อัฟกานิสถาน

en: AF.30
th: จังหวัดบัลข์

en: AG
th: แอนติกาและบาร์บูดา

en: AG.01
th: บาร์บูดา

en: AI
th: แองกวิลลา

en: AL
th: แอลเบเนีย

en: AM
th: อาร์เมเนีย

en: AO
th: แองโกลา

en: AQ
th: แอนตาร์กติกา

en: AR
th: อาร์เจนตินา

en: AS
th: อเมริกันซามัว

en: AT
th: ออสเตรีย

en: AT.01
th: รัฐบูร์เกนลันด์

en: AT.02
th: รัฐคารินเทีย

en: AT.03
th: รัฐโลว์เออร์ออสเตรีย

en: AT.06
th: รัฐสติเรีย

en: AT.08
th: รัฐโฟราร์ลแบร์ก

en: AU
th: ออสเตรเลีย

en: AU.01
th: ออสเตรเลียนแคพิทอลเทร์ริทอรี

en: AU.03
th: นอร์เทิร์นเทร์ริทอรี

en: AW
th: อารูบา

en: AX
th: หมู่เกาะโอลันด์

en: AZ
th: อาเซอร์ไบจาน

en: BA
th: บอสเนียและเฮอร์เซโกวีนา

en: BB
th: บาร์เบโดส

en: BD
th: บังกลาเทศ

en: BE
th: เบลเยียม

en: BF
th: บูร์กินาฟาโซ

en: BG
th: บัลแกเรีย

en: BH
th: บาห์เรน

en: BI
th: บุรุนดี

en: BJ
th: เบนิน

en: BL
th: เซนต์บาร์เธเลมี

en: BM
th: เบอร์มิวดา

en: BN
th: บรูไน

en: BO
th: โบลิเวีย

en: BQ
th: เนเธอร์แลนด์แคริบเบียน

en: BR
th: บราซิล

en: BR.04
th: รัฐอามาโซนัส

en: BR.08
th: รัฐเอสปีรีตูซานตู

en: BR.11
th: รัฐมาตูโกรสซูโดซูล

en: BR.13
th: รัฐมารันเยา

en: BR.14
th: รัฐมาตูโกรสซู

en: BR.15
th: รัฐมีนัสเชไรส์

en: BR.16
th: รัฐปารา

en: BR.20
th: รัฐปีเอาอี

en: BR.29
th: รัฐโกยาส

en: BR.30
th: รัฐเปร์นัมบูกู

en: BR.31
th: รัฐโตกันตินส์

en: BS
th: บาฮามาส

en: BT
th: ภูฏาน

en: BV
th: เกาะบูเว

en: BW
th: บอตสวานา

en: BY
th: เบลารุส

en: BZ
th: เบลีซ

en: CA
th: แคนาดา

en: CA.01
th: รัฐแอลเบอร์ตา

en: CA.02
th: รัฐบริติชโคลัมเบีย

en: CA.03
th: รัฐแมนิโทบา

en: CA.04
th: รัฐนิวบรันสวิก

en: CA.07
th: รัฐโนวาสโกเชีย

en: CA.08
th: รัฐออนแทรีโอ

en: CA.09
th: รัฐปรินซ์เอ็ดเวิร์ดไอแลนด์

en: CA.11
th: รัฐซัสแคตเชวัน

en: CA.12
th: ยูคอน

en: CA.14
th: นูนาวุต

en: CC
th: หมู่เกาะโคโคส (คีลิง)

en: CD
th: คองโก - กินชาซา

en: CF
th: สาธารณรัฐแอฟริกากลาง

en: CG
th: คองโก (สาธารณรัฐ)

