clutter 1.26.x - en to nb translation catalogue (358 entries)

en: Accept Focus
nb: Godta fokus

en: Actions
nb: Handlinger

en: Activatable
nb: Kan aktiveres

en: Actor
nb: Aktør

en: Align Axis
nb: Justeringsakse

en: Alignment of the actor’s content
nb: Høyde på aktørens innhold

en: Allocate extra space for the child
nb: Alloker ekstra plass for barn

en: Allocation
nb: Allokering

en: Anchor Gravity
nb: Ankergravitasjon

en: Anchor X
nb: Anker X

en: Anchor Y
nb: Anker Y

en: Angle Begin
nb: Vinkel start

en: Angle End
nb: Vinkel slutt

en: Attributes
nb: Attributter

en: Audio Volume
nb: Lydvolum

en: Auto Resize
nb: Automatisk endring av størrelse

en: Automatic Updates
nb: Automatiske oppdateringer

en: Axis
nb: Akse

en: Axis of rotation
nb: Rotasjonsakse

en: Back Material
nb: Bakgrunnsmateriale

en: Backend
nb: Motor

en: Background Color Set
nb: Bakgrunnsfarge satt

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Border Color
nb: Kantfarge

en: Border Width
nb: Kantbredde

en: Brightness
nb: Lysstyrke

en: Can Seek
nb: Kan søke

en: Center
nb: Senter

en: Center of ellipse
nb: Senter av ellipse

en: Clip
nb: Klipp

en: Clip Rectangle
nb: Klipperektangel

en: Clutter Options
nb: Alternativer for Clutter

en: Cogl Material
nb: Cogl materiale

en: Cogl Texture
nb: Cogl-tekstur

en: Color
nb: Farge

en: Color Set
nb: Farge satt

en: Color of the font used by the text
nb: Farge på skriften som brukes av teksten

en: Column Homogeneous
nb: Homogene kolonner

en: Column Number
nb: Kolonnenummer

en: Column Spacing
nb: Mellomrom for kolonner

en: Column spacing
nb: Mellomrom for kolonner

en: Compiled
nb: Kompilert

en: Constraints
nb: Begrensninger

en: Container
nb: Kontainer

en: Content
nb: Innhold

en: Content Box
nb: Innholdsboks

en: Content Gravity
nb: Gravitet for innholdet

en: Contrast
nb: Kontrast

en: Coordinate
nb: Koordinat

en: Could not initialize Gdk
nb: Kunne ikke initiere Gdk

en: Cursor Color
nb: Markørfarge

en: Cursor Color Set
nb: Markørfarge satt

en: Cursor Position
nb: Markørposisjon

en: Cursor Size
nb: Markørstørrelse

en: Cursor Visible
nb: Markør synlig

en: Default frame rate
nb: Forvalgt bilderate

en: Delay
nb: Pause

en: Delay before start
nb: Pause før start

en: Depth
nb: Dybde

en: Destroyed
nb: Ødelagt

en: Device Manager
nb: Enhetshåndterer

en: Device Mode
nb: Enhetsmodus

en: Device Type
nb: Type enhet

en: Direction
nb: Retning

en: Direction for the text
nb: Retning for teksten

en: Direction of rotation
nb: Retning for rotasjon

en: Direction of the text
nb: Retning for teksten

en: Direction of the timeline
nb: Retning for tidslinjen

en: Disable XInput support
nb: Slå av støtte for XInput

en: Double Click Distance
nb: Avstand ved dobbeltklikk

en: Double Click Time
nb: Tid for dobbeltklikk

en: Drag Area
nb: Dra-område

en: Drag Axis
nb: Dra-akse

en: Drag Handle
nb: Drahåndtak

en: Drag Threshold
nb: Dra-terskel

en: Duration
nb: Varighet

en: Duration of the animation, in milliseconds
nb: Varighet for animasjonen, i millisekunder

en: Duration of the timeline in milliseconds
nb: Varighet for tidslinjen i millisekunder

