gnome-screensaver master - en to ms translation catalogue (142 entries)

en: %U on %h
ms: %U pada %h

en: %d hour | %d hours
ms[0]: %d jam

en: %d minute | %d minutes
ms[0]: %d minit

en: %d second | %d seconds
ms[0]: %d saat

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
ms: %s nampaknya bukan tema penyelamat skrin yang sah.

en: %s. See --help for usage information.
ms: %s. Lihat --help untuk maklumat penggunaan.

en: (current) Unix password:
ms: Katalaluan UNIX (semasa):

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
ms: Grid bergaya seni pop dengan warna-warna berdenyut.

en: Activate when idle
ms: Aktifkan bila melahu

en: Allow embedding a keyboard into the window
ms: Benar membenamkan papankekunci ke dalam tetingkap

en: Allow logout
ms: Benarkan logkeluar

en: Allow the session status message to be displayed
ms: Benarkan mesej status sesi untuk dipaparkan

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
ms: Benarkan mesej status sesi untuk dipaparkan bila skrin dikunci.

en: Allow user switching
ms: Benarkan pertukaran pengguna

en: Authentication failed.
ms: Pengesahan gagal.

en: Blank screen
ms: Skrin kosong

en: Bubbles the GNOME foot logo around the screen
ms: Buih-buih logo kaki GNOME disekeliling skrin

en: Can't set PAM_TTY=%s
ms: Tidak dapat menetapkan PAM_TTY=%s

en: Cannot get username
ms: Tidak memperoleh nama pengguna

en: Causes the screensaver to exit gracefully
ms: Menyebabkan penyelamatskrin keluar secara lemah lembut

en: Checking…
ms: Memeriksa...

en: Color to use for image background
ms: Warna untuk digunakan untuk imej latarbelakang

en: Command to invoke from the logout button
ms: Arahan untuk dibangkitkan dari butang logkeluar

en: Copying file: %u of %u
ms: Menyalin fail: %u dari %u

en: Copying files
ms: Menyalin fail-fail

en: Copying themes
ms: Menyalin tema-tema

en: Cosmos
ms: Kosmos

en: Could not load the main interface
ms: Tak dapat memuatkan antaramuka utama

en: Display a slideshow from your Pictures folder
ms: Paparkan paparanslaid dari folder Gambar anda

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
ms: Papar paparanslaid gambar-gambar kosmos

en: Do not randomize pictures from location
ms: Jangan rawakkan gambar-gambar dari lokasi

en: Do not try to stretch images on screen
ms: Jangan cuba regangkan imej pada skrin

en: Don't become a daemon
ms: Jangan jadi daemon

en: Embedded keyboard command
ms: Arahan terbenam papan kekunci

en: Enable debugging code
ms: Benarkan kod pengnyahpepijatan

en: Enter new Unix password:
ms: Masukkan katalaluan UNIX baru:

en: Error while changing NIS password.
ms: Ralat ketika menukar katalaluan NIS.

en: Floating Feet
ms: Kaki Terapung

en: From:
ms: Dari:

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ms: Jika penyelamatskrin sedang aktif, nyah-aktifkan (skrin tidak kosong lagi)

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
ms: Jika penyelamatskrin sedang aktif, maka tukar ke demo grafik lain

en: Incorrect password.
ms: katalaluan salah.

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
ms: Halang penyelamatskrin dari pengaktifan. Arahan menghalang semasa penghalang sedang aktif.

en: Invalid screensaver theme
ms: Tema penyelamat skrin tidak sah

en: Launch screensaver and locker program
ms: Lancar penyelamatskrin dan program pengunci

en: Location to get images from
ms: Lokasi mendapatkan imej-imej

en: Lock on activation
ms: Kunci semasa pengaktifan

en: Log _Out
ms: L_og Keluar

en: Logout command
ms: Arahan logkeluar

en: Message to show in the dialog
ms: Mesej untuk ditnjukkan di dalam dialog

en: Never
ms: Tidak sama sekali

en: No longer permitted to access the system.
ms: Tidak lagi diizinkan untuk mengakses sistem.

en: No password supplied
ms: Tiada katalaluan dibekalkan

en: Not permitted to gain access at this time.
ms: Tidak diizinkan untuk mendapat akses pada masa ini

en: Not used
ms: Tidak Digunakan

en: Occasionally rotate images as they move
ms: Sekali-sekala alihkan imej semasa sedang bergerak

en: Password has been already used. Choose another.
ms: Katalaluan telah digunakan. Pilih yang lain.