en: CH
th: สวิตเซอร์แลนด์

en: CH.JU
th: รัฐชูรา

en: CH.NE
th: รัฐเนอชาแตล

en: CH.TI
th: รัฐทีชีโน

en: CI
th: โกตดิวัวร์

en: CK
th: หมู่เกาะคุก

en: CL
th: ชิลี

en: CM
th: แคเมอรูน

en: CN
th: จีน

en: CN.07
th: มณฑลฝูเจี้ยน

en: CN.26
th: มณฑลส่านซี

en: CO
th: โคลอมเบีย

en: CR
th: คอสตาริกา

en: CU
th: คิวบา

en: CV
th: เคปเวิร์ด

en: CW
th: คูราเซา

en: CX
th: เกาะคริสต์มาส

en: CY
th: ไซปรัส

en: CZ
th: เช็ก

en: DE
th: เยอรมัน

en: DE.01
th: รัฐบาเดิน-เวือร์ทเทมแบร์ก

en: DE.03
th: รัฐเบรเมิน

en: DE.06
th: รัฐนีเดอร์ซัคเซิน

en: DE.08
th: รัฐไรน์ลันด์-พฟัลซ์

en: DE.09
th: รัฐซาร์ลันด์

en: DE.10
th: รัฐชเลสวิก-โฮลชไตน์

en: DE.11
th: รัฐบรันเดนบูร์ก

en: DE.14
th: รัฐแซกโซนี-อันฮัลต์

en: DE.16
th: เบอร์ลิน

en: DJ
th: จิบูตี

en: DK
th: เดนมาร์ก

en: DM
th: โดมินิกา

en: DO
th: สาธารณรัฐโดมินิกัน

en: DZ
th: แอลจีเรีย

en: EC
th: เอกวาดอร์

en: EE
th: เอสโตเนีย

en: EG
th: อียิปต์

en: EH
th: ซาฮาราตะวันตก

en: ER
th: เอริเทรีย

en: ES
th: สเปน

en: ES.27
th: แคว้นลารีโอคา

en: ES.39
th: แคว้นกันตาเบรีย

en: ES.51
th: แคว้นอันดาลูซีอา

en: ES.53
th: หมู่เกาะคะเนรี

en: ES.54
th: แคว้นคาสตีล-ลามันชา

en: ES.55
th: แคว้นคาสตีลและเลออน

en: ES.57
th: แคว้นเอกซ์เตรมาดูรา

en: ES.58
th: แคว้นกาลิเซีย

en: ES.CE
th: เซวตา

en: ET
th: เอธิโอเปีย

en: FI
th: ฟินแลนด์

en: FJ
th: ฟิจิ

en: FK
th: หมู่เกาะฟอล์กแลนด์

en: FM
th: ไมโครนีเซีย

en: FO
th: หมู่เกาะฟาร์โร

en: FR
th: ฝรั่งเศส

en: FR.52
th: แคว้นเปอีเดอลาลัวร์

en: FR.53
th: แคว้นเบรอตาญ

en: GA
th: กาบอง

en: GB
th: สหราชอาณาจักร

en: GB.ENG
th: ประเทศอังกฤษ

en: GD
th: เกรเนดา

en: GE
th: จอร์เจีย

en: GE.02
th: อับฮาเซีย

en: GF
th: เฟรนช์เกียนา

en: GG
th: เกิร์นซีย์

en: GH
th: กานา

en: GI
th: ยิบรอลตาร์

en: GL
th: กรีนแลนด์

en: GM
th: แกมเบีย

en: GN
th: กินี

en: GP
th: กวาเดอลูป

en: GQ
th: อิเควทอเรียลกินี

en: GR
th: กรีซ

en: GS
th: เกาะเซาท์จอร์เจียและหมู่เกาะเซาท์แซนด์วิช

en: GT
th: กัวเตมาลา

en: GU
