Xfce Panel Plugins - en to pl translation catalogue (289 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
pl: 	Dane astronomiczne:
    	Ostatnie:		%s
    	Następne:	%s
    	Ilość nieudanych prób: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
pl: 	Dane nie są dostępne, będą używane rozsądne wartości domyślne dla nocy i dnia.

en: 	Direction: %s (%s%s)
pl: 	Kierunek: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
pl: 	Źródło informacji encyklopedycznych:

en: 	Met.no Locationforecast API states that this version
    	of the webservice is deprecated, and the plugin needs to be
    	adapted to use a newer version, or it will stop working within
    	a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
pl: 	Interfejs API Locationforecast serwisu Met.no zgłasza, że używana
    	wersja usługi sieciowej jest przestarzała. W związku z tym aplet
    	musi zostać przystosowany do działania z nową wersją lub przestanie
    	działać w przeciągu kilku miesięcy.
    	Proszę zgłosić błąd na stronie https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/,
    	jeśli jeszcze nikt tego nie zrobił.

en: 	Moon phase:	%s
pl: 	Faza Księżyca:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
pl: 	Faza Księżyca:	nieznana

en: 	Moonrise:	%s
pl: 	Wschód Księżyca:	%s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
pl: 	Wschód Księżyca:	Księżyc dziś nie wschodzi.

en: 	Moonset:	%s
pl: 	Zachód Księżyca:	%s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
pl: 	Zachód Księżyca:	Księżyc dziś nie zachodzi.

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
pl: 	Prędkość: %s %s (%s w skali Beauforta)

en: 	Sunrise:		%s
pl: 	Wschód słońca:		%s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
pl: 	Wschód słońca:		Słońce dziś nie wschodzi.

en: 	Sunset:		%s
pl: 	Zachód słońca:		%s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
pl: 	Zachód słońca:		Słońce dziś nie zachodzi.

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
pl: 	Temperatura, wiatr, ciśnienie i zachmurzenie:
    	%s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
pl: 	Dane pogodowe:
    	Ostatnie:		%s
    	Następne:	%s
    	Ilość nieudanych prób: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
pl: 
    	Źródło danych wysokości terenu i stref czasowych:

en: 
    	Met.no sunrise API states that this version of the webservice
    	is deprecated, and the plugin needs to be adapted to use
    	a newer version, or it will stop working within a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
pl: 
    	Interfejs API sunrise serwisu Met.no zgłasza, że używana
    	wersja usługi sieciowej jest przestarzała. W związku z tym aplet
    	musi zostać przystosowany do działania z nową wersją lub przestanie
    	działać w przeciągu kilku miesięcy.
    	Proszę zgłosić błąd na stronie https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/,
    	jeśli jeszcze nikt tego nie zrobił.

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
pl: 
    	Opady i symbol pogody dla okresu:
    	Początek:	%s
    	Koniec:		%s

en: 
    	Weather and astronomical data from
pl: 
    	Źródło danych pogodowych i astronomicznych:

en: 
    Astronomical Data
pl: 
    Dane astronomiczne

en: 
    Atmosphere
pl: 
    Atmosfera

en: 
    Clouds
pl: 
    Chmury

en: 
    Credits
pl: 
    Twórcy

en: 
    Downloads
pl: 
    Pobieranie

en: 
    Precipitation
pl: 
    Opady

en: 
    Temperatures
pl: 
    Temperatury

en: 
    Times Used for Calculations
pl: 
    Czasy wyznaczenia danych

en: 
    Wind
pl: 
    Wiatr

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
pl: Wypisuje ilość opadów w milimetrach. 1 milimetr stanowi jedną tysięczną metra - podstawowej jednostki długości Międzynarodowego Układu Jednostek miar - lub w przybliżeniu 0,04 cala.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
pl: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperatura:</b> %s
    <b>Wiatr:</b> %s z kierunku %s
    <b>Ciśnienie:</b> %s
    <b>Wilgotność:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
pl: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">od %s do %s, z opadami w ilości %s</span>
    
    <b>Temperatura:</b> %s		<span size="smaller">(wartości dla %s)</span>
    <b>Wiatr:</b> %s (%s w skali Beauforta) z kierunku %s(%s)
    <b>Ciśnienie:</b> %s    <b>Widoczność:</b> %s
    <b>Mgła:</b> %s    <b>Zachmurzenie:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
pl: <b>Atmosfera</b>

en: <b>Clouds</b>
pl: <b>Chmury</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
pl: <b>Położenie:</b> %s
    
    <b>Autor:</b> %s
    
    <b>Opis:</b> %s
    
    <b>Licencja:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
pl: <b>Opady</b>

en: <b>Show scrollbox</b>
pl: <b>Pokaż etykietę</b>

en: <b>Temperatures</b>
pl: <b>Temperatury</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
pl: <b>Czasy wyznaczenia danych</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
pl: <tt><small>Ilość:        %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
pl: <tt><small>Odczuwalna temperatura: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
pl: <tt><small>Ciśnienie barometryczne:  %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
pl: <tt><small>Zachmurzenie:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
pl: <tt><small>Dane wyznaczono dla:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
pl: <tt><small>Punkt rosy:            %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
pl: <tt><small>Mgła:           %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
pl: <tt><small>Wysokie chmury:   %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
pl: <tt><small>Koniec:         %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
pl: <tt><small>Początek:       %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
pl: <tt><small>Niskie chmury:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
pl: <tt><small>Średnie chmury: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
pl: <tt><small>Faza księżyca: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
pl: <tt><small>Faza księżyca: Nieznana</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
pl: <tt><small>Wschód księżyca: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
pl: <tt><small>Wschód księżyca: Księżyc nigdy nie wschodzi tego dnia.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
pl: <tt><small>Zachód księżyca:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
pl: <tt><small>Zachód księżyca: Księżyc nigdy nie zachodzi tego dnia.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
pl: <tt><small>Wilgotność względna:    %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
pl: <tt><small>Wschód słońca: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
pl: <tt><small>Wschód słońca: Słońce nigdy nie wschodzi tego dnia.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
pl: <tt><small>Zachód słońca:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
pl: <tt><small>Zachód słońca: Słońce nigdy nie zachodzi tego dnia.</small></tt>

