Xfce Apps - en to sq translation catalogue (422 entries)

en: %d match | %d matches
sq[0]: %d përputhje
sq[1]: %d përputhje

en: %d of %d match | %d of %d matches
sq[0]: %d nga %d përputhje
sq[1]: %d nga %d përputhje

en: %s (%s, failed)
sq: %s (%s, i dështuar)

en: %s (%s, partial)
sq: %s (%s, i pjesshëm)

en: %s | Authors: %s | Filename: %s
sq: %s | Autorë: %s | Emër kartele: %s

en: '0' disables and wipes recent history
sq: '0' e çaktivizon dhe spastron historik kartelash së fundi

en: <b>Color Scheme</b>
sq: <b>Skemë Ngjyrash</b>

en: <b>Display</b>
sq: <b>Ekran</b>

en: <b>File Saving</b>
sq: <b>Ruajtje Kartele</b>

en: <b>Font</b>
sq: <b>Shkronja</b>

en: <b>General</b>
sq: <b>Të përgjithshme</b>

en: <b>History</b>
sq: <b>Historik</b>

en: <b>Indentation</b>
sq: <b>Kryeradhë</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
sq: <b>Të ndryshme</b>

en: <b>Notebook Tabs</b>
sq: <b>Skeda Blloku Shënimesh</b>

en: <b>Smart Keys</b>
sq: <b>Taste të Mençur</b>

en: <b>Toolbar</b>
sq: <b>Panel</b>

en: About this application
sq: Mbi këtë aplikacion

en: All Documents
sq: Krejt Dokumentet

en: All Files
sq: Tërë Kartelat

en: Always
sq: Përherë

en: Always show tabs even with one file
sq: Shfaq përherë skeda, edhe me një kartelë

en: Appearance
sq: Dukje

en: Application
sq: Aplikacion

en: Arabic
sq: Arabe

en: Armenian
sq: Armene

en: Authentication is required to run Mousepad as root.
sq: Që të përdoret Mousepad-i si rrënjë, lypset mirëfilltësim.

en: Auto indent a new line
sq: Kaloje vetvetiu në kryeradhë një rresht të ri

en: Automatic reloading
sq: Ringarkim i vetvetishëm

en: Automatically select the search result and scroll the view
sq: Përzgjidh automatikisht përfundimin e kërkimit dhe rrëshqit pamjen

en: Backspace: Delete indent spaces as tabs
sq: Tasti Backspace: Fshi hapësira paraprijëse si shenja tabulacioni

en: Baltic
sq: Baltike

en: Body:
sq: Lëndë:

en: Button
sq: Buton

en: COLUMN
sq: SHTYLLË

en: C_olumn number:
sq: Numër _shtylle:

en: Celtic
sq: Celtike

en: Central European
sq: Europiane Qendore

en: Change the case of the selection opposite case
sq: Ndryshoni shkrimin e përzgjedhjes në të kundërt me shkronjat e titullit

en: Change the case of the selection to lowercase
sq: Ndryshoni shkrimin e përzgjedhjes në shkronja të vogla

en: Change the case of the selection to title case
sq: Ndryshoni shkrimin e përzgjedhjes si shkronjat e titullit

en: Change the case of the selection to uppercase
sq: Ndryshoni shkrimin e përzgjedhjes në shkronja të mëdha

en: Change the editor font
sq: Ndryshoni shkronjat e përpunuesit

en: Change the visibility of the main menubar
sq: Ndryshoni dukshmërinë e shtyllës së menusë kryesore

en: Change the visibility of the statusbar
sq: Ndryshoni dukshmërinë e shtyllës së gjendjeve

en: Change the visibility of the toolbar
sq: Ndryshoni dukshmërinë e panelit

en: Character(s) to use as end of line
sq: Shenjë(a) për t’u përdorur si fund rreshti

en: Checking encodings...
sq: Po kontrollohen kodimet…

en: Chinese Simplified
sq: Kineze e Thjeshtuar

en: Chinese Traditional
sq: Kineze Tradicionale

en: Choose Mousepad Font
sq: Zgjidhni Shkronja MousePad-i

en: Choose a filetype
sq: Zgjidhni një lloj kartele

en: Clea_r
sq: _Spastroje

en: Clear Documents History
sq: Pastro Historik Dokumentesh

en: Clear _History
sq: Pastro _Historikun

en: Clear the recently used files history
sq: Pastro historikun e kartelave të përdorura së fundi

en: Clearing the documents history will permanently remove all currently listed entries.
sq: Pastrimi i historikut të dokumenteve do të heqë përgjithmonë krejt zërat e tanishëm të listë.

