clutter 1.3.14 - en to oc translation catalogue (663 entries)

en: %s compilation failed: %s
oc: Fracàs de la compilacion de %s : %s

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
oc: Una liste d'atributs stylistiques d'aplicar al contengut de l'actor

en: Accept Focus
oc: Accepte lo focus

en: Actions
oc: Accions

en: Activatable
oc: Activable

en: Add an effect to be applied on the actor
oc: Apond un efèit d'aplicar a l'actor

en: Adds a constraint to the actor
oc: Apond una contrencha a l'actor

en: Adds an action to the actor
oc: Apond una accion a l'actor

en: Align Axis
oc: Axe d'alinhament

en: Alignment of the actor’s content
oc: Alinhament del contengut de l'actor

en: Allocate extra space for the child
oc: Alòga de l'espaci suplementari per l'enfant

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
oc: Alòga de l'espaci suplementari per l'enfant sus l'axe orizontal

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
oc: Alòga de l'espaci suplementari per l'enfant sus l'axe vertical

en: Allocation
oc: Allocacion

en: Alpha
oc: Alfa

en: Alpha Object to drive the behaviour
oc: Objècte alfa a partir duquel dériver lo comportement

en: Alpha value
oc: Valor de l'alfa

en: Alpha value as computed by the alpha
oc: La valor alfa tala coma calculada per l'alfa

en: Anchor Gravity
oc: Centre de gravitat de l'ancòra

en: Anchor X
oc: Ancòra (X)

en: Anchor Y
oc: Ancòra (Y)

en: Angle Begin
oc: Angle de despart

en: Angle End
oc: Angle d'arribada

en: Angle x tilt
oc: Angle d'inclinason x

en: Angle y tilt
oc: Angle d'inclinason y

en: Angle z tilt
oc: Angle d'inclinason z

en: Animatable
oc: Animable

en: Attributes
oc: Atributs

en: Audio Volume
oc: Volum àudio

en: Auto Resize
oc: Redimensionament automatic

en: Auto Reverse
oc: Retorn automatic

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
oc: Sincroniza automaticament la talha de l'actor amb las dimensions del pixbuf sosjacent

en: Automatic Updates
oc: Mesas a jorn automaticas

en: Axis
oc: Axe

en: Axis of rotation
oc: Axe de rotacion

en: Back Material
oc: Material del dos

en: Background Color Set
oc: Color de fons definida

en: Background color
oc: Color de fons

en: Border Color
oc: Color de la bordadura

en: Border Width
oc: Largor de la bordadura

en: Brightness
oc: Luminositat

en: Buffer Fill
oc: Emplenatge del buffer

en: Can Seek
oc: Pòt recercar

en: Center
oc: Centre

en: Center X
oc: Centre (X)

en: Center Y
oc: Centre (Y)

en: Center Z
oc: Centre (Z)

en: Center of ellipse
oc: Centre de l'ellipsa

en: Center point for rotation around the Z axis
oc: Punt central per la rotacion a l'entorn de l'axe Z

en: Child Transform
oc: Transformacion de l'enfant

en: Child Transform Set
oc: Definicion de la transformacion de l'enfant

en: Children transformation matrix
oc: Matritz de transformacion de l'enfant

en: Clip
oc: Retalhatge

en: Clip Rectangle
oc: Rectangle de retalhatge

en: Clip to Allocation
oc: Copadura d'allocacion

en: Clutter Options
oc: Opcions de Clutter

en: Clutter debugging flags to set
oc: Bandièra de desbugatge de Clutter a activar

en: Clutter debugging flags to unset
oc: Bandièra de desbugatge de Clutter a desactivar

en: Cogl Material
oc: Material Cogl

en: Cogl Texture
oc: Textura Cogl

en: Color Set
oc: Color definida

en: Color of the font used by the text
oc: La color de la poliça utilizada pel tèxte

en: Column Homogeneous
oc: Omogeneïtat de las colomnas

en: Column Number
oc: Numèro de la colomna

en: Column Spacing
oc: Espaçament de las colomnas

en: Column Span
oc: Extension de colomna

en: Column spacing
oc: Espaçament de las colomnas

en: Compiled
oc: Compilat

en: Constrains the dragging to a rectangle
oc: Limita lo desplaçament dins un rectangle donat

en: Constraints
oc: Contrenchas

en: Constraints the dragging to an axis
oc: Obliga lo desplaçament segon un axe

en: Constraints the panning to an axis
oc: Obliga lo desplaçament segon un axe

en: Constraints the zoom to an axis
oc: Obliga lo desplaçament del zoom segon un axe

en: Container
oc: Contenidor

en: Content
oc: Contengut

en: Content Box
oc: Bóstia del contengut

en: Content Gravity
oc: Centre de gravitat del contengut

en: Content Repeat
oc: Repeticion del contengut

en: Contrast
oc: Contraste

en: Control how line-wrapping is done
oc: Contraròtla lo biais que las linhas son copadas

en: Coordinate
oc: Coordenada

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
oc: Impossible de trobar un CoglWinsys apropriat per un GdkDisplay de tipe %s

en: Could not initialize Gdk
oc: Impossible d'inicializar Gdk

en: Current progress of the playback
oc: La progression actuala de la lectura

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
oc: Indica l'estat actualament definit (es possible que la transicion cap a aqueste estat siá pas acabada)

en: Cursor Color
oc: La color del cursor

en: Cursor Color Set
oc: Color del cursor entresenhada

en: Cursor Position
oc: Posicion del cursor

en: Cursor Size
oc: Talha del cursor

en: Cursor Visible
oc: Cursor visible

en: Deceleration
oc: Deceleracion

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
oc: Desencòda los fichièrs de donadas d'imatge a l'interior d'un thread per evitar un blocatge al moment del cargament dels imatges a partir del disc