en: A
pl: OT

en: A foot (plural feet) is a unit of length defined as being 0.3048 m exactly and used in the imperial system of units and United States customary units. It is subdivided into 12 inches. The measurement of altitude in the aviation industry is one of the few areas where the foot is widely used outside the English-speaking world.
pl: Określa wysokość bezwzględną w stopach. Jednostka długości używana w brytyjskim systemie miar jak i systemie miar Stanów Zjednoczonych. Jedna stopa wynosi 0,3048 m i dzieli się dokładnie na 12 cali. Jednym z nielicznych przykładów używania tej jednostki poza krajami anglojęzycznymi jest pomiar wysokości w awiacji.

en: A more calendar-like view, with the days in columns and the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in rows.
pl: Wyświetla prognozę w tabeli podobnej do układu kalendarza. Kolumny zawierają kolejne dni prognozy, a wiersze pory dnia.

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
pl: Dodaje wybraną etykietę do listy wyświetlanej w obszarze panelu

en: Afternoon
pl: Popołudnie

en: Air temperature, sometimes referred to as dry-bulb temperature. Measured by a thermometer that is freely exposed to the air, yet shielded from radiation and moisture.
pl: Wypisuje wskazanie temperatury powietrza, wielkości określanej czasem jako temperatura suchego termometru. Pomiar uzyskuje się za pomocą termometru wystawionego na powietrzu, ale chronionego przed działaniem promieniowania i wilgoci.

en: Also known as <i>felt temperature</i>, <i>effective temperature</i>, or what some weather providers declare as <i>feels like</i>. Human temperature sensation is not only based on air temperature, but also on heat flow, physical activity and individual condition. While being a highly subjective value, apparent temperature can actually be useful for warning about extreme conditions (cold, heat).
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no. You should use a calculation model appropriate for your local climate and personal preferences on the units page.
pl: Wypisuje wartość szacowanej temperatury odczuwalnej. Na jej wartość ma wpływ nie tylko temperatura powietrza, lecz także jego ruch, fizyczna aktywność i uwarunkowania osobiste. Interpretacja tej wielkości jest całkowicie subiektywna, ale mimo to jej wskazania mogą być użyteczne, informując o wyjątkowych warunkach pogodowych (zimno, gorąc).
    
    <b>Uwaga:</b> wartość tej wielkości jest wyznaczana i nie pochodzi z serwisu met.no. Aby uzyskać miarodajne wyniki, proszę wybrać jeden z modelów szacowania wartości znajdujących się na karcie jednostek, dostosowany do lokalnych warunków atmosferycznych.

en: Altitu_de:
pl: _Wysokość bezwzględna:

en: Altitude
pl: Wysokość bezwzględna

en: Animate transitions between labels
pl: Animowanie zmian etykiet

en: Apparent te_mperature:
pl: Odczuwalna t_emperatura:

en: Apparent temperature
pl: Odczuwalna temperatura

en: Apparent temperature (A)
pl: Odczuwalna temperatura (OT)

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected every time you open this config dialog.
pl: Określa styl ikon. Ikony stylów przechowywane są w położeniu $HOME/.config/xfce4/weather/icons (lub w położeniu równoważnym dla danego systemu). Plik README zawiera informacje na temat tworzenia i używania stylów ikon. Nowe style wykrywane są każdorazowo po otwarciu okna właściwości apletu.

en: Barometric _pressure:
pl: Ciśnienie _barometryczne:

en: Barometric pressure
pl: Ciśnienie barometryczne

en: Barometric pressure (P)
pl: Ciśnienie barometryczne (C)

en: C
pl: Z

en: CH
pl: WC

en: CL
pl: NC

en: CM
pl: ŚC

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot update weather data
pl: Nie można uaktualnić danych pogodowych

en: Celsius (°C)
pl: Stopień Celsjusza (°C)

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
pl: Wprowadza nazwę lokalizacji. Nazwa używana jest jako etykieta i jej zmiana w żaden sposób nie wpływa na współrzędne lokalizacji.

en: Change...
pl: Zmień...

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
pl: Wyświetla aplet w obrębie jednego wiersza panelu z wieloma wierszami oraz jako ikonę w układzie bocznym

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
pl: Konfiguruje rodzinę i rozmiar czcionki wyświetlanej na panelu. Kliknięcie środkowym przyciskiem myszy przywraca domyślne ustawienia stylu.

en: Choose an icon theme.
pl: Wybierz styl ikon.

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
pl: Wybiera etykietę dodawaną do listy wyświetlanych etykiet. Etykietę można umieścić na liście wiele razy.