en: Client-side decorations (restart required)
sq: Zbukurime më anë të klientit (lypset rinisje)

en: Close _Tab
sq: Mbylle _Skedën

en: Close the current document
sq: Mbylleni dokumentin e tanishëm

en: Close this tab
sq: Mbylle këtë skedë

en: Close this window
sq: Mbyllni këtë dritare

en: Color scheme to use for the text view
sq: Skemë ngjyrash për t’u përdorur për parje teksti

en: Column number the cursor to position to (COLUMN >= 0 from start, COLUMN < 0 from end)
sq: Numër shtylle ku të vendoset kursori (SHTYLLË > 0 nga kryet, SHTYLLË < 0 nga fundi)

en: Configure the Mousepad text editor
sq: Formësoni përpunuesin e teksteve Mousepad

en: Conve_rt
sq: Shndërr_oje

en: Convert all tabs to spaces in the selection or document
sq: Te përzgjedhja ose dokumenti shndërroji krejt tabulacionet në hapësira

en: Convert all the leading spaces to tabs in the selected line(s) or document
sq: Te rreshti(at) ose dokumenti i përzgjedhur, shndërroji në tabulacione krejt hapësirat që u paraprijnë fjalëve

en: Convert text in different ways
sq: Shndërroni tekst në rrugë të ndryshme

en: Copy the selection
sq: Kopjo përzgjedhjen

en: Create a new document
sq: Krijoni dokument të ri

en: Create a new document from a template
sq: Krijoni një dokument të ri prej një gjedheje

en: Create a new document in a new window
sq: Krijoni një dokument të ri në një dritare të re

en: Cu_t
sq: _Prije

en: Current
sq: I tanishmi

en: Cut the selection
sq: Prije përzgjedhjen

en: Cycled notebook tab switching
sq: Kalim ciklik nëpër skeda blloku shënimesh

en: Cyrillic
sq: Cirilike

en: Cyrillic/Russian
sq: Cirilike/Ruse

en: Cyrillic/Ukrainian
sq: Cirilike/Ukrainase

en: Decrease the indentation of the selection or current line
sq: Zvogëloni madhësinë e kryeradhës së përzgjedhjes ose rreshtit të tanishëm

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Default encoding:
sq: Kodim parazgjedhje:

en: Default language:
sq: Gjuhë parazgjedhje:

en: Delete _Line
sq: Fshi _Rreshtin

en: Delete the current line
sq: Fshi rreshtin e tanishëm

en: Delete the current selection
sq: Fshije përzgjedhjen e tanishme

en: Disallow modifications via keyboard / mouse
sq:  Mos lejo ndryshime përmes tastiere / miu

en: Display a list of possible encodings to open files
sq: Shfaqni një listë kodimesh të mundshëm për hapje kartelash

en: Display line endings
sq: Shfaq funde rreshtash

en: Display the Mousepad user manual
sq: Shfaq doracak përdoruesi për Mousepad-in

en: Display whitespace
sq: Shfaq hapësira të zbrazëta

en: Do not register with the D-BUS session message bus
sq: Mos e regjistro me bus D-BUS mesazhesh sistemi

en: Do you want to save the changes before closing?
sq: Doni të ruhen ndryshimet përpara se të mbyllet?

en: Do you want to save your changes before reloading?
sq: Doni të ruhen ndryshimet tuaja përpara se të ringarkohet?