en: Default frame rate
oc: Nombre d'imatges per segonda per defaut

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
oc: Alinhament orizontal per defaut dels actors a l'interior del gestionari de disposicion

en: Default transition duration
oc: Durada de la transicion per defaut

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
oc: Alinhament vertical per defaut dels actors a l'interior del gestionari de disposicion

en: Delay
oc: Relambi

en: Delay before start
oc: Lo relambi abans de démarrer

en: Delegate object for painting the actor’s content
oc: Delèga l'objècte al dessenh del contengut de l'actor

en: Depth
oc: Prigondor

en: Destroyed
oc: Destruita

en: Detach the transition when completed
oc: Destacar la transicion aprèp sa realizacion

en: Device Manager
oc: Gestionari de periferics

en: Device Mode
oc: Mòde del periferic

en: Device Type
oc: Tipe de periferic

en: Direction
oc: Direccion

en: Direction for the text
oc: Sens del tèxte

en: Direction of rotation
oc: Direccion de la rotacion

en: Direction of the text
oc: La direccion del tèxte

en: Direction of the timeline
oc: Direccion de l'animacion

en: Disable Slicing
oc: Desactiva lo decopatge

en: Disable XInput support
oc: Desactivar la presa en carga de XInput

en: Disable mipmapping on text
oc: Desactivar lo MIP mapping pel tèxte

en: Double Click Distance
oc: Espaçament del clic doble

en: Double Click Time
oc: Relambi del clic doble

en: Drag Area
oc: Zòna de desplaçament

en: Drag Area Set
oc: Definicion d'una zòna de desplaçament

en: Drag Axis
oc: Axe de desplaçament

en: Drag Handle
oc: Poignée de desplaçament

en: Drag Threshold
oc: Sulhet de desplaçament

en: Duration
oc: Durada

en: Duration of the animation, in milliseconds
oc: La durada de l'animacion, en millisegondas

en: Duration of the timeline in milliseconds
oc: La durada de l'axe temporal, en millisegondas

en: Easing Duration
oc: Durada d'animacion

en: Easing Mode
oc: Mòde d'animacion

en: Editable
oc: Modificable

en: Effect
oc: Efèit

en: Ellipsize
oc: Far una ellipsa

en: Enable accessibility
oc: Activar l'accessibilitat

en: Enabled
oc: Activat

en: End Angle
oc: Angle d'arribada

en: End Depth
oc: Prigondor d'arribada

en: Expand
oc: Espandir

en: Extra space at the bottom
oc: Espaci suplementari en bas

en: Extra space at the left
oc: Espaci suplementari a esquèrra

en: Extra space at the right
oc: Espaci suplementari a dreita

en: Extra space at the top
oc: Espaci suplementari en haut

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
oc: Factor aplicat al moment a l'aviada de la fasa d'interpolacion

en: Failed to load the image data
oc: Impossible de cargar las donadas de l'imatge

en: Filename
oc: Nom de fichièr

en: Filename Set
oc: « Filename » definit

en: Filter Quality
oc: Qualitat de filtratge

en: Final Value
oc: Valor finala

en: Final angle
oc: Angle final

en: Final depth to apply
oc: Prigondor finala d'aplicar

en: Final opacity level
oc: Nivèl final d'opacitat

en: Final scale on the X axis
oc: Factor final d'omotecia segon l'axe X

en: Final scale on the Y axis
oc: Factor final d'omotecia segon l'axe X

en: Final value of the interval
oc: Valor finala de l'interval

en: First Child
oc: Premier enfant

en: Fixed X
oc: X fixat

en: Fixed Y
oc: Y fixat

en: Fixed position set
oc: Posicion fixa definida

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
oc: Bandièras que contraròtlan la mesa a plat de l'actor sus un sol imatge

en: Fog
oc: Bruma

en: Font Antialias
oc: Lissatge de las poliças

en: Font Color
oc: Color de la poliça

en: Font DPI
oc: PPP de la poliça

en: Font Description
oc: Descripcion de la poliça

en: Font Hint Style
oc: Estil d'optimizacion de las poliças

en: Font Hinting
oc: Optimizacion de la poliça

en: Font Name
oc: Nom de la poliça

en: Font Subpixel Order
oc: Òrdre sospixèl de las poliças

en: Fontconfig configuration timestamp
oc: Orodatatge de la configuracion de fontconfig

en: Forced X position of the actor
oc: Posicion fixa de l'actor sus l'axe X

en: Forced Y position of the actor
oc: Posicion fixa de l'actor sus l'axe Y

en: Forced minimum height request for the actor
oc: Requèsta de nautor minimala forçada per l'actor

en: Forced minimum width request for the actor
oc: Requèsta de largor minimala forçada per l'actor

en: Forced natural height request for the actor
oc: Requèsta de nautor naturala forçada per l'actor

en: Forced natural width request for the actor
oc: Requèsta de largor naturala forçada per l'actor

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
oc: Fòrça la textura sosjacenta a èsser singulara e non compausada de mai pichonas sostexturas estalviadoiras en espaci

en: Fragment Source
oc: Font de fragment

en: Fragment shader
oc: Shader fragment

en: From Edge
oc: Bòrd de despart

en: Fullscreen Set
oc: Ecran complet activat

en: Has Border
oc: Possedís una bordadura

en: Has Clip
oc: Possedís una zòna de retalhatge

en: Has Cursor
oc: Possedís un cursor

en: Has Pointer
oc: Conten lo puntador

en: Height
oc: Nautor

en: Height of ellipse
oc: Nautor de l'ellipsa

en: Height of the actor
oc: Nautor de l'actor

en: Held
oc: Agafat

en: Homogeneous
oc: Homogène

en: Horizontal Alignment
oc: Alinhament orizontal

en: Horizontal Drag Threshold
oc: Sulhet de desplaçament orizontal

en: Horizontal Expand
oc: Extension orizontala

en: Horizontal Fill
oc: Emplenatge orizontal

en: Horizontal Tiles
oc: Teulas orizontalas

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
oc: Alinhament orizontal de l'actor a l'interior del gestionari de disposicion

