geonames - en to si translation catalogue (335 entries)

en: 1138958
si: කාබුල්

en: 1167528
si: ක්වේටා‍

en: 1185241
si: ඩකා

en: 1224085
si: වත්තල

en: 1225018
si: වවුනියාව

en: 1225142
si: වල්වෙට්ටිතුරෙයි

en: 1226260
si: ත්‍රිකුණාමලය

en: 1228730
si: රත්නපුර

en: 1229293
si: පුත්තලම

en: 1229989
si: පේදුරු තුඩුව

en: 1231410
si: පානදුර

en: 1232783
si: නුවරඑළිය

en: 1233369
si: මීගමුව

en: 1234569
si: දෙහිවල-ගල්කිස්ස

en: 1234633
si: මොරටුව

en: 1235846
si: මාතර

en: 1235855
si: මාතලේ

en: 1237980
si: කුරුණෑගල නගරය

en: 1240622
si: කැලණිය

en: 1240723
si: කෑගල්ල

en: 1241076
si: කතරගම

en: 1241622
si: මහනුවර

en: 1241750
si: කඳාන

en: 1242110
si: කල්මුනේ

en: 1242833
si: යාපනය

en: 1242835
si: ජා-ඇල

en: 1244596
si: හැටන්

en: 1244773
si: හංවැල්ල බලකොටුව

en: 1246000
si: ගම්පොල

en: 1246294
si: ගාල්ල

en: 1248749
si: දඹුල්ල

en: 1248991
si: ෙකාළඹ

en: 1250161
si: මඩකලපුව නගරය

en: 1250615
si: බදුල්ල

en: 1251081
si: අනුරාධපුර පෞරාණික නගරය

en: 1251459
si: අම්පාර

en: 1252416
si: තිම්පු

en: 1258698
si: රාමේෂ්වරම්

en: 1262321
si: මයිසූර්

en: 1264527
si: චෙන්නායි

en: 1275389
si: බුද්ධගයා

en: 1277333
si: බැංගලෝර්

en: 1283240
si: කත්මන්ඩු

en: 1581130
si: හැනෝයි

en: 1609350
si: බැංකොක්

en: 1701668
si: මැනිලා

en: 1816670
si: බෙයිජිං

en: 1819729
si: හොංකොං

en: 1857910
si: ක්යෝතෝ

en: 1894616
si: ඔකිනාවා

en: 202061
si: කිගාලි

en: 2147714
si: සිඩ්නි

en: 2163355
si: හෝබාර්ට්

en: 2172517
si: කැන්බරා

en: 2643743
si: ලන්ඩන්

en: 2759794
si: ඈම්ස්ටර්ඩෑම්

en: 2818067
si: ඌඑටෙර්සෙන්

en: 292968
si: අබුඩාබි

en: 3109642
si: සන්තියාගෝ ඩි කොම්පොස්ටෙලා

en: 3868626
si: වල්පරයිසෝ

en: 4119403
si: ලිට්ල් රොක්

en: 472757
si: වොල්ගාග්‍රාද්

en: 5391959
si: සැන් ෆ්‍රැන්සිස්කෝ

en: 5907364
si: බ්‍රැම්ටන්

en: 5969782
si: හැමිල්ටන්

en: 6075357
si: මිසිසාගා

en: 644450
si: නොකියා නගරය

en: AD
si: ඇන්ඩෝරාව

en: AE
si: එක්සත් අරාබි එමිර් රාජ්‍යය

en: AF
si: ඇෆ්ගනිස්ථානය

en: AG
si: ඇන්ටිගුවා සහ බාබියුඩාව

en: AI
si: ඇන්ගුයිලාව

en: AL
si: ඇල්බේනියාව

en: AM
si: ආර්මේනියාව

en: AO
si: ඇන්ගෝලාව

en: AQ
si: ඇන්ටාක්ටිකාව

en: AR
si: ආර්ජෙන්ටිනාව

en: AS
si: ඇමරිකානු සැමෝවා

en: AT
si: ඔස්ට්‍රියාව

en: AU
si: ඕස්ට්‍රේලියාව

en: AW
si: අරූබා

en: AX
si: ඕලන්ඩ් දූපත්

en: AZ
si: අසර්බයිජානය

en: BA
si: බොස්නියාව සහ හර්සගොවීනාව

en: BB
si: බාබඩෝස්

en: BD
si: බංග්ලාදේශය

en: BE
si: බෙල්ජියම

en: BF
si: බර්කිනා ෆාසෝ

en: BG
si: බල්ගේරියාව

en: BH
si: බහරේන්

en: BI
si: බුරුන්දි

en: BJ
si: බෙනින්

en: BL
si: ශාන්ත බර්තලෙමි

en: BM
si: බර්මියුඩා

en: BN
si: බෲනායි

en: BO
si: බොලීවියාව

en: BQ
si: කැරිබියානු නෙදර්ලන්තය

en: BR
si: බ්‍රසීලය

en: BS
si: බහමාස්

en: BT
si: භූතානය

en: BV
si: බුවට් දුපත්

en: BW
si: බොට්ස්වානා

en: BY
si: බෙලරුස්

en: BZ
si: බෙලීස්

en: CA
si: කැනඩාව

en: CC
si: කොකෝස් දූපත්

en: CD
si: කොංගෝව (ඩීආර්සී)

en: CF
si: මධ්‍යම අප්‍රිකානු ජනරජය

en: CG
si: කොංගෝ (ජනරජය)