en: Document
sq: Dokument

en: Document Settings
sq: Rregullime Dokumenti

en: Document menu
sq: Menu dokumentesh

en: Down
sq: Poshtë

en: Drag & Drop
sq: Merr & Vër

en: Dup_licate Line / Selection
sq: _Përsëdyt Rresht/Përzgjedhje

en: Duplicate the current line or selection
sq: Përsëdytni rreshtin e tanishëm ose përzgjedhjen

en: ENCODING
sq: KODIM

en: Edit menu
sq: Menu përpunimesh

en: Editor
sq: Redaktor

en: Eight spaces
sq: Tetë hapësira

en: Enable _syntax highlighting
sq: Aktivizo theksim _sintakse

en: Enable automatic indentation
sq: Aktivizo kryeradhë të automatizuar

en: Enable text _wrapping
sq: Aktivizo _mbështjellje teksti

en: Encoding to be used to open files (leave empty to open files in the encoding dialog)
sq: Kodim për t'u përdorur për të hapur kartela (që hapjen e kartelave ta kontrolloni te dialogu i kodimit, lëreni të zbrazët)

en: Ensure new line at file end
sq: Garanto simbol rreshti të ri në fund kartele

en: Expand tabs to fill available space
sq: Zgjeroji skedat, për të mbushur hapësirën e lirë

en: Externally Modified
sq: I Ndryshuar Nga Jashtë

en: Failed to clear the recent history
sq: S’u arrit të spastrohej historiku së fundi

en: Failed to open the document
sq: S’u arrit të hapej dokumenti

en: Failed to open the documentation browser
sq: Dështoi në hapjen e shfletuesit të dokumentimit

en: Failed to prepare the temporary file for encoding tests
sq: S’u arrit të përgatitej kartelë e përkohshme për testime kodimi

en: Failed to print the document
sq: Dështoi shtypja e dokumentit

en: Failed to reload the document
sq: Dështoi ringarkimi i dokumentit

en: Failed to save the document
sq: Dështoi ruajtja e dokumentit

en: File
sq: Kartelë

en: File menu
sq: Menu kartelash

en: File monitoring
sq: Mbikëqyrje kartelash

en: File opening mode: "%s", "%s" or "%s" (open tabs in a new window)
sq: Mënyrë hapjeje kartele: "%s", "%s" ose "%s" (hapi skedat në një dritare të re)

en: Filetype: %s
sq: Lloj kartele: %s

en: Filetype: None
sq: Lloj kartele: Asnjë

en: Find _Next
sq: Gjej _Pasuesin

en: Find _Previous
sq: Gjej të _Mëparshmin

en: Find and Rep_lace...
sq: Gjeni dhe _Zëvendësoni…

en: Find and Replace
sq: Gjeni dhe Zëvendësoni

en: First key press
sq: Shtypja e parë e tastit

en: Fonts
sq: Shkronja

en: Four spaces
sq: Katër hapësira

en: Georgian
sq: Gjeorgjike

en: Go To
sq: Shko Te

en: Go back to shorten list
sq: Kthehu te lista e shkurtuar

en: Go to a specific location in the document
sq: Kaloni te një vend i caktuar te dokumenti

en: Greek
sq: Greke

en: Header:
sq: Krye:

en: Hebrew
sq: Hebraike

en: Hebrew Visual
sq: Hebraike Pamore

en: Help menu
sq: Menu ndihme

en: Highlight _All
sq: Theksoje Kr_ejt

en: Highlight current line
sq: Thekso rreshtin e tanishëm

en: Highlight matching brackets
sq: Thekso çifte kllapash

en: Highlight the search matches
sq: Thekso përkime kërkimi

en: History
sq: Historik

en: History disabled
sq: Historiku u çaktivizua

en: Home/End: Detect leading/trailing whitespace:
sq: Tastet Home/End: Pikas hapësirë paraprijëse/fundore:

en: Icon Size:
sq: Madhësi Ikonash:

en: Icons Only
sq: Vetëm Ikona

en: If not, all this data will be lost.
sq: Nëse jo, krejt këto të dhëna do të humbin.

en: If not, the guessed encoding will be used.
sq: Nëse jo, do të përdoret kodimi i hamendësuar.

en: If you don't save the document, all the changes will be lost.
sq: Nëse s’e ruani dokumentin, do të humbin krejt ndryshimet.

en: If you don't save this read-only document as another file, all the changes will be lost.
sq: Nëse nuk e ruani këtë dokument, që është vetëm për lexim, si një kartelë tjetër, do të humbasin krejt ndryshimet.