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
pl: Określa styl podpowiedzi apletu. Niektóre style udostępniają wielu użytecznych informacji, niektóre są bardziej przejrzyste, lecz oferują mniej danych.

en: Clear
pl: Pogodnie

en: Cloudiness
pl: Zachmurzenie

en: Cloudiness (C)
pl: Zachmurzenie (Z)

en: Cloudiness, or cloud cover, defines the fraction of the sky obscured by clouds when observed from a given location. Clouds are both carriers of precipitation and regulator to the amount of solar radiation that reaches the surface. While during daytime they reduce the temperature, at night they have the opposite effect, as water vapor prevents long-wave radiation from escaping into space. Apart from that, clouds reflect light to space and in that way contribute to the cooling of the planet.
pl: Zachmurzenie lub pokrywa chmur określa część nieba zasłoniętą przez chmury, podczas obserwacji z danej lokalizacji. Chmury są zarówno nośnikiem opadów i regulatorem ilości promieniowania słonecznego, które dociera do powierzchni Ziemi. W ciągu dnia odpowiadają za obniżenie temperatury a w nocy mają odwrotny skutek, zapobiegają ucieczce w przestrzeń kosmiczną pary wodnej i promieniowania długofalowego. Oprócz tego, chmury odbijają światło do przestrzeni i w ten sposób przyczyniają się do chłodzenia planety.

en: Cloudy
pl: Pochmurnie

en: Coordinates
pl: Współrzędne

en: Currently no data available.
pl: Aktualnie brak dostępnych danych.

en: D
pl: P

en: Days in columns
pl: Dni rozmieszczone w kolumnach

en: Days in rows
pl: Dni rozmieszczone w wierszach

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
pl: Określa ilość wierszy wyświetlanych jednocześnie w obszarze panelu. Aby wyświetlić większą ilość wierszy, można użyć mniejszej czcionki lub zwiększyć rozmiar panelu.

en: Detecting...
pl: Wykrywanie...

en: Dew point
pl: Punkt rosy

en: Dew point (D)
pl: Punkt rosy (P)

en: East
pl: Wschód

en: Enter a city name or address
pl: Wyszukuje lokalizację na podstawie nazwy lub kodu pocztowego

en: Evening
pl: Wieczór

en: F
pl: M

en: Fahrenheit (°F)
pl: Stopień Fahrenheita (°F)

en: Feet (ft)
pl: Stopa (ft)

en: Feet per second (ft/s)
pl: Stopa na sekundę (ft/s)

en: First quarter
pl: Pierwszy kwartał

en: Fog
pl: Mgła

en: Fog (F)
pl: Mgła (M)

en: Fog is a type of low-lying stratus cloud, with the moisture in it often generated locally such as from a nearby lake, river, ocean, or simply moist ground, that forms when the difference between temperature and dew point is below 2.5 °C (4 °F), usually at a relative humidity of 100%. Fog commonly produces precipitation in the form of drizzle or very light snow and reduces visibility to less than 1 km (5/8 statute mile).
pl: Mgła jest typem nisko położonych chmur Stratus. Wilgotna, często występuje lokalnie w miejscach takich jak jeziora, rzeki, morza lub po prostu w obecności wilgotnego gruntu. Pojawia się gdy różnica między temperaturą i punktem rosy wynosi poniżej 2,5 °C (4 °F), zazwyczaj przy wilgotności względnej 100%. Mgła powszechnie przyczynia się do produkcji opadów w postaci mżawki lub bardzo lekkiego śniegu i zmniejsza widoczność do mniej niż 1 km (5/8 statutu mil).

en: Font and color:
pl: Czcionka i kolor:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
pl: Określa wysokość nad poziomem morza, wyrażoną w metrach lub stopach. Wprowadzona wartość powinna odpowiadać rzeczywistej wysokości, jednak niewielkie różnice nie mają wpływu na dane pogodowe. W przypadku terytorium Norwegii ten parametr w ogóle nie jest brany pod uwagę.
    
    Model ukształtowania terenu poza terytorium Norwegii nie jest doskonały, dlatego wymagane jest wprowadzenie wysokości bezwzględnej jako dodatkowego parametru. W przypadku pominięcia tej wartości, komunikaty pogodowe mogą być nieprawidłowe.
    
    Aplet wykrywa wysokość bezwzględną położenia używając do tego celu usługi sieciowej GeoNames. Wykryte wartości mogą być błędne, dlatego istnieje możliwość ich poprawienia.

en: Full moon
pl: Pełnia Księżyca

en: H
pl: W

en: Hectopascals (hPa)
pl: Hektopaskal (hPa)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
pl: Wyświetla wartości odpowiednich wielkości w postaci etykiet apletu na panelu. Większość użytecznych informacji jest zawarta w podpowiedzi - w zależności od użytego stylu - wyświetlanej po wskazaniu apletu kursorem myszy.

en: High clouds
pl: Wysokie chmury

en: High clouds (CH)
pl: Wysokie chmury (WC)

en: Humidity (H)
pl: Wilgotność (W)

en: Humidity is defined as the amount of water vapor in the air and increases the possibility of precipitation, fog and dew. While absolute humidity is the water content of air, relative humidity gives (in %) the current absolute humidity relative to the maximum for that air temperature and pressure.
pl: Wypisuje wskazania wilgotności, wielkości rozumianej jako ilość pary wodnej zawartej w powietrzu. Duża wilgotność zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia opadów, mgły i rosy. Wilgotność bezwzględna wskazuje na całkowitą ilość wody zawartej w powietrzu, natomiast wilgotność względna określa aktualną wilgotność bezwzględną w odniesieniu do maksymalnej w danej temperaturze i ciśnieniu.