en: CH
si: ස්විස්ටර්ලන්තය

en: CI
si: අයිවරි කෝස්ට්

en: CK
si: කුක් දූපත්

en: CL
si: චිලී

en: CM
si: කැමරූන්

en: CN
si: චීනය

en: CO
si: කොළොම්බියාව

en: CR
si: කොස්ටරිකාව

en: CU
si: කියුබාව

en: CV
si: කේප් වර්ඩ්

en: CW
si: කුරකාවෝ

en: CX
si: ක්‍රිස්මස් දූපත

en: CY
si: සයිප්‍රසය

en: CZ
si: චෙචියාව

en: DE
si: ජර්මනිය

en: DJ
si: ජිබුටි

en: DK
si: ඩෙන්මාර්කය

en: DM
si: ඩොමිනිකාව

en: DO
si: ඩොමිනිකා ජනරජය

en: DZ
si: ඇල්ජීරියාව

en: EC
si: ඉක්වදෝරය

en: EE
si: එස්තෝනියාව

en: EG
si: ඊජිප්තුව

en: EH
si: බටහිර සහරාව

en: ER
si: එරිත්‍රියාව

en: ES
si: ස්පාඤ්ඤය

en: ET
si: ඉතියෝපියාව

en: FI
si: ෆින්ලන්තය

en: FJ
si: ෆීජී

en: FK
si: ෆෝක්ලන්ත දූපත්

en: FM
si: මයික්‍රොනීසියාව

en: FO
si: ෆැරෝ දූපත්

en: FR
si: ප්‍රංශය

en: GA
si: ගැබොන්

en: GB
si: එ.රා

en: GD
si: ග්‍රැනඩාව

en: GE
si: ජෝර්ජියාව

en: GF
si: ප්‍රංශ ගයනාව

en: GG
si: ගර්න්සිය

en: GH
si: ඝානාව

en: GI
si: ජිබ්‍රෝල්ටාව

en: GL
si: ග්‍රීන්ලන්තය

en: GM
si: ගැම්බියාව

en: GN
si: ගිණියාව

en: GP
si: ග්වෝඩලෝප්

en: GQ
si: සමක ගිනියාව

en: GR
si: ග්‍රීසිය

en: GS
si: දකුණු ජෝර්ජියාව සහ දකුණු සැන්ඩ්විච් දූපත්

en: GT
si: ගෝතමාලාව

en: GU
si: ගුවාම්

en: GW
si: ගිනි බිසව්

en: GY
si: ගයනාව

en: HK
si: හොංකොං

en: HM
si: හර්ඩ් දූපත සහ මැක්ඩොනල්ඩ් දූපත්

en: HN
si: හොන්ඩුරාස්

en: HR
si: ක්‍රොඒෂියාව

en: HT
si: හයිටි

en: HU
si: හන්ගේරියාව

en: ID
si: ඉන්දුනීසියාව

en: IE
si: අයර්ලන්තය

en: IL