en: If you revert the file, all unsaved changes will be lost.
sq: Nëse e riktheni këtë kartelë, do të humbin krejt ndryshimet e paruajtura.

en: If you save the document, all of the external changes will be lost.
sq: Nëse e ruani dokumentin, do të humbin krejt ndryshimet e jashtme.

en: Increase the indentation of the selection or current line
sq: Shtoni madhësinë e kryeradhës së përzgjedhjes ose rreshtit të tanishëm

en: Indent/unindent the currently selected text or the current line
sq: Zhvendosni/hiqini zhvendosjen brendazi tekstit aktualisht të përzgjedhur ose rreshtit aktual

en: Insert Spaces
sq: Fut Hapësira

en: Insert Tabs
sq: Fut Tabulacione

en: Insert _Spaces
sq: Fut _Hapësira

en: Insert spaces when the tab button is pressed
sq: Fut hapësira kur shtypet tasti Tab

en: Invalid byte sequence in conversion input
sq: Sekuencë e pavlefshme bajtesh në input shndërrimi

en: It seems that the previous session did not end normally. Do you want to restore the available data?
sq: Duket se sesioni i mëparshëm nuk përfundoi normalisht. Doni të rikthehen të dhënat e passhme?

en: Japanese
sq: Japoneze

en: Korean
sq: Koreane

en: LINE
sq: RRESHT

en: Language to use for syntax highlighting
sq: Gjuhë për t’u përdorur për theksim sintakse

en: Large Toolbar
sq: Panel i Madh

en: Leave fullscreen mode
sq: Dil nga Sa tërë ekrani

en: Line E_nding
sq: Fund _Rreshtash

en: Line N_umbers
sq: N_umra Rreshtash

en: Line number the cursor to position to (LINE > 0 from top, LINE < 0 from bottom)
sq: Numër rreshti ku të vendoset kursori (RRESHT > 0 nga kryet, RRESHT < 0 nga fundi)

en: Line numbers:
sq: Numra rreshtash:

en: Line: %d Column: %d
sq: Rreshti: %d Shtylla: %d

en: Line: %d Column: %d Selection: %d
sq: Rreshti: %d Shtylla: %d Përzgjedhja: %d

en: Loading the template failed
sq: Ngarkimi i gjedhes dështoi

en: Long line margin at column:
sq: Mënjanë e madhe rreshti te shtylla:

en: MODE
sq: MËNYRË

en: Make a copy with '~' suffix
sq: Bëj një kopje me prapashtesën '~'

en: Make the window fullscreen
sq: Hape dritaren sa krejt ekrani

en: Match _case
sq: _Siç është shkruar

en: Menubar
sq: Shtyllë menush

en: Miscellaneous
sq: Të ndryshme

en: Missing Templates directory
    '%s'
sq: Mungon Drejtori Gjedhesh
    '%s'

en: Mousepad Preferences
sq: Parapëlqime për Mousepad

en: Mousepad Shortcuts
sq: Shkurtore Mousepad-i

en: Mousepad aims to be an easy-to-use and fast editor. Our target is an editor for quickly editing text files, not a development environment or an editor with a huge bunch of plugins.
sq: Mousepad-i synon të jetë një përpunuesi i lehtë për t’u përdorur dhe i shpejtë. Objektivi ynë është një përpunues për përpunim të shpejtë kartelash tekst, jo një mjedis zhvillimi apo një përpunues me një thes të stërmadh me shtojca.

en: Mousepad is a simple text editor for the Xfce desktop environment
sq: Mousepad është një përpunues i shpejtë tekstesh për mjedisin desktop Xfce.

en: Move content in different ways
sq: Lëvizeni lëndën në mënyra të ndryshme

en: Move lines one line down
sq: Zhvendosi rreshtat një rresht më poshtë

en: Move lines one line up
sq: Zhvendosi rreshtat një rresht më sipër

en: Move the current document to a new window
sq: Kalojeni dokumentin e tanishëm në një dritare të re

en: Move words one word left
sq: Lëvizi fjalët një fjalë majtas

en: Move words one word right
sq: Lëvizi fjalët një fjalë djathtas

en: Never
sq: Kurrë

en: New From Te_mplate
sq: I ri Prej Gjedheje

en: New _Window
sq: _Dritare e Re

en: No clipboard data
sq: S’ka të dhëna në të papastër

en: No filetype
sq: Pa lloj kartele

en: No items found
sq: S’u gjetën elemente

en: No other valid encoding was found.
sq: S’u gjet kodim tjetër i vlefshëm.

