clutter master - en to as translation catalogue (672 entries)

en: %s compilation failed: %s
as: %s কমপাইল ব্যৰ্থ হল: %s

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
as: অভিনেতাৰ সমলসমূহলে প্ৰয়োগ কৰিবলে শৈলী বৈশিষ্টসমূহৰ এটা তালিকা

en: Accept Focus
as: মনোনিবেষ গ্ৰহণ কৰক

en: Actions
as: কাৰ্য্যসমূহ

en: Activatable
as: সক্ৰিয় কৰিব পাৰি

en: Actor
as: অভিনেতা

en: Add an effect to be applied on the actor
as: অভিনেতালে প্ৰয়োগ কৰিবলে এটা প্ৰভাৱ যোগ কৰে

en: Adds a constraint to the actor
as: অভিনেতালে এটা বাধা যোগ কৰে

en: Adds an action to the actor
as: অভিনেতালে এটা কাৰ্য্য যোগ কৰে

en: Align Axis
as: অক্ষ সংস্থাপন কৰক

en: Alignment of the actor's content
as: অভিনেতাৰ সমলৰ সংৰেখন

en: Allocate extra space for the child
as: ছাইল্ডৰ বাবে অতিৰিক্ত স্থান আবন্টন কৰক

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
as: আনুভূমিক অক্ষত ছাইল্ডৰ বাবে অতিৰিক্ত স্থান আবন্টন কৰক

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
as: উলম্ব অক্ষত ছাইল্ডৰ বাবে অতিৰিক্ত স্থান আবন্টন কৰক

en: Allocation
as: আবন্টন

en: Alpha
as: আলফা

en: Alpha Object to drive the behaviour
as: ব্যৱহাৰ চলাবলে আলফা অবজেক্ট

en: Alpha value
as: আলফা মান

en: Alpha value as computed by the alpha
as: আলফাৰ দ্বাৰা গণনা কৰা আলফা মান

en: Anchor Gravity
as: সুত্ৰধাৰ মাধ্যাকৰ্ষণ

en: Anchor X
as: সুত্ৰধাৰ X

en: Anchor Y
as: সুত্ৰধাৰ Y

en: Angle Begin
as: কোণৰ আৰম্ভণি

en: Angle End
as: কোণৰ অন্ত

en: Angle x tilt
as: কোণ x হালি অহা

en: Angle y tilt
as: কোণ y হাল

en: Angle z tilt
as: কোণ z হাল

en: Animatable
as: জীৱন্ত কৰিব পাৰি

en: Attributes
as: বৈশিষ্টসমূহ

en: Audio Volume
as: অডিঅ' ভলিউম

en: Auto Resize
as: স্বচালিত পুনৰ আকাৰ

en: Auto Reverse
as: স্বচালিত উভতা

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
as: নিম্নলিখিত pixbuf পৰিসৰসমূহলে অভিনেতাৰ স্বচালিত সংমহিলি আকাৰ

en: Automatic Updates
as: স্বচালিত আপডেইটসমূহ

en: Axis
as: অক্ষ

en: Axis of rotation
as: ঘূৰ্ণনৰ অক্ষ

en: Back Material
as: পিছফালৰ সামগ্ৰী

en: Backend
as: বেকএন্ড

en: Background Color Set
as: পটভূমীৰ ৰঙৰ সংহতি

en: Background color
as: পটভূমীৰ ৰঙ

en: Border Color
as: সীমাৰ ৰঙ

en: Border Width
as: সীমাৰ প্ৰস্থ

en: Brightness
as: উজ্জ্বলতা

en: Buffer
as: বাফাৰ

en: Buffer Fill
as: বাফাৰ পূৰ্ণ

en: Can Seek
as: বিচাৰিব পাৰে

en: Center
as: কেন্দ্ৰ

en: Center X
as: কেন্দ্ৰ X

en: Center Y
as: কেন্দ্ৰ Y

en: Center Z
as: কেন্দ্ৰ Z

en: Center of ellipse
as: উপবৃত্তৰ কেন্দ্ৰ

en: Center point for rotation around the Z axis
as: Z অক্ষৰ চাৰিওফালে ঘূৰিবলে কেন্দ্ৰবিন্দু

en: Child Transform
as: সন্তান পৰিবৰ্তন

en: Child Transform Set
as: সন্তান ৰুপান্তৰ সংহতি

en: Children transformation matrix
as: সন্তান ৰুপান্তৰ মেট্ৰিক্স

en: Clip
as: ক্লিপ

en: Clip Rectangle
as: ক্লিপ আয়ত

en: Clip to Allocation
as: আবন্টনলে ক্লিপ

en: Clutter Options
as: Clutter বিকল্পসমূহ

en: Clutter debugging flags to set
as: সংহতি কৰিবলে Clutter ডিবাগিং ফ্লেগসমূহ

en: Clutter debugging flags to unset
as: অসংহতি কৰিবলে Clutter ডিবাগিং ফ্লেগসমূহ

en: Clutter profiling flags to set
as: সংহতি কৰিবলে Clutter আলেখ্যণ ফ্লেগসমূহ

en: Clutter profiling flags to unset
as: অসংহতি কৰিবলে Clutter আলেখ্য ফ্লেগসমূহ

en: Cogl Material
as: Cogl সামগ্ৰী

en: Cogl Texture
as: Cogl গাঁথনি

en: Color
as: ৰঙ

en: Color Set
as: ৰঙ সংহতি

en: Color of the font used by the text
as: লিখনি দ্বাৰা ব্যৱহৃত ফন্টৰ ৰঙ

en: Column Homogeneous
as: সমমাত্ৰিক স্তম্ভসমূহ

en: Column Number
as: স্তম্ভ নম্বৰ

en: Column Spacing
as: স্তম্ভ স্থান

en: Column Span
as: স্তম্ভ বিস্তাৰ

en: Column spacing
as: স্তম্ভ স্থান

en: Compiled
as: কমপাইল কৰা হৈছে

en: Constrains the dragging to a rectangle
as: টানক এটা আয়তলে সীমিত ৰাখে

en: Constraints
as: বাধাসমূহ

en: Constraints the dragging to an axis
as: টনাক এটা অক্ষত সীমিত ৰাখে

en: Constraints the panning to an axis
as: পেনিংক এটা অক্ষত সীমিত ৰাখে

en: Constraints the zoom to an axis
as: জুমক এটা অক্ষত সীমিত ৰাখে

en: Container
as: বৈয়াম

en: Content
as: সমল

en: Content Box
as: সমল বাকচ

en: Content Gravity
as: সমল ভৰ

en: Content Repeat
as: সমল পুনৰাবৃত্তি

en: Contrast
as: প্ৰভেদ

en: Control how line-wrapping is done
as: শাৰী-মেৰিওৱা কিধৰণে কৰা হয় নিয়ন্ত্ৰণ কৰক

en: Coordinate
as: অক্ষ

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
as: ধৰণ %s এটা GdkDisplay ৰ বাবে এটা যথাযথ CoglWinsys পোৱা নগল

en: Current progress of the playback
as: প্লেবেকৰ বৰ্তমান প্ৰগতি

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
as: বৰ্তমানে সংহতি কৰা অৱস্থা, (এই অৱস্থালে স্থানান্তৰ সম্পূৰ্ণ নহবও পাৰে)

en: Cursor Color
as: কাৰ্চাৰৰ ৰঙ

en: Cursor Color Set
as: কাৰ্চাৰৰ ৰঙৰ সংহতি

en: Cursor Position
as: কাৰ্চাৰৰ অৱস্থান

en: Cursor Size
as: কাৰ্চাৰৰ আকাৰ

en: Cursor Visible
as: কাৰ্চাৰ দৃশ্যমান

en: Deceleration
as: মন্থৰণ

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
as: ডিস্কৰ পৰা ছবিসমূহ ল'ড কৰি থাকোতে প্ৰতিৰোধ বাধা দিবলে ছবি তথ্য ফাইলসমূহক এটা থ্ৰেডৰ ভিতৰত ডিকোড কৰক