th: กวม

en: GW
th: กินีบิสเซา

en: GY
th: กายอานา

en: HK
th: ฮ่องกง

en: HM
th: เกาะเฮิร์ดและหมู่เกาะแมกดอนัลด์

en: HN
th: ฮอนดูรัส

en: HR
th: โครเอเชีย

en: HT
th: ไฮติ

en: HU
th: ฮังการี

en: ID
th: อินโดนีเซีย

en: ID.14
th: จังหวัดกาลีมันตันตะวันออก

en: ID.26
th: จังหวัดสุมาตราเหนือ

en: ID.30
th: จังหวัดชวาตะวันตก

en: ID.32
th: จังหวัดสุมาตราใต้

en: ID.33
th: จังหวัดบันเติน

en: IE
th: ไอร์แลนด์

en: IE.U
th: อัลสเตอร์

en: IL
th: อิสราเอล

en: IM
th: เกาะแมน

en: IN
th: อินเดีย

en: IN.01
th: หมู่เกาะอันดามันและนิโคบาร์

en: IN.02
th: รัฐอานธรประเทศ

en: IN.03
th: รัฐอัสสัม

en: IN.09
th: รัฐคุชราต

en: IN.10
th: รัฐหรยาณา

en: IN.11
th: รัฐหิมาจัลประเทศ

en: IN.13
th: รัฐเกรละ

en: IN.16
th: รัฐมหาราษฏระ

en: IN.17
th: รัฐมณีปุระ

en: IN.18
th: รัฐเมฆาลัย

en: IN.19
th: รัฐกรณาฏกะ

en: IN.20
th: รัฐนาคาแลนด์

en: IN.22
th: ปุทุจเจรี

en: IN.23
th: รัฐปัญจาบ

en: IN.24
th: รัฐราชสถาน

en: IN.25
th: รัฐทมิฬนาฑู

en: IN.26
th: รัฐตริปุระ

en: IN.28
th: รัฐเบงกอลตะวันตก

en: IN.29
th: รัฐสิกขิม

en: IN.30
th: รัฐอรุณาจัลประเทศ

en: IN.31
th: รัฐมิโซรัม

en: IN.33
th: รัฐกัว

en: IN.34
th: รัฐพิหาร

en: IN.35
th: รัฐมัธยประเทศ

en: IN.36
th: รัฐอุตตรประเทศ

en: IN.37
th: รัฐฉัตติสครห์

en: IN.38
th: รัฐฌารขัณฑ์

en: IN.40
th: รัฐเตลังคานา

en: IO
th: บริติชอินเดียนโอเชียนเทร์ริทอรี

en: IQ
th: อิรัก

en: IR
th: อิหร่าน

en: IS
th: ไอซ์แลนด์

en: IT
th: อิตาลี

en: IT.01
th: แคว้นอาบรุซโซ

en: IT.02
th: แคว้นบาซีลีกาตา

en: IT.03
th: แคว้นกาลาเบรีย

en: IT.04
th: แคว้นกัมปาเนีย

en: IT.07
th: แคว้นลาซีโอ

en: IT.08
th: แคว้นลิกูเรีย

en: IT.10
th: แคว้นมาร์เก

en: IT.11
th: แคว้นโมลีเซ

en: IT.12
th: แคว้นปีเอมอนเต

en: IT.13
th: แคว้นปูลยา

en: IT.15
th: แคว้นปกครองตนเองซิซิลี

en: IT.16
th: แคว้นทัสกานี

en: IT.18
th: แคว้นอุมเบรีย

en: IT.20
th: แคว้นเวเนโต

en: JE
th: เจอร์ซีย์

en: JM
th: จาเมกา

en: JO
th: จอร์แดน

en: JP
th: ญี่ปุ่น

en: JP.02
th: จังหวัดอะกิตะ

en: JP.03