en: Editable
nb: Redigerbar

en: Effect
nb: Effekt

en: Enable accessibility
nb: Slå på tilgjengelighet

en: Enabled
nb: Aktivert

en: End Angle
nb: Sluttvinkel

en: Expand
nb: Utvid

en: Extra space at the bottom
nb: Ekstra plass nederst

en: Extra space at the left
nb: Ekstra plass til venstre

en: Extra space at the right
nb: Ekstra plass til høyre

en: Extra space at the top
nb: Ekstra plass på toppen

en: Factor
nb: Faktor

en: Failed to load the image data
nb: Klarte ikke å laste bildedata

en: Filename
nb: Filnavn

en: Filename Set
nb: Filnavn satt

en: Filter Quality
nb: Filterkvalitet

en: Final Value
nb: Endelig verdi

en: Final angle
nb: Endelig vinkel

en: Final value of the interval
nb: Endelig verdi for intervallet

en: First Child
nb: Første barn

en: Fixed X
nb: Fast X

en: Fixed Y
nb: Fast Y

en: Fixed position set
nb: Fast posisjon satt

en: Fog
nb: Tåke

en: Font Color
nb: Skriftfarge

en: Font DPI
nb: DPI for skrift

en: Font Description
nb: Skriftbeskrivelse

en: Font Name
nb: Skriftnavn

en: Forced X position of the actor
nb: Tvunget X-posisjon for aktøren

en: Forced Y position of the actor
nb: Tvunget Y-posisjon for aktøren

en: From Edge
nb: Fra kant

en: Fullscreen Set
nb: Fullskjerm satt

en: Has Border
nb: Har kant

en: Has Clip
nb: Har klipp

en: Has Cursor
nb: Har markør

en: Has Pointer
nb: Har peker

en: Height
nb: Høyde

en: Height of ellipse
nb: Høyde på ellipse

en: Height of the actor
nb: Høyde på aktøren

en: Held
nb: Holdt

en: Homogeneous
nb: Homogen

en: Horizontal Alignment
nb: Horisontal justering

en: Horizontal Fill
nb: Horisontalt fyll

en: Horizontal Tiles
nb: Horisontale fliser

en: Horizontal repeat
nb: Horisontal repetisjon

en: Id
nb: ID

en: Initial Value
nb: Utgangsverdi

en: Initial angle
nb: Utgangsvinkel

en: Initial value of the interval
nb: Utgangsverdi for intervallet

en: Interpolate
nb: Interpoler

en: Interval
nb: Intervall

en: Keep Aspect Ratio
nb: Behold høyde-/breddeforhold

en: Last Child
nb: Siste barn

en: Layout Manager
nb: Utformingshåndterer

en: Line Alignment
nb: Linjejustering

en: Line wrap
nb: Linjebryting

en: Line wrap mode
nb: Linjebrytingsmodus

en: Load asynchronously
nb: Last asynkront

en: Load data asynchronously
nb: Last data asynkront

en: Long Press Duration
nb: Varighet for langt trykk

en: Long Press Threshold
nb: Terskel for langt trykk

en: Loop
nb: Løkke

en: Make X calls synchronous
nb: Gjør kall til X synkront

en: Make all warnings fatal
nb: La alle advarsler være fatale

en: Manager
nb: Håndterer

en: Margin Bottom
nb: Bunnmarg

en: Margin Left
nb: Venstre marg

en: Margin Right
nb: Høyre marg

en: Margin Top
nb: Toppmarg

en: Max Length
nb: Maks lengde

en: Maximum Column Width
nb: Maskimal bredde på kolonne

en: Maximum Row Height
nb: Maskimal høyde på rad

en: Maximum height for each row
nb: Maksimal høyde for hver rad

en: Maximum length
nb: Maksimal lengde

en: Maximum width for each column
nb: Maksimal bredde for hver kolonne

en: Min Height
nb: Minste høyde

en: Min Width
nb: Minste bredde

en: Minimum Column Width
nb: Minste bredde på kolonne

en: Minimum Row Height
nb: Minste høyde på rad

en: Minimum height for each row
nb: Minste høyde for hver rad

en: Minimum height set
nb: Minimum høyde satt

en: Minimum width for each column
nb: Minste bredde for hver kolonne

en: Minimum width set
nb: Minimum bredde satt

en: Mode