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
oc: Alinhament orizontal de l'actor dins la cellula

en: Horizontal repeat
oc: Repeticion orizontala

en: Horizontal scale center
oc: Centre d'omotecia orizontala

en: How long to show the last input character in hidden entries
oc: Definís lo temps d'afichatge del darrièr caractèr sasit dins las entradas masquées

en: How many times the timeline should repeat
oc: Quant de còps l'axe temporal deu èsser repetit

en: How the timeline should compute the progress
oc: Cossí l'axe temporal deu calcular la progression

en: If TRUE, the columns are all the same width
oc: Se TRUE, totas las colomnas an la meteissa largor

en: If TRUE, the rows are all the same height
oc: Se TRUE, totas las linhas an la meteissa nautor

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
oc: Indica se lo canal de la fenèstra composita es definit a « Automatic » (o « Manual » se fals)

en: If non-zero, use this character to display the actor’s contents
oc: Se diferent de zèro, utiliza aqueste caractèr per afichar lo contengut de l'actor

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
oc: Se definit, talha las linhas se lo tèxte ven tròp long

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
oc: Indica se la textura deu demorar sincronizada amb las modificacions del pixmap.

en: If this is an override-redirect window
oc: Indica se aquesta fenèstra possedís l'atribut override-redirect

en: If window has been destroyed
oc: Indica se la fenèstra es estada destruita

en: If window is mapped
oc: Indica se la fenèstra es traçada

en: Initial Value
oc: Valor iniciala

en: Initial acceleration factor
oc: Factor d'acceleracion inicial

en: Initial angle
oc: Angle inicial

en: Initial depth to apply
oc: Prigondor iniciala d'aplicar

en: Initial opacity level
oc: Nivèl inicial d'opacitat

en: Initial scale on the X axis
oc: Factor inicial d'omotecia segon l'axe X

en: Initial scale on the Y axis
oc: Factor inicial d'omotecia segon l'axe Y

en: Initial value of the interval
oc: Valor iniciala de l'interval

en: Interpolate
oc: Interpolacion

en: Justify
oc: Justificat

en: Keep Aspect Ratio
oc: Conservar lo rapòrt d'afichatge

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
oc: Consèrva lo rapòrt d'afichatge de la textura al moment d'una requèsta de largor o nautor preferida

en: Key Focus
oc: Focus clavièr

en: Last Child
oc: Darrièr enfant

en: Layout Manager
oc: Gestionari de disposicion

en: Left attachment
oc: Empegatge a esquèrra

en: Length of the text currently in the buffer
oc: La longor del tèxte actualament dins lo buffer

en: Line Alignment
oc: Alinhament de las linhas

en: Line wrap
oc: Copadura de las linhas

en: Line wrap mode
oc: Mòde de copadura de las linhas

en: Load asynchronously
oc: Cargament asincròn

en: Load data asynchronously
oc: Cargar las donadas de manièra asincròna

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
oc: Carga los fichièrs a l'interior d'un thread per evitar un blocatge al moment del cargament dels imatges a partir del disc

en: Long Press Duration
oc: Durada de la quichada longa

en: Long Press Threshold
oc: Expiracion de la quichada longa

en: Loop
oc: Boclar

en: Magnification Filter
oc: Filtre d'agrandissement

en: Make X calls synchronous
oc: Rendre los apèls X sincròns

en: Make all warnings fatal
oc: Rendre totes los avertiments fatals

en: Manager
oc: Gestionari

en: Mapped
oc: Traçat

en: Margin Bottom
oc: Marge inferior

en: Margin Left
oc: Marge d'esquèrra

en: Margin Right
oc: Marge de dreita

en: Margin Top
oc: Marge superior

en: Max Length
oc: Longor maximala

en: Maximum Column Width
oc: Largor maximala de la colomna

en: Maximum Row Height
oc: Nautor maximala de la linha

en: Maximum height for each row
oc: Nautor maximala de cada linha

en: Maximum length
oc: Longor maximala

en: Maximum length of the text inside the actor
oc: Longor maximala del tèxte a l'interior de l'actor

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
oc: Nombre maximum de caractèrs per aquesta entrada. Zèro se pas de maximum

en: Maximum waste area of a sliced texture
oc: Zòna maximala de pèrda d'una textura per tròces

en: Maximum width for each column
oc: Largor maximala de cada colomna

en: Min Height
oc: Nautor minimala

en: Min Width
oc: Largor minimala

en: Minification Filter
oc: Filtre de reduccion

en: Minimum Column Width
oc: Largor minimala de la colomna

en: Minimum Row Height
oc: Nautor minimala de la linha

en: Minimum height for each row
oc: Nautor minimala de cada linha

en: Minimum height set
oc: Nautor minimala definida

en: Minimum width for each column
oc: Largor minimala de cada colomna

en: Minimum width set
oc: Largor minimala definida

en: Mode
oc: Mòde

en: Name
oc: Nom

en: Name of the actor
oc: Nom de l'actor

en: Natural Height
oc: Nautor Naturala

en: Natural Width
oc: Largor naturala

en: Natural height set
oc: Nautor naturala definida

en: Natural width set
oc: Largor naturala definida

en: No Clear Hint
oc: Pas cap d'indicador d'escafament

en: Number of Axes
oc: Nombre d'axes

en: Number of touch points
oc: Nombre de punts tactils

en: Number touch points
oc: Nombre de punts tactils

en: Object
oc: Objècte

en: Object to which the animation applies
oc: L'objècte al qual s'aplica l'animacion