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
pl: Jeśli wybrana lokalizacja nie jest w aktualnej strefy czasowej, konieczne jest <i>umieścić</i> wtyczki do tej drugiej strefy czasowej aby czas był wyświetlany prawidłowo. Właściwa strefa czasowa zostanie automatycznie wykryte przez usługę internetową GeoNames, ale możesz ją w razie potrzeby skorygować.
    Pozostaw to pole puste, aby użyć strefę czasową ustawioną przez system. Nieprawidłowe wpisy spowodują wykorzystanie czasu UTC, ale może to również zależeć od systemu.

en: Improvements by Robert G. Quayle and Robert G. Steadman applied in 1998 to earlier experiments/developments by Steadman. This model only depends on wind speed and temperature, not on relative humidity and can be used for both heat and cold stress.
pl: Wypisuje wartości indeksu Steadman'a udoskonalonego w 1998 r. przez jego samego i Roberta G. Quayle'a. Model ten zależy jedynie od prędkości wiatru i temperatury, a nie od wilgotności względnej i może zostać użyty dla odczuwania ciepła jak i zimna.

en: Inches (in)
pl: Cal (in)

en: Inches of mercury (inHg)
pl: Cal słupa rtęci (inHg)

en: Inches of mercury is still widely used for barometric pressure in weather reports, refrigeration and aviation in the United States, but seldom used elsewhere. It is defined as the pressure exerted by a 1 inch circular column of mercury of 1 inch in height at 32 °F (0 °C) at the standard acceleration of gravity.
pl: Wypisuje wskazania ciśnienia w calach słupa rtęci. Jednostka ta jest nadal szeroko używana do podawania wskazań ciśnienia barometrycznego w komunikatach pogodowych, chłodnictwie i awiacji. Wyraża ciśnienie wywierane przez słup rtęci o przekroju kołowym, o wysokości i średnicy 1 cala, przy temperaturze 32 °F (0°C) i w warunkach przyspieszenia ziemskiego normalnego.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
pl: Wypisuje wskazania siły wiatru w skali Beauforta. Skalę opracował w 1805 r. Sir Francis Beaufort, a jej zasadniczą cechą jest możliwość względnej oceny siły wiatru na podstawie obserwacji powierzchni morza lub obiektów na lądzie. Siła wiatru opisywana jest za pomocą liczb z przedziału od 0 (cisza, flauta) do 12 (huragan).

en: Kilometers per hour (km/h)
pl: Kilometr na godzinę (km/h)

en: Knots (kt)
pl: Węzeł (kt)

en: L_ongitude:
pl: _Długość geograficzna:

en: Labels to d_isplay
pl: Wyświetlane _etykiety

en: Latitud_e:
pl: _Szerokość geograficzna:

en: Latitude
pl: Szerokość geograficzna

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
pl: Określa położenie na powierzchni Ziemi pomiędzy kierunkami północnym a południowym. Ręczne zmodyfikowanie tej wartości wymaga wprowadzenia prawidłowej wysokości bezwzględnej i strefy czasowej.

en: Li_nes:
pl: Ilość _wierszy:

en: Light rain
pl: Niewielki deszcz

en: Light rain with thunder
pl: Niewielki deszcz z grzmotami

en: Lightly cloudy
pl: Niewielkie zachmurzenie

en: Location _name:
pl: _Nazwa:

en: Longitude
pl: Długość geograficzna

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
pl: Określa położenie na powierzchni Ziemi pomiędzy kierunkami wschodnim i zachodnim. Ręczne zmodyfikowanie tej wartości wymaga wprowadzenia prawidłowej wysokości bezwzględnej i strefy czasowej.

en: Low clouds
pl: Niskie chmury

en: Low clouds (CL)
pl: Niskie chmury (NC)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
pl: Określa ilość dni wyświetlanych w karcie prognozy okna komunikatu. Witryna Met.no udostępnia dane prognozy dla %d kolejnych dni. W przypadku słabszych konfiguracji sprzętowych, mniejsza wartość może przyspieszyć wyświetlanie okna prognozy. Należy zauważyć, że prognoza pogody dłuższa niż na 3 najbliższe dni jest bardzo mało wiarygodna.

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
pl: Wypisuje wskazania prędkości wiatru w metrach na sekundę. Jednostka zazwyczaj używana w meteorologii.

en: Meters (m)
pl: Metr (m)

en: Meters per second (m/s)
pl: Metr na sekundę (m/s)

en: Middle clouds
pl: Średnie chmury

en: Middle clouds (CM)
pl: Średnie chmury (ŚC)

en: Miles per hour (mph)
pl: Mila na godzinę (mph)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
pl: Wypisuje wskazania prędkości wiatru w milach angielskich na godzinę.

en: Millimeters (mm)
pl: Milimetr (mm)

en: Morning
pl: Rano

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
pl: Przemieszcza wybraną etykietę w dół na liście wyświetlanych etykiet

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
pl: Przemieszcza wybraną etykietę w górę na liście wyświetlanych etykiet

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
pl: Wypisuje wskazania temperatury w stopniach Celsjusza. Nazwa jednostki pochodzi nazwiska Andersa Celsiusa. Skala Celsjusza jest międzynarodowym standardem zdefiniowanym przy użyciu skali Kelvina. Wartości 0°C odpowiada 273,15 K, a wartość 1°C różnicy temperatur wynosi dokładnie tyle samo, co 1K. W warunkach ciśnienia  jednej atmosfery fizycznej (1 atm = 1013,25 hPa), za temperaturę zamarzania wody przyjmuje się 0°C, a za temperaturę jej wrzenia 100°C. Do 1948 roku jednostka była znana pod nazwą <i>centigrade</i> - od łacińskich słów <i>centum</i> (sto) i <i>gradus</i> (stopnie).
    Skala Celsujsza jest bardzo poręczna w meteorologii i użyciu codziennym, ponieważ umożliwia w prosty sposób prognozowanie warunków takich jak opady śniegu czy gołoledź.

en: New moon
pl: Nów Księżyca

en: Night
pl: Noc

en: No Data
pl: Brak danych

en: No location selected.
pl: Nie wybrano lokalizacji.

en: North
pl: Północ

en: North-East
pl: Północny-wschód

en: North-West
pl: Północny-zachód

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
pl: Wypisuje wskazania prędkości wiatru. Do pomiaru prędkości wiatru używa się anemometru (w języku greckim <i>anemos</i> oznacza <i>wiatr</i>), a sam pomiar przeprowadza się na wysokości 10 metrów. Anemometr zazwyczaj dokonuje pomiaru prędkości wiatru lub ciśnienia, ale potrafi wskazać wartości obydwu wielkości, ponieważ są one ze sobą blisko związane.