th: จังหวัดอะโอะโมะริ

en: JP.06
th: จังหวัดฟุกุอิ

en: JP.07
th: จังหวัดฟุกุโอะกะ

en: JP.08
th: จังหวัดฟุกุชิมะ

en: JP.09
th: จังหวัดกิฟุ

en: JP.10
th: จังหวัดกุมมะ

en: JP.13
th: จังหวัดเฮียวโงะ

en: JP.14
th: จังหวัดอิบะระกิ

en: JP.16
th: จังหวัดอิวะเตะ

en: JP.17
th: จังหวัดคะงะวะ

en: JP.19
th: จังหวัดคะนะงะวะ

en: JP.21
th: จังหวัดคุมะโมะโตะ

en: JP.24
th: จังหวัดมิยะงิ

en: JP.25
th: จังหวัดมิยะซะกิ

en: JP.26
th: จังหวัดนะงะโนะ

en: JP.29
th: จังหวัดนีงะตะ

en: JP.31
th: จังหวัดโอะกะยะมะ

en: JP.35
th: จังหวัดชิงะ

en: JP.36
th: จังหวัดชิมะเนะ

en: JP.37
th: จังหวัดชิซุโอะกะ

en: JP.38
th: จังหวัดโทะชิงิ

en: JP.41
th: จังหวัดทตโตะริ

en: JP.43
th: จังหวัดวะกะยะมะ

en: JP.44
th: จังหวัดยะมะงะตะ

en: JP.45
th: จังหวัดยะมะงุชิ

en: JP.46
th: จังหวัดยะมะนะชิ

en: JP.47
th: จังหวัดโอะกินะวะ

en: KE
th: เคนยา

en: KG
th: คีร์กีซสถาน

en: KH
th: กัมพูชา

en: KH.02
th: จังหวัดกําปงจาม

en: KH.03
th: จังหวัดกําปงชนัง

en: KH.07
th: จังหวัดกันดาล

en: KH.08
th: จังหวัดเกาะกง

en: KH.13
th: จังหวัดพระวิหาร

en: KH.18
th: จังหวัดสวายเรียง

en: KH.23
th: จังหวัดรัตนคีรี

en: KH.25
th: จังหวัดบันเตียเมียนเจย

en: KH.26
th: แกบ

en: KH.28
th: สีหนุวิลล์

en: KH.29
th: จังหวัดพระตะบอง

en: KI
th: คิริบาส

en: KM
th: คอโมโรส

en: KN
th: เซนต์คิตส์และเนวิส

en: KP
th: เกาหลีเหนือ

en: KR
th: เกาหลีใต้

en: KW
th: คูเวต

en: KY
th: หมู่เกาะเคย์แมน

en: KZ
th: คาซัคสถาน

en: LA
th: ลาว

en: LB
th: เลบานอน

en: LC
th: เซนต์ลูเซีย

en: LI
th: ลิกเตนสไตน์

en: LI.02
th: เอสเชิน

en: LI.04
th: เมาเริน

en: LK
th: ศรีลังกา

en: LR
th: ไลบีเรีย

en: LS
th: เลโซโท

en: LT
th: ลิทัวเนีย

en: LU
th: ลักเซมเบิร์ก

en: LV
th: ลัทเวีย

en: LV.11
th: เยลกาวา

en: LY
th: ลิเบีย

en: MA
th: โมร็อกโก

en: MC
th: โมนาโก

en: MD
th: มอลโดวา

en: ME
th: มอนเตเนโกร

en: MF
th: เซนต์มาร์ติน

en: MG
th: มาดากัสการ์

en: MH
th: หมู่เกาะมาร์แชลล์

en: MK
th: มาซิโดเนียเหนือ

en: ML
th: มาลี

en: MM
th: เมียนมา (พม่า)