nb: Modus

en: Name
nb: Navn

en: Name of the actor
nb: Navn på aktør

en: Natural Height
nb: Naturlig høyde

en: Natural Width
nb: Naturlig bredde

en: Natural height set
nb: Naturlig høyde satt

en: Natural width set
nb: Naturlig bredde satt

en: Number of Axes
nb: Antall akser

en: Number of touch points
nb: Antall berøringspunkter

en: Number touch points
nb: Antall berøringspunkter

en: Object
nb: Objekt

en: Offscreen
nb: Utenfor skjermen

en: Offset
nb: Avstand

en: Opacity
nb: Ugjennomsiktighet

en: Opacity of an actor
nb: Ugjennomsiktighet for en aktør

en: Orientation
nb: Orientering

en: Password Character
nb: Passordtegn

en: Password Hint Time
nb: Tid for passordhint

en: Path
nb: Sti

en: Perspective
nb: Prespektiv

en: Pivot Point
nb: Pivotpunkt

en: Pivot Point Z
nb: Pivotpunkt Z

en: Pixel Format
nb: Pikselformat

en: Playing
nb: Spiller

en: Position
nb: Posisjon

en: Position on the Z axis
nb: Posisjon på Z-aksen

en: Pressed
nb: Trykket

en: Product ID
nb: Produkt-ID

en: Progress
nb: Fremdrift

en: Progress Mode
nb: Fremdriftsmodus

en: Progress mode
nb: Fremdriftsmodus

en: Property Name
nb: Navn på egenskap

en: Reactive
nb: Reaktiv

en: Realized
nb: Realisert

en: Repeat Count
nb: Antall repetisjoner

en: Request Mode
nb: Forespørselsmodus

en: Row Homogeneous
nb: Homogene rader

en: Row Number
nb: Radnummer

en: Row Spacing
nb: Mellomrom for rader

en: Row spacing
nb: Mellomrom for rader

en: Scale Factor
nb: Skaleringsfaktor

en: Scale X
nb: X-skalering

en: Scale Y
nb: Y-skalering

en: Scale Z
nb: Z-skalering

en: Scale factor on the X axis
nb: Skaleringsfaktor på X-aksen

en: Scale factor on the Y axis
nb: Skaleringsfaktor på Y-aksen

en: Scale factor on the Z axis
nb: Skaleringsfaktor på Z-aksen

en: Scroll Mode
nb: Rullemodus

en: Selectable
nb: Markerbar

en: Selected Text Color
nb: Valgt tekstfarge

en: Selection Color
nb: Utvalgsfarge

en: Show Clutter Options
nb: Vis alternativer for Clutter

en: Show frames per second
nb: Vis rammer per sekund

en: Size
nb: Størrelse

en: Snap to grid
nb: Fest til rutenett

en: Source
nb: Kilde

en: Spacing
nb: Mellomrom

en: Spacing between children
nb: Mellomrom mellom barn

en: Spacing between columns
nb: Mellomrom mellom kolonner

en: Spacing between rows
nb: Mellomrom mellom rader

en: Stage Title
nb: Tittel for scene

en: Start Angle
nb: Startvinkel

en: Start Depth
nb: Startdybde

en: State
nb: Tilstand

en: Subtitle Font Name
nb: Skriftnavn for undertekst

en: Subtitle URI
nb: URI for undertekst

en: Surface
nb: Overflate

en: Surface Height
nb: Høyde på overflate

en: Surface Width
nb: Bredde på overflate

en: Surface height
nb: Høyde på overflate

en: Surface width
nb: Bredde på overflate

en: Text
nb: Tekst

en: Text Direction
nb: Tekstretning

en: Text length
nb: Lengde på tekst

en: The Clutter backend
nb: Clutter-motor

en: The actor that is being dragged
nb: Aktøren som blir dratt

en: The actor’s allocation
nb: Allokering for aktør

en: The actor’s background color
nb: Bakgrunnsfarge for aktøren

en: The actor’s first child
nb: Aktørens første barn

en: The actor’s last child
nb: Aktørens siste barn

en: The actor’s position on the Z axis
nb: Aktørens posisjon på Z-aksen

en: The actor’s request mode
nb: Aktørens forespørselsmodus

en: The amount of space between two consecutive columns
nb: Mengde mellomrom mellom to etterfølgende kolonner