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
pl: Otwiera katalog stylów ikon użytkownika w menedżerze plików, tworząc go w razie potrzeby

en: P
pl: C

en: Partly cloudy
pl: Umiarkowane zachmurzenie

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
pl: Proszę zmienić nazwę lokalizacji zgodnie ze swoimi upodobaniami i poprawić ustawienia wysokości nad poziomem morza i strefy czasowej, jeśli nie są one prawidłowo wykrywane automatycznie.

en: Please set a location in the plugin settings.
pl: Proszę ustalić lokalizację w ustawieniach apletu.

en: Plugin settings...
pl: Ustawienia wtyczki...

en: Pound-force per square inch (psi)
pl: Funt na cal kwadratowy (psi)

en: Prec_ipitations:
pl: _Opady:

en: Precipitation (R)
pl: Opady (O)

en: Precipitation amount
pl: Ilość

en: R
pl: O

en: Rain
pl: Deszcz

en: Rain showers
pl: Przelotny deszcz

en: Rain with thunder
pl: Deszcz z grzmotami

en: Re_fresh
pl: _Wczytaj ponownie

en: Relative humidity
pl: Wilgotność względna

en: Results
pl: Wyniki

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
pl: Wyświetla etykiety wykorzystując efekt animacji

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
pl: Wyszukuje nową lokalizację i wykrywa jej współrzędne

en: Search location
pl: Wyszukiwanie lokalizacji

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Select _font
pl: Wybierz _czcionkę

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
pl: Usuwa wybraną etykietę z listy wyświetlanej w obszarze panelu

en: Select font
pl: Wybór czcionki

en: Short-term forecast data unavailable.
pl: Niedostępne krótkoterminowe dane prognozowe.

en: Show current weather conditions
pl: Wyświetla bieżące warunki pogodowe

en: Show weather conditions and forecasts
pl: Wyświetla bieżące warunki pogodowe i prognozy

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
pl: Wyświetla prognozę w tabeli zawierającej w kolumnach pory dnia, a w wierszach kolejne dni prognozy

en: Simple
pl: Prosty

en: Sleet
pl: Deszcz ze śniegiem

en: Sleet showers
pl: Przelotne opady deszczu ze śniegiem

en: Sleet showers with thunder
pl: Przelotny deszcz ze śniegiem z grzmotami

en: Sleet with thunder
pl: Deszcz ze śniegiem z grzmotami

en: Snow
pl: Śnieg

en: Snow showers
pl: Przelotny śnieg

en: Snow showers with thunder
pl: Przelotny śnieg z grzmotami

en: South
pl: Południe

en: South-East
pl: Południowy-wschód

en: South-West
pl: Południowy-zachód

en: Sunny
pl: Słonecznie

en: Temperature
pl: Temperatura

en: Temperature (T)
pl: Temperatura (T)

en: The Canadian counterpart to the US windchill/heat index, with the wind chill being similar to the previous model but with slightly different constraints. Instead of the heat index <i>humidex</i> will be used. For wind chill to become effective, wind speeds need to be above 2.0 km/h (1.24 mph) and air temperature below or equal to 0 °C (32 °F). For humidex, air temperature needs to be at least 20.0 °C (68 °F), with a dewpoint greater than 0 °C (32 °F). If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
pl: Wypisuje wartości Kanadyjskiego odpowiednika chłód wiatru/heat index. W tym wypadku model czynnika chłodzącego wiatru jest podobny do modelu stosowanego w Stanach Zjednoczonych, ale posiada trochę inne ograniczenia. Zamiast heat index używany jest <i>humidex</i>. Aby wyznaczona wartość chłodu wiatru była wiarygodna, jego prędkość wiatru musi być większa od 2,0 km/h (1.24 mph), a temperatura powietrza powinna być niższa lub równa 0 °C (32 °F). W przypadku humidex, temperatura powietrza powinna wynosić co najmniej 20,0 °C (68 °F), a punkt rosy powinien być wyższy niż 0 °C (32 °F). Jeśli te warunki nie zostaną spełnione, wypisane zostaną wskazania temperatury powietrza.

en: The English word <i>inch</i> comes from Latin <i>uncia</i> meaning <i>one-twelfth part</i> (in this case, one twelfth of a foot). In the past, there have been many different standards of the inch with varying sizes of measure, but the current internationally accepted value is exactly 25.4 millimeters.
pl: Wypisuje ilość opadów w calach. Angielskie słowo <i>cal</i> pochodzi od łacińskiego <i>uncia</i> oznaczającego <i>jedną dwunastą</i> (w tym przypadku jedną dwunastą stopy). W przeszłości istniało wiele definicji cala. Aktualnie ogólnie przyjęty wymiar cala wynosi 25,4 mm.

en: The Norwegian Meteorological Institute
pl: Norweski Instytut Meteorologiczny

en: The amount of rain, drizzle, sleet, hail, snow, graupel and other forms of water falling from the sky over a specific period.
    