en: No style scheme
sq: S’ka skemë stili

en: No template files found in
    '%s'
sq: S’u gjetën kartela gjedhe te
    '%s'

en: None
sq: Asnjë

en: Nordic
sq: Nordike

en: Numbering interval:
sq: Interval numërtimi:

en: OVR
sq: MSK

en: On the other hand we try to use the latest GTK features available, which means that if GTK adds something new in a major release that is useful for the editor, we will likely bump the GTK dependency and integrate this new feature in Mousepad.
sq: Nga ana tjetër, përpiqemi të përdorim veçoritë më të reja GTK, që do të thotë se, kur GTK-ja shton diçka të re në një hedhje të rëndësishme në qarkullim, e cila është e dobishme për përpunuesin, ka shumë gjasa të përditësojmë varësinë përkatëse GTK dhe ta integrojmë këtë veçori të re në Mousepad.

en: One Line _Down
sq: Një Rresht _Poshtë

en: One Line _Up
sq: Një Rresht _Sipër

en: One Word _Left
sq: Një Fjalë _Majtas

en: One Word _Right
sq: Një Fjalë _Djathtas

en: Op_en Recent
sq: _Hap Të freskët

en: Open '%s'
sq: Hap '%s'

en: Open File
sq: Hapni Kartelë

en: Open a file
sq: Hapni një kartelë

en: Open a recently used file
sq: Hapni një kartelë të përdorur së fundi

en: Open encoding dialog
sq: Hapni dialogun e kodimit

en: Open files in:
sq: Hapi kartelat në:

en: Open the preferences dialog
sq: Hap dialogun e parapëlqimeve

en: Ot_her (%d)...
sq: _Tjetër (%d)…

en: Ot_her...
sq: _Tjetër…

en: Other (partial):
sq: Tjetër (pjesor):

en: Other partially valid encodings were found, please choose below.
sq: U gjetën kodime të tjera pjesërisht të vlefshme, ju lutemi, zgjidhni më poshtë.

en: Other valid encodings were found, please choose below.
sq: U gjetën kodime të tjera të vlefshme, ju lutemi, zgjidhni më poshtë.

en: Other...
sq: Tjetër…

en: Other:
sq: Tjetër:

en: Paste _Special
sq: Ngjitje _Speciale

en: Paste as _Column
sq: Ngjite si Sht_yllë

en: Paste from _History
sq: Ngjit prej _Historiku

en: Paste from the clipboard history
sq: Ngjitni lëndë nga historik të papastre

en: Paste the clipboard
sq: Ngjit lëndën e të papastrës

en: Paste the clipboard in a special way
sq: Ngjiteni lëndën e së papastrës në një mënyrë të veçantë

en: Paste the clipboard text into a column
sq: Ngjiteni tekstin e të papastrës në një shtyllë

en: Plain Text
sq: Tekst i Thjeshtë

en: Please report bugs to <%s>.
sq: Ju lutemi, njoftoni të meta te <%s>.

en: Please select a file
sq: Ju lutemi, përzgjidhni një kartelë

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Preferences Dialog
sq: Dialog Parapëlqimesh

en: Preferences...
sq: Parapëlqime…

en: Print _line numbers
sq: Shtyp numra _rreshtash

en: Print page _headers
sq: Shtyp _krye faqesh

en: Print the current document
sq: Shtypni dokumentin e tanishëm

en: Print version information and exit
sq: Shtyp të dhëna versioni dhe dil

en: Quit Mousepad
sq: Dil nga Mousepad-i

en: Quit a running Mousepad primary instance
sq: Mbyllni një instancë parësore Mousepad që po xhiron

en: Re_load
sq: _Ringarkoje

en: Re_vert
sq: R_iktheje

en: Read Only
sq: Vetëm i Lexueshëm

en: Reading the template failed
sq: Leximi i gjedhes dështoi

en: Recent file menu length:
sq: Gjatësi menuje kartelash së fundi:

en: Redo the last undone action
sq: Ribëje veprimin e fundit

en: Regular e_xpression
sq: Shpr_ehje e rregullt

en: Reload file from disk
sq: Ringarko kartelë prej disku

en: Remember window position
sq: Mba mend pozicion dritareje

en: Remember window size
sq: Mba mend madhësi dritareje

en: Remember window state
sq: Mba mend gjendje dritareje

en: Remove all entries from the documents history?
sq: Të hiqen krejt zërat nga historiku i dokumenteve?

