Xfce Apps - en to bg translation catalogue (394 entries)

en: Adjustment:
bg: Регулиране:

en: Advanced
bg: Разширен

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Always
bg: Винаги

en: Ambiguous-width characters:
bg: Знаци с променлива ширина

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Appearance and Animation
bg: Външен вид и анимация

en: Arabic
bg: Арабски

en: Armenian
bg: Арменски

en: Auto-detect
bg: Автоматично

en: Automatically copy selection to clipboard
bg: Автоматично копиране на избраното в системния буфер.

en: Background
bg: Фон

en: Background Color:
bg: Цвят на фона:

en: Background image
bg: Картинка за фон

en: Backspace key generates:
bg: Клавишът Backspace генерира:

en: Baltic
bg: Прибалтийски

en: Behavior
bg: Поведение

en: Black on White
bg: Черно на Бяло

en: Block
bg: Блок

en: C_ase sensitive
bg: Чувствителен регистър (главни и малки букви)

en: Cell spacing:
bg: Разстояние между клетките:

en: Celtic
bg: Келтски

en: Centered
bg: Центрирано

en: Central European
bg: Централно-Европейски

en: Chinese Simplified
bg: Китайски опростен

en: Chinese Traditional
bg: Китайски традиционен

en: Choose title color
bg: Избор на цвят на заглавие

en: Clipboard
bg: Системен буфер

en: Close
bg: Затваряне

en: Close Other Ta_bs
bg: Затвори другите раздели

en: Close T_ab
bg: Затваряне на раздела

en: Close _Window
bg: Затваряне на прозореца

en: Close all tabs?
bg: Затваряне на всички подпрозорци?

en: Close tab?
bg: Затваряне на раздела?

en: Close this tab
bg: Затваряне този подпрозорец

en: Close window?
bg: Затваряне на прозореца ?

en: Colors
bg: Цветове

en: Command
bg: Команда

en: Compatibility
bg: Съвместимост

en: Compose Email
bg: Напиши писмо

en: Configure Xfce Terminal
bg: Конфигуриране на Xfce Терминал

en: Consider the following characters part of a word when double clicking:
bg: Помислете за следните знаци като част от дума, когато щракнете двукратно:

en: Context Menu
bg: Контекстно меню

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy Email Address
bg: Копиране на пощенския адрес

en: Copy Link Address
bg: Копиране на адреса на връзката

en: Copy _Input To All Tabs...
bg: Копирай _входа във всички раздели...

en: Copy _Input:
bg: Копиране на _входа:

en: Copy as _HTML
bg: Копиране като _HTML

en: Copy input
bg: Копирай входа

en: Copy to clipboard
bg: Копиране в системния буфер

en: Copy to clipboard as HTML
bg: Копиране в системния буфер като HTML

en: Cursor
bg: Курсор

en: Cursor blinks
bg: Мигане на курсора

en: Cursor blinks:
bg: Мигане на курсора:

en: Cursor shape:
bg: Вид на курсора:

en: Custom Colors
bg: Цветове по подразбиране

en: Custom command:
bg: Потребителска команда:

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Dark Pastels
bg: Тъмни пастели

en: Default (%s)
bg: По подразбиране (%s)

en: Default character encoding
bg: Кодиране на символите по подразбиране

en: Default geometry
bg: Стандартна геометрия

en: Delete key generates:
bg: Ключът Delete генерира:

en: Disable dialog (can be re-enabled in the Preferences)
bg: Деактивиране на диалога (може да бъде активиран отново от настройките)

en: Disable for 15 minutes
bg: Деактивиране за 15 минути

en: Disable for 5 minutes
bg: Деактивиране за 5 минути

en: Disable until program restart
bg: Деактивиране при рестартиране на програмата

en: Disabled
bg: Изключено

en: Display help contents
bg: Показване на съдържанието на помощта

en: Display mismatch
bg: Екранът не съвпада

en: Do _not ask me again
bg: Не ме питай отново

en: Do not disable dialog
bg: Да не се деактивира диалога

en: Double Click
bg: Двойно кликване

en: Down
bg: Надолу

en: Drop-down
bg: Падащо меню

en: Drop-down Terminal
bg: Падащ терминал

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: Dynamically-set title:
bg: Динамично зададено заглавие:

en: Enable Hyperlinks
bg: Активиране на хипервръзки

en: Enable support for hyperlinks.
bg: Активиране на поддръжка за хипервръзки.