si: ඊශ්‍රායලය

en: IM
si: අයිල් ඔෆ් මෑන්

en: IN
si: ඉන්දියාව

en: IN.02
si: ආන්ද්‍ර ප්‍රදේශ්

en: IN.09
si: ගුජරාටය

en: IN.11
si: හිමාචල් ප්‍රදේශ්

en: IN.28
si: බටහිර බෙංගාලය

en: IN.29
si: සිකිම්

en: IN.36
si: උත්තර් ප්‍රදේශ්

en: IO
si: බ්‍රිතාන්‍ය ඉන්දීය සාගර බල ප්‍රදේශය

en: IQ
si: ඉරාකය

en: IR
si: ඉරානය

en: IS
si: අයිස්ලන්තය

en: IT
si: ඉතාලිය

en: JE
si: ජර්සි

en: JM
si: ජැමෙයිකාව

en: JO
si: ජෝර්දානය

en: JP
si: ජපානය

en: KE
si: කෙන්යාව

en: KG
si: කිර්ගිස්තානය

en: KH
si: කාම්බෝජය

en: KI
si: කිරිබති

en: KM
si: කොමොරෝස්

en: KN
si: ශාන්ත කිට්ස් සහ නේවිස්

en: KP
si: උතුරු කොරියාව

en: KR
si: දකුණු කොරියාව

en: KW
si: කුවේටය

en: KY
si: කේමන් දූපත්

en: KZ
si: කසකස්තානය

en: LA
si: ලාඕසය

en: LB
si: ලෙබනනය

en: LC
si: ශාන්ත ලුසියා

en: LI
si: ලික්ටන්ස්ටයින්

en: LK
si: ශ්‍රී ලංකාව

en: LK.29
si: මධ්යම

en: LK.30
si: උතුරු මැද

en: LK.32
si: වයඹ

en: LK.33
si: සබරගමුව

en: LK.34
si: දකුණු

en: LK.35
si: ඌව

en: LK.36
si: බස්නාහිර

en: LK.37
si: නැගෙනහිර

en: LK.38
si: උතුරු

en: LR
si: ලයිබීරියාව

en: LS
si: ලෙසතෝ

en: LT
si: ලිතුවේනියාව

en: LU
si: ලක්ශම්බර්ග්

en: LV
si: ලැට්වියාව

en: LY
si: ලිබියාව

en: MA
si: මොරොක්කෝව

en: MC
si: මොනාකෝව

en: MD
si: මොල්ඩෝවාව

en: ME
si: මොන්ටෙනීග්‍රෝ

en: MF
si: ශාන්ත මාර්ටින්

en: MG
si: මැඩගස්කරය

en: MH
si: මාෂල් දූපත්

en: MK
si: උතුරු මැසිඩෝනියාව

en: ML
si: මාලි

en: MM
si: මියන්මාරය (බුරුමය)