en: Default frame rate
as: অবিকল্পিত ফ্ৰেইম হাৰ

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
as: বিন্যাস ব্যৱস্থাপকৰ ভিতৰৰ অভিনেতাসমূহৰ বাবে অবিকল্পিত আনুভূমিক সংস্থাপন

en: Default transition duration
as: অবিকল্পিত স্থানান্তৰ অবধি

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
as: বিন্যাস ব্যৱস্থাপকৰ ভিতৰৰ অভিনেতাসমূহৰ বাবে অবিকল্পিত উলম্ব সংস্থাপন

en: Delay
as: বিলম্ব

en: Delay before start
as: আৰম্ভৰ আগত বিলম্ব

en: Delegate object for painting the actor's content
as: অভিনেতাৰ সমল ৰূপাঙ্কণৰ বাবে অবজেক্ট প্ৰতিনিধি কৰক

en: Depth
as: গভীৰতা

en: Destroyed
as: ধ্বংস কৰা হল

en: Detach the transition when completed
as: সম্পূৰ্ণ হলে স্থানান্তৰ বিচ্ছিন্ন কৰক

en: Device Manager
as: ডিভাইচ ব্যৱস্থাপক

en: Device Mode
as: ডিভাইচ অৱস্থা

en: Device Type
as: ডিভাইচৰ ধৰণ

en: Direction
as: দিশ

en: Direction for the text
as: লিখনিৰ দিশ

en: Direction of rotation
as: ঘূৰ্ণনৰ দিশ

en: Direction of the text
as: লিখনিৰ দিশ

en: Direction of the timeline
as: সময়ৰেখাৰ দিশ

en: Disable Slicing
as: স্লাইচিং অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable XInput support
as: XInput সমৰ্থন অসামৰ্থবান কৰক

en: Disable mipmapping on text
as: লিখনিত মিপমেপিং অসামৰ্থবান কৰক

en: Double Click Distance
as: দ্বিগুণ ক্লিক দুৰত্ব

en: Double Click Time
as: দ্বিগুণ ক্লিক সময়

en: Drag Area
as: টানৰ স্থান

en: Drag Area Set
as: টানৰ স্থান সংহতি

en: Drag Axis
as: টান অক্ষ

en: Drag Handle
as: টান হাতল

en: Drag Threshold
as: টান্ ডেউৰী

en: Duration
as: অবধি

en: Duration of the animation, in milliseconds
as: জীৱন্তকৰণড় অবধি, মিলিছেকেণ্ডসমূহত

en: Duration of the timeline in milliseconds
as: মিলিছেকেণ্ডসমূহত সময়ৰেখাৰ অবধি

en: Easing Duration
as: সহজ অবধি

en: Easing Mode
as: সহজ অৱস্থা

en: Editable
as: সম্পাদন কৰিব পাৰি

en: Effect
as: পৰিণতি

en: Ellipsize
as: উপবৃত্ত কৰক

en: Enable accessibility
as: অভিগম সামৰ্থবান কৰক

en: Enabled
as: সামৰ্থবান কৰা আছে

en: End Angle
as: অন্তিম কোণ

en: End Depth
as: অন্ত গভীৰতা

en: Expand
as: প্ৰসাৰিত

en: Extra space at the bottom
as: তলত অতিৰিক্ত ঠাই

en: Extra space at the left
as: বাঁওফালে অতিৰিক্ত ঠাই

en: Extra space at the right
as: সোঁফালে অতিৰিক্ত ঠাই

en: Extra space at the top
as: উপৰত অতিৰিক্ত ঠাই

en: Factor
as: কাৰক

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
as: সন্নিবিষ্ট কৰা স্তৰ আৰম্ভ কৰোতে ভৰবেগলে প্ৰয়োগ কৰা কাৰক

en: Failed to load the image data
as: ছবি তথ্য ল'ড কৰিবলে ব্যৰ্থ

en: Filename
as: ফাইলনাম

en: Filename Set
as: ফাইলনাম সংহতি

en: Filter Quality
as: পৰিস্ৰাৱন গুণ

en: Final Value
as: অন্তিম মান

en: Final angle
as: অন্তিম কোণ

en: Final depth to apply
as: প্ৰয়োগ কৰিবলে অন্তিম গভীৰতা

en: Final opacity level
as: অন্তিম অস্বচ্ছ স্তৰ

en: Final scale on the X axis
as: X অক্ষত অন্তিম স্কেইল

en: Final scale on the Y axis
as: Y অক্ষত অন্তিম স্কেইল

en: Final value of the interval
as: অন্তৰালৰ অন্তিম মান

en: First Child
as: প্ৰথম সন্তান

en: Fixed X
as: নিৰ্দিষ্ট X

en: Fixed Y
as: নিৰ্দিষ্ট Y

en: Fixed position set
as: নিৰ্দিষ্ট অৱস্থান সংহতি

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
as: অভিনেতাক কেতিয়া এটা ছবিত চেপেটা কৰা হব সেয়া নিয়ন্ত্ৰণ কৰা ফ্লেগসমূহ

en: Fog
as: ফগ

en: Font Antialias
as: ফন্ট এন্টিএলিয়াচসমূহ

en: Font Color
as: ফন্টৰ ৰঙ

en: Font DPI
as: ফন্ট DPI

en: Font Description
as: ফন্ট বিৱৰণ

en: Font Hint Style
as: ফন্ট ইংগিত শৈলী

en: Font Hinting
as: ফন্ট ইংগিত

en: Font Name
as: ফন্টৰ নাম

en: Font Subpixel Order
as: ফন্ট উপপিক্সেল ক্ৰম

en: Fontconfig configuration timestamp
as: ফন্টসংৰূপ সংৰূপ সময়মোহৰ

en: Forced X position of the actor
as: অভিনেতাৰ বলৱৎ X অৱস্থান

en: Forced Y position of the actor
as: অভিনেতাৰ বলৱৎ Y অৱস্থান

en: Forced minimum height request for the actor
as: অভিনেতাৰ বাবে বলৱৎ নূন্যতম উচ্চতা অনুৰোধ

en: Forced minimum width request for the actor
as: অভিনেতাৰ বাবে বলৱৎ নূন্যতম প্ৰস্থ অনুৰোধ

en: Forced natural height request for the actor
as: অভিনেতাৰ বাবে বলৱৎ স্বাভাৱিক উচ্চতা অনুৰোধ

en: Forced natural width request for the actor
as: অভিনেতাৰ বাবে বলৱৎ স্বাভাৱিক প্ৰস্থ অনুৰোধ

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
as: নিম্নলিখিত গাঁথনিক একক আৰু সৰু স্থান সঞ্চয়ী সূকীয়া গাঁথনিসমূহৰে নিৰ্মিত নহবলে বাধ্য কৰে

en: Fragment Source
as: ফ্ৰেগমেন্টৰ উৎস

en: Fragment shader
as: ফ্ৰেগমেন্ট শেডাৰ

en: From Edge
as: প্ৰান্তৰ পৰা

en: Fullscreen Set
as: সম্পূৰ্ণপৰ্দা সংহতি

en: Has Border
as: সীমা আছে

en: Has Clip
as: ক্লিপ আছে নে

en: Has Cursor
as: কাৰ্চাৰ আছে

en: Has Pointer
as: পোইন্টাৰ আছে

en: Height
as: উচ্চতা

en: Height of ellipse
as: উপবৃত্তৰ উচ্চতা

en: Height of the actor
as: অভিনেতাৰ উচ্চতা

en: Held
as: ধৰি ৰাখক

en: Homogeneous
as: সমমাত্ৰিক

en: Horizontal Alignment
as: আনুভূমিক সংস্থাপন

en: Horizontal Drag Threshold
as: আনুভূমিক টান ডেউৰী

en: Horizontal Expand
as: আনুভূমিক প্ৰসাৰন

en: Horizontal Fill
as: আনুভূমিক পূৰ্ণ

en: Horizontal Tiles
as: আনুভূমিক টাইলসমূহ

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
as: বিন্যাস ব্যৱস্থাপকৰ ভিতৰৰ অভিনেতাৰ বাবে আনুভূমিক সংস্থাপন