en: Remove all the trailing spaces from the selected line(s) or document
sq: Hiq nga rreshti(at) e përzgjedhur ose dokumenti krejt hapësirat _gjarpërushe

en: Replace _all in:
sq: Zëvendësoji _krejt në:

en: Replace _with:
sq: Zëvendësoje _me:

en: Reverse the order of something
sq: Përmbysni radhën e diçkaje

en: Revert to the saved version of the file
sq: Rikthe versionin e ruajtur të kartelës

en: Romanian
sq: Rumune

en: Run Mousepad as root
sq: Xhirojeni Mousepad-in si rrënjë

en: Save A_ll
sq: Ruaji _Krejt

en: Save As
sq: Ruaje Si

en: Save Changes
sq: Ruaji Ndryshimet

en: Save _As
sq: Ruaje _Si

en: Save _As...
sq: Ruajeni _Si…

en: Save all document in this window
sq: Ruajini krejt dokumentet në këtë dritare

en: Save current document as another file
sq: Ruajeni dokumentin e tanishëm si një kartelë tjetër

en: Save the current document
sq: Ruaj dokumentin e tanishëm

en: Search _direction:
sq: _Kah kërkimi:

en: Search backwards for the same text
sq: Kërko së prapthi për të njëjtin tekst

en: Search for and replace text
sq: Kërkoni për tekst dhe zëvendësojeni

en: Search for text
sq: Kërkoni për tekst

en: Search forwards for the same text
sq: Kërko më tej për të njëjtin tekst

en: Search history size:
sq: Madhësi historiku kërkimesh:

en: Search menu
sq: Menu kërkimesh

en: Second key press
sq: Shtypja e dytë e tastit

en: Select F_ont...
sq: Përzgjidhni Shkr_onja…

en: Select Tab Size
sq: Përzgjidhni Madhësi Tabulacionesh

en: Select _All
sq: Përzgjidhi _Krejt

en: Select the next tab
sq: Përzgjidhni skedën pasuese

en: Select the previous tab
sq: Përzgjidhni skedën e mëparshme

en: Select the text in the entire document
sq: Përzgjidhni tekstin në krejt dokumentin

en: Selection
sq: Përzgjedhje

en: Session restore:
sq: Rikthim sesioni:

en: Set custom tab size
sq: Caktoni madhësi vetjake tabulacionesh

en: Set the line ending of the document to DOS / Windows (CR LF)
sq: Caktoni si fund rreshtash për dokumentin atë DOS / Windows (CR LF)

en: Set the line ending of the document to Mac (CR)
sq: Caktoni si fund rreshtash për dokumentin atë Mac (CR)

en: Set the line ending of the document to Unix (LF)
sq: Caktoni si fund rreshtash për dokumentin atë Unix (LF)

en: Shortcuts Editor
sq: Përpunues Shkurtoresh

en: Shortcuts...
sq: Shkurtore…

en: Show all encodings
sq: Shfaq krejt kodimet

en: Show full filename in title bar
sq: Shfaq emër të plotë kartele në shtyllë titujsh

en: Show line numbers
sq: Shfaq numra rreshtash

en: Show the preferences dialog
sq: Shfaq dialog parapëlqimesh

en: Show the shortcuts dialog
sq: Shfaq dialog shkurtoresh

en: Show toolbar
sq: Shfaq panel

en: Simple Text Editor
sq: Përpunues Tekstesh i Thjeshtë

en: Small Toolbar
sq: Panel i Vogël

en: South European
sq: Europiane Jugore

en: Spell Checking
sq: Kontroll Drejtshkrimi

en: St_atusbar
sq: Shtyllë _gjendjesh

en: St_rip Trailing Spaces
sq: Hiq Hapësira _Gjarpërushe

en: Store the byte-order mark in the file
sq: Depozito BOM (byte-order mark) te kartela