    The values reported by met.no are those of precipitation in the liquid state - or in other words: of rain -, so if snow is expected (but not sleet), then the amount of snow will be <i>guessed</i> by multiplying the original value by a ratio dependent on the air temperature:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Example: If temperature is -5 °C (12 °F), then snow density will be low and a rain to snow ratio of 1:10 will be used for calculation. Assuming the reported value is 5 mm, then the calculated amount of snow precipitation is 50 mm.
    
    <b>Note</b>: While air temperature is an important factor in this calculation, there are other influencing factors that the plugin doesn't know about like the type of snow and ground temperature. Because of that, these rules will only lead to rough estimates and may not represent the real amount of snow.
pl: Wypisuje wskazania wielkości opadów deszczu, mżawki, deszczu ze śniegiem, gradu, śniegu, krup i innych.
    
    Wartość tej wielkości pochodząca z serwisu met.no jest podawana dla stanu ciekłego - innymi słowy dla deszczu. Jeśli spodziewane są opady śniegu (ale nie deszczu ze śniegiem), wtedy wielkość opadów zostanie <i>oszacowana</i> mnożąc jej pierwotną wartość przez wartość zależną od temperatury powietrza:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1°C =&gt; 1:12
    -11.1°C &lt; T &lt;  -4.4°C =&gt; 1:10
     -4.4°C &lt; T &lt;  -2.2°C =&gt; 1:7
     -2.2°C &lt; T &lt;  -0.6°C =&gt; 1:5
     -0.6°C &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Przykład: jeśli wskazanie temperatury wynosi -5°C, do obliczeń zostanie przyjęty stosunek 1:10. Zakładając, że podana wielkość opadów wynosi 5 mm, wartość wielkości opadów śniegu będzie wynosić 50 mm.
    
    <b>Uwaga</b>: oprócz temperatury powietrza, ważnymi zmiennymi w tych obliczeniach są inne wielkości, takie jak rodzaj śniegu i temperatura podłoża. Wartości tych wielkości nie są znane, dlatego obliczenia dają wyniki tylko zbliżone do rzeczywistych wartości.

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
pl: Wypisuje wskazania temperatury w stopniach Fahrenheita. Bieżąca skala Fahrenheita została zaproponowana przez fizyka Daniela Gabriela Fahrenheita w 1724 roku. Wartość 0 °F jest temperaturą zamarzania solanki w warunkach ciśnienia jednej atmosfery fizycznej. W tych samych warunkach temperatura zamarzania wody wynosi 32 °F, a temperatura jej wrzenia 212 °F. Wskazania skal Fahrenheita i Celsjusza pokrywają się dla wartości -40 stopni. Nawet w mroźne zimy temperatury rzadko osiągają ujemną wartość skali Fahrenheita.
    Fahrenheit był darzony dużym szacunkiem członkiem towarzystwa naukowego Royal Society, mieszczącego się w Londynie. Dzięki temu jego skala zdobyła wielką popularność w wielu anglojęzycznych krajach. W większości z nich została zastąpiona skalą Celsjusza podczas procesu przejścia na system metryczny w drugiej połowie XX wieku.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
pl: Wypisuje wskazania prędkości wiatru w stopach na sekundę. Jednostka występuje w brytyjskim układzie miar i jest odpowiednikiem metra na sekundę pochodzącego z układu SI.

en: The knot is a unit of speed equal to one international nautical mile (1.852 km) per hour, or approximately 1.151 mph, and sees worldwide use in meteorology and in maritime and air navigation. A vessel travelling at 1 knot along a meridian travels one minute of geographic latitude in one hour.
pl: Wypisuje wskazania prędkości wiatru w węzłach. Węzeł wyraża odległość jednej międzynarodowej mili morskiej przebytej w ciągu godziny, co odpowiada prędkości 1,852 km/h lub 1,151 mph. Jednostka używana w transporcie morskim do pomiarów metrologicznych oraz w morskiej i powietrznej nawigacji. Okręt poruszający się wzdłuż południka z prędkością jednego węzła, pokonuje jedną minutę szerokości geograficzne w ciągu godziny.

en: The meter is the fundamental unit of length in the International System of Units. Originally intended to be one ten-millionth of the distance from the Earth's equator to the North Pole at sea level, its definition has been periodically refined to reflect growing knowledge of metrology (the science of measurement).
pl: Określa wysokość bezwzględną w metrach. Metr jest podstawową jednostką długości stosowaną w układzie SI. Pierwotnie określany był jako jedna dziesięciomilionowa część odległości wyznaczonej pomiędzy równikiem a biegunem Północnym na poziomie morza. Definicja metra z czasem uległa udoskonaleniu odzwierciedlając stan wiedzy o metrologii.

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
pl: Wypisuje wskazania ciśnienia w Paskalach. Nazwa jednostki pochodzi od nazwiska francuskiego matematyka, fizyka i filozofa Blaise'a Pascala. Paskal jest jednostką pochodną układu SI, wyrażoną jako siła jednego Newtona działająca na powierzchnię metra kwadratowego. Jedna atmosfera fizyczna (atm) wynosi 1013,25 hPa.

en: The pound per square inch is a unit of pressure based on avoirdupois units (a system of weights based on a pound of 16 ounces) and defined as the pressure resulting from a force of one pound-force applied to an area of one square inch. It is used in the United States and to varying degrees in everyday life in Canada, the United Kingdom and maybe some former British Colonies.
pl: Wypisuje wskazania ciśnienia w funtach na cal kwadratowy w oparciu o jednostki uncji handlowej (system wag oparty na funcie 16 uncji). Wyraża ciśnienie określane jako siłę z jaką ciężar jednego funta wywiera na powierzchnię jednego cala kwadratowego. Jednostka jest stosowana w Stanach Zjednoczonych i w różnym stopniu w codziennym życiu w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i być może pewnych byłych brytyjskich kolonii.