en: Password unchanged
ms: Katalaluan tidak berubah

en: Password:
ms: Katalaluan:

en: Pictures folder
ms: Folder Gambar

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
ms: Sila pastikan penyelamat skrin dipasang dengan betul

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
ms: Cuit penyelamatskrin yang sedang berjalan untuk meniru aktiviti pengguna

en: Pop art squares
ms: Segi empat seni pop

en: Power _Management
ms: Pengurusan _Kuasa

en: Print out frame rate and other statistics
ms: Cetak keluar kadar bingkai dan statistik lain

en: Query the length of time the screensaver has been active
ms: Tanya masa penyelamat skrin telah diaktifkan

en: Query the state of the screensaver
ms: Tanya keadaan penyelamat skrin

en: Random
ms: Rawak

en: Regard the computer as _idle after:
ms: Anggap komputer sebaga_i melahu selepas:

en: Retype new Unix password:
ms: Ulangtaip katalaluan UNIX baru:

en: S_witch User…
ms: _Tukar Pengguna:

en: Screensaver
ms: Penyelamat skrin

en: Screensaver Preferences
ms: Keutamaan Penyelamat skrin

en: Screensaver Preview
ms: Pralihat Penyelamat Skrin

en: Screensaver preview
ms: Pralihat penyelamat skrin

en: Screensaver theme selection mode
ms: Mod pemilihan tema penyelamatskrin

en: Screensaver themes
ms: Tema-tema penyelamat skrin

en: Screensavers
ms: Penyelamat skrin

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
ms: Tetapkan ini kepada TRUE untuk mengaktifkan penyelamatskrin bila sesi sedang melahu.

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
ms: Tetapkan ini kepada TRUE untuk membenarkan pembenaman papan kekunci ke dalam tetingkap bila cuba membuka kunci. Kekunci "keyboard_command" mesti ditetapkan dengan arahan yang sesuai.

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
ms: Tetapkan ini kepada TRUE untuk mengunci skrin bila penyelamatskrin aktif.

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
ms: Tetapkan ini kepada TRUE untuk menawarkan pilihan didalam dialog buka kunci untuk membenarkan log keluar selepas dilengah. Kelengahan ini ditentukan didalam kekunci "logout_delay".

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
ms: Tetapkan ini kepada TRUE untuk menawarkan pilihan didalam dialog buka kunci untuk tukar ke akaun pengguna berlainan.

en: Set your screensaver preferences
ms: Tetapkan keutamaan penyelamat skrin anda

en: Show debugging output
ms: Tunjukkan output penyahpepijatan

en: Show paths that images follow
ms: Tunjuk haluan imej

en: Show the logout button
ms: Tunjukkan butang logkeluar

en: Show the switch user button
ms: Tunjukkan butang tukar pengguna

en: Sorry, passwords do not match
ms: Maaf, katalaluan tidak sepadan

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
ms: Memberitahu proses penyelamatskrin sedang berjalan untuk mengunci skrin serta-merta

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
ms: Aplikasi pemanggil yang menghalang penyelamatskrin

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
ms: Arahan yang akan dijalankan akan membenamkan wijet papankekunci kedalam tetingkap jika kekunci "embedded_keyboard_enabled" ditetapkan kepada TRUE. Arahan ini akan melaksanakan satu antaramuka pemalam XEMBED dan output sebuah tetingkap XID ke output piawai.

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
ms: Arahan untuk dibangkitkan bile butang logkeluar diklik. Arahan ini akan melog pengguna tanpa sebarang interaksi. Kekunci ini berkesan hanya jika kekunci "logout_enable" ditetapkan ke TRUE.

en: The initial size and position of window
ms: Saiz permulaan dan posisi tetingkap

en: The maximum number of images to keep on screen
ms: Bilangan maksimum imej untuk dikekalkan pada skrin

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
ms: Bilangan dalam minit selepas pengaktifan penyelamatskrin sebelum penguncian skrin.

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
ms: Bilangan dalam minit selepas pengaktifan penyelamatskrin sebelum pilihan logkeluar dipaparkan didalam dialog buka kunci. Kekunci ini berkesan hanya jika kekunci "logout_enable" ditetapkan kepada TRUE.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
ms: Bilangan dalam minit ketidakatifan sebelum sesi dianggap melahu.