en: Style:
sq: Stil:

en: System
sq: Sistem

en: Tab _Size
sq: Madhësi Tabula_cionesh

en: Tab mode:
sq: Mënyrë tabulacionesh:

en: Tab width:
sq: Gjerësi tabulacionesh:

en: Tab: Indent selection (Shift+Tab: Unindent)
sq: Tasti Tab: Zhvendose brendazi përzgjedhjen (Tastet Shift+Tab: Hiqja zhvendosjen brendazi)

en: Templates should be %s valid
sq: Gjedhet duhet të jenë të vlefshme si %s

en: Text Below Icons
sq: Tekst Nën Ikona

en: Text Beside Icons
sq: Tekst Në Krah Ikonash

en: Text Editor
sq: Përpunues Tekstesh

en: Text Editor Settings
sq: Rregullime Përpunuesi Tekstesh

en: Text Files
sq: Kartela Tekst

en: Text Only
sq: Vetëm Tekst

en: Thai
sq: Tajlandeze

en: The Mousepad developers
sq: Zhvilluesit e Mousepad-it

en: The Mousepad developers. All rights reserved.
sq: Zhvilluesit e Mousepad-it. Tërë të drejtat të ruajtura.

en: The default language for new documents is set here. It can then be changed per document via the context menu, where there are also spelling correction suggestions for underlined words.
sq: Këtu caktohet gjuha parazgjedhje për dokumente të reja. Mandej mund të ndryshohet sipas dokumentit, përmes menusë së kontekstit, ku ka gjithashtu ndreqje drejtshkrimi për fjalët e nënvizuara.

en: The document has been externally modified. Do you want to continue saving?
sq: Dokumenti është përpunuar nga jashtë. Doni të vazhdohet ruajtja?

en: The document has been externally modified. Do you want to reload it from disk?
sq: Dokumenti është ndryshuar nga jashtë. Doni të ringarkohet prej diskut?

en: The document is %s valid.
sq: Dokumenti është i vlefshëm si %s.

en: The document is not %s valid.
sq: Dokumenti s’është i vlefshëm si %s.

en: The document is read-only, do you want to save it as another file?
sq: Dokumenti është vetëm për lexim, doni të ruhet si tjetër kartelë?

en: The file seems to be encoded in %s, but you have chosen %s encoding. Do you confirm this choice?
sq: Kartela duket të jetë e koduar si %s, por ju keni zgjedhur kodimin %s. E ripohoni këtë zgjedhje?

en: The interval at which to print line numbers. For example a value of 1 will print a line number on each line, a value of 2 will print a line number on every other line, and so on.
sq: Intervali sipas të cilit të shtypen numra rreshtash. Për shembull, një vlerë 1 do të shtypë një numër rreshtash në çdo rresht, një vlerë 2 do të shtypë një numër rreshtash në çdo dy rreshta, e kështu me radhë.

en: The number of space characters for a tabulation
sq: Numri i shenjave hapësirë për një tabulacion

en: The shortcuts editor is available here as a popover or as a dialog below the preferences in the menu bar.
sq: Përpunuesi i shkurtoreve këtu mund të përdoret si një flluskë ose një dialog nën parapëlqimet, te shtylla e menuve.

en: Three spaces
sq: Tre hapësira

en: To _Lowercase
sq: Në Me të _Vogla

en: To _Opposite Case
sq: Në të Kun_dërt Me Shkronjat e Titullit

en: To _Title Case
sq: Si Shkronjat e Tit_ullit

en: To _Uppercase
sq: Në Me të _Mëdha

en: Toggle breaking lines in between words
sq: Shfaqni ose fshihni shenja fundi rreshtash mes fjalëve