en: The sun never rises and sets at %s.
pl: Słońce nie wzejdzie i zajdzie o %s.

en: The sun never rises today.
pl: Słońce dziś nie wzejdzie.

en: The sun never sets today.
pl: Słońce dziś nie zajdzie.

en: The sun rises at %s and never sets.
pl: Słońce wzejdzie o %s i nie zajdzie.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
pl: Słońce wzejdzie o %s i zajdzie o %s.

en: The torr unit was named after the physicist and mathematician Evangelista Torricelli who discovered the principle of the barometer in 1644 and demonstrated the first mercury barometer to the general public. A pressure of 1 torr is approximately equal to one millimeter of mercury, and one standard atmosphere (atm) equals 760 Torr.
pl: Wypisuje wskazania ciśnienia w torach. Nazwa jednostki pochodzi od nazwiska fizyka i matematyka Evangelisty Torricellego, który w 1644 roku opracował zasadę działania barometru i zbudował pierwszy barometr. Ciśnienie 1 Tora odpowiada naciskowi jednego milimetra słupa rtęci. Jedna atmosfera fizyczna (atm) wynosi 760 Torów.

en: The weight of the air that makes up the atmosphere exerts a pressure on the surface of the Earth, which is known as atmospheric pressure. To make it easier to compare the value to other values for locations with different altitudes, atmospheric pressure is adjusted to the equivalent sea-level pressure and called barometric pressure. Rising barometric pressures generally indicate an improvement in weather conditions, while falling pressures mean deterioration.
pl: Wypisuje wskazanie ciśnienia atmosferycznego, rozumianego jako siła, z jaką słup powietrza naciska na powierzchnię znajdującą się poniżej. Aby ułatwić porównywanie pomiarów odczytanych na różnych wysokościach względnych, wartość ciśnienia atmosferycznego jest określana względem poziomu morza i nazywana ciśnieniem barometrycznym. Wzrost ciśnienia barometrycznego zazwyczaj zapowiada polepszenie warunków pogodowych, natomiast jego spadek - pogorszenie.

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
pl: Określa kolor tekstu etykiety. Opcja przydatna z niektórymi stylami wyglądu, które sprawiają, że etykiety stają się nieczytelne. Kliknięcie środkowym przyciskiem myszy przywraca domyślne ustawienia stylu.

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
pl: Zawiera listę etykiet wyświetlanych w obszarze panelu. Aby przemieścić lub usunąć pojedynczą etykietę, należy najpierw zaznaczyć kliknięciem odpowiednią pozycję na liście.

en: Third quarter
pl: Trzeci kwartał

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
pl: Wypisuje główny kierunek (północ, wschód, południe, zachód), z którego wieje wiatr

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
pl: Wypisuje kierunek, z którego wieje wiatr, wyrażony w stopniach azymutu (północ = 0°, wschód = 90°, południe = 180° i zachód = 270°)

en: This gives the low-level cloud cover in percent. According to WMO definition, low-level clouds can be found at altitudes below 4,000 m (13,000 ft), or 5,000 m (16,000 ft) at the equator, though their basis often lie below 2,000 m (6,500 ft). They are mainly composed of water droplets or ice particles and snow, when temperatures are cold enough.
pl: Wypisuje pokrycie nieba niskimi chmurami, wyrażone w procentach. Według definicji podanej przez Światową Organizację Meteorologiczną, niskie chmury znajdują się na wysokościach poniżej 4000 m lub 5000 m nad równikiem. Ich podstawy najczęściej jednak znajdują się na wysokości 2000 m. Chmury niskie złożone są głównie z kropelek wody lub cząsteczek lodu i śniegu, kiedy temperatury są wystarczająco niskie.

en: This is the model used by the Australian Bureau of Meteorology, especially adapted for the climate of this continent. Possibly used in Central Europe and parts of other continents too, but then windchill and similar values had never gained that much popularity there as in the US or Canada, so information about its usage is scarce or uncertain. It depends on air temperature, wind speed and humidity and can be used for lower and higher temperatures alike.
pl: Wypisuje wartości indeksu używanego przez Australijskie Biuro Meteorologii. Model indeksu został specjalnie dostosowany do klimatu tego kontynentu. Jego stosowanie możliwe jest również w Europie Środkowej i części innych kontynentów. W tym przypadku wartości chłodu wiatru i podobnych nigdy nie zyskały dużej popularność jak w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, więc informacje o jego wiarygodności są ograniczone lub niepewne. Na wartość indeksu wpływają wskazania temperatury, prędkości wiatru oraz wilgotności a sam indeks może być stosowany w przypadku niższych jak i wyższych temperatur.

en: This is the temperature to which air must be cooled to reach 100% relative humidity, given no change in water content. Reaching the dew point halts the cooling process, as condensation occurs which releases heat into the air. A high dew point increases the possibility of rain and severe thunderstorms. The dew point allows the prediction of dew, frost, fog and minimum overnight temperature, and has influence on the comfort level one experiences.
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no.
pl: Wypisuje wskazania punktu rosy. Wielkość ta określana jest jako temperatura powietrza potrzebna do osiągnięcia 100% wilgotności względnej, nie powodując przy tym skraplania lub resublimacji wody. Osiągnięcie temperatury punktu rosy zatrzymuje proces ochładzania i tym samym następuje proces kondensacji, który uwalnia ciepło do atmosfery. Wysoka temperatura punktu rosy zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu i lokalnych burz z grzmotami. Punkt rosy umożliwia prognozowanie rosy, szronu, mgły, najniższej nocnej temperatury i wpływa na poczucie komfortu.
    