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
bg: Активирайте тази опция, за да позволите на escape-последователности като „\e[1;35m“ за превключване на ярки цветове на текста в допълнение към удебеления. Ако е деактивиран, цветът на текста ще остане непокътнат.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
bg: Активирайте тази опция за да зададете по подразбиране открояващ се цвят. Ако я изключите ще бъде използван цветът на текста.

en: Enable this option to set custom text and background colors for cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
bg: Активирайте тази опция, за да зададете персонализиран текст и цветове на фона за курсора. Ако е деактивирано, цветовете на фона и текста ще бъдат контрастни.

en: Enable this option to show menubars in newly created terminal windows.
bg: Активирайте тази опция, за да се показват лентите с менюта в новосъздадените терминални прозорци.

en: Enable this option to show toolbar in newly created terminal windows.
bg: Активирайте тази опция, за да се показва лентата с инструменти в новосъздадените терминални прозорци.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
bg: Опция за показване на декорациите на новоотворените прозорци.

en: Enable this to allow applications running inside the terminal windows to use bold font.
bg: Активирайте това, за да позволите на приложенията, работещи в прозорците на терминала, да използват удебелен шрифт.

en: Enable this to use system-wide monospace font.
bg: Активирайте това, за да използвате равно-широк шрифт за цялата система.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal to the command prompt.
bg: Позволява ви да натиснете произволен клавиш на клавиатурата, за да превъртите надолу терминала до командния ред.

en: Encoding
bg: Кодировка

en: Enter the text to be copied to all tabs
bg: Въведете текста, който ще се копира във всички раздели

en: Enter the title for the current terminal tab
bg: Въвеждане на заглавие на текущият подпрозорец

en: Erase TTY
bg: Изтрий TTY

en: Escape sequence
bg: Условия за изход

en: Failed to create the regular expression
bg: Грешка при създаването на регулярен израз

en: Failed to execute child
bg: Не може да се изпълни дъщерен процес

en: Failed to open directory
bg: Неуспешно отваряне на директорията

en: Failed to open the URL '%s'
bg: Неуспешно отваряне на URL '%s'

en: Failed to save terminal contents
bg: Не може да бъде запазено съдържанието на терминала

en: File:
bg: Файл:

en: Filled
bg: Изпълнено

en: Find
bg: Намиране

en: Find Ne_xt
bg: Намиране на следващото...

en: Find Pre_vious
bg: Намиране на предишното

en: Font
bg: Шрифт

en: General
bg: Общи

en: General Options
bg: Основни опции

en: Georgian
bg: Грузински

en: Go to Tab 1
bg: Отиди до раздел 1

en: Go to Tab 2
bg: Отиди до раздел 2

en: Go to Tab 3
bg: Отиди до раздел 3

en: Go to Tab 4
bg: Отиди до раздел 4

en: Go to Tab 5
bg: Отиди до раздел 5

en: Go to Tab 6
bg: Отиди до раздел 6

en: Go to Tab 7
bg: Отиди до раздел 7

en: Go to Tab 8
bg: Отиди до раздел 8

en: Go to Tab 9
bg: Отиди до раздел 9

en: Goes after initial title
bg: След началното заглавие

en: Goes before initial title
bg: Преди началното заглавие

en: Greek
bg: Гръцки

en: Green on Black
bg: Зелено на Черно

en: Hebrew
bg: Иврит

en: Height:
bg: Височина:

en: Help
bg: Помощ

en: I-Beam
bg: Релса

en: If enabled, the app shortcut for 'xfce4-terminal --drop-down', which normally opens and closes the window, will give it focus if the option to keep the window open is checked.
bg: Ако е активиран, клавишната комбинация за приложението за 'xfce4-terminal --drop-down', която обикновено отваря и затваря прозореца, ще му даде фокус, ако опцията за запазване на прозореца отворен е отметната.