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
as: কোষৰ ভিতৰত অভিনেতাৰ আনুভূমিক সংস্থাপন

en: Horizontal repeat
as: আনুভূমিক পুনৰাবৃত্তি

en: Horizontal scale center
as: আনুভূমিক স্কেইল কেন্দ্ৰ

en: How long to show the last input character in hidden entries
as: লুকুৱা প্ৰবিষ্টিসমূহত সৰ্বশেষ ইনপুট আখৰ কিমান দেৰি দেখুৱা হব

en: How many times the timeline should repeat
as: সময়ৰেখা কিমান দেৰি পুনৰাবৃত্তি হব লাগে

en: How the timeline should compute the progress
as: সময়ৰেখায় কিদৰে প্ৰগতি গণনা কৰিব

en: Id
as: আই-ডি

en: If TRUE, the columns are all the same width
as: যদি TRUE, স্তম্ভসমূহ একেটা প্ৰস্থৰ হব

en: If TRUE, the rows are all the same height
as: যদি TRUE, শাৰীসমূহ সকলো একেটা উচ্চতাৰ হব

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
as: বহু উইন্ডো পুনৰদিশসমূহ স্বচালিতলে সংহতি কৰা হয় নে (অথবা হস্তচালিতলে যদি মিচা)

en: If non-zero, use this character to display the actor's contents
as: যদি শূন্য নহয়, অভিনেতাৰ সমলসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰিবলে এই আখৰ ব্যৱহাৰ কৰক

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
as: যদি সংহতি কৰা থাকে, লিখনি অতি বহল হৈ গলে শাৰীসমূহ মেৰিৱাওক

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
as: গাঁথনিক কোনো পিক্সমেপ পৰিবৰ্তনৰ সৈতে সংমিহলি কৰা হব নে।

en: If this is an override-redirect window
as: যদি ই এটা অভাৰৰাইড-পুনৰদিশ উইন্ডো হয়

en: If window has been destroyed
as: উইন্ডো ধ্বংস কৰা হৈছে নে

en: If window is mapped
as: উইন্ডো মেপ কৰা আছে নে

en: Initial Value
as: আৰম্ভণিৰ মান

en: Initial acceleration factor
as: আৰম্ভণি ত্বৰণ কাৰক

en: Initial angle
as: আৰম্ভণি কোণ

en: Initial depth to apply
as: প্ৰয়োগ কৰিবলে আৰম্ভণি গভীৰতা

en: Initial opacity level
as: আৰম্ভণি অস্বচ্ছতাৰ স্তৰ

en: Initial scale on the X axis
as: X অক্ষত আৰম্ভণি স্কেইল

en: Initial scale on the Y axis
as: Y অক্ষত আৰম্ভণি স্কেইল

en: Initial value of the interval
as: অন্তৰালৰ আৰম্ভণি মান

en: Interpolate
as: সন্নিবিষ্ট কৰক

en: Interval
as: অন্তৰাল

en: Justify
as: শুদ্ধ প্ৰমাণিত কৰক

en: Keep Aspect Ratio
as: দিশৰ অনুপাত ৰাখক

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
as: পছন্দৰ প্ৰস্থ অথবা উচ্চতা অনুৰোধ কৰোতে গাঁথনিৰ দিশ অনুপাত ৰাখক

en: Key Focus
as: চাবি মনোনিবেষ

en: Last Child
as: শেষ সন্তান

en: Layout Manager
as: বিন্যাস ব্যৱস্থাপক

en: Left attachment
as: বাঁওফালৰ এটাচমেন্ট

en: Length of the text currently in the buffer
as: বাফাৰত বৰ্তমানে থকা লিখনিৰ দৈৰ্ঘ্য

en: Line Alignment
as: শাৰী সংস্থাপন

en: Line wrap
as: শাৰী মেৰিওৱা

en: Line wrap mode
as: শাৰী মেৰিওৱা অৱস্থা

en: Load asynchronously
as: অসমকালীভাৱে ল'ড কৰক

en: Load data asynchronously
as: তথ্যক অসমকালীভাৱে ল'ড কৰক

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
as: ডিস্কৰ পৰা ছবিসমূহ ল'ড কৰি থাকোতে প্ৰতিৰোধ বাধা দিবলে ফাইলসমূহক এটা থ্ৰেডৰ ভিতৰত ল'ড কৰক

en: Long Press Duration
as: দীঘল দবোৱা অবধি

en: Long Press Threshold
as: দীঘল দবোৱাৰ ডেউৰী

en: Loop
as: পুনৰাবৃত্তি

en: Magnification Filter
as: ডাঙৰ কৰা পৰিস্ৰাৱক

en: Make X calls synchronous
as: X কলসমূহক সংমিহলি কৰক

en: Make all warnings fatal
as: সকলো সতৰ্কবাৰ্তা মাৰাত্মক কৰক

en: Manager
as: ব্যৱস্থাপক

en: Mapped
as: মেপ্পড্

en: Margin Bottom
as: সীমাৰ তল

en: Margin Left
as: সীমাৰ বাওঁ

en: Margin Right
as: সীমাৰ সোঁ

en: Margin Top
as: সীমাৰ উপৰ

en: Max Length
as: সৰ্বাধিক দৈৰ্ঘ্য

en: Maximum Column Width
as: সৰ্বাধিক স্তম্ভ প্ৰস্থ

en: Maximum Row Height
as: সৰ্বাধিক শাৰী উচ্চতা

en: Maximum height for each row
as: প্ৰতিটো শাৰীৰ বাবে সৰ্বাধিক উচ্চতা

en: Maximum length
as: সৰ্বাধিক দৈৰ্ঘ্য

en: Maximum length of the text inside the actor
as: অভিনেতাৰ ভিতৰত লিখনিৰ সৰ্বাধিক দৈৰ্ঘ্য

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
as: এই প্ৰবিষ্টিৰ বাবে আখৰসমূহৰ সমৰ্বাধিক সংখ্যা। শূন্য যদি সৰ্বাধিক নহয়

en: Maximum waste area of a sliced texture
as: এটা স্লাইচ কৰা গাঁথনিৰ সৰ্বাধিক আবৰ্জনা স্থান