en: The amount of space between two consecutive rows
nb: Mengde mellomrom mellom to etterfølgende rader

en: The backend instance
nb: Motorinstans

en: The background color of the box
nb: Bakgrunnsfarge for boksen

en: The buffer for the text
nb: Buffer for teksten

en: The clip region for the actor
nb: Klippeområde for aktøren

en: The color of the border of the rectangle
nb: Farge på kanten av rektangelet

en: The color of the rectangle
nb: Farge på rektangelet

en: The color of the stage
nb: Farge på scenen

en: The contents of the buffer
nb: Innhold i bufferen

en: The cursor position
nb: Posisjon for markøren

en: The device manager instance
nb: Instans av enhetshåndterer

en: The duration of the animation
nb: Varighet for animasjonen

en: The duration of the animations
nb: Varighet på animasjonene

en: The font description to be used
nb: Skriftbeskrivelse som skal brukes

en: The font to be used by the text
nb: Skrift som skal brukes av teksten

en: The font used to display subtitles
nb: Skrift som brukes til å vise undertekster

en: The height of the Cairo surface
nb: Høyde på Cairo-overflate

en: The height of the canvas
nb: Høyde på kanvas

en: The height of the underlying wayland surface
nb: Høyde på underliggende wayland-overflate

en: The manager that created this data
nb: Håndterer som laget disse dataene

en: The mode of the animation
nb: Modus for animasjonen

en: The mode of the device
nb: Modus for enheten

en: The name of the device
nb: Navn på enhet

en: The name of the property to animate
nb: Navn på egenskap som skal animeres

en: The number of axes on the device
nb: Antall akser på enheten

en: The number of horizontal tiles
nb: Antall horisontale fliser

en: The number of vertical tiles
nb: Antall vertikale fliser

en: The orientation of the layout
nb: Orientering for utformingen

en: The path used to constrain an actor
nb: Sti som brukes til å begrense en aktør

en: The position of the origin of the actor
nb: Posisjon for opprinnelsen av aktøren

en: The scaling factor for the surface
nb: Skaleringsfaktoren for overflaten

en: The scrolling direction
nb: Rulleretning

en: The size of the actor
nb: Størrelse på aktøren

en: The source of the alignment
nb: Kilse for justering

en: The source of the constraint
nb: Kilde for begrensningen

en: The spacing between columns
nb: Mellomrom mellom kolonner

en: The spacing between rows
nb: Mellomrom mellom rader

en: The text to render
nb: Tekst som skal vises

en: The timeline of the animation
nb: Tidslinje for animasjonen

en: The timeline used by the animation
nb: Tidslinje brukt av animasjonen

en: The translation domain used to localize string
nb: Oversettelsesdomene som brukes til å oversette en streng

en: The type of the device
nb: Type enhet

en: The type of the values in the interval
nb: Type verdier i intervallet

en: The underlying wayland surface
nb: Underliggende wayland-overflate

en: The visible region of the actor
nb: Synlig område av aktøren

en: The volume of the audio
nb: Volum for lyd

en: The width of the Cairo surface
nb: Bredde på Cairo-overflate

en: The width of the border of the rectangle
nb: Bredde på kanten av rektangelet

en: The width of the canvas
nb: Bredde på kanvas

en: The width of the cursor, in pixels
nb: Bredde på markøren i piksler

en: The width of the underlying wayland surface
nb: Bredde på underliggende wayland-overflate