en: Image Files
bg: Файлове с изображения

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
bg: Невалиден аргумент за опция "--dynamic-title-mode": %s

en: Isn't displayed
bg: Не е показано

en: Japanese
bg: Японски

en: Keep window open when it loses focus
bg: Запазване на прозореца отворен, когато изгуби фокус

en: Korean
bg: Корейски

en: Last _Active Tab
bg: Последният _активен раздел

en: Left
bg: Ляво

en: Match _entire word only
bg: Съвпадение само на цели думи

en: Match as _regular expression
bg: Съвпадение като регулярен израз

en: Misc
bg: Разни

en: Move Tab _Left
bg: Преместване на подпрозореца наляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване на подпрозореца надясно

en: Narrow
bg: Тесен

en: Never
bg: Никога

en: None (use solid color)
bg: Без (използване на плътен цвят)

en: Nordic
bg: Скандинавски

en: OPTION
bg: ОПЦИЯ

en: On the left side
bg: От ляво

en: On the right side
bg: От дясно

en: Opacity:
bg: Прозрачност:

en: Open Link
bg: Отваряне на връзка

en: Open T_erminal
bg: Отваряне на нов терминал

en: Open _Tab
bg: Отваряне на подпрозорец

en: Open a new terminal tab
bg: Отваряне на нов подпрозорец

en: Open a new terminal window
bg: Отваряне на нов прозорец

en: Open the current directory
bg: Отваряне на текущата директория

en: Open the preferences dialog
bg: Отваряне на прозореца с настройки

en: Opening New Windows
bg: Отваря се нов прозорец

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
bg: Опцията "%s" изисква задаване на цвят, като параметър

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
bg: Опцията „--command/-e“ изисква задаване на команда за стартиране като параметър

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
bg: Опцията „--default-display“ изисква задаване на X дисплей по подразбиране като параметър

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
bg: Опцията „--default-working-directory“ изисква задаване на работна директория по подразбиране като параметър

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
bg: Опцията "--display" изисква задаване на X дисплей, като парамерът

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
bg: Опцията "--dynamic-title-mode" изисква задаване на динамичен режим на заглавието, като параметър

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line separated from "--execute/-x"
bg: Опция "--execute/-x" изисква да се посочи командата, която да се изпълнява в останалата част от командния ред, отделена от "--execute/-x"

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
bg: Опцията "--font" изисква задавене името на шрифта, като параметър

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
bg: Опцията „--geometry“ изисква задаване на геометрия на прозорец като параметър

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
bg: Опцията „--icon/-I“ изисква задаване на име на икона или име на файл като параметър

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
bg: Опцията "--initial-title" изисква задаване на първоначално заглавие, като параметър

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
bg: Опцията „--role“ изисква задаване на роля на прозорец като параметър

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
bg: Опцията „--sm-client-id“ изисква задаване на уникален идентификатор на сесията като параметър

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
bg: Опцията „--startup-id“ изисква задаване на стартовия идентификационен номер като параметър

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
bg: Опцията „--title/-T“ изисква задаване на заглавие като параметър

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
bg: Опцията „--working-directory“ изисква задаване на работна директория като параметър

en: Option "--workspace" requires specifying the workspace number as its parameter
bg: Опцията "--workspace" изисква посочване на номера на работното място като неин параметър

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
bg: Опцията "--zoom" изисква задаване размер на шрифта (%d .. %d) като параметър

en: Other
bg: Други

en: Palette
bg: Палитра

en: Paste
bg: Поставяне

en: Paste _Selection
bg: Поставяне на избраното

en: Paste _Selection Alt
bg: Поставяне на _избраното Alt

en: Paste clipboard
bg: Поставяне в клипборда

en: Paste from clipboard
bg: Поставяне от системния буфер

en: Paste selection
bg: Поставяне на избраното

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed, potentially involving root access ('sudo').
bg: Поставянето на този текст в терминала може да бъде опасно, тъй като изглежда, че някои команди могат да бъдат изпълнени, потенциално включващи root достъп ('sudo').

en: Pasting this text to the terminal may be dangerous as it looks like some commands may be executed.
bg: Поставянето на този текст в терминала може да бъде опасно, защото някои команди могат да бъдат изпълнени.

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Докладвайте за грешки на <%s>.

en: Position
bg: Позиция

en: Pr_eferences...
bg: Настройки...

en: Presets
bg: Готови комплекти

en: Replaces initial title
bg: Заменяне на началното заглавие

en: Reset
bg: Нулиране

en: Reset compatibility options to defaults
bg: Нулиране опциите за съвместимост до стойностите по подразбиране

en: Reset tab activity indicator after
bg: Нулиране на индикатора за активност след превключване на раздела

en: Right
bg: Дясно

en: Right click action:
bg: Действие при кликване с десен бутон:

en: Romanian
bg: Румънски

en: Sa_ve Contents...
bg: Запази съдържанието...

en: Save contents...
bg: Запази съдържанието...