en: Maximum width for each column
as: প্ৰতিটো স্তম্ভৰ বাবে সৰ্বাধিক প্ৰস্থ

en: Min Height
as: নূন্যতম উচ্চতা

en: Min Width
as: নূন্যতম প্ৰস্থ

en: Minification Filter
as: সৰু কৰা পৰিস্ৰাৱক

en: Minimum Column Width
as: নূন্যতম স্তম্ভ প্ৰস্থ

en: Minimum Row Height
as: নূন্যতম শাৰী উচ্চতা

en: Minimum height for each row
as: প্ৰতিটো শাৰীৰ বাবে নূন্যতম উচ্চতা

en: Minimum height set
as: নূন্যতম উচ্চতা সংহতি

en: Minimum width for each column
as: প্ৰতিটো স্তম্ভৰ বাবে নূন্যতম প্ৰস্থ

en: Minimum width set
as: নূন্যতম প্ৰস্থ সংহতি

en: Mode
as: অৱস্থা

en: Name
as: নাম

en: Name of the actor
as: অভিনেতাৰ নাম

en: Natural Height
as: স্বাভাৱিক উচ্চতা

en: Natural Width
as: স্বাভাৱিক প্ৰস্থ

en: Natural height set
as: স্বাভাৱিক উচ্চতা সংহতি

en: Natural width set
as: স্বাভাৱিক প্ৰস্থ সংহতি

en: No Clear Hint
as: কোনো পৰিষ্কাৰ ইংগিত নাই

en: Number of Axes
as: অক্ষসমূহৰ সংখ্যা

en: Number of touch points
as: সংখ্যাৰ স্পৰ্শ বিন্দুসমূহ

en: Number touch points
as: সংখ্যা স্পৰ্শ বিন্দুসমূহ

en: Object
as: অবজেক্ট

en: Object to which the animation applies
as: অবজেক্ট যলৈ জীৱন্তকৰণ প্ৰয়োগ হয়

en: Offscreen
as: অফস্ক্ৰিন

en: Offscreen redirect
as: অফস্ক্ৰিন পুনৰনিৰ্দেশ

en: Offset
as: অফছেট

en: Opacity
as: অস্বচ্ছতা

en: Opacity End
as: অস্বচ্ছতাৰ অন্ত

en: Opacity Start
as: অস্বচ্ছতাৰ আৰম্ভণি

en: Opacity of an actor
as: এজন অভিনেতাৰ অস্বচ্ছতা

en: Orientation
as: দিশনিৰ্ণয়

en: Pack Start
as: পেক আৰম্ভণি

en: Pan Axis
as: পেন অক্ষ

en: Password Character
as: পাছৱৰ্ড আখৰ

en: Password Hint Time
as: পাছৱৰ্ড ইংগিত সময়

en: Path
as: পথ

en: Perspective
as: পৰিপ্ৰেক্ষিত

en: Perspective projection parameters
as: পৰিপ্ৰেক্ষিত প্ৰক্ষেপন প্ৰাচলসমূহ

en: Pick With Alpha
as: আলফাৰ সৈতে বুটলক

en: Pivot Point
as: পিভট বিন্দু

en: Pivot Point Z
as: পিভট বিন্দু Z

en: Pixel Format
as: পিক্সেল বিন্যাস

en: Pixmap
as: পিক্সমেপ

en: Pixmap Depth
as: পিক্সমেপ গভীৰতা

en: Pixmap height
as: পিক্সমেপৰ উচ্চতা

en: Pixmap width
as: পিক্সমেপ প্ৰস্থ

en: Playing
as: খেলা হৈ আছে

en: Position
as: অৱস্থান

en: Position on the Z axis
as: Z অক্ষত অৱস্থান

en: Pressed
as: দবাই থোৱা

en: Progress
as: প্ৰগতি

en: Progress Mode
as: প্ৰগতি অৱস্থা

en: Progress mode
as: প্ৰগতি অৱস্থা

en: Property Name
as: বৈশিষ্ট নাম

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
as: যি হাৰত সন্নিবিষ্ট কৰা পেনিংৰ মন্থৰণ হব

en: Reactive
as: প্ৰতিক্ৰিয়া

en: Realized
as: উপলব্ধিত

en: Remove on Complete
as: সম্পূৰ্ণত আতৰাব

en: Rendering quality used when drawing the texture
as: গাঁথনি আকোতে ব্যৱহৃত ৰেন্ডাৰিং গুণ

en: Repeat Count
as: গণনা পুনৰাবৃত্তি কৰক

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
as: সমলসমূহক আনুভূমিকভাৱে স্কেইল কৰাতকে পুনৰাবৃত্তি কৰক

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
as: সমলসমূহক উলম্বভাৱে স্কেইল কৰাৰ পৰিৱৰ্তে পুনৰাবৃত্তি কৰক

en: Request Mode
as: অনুৰোধ অৱস্থা

en: Rotation Angle X
as: ঘূৰ্ণন কোণ X

en: Rotation Angle Y
as: ঘূৰ্ণন কোণ Y

en: Rotation Angle Z
as: ঘূৰ্ণন কোণ Z

en: Rotation Center X
as: ঘূৰ্ণন কেন্দ্ৰ X

en: Rotation Center Y
as: ঘূৰ্ণন কেন্দ্ৰ Y

en: Rotation Center Z
as: ঘূৰ্ণন কেন্দ্ৰ Z

en: Rotation Center Z Gravity
as: ঘূৰ্ণন কেন্দ্ৰ Z মাধ্যাকৰ্ষণ

en: Row Homogeneous
as: সমমাত্ৰিক শাৰী

en: Row Number
as: শাৰী নম্বৰ

en: Row Spacing
as: শাৰী স্থান

en: Row Span
as: শাৰী বিস্তাৰ

en: Row spacing
as: শাৰী স্থান

en: Scale Center X
as: স্কেইল কেন্দ্ৰ X

en: Scale Center Y
as: স্কেইল কেন্দ্ৰ Y

en: Scale Factor
as: স্কেইল কাৰক

en: Scale Factor Set
as: স্কেইল কাৰক সংহতি

en: Scale Gravity
as: স্কেইল মাধ্যাকৰ্ষণ

en: Scale X
as: স্কেইল X

en: Scale Y
as: অক্ষ Y

en: Scale Z
as: স্কেইল Z

en: Scale factor on the X axis
as: X অক্ষত স্কেইল কাৰক

en: Scale factor on the Y axis
as: Y অক্ষত স্কেইল কাৰক

en: Scale factor on the Z axis
as: Z অক্ষত স্কেইল কাৰক

en: Scroll Mode
as: স্ক্ৰল অৱস্থা

en: Selectable
as: নিৰ্বাচন কৰিব পাৰি

en: Selected Text Color
as: নিৰ্বাচিত লিখনি ৰঙ

en: Selected Text Color Set
as: নিৰ্বাচিত লিখনি ৰঙ সংহতি

en: Selection Color
as: নিৰ্বাচনৰ ৰঙ

en: Selection Color Set
as: নিৰ্বাচনৰ ৰঙ সংহতি

en: Selection-bound
as: নিৰ্বাচন-বান্ধীত

en: Sets the clip region to track the actor's allocation
as: অভিনেতাৰ আবন্টন অনুকৰন কৰিবলে ক্লিপ অঞ্চল সংহতি কৰক

en: Settings for the depth cueing
as: গভীৰতা এনকিউংৰ বাবে সংহতিসমূহ

en: Shader Type
as: শেডাৰৰ ধৰণ

en: Shape actor with alpha channel when picking
as: বুটলাৰ সময়ত অভিনেতাক আলফা চেনেলৰ সৈতে আকাৰ দিয়ক

en: Should the timeline automatically restart
as: সময়ৰেখা স্বচালিতভাৱে আৰম্ভ হব লাগে নে

en: Show Clutter Options
as: Clutter বিকল্পসমূহ দেখুৱাওক

en: Show frames per second
as: ফ্ৰেইম প্ৰতি ছেকেণ্ডসমূহত দেখাওক

en: Show on set parent
as: সংহতি উপধায়কত দেখুৱাওক

en: Single Line Mode
as: এটা শাৰী অৱস্থা

en: Size
as: আকাৰ

en: Snap to grid
as: গ্ৰিডলৈ স্নেপ কৰক

en: Source
as: উৎস

en: Source of fragment shader
as: ফ্ৰেগমেন্ট শেডাৰৰ উৎস

en: Source of vertex shader
as: শীৰ্ষবিন্দু শেডাৰৰ উৎস

en: Spacing
as: স্পেইচিং

en: Spacing between children
as: ছাইল্ডৰ মাজত স্পেইচিং

en: Spacing between columns
as: স্তম্ভসমূহৰ মাজৰ স্থান

en: Spacing between rows
as: শাৰীসমূহৰ মাজৰ স্থান

en: Specifies the actor to be cloned
as: ক্লৌন কৰিব লগিয়া অভিনেতাক ধাৰ্য্য কৰে

en: Stage Title
as: মঞ্চ শীৰ্ষক

en: Start Angle
as: আৰম্ভণি কোণ

en: Start Depth
as: গভিৰতা আৰম্ভ কৰক

en: State
as: অৱস্থা

en: Subtitle Font Name
as: উপশীৰ্ষক ফন্ট নাম

en: Subtitle URI
as: উপশীৰ্ষক URl

en: Surface
as: পৃষ্ঠ

en: Surface Height
as: পৃষ্ঠ উচ্চতা

en: Surface Width
as: পৃষ্ঠ প্ৰস্থ

en: Surface height
as: পৃষ্ঠ উচ্চতা

en: Surface width
as: পৃষ্ঠ প্ৰস্থ

en: Sync size of actor
as: অভিনেতাৰ সংমিহলি আকাৰ

en: Text
as: লিখনি

en: Text Direction
as: লিখনি দিশ

en: Text length
as: লিখনি দৈৰ্ঘ্য

en: The Clutter backend
as: Clutter বেকএন্ড

en: The ClutterBackend of the device manager
as: ডিভাইচ মেনেজাৰৰ ClutterBackend

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
as: জীৱন্ত কৰিবলে পথ প্ৰতিবেদন কৰা ClutterPath অবজেক্ট

