xarchiver 0.4.9svn - en to ug translation catalogue (197 entries)

en: 
    <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
ug: 
    <span color='red' style='italic'>xdg-utils بولىقىنى ئورنىتىڭ، شۇنداقتا
    Xarchiver تېخىمۇ كوپ ھۆججەت تىپىنى بىر تەرەپ قىلالايدۇ.</span>

en: 
    Name:
ug: 
    ئاتى:

en: "%s" is already open!
ug: "%s" ئوچۇق ئىكەن!

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
ug[0]: %d مۇندەرىجە %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
ug[0]: %d ھۆججەت %s (%s)

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
ug: <span weight='bold' size='larger'>ئىم كىرگۈزۈڭ:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
ug: <span weight='bold' size='larger'>بۇنىڭ ئۈچۈن ئىم كېرەك:</span>

en: <th>Files:</th>
ug: <th>ھۆججەتلەر:</th>

en: <th>Size:</th>
ug: <th>چوڭلۇقى:</th>

en: A GTK+ only lightweight archive manager
ug: GTK+ دىلا ئىشلەيدىغان يېنىك ئارخىپ باشقۇرغۇ

en: A_ction
ug: ھەرىكەت(_C)

en: A_dd
ug: قوش(_D)

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Add files
ug: ھۆججەتلەرنى قوش

en: Adding files to archive, please wait...
ug: ھۆججەتلەرنى ئارخىپقا قوشۇۋاتىدۇ، سەل ساقلاڭ...

en: Adding to archive:
ug: ئارخىپقا قوش:

en: Advanced
ug: ئالىي

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: An error occurred while accessing the archive:
ug: ئارخىپنى زىيارەت قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى:

en: An error occurred!
ug: خاتالىق كۆرۈلدى!

en: Archive
ug: ئارخىپ

en: Archive Properties
ug: ئارخىپ خاسلىقى

en: Archive _comment
ug: ئارخىپ ئىزاھاتى(_C)

en: Archive format is not recognized!
ug: ئارخىپ فورماتى چۈشىنىكسىز!

en: Archive manager
ug: ئارخىپ باشقۇرغۇ

en: Archive tree
ug: ئارخىپ دەرىخى

en: Archive type:
ug: ئارخىپ تىپى:

en: Archiver output
ug: archiver نىڭ چىقىرىشى

en: Are you sure you want to do this?
ug: بۇنى راستتىنلا قىلامسىز؟

en: Attributes
ug: خاسلىق

en: Back
ug: قايت

en: Browse
ug: كۆز يۈگۈرت

en: Can't add files to the archive:
ug: ھۆججەتلەرنى ئارخىپقا قوشقىلى بولمىدى:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
ug: ئارخىپ قۇرۇلمىسى ئۈچۈن ئەسلەك ھازىرلىيالمىدى!

en: Can't convert the archive to self-extracting:
ug: ئارخىپنى ئۆزلۈكىدىن يېيىلىدىغان شەكىلگە ئايلاندۇرغىلى بولمىدى:

en: Can't create a new archive:
ug: يېڭى ئارخىپ قۇرغىلى بولمىدى:

en: Can't create temporary directory:
ug: ۋاقىتلىق مۇندەرىجە تۇرغۇزغىلى بولمىدى:

en: Can't extract files from the archive:
ug: ئارخىپتىن ھۆججەتنى يېيىپ چىقارغىلى بولمىدى:

en: Can't fseek in file:
ug: ھۆججەت ئىچىدە fseek قىلالمىدى:

en: Can't fseek to position 104:
ug: 104 دېگەن ئورۇنغا fseek قىلالمىدى:

en: Can't open RPM file %s:
ug: RPM ھۆججىتى %s نى ئاچقىلى بولمىدى:

en: Can't open file "%s":
ug: ھۆججەت "%s" نى ئاچقىلى بولمىدى:

en: Can't perform extraction!
ug: يايغىلى بولمىدى!

en: Can't perform this action:
ug: بۇ مەشغۇلاتنى ئېلىپ بارالمىدىم:

en: Can't read data from file:
ug: ھۆججەتنى سانلىق ئاساسلارنى ئوقۇيالمىدى:

en: Can't write the sfx module to the archive:
ug: sfx module نى ئارخىپقا يازغىلى بولمىدى:

en: Cancel current operation
ug: ھازىرقى مەشغۇلاتتىن ۋاز كەچ

en: Choose the application to use
ug: ئىشلىتىدىغان پروگراممىنى تاللا

en: Choose the archive type to create
ug: قۇرماقچى بولغان ئارخىپنىڭ تىپىنى تاللا

en: Choose the directory to use
ug: ئىشلىتىدىغان مۇندەرىجىنى تاللا

en: Close archive
ug: ئارخىپ ياپ

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Comment:
ug: ئىزاھات:

en: Comment:
ug: ئىزاھات:

en: Compressed
ug: پرېسلانغان

en: Compressed   size:
ug: پرېسلانغان چوڭلۇقى:

en: Compressed size:
ug: پرېس چوڭلۇقى:

en: Compression
ug: پرېسلاش

en: Compression ratio
ug: پرېس نىسبىتى

en: Compression ratio:
ug: پرېس نىسبىتى:

en: Confirm deletion of files
ug: ئۆچۈرۈشنى جەزملە

en: Copy
ug: كۆچۈر

en: Cr_eate
ug: قۇر(_E)

en: Create a new archive
ug: يېڭى ئارخىپ قۇر

en: Create a solid archive
ug: قاتتىق ئارخىپ تۇرغۇز

en: Cut
ug: كەس

en: Date
ug: چېسلا

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Delete files after adding
ug: قوشۇلۇپ بولغان ھۆججەتلەرنى ئۆچۈر

en: Dese_lect all
ug: ھەممىنى تاللىما(_L)

en: Do you really want to cancel?
ug: راستلا ۋاز كېچەمسىز؟

en: Do you want to overwrite it?
ug: قاپلىۋېتەمسىز؟

en: Doing so will probably corrupt your archive!
ug: بۇنداق قىلسا ئارخىپ بۇزۇلۇپ كېتىشى مۇمكىن

en: Encrypted:
ug: شىفىرلانغان:

en: Enter passwo_rd
ug: ئىم كىرگۈز(_R)

en: Extract
ug: يەش

en: Extract files
ug: ھۆججەتلەرنى ياي

en: Extract to:
ug: يېشىش ئورنى:

en: Extracting files from archive, please wait...
ug: ئارخىپتىن ھۆججەتلەرنى يېيىپ چىقىرىۋاتىدۇ، سەل ساقلاڭ...

en: Extracting from archive:
ug: ئارخىپتىن ياي:

en: Failed to launch the application!
ug: پروگراممىنى قوزغىتىش مەغلۇپ بولدى!

en: File Paths
ug: ھۆججەت يولى

en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: Files:
ug: ھۆججەتلەر:

en: Files:%*s%s
ug: ھۆججەتلەر:%*s%s

en: Forward
ug: ئالدىغا

en: From File
ug: ھۆججەتتىن

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Icons size (requires restart)
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى(قايتا قوزغىتىش زۆرۈر)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
ug: بۇ تاللانسا ئارخىپ ئوقۇلۇپ بولغاندىن كېيىن ئىزاھاتى كۆرسىتىلىدۇ

en: Location:
ug: ئورنى:

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Modified on:
ug: تۈزىتىلگەن ۋاقىت:

en: Name:
ug: ئاتى:

en: No
ug: ياق

en: Number of files:
ug: ھۆججەت سانى:

en: Number of files:
ug: ھۆججەت سانى:

en: Only archives
ug: ئارخىپلارلا

en: Open <i>%s</i> with:
ug: <i>%s</i> نى بېكىتىلگەن پروگراممىدا ئاچ:

en: Open With
ug: پروگراممىدا ئاچ

en: Open a text file
ug: تېكىست ھۆججىتىنى ئاچ

en: Open an archive
ug: ئارخىپ ئاچ

en: Open image files with:
ug: سۈرەت ھۆججىتىنى ئاچىدىغان پروگرامما:

en: Open text files with:
ug: تېكىست ھۆججىتىنى ئاچىدىغان پروگرامما:

en: Open the selected files with
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى بېكىتىلگەن پروگراممىدا ئاچىدۇ

en: Opening archive, please wait...
ug: ئارخىپنى ئېچىۋاتىدۇ، سەل ساقلاڭ...

en: Operation aborted!
ug: مەشغۇلات توختىتىۋېتىلدى!

en: Options
ug: تاللانما

en: Overwrite existing files
ug: بار ھۆججەتلەرنى قاپلىۋەت

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Owner/Group
ug: ئىگىسى/گۇرۇپپا

en: Password:
ug: ئىم:

en: Paste
ug: چاپلا

en: Path
ug: يولى

en: Path:
ug: يول:

en: Permissions
ug: ھوقۇقلىرى

en: Please enter it!
ug: كىرگۈزۈڭ!

en: Please enter the extraction path.
ug: يايىدىغان يولنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter the password.
ug: ئىمنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please fill the "Extract to" field!
ug: "Extract to" دېگەن يەرنى تولدۇرۇڭ!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
ug: خاسلىق->ئالىي غا ئېچىپ بېكىتىڭ.