en: Scaled
bg: Мащабирано

en: Scroll on _Output
bg: Превъртане на изходна позиция

en: Scroll one Page Down
bg: Превъртане една страница надолу

en: Scroll one Page Up
bg: Превъртане една страница нагоре

en: Scroll one line Down
bg: Превъртане с един ред надолу

en: Scroll one line Up
bg: Превъртане с един ред нагоре

en: Scrollback:
bg: Превъртане назад:

en: Scrollbar is:
bg: Лентата за превъртане е:

en: Scrolling
bg: Превъртане

en: Search terminal contents
bg: Търсене в съдържанието на терминала

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
bg: Виж %s помощна страница за пълно обяснение на горните опции.

en: Select Preset
bg: Избиране на Предварително зададени

en: Select _All
bg: Избор на всичко

en: Select this option to force Terminal to run a custom command instead of your shell when you open new terminals
bg: Изберете тази опция, за да принудите терминала да изпълнява персонализирана команда вместо вашата обвивка, когато отворите нови терминали

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
bg: Изберете тази опция, за да принудите терминал да стартира като екран за вход, когато отваряте нови терминали. Вижте документацията на обвивката за повече подробности за разликите между работата като интерактивна обвивка и екран за вход.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
bg: Избирайки тази опция ще създадете нови терминали (раздели или прозорци), като използвате потребителска работна директория. В противен случай ще бъде използвана текущата директория.

en: Send Signal
bg: Изпращане на сигнал

en: Set Title Co_lor...
bg: Задаване цвят на заглавие

en: Set _Encoding
bg: Задаване на кодировка

en: Shading:
bg: Засенчване:

en: Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: Show Menubar Temporarily
bg: Временно показване на лентата с менюта

en: Show Window _Borders
bg: Показване на рамките на прозореца

en: Show _Menubar
bg: Показване на лентата на менюто

en: Show _Toolbar
bg: Показване на лентата с инструменти

en: Show a dialog that allows to edit text that is considered unsafe for pasting
bg: Показване на диалогов прозорец, който позволява да редактирате текст, който се счита за небезопасен за поставяне

en: Show unsafe paste dialog
bg: Показване на диалогов прозорец за поставяне на опасно съдържание

en: Show/hide the menubar
bg: Показване/скриване на лентата на менюто

en: Show/hide the toolbar
bg: Показване/скриване на лентата с инструменти

en: Show/hide the window decorations
bg: Показване/скриване декорациите на прозореца

en: Solarized (dark)
bg: Избледнял (тъмен)

en: Solarized (light)
bg: Избледнял (светъл)

en: South-Eastern Europe
bg: Югоизточно-Европейски

en: Stretched
bg: Разпънато

en: Switch to last active tab
bg: Преминаване към последният активен раздел

en: Switch to next tab
bg: Към следващият подпрозорец

en: Switch to previous tab
bg: Към предишният подпрозорец

en: T_abs
bg: Подпрозорци

en: Tab Options
bg: Опции на подпрозореца

en: Tab activity color:
bg: Цвят на активния раздел:

en: Tabs
bg: Раздели

en: Tango
bg: Танго

en: Terminal
bg: Терминал

en: Terminal Emulator
bg: Терминален Емулатор

en: Terminal Preferences
bg: Настройки на терминала

en: Text Color:
bg: Цвят на текста:

en: Thai
bg: Тайландски

en: The Xfce development team. All rights reserved.
bg: Екипът за разработка на Xfce. Всички права запазени.

en: The child process exited normally with status %d.
bg: Дъщерният процес се изключи нормално със статус %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
bg: Дъщерният процес беше отхвърлен от сигнал %d.

en: The child process was aborted.
bg: Дъщерният процес беше отхвърлен.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
bg: Произволният цвят се основава на избрания фонов цвят, като се запазва същата яркост.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
bg: Все още има стартирани процеси в някои раздели.
    Затварянето на този прозорец ще ги прекрати всички.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
bg: Все още има стартирани процеси.
    Затварянето на този раздел ще ги убие.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
bg: Все още има стартирани процеси.
    Затварянето на този прозорец ще ги убие.

en: These options may cause some applications to behave incorrectly.
    They are only here to allow you to work around certain applications
    and operating systems that expect different terminal behavior.
bg: Тези опции могат да доведат до неправилно поведение на някои приложения.
    Те са тук само, за да ви позволят да работите около определени приложения
    и операционни системи, които очакват различно поведение на терминала.