    <b>Uwaga:</b> wartość tej wielkości jest wyznaczana i nie pochodzi z serwisu met.no.

en: This reports the high-level cloud cover in percent. According to WMO definition, high-level clouds can be found in altitudes of 8,000 to 15,000 m (26,000 to 49,000 ft), or 10,000 m-18,000 m (33,000-59,000 ft) at the equator, where temperatures are so low that they are mainly composed of ice crystals. While typically thin and white in appearance, they can be seen in a magnificent array of colors when the sun is low on the horizon.
pl: Wypisuje pokrycie nieba wysokimi chmurami, wyrażone w procentach. Według definicji podanej przez Światową Organizację Meteorologiczną, wysokie chmury znajdują się na wysokościach 8000-15000 m lub 10000-18000 m nad równikiem. Za sprawą niskiej temperatury złożone są głównie z kryształów lodu. Zazwyczaj chmury wysokie są rzadkie i białe, jednak kiedy słońce znajduje się nisko na horyzoncie, można zaobserwować je w rozmaitych barwach.

en: This specifies the mid-level cloud cover in percent. According to WMO definition, mid-level clouds form in heights of 4,000-8,000 m (13,000-26,000 ft), or 5,000-10,000 m (16,000-33,000 ft) at the equator. Like their low-level cousins, they are principally composed of water droplets. When temperatures get low enough, ice particles can replace the droplets.
pl: Wypisuje pokrycie nieba średnimi chmurami, wyrażone w procentach. Według definicji podanej przez Światową Organizację Meteorologiczną, średnie chmury znajdują się na wysokościach 4000-8000 m lub 5000-10000 m nad równikiem. Podobnie do swoich niższych kuzynów, chmury średnie złożone są głównie z kropelek wody. Jeśli temperatura jest wystarczająco niska, kropelki zamieniają się w cząsteczki lodu.

en: Thunder showers
pl: Przelotne burze

en: Thundersnow
pl: Burza śniegowa

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Tomorrow
pl: Jutro

en: Torr (mmHg)
pl: Tor (mmHg)

en: Unnamed place
pl: Nienazwana lokalizacja

en: Unset
pl: Nie ustalono

en: Use only a single _panel row
pl: _Zajęcie tylko jednego wiersza panelu

en: Used in North America, wind chill will be reported for low temperatures and heat index for higher ones. At night, heat index will be replaced by the Summer Simmer Index. For wind chill, wind speeds need to be above 3.0 mph (4.828 km/h) and air temperature below 50.0 °F (10.0 °C). For heat index, air temperature needs to be above 80 °F (26.7 °C) - or above 71.6 °F (22 °C) at night - and relative humidity at least 40%. If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
pl: Wypisuje wartości indeksu ciepła używanego w Ameryce Północnej. W przypadku niskich temperatur używany jest  chłód wiatru a w przypadku wyższych, heat index. W porze nocnej zostanie użyty Letni Indeks Simmera. Aby wyznaczyć chłód wiatru, jego prędkość powinna być wyższa niż 3,0 mph (4,828 km/h), a temperatura powietrza niższa niż 50,0 °F (10,0 °C). Dla heat index, temperatura powietrza musi być wyższa niż 80 °F (26,7 °C) - lub wyższa niż 71,6 °F (22 °C) w nocy, a wilgotność względna musi wynosić co najmniej 40%. Jeśli żaden z tych warunków nie zostanie spełniony, wypisane zostaną wskazania temperatury powietrza.

en: Verbose
pl: Szczegółowy

en: WB
pl: SW

en: WD
pl: KW

en: WS
pl: PW

en: Waning crescent
pl: Zmniejszający się sierp Księżyca

en: Waning gibbous
pl: Zmniejszający się Księżyc

en: Waxing crescent
pl: Powiększający się sierp Księżyca

en: Waxing gibbous
pl: Powiększający się Księżyc

en: Weather Report
pl: Komunikat pogodowy

en: Weather Update
pl: Komunikat pogodowy

en: West
pl: Zachód

en: Wind direction (WD)
pl: Kierunek wiatru (KW)

en: Wind direction in degrees (WD)
pl: Kierunek wiatru w stopniach (KW)

en: Wind speed (WS)
pl: Prędkość wiatru (PW)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
pl: Siła wiatru - skala Beauforta (SW)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
pl: Wypisuje wskazania prędkości wiatru w kilometrach na godzinę. Jednostka często stosowana w telewizyjnych komunikatach pogodowych.

en: Windchill/Heat index
pl: Indeks cieplny Heat index

en: Windchill/Humidex
pl: Indeks cieplny Humidex

en: _Appearance
pl: _Wygląd

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: _Forecast
pl: _Prognoza

en: _Forecast layout:
pl: Układ p_rognozy:

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Icon theme:
pl: Styl _ikon:

en: _Location
pl: _Lokalizacja

en: _Number of forecast days:
pl: _Ilość dni prognozy:

en: _Round values
pl: _Zaokrąglanie wartości

en: _Scrollbox
pl: _Etykiety

en: _Temperature:
pl: _Temperatura:

en: _Timezone:
pl: _Strefa czasowa:

en: _Tooltip style:
pl: Styl p_odpowiedzi:

en: _Units
pl: _Jednostki

en: _Wind speed:
pl: _Prędkość wiatru:

en: feet
pl: stóp

en: in
pl: cal

en: meters
pl: metrów