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
ms: Bilangan dalam minit untuk dilajankan sebelum menukar tema penyelamatskrin.

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
ms: Bilangan dalam saat ketidakaktifan sebelum mengisyaratkan ke pengurusan kuasa. Kekunci ini ditetapkan dan iuruskan oleh ejen sesi pengurusan kuasa.

en: The reason for inhibiting the screensaver
ms: Alasan menghalang penyelamatskrin

en: The screensaver has been active for %d seconds.
ms: Penyelamatskrin telah diaktifkan selama %d saat.

en: The screensaver is active
ms: Penyelamat skrin aktif

en: The screensaver is being inhibited by:
ms: Penyelamatskrin sedang dihalang oleh:

en: The screensaver is inactive
ms: Penyelamat skrin tak aktif

en: The screensaver is not currently active.
ms: Penyelamat skrin tidak aktif.

en: The screensaver is not inhibited
ms: Penyelamat skrin tidak dihalang

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
ms: Mod pemilihan digunakan oleh penyelamaatskrin.  "blank-only" untuk benarkan penyelamatskrin tanpa menggunkan sebarang tema semasa pengaktifan, "single" untuk benarkan penyelamatskrin menggunakan hanya satu tema semasa pengaktifan (ditetapkan didalam kekunci "themes") dan "random" untuk benarkan penyelamatskrin menggunakan tema rawak semasa pengaktifan.

en: The source image to use
ms: Sumber imej untuk diguna

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
ms: Kekunci ini menentukan senarai tema untuk digunakan oleh penyelamatskrin. Diabaikan bila "mode" kekunci adalah "blank-only", mesti bekalkan nama tema bila "mode" adalah "single", dan mesti bekalkan senarai tema bila "mode" adalah "random".

en: Time before locking
ms: Masa sebelum penguncian

en: Time before logout option
ms: Masa sebelum pilihan logkeluar

en: Time before power management baseline
ms: Masa sebelum garisdasar pengurusan kuasa

en: Time before session is considered idle
ms: Masa sebelum sesi dianggap melahu

en: Time before theme change
ms: Masa sebelum tukar tema

en: Time has expired.
ms: Telah tamat tempoh.

en: To:
ms: Ke:

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ms: Hidupkan penyelamatskrin (kosongkan skrin)

en: Unable to establish service %s: %s
ms: Tidak dapat menubuhkan servis %s: %s

en: Username:
ms: Nama pengguna:

en: Version of this application
ms: Versi aplikasi ini

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
ms: LEBARxTINGGI+X+Y

en: Warning: the screen will not be locked for the root user.
ms: Amaran: skrin tidak akan dikunci untuk pengguna root.

en: You are required to change your password immediately (password aged)
ms: Anda perlu menukar katalaluan anda serta merta (katalaluan berusia)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
ms: Anda perlu menukar katalaluan anda serta merta (dikuatkuasa oleh root)

en: You have the Caps & Num Lock keys on.
ms: Kamu telah menghidupkan kekunci Caps & Num Lock.

en: You have the Caps Lock key on.
ms: Kamu telah menghidupkan kekunci Caps Lock

en: You have the Num Lock key on.
ms: Kamu telah menghidupkan kekunci Num Lock.

en: You must choose a longer password
ms: Anda mesti pilih katalaluan yang lebih panjang

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
ms: Anda mesti menetapka satu imej. Lihat --help untuk maklumat penggunaan.

en: You must wait longer to change your password
ms: Anda mesti tunggu lebih lama untuk menukar katalaluan anda

en: Your account has expired; please contact your system administrator
ms: Akaun anda telah tamat tempoh; hubungi pentadbir sistem anda

en: _Activate screensaver when computer is idle
ms: _Aktifkan penyelamatskrin bila komputer melahu

en: _Lock screen when screensaver is active
ms: Kunci skrin bi_la penyelamatskrin aktif

en: _Password:
ms: _Katalaluan:

en: _Preview
ms: _Pralihat

en: _Screensaver theme:
ms: Tema penyelamat _skrin

en: _Unlock
ms: Buka K_unci

en: failed to register with the message bus
ms: gagal mendaftar dengan bas mesej

en: image — floats images around the screen
ms: imej — apungkan imej-imej di sekeliling skrin

en: not connected to the message bus
ms: Tidak disambung ke bas mesej

en: screensaver already running in this session
ms: penyelamatskrin sedang berjalan didalam sesi ini