en: The Cogl pixel format to use
as: ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া Cogl পিক্সেল বিন্যাস

en: The X11 Pixmap to be bound
as: বান্ধিবলে X11 পিক্সমেপ

en: The X11 Window to be bound
as: বান্ধীবলে X11 উইন্ডো

en: The actor attached to the meta
as: মেটালে সংযুক্ত অভিনেতাজন

en: The actor that is being dragged
as: অভিনেতা যাক টনা হৈ আছে

en: The actor wrapped by this data
as: এই তথ্যৰে মেৰিওৱা অভিনেতা

en: The actor's allocation
as: অভিনেতাৰ আবন্টন

en: The actor's background color
as: অভিনেতাৰ পটভূমীৰ ৰঙ

en: The actor's first child
as: অভিনেতাৰ প্ৰথম সন্তান

en: The actor's last child
as: অভিনেতাৰ শেষ সন্তান

en: The actor's position on the Z axis
as: Z অক্ষত অভিনেতাৰ অৱস্থান

en: The actor's request mode
as: অভিনেতাৰ অনুৰোধ অৱস্থা

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
as: সংস্থাপন কাৰক, 0.0 আৰু 1.0 -ৰ মাজত

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
as: X অক্ষত তাৰ আবন্টনৰ মাজত অভিনেতাৰ সংৰেখন

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
as: Y অক্ষত তাৰ আবন্টনৰ ভিতৰত অভিনেতাৰ সংৰেখন

en: The alpha used by the animation
as: জীৱন্তকৰণ দ্বাৰা ব্যৱহৃত আলফা

en: The amount of space between two consecutive columns
as: দুটা সংখ্যানুক্ৰমিক স্তম্ভৰ মাজৰ স্থান

en: The amount of space between two consecutive rows
as: দুটা সংখ্যানুক্ৰমিক শাৰীৰ মাজৰ স্থান

en: The anchor point as a ClutterGravity
as: ClutterGravity হিচাপে সুত্ৰধাৰ বিন্দু

en: The animatable object
as: জীৱন্ত কৰিব পৰা অবজেক্ট

en: The axis to align the position to
as: অৱস্থান সংস্থাপন কৰিবলে অক্ষ

en: The backend instance
as: বেকএন্ডৰ উদাহৰণ

en: The backend of type '%s' does not support creating multiple stages
as: '%s' ধৰণৰ বেকএণ্ড কেইবাটাও স্তৰ সৃষ্টি কৰা সমৰ্থন নকৰে

en: The background color of the box
as: বাকচৰ পটভূমী ৰঙ

en: The bounding box of the actor's content
as: অভিনেতাৰ সমলৰ বান্ধনী বাকচ

en: The brightness change to apply
as: প্ৰয়োগ কৰিব লগিয়া উজ্জ্বলতা পৰিবৰ্তন

en: The buffer for the text
as: লিখনিৰ বাবে বাফাৰ

en: The center of scaling
as: স্কেইলিংৰ কেন্দ্ৰ

en: The clip region for the actor
as: অভিনেতাৰ বাবে ক্লিপ অঞ্চল

en: The color of the border of the rectangle
as: আয়তৰ সীমাৰ ৰঙ

en: The color of the rectangle
as: আয়তৰ ৰঙ

en: The color of the stage
as: মঞ্চৰ ৰঙ

en: The column number to attach the left side of the child to
as: সন্তানৰ বাঁওফাল সংলগ্ন কৰিবলে স্তম্ভ সংখ্যা

en: The column the widget resides in
as: উইজেট অৱস্থিত স্তম্ভ

en: The container that created this data
as: এই তথ্য সৃষ্টি কৰা বৈয়াম

en: The contents of the buffer
as: বাফাৰৰ সমল

en: The contrast change to apply
as: প্ৰয়োগ কৰিব লগিয়া প্ৰভেদ পৰিবৰ্তন

en: The coordinate to bind
as: বান্ধিবলে অক্ষ

en: The currently key focused actor
as: বৰ্তমান চাবি মনোনিবেষিত অভিনেতা

en: The cursor position
as: কাৰ্চাৰৰ অৱস্থান

en: The cursor position of the other end of the selection
as: নিৰ্বাচনৰ অন্য প্ৰান্তৰ কাৰ্চাৰ অৱস্থান

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
as: এই গাঁথনিলে বান্ধীত পিক্সমেপৰ গভীৰতা (বিটসমূহৰ সংখ্যাত)

en: The desaturation factor
as: অসংপৃক্তকৰণ কাৰক

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
as: অবিকল্পিত ফন্টৰ বিৱৰণ, এনে এটা যি Pango দ্বাৰা বিশ্লেষণ কৰিব পাৰি

en: The device manager instance
as: ডিভাইচ ব্যৱস্থাপক উদাহৰণ

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
as: এটা বহু ক্লিক চিনাক্ত কৰিবলে প্ৰয়োজনীয় ক্লিকসমূহৰ মাজৰ দুৰত্ব

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
as: টনা আৰম্ভ কৰাৰ আগত কাৰ্চাৰে ভ্ৰমণ কৰিব লগিয়া দুৰত্ব

en: The duration of the animation
as: জীৱন্তকৰণৰ অবধি

en: The duration of the animations
as: জীৱন্তকৰণসমূহৰ অবধি

en: The duration of the stream, in seconds
as: স্ট্ৰিমৰ অবধি, ছেকেণ্ডসমূহত

en: The easing mode of the animations
as: জীৱন্তকৰণসমূহৰ সহজ অৱস্থা

en: The edge of the actor that should be snapped
as: স্নেপ কৰিব লগিয়া অভিনেতাৰ প্ৰান্ত

en: The edge of the source that should be snapped
as: স্নেপ কৰিব লগিয়া উৎসৰ প্ৰান্ত

en: The fill level of the buffer
as: বাফাৰৰ পূৰ্ণ স্তৰ

en: The filter used when increasing the size of the content
as: সমলৰ আকাৰ বৃদ্ধি কৰোতে ব্যৱহৃত পৰিস্ৰাৱক

en: The filter used when reducing the size of the content
as: সমলৰ আকাৰ সৰু কৰোতে ব্যৱহৃত পৰিস্ৰাৱক

en: The font description to be used
as: ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া ফন্ট বিৱৰণ

en: The font to be used by the text
as: লিখনি দ্বাৰা ব্যৱহৃত ফন্ট

en: The font used to display subtitles
as: উপশীৰ্ষকসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰিবলে ব্যৱহৃত ফন্ট

en: The height of the Cairo surface
as: Cairo পৃষ্ঠৰ উচ্চতা

en: The height of the canvas
as: কেনভাচৰ উচ্চতা

en: The height of the pixmap bound to this texture
as: এই গাঁথনিলে বান্ধীত পিক্সমেপৰ উচ্চতা

en: The height of the underlying wayland surface
as: নিম্নৰেখিত wayland পৃষ্ঠৰ উচ্চতা

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
as: টান আৰম্ভ কৰিবলে প্ৰয়োজনীয় পিক্সেলসমূহৰ আনুভূমিক পৰিমাণ

en: The horizontal trigger distance used by the action
as: কাৰ্য্য দ্বাৰা ব্যৱহৃত আনুভূমিক ট্ৰিগাৰ দূৰত্ব

en: The interval of values to transition
as: স্থানান্তৰলে মানসমূহৰ অন্তৰাল

en: The manager that created this data
as: এই তথ্য যিজন ব্যৱস্থাপকে সৃষ্টি কৰিছিল

en: The material to be used when painting the back of the actor
as: অভিনেতাৰ পিছফাল ৰঙ কৰোতে ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া সামগ্ৰী