en: MN
th: มองโกเลีย

en: MO
th: มาเก๊า

en: MP
th: หมู่เกาะนอร์เทิร์นมาเรียนา

en: MQ
th: มาร์ตินีก

en: MR
th: มอริเตเนีย

en: MR.07
th: เขตอาดราร์

en: MS
th: มอนต์เซอร์รัต

en: MT
th: มอลตา

en: MU
th: มอริเชียส

en: MV
th: มัลดีฟส์

en: MW
th: มาลาวี

en: MX
th: เม็กซิโก

en: MY
th: มาเลเซีย

en: MY.01
th: รัฐยะโฮร์

en: MY.02
th: รัฐเกดะห์

en: MY.11
th: รัฐซาราวัก

en: MY.12
th: รัฐสลังงอร์

en: MY.17
th: ปุตราจายา

en: MZ
th: โมซัมบิก

en: NA
th: นามิเบีย

en: NC
th: นิวแคลิโดเนีย

en: NE
th: ไนเจอร์

en: NF
th: เกาะนอร์ฟอล์ก

en: NG
th: ไนจีเรีย

en: NI
th: นิการากัว

en: NL
th: เนเธอร์แลนด์

en: NO
th: นอร์เวย์

en: NP
th: เนปาล

en: NR
th: นาอูรู

en: NU
th: นีอูเอ

en: NZ
th: นิวซีแลนด์

en: OM
th: โอมาน

en: PA
th: ปานามา

en: PE
th: เปรู

en: PE.01
th: แคว้นอามาโซนัส

en: PE.02
th: แคว้นอังกัช

en: PE.04
th: แคว้นอาเรกีปา

en: PE.09
th: แคว้นอวงกาเบลีกา

en: PE.14
th: แคว้นลัมบาเยเก

en: PE.16
th: แคว้นโลเรโต

en: PE.20
th: แคว้นปิวรา

en: PE.21
th: แคว้นปูโน

en: PE.24
th: แคว้นตุมเบส

en: PF
th: เฟรนช์โปลินีเซีย

en: PG
th: ปาปัวนิวกินี

en: PH
th: ฟิลิปปินส์

en: PK
th: ปากีสถาน

en: PL
th: โปแลนด์

en: PM
th: แซงปีแยร์และมีเกอลง

en: PN
th: หมู่เกาะพิตแคร์น

en: PR
th: เปอร์โตริโก

en: PR.013
th: อาเรซีโบ

en: PS
th: ปาเลสไตน์

en: PS.GZ
th: ฉนวนกาซา

en: PT
th: โปรตุเกส

en: PW
th: ปาเลา

en: PY
th: ปารากวัย

en: QA
th: กาตาร์

en: RE
th: เรอูนียง

en: RO
th: โรมาเนีย

en: RS
th: เซอร์เบีย

en: RU
th: รัสเซีย

en: RU.28
th: สาธารณรัฐคาเรลียา

en: RW
th: รวันดา

en: SA
th: ซาอุดีอาระเบีย

en: SB
th: หมู่เกาะโซโลมอน

en: SC
th: เซเชลส์

en: SD
th: ซูดาน

en: SE
th: สวีเดน

en: SG
th: สิงคโปร์

en: SH
th: เซนต์เฮเลนา

en: SI
th: สโลวีเนีย

en: SI.50
th: โคเพอร์

en: SI.J2
th: มารีบอร์

en: SI.K7
th: พทูย

en: SJ
th: สฟาลบาร์และยานไมเอน

en: SJ.21
th: สฟาลบาร์

en: SK
th: สโลวะเกีย

en: SL
th: เซียร์ราลีโอน

en: SM
th: ซานมาริโน

en: SN
th: เซเนกัล

en: SO
th: โซมาเลีย

en: SR
th: ซูรินาเม

en: SS
th: ซูดานใต้

en: ST
th: ซาวตูเมและปรินซิปี

en: ST.02
th: เกาะเซาตูเม

en: SV
th: เอลซัลวาดอร์

en: SX
th: ซินต์มาร์เทน

en: SY
th: ซีเรีย

en: SZ
th: เอสวาตีนี

en: TC
th: หมู่เกาะเติกส์และหมู่เกาะเคคอส

en: TD
th: ชาด

en: TF
th: เฟรนช์เซาเทิร์นเทร์ริทอรีส์

en: TG
th: โทโก

en: TH
th: ไทย

en: TH.01
th: จังหวัดแม่ฮ่องสอน

en: TH.02
th: จังหวัดเชียงใหม่