en: This controls whether scrollbar is drawn as an overlay (auto-hide) or not.
bg: Това, контролира, дали лентата за превъртане се изчертава, като наслагване (автоматично скриване) или не.

en: This controls whether scrolling "coasts" to a stop when releasing a touchpad or touchscreen.
bg: Това контролира дали превъртането да се спре при освобождаване на тъчпада или сензорния екран.

en: This controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
bg: Това, контролира, дали терминалът има ограничение за превъртане назад.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
bg: Тази опция, задава, дали курсора да мига или не.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
bg: Автоматично превъртане, при какъвто да е изход от стартираните програми в терминала.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
bg: Този прозорец съдържа %d отворени раздела. Затварянето
    на този прозорец ще затвори и тях.

en: Tiled
bg: На плочки

en: Title
bg: Заглавие

en: Toggle Drop-down Terminal
bg: Превключване на терминал с падащо меню

en: Toggle fullscreen mode
bg: Превключване в режим на цял екран

en: Toggle read-only mode
bg: Превключи в режим само за четене

en: Toggle scroll on output
bg: Превключване превъртането на изходна позиция

en: Transparent Background
bg: Прозрачност на фона

en: Turkish
bg: Турски

en: Unable to determine your login shell.
bg: Не може да се определи средата за вход.

en: Unable to parse color: %s
bg: Не може да се анализира цвета: %s

en: Underline
bg: Подчертан

en: Unicode
bg: Уникод

en: Unknown option "%s"
bg: Непозната опция „%s“

en: Unknown option "-%c"
bg: Непозната опция "-%c"

en: Untitled
bg: Без име

en: Up
bg: Нагоре

en: Usage:
bg: Употреба:

en: User id mismatch
bg: id на потребителя не съвпада

en: Vietnamese
bg: Виетнамски

en: View Options
bg: Преглед на опциите

en: Visit Xfce Terminal website
bg: Посетете уеб сайта на Xfce Терминал

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning: Potentially Unsafe Paste
bg: Предупреждение: Потенциално опасно Поставяне

en: Western European
bg: Източно-Европейски

en: When focused
bg: Когато е фокусиран

en: When unfocused
bg: Когато не е фокусиран

en: White on Black
bg: Бяло на Черно

en: Wide
bg: Широк

en: Width:
bg: Ширина:

en: Window
bg: Прозорец

en: Window Options
bg: Опции на прозореца

en: Window or Tab Separators
bg: Разделители за подпрозорец или прозорец

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
bg: Написано от  Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: XTerm
bg: XТерминал

en: Xfce Terminal
bg: Xfce Терминал

en: Xfce Terminal Emulator
bg: Xfce Терминален Емулатор

en: Xfce Terminal Settings
bg: Настройки на терминала на Xfce

en: Zoom
bg: Увеличаване

en: Zoom In Alt
bg: Увеличаване Alt

en: Zoom Out Alt
bg: Намаляване Alt

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: _Намаляване

en: Zoom in with larger font
bg: Увеличи с по- голям шрифт

en: Zoom out with smaller font
bg: Намали с по- малък шрифт

en: Zoom to default size
bg: Мащабиране в стандартен размер

en: _About
bg: Относно

en: _Allow bold text
bg: _Разрешаване на удебелен текст

en: _Always keep window above
bg: Прозорецът, _винаги да се държи отгоре

en: _Always show tabs
bg: Винаги показвай подпрозорците

en: _Audible bell
bg: _Звуково известяване

en: _Auto-hide mouse pointer
bg: _Автоматично скриване на курсора на мишката

en: _Bold selection color:
bg: Избран цвят за _удебелен текст:

en: _Cancel
bg: _Отмяна

en: _Clear Scrollback and Reset
bg: Връщане назад и рестартиране

en: _Close
bg: Затваряне

en: _Contents
bg: Съдържание

en: _Copy
bg: Копиране

en: _Cursor color:
bg: Цвят на _курсора:

en: _Detach Tab
bg: Откачване на подпрозореца

en: _Disable all menu access keys (such as Alt + f)
bg: _Деактивиране на всички клавиши за достъп до менюто (като Alt + f)

en: _Disable menu shortcut key (F10 by default)
bg: _Деактивиране на клавиш за бърз достъп до менюто (F10 по подразбиране)

en: _Display borders around new windows
bg: _Показване на граници около новите прозорци

en: _Display menubar in new windows
bg: _Показване на лентата с менюта в новите прозорци

en: _Display toolbar in new windows
bg: _Показване на лентата с инструменти в новите прозорци

en: _Edit
bg: Редактиране

en: _Enable kinetic scrolling
bg: _Актиниране на кинетичното превъртане

en: _Enable overlay scrolling (Requires restart)
bg: _Активиране на превъртане с наслагване (изисква рестартиране)

en: _Enable sixel graphics
bg: _Активиране на шестелни графики

en: _File
bg: Файл

en: _Find...
bg: Намиране...