en: Offscreen
oc: Hors ecran

en: Offscreen redirect
oc: Redireccion fòra ecran

en: Offset
oc: Descalatge

en: Opacity
oc: Opacitat

en: Opacity End
oc: Opacitat d'arribada

en: Opacity Start
oc: Opacitat de despart

en: Opacity of an actor
oc: Opacitat d'un actor

en: Orientation
oc: Orientacion

en: Pack Start
oc: Empaqueter al començament

en: Pan Axis
oc: Axe de desplaçament

en: Password Character
oc: Caractèr de senhal

en: Password Hint Time
oc: Durada abans amagatge del senhal

en: Path
oc: Camin

en: Perspective
oc: Perspectiva

en: Perspective projection parameters
oc: Paramètres de projection de la perspectiva

en: Pick With Alpha
oc: Seleccion amb alfa

en: Pivot Point
oc: Punt pivòt

en: Pivot Point Z
oc: Punt pivòt Z

en: Pixel Format
oc: Format dels pixèls

en: Pixmap Depth
oc: Prigondor del pixmap

en: Pixmap height
oc: Nautor del pixmap

en: Pixmap width
oc: Largor del pixmap

en: Playing
oc: Lectura

en: Position
oc: Posicion

en: Position on the Z axis
oc: Posicion sus l'axe Z

en: Pressed
oc: Quichat

en: Product ID
oc: Identificant del produit

en: Progress
oc: Progression

en: Progress Mode
oc: Mòde de progression

en: Progress mode
oc: Mòde de progression

en: Property Name
oc: Nom de la proprietat

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
oc: Taus de deceleracion del desplaçament interpolat

en: Reactive
oc: Reactiu

en: Realized
oc: Realizat

en: Remove on Complete
oc: Levar aprèp realizacion

en: Rendering quality used when drawing the texture
oc: La qualitat de rendut utilizada al moment del dessenh de la textura

en: Repeat Count
oc: Nombre de repeticion

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
oc: Repetís lo contengut puslèu que de lo redimensionar orizontalament

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
oc: Repetís lo contengut puslèu que de lo redimensionar verticalament

en: Request Mode
oc: Mòde de requèsta

en: Rotation Angle X
oc: Angle de rotacion (X)

en: Rotation Angle Y
oc: Angle de rotacion (Y)

en: Rotation Angle Z
oc: Angle de rotacion (Z)

en: Rotation Center X
oc: Centre de rotacion (X)

en: Rotation Center Y
oc: Centre de rotacion (Y)

en: Rotation Center Z
oc: Centre de rotacion (Z)

en: Rotation Center Z Gravity
oc: Rotacion a l'entorn del centre de gravitat segon Z

en: Row Homogeneous
oc: Omogeneïtat de las linhas

en: Row Number
oc: Numèro de la linha

en: Row Spacing
oc: Espaçament de las linhas

en: Row Span
oc: Extension de linha

en: Row spacing
oc: Espaçament de las linhas

en: Scale Center X
oc: Centre d'omotecia (X)

en: Scale Center Y
oc: Centre d'omotecia (Y)

en: Scale Factor
oc: Factor d'omotecia

en: Scale Factor Set
oc: Factor d'omotecia entresenhat

en: Scale Gravity
oc: Omotecia per rapòrt al centre de gravitat

en: Scale X
oc: Omotecia (X)

en: Scale Y
oc: Omotecia (Y)

en: Scale Z
oc: Omotecia (Z)

en: Scale factor on the X axis
oc: Factor d'omotecia sus l'axe X

en: Scale factor on the Y axis
oc: Factor d'omotecia sus l'axe Y

en: Scale factor on the Z axis
oc: Factor d'omotecia sus l'axe Z

en: Scroll Mode
oc: Mòde de desfilament

en: Selectable
oc: Seleccionable

en: Selected Text Color
oc: Causida de la color del tèxte

en: Selected Text Color Set
oc: Color del tèxte definida

en: Selection Color
oc: Color de la seleccion

en: Selection Color Set
oc: Color de la seleccion entresenhada

en: Selection-bound
oc: Ligam a la seleccion

en: Sets the clip region to track the actor’s allocation
oc: Definís la region de la copadura per detectar l'allocacion de l'actor

en: Settings for the depth cueing
oc: Parametratges de la troncadura de rèireplan

en: Shader Type
oc: Tipe de shader

en: Shape actor with alpha channel when picking
oc: Actor de forma amb canal alfa al moment d'una seleccion

en: Should the timeline automatically restart
oc: Es que l'axe temporal deu reaviar automaticament

en: Show Clutter Options
oc: Afichar las opcions de Clutter

en: Show frames per second
oc: Afichar lo nombre d'imatges per segonda

en: Show on set parent
oc: Afichar lo parent definit

en: Single Line Mode
oc: Mòde linha unic

en: Size
oc: Talha

en: Snap to grid
oc: Agafar la grasilha

en: Source
oc: Font

en: Source of fragment shader
oc: Font del shader fragment

en: Source of vertex shader
oc: Font del shader vertex

en: Spacing
oc: Espaçament

en: Spacing between children
oc: Espaçament entre los enfants

en: Spacing between columns
oc: Espaçament entre las colomnas

en: Spacing between rows
oc: Espaçament entre las linhas

en: Specifies the actor to be cloned
oc: Definís l'actor a cloner

en: Stage Title
oc: Títol de la scèna

en: Start Angle
oc: Angle de despart

en: Start Depth
oc: Prigondor de despart

en: State
oc: Estat

en: Subtitle Font Name
oc: Nom de la poliça dels sostítols

en: Subtitle URI
oc: URI dels sostítols

en: Surface
oc: Susfàcia

en: Surface Height
oc: Nautor de la susfàcia

en: Surface Width
oc: Largor de la susfàcia

en: Surface height
oc: Nautor de la susfàcia

en: Surface width
oc: Largor de la susfàcia

en: Sync size of actor
oc: Sincroniza la talha de l'actor

en: Text
oc: Tèxte

en: Text Direction
oc: Direccion del tèxte

en: Text length
oc: Longor del tèxte

en: The Clutter backend
oc: Lo motor Clutter

en: The ClutterBackend of the device manager
oc: Lo ClutterBackend del gestionari de periferic