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
as: এটা দীঘল দবোৱা বাতিল কৰাৰ আগত সৰ্বাধিক ডেউৰী

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
as: এটা দীঘল দবোৱা ভংগি চিনাক্ত কৰিবলে নূন্যতম অবধি

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
as: ভংগিক চিনাক্ত কৰিবলে এটা দীঘল দবোৱাৰ নূন্যতম অবধি

en: The mode of the animation
as: জীৱন্তকৰণৰ অৱস্থা

en: The mode of the device
as: ডিভাইচৰ অৱস্থা

en: The name of the device
as: ডিভাইচৰ নাম

en: The name of the meta
as: মেটাৰ নাম

en: The name of the property to animate
as: জীৱন্ত কৰিব লগিয়া বৈশিষ্টৰ নাম

en: The number of axes on the device
as: ডিভাইচত অক্ষসমূহৰ সংখ্যা

en: The number of columns that a child spans
as: এটা সন্তান বিস্তাৰ কৰা স্তম্ভসমূহৰ সংখ্যা

en: The number of columns the widget should span
as: উইজেট বিস্তাৰ কৰিবলে স্তম্ভসমূহৰ সংখ্যা

en: The number of horizontal tiles
as: আনুভূমিক টাইলসমূহৰ সংখ্যা

en: The number of rows that a child spans
as: এটা সন্তানে বিস্তাৰ কৰা শাৰীসমূহৰ সংখ্যা

en: The number of rows the widget should span
as: উইজেটে বিস্তাৰ কৰিবলে শাৰীসমূহৰ সংখ্যা

en: The number of vertical tiles
as: উলম্ব টাইলসমূহৰ সংখ্যা

en: The object controlling the layout of an actor's children
as: এজন অভিনেতাৰ সন্তানৰ বিন্যাস নিয়ন্ত্ৰণ কৰা অবজেক্ট

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
as: পথত অফছেট, -1.0 আৰু 2.0 -ৰ মাজত

en: The offset in pixels to apply to the binding
as: বান্ধনীলে প্ৰয়োগ হবলে পিক্সেলসমূহত অফছেট

en: The offset in pixels to apply to the constraint
as: বাধালে প্ৰয়োগ কৰিবলে পিক্সেলসমূহত অফছেট

en: The orientation of the layout
as: বিন্যাসৰ দিশ

en: The path of the currently parsed file
as: বৰ্তমানে বিশ্লেষণ কৰা ফাইলৰ পথ

en: The path of the file containing the image data
as: ছবি তথ্য অন্তৰ্ভুক্ত কৰা ফাইলৰ পথ

en: The path used to constrain an actor
as: এজন অভিনেতাক বাধা দিবলে ব্যৱহৃত পথ

en: The point around which the scaling and rotation occur
as: বিন্দু যাক কেন্দ্ৰ কৰি স্কেইলিং আৰু ঘূৰ্ণন হয়

en: The position of the origin of the actor
as: অভিনেতাৰ উৎসৰ অৱস্থান

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
as: স্ট্ৰিং, বহু-শাৰী লিখনিৰ বাবে পছন্দৰ সংস্থাপন

en: The preferred place to ellipsize the string
as: স্ট্ৰিং উপবৃত্ত কৰিবলে পছন্দৰ স্থান

en: The repeat policy for the actor's content
as: অভিনেতাৰ সমলৰ বাবে পুনৰাবৃত্তি নীতি

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
as: ফন্টৰ বিভেদন, 1024 * dots/inch -ত, অথবা অবিকল্পিত ব্যৱহাৰ কৰিবলে -1

en: The rotation angle on the X axis
as: X অক্ষত ঘূৰ্ণন কোণ

en: The rotation angle on the Y axis
as: Y অক্ষত ঘূৰ্ণন কোণ

en: The rotation angle on the Z axis
as: Z অক্ষত ঘূৰ্ণন কোণ

en: The rotation center on the X axis
as: X অক্ষত ঘূৰ্ণন কেন্দ্ৰ

en: The rotation center on the Y axis
as: Y অক্ষত ঘূৰ্ণন কেন্দ্ৰ

en: The rotation center on the Z axis
as: Z অক্ষত ঘূৰ্ণন কেন্দ্ৰ

en: The row number to attach the top side of a child widget to
as: এটা সন্তান উইজেটৰ ওপৰফাল সংলগ্ন কৰিবলে শাৰী সংখ্যা

en: The row the widget resides in
as: উইজেট অৱস্থিত শাৰী

en: The scaling factor for the surface
as: পৃষ্ঠৰ স্কেইলিং কাৰক

en: The scaling factor to be applied to windows
as: উইন্ডোসমূহলৈ প্ৰয়োগ কৰিবলে স্কেইলিং কাৰক

en: The scrolling direction
as: স্ক্ৰলিংৰ দিশ

en: The size of the actor
as: অভিনেতাৰ আকাৰ

en: The source of the alignment
as: সংস্থাপনৰ উৎস

en: The source of the binding
as: বান্ধণীৰ উৎস

en: The source of the constraint
as: বাধাৰ উৎস

en: The spacing between columns
as: স্তম্ভসমূহৰ মাজৰ স্থান

en: The spacing between rows
as: শাৰীসমূহৰ মাজৰ স্থান

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
as: ইংগিতৰ শৈলী (ইংগিতনাই, ইংগিতপাতল, ইংগিতমধ্যম, ইংগিতসম্পূৰ্ণ)

en: The text to render
as: ৰেন্ডাৰ কৰিবলে লিখনি

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
as: এটা বহু ক্লিক চিনাক্ত কৰিবলে প্ৰয়োজনীয় ক্লিকসমূহৰ মাজৰ সময়

en: The timeline of the animation
as: জীৱন্তকৰণৰ সময়ৰেখা

en: The timeline used by the animation
as: জীৱন্তকৰণ দ্বাৰা ব্যৱহৃত সময়ৰেখা

en: The tint to apply
as: প্ৰয়োগ কৰিব লগিয়া টিন্ট

en: The translation domain used to localize string
as: স্ট্ৰিং স্থানীয়কৰণ কৰিবলে ব্যৱহৃত অনুবাদ ডমেইন

en: The trigger edge used by the action
as: কাৰ্য্য দ্বাৰা ব্যৱহাৰ কৰা ট্ৰিগাৰ প্ৰান্ত

en: The type of shader used
as: ব্যৱহাৰ কৰা শেডাৰৰ ধৰণ

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
as: উপপিক্সেল এন্টিএলিয়াচিংৰ ধৰণ (কোনো নহয়, rgb, bgr, vrgb, vbgr)

en: The type of the device
as: ডিভাইচৰ ধৰণ

en: The type of the values in the interval
as: অন্তৰালত মানসমূহৰ ধৰণ

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
as: এই অভিনেতাক আকিবলে ব্যৱহৃত নিম্নলিখিত Cogl সামগ্ৰী