en: TH.03
th: จังหวัดเชียงราย

en: TH.04
th: จังหวัดน่าน

en: TH.05
th: จังหวัดลําพูน

en: TH.06
th: จังหวัดลําปาง

en: TH.07
th: จังหวัดแพร่

en: TH.08
th: จังหวัดตาก

en: TH.09
th: จังหวัดสุโขทัย

en: TH.10
th: จังหวัดอุตรดิตถ์

en: TH.11
th: จังหวัดกําแพงเพชร

en: TH.12
th: จังหวัดพิษณุโลก

en: TH.13
th: จังหวัดพิจิตร

en: TH.14
th: จังหวัดเพชรบูรณ์

en: TH.15
th: จังหวัดอุทัยธานี

en: TH.16
th: จังหวัดนครสวรรค์

en: TH.17
th: จังหวัดหนองคาย

en: TH.18
th: จังหวัดเลย

en: TH.20
th: จังหวัดสกลนคร

en: TH.22
th: จังหวัดขอนแก่น

en: TH.23
th: จังหวัดกาฬสินธุ์

en: TH.24
th: จังหวัดมหาสารคาม

en: TH.25
th: จังหวัดร้อยเอ็ด

en: TH.26
th: จังหวัดชัยภูมิ

en: TH.27
th: จังหวัดนครราชสีมา

en: TH.28
th: จังหวัดบุรีรัมย์

en: TH.29
th: จังหวัดสุรินทร์

en: TH.30
th: จังหวัดศรีสะเกษ

en: TH.31
th: จังหวัดนราธิวาส

en: TH.32
th: จังหวัดชัยนาท

en: TH.33
th: จังหวัดสิงห์บุรี

en: TH.34
th: จังหวัดลพบุรี

en: TH.35
th: จังหวัดอ่างทอง

en: TH.36
th: จังหวัดพระนครศรีอยุธยา

en: TH.37
th: จังหวัดสระบุรี

en: TH.38
th: จังหวัดนนทบุรี

en: TH.39
th: จังหวัดปทุมธานี

en: TH.40
th: กรุงเทพฯ

en: TH.41
th: จังหวัดพะเยา

en: TH.42
th: จังหวัดสมุทรปราการ

en: TH.43
th: จังหวัดนครนายก

en: TH.44
th: จังหวัดฉะเชิงเทรา

en: TH.46
th: จังหวัดชลบุรี

en: TH.47
th: จังหวัดระยอง

en: TH.48
th: จังหวัดจันทบุรี

en: TH.49
th: จังหวัดตราด

en: TH.50
th: จังหวัดกาญจนบุรี

en: TH.51
th: จังหวัดสุพรรณบุรี

en: TH.52
th: จังหวัดราชบุรี

en: TH.53
th: จังหวัดนครปฐม

en: TH.54
th: จังหวัดสมุทรสงคราม

en: TH.55
th: จังหวัดสมุทรสาคร

en: TH.56
th: จังหวัดเพชรบุรี

en: TH.57
th: จังหวัดประจวบคีรีขันธ์

en: TH.58
th: จังหวัดชุมพร

en: TH.59
th: จังหวัดระนอง

en: TH.60
th: จังหวัดสุราษฎร์ธานี

en: TH.61
th: จังหวัดพังงา

en: TH.62
th: ภูเก็ต

en: TH.63
th: จังหวัดกระบี่

en: TH.64
th: จังหวัดนครศรีธรรมราช

en: TH.65
th: จังหวัดตรัง

en: TH.66
th: จังหวัดพัทลุง

en: TH.67
th: จังหวัดสตูล

en: TH.68
th: จังหวัดสงขลา

en: TH.69
th: จังหวัดปัตตานี

en: TH.70
th: จังหวัดยะลา

en: TH.72
th: จังหวัดยโสธร

en: TH.73
th: จังหวัดนครพนม

en: TH.74
th: ปราจีนบุรี

en: TH.75
th: อุบลราชธานี

en: TH.76
th: อุดรธานี

en: TH.77
th: จังหวัดอํานาจเจริญ

en: TH.78
th: จังหวัดมุกดาหาร

en: TH.79
th: จังหวัดหนองบัวลําภู

en: TH.80
th: จังหวัดสระแก้ว

en: TH.81
th: Changwat Bueng Kan

en: TJ
th: ทาจิกิสถาน

en: TK