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
oc: L'objècte ClutterPath que representa lo camin que l'animacion seguís

en: The Cogl pixel format to use
oc: Lo format dels pixèls Cogl d'utilizar

en: The X11 Pixmap to be bound
oc: Lo pixmap X11 de ligar

en: The X11 Window to be bound
oc: La fenèstra X11 de ligar

en: The actor attached to the meta
oc: L'actor estacat al mèta

en: The actor that is being dragged
oc: L'actor en cors de desplaçament

en: The actor wrapped by this data
oc: L'actor contengut dins aquestas donadas

en: The actor’s allocation
oc: L'allocacion de l'actor

en: The actor’s background color
oc: La color de fons de l'actor

en: The actor’s first child
oc: Lo primièr enfant de l'actor

en: The actor’s last child
oc: Lo darrièr enfant de l'actor

en: The actor’s position on the Z axis
oc: Posicion de l'actor sus l'axe Z

en: The actor’s request mode
oc: Lo mòde de requèsta de l'actor

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
oc: Lo factor d'alinhament, entre 0.0 e 1.0

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
oc: L'alinhament de l'actor sus l'axe X dins l'espaci alogat

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
oc: L'alinhament de l'actor sus l'axe Y dins l'espaci alogat

en: The alpha used by the animation
oc: L'alfa utilizat per l'animacion

en: The amount of space between two consecutive columns
oc: L'espaci entre doas colomnas consecutivas

en: The amount of space between two consecutive rows
oc: L'espaci entre doas linhas consecutivas

en: The anchor point as a ClutterGravity
oc: Lo punt d'ancoratge coma un « ClutterGravity »

en: The animatable object
oc: L'objècte animable

en: The axis to align the position to
oc: L'axe per rapòrt al qual alinhar la posicion

en: The backend instance
oc: L'instància del motor

en: The backend of type “%s” does not support creating multiple stages
oc: Lo motor del tipe « %s » pren pas en carga la creacion de mantuna scèna

en: The background color of the box
oc: La color de fons de la bóstia

en: The bounding box of the actor’s content
oc: La bóstia delimitant lo contengut de l'actor

en: The brightness change to apply
oc: La modificacion de luminositat d'aplicar

en: The buffer for the text
oc: Lo buffer pel tèxte

en: The center of scaling
oc: Lo centre d'omotecia

en: The clip region for the actor
oc: La zòna de retalhatge de l'actor

en: The color of the border of the rectangle
oc: La color de la bordadura del rectangle

en: The color of the rectangle
oc: La color del rectangle

en: The color of the stage
oc: La color de la scèna

en: The column number to attach the left side of the child to
oc: Lo numèro de colomna a la quala pegar la partida esquèrra de l'enfant

en: The column the widget resides in
oc: La colomna dins la quala l'element grafic se situa

en: The container that created this data
oc: Lo contenidor qu'a creat aquesta donada

en: The contents of the buffer
oc: Lo contengut del buffer

en: The contrast change to apply
oc: La modificacion de contraste d'aplicar

en: The coordinate to bind
oc: La coordenada de ligar

en: The currently key focused actor
oc: L'actor que possedís actualament lo focus

en: The cursor position
oc: La posicion del cursor

en: The cursor position of the other end of the selection
oc: La posicion de cursor de l'autre bout de la seleccion

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
oc: La prigondor (en nombre de bits) del pixmap ligat a aquesta textura

en: The desaturation factor
oc: Lo factor de désaturation

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
oc: La descripcion de la poliça per defaut, jos una forma tala coma poiriá èsser analisada per Pango

en: The device manager instance
oc: L'instància del gestionari de periferics

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
oc: La distància necessària entre las clics per detectar un clic multiple

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
oc: La distància que deu percórrer lo cursor abans lo començament d'un desplaçament

en: The duration of the animation
oc: La durada de l'animacion

en: The duration of the animations
oc: La durada de las animacions

en: The duration of the stream, in seconds
oc: La durada del flux, en segondas

en: The easing mode of the animations
oc: Lo mòde d'animacion de las animacions

en: The edge of the actor that should be snapped
oc: Lo bòrd de l'actor que deu èsser agafada

en: The edge of the source that should be snapped
oc: Lo bòrd de la font que deu èsser agafada

en: The fill level of the buffer
oc: Lo nivèl d'emplenatge del buffer

en: The filter used when increasing the size of the content
oc: Lo filtre utilizat per augmenter la talha del contengut

en: The filter used when reducing the size of the content
oc: Lo filtre utilizat per reduire la talha del contengut

en: The font description to be used
oc: La descripcion de la poliça d'utilizar

en: The font to be used by the text
oc: La poliça d'utilizar pel tèxte

en: The font used to display subtitles
oc: La poliça d'utilizar per afichar los sostítols

en: The height of the Cairo surface
oc: La nautor de la susfàcia Cairo

en: The height of the canvas
oc: La nautor del canavàs

en: The height of the pixmap bound to this texture
oc: La nautor del pixmap ligat a aquesta textura

en: The height of the underlying wayland surface
oc: La nautor de la susfàcia wayland sosjacenta

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
oc: Lo nombre orizontal de pixèls necessari per desenclavar un desplaçament

en: The horizontal trigger distance used by the action
oc: La distància de desenclavament orizontala utilizada per l'accion

en: The interval of values to transition
oc: L'interval de las valors per la transicion

en: The manager that created this data
oc: Lo gestionari qu'a creat aquestas donadas

en: The material to be used when painting the back of the actor
oc: Lo material d'utilizar per dessenhar lo revèrs de l'actor