en: Timeline
nb: Tidslinje

en: Title
nb: Tittel

en: To Edge
nb: Til kant

en: Transform
nb: Transformer

en: Transform Set
nb: Oversettelse satt

en: Transformation matrix
nb: Transformeringsmatrise

en: Translation Domain
nb: Oversettelsesdomene

en: Translation X
nb: X oversettelse

en: Translation Y
nb: Y-oversettelse

en: Translation Z
nb: Z-oversettelse

en: Translation along the X axis
nb: Oversettelse langs X-aksen

en: Translation along the Y axis
nb: Oversettelse langs Z-aksen

en: Translation along the Z axis
nb: Oversettelse langs Z-aksen

en: URI of a media file
nb: URI for en mediefil

en: URI of a subtitle file
nb: URI til en undertekstfil

en: Unable to load image data
nb: Kan ikke laste bildedata

en: Unique identifier of the device
nb: Unik identifikator for enheten

en: Use Animations
nb: Bruk animasjoner

en: Use Fog
nb: Bruk tåke

en: User Resizable
nb: Bruker kan endre størrelse

en: Value Type
nb: Type verdi

en: Vendor ID
nb: Leverandør-ID

en: Vertical
nb: Vertikal

en: Vertical Alignment
nb: Vertikal justering

en: Vertical Fill
nb: Vertikalt fyll

en: Vertical Tiles
nb: Vertikale fliser

en: Vertical repeat
nb: Vertikal repetisjon

en: Visible
nb: Synlig

en: Whether the actor has a clip set
nb: Hvorvidt aktøren har et klippesett

en: Whether the actor has been realized
nb: Hvorvidt aktøren er realisert

en: Whether the actor is reactive to events
nb: Hvorvidt aktøren reagerer på hendelser

en: Whether the actor is visible or not
nb: Hvorvidt aktøren er synlig eller ikke

en: Whether the actor will be painted
nb: Hvorvidt aktøren vil tegnes

en: Whether the animation should loop
nb: Om animasjonen skal gå i løkke

en: Whether the background color is set
nb: Om bakgrunnsfarge er satt

en: Whether the device has a cursor
nb: Om enheten har en markør

en: Whether the device is enabled
nb: Om enheten er slått på

en: Whether the rectangle should have a border
nb: Om rektangelet skal ha en kant

en: Whether the scale-factor property is set
nb: Om egenskapen scale-factor er satt

en: Whether the surface should match the allocation
nb: Om overflaten skal være lik allokering

en: Whether the text is editable
nb: Om teksten er redigerbar

en: Whether the text is selectable
nb: Om teksten kan markeres

en: Whether the transform property is set
nb: Hvorvidt transformeringsegenskap er satt

en: Width
nb: Bredde

en: Width of the actor
nb: Bredde på aktøren

en: Width of the ellipse
nb: Bredde på ellipse

en: Window
nb: Vindu

en: Window X
nb: Vindu X

en: Window Y
nb: Vindu Y

en: X Alignment
nb: X-justering

en: X Expand
nb: Utvid X

en: X coordinate
nb: X-koordinat

en: X coordinate of the actor
nb: X-koordinat for aktøren

en: X coordinate of the anchor point
nb: X-koordinat for ankerpunkt

en: X display to use
nb: X-skjerm som skal brukes

en: X screen to use
nb: X-skjerm som skal brukes

en: Y Alignment
nb: Y-justering

en: Y Expand
nb: Utvid Y

en: Y coordinate
nb: Y-koordinat

en: Y coordinate of the actor
nb: Y-koordinat for aktøren

en: Y coordinate of the anchor point
nb: Y-koordinat for ankerpunkt

en: Z Position
nb: Z-posisjon

en: Z component of the pivot point
nb: Z-komponent for pivotpunkt

en: Zoom Axis
nb: Zoom-akse