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
as: এই অভিনেতাক আকিবলে ব্যৱহৃত নিম্নলিখিত Cogl গাঁথনি হাতল

en: The underlying wayland surface
as: নিম্নৰেখিত wayland পৃষ্ঠ

en: The unique name of the binding pool
as: বান্ধণী পুলৰ অবিকল্পিত নাম

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
as: টান আৰম্ভ কৰিবলে প্ৰয়োজনীয় পিক্সেলসমূহৰ উলম্ব পৰিমাণ

en: The vertical trigger distance used by the action
as: কাৰ্য্য দ্বাৰা ব্যৱহৃত উলম্ব ট্ৰিগাৰ দূৰত্ব

en: The visible region of the actor
as: অভিনেতাৰ দৃশ্যমান অঞ্চল

en: The volume of the audio
as: অডিঅ'ৰ ভলিউম

en: The width of the Cairo surface
as: Cairo পৃষ্ঠৰ প্ৰস্থ

en: The width of the border of the rectangle
as: আয়তৰ সীমাৰ প্ৰস্থ

en: The width of the canvas
as: কেনভাচৰ প্ৰস্থ

en: The width of the cursor, in pixels
as: কাৰ্চাৰৰ প্ৰস্থ, পিক্সেলসমূহত

en: The width of the pixmap bound to this texture
as: এই গাঁথনিলে বান্ধীত পিক্সমেপৰ প্ৰস্থ

en: The width of the underlying wayland surface
as: নিম্নৰেখিত wayland পৃষ্ঠৰ প্ৰস্থ

en: Threshold Trigger Edge
as: ডেউৰী ট্ৰিগাৰ প্ৰান্ত

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
as: ডেউৰী ট্ৰিগাৰ আনুভূমিক দূৰত্ব

en: Threshold Trigger Vertical Distance
as: ডেউৰী ট্ৰিগাৰ উলম্ভ দূৰত্ব

en: Tile Waste
as: টাইল আবৰ্জনা

en: Tilt of the ellipse around x axis
as: x অক্ষৰ চাৰিওফালে উপবৃত্তৰ হাল

en: Tilt of the ellipse around y axis
as: y অক্ষৰ চাৰিওফালে উপবৃত্তৰ হাল

en: Tilt of the ellipse around z axis
as: z অক্ষৰ চাৰিওফালে উপবৃত্তৰ হাল

en: Timeline
as: সময়ৰেখা

en: Timeline used by the alpha
as: আলফাৰ দ্বাৰা ব্যৱহৃত সময়ৰেখা

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
as: বৰ্তমান ফন্টসংৰূপ সংৰূপৰ সময়মোহৰ

en: Tint
as: টিন্ট

en: Title
as: শীৰ্ষক

en: To Edge
as: প্ৰান্তলে

en: Top attachment
as: ওপৰৰ এটাচমেন্ট

en: Transform
as: পৰিবৰ্তন

en: Transform Set
as: ৰুপান্তৰ সংহতি

en: Transformation matrix
as: ৰুপান্তৰ মেট্ৰিক্স

en: Translation Domain
as: অনুবাদ ডমেইন

en: Translation X
as: অনুবাদ X

en: Translation Y
as: অনুবাদ Y

en: Translation Z
as: অনুবাদ Z

en: Translation along the X axis
as: X অক্ষত অনুবাদ

en: Translation along the Y axis
as: Y অক্ষত অনুবাদ

en: Translation along the Z axis
as: Z অক্ষত অনুবাদ

en: URI of a media file
as: এটা মাধ্যম ফাইলৰ URl

en: URI of a subtitle file
as: এটা উপশীৰ্ষক ফাইলৰ URl

en: Unable to initialize the Clutter backend
as: Clutter বেকএন্ড আৰম্ভ কৰিবলে অক্ষম

en: Unable to load image data
as: ছবি তথ্য ল'ড কৰিবলে অক্ষম

en: Unique identifier of the device
as: ডিভাইচৰ বাবে অবিকল্প পৰিচয়ক

en: Use 'fuzzy' picking
as: 'fuzzy' বুটলা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use Alpha
as: আলফা ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use Animations
as: জীৱন্তকৰণসমূহ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use Fog
as: ফগ ব্যৱহাৰ কৰক

en: Use markup
as: মাৰ্কআপ ব্যৱহাৰ কৰক

en: User Resizable
as: ব্যৱহাৰকাৰী দ্বাৰা পুনৰআকাৰ কৰিব পৰা

en: Value Type
as: মানৰ ধৰণ

en: Vertex Source
as: শীৰ্ষবিন্দু উৎস

en: Vertex shader
as: শীৰ্ষবিন্দু শেডাৰ

en: Vertical
as: উলম্ব

en: Vertical Alignment
as: উলম্ব সংস্থাপন

en: Vertical Drag Threshold
as: উলম্ব টান ডেউৰী

en: Vertical Expand
as: উলম্ব প্ৰসাৰন

en: Vertical Fill
as: উলম্ব পূৰ্ণ

en: Vertical Tiles
as: উলম্ব টাইলসমূহ

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
as: বিন্যাস ব্যৱস্থাপকৰ ভিতৰৰ অভিনেতাৰ বাবে উলম্ব সংস্থাপন

en: Vertical alignment of the actor within the cell
as: কোষৰ ভিতৰত অভিনেতাৰ উলম্ব সংস্থাপন

en: Vertical repeat
as: উলম্ব পুনৰাবৃত্তি

en: Vertical scale center
as: উলম্ব স্কেইল কেন্দ্ৰ

en: Visible
as: দৃশ্যমান

en: Whether each item should receive the same allocation
as: প্ৰতিটো বস্তুয়ে একেটা আবন্টন গ্ৰহন কৰিব লাগে নে

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
as: অতিৰিক্ত আনুভূমিক স্থান অভিনেতালে ধাৰ্য্য কৰা হব নে

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
as: অতিৰিক্ত উলম্ব স্থান অভিনেতালে ধাৰ্য্য কৰা হব নে

en: Whether interpolated events emission is enabled.
as: সন্নিবিষ্ট কৰা ঘটনাসমূহ সামৰ্থবান কৰা আছে নে।

en: Whether layout changes should be animated
as: বিন্যাস পৰিবৰ্তনসমূহ জীৱন্ত কৰিব লাগে নে

en: Whether or not the text includes Pango markup
as: লিখনিয়ে Pango মাৰ্কআপ অন্তৰ্ভুক্ত কৰে নে

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
as: return দবালে সক্ৰিয় সংকেত নিৰ্গত হয় নে

en: Whether the :filename property is set
as: :filename বৈশিষ্ট সংহতি কৰা হৈছে নে

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
as: অভিনায়কে এটা ইনপুট ডিভাইচৰ পোইন্টাৰ অন্তৰ্ভুক্ত কৰে নে

en: Whether the actor has a clip set
as: অভিনেতাৰ এটা ক্লিপ সংহতি আছে নে

en: Whether the actor has been realized
as: অভিনেতাক উপলব্ধি কৰা হৈছে নে

en: Whether the actor is playing
as: অভিনেতা খেলি আছে নে

en: Whether the actor is reactive to events
as: অভিনেতাজন ঘটনাসমূহলে প্ৰতিক্ৰিয়া কৰে নে

en: Whether the actor is shown when parented
as: উপধায়ক কৰোতে অভিনেতাক দেখুৱা হয় নে

en: Whether the actor is visible or not
as: অভিনেতা দৃশ্যমান হয় নে নহয়

en: Whether the actor will be painted
as: অভিনেতাকক ৰঙ কৰা হব নে

en: Whether the animation should loop
as: জীৱন্তৰকৰণৰ পুনৰাবৃত্তি হব নে

en: Whether the background color is set
as: পটভূমী ৰঙ সংহতি কৰা হৈছে নে

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
as: বৈয়ামে আনুভূমিক অক্ষত ৰিক্ত স্থান আবন্টন কৰি থাকোতে ছাইল্ডে প্ৰাথমিকতা গ্ৰহণ কৰিব নে