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
oc: La durada maximala abans qu'una quichada longa siá anullat

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
oc: La durada minimala per qu'una quichada longa siá identifié

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
oc: La durada minimala d'una quichada longa per reconéisser lo movement

en: The mode of the animation
oc: Lo mòde d'animacion

en: The mode of the device
oc: Lo mòde del periferic

en: The name of the device
oc: Lo nom del periferic

en: The name of the meta
oc: Lo nom del mèta

en: The name of the property to animate
oc: Lo nom de la proprietat d'animar

en: The number of axes on the device
oc: Lo nombre d'axes del periferic

en: The number of columns that a child spans
oc: Lo nombre de colomnas sul qual s'espandís l'enfant

en: The number of columns the widget should span
oc: Lo nombre de colomnas sul qual s'espandís l'element grafic

en: The number of horizontal tiles
oc: Lo nombre de teulas orizontalas

en: The number of rows that a child spans
oc: Lo nombre de linhas sul qual s'espandís l'enfant

en: The number of rows the widget should span
oc: Lo nombre de linhas sul qual s'espandís l'element grafic

en: The number of vertical tiles
oc: Lo nombre de teulas verticalas

en: The object controlling the layout of an actor’s children
oc: L'objècte que contraròtla la disposicion dels enfants d'un actor

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
oc: Lo descalatge lo long del camin, entre -1.0 e 2.0

en: The offset in pixels to apply to the binding
oc: Lo descalatge, en pixèls, d'aplicar al ligam

en: The offset in pixels to apply to the constraint
oc: Lo descalatge, en pixèls, d'aplicar a la contrencha

en: The orientation of the layout
oc: L'orientacion de la disposicion

en: The path of the currently parsed file
oc: Lo camin del fichièr actualament analisat

en: The path of the file containing the image data
oc: Lo camin del fichièr que conten las donadas de l'imatge

en: The path used to constrain an actor
oc: Lo camin utilizat per constrénher un actor

en: The point around which the scaling and rotation occur
oc: Lo punt pivòt a l'entorn duquel s'organisent l'omotecia e la rotacion

en: The position of the origin of the actor
oc: La posicion de l'origine de l'actor

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
oc: L'alinhament preferit de la cadena, pels tèxtes sus mantuna linha

en: The preferred place to ellipsize the string
oc: L'emplaçament preferit per far una ellipsa dins la cadena

en: The repeat policy for the actor’s content
oc: La règla de repeticion del contengut de l'actor

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
oc: La resolucion de la poliça, en 1024 × punts/pouces, o -1 per utilizar la valor per defaut

en: The rotation angle on the X axis
oc: L'angle de rotacion a l'entorn de l'axe X

en: The rotation angle on the Y axis
oc: L'angle de rotacion a l'entorn de l'axe Y

en: The rotation angle on the Z axis
oc: L'angle de rotacion a l'entorn de l'axe Z

en: The rotation center on the X axis
oc: Lo centre de rotacion sus l'axe X

en: The rotation center on the Y axis
oc: Lo centre de rotacion sus l'axe Y

en: The rotation center on the Z axis
oc: Lo centre de rotacion sus l'axe Z

en: The row number to attach the top side of a child widget to
oc: Lo numèro de linha a la quala pegar la partida superiora de l'enfant

en: The row the widget resides in
oc: La linha sus la quala l'element grafic se situa

en: The scaling factor for the surface
oc: Lo factor d'omotecia de la susfàcia Cairo

en: The scaling factor to be applied to windows
oc: Lo factor d'omotecia d'aplicar a las fenèstras

en: The scrolling direction
oc: Lo sens del desfilament

en: The size of the actor
oc: La talha de l'actor

en: The source of the alignment
oc: La font de l'alinhament

en: The source of the binding
oc: La font del ligam

en: The source of the constraint
oc: La font de la contrencha

en: The spacing between columns
oc: L'espaci entre las colomnas

en: The spacing between rows
oc: L'espaci entre las linhas

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
oc: L'estil d'optimizacion (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)

en: The text to render
oc: Lo tèxte a afichar

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
oc: Lo relambi necessari entre las clics per detectar un clic multiple

en: The timeline of the animation
oc: L'axe temporal de l'animacion

en: The timeline used by the animation
oc: L'axe temporal utilizat per l'animacion

en: The tint to apply
oc: La tinta d'aplicar

en: The translation domain used to localize string
oc: Lo domeni de traduccion utilizat per localizar la cadena de caractèrs

en: The trigger edge used by the action
oc: Lo bòrd de desenclavament utilizat per l'accion

en: The type of shader used
oc: Lo tipe de shader utilizat

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
oc: Lo tipe de lisatge sospixèl (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)

en: The type of the device
oc: Lo tipe del periferic

en: The type of the values in the interval
oc: Lo tipe de las valors dins l'interval

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
oc: L'animator de material Cogl sosjacent utilizat per traçar aqueste actor

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
oc: L'animator de textura Cogl sosjacent utilizat per traçar aqueste actor

en: The underlying wayland surface
oc: La susfàcia wayland sosjacenta

en: The unique name of the binding pool
oc: Lo nom unic de l'ensemble dels ligams