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Please select the 7zCon.sfx module
ug: 7zCon.sfx module نى تاللاڭ

en: Please select the archives you want to extract
ug: يايماقچى بولغان ئارخىپنى تاللاڭ

en: Please select the destination directory
ug: نىشان مۇندەرىجىنى تاللاڭ

en: Preferences
ug: تەڭشەكلەر

en: Preferred archive format
ug: ئامراق ئارخىپ فورماتىڭىز

en: Preferred temp directory:
ug: ۋاقىتلىق مۇندەرىجە:

en: Print the archive content as HTML
ug: ئارخىپ مەزمۇنىنى HTML شەكلىدە چىقىرىش

en: Print the archive content as text
ug: ئارخىپ مەزمۇنىنى تېكىست شەكلىدە چىقىرىش

en: Ratio
ug: نىسبىتى

en: Re_name
ug: ئاتىنى ئۆزگەرت(_N)

en: Rename
ug: ئاتىنى ئۆزگەرت

en: Save the archive as
ug: ئارخىپنى باشقا نامدا ساقلا

en: Save the self-extracting archive as
ug: ئۆزلۈكىدىن يېيىلىدىغان ئارخىپنى باشقا نامدا ساقلا

en: Save window geometry
ug: كۆزنەك ئۆلچەملىرىنى ساقلا

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
ug: قۇرۇش ئۈچۈن "New" نى، ئارخىپنى ئېچىش ئۈچۈن "Open" نى تاللا

en: Select _all
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Select _by pattern
ug: قېلىپقا ئاساسەن تاللا(_B)

en: Select an application
ug: پروگرامما تاللا

en: Selected files
ug: تاللانغان ھۆججەتلەر

en: Selection
ug: تاللاش

en: Show archive comment
ug: ئارخىپ ئىزاھاتىنى كۆرسەت

en: Show archive location bar
ug: ئارخىپ ئورۇن بالدىقىنى كۆرسەت

en: Show archive tree sidebar
ug: ئارخىپ دەرەخسىمان يان بالداقنى كۆرسەت

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Some errors occurred:
ug: بەزى خاتالىقلار كۆرۈلدى:

en: Sorry, I could not perform the operation!
ug: كەچۈرۈڭ، مەشغۇلاتنى ئېلىپ بارالمىدىم!

en: Sorry, this archive format is not supported:
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ خىلدىكى ئارخىپنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ:

en: Sort archive by filename
ug: ھۆججەت ئاتىنى تەرتىپلە

en: Store archiver output
ug: ئارخىپنىڭ چىقىرىلمىسىنى ساقلا

en: Testing archive, please wait...
ug: ئارخىپنى سىناۋاتىدۇ، سەل ساقلاڭ...

en: The archive "%s" already exists!
ug: ئارخىپ "%s" بار ئىكەن.

en: The archiver doesn't support this feature!
ug: archiver نىڭ بۇ خىل ئىقتىدارى يوق!

en: The filename column is sorted after loading the archive
ug: ئارخىپنى ئوقۇپ بولغاندىن كېيىن ھۆججەت ئاتى ئىستونى تەرتىپلىنىدۇ

en: This archive is encrypted!
ug: ئارخىپ شىفىرلىنىپتۇ!

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Total Progress:
ug: جەمئىي Progress:

en: Type:
ug: تىپ:

en: Uncompressed size:
ug: يېيىلغان چوڭلۇقى:

en: Uncompressed size:
ug: پرېسلانمىغان چوڭلۇقى:

en: Up
ug: ئۈستى

en: Update existing files
ug: بارلىرىنى يېڭىلاش

en: Use a custom command:
ug: custom قىلىنغان بۇيرۇق ئىشلەت:

en: Version
ug: نەشرى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Web browser to use:
ug: ئىشلىتىدىغان توركۆرگۈ:

en: Window
ug: كۆزنەك

en: Yes
ug: ھەئە

en: You are about to delete entries from the archive.
ug: سىز ئارخىپتىن بىر نەرسە ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز.

en: You didn't set which browser to use!
ug: قايسى كۆرگۈنى ئىشلىتىدىغاننى بېكىتمىدىڭىز!

en: You didn't set which program to use for opening this file!
ug: بۇ ھۆججەتنى قايسى پروگراممىدا ئاچىدىغاننى بېكىتمىدىڭىز!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
ug: ھۆججەتنى "%s" مۇندەرىجىگە يېيىپ چىقىرىش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: You haven't added any of them!
ug: ھېچ قايسىنى قوشماپسىز!

en: You haven't selected any files to add!
ug: قوشىدىغان ھېچقانداق ھۆججەت تاللىمىدىڭىز!

en: You missed the archive name!
ug: ئارخىپ نامىنى ئۇنتۇدىڭىز!

en: You missed the password!
ug: ئىم خاتا!

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: _Archive
ug: ئارخىپ(_A)

en: _Contents
ug: مەزمۇن(_C)

en: _Extract
ug: ياي(_E)

en: _HTML file
ug: _HTML ھۆججىتى(_H)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _List as
ug: كۆرسەت(_L)

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: _Test
ug: سىناق(_T)

en: _Text file
ug: تەكىت ھۆججىتى(_T)

en: choose...
ug: تاللا...

en: example: *.txt; ac*
ug: مىسال: *.txt; ac*

en: large
ug: چوڭ

en: selected
ug: تاللانغان

en: small
ug: كىچىك

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command-line options.
ug: xarchiver: %s
    xarchiver --help نى كىرگۈزسە بۇيرۇق قۇرىدا ئىشلەتكىلى بولىدىغان بارلىق تاللانمىلارنى كۆرگىلى بولىدۇ.

en: |Size
ug: |چوڭلۇقى