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
as: বৈয়ামে উলম্ব অক্ষত ৰিক্ত স্থান আবন্টন কৰি থাকোতে ছাইল্ডে প্ৰাথমিকতা গ্ৰহণ কৰিব নে

en: Whether the child-transform property is set
as: সন্তান-ৰুপান্তৰ বৈশিষ্ট সংহতি কৰা হৈছে নে

en: Whether the clickable has a grab
as: ক্লিক কৰিব পৰাটোৰ এটা তাপ আছে নে

en: Whether the clickable should be in pressed state
as: ক্লিক কৰিব পৰাটো দবোৱা অৱস্থাত থাকিব লাগে নে

en: Whether the current stream is seekable
as: বৰ্তমান স্ট্ৰিম বিচাৰিব পৰা হয় নে

en: Whether the cursor color has been set
as: কাৰ্চাৰৰ ৰঙ সংহতি কৰা হৈছে নে

en: Whether the device has a cursor
as: ডিভাইচৰ এটা কাৰ্চাৰ আছে নে

en: Whether the device is enabled
as: ডিভাইচ সামৰ্থবান হয় নে

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
as: অন্ত পাওতে দিশ উভতোৱা হব নে

en: Whether the drag area is set
as: টানৰ স্থান সংহতি কৰা হৈছে নে

en: Whether the input cursor is visible
as: ইনপুট কাৰ্চাৰ দৃশ্যমান হয় নে

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all childs get the same size
as: বিন্যাস সমমাত্ৰিক হব লাগে নে, যাতে সকলো ছাইল্ডে একে আকাৰ প্ৰাপ্ত কৰে

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
as: বিন্যাস আনুভূমিক নহৈ, উলম্ব হব লাগে নে

en: Whether the main stage is fullscreen
as: মূখ্য মঞ্চ সম্পূৰ্ণপৰ্দা হয় নে

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
as: মূখ্য মঞ্চক অফস্ক্ৰিন ৰেন্ডাৰ কৰা হব নে

en: Whether the meta is enabled
as: মেটা সামৰ্থবান কৰা আছে নে

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
as: মূখ্য মঞ্চত মাউছ পোইন্টাৰ দৃশ্যমান হয় নে

en: Whether the rectangle should have a border
as: আয়তৰ এটা সীমা থাকিব লাগে নে

en: Whether the scale-factor property is set
as: স্কেইল-কাৰক বৈশিষ্ট সংহতি কৰা হৈছে নে

en: Whether the selected text color has been set
as: নিৰ্বাচিত লিখনি ৰঙ সংহতি কৰা হৈছে নে

en: Whether the selection color has been set
as: নিৰ্বাচন ৰঙ সংহতি কৰা হৈছে নে

en: Whether the shader is compiled and linked
as: শেডাৰ কমপাইল আৰু লিঙ্ক কৰা আছে

en: Whether the shader is enabled
as: শেডাৰ সামৰ্থবান কৰা আছে নে

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
as: মঞ্চক ব্যৱহাৰকাৰী ভাৱ-বিনিময়ৰে পুনৰ আকাৰ দিয়া সম্ভব হয় নে

en: Whether the stage should accept focus on show
as: মঞ্চয় প্ৰদৰ্শনত মনোনিবেষ গ্ৰহণ কৰিব লাগে নে

en: Whether the stage should clear its contents
as: মঞ্চয় তাৰ সমলসমূহ পৰিষ্কাৰ কৰিব লাগে নে

en: Whether the surface should match the allocation
as: পৃষ্ঠ আবন্টনৰ সৈতে মিল খাব লাগে নে

en: Whether the text is editable
as: লিখনি সম্পাদন কৰিব পাৰি নে

en: Whether the text is selectable
as: লিখনি নিৰ্বাচন কৰিব পাৰি নে

en: Whether the text should be a single line
as: লিখনি এটা শাৰী হব লাগিব নে

en: Whether the text should be justified
as: লিখনিক শুদ্ধ প্ৰমাণীত কৰা হব নে

en: Whether the transform property is set
as: ৰুপান্তৰ বৈশিষ্ট সংহতি কৰা হৈছে নে

en: Whether to enable depth cueing
as: গভীৰতা এনকিউং সামৰ্থবান কৰা হব নে

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
as: মঞ্চ ৰঙৰ আলফা উপাদানক শ্ৰদ্ধা কৰা হব নে

en: Whether to pack items at the start of the box
as: বাকচৰ আৰম্ভণিত বস্তুসমূহ পেক কৰিব লাগে নে

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
as: এন্টিএলিয়াচিং ব্যৱহাৰ কৰা হব নে (1 সামৰ্থবান কৰিবলে, 0 অসামৰ্থবান কৰিবলে, আৰু -1 অবিকল্পিতক ব্যৱহাৰ কৰিবলে)

en: Whether to use fixed positioning for the actor
as: অভওিনায়কৰ বাবে  নিৰ্দিষ্ট অৱস্থান ব্যৱহাৰ কৰা হব নে

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
as: ইংগিত ব্যৱহাৰ কৰা হব নে (1 সামৰ্থবান কৰিবলে, 0 অসামৰ্থবান কৰিবলে আৰু -1 অবিকল্পিতক ব্যৱহাৰ কৰিবলে)

en: Whether to use the min-height property
as: নূন্যতম-উচ্চতা বৈশিষ্ট ব্যৱহাৰ কৰা হব নে

en: Whether to use the min-width property
as: নূন্যতম-প্ৰস্থ বৈশিষ্ট ব্যৱহাৰ কৰা হব নে

en: Whether to use the natural-height property
as: স্বাভাৱিক-উচ্চতা বৈশিষ্ট ব্যৱহাৰ কৰা হব নে

en: Whether to use the natural-width property
as: স্বাভাৱিক-প্ৰস্থ বৈশিষ্ট ব্যৱহাৰ কৰা হব নে

en: Width
as: প্ৰস্থ

en: Width of the actor
as: অভিনেতাৰ প্ৰস্থ

en: Width of the ellipse
as: উপবৃত্তৰ প্ৰস্থ

en: Window
as: উইন্ডো

en: Window Mapped
as: উইন্ডো মেপ কৰা হল

en: Window Override Redirect
as: উইন্ডো অভাৰৰাইড পুনৰদিশ

en: Window Redirect Automatic
as: উইন্ডো পুনৰদিশ স্বচালিতভাৱে

en: Window Scaling Factor
as: উইন্ডো স্কেইলিং কাৰক

en: Window X
as: উইন্ডো X

en: Window Y
as: উইন্ডো Y

en: X Alignment
as: X সংৰেখন

en: X End Scale
as: X অন্ত স্কেইল

en: X Expand
as: X প্ৰসাৰিত

en: X Start Scale
as: X আৰম্ভ স্কেইল

en: X coordinate
as: X অক্ষ

en: X coordinate of the actor
as: অভিনেতাৰ X অক্ষ

en: X coordinate of the anchor point
as: সুত্ৰধাৰ বিন্দুৰ X অক্ষ

en: X coordinate of the center of rotation
as: ঘূৰ্ণনৰ কেন্দ্ৰৰ X অক্ষ

en: X display to use
as: ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া X প্ৰদৰ্শন

en: X position of window on screen according to X11
as: X11 -ৰ মতে পৰ্দাত উইন্ডোৰ X অৱস্থান

en: X screen to use
as: ব্যৱহাৰ কৰিব লগিয়া X পৰ্দা

en: Y Alignment
as: Y সংৰেখন

en: Y End Scale
as: Y অন্ত স্কেইল

en: Y Expand
as: Y প্ৰসাৰিত

en: Y Start Scale
as: Y আৰম্ভণি স্কেইল

en: Y coordinate
as: Y অক্ষ

en: Y coordinate of the actor
as: অভিনেতাৰ Y অক্ষ

en: Y coordinate of the anchor point
as: সুত্ৰধাৰ বিন্দুৰ Y অক্ষ

en: Y coordinate of the center of rotation
as: ঘূৰ্ণনৰ কেন্দ্ৰৰ Y অক্ষ

en: Y position of window on screen according to X11
as: X11 -ৰ মতে পৰ্দাত উইন্ডোৰ Y অৱস্থান

en: YUV textures are not supported
as: YUV গাঁথনিসমূহ সমৰ্থিত নহয়

en: YUV2 textues are not supported
as: YUV2 গাঁথনিসমূহ সমৰ্থিত নহয়

en: Z Position
as: Z অৱস্থান

en: Z component of the pivot point
as: পিভট বিন্দুৰ Z উপাদান

en: Z coordinate of the center of rotation
as: ঘূৰ্ণনৰ কেন্দ্ৰৰ Z অক্ষ

en: Zoom Axis
as: জুম অক্ষ