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
oc: Lo nombre vertical de pixèls necessari per desenclavar un desplaçament

en: The vertical trigger distance used by the action
oc: La distància de desenclavament verticala utilizada per l'accion

en: The visible region of the actor
oc: La zòna visibla de l'actor

en: The volume of the audio
oc: Lo volum de la pista àudio

en: The width of the Cairo surface
oc: La largor de la susfàcia Cairo

en: The width of the border of the rectangle
oc: La largor de la bordadura del rectangle

en: The width of the canvas
oc: La largor del canavàs

en: The width of the cursor, in pixels
oc: La talha del cursor, en pixèls

en: The width of the pixmap bound to this texture
oc: La largor del pixmap ligat a aquesta textura

en: The width of the underlying wayland surface
oc: La largor de la susfàcia wayland sosjacenta

en: Threshold Trigger Edge
oc: Sulhet de desenclavament sus las bòrds

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
oc: Sulhet per la distància de desenclavament orizontala

en: Threshold Trigger Vertical Distance
oc: Sulhet per la distància de desenclavament verticala

en: Tile Waste
oc: Pèrda de mosaïca

en: Tilt of the ellipse around x axis
oc: Inclinason de l'ellipsa a l'entorn de l'axe x

en: Tilt of the ellipse around y axis
oc: Inclinason de l'ellipsa a l'entorn de l'axe y

en: Tilt of the ellipse around z axis
oc: Inclinason de l'ellipsa a l'entorn de l'axe z

en: Timeline
oc: Axe temporal

en: Timeline used by the alpha
oc: L'axe temporal utilizat per l'alfa

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
oc: Orodatatge de la configuracion actuala de fontconfig

en: Tint
oc: Tinta

en: Title
oc: Títol

en: To Edge
oc: Bòrd d'arribada

en: Top attachment
oc: Empegatge en haut

en: Transform
oc: Transformacion

en: Transform Set
oc: Definicion de la transformacion

en: Transformation matrix
oc: Matritz de transformacion

en: Translation Domain
oc: Domeni de traduccion

en: Translation X
oc: Translacion X

en: Translation Y
oc: Translacion Y

en: Translation Z
oc: Translacion Z

en: Translation along the X axis
oc: Translacion lo long de l'axe X

en: Translation along the Y axis
oc: Translacion lo long de l'axe Y

en: Translation along the Z axis
oc: Translacion lo long de l'axe Z

en: URI of a media file
oc: URI d'un fichièr mèdia

en: URI of a subtitle file
oc: L'URI d'un fichièr de sostítols

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
oc: Impossible d'inicializar lo cializar Clutter : cap de pilòt disponible.

en: Unable to load image data
oc: Impossible de cargar las donadas de l'imatge

en: Unique identifier of the device
oc: L'identificant unic del periferic

en: Use Alpha
oc: Utilizar l'alfa

en: Use Animations
oc: Utiliza las animacions

en: Use Fog
oc: Utilizar lo bruma

en: Use markup
oc: Utilizar lo balisatge

en: Use “fuzzy” picking
oc: Utilizar la seleccion « aproximativa »

en: User Resizable
oc: Redimensionnable per l'utilizaire

en: Value Type
oc: Tipe de valor

en: Vendor ID
oc: Identificant del fabricant

en: Vertex Source
oc: Font de vertex

en: Vertex shader
oc: Shader vertex

en: Vertical Alignment
oc: Alinhament vertical

en: Vertical Drag Threshold
oc: Sulhet de desplaçament vertical

en: Vertical Expand
oc: Extension verticala

en: Vertical Fill
oc: Emplenatge vertical

en: Vertical Tiles
oc: Teulas verticalas

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
oc: Alinhament vertical de l'actor a l'interior del gestionari de disposicion

en: Vertical alignment of the actor within the cell
oc: Alinhament vertical de l'actor dins la cellula

en: Vertical repeat
oc: Repeticion verticala

en: Vertical scale center
oc: Centre d'omotecia verticala

en: Whether each item should receive the same allocation
oc: Indica se cada element deu recebre la meteissa allocacion

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
oc: Indica se l'espaci orizontal suplementari deu èsser atribuit a l'actor

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
oc: Indica se l'espaci vertical suplementari deu èsser atribuit a l'actor

en: Whether interpolated events emission is enabled.
oc: Indica se l'emission d'eveniments interpolats es activada

en: Whether layout changes should be animated
oc: Indica se los cambiaments de posicion devon èsser animats o pas

en: Whether or not the text includes Pango markup
oc: Indica se lo tèxte inclutz o pas de balisas Pango

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
oc: Indica se una pression sus la tòca entrada entraïna l'emission del senhal activat

en: Whether the :filename property is set
oc: Indica se la proprietat « :filename » (nom de fichièr) es definida

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
oc: Indica se l'actor conten lo puntador d'un periferic d'entrada

en: Whether the actor has a clip set
oc: Indica se l'actor possedís una zòna de retalhatge definida

en: Whether the actor has been realized
oc: Indica se l'actor es estat realizat

en: Whether the actor is playing
oc: Indica se l'actor es en cors de lectura

en: Whether the actor is reactive to events
oc: Indica se l'actor es reactiu als eveniments

en: Whether the actor is shown when parented
oc: Indica se l'actor s'aficha quand son parent es definit

en: Whether the actor is visible or not
oc: Indica se un actor es visible o pas

en: Whether the actor will be painted
oc: Indica se l'actor serà pintrat

en: Whether the animation should loop
oc: Indica se l'animacion deu boclar

en: Whether the background color is set
oc: Indica se la color de fons es estada definida

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
oc: Indica se l'enfant deu èsser prioritaire quandlo contenidor alòga de l'espaci suplementari sus l'axe orizontal

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
oc: Indica se l'enfant deu èsser prioritaire quandlo contenidor alòga de l'espaci suplementari sus l'axe vertical

en: Whether the child-transform property is set
oc: Indica se la proprietat « child-transform » (transformacion de l'enfant) es definida

en: Whether the clickable has a grab
oc: Indica se l'objècte clicable pòt èsser agafada

en: Whether the clickable should be in pressed state
oc: Indica se l'objècte clicable deu èsser dins l'estat quichat

en: Whether the current stream is seekable
oc: Indica se se pòt far de recèrcas dins lo flux actual

en: Whether the cursor color has been set
oc: Indica se la color del cursor es estada entresenhada o pas

en: Whether the device has a cursor
oc: Indica se lo periferic possedís un cursor

en: Whether the device is enabled
oc: Indica se lo periferic es activat

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
oc: Indica se lo sens deu èsser inversat quand la fin es atenta

en: Whether the drag area is set
oc: Indica se la zòna de desplaçament es definida

en: Whether the input cursor is visible
oc: Indica se lo cursor de picada es visible