en: Toggle the overwrite mode
sq: Aktivizo/çaktivizo mënyrën mbishkrim

en: Turkish
sq: Turke

en: Two spaces
sq: Dy hapësira

en: Undo the last action
sq: Zhbëje veprimin e fundit

en: Unicode
sq: Unikod

en: Unsupported character set
sq: Lloj shkronjash i pambuluar

en: Untitled
sq: Pa titull

en: Up
sq: Sipër

en: Use '%s' as template
sq: Përdor '%s' si gjedhe

en: Use system monospace font
sq: Përdor shkronja Monospace sistemi

en: Vietnamese
sq: Vietnameze

en: View
sq: Pamje

en: View menu
sq: Menu Parjesh

en: Viewer Mode
sq: Mënyra Parës

en: Warning: you are using the root account. You may harm your system.
sq: Kujdes, po përdorni llogarinë rrënjë, mund të dëmtoni sistemin tuaj.

en: Western
sq: Perëndimore

en: When "unsaved documents" or "always" is selected, Mousepad won't ask for saving modified documents when quitting
sq: Kur është përzgjedhur “dokumente të paruajtur” ose “përherë”, Mousepad-i s’do të pyesë për ruajtje dokumentesh të ndryshuar, kur dilet

en: Window
sq: Dritare

en: Wrap long lines
sq: Mbështill rreshta të gjatë

en: Write Unicode _BOM
sq: Shkruaj _BOM Unikodi

en: You have unsaved changes. If you revert the file, they will be lost.
sq: Keni ndryshime të paruajtura. Nëse riktheni kartelën, ato do të humbin.

en: [FILES...]
sq: [KARTELA…]

en: _About
sq: _Rreth

en: _Auto Indent
sq: Kryeradhë e Automatizuar

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Close
sq: _Mbylle

en: _Close Window
sq: Mbylle _Dritaren

en: _Color Scheme
sq: Skemë _Ngjyrash

en: _Contents
sq: _Lëndë

en: _Copy
sq: _Kopjo

en: _Decrease Indent
sq: _Zvogëloja Madhësinë e Kryeradhës

en: _Delete Selection
sq: _Fshije Përzgjedhjen

en: _Detach Tab
sq: _Shqite Skedën

en: _Document
sq: _Dokument

en: _Don't Save
sq: _Mos i Ruaj

en: _Edit
sq: _Përpuno

en: _Encoding:
sq: _Kodim:

en: _File
sq: _Kartelë

en: _Filetype
sq: _Lloj kartele

en: _Find
sq: _Gjej

en: _Fullscreen
sq: _Sa krejt ekrani

en: _Go to...
sq: _Shko te…

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Increase Indent
sq: _Shtoja Madhësinë e Kryeradhës

en: _Jump to
sq: _Hidhu te

en: _Leading Spaces to Tabs
sq: _Hapësira Para Skedash

en: _Line number:
sq: Numër _rreshti:

en: _Match whole word
sq: _Përputhje me krejt fjalën

en: _Menubar
sq: _Shtyllë menush

en: _Move
sq: _Lëvize

en: _New
sq: _E re

en: _Next Tab
sq: Skeda _Pasuese

en: _Open
sq: _Hape

en: _Open...
sq: _Hapni…

en: _Paste
sq: _Ngjite

en: _Previous Tab
sq: Skeda e _Mëparshme

en: _Print...
sq: _Shtypni…

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Redo
sq: _Ribëje

en: _Replace
sq: _Zëvendësoje

en: _Replace All
sq: Zëvendësoji _Krejt

en: _Save
sq: _Ruaje

en: _Search
sq: _Kërko

en: _Search for:
sq: _Kërko për:

en: _Tabs to Spaces
sq: _Tabulacionet në Hapësira

en: _Toolbar
sq: _Panel

en: _Transpose
sq: _Ndërkëmbeje

en: _Undo
sq: _Zhbëje

en: _View
sq: _Parje

en: _Viewer Mode
sq: Mënyra _Parës

en: _Word Wrap
sq: _Mbështjellje Fjalësh

en: _Wrap around
sq: _Mbështille

en: after a crash
sq: pas një vithisjeje

en: always
sq: përherë

en: never
sq: kurrë

en: new tabs
sq: skeda të reja

en: new tabs in a new window
sq: skeda të reja në një dritare të re

en: new windows
sq: dritare të reja

en: saved documents
sq: dokumente të ruajtur

en: unsaved documents
sq: dokumente të paruajtur