en: _Fullscreen
bg: На цял екран

en: _Help
bg: Помощ

en: _Initial title:
bg: Начално заглавие

en: _Keep window open when it loses focus
bg: Запазване на прозореца отворен, когато изгуби фокус

en: _Move to monitor with pointer
bg: _Преместване към монитор с курсора

en: _Next
bg: Следващо

en: _Next Tab
bg: Следващ подпрозорец

en: _Normal Size
bg: _Нормален размер

en: _Normal Size Alt
bg: _Нормален размер Alt

en: _Opacity:
bg: Непрозрачност:

en: _Open File Manager Here
bg: _Отваряне на файлов мениджър тук

en: _Open new tab to the right of the active tab
bg: _Отворяне на нов раздел вдясно от активния раздел

en: _Paste
bg: Поставяне

en: _Paste Alt
bg: _Поставяне Alt

en: _Previous
bg: Предишно

en: _Previous Tab
bg: Предишен подпрозорец

en: _Read-Only
bg: Само за четене

en: _Relaunch
bg: _Рестартиране

en: _Reset
bg: Възстановяване

en: _Run a custom command instead of my shell
bg: _Изпълняване на потребителска команда команда, вместо моята обвивка

en: _Run command as login shell
bg: Стартиране на команда като обвивка

en: _Save
bg: _Запази

en: _Scroll on keystroke
bg: _Превъртане при натискане на клавиш

en: _Scroll on output
bg: _Превъртане на изхода

en: _Search for:
bg: Търсене за:

en: _Set Title...
bg: Задаване на заглавие...

en: _Show bold text in bright colors:
bg: _Показване на удебеленият текст в ярки цветове:

en: _Show status icon in notification area
bg: _Покажи иконата за състоянието в зоната за уведомяване

en: _Show window borders
bg: _Показване на границите на прозореца

en: _Terminal
bg: Терминал

en: _Text selection color:
bg: Избран цвят за _текст:

en: _Title:
bg: Заглавие:

en: _Undo Close Tab
bg: _Отмени затварянето на раздела

en: _Unlimited Scrollback
bg: _Неограничено превъртане назад

en: _Use app shortcut to focus the window
bg: _Използване на клавишна комбинация за приложение за фокусиране на прозореца.

en: _Use custom styling to make tabs slim (restart required)
bg: _Използване на персонализиран стил, за да направите разделите тънки (изисква се рестартиране)

en: _Use middle mouse click to close tabs
bg: _Използване на кликване със средният бутон на мишката за затваряне на раздели

en: _Use middle mouse click to open urls
bg: _Използване на кликване със средният бутон на мишката за отваряне на url адреси

en: _Use system font
bg: _Използване на системен шрифт

en: _Use system theme colors for text and background
bg: _Използване на цветовете от системната тема за текста и фона

en: _Vary the background color for each tab
bg: Различен цвят за фона на всеки подпрозорец

en: _View
bg: Преглед

en: _Visual bell
bg: _Визуално уведомяване

en: _Working directory:
bg: _Работна директория:

en: _Wrap around
bg: Ограждане

en: _Zoom
bg: _Мащабиране

en: color
bg: цвят

en: columns
bg: колони

en: command
bg: команда

en: directory
bg: папка

en: display
bg: екран

en: font
bg: шрифт

en: geometry
bg: геометрия

en: icon
bg: икона

en: mode
bg: режим

en: role
bg: роля

en: rows
bg: редове

en: seconds
bg: секунди

en: string
bg: поредица

en: terminal;command line;prompt;cli;cmd;xterm;bash;shell;dos;
bg: терминал;команден ред;подкана;cli;cmd;xterm;bash;shell;dos;

en: terminal;settings;preferences;configuration;configure;
bg: терминал;настройки;предпочитания;конфигурация;конфигуриране;

en: title
bg: заглавие

en: x height
bg: x височина

en: x width
bg: x ширина

en: zoom
bg: мащаб