th: โตเกเลา

en: TL
th: ติมอร์-เลสเต

en: TM
th: เติร์กเมนิสถาน

en: TN
th: ตูนิเซีย

en: TO
th: ภาษาทองก้า

en: TR
th: ตุรกี

en: TR.65
th: มณฑลวาน

en: TR.81
th: จังหวัดอาดานา

en: TT
th: ตรินิแดดและโตเบโก

en: TV
th: ตูวาลู

en: TW
th: ไต้หวัน

en: TW.02
th: เกาสง

en: TW.03
th: ไทเป

en: TZ
th: แทนซาเนีย

en: UA
th: ยูเครน

en: UG
th: ยูกันดา

en: UM
th: หมู่เกาะรอบนอกของสหรัฐอเมริกา

en: UM.050
th: เกาะเบเกอร์

en: UM.450
th: เกาะเวก

en: US
th: สหรัฐฯ

en: US.AK
th: รัฐอะแลสกา

en: US.AL
th: รัฐแอละแบมา

en: US.AR
th: รัฐอาร์คันซอ

en: US.AZ
th: รัฐแอริโซนา

en: US.CA
th: รัฐแคลิฟอร์เนีย

en: US.CO
th: รัฐโคโลราโด

en: US.CT
th: รัฐคอนเนตทิคัต

en: US.DE
th: รัฐเดลาแวร์

en: US.FL
th: รัฐฟลอริดา

en: US.HI
th: รัฐฮาวาย

en: US.IA
th: รัฐไอโอวา

en: US.ID
th: รัฐไอดาโฮ

en: US.IL
th: รัฐอิลลินอยส์

en: US.IN
th: รัฐอินดีแอนา

en: US.KS
th: รัฐแคนซัส

en: US.KY
th: รัฐเคนทักกี

en: US.LA
th: รัฐลุยเซียนา

en: US.MA
th: รัฐแมสซาชูเซตส์

en: US.MD
th: รัฐแมริแลนด์

en: US.ME
th: รัฐเมน

en: US.MI
th: รัฐมิชิแกน

en: US.MN
th: รัฐมินนิโซตา

en: US.MO
th: รัฐมิสซูรี

en: US.MS
th: รัฐมิสซิสซิปปี

en: US.MT
th: รัฐมอนแทนา

en: US.NC
th: รัฐนอร์ทแคโรไลนา

en: US.ND
th: รัฐนอร์ทดาโคตา

en: US.NE
th: รัฐเนแบรสกา

en: US.NH
th: รัฐนิวแฮมป์เชียร์

en: US.NJ
th: รัฐนิวเจอร์ซีย์

en: US.NM
th: รัฐนิวเม็กซิโก

en: US.NV
th: รัฐเนวาดา

en: US.NY
th: รัฐนิวยอร์ก

en: US.OH
th: รัฐโอไฮโอ

en: US.OK
th: รัฐโอคลาโฮมา

en: US.OR
th: รัฐออริกอน

en: US.PA
th: รัฐเพนซิลเวเนีย

en: US.RI
th: รัฐโรดไอแลนด์

en: US.SC
th: รัฐเซาท์แคโรไลนา

en: US.SD
th: รัฐเซาท์ดาโคตา

en: US.TN
th: รัฐเทนเนสซี

en: US.TX
th: รัฐเทกซัส

en: US.UT
th: รัฐยูทาห์

en: US.VA
th: รัฐเวอร์จิเนีย

en: US.VT
th: รัฐเวอร์มอนต์

en: US.WA
th: รัฐวอชิงตัน

en: US.WI
th: รัฐวิสคอนซิน

en: US.WV
th: รัฐเวสต์เวอร์จิเนีย

en: US.WY
th: รัฐไวโอมิง

en: UY
th: อุรุกวัย

en: UZ
th: อุซเบกิสถาน

en: VA
th: นครรัฐวาติกัน

en: VC
th: เซนต์วินเซนต์และเกรนาดีนส์

en: VE
th: เวเนซุเอลา

en: VE.09
th: รัฐเดลตาอามากูโร

en: VG
th: หมู่เกาะบริติชเวอร์จิน

en: VI
th: หมู่เกาะเวอร์จินของสหรัฐอเมริกา

en: VN
th: เวียดนาม

en: VN.20
th: นครโฮจิมินห์

en: VU
th: วานูอาตู

en: WF
th: วาลลิสและฟุตูนา

en: WS
th: ซามัว

en: XK
th: โคโซโว

en: YE
th: เยเมน

en: YT
th: มายอต

en: ZA
th: แอฟริกาใต้

en: ZM
th: แซมเบีย

en: ZW
th: ซิมบับเว