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
oc: Indica se l'agençament deu èsser omogèn, es a dire. se totes los enfants devon aver la meteissa talha

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
oc: Indica se l'agençament deu èsser vertical puslèu qu'orizontal

en: Whether the main stage is fullscreen
oc: Indica se la scèna principala es en plein ecran

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
oc: Indica se la scèna principala deu èsser renduda fòra ecran

en: Whether the meta is enabled
oc: Indica se lo mèta es activat

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
oc: Indica se lo puntador de la mirga es visible sus la scèna principala

en: Whether the rectangle should have a border
oc: Indica se lo rectangle deu possedir una bordadura

en: Whether the scale-factor property is set
oc: Indica se la proprietat « scale-factor » (factor d'omotecia) es definida

en: Whether the selected text color has been set
oc: Indica se la causida de la color del tèxte es estada definida

en: Whether the selection color has been set
oc: Indica se la color de la seleccion es estada entresenhada

en: Whether the shader is compiled and linked
oc: Indica se lo shader es compilat e ligat

en: Whether the shader is enabled
oc: Indica se lo shader es activat

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
oc: Indica se la scèna pòt èsser redimensionada per d'interaccions de l'utilizaire

en: Whether the stage should accept focus on show
oc: Indica se la scèna deu acceptar lo focus a l'afichatge

en: Whether the stage should clear its contents
oc: Indica se la scèna deu escafar son contengut

en: Whether the surface should match the allocation
oc: Indica se la susfàcia deu correspondre a la qu'es alogada

en: Whether the text is editable
oc: Indica se lo tèxte es modificable

en: Whether the text is selectable
oc: Indica se lo tèxte es seleccionable

en: Whether the text should be a single line
oc: Indica se lo tèxte deu èsser afichat sus una sola linha

en: Whether the text should be justified
oc: Indica se lo tèxte deu èsser justificat

en: Whether the transform property is set
oc: Indica se la proprietat « transform » (transformacion) es definida

en: Whether to enable depth cueing
oc: Indica se cal activar la troncadura de rèireplan

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
oc: Indica se cal respecter lo component alfa de la color de la scèna

en: Whether to pack items at the start of the box
oc: Indica se cal empaqueter los elements al començament de la bóstia

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
oc: Definís se cal utilizar lo lisatge (1 per activar, 0 per desactivar e -1 per utilizar la valor per defaut)

en: Whether to use fixed positioning for the actor
oc: Indica se l'actor utiliza un posicionament fixe

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
oc: Definís se cal utilizar l'optimizacion (1 per activar, 0 per desactivar e -1 per utilizar la valor per defaut)

en: Whether to use the min-height property
oc: Indica se cal utilizar la proprietat « min-height » (nautor minimala)

en: Whether to use the min-width property
oc: Indica se cal utilizar la proprietat « min-width » (largor minimala)

en: Whether to use the natural-height property
oc: Indica se cal utilizar la proprietat « natural-height » (nautor naturala)

en: Whether to use the natural-width property
oc: Indica se cal utilizar la proprietat « natural-width » (largor naturala)

en: Width
oc: Largor

en: Width of the actor
oc: Largor de l'actor

en: Width of the ellipse
oc: Largor de l'ellipsa

en: Window
oc: Fenèstra

en: Window Mapped
oc: Fenèstra traçada

en: Window Override Redirect
oc: Override Redirect de la fenèstra

en: Window Redirect Automatic
oc: Canal de fenèstra automatic

en: Window Scaling Factor
oc: Factor d'omotecia per las fenèstras

en: Window X
oc: Fenèstra (X)

en: Window Y
oc: Fenèstra (Y)

en: X Alignment
oc: Alinhament X

en: X End Scale
oc: Omotecia (X) de despart

en: X Expand
oc: Espandir segon X

en: X Start Scale
oc: Omotecia (X) de despart

en: X coordinate
oc: Coordenada X

en: X coordinate of the actor
oc: Coordenada X de l'actor

en: X coordinate of the anchor point
oc: Coordenada X del punt d'ancoratge

en: X coordinate of the center of rotation
oc: Coordenada X del centre de rotacion

en: X display to use
oc: Afichatge X d'utilizar

en: X position of window on screen according to X11
oc: La coordenada X de la fenèstra segon X11

en: X screen to use
oc: Ecran X d'utilizar

en: Y Alignment
oc: Alinhament Y

en: Y End Scale
oc: Omotecia (Y) de despart

en: Y Expand
oc: Espandir segon Y

en: Y Start Scale
oc: Omotecia (Y) de despart

en: Y coordinate
oc: Coordenada Y

en: Y coordinate of the actor
oc: Coordenada Y de l'actor

en: Y coordinate of the anchor point
oc: Coordenada Y del punt d'ancoratge

en: Y coordinate of the center of rotation
oc: Coordenada Y del centre de rotacion

en: Y position of window on screen according to X11
oc: La coordenada Y de la fenèstra segon X11

en: YUV textures are not supported
oc: Las texturas YUV son pas presas en carga

en: YUV2 textures are not supported
oc: Las texturas YUV2 son pas presas en carga

en: Z Position
oc: Posicion Z

en: Z component of the pivot point
oc: Component Z del punt pivòt

en: Z coordinate of the center of rotation
oc: Coordenada Z del centre de rotacion

en: Zoom Axis
oc: Axe del zoom