en: MN
si: මොන්ගෝලියාව

en: MO
si: මකාවු

en: MP
si: උතුරු මරියානා දූපත්

en: MQ
si: මර්ටිනික්

en: MR
si: මොරිටේනියාව

en: MS
si: මොන්සෙරාට්

en: MT
si: මෝල්ටාව

en: MU
si: මුරුසිය

en: MV
si: මාල දිවයින

en: MW
si: මලාවි

en: MX
si: මෙක්සිකෝව

en: MY
si: මැලේසියාව

en: MZ
si: මොසැම්බික්

en: NA
si: නැමීබියාව

en: NC
si: නව කැලිඩෝනියාව

en: NE
si: නයිජර්

en: NF
si: නෝෆෝක් දූපත

en: NG
si: නයිජීරියාව

en: NI
si: නිකරගුවාව

en: NL
si: නෙදර්ලන්තය

en: NO
si: නෝර්වේ

en: NP
si: නේපාලය

en: NR
si: නාවුරු

en: NU
si: නියූ

en: NZ
si: නවසීලන්තය

en: OM
si: ඕමානය

en: PA
si: පැනමාව

en: PE
si: පේරු

en: PF
si: ප්‍රංශ පොලිනීසියාව

en: PG
si: පැපුවා නිව් ගිනියාව

en: PH
si: පිලිපීනය

en: PK
si: පාකිස්තානය

en: PL
si: පෝලන්තය

en: PM
si: ශාන්ත පියරේ සහ මැකෝලන්

en: PN
si: පිට්කෙය්න් දූපත්

en: PR
si: පුවර්ටෝ රිකෝ

en: PS
si: පලස්තීනය

en: PT
si: පෘතුගාලය

en: PW
si: පලාවු

en: PY
si: පැරගුවේ

en: QA
si: කටාර්

en: RE
si: රීයුනියන්

en: RO
si: රුමේනියාව

en: RS
si: සර්බියාව

en: RU
si: රුසියාව

en: RW
si: රුවන්ඩාව

en: SA
si: සෞදි අරාබිය

en: SB
si: සොලමන් දූපත්

en: SC
si: සීශෙල්ස්

en: SD
si: සූඩානය

en: SE
si: ස්වීඩනය

en: SG
si: සිංගප්පූරුව

en: SH
si: ශාන්ත හෙලේනා

en: SI
si: ස්ලෝවේනියාව

en: SJ
si: ස්වෙල්බර්ඩ් සහ ජේන් මයේන්

en: SK
si: ස්ලෝවැකියාව

en: SL
si: සියරාලියෝන්

en: SM
si: සැන් මැරිනෝ

en: SN
si: සෙනගාලය

en: SO
si: සෝමාලියාව

en: SR
si: සුරිනාමය

en: SS
si: දකුණු සුඩානය

en: ST
si: සාඕ තෝම් සහ ප්‍රින්සිප්

en: SV
si: එල් සැල්වදෝරය

en: SX
si: ශාන්ත මාර්ටෙන්

en: SY
si: සිරියාව

en: SZ
si: එස්වාටිනි

en: TC
si: ටර්ක්ස් සහ කයිකොස් දූපත්

en: TD
si: චැච්

en: TF
si: දකුණු ප්‍රංශ දූපත් සමූහය

en: TG
si: ටොගෝ

en: TH
si: තායිලන්තය

en: TJ
si: ටජිකිස්තානය

en: TK
si: ටොකලාවු

en: TL
si: නැගෙනහිර ටිමෝරය

en: TM
si: ටර්ක්මෙනිස්ථානය

en: TN
si: ටියුනීසියාව

en: TO
si: ටොංගා

en: TR
si: තුර්කිය

en: TT
si: ට්‍රිනිඩෑඩ් සහ ටොබැගෝ

en: TV
si: ටුවාලූ

en: TW
si: තායිවානය

en: TZ
si: ටැන්සානියාව

en: UA
si: යුක්රේනය

en: UG
si: උගන්ඩාව

en: UM
si: එක්සත් ජනපද ඈත දූපත්

en: US
si: එ.ජ

en: US.AK
si: ඇලස්කාව

en: US.NY
si: නිව්යෝක්

en: US.WA
si: වොෂින්ටන්

en: UY
si: උරුගුවේ

en: UZ
si: උස්බෙකිස්ථානය

en: VA
si: වතිකානු නගරය

en: VC
si: ශාන්ත වින්සන්ට් සහ ග්‍රෙනඩින්ස්

en: VE
si: වෙනිසියුලාව

en: VG
si: බ්‍රිතාන්‍ය වර්ජින් දූපත්

en: VI
si: ඇමරිකානු වර්ජින් දූපත්

en: VN
si: වියට්නාමය

en: VU
si: වනුවාටු

en: WF
si: වැලිස් සහ ෆුටුනා

en: WS
si: සැමෝවා

en: XK
si: කොසෝවෝ

en: YE
si: යේමනය

en: YT
si: මයෝට්

en: ZA
si: දකුණු අප්‍රිකාව

en: ZM
si: සැම්බියාව

en: ZW
si: සිම්බාබ්වේ
